gondola Fórum
Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció

Téma: Áder egy gépelt papírról válaszolt Medgyessynek:)
SilentSierra
2003. február 28. 16:27 | Sorszám: 1
Tehet ő arról, hogy Medgyessy olyan kiszámítható?

Téma: Nemzeti egység, EU
SilentSierra
2003. április 16. 12:05 | Sorszám: 1
Szimpatikus megnyilvánulás.
Bravó, Áder!

Téma: Ki legyen a következő magyar államelnök?
SilentSierra
2004. július 11. 01:57 | Sorszám: 76
Szvsz Mádl egészen kiváló KE., de ha négy év elég volt neki és nem vállalja, akkor legyen Pozsgay. Kiérdemelte.
Mondjuk ez tiszta hipotézis, mert KE-öt a parlament választ és nem a nép. Abból meg legföljebb Friderikusz fog kisülni...

Téma: TOP SECRET? Orbán apja vörös verőlegény?
SilentSierra
2004. október 06. 02:02 | Sorszám: 13

Hihihi, Lakatosnak elment az esze szegénynek.


Téma: Az antalli ökörség
SilentSierra
2003. október 16. 11:30 | Sorszám: 20
>Nem beszélve a besugó akták nyílvánosságra hozatala.

Sokat szidják az Antall kormányt, hogy nem hozta nyilvánosságra az aktákat. Én kb. két héttel ezelőtt hallottam egy olyan egykori rendszerváltó, 90-94-ig képviselő úrtól, aki azóta megcsömörlött és visszavonult a politikától, hogy 89 novemberétől a belügy hónapokig azzal foglalkozott, hogy aktákat semmisített meg. Tudták, hogy a rendszernek már nincs sok hátra, pontosan az első választásokig fog fennállni, úgyhogy mindent megsemmisítettek, aminek azokhoz volt köze, akik az ő szekerüket tolták. Csak és kizárólag azokról hagytak meg valamit, akik nem mellettük álltak. Ilyenformán ha ma fölbukkan valakiről egy akta, az mindössze annyit jelent, hogy 89 novemberében őt olyannak tekintették a Belügyben, aki nem a létező szocializmust akarja továbbépíteni.
Ilyen körülmények között ha Antall bármit is nyilvánosságra hoz, az kizárólag azokat tudja kompromittálni, akik valamennyire is antikommunista beállítottságúak voltak. Ez értelmetlen lett volna egy demokratikus átrendeződés után.

Viszont mivel a KGB-nek szintén megvolt az összes adat, amit a magyar titkosszolgálatok gyűjtöttek és mivel Gorbacsovnak semmi jobb elképzelése nem volt annál ezért cakkumpakk átadta az egészet a CIA-nek és ott a mai napig megvannak ezek, csorbítatlanul. Viszont sehol máshol.


Téma: Mi jót tett a szoclib kormány
SilentSierra
2004. február 07. 17:37 | Sorszám: 7
Hát ez legföljebb csak saját maguknak jó.
Gondolkoztam, hogy mit lehetne az objektív jó alá besorolni, de nem nagyon akar semmi eszembe jutni. Hacsak az nem, hogy sikeresen rámutattak, mekkora marhaság az ingatlanadó...

Téma: Miért lépnek ki a FIDESZ-ből?
SilentSierra
2004. március 04. 23:00 | Sorszám: 56
"Hogy 2006-ban nem akar indulni, az meg jó eséllyel azt jelenti, hogy megtudta, hogy elweszik tőle a körzetét. Wagy elwették. :]"

Érdekes, a Fideszben már 2004 első negyedévében a kampányra készülődnek? Már osztogatják a körzeteket? Nem lesz ez kicsit korai?
SilentSierra
2004. március 04. 22:56 | Sorszám: 54
Idézet:
Az, hogy kevered a szart.
A Fidesz megpróbál megszabadulni a hozzád hasonlóan szűklátókörű emberektől.
Ez nagyon pozitív fejlemény.

Szerintem ez nem volt szép.

Amellett hogy érted, hogy a Fidesz megpróbál egyes emberektől megszabadulni? Addig basztatja őket, míg kilépnek önként, vagy mi? Merthogy ezek lemondtak, meg felmondtak, de nem kizárták őket, ha jól látom.


Téma: Boross Péter levelét megírta (avagy az ügynök sosem alszik)
SilentSierra
2004. június 22. 15:28 | Sorszám: 98
Bocs, ezt megint akkor olvasom, mikor rövidebb exiliumba megyek...
Köszi kedves vagy, olvastam a másik méltatásodat is, az is jól esett.

Egy ideig megint megundorodtam a pártpolitikától. Talán kevésbé pártfüggő dolgokhoz hozzászólok. Bár a múltkor is úgy kezdődött, hogy pártpolitikához, na abba többé nem ártom magam... Így van ez.

SilentSierra
2004. június 22. 15:24 | Sorszám: 97
No, ezzel még tartoztam neked, Pirítós.

"Kedves Pirítós kartács, várjak még a válaszra, vagy most már abbahagyhatom a körömrágást, mert érdektelenné vált számodra a téma?"

"Igen, érdektelenné vált.
Az EU-parlamenti választások után visszatérhetünk rá. Addig viszont szócséplés, hogy te hogy látod az MDF-et, meg hogy én hogy látom és hogy a kettő nem ugyanaz.
2004-ben ki fog derülni ki látta jól az MDF-et.
Hali,
Pirítós"

-- Ezek szerint te láttad rosszul és én láttam jól. Az EP választás 5%-a abszolválva, hiába fenyegetőztél az MDF eltűnésével.
Ebből látszik mekkora üres duma volt mindig is ez a Fidesz-hozzáállás az MDF-hez. Becsületesebb lett volna megmondani, hogy el akarjátok taposni.

SilentSierra
2003. május 26. 13:19 | Sorszám: 90
Nem is fogod, mert kissé "belefáradtam" a Gondolába. A múltkor már lehülyéztem Orcapofát valamiért, amit csak én képzeltem a soraiba. Meg van tépázva az idegzetem. Azt hiszem, egy darabig elbúcsúzom a társaságtól. Amúgy se sokan osztották a véleményem, nem fogok hiányozni.
Viszonlátásra, jó szórakozást.
SilentSierra
2003. május 24. 00:52 | Sorszám: 88
Értem, érdektelenné.

No, akkor jegeljük 2004-ig (bár amiről meg akartalak győzni, asszem már most is túlságosan régi sztori ahhoz, hogy pontosan emlékezz rá)
hali neked is.
SilentSierra
2003. május 20. 12:48 | Sorszám: 57
Kedves Pirítós kartács, várjak még a válaszra, vagy most már abbahagyhatom a körömrágást, mert érdektelenné vált számodra a téma?
SilentSierra
2003. május 14. 02:43 | Sorszám: 53
Lám csak, hová fajulnak a dolgok, ha két ember meg akar békülni egymással...

Szabadna megtudnom, hogy 1994-98 között hogyan darált és diktált a Fidesz?

- Szabad: sehogy. Talán az ellenkezőjét állítottam? Ha igen, hol? Ha nem, miért tulajdonítod nekem ezt?

Azért vagy baromian igazságtalan, mert úgy állítod be, mintha a Fórum összes bajáért a Fidesz a felelős, amelyik bedarál és diktátumokat osztogat.

- Ismétcsak kérdem: hol állítottam ezt? Ha sehol, miért kéred rajtam számon, mint igazságtalanságot?

Ott cáfolja, hogy kilóg a vádaskodás mögül a lóláb: a programtalanság.

- Ezt újabban cáfolatnak hívják?
Összefoglalom:
-Boross levél
-Mno széljegyzet
-Jössz te, leírsz sok mindent, közülük egy mondatban azt is, hogy lövésed sincs, miért zabos a Fórum a Fideszre
-jövök én, leírom, hogy miért (Békejobb megfúrása, a mérsékelt jobboldal felé való nyitás akadályozása)
-jössz te, és közlöd, hogy baromi igaztalan vagyok éspedig azért, mert a Fórumnak nincs programja...

Namármost akárhogyan is kilóg szerinted a lóláb, ez akkor se cáfol semmit. Maximum mellébeszél.

1. Hol neveztem magam országosan reprezentatívnak?

- Ha nem érzed magad országosan reprezentatívnak, akkor minek jössz elő #22-ben, még mielőtt bárki az ismeretségi körével próbált volna bármit is alátámasztani, a következővel:

Egyre gyengébben működő nosztalgiázás, mert erősen kétlem, hogy az „antalli örökségben” bármi lenne, amivel igazolható a köztelevízió kuratóriumával kapcsolatos magatartásuk, s ami következtében nekem mára egyetlen MDF-szavazó ismerősöm sem maradt (korább 5 volt).

- Továbbra is: az, hogy milyen az ismeretségi köröd, az semmit sem támaszt alá. Ugyan hiába hangoztattam #32-ben, hogy "Ettől még nem képzelem magam országosan reprezentatívnak, ezért mint érv, nem is használom az ismeretségi körömet.", ez szemlátomást nem győzött meg, hogy ennek nincs értelme. Ígérem neked, hogy amint együtt sörözünk, meghallgatom az ismeretségi köröd politikai beállítottságát, de jelen vitában ez megintcsak az égvilágon semmit sem támaszt alá. Akkor se, ha a kuratórium ügye miatt pártoltak volna el netán a Fórumtól.

Demagóg a programtalanság vádja, mert az MDF-nek igenis van programja?

- Igen, jelen vitában ez egy demagóg érv, amennyiben ismét semmi köze ahhoz, amit első rád reagáló hozzászólásomban vázoltam, mégpedig, hogy milyen sérelme van az MDF-nek a Fidesszel szemben. Tudniilik az abban felvetettet kellene cáfolnod ahhoz, hogy termékeny vitát tudjunk folytatni. Ha ehelyett arról kezdesz el beszélni, hogy szerinted a Fórum programtalan és hogy ez arcátlanság, akkor ezeket címezd valaki másnak, mert én bizony erre és itt nem vagyok kíváncsi. Arról nem is beszélve, hogy a Fidesz-MDF vitával ellentétben a topictémával már kapcsolatba sem hozható.

Ha megbocsácc! Nem én firkáltam támadó nyílt levelet a Magyar Nemzetbe az MDF ellen, sőt nem is valami Fideszes! Engedtessék már meg védekezni!

- Tudtommal nem tiltottam meg, hogy védekezzél. Ideírtál a fórumra, nem pedig a Magyar Nemzetbe, vállalva, hogy szembeállítják egymással ambivalens gondolataidat. Egyrészről kárhoztattad Borosst, hogy megbékélést célzó levele nem elég megbékélő. Ezt az ember csak abból az alapállásból bírálhatja joggal, ha maga nagyobb fokú megbékélési hajlandóságot mutat. Ezzel szemben te #4-es számú hozzászólásodban, melyben lereagálod Borosst, háromszor említed meg, hogy kételkedsz a megbékélési hajlandóságban, majd így fejezed be: Ez bizony, ha mint mondtam, elhiszem és úgy veszem, hogy szó nincs semmiféle háttérmegegyezésről a komcsik és az MDF között, akkor viszont az MDF vezetés igen-igen "korlátos" képességeinek kérdését veti fel.
Ha szabad ezt minősítenem, akkor azt mondanám, hogy eme utolsó mondatod számomra kétségessé tette jogalapodat Boross bírálatához.

Nehogy már azt kérd számon, hogy Boross levelére nem vigyorgom barátságosan!
- Nem kérem számon. Ha nem óhajtasz, hát ne tedd, mert vigyorgás helyett még a végén vicsorgás lesz belőle. Csak akkor ne bíráld Borosst békétlenkedésért.

Az volt a tolerancia, hogy valós súlyánál sokkal több helyen engedte át az indulást a helyi MDF-es jelöltnek.

- Te úgy akarod beállítani, hogy ez tolerancia volt, mert csak a Fórum érdekeit szolgálta. Hol marad az a híres stratégiai érzéked ilyenkor? Arra komolyan nem gondolsz, hogy esetleg, netalán, hátha a Fidesz is profitált (volna) abból, hogy összefognak, ha semmi mással nem*, de azzal, hogy nyer egy olyan partnert, akinek a szavazatai segítségével többségbe kerülhet(ett volna, ha győznek)? Végül persze nem győztünk, de ettől még a tervezés ezt megelőzően győzelemre játszott, úgy, ahogy 98-ban is. Nem tolerancia volt ez, hanem jól felfogott érdek. Olyan pártot még nem látott a világ, amely puszta toleranciából átadja a pozícióját egy másiknak. Csak ha nyer rajta valamit maga is.
*De nem csak ezzel, hanem azzal is, hogy maga az összefogás plusz szavazatokat hozott, melyek a külön indulás esetén nem jöttek volna. És hogy a Fórum listás szavazatai nem vesztek el töredékként, hanem kettőjük listáját erősítette.

Hogy ennek az volt az ára, hogy bele kellett menniük egy jópár MDF-es támogatásába? Az nem vitatott, hogy a Fórum is nyert az ügyön (ha nem súlya felett reprezentálódik, akkor vagy kiesik, vagy frakció nélkül marad, mely utóbbi gyakorlatilag olyan, mintha be sem került volna; egyik eset sem képezhette tárgyalás alapját). A vereség miatt csak egyedül nyert rajta. Ha győzünk, akkor viszont ez a szinte egypárti kormányzást jelentette volna a Fidesz számára, mert gondolom megint kb. egy minisztérium lett volna a Fórumé az erőviszonyok alapján. Ezért adta a Fidesz a támogatását, racionális számításból, nem holmi tolerancia miatt.

Szóval az a csúnya Fidesz megfúrta a naccerű Békelyobbot, ahol akár még Szabó Iván nevű megélhetési alak is csatlakozhatott volna. Már csak azon agyalok, hogy az MDF vajon miért egyezett bele az állítólagos diktátumba?

- Azért, mert:
1. a Fidesz valszeg meglepte őket, hogy egy szövetségest is olyan durván tud "rendre utasítani" (Puszati ripszropsz kirúgása), mint egy ellenfelet; pedig az FKgP esetéből levonhatták volna az idevágó tanulságot
2. kishitűek voltak az esélyeiket illetőleg
3. háromévi együttkormányzás után a választásra való készülődés miatt csúfos felborítani a koalíciót, márpedig úgy tünt, hogy a Fidesz akármit megtesz, hogy az MDNP és a többi pártocska ne kerülhessen az MDF vonzásába. Az egy elég súlyos koalíciós válság volt.
4. és mellesleg a következő stratégiai megfontolás is a háttérben állhatott: ha akkor lépik meg az önnállósodást, az esetben kb. háromnegyed évük van ezt a formációt összekovácsolni a bejutáshoz, és az a kilenc hónap is ellenszélben telik, mert rögtön ők lettek volna a jobboldali egység megbontói, ugye. Ha elfogadják a Fidesz nyújtotta biztonságos punnyadást, akkor a bejutás után négy évük van ugyanerre, ráadásul csak a saját embereikkel, mert a Békejobb többi része akkor már a süllyesztőben lesz. Vagyis egyedül startolhatnak rá annak a rétegnek a népszerűségére, akik aztán (akkor még nem lehetett tudni) a Centrumra szavaztak.
5. egzisztenciaféltés - a karrierjük is kockán forgott és ők is csak emberből vannak

Re.: A Fidesz nem egyszerűen csak a Békejobbot utasította el, mint azt fentebb kifejtettem és alátámasztottam az államtitkáruktól való megszabadulással. Hanem ezen keresztül azt is, hogy a Fórum igényt formáljon, vagy próbálkozást tehessen a mérsékelt jobboldal megnyerésére, mert azt a Fidesz - mint kiderült hibásan, teljesen alaptalanul - a saját szavazóbázisának tekintette.

Ez tök lyó. A radikálisok szerint a radikálisok nem szavaztak a Fideszre. Szerinted pedig a mérsékeltek nem szavaztak. Csak tudnám, hogy akkor ki volt az a 2.77 millió aki rá szavazott?

- Azok, akik 90-ben ugyanekkora számban választották az MDF-et, az akkori vezető konzervatív és nemzeti pártot. Ugyanaz a hitvallás, ugyanaz a választó. Miért csodálkozol, hogy a radikálisok és a mérsékeltek között ott van a jobboldal közepe is? A jobboldal tagolt, ez evidencia.

Hajaj. És még menni minden járult a választás elvesztéséhez. És az mind-mind a Fidesz hibája. Így szép, így kerek ez a világ. Itt senki nem csinált semmi marhaságot, csak a Fidesz. Itt az MDF nem vesztette el a vonzerejét a Centrummal szemben. Itt szó nincs arról, hogy négy év alatt az MDF ücsörgött a babérjain, el volt a vezetett minisztériumokkal és le se tojta a maga megújítását, arculatváltását, a karakteres megjelenés kidolgozását.

2001-ben elszánta magát az MDF, hogy arculatot vált és oda nyomul, ahol hely látszódott. Keresztbefeküdt ennek a Fidesz, az eredmény az lett, hogy ugyanazt megcsinálta őhelyette a Centrum, akire már semmi befolyása nem volt Orbánéknak. Akik semmit sem veszthettek, de mindent megnyerhettek volna. És végül az egész a baloldal javára sült el.
Én ennyit állítok, a radikálisok vádjainak igazságtartalmát ne rajtam kérd számon.

Na ez aztán már tényleg a totális magyarázkodás. Mintha a választók ilyen ideológiai marhaságokon gondolkodnának ikszelés közben, nem pedig azon, hogy például Orbán szimpi vagy nem szimpi!

- Ez nem ideológia, te főstratéga , hanem megjelenés, image és útkeresés. Konzervatív néppártból nem kell kettő, a kisebbik a közép felé húzódik, mert arra érez teret és szeretne egy békésebb, centristább színben megjelenni. Olyan ugyanis nincs akkortájt. A Fidesz fixa ideája, hogy ő azt is lefedi, pedig már nem. Ellenáll, a kisebbik visszahúzódik oda, ahol békén van hagyva, az űrben pedig megjelenik az nevető harmadik, a Centrum, aki rácáfol a Fidesz centristák közötti vonzerejére. Ez a történet és ebben szemernyi ideológiai vacakolás sincs. Mint azt később saját magad is belátod: ...mint a Centrum, ami az újdonságánál, valamint Kupa image-énél fogva (amiben nem mellesleg nulla ideológia viszont egy marha nagy rakás pragmatizmus van) elvitte a potenciális MDF-es szavazatokat balra.

Hát ez is baromian jó. Mit csinált a Fidesz? Ráült Dávid Ibolya szájára, hogy az nem tudta megszólítani a mérsékelt szavazókat? De komolyan, mégis mit? Mit mondtak nekik? Ha kampányoltok kirúgunk benneteket? Ha rámentek Kupa szavazóira végetek mint a botnak?

- Mit nem bírsz elképzelni, hogy informálisan kemény harcok mentek a kulisszák mögött? A Fidesz-prominensek kijelentéseit, hogy a Fideszt nem lehet balról előzni? Pusztai villámgyors eltávolítását? Orbán távolmaradását az MDF kongresszustól?

Tegye.

- Teszi, csak ennek nem örül a Fidesz holdudvar. A radikális meg még kevésbé.

Boross meg vajon kikre gondolt géppuskázóként? Mert hogy Fideszes politikus meg sem szólal az MDF ügyeiben, a szövege viszont Fideszes politikusoknak szól.

- Akkor olvasd el még egyszer, tüzetesebben. Sehol sem találod benne a Fideszes politikusok kitételt. Ellenben úgy kezdődik, hogy "a politikai közélet jobboldalán viták vannak", majd szól a "párt felügyelete alatt működő sajtó"-ról, melynek támadása nem természetes dolog és "politikai haknibrigádok"-ról. Sehol nincs megemlítve, hogy csak a Fideszes politikusok gondolkozzanak el róla.

Jó. Még szerencse a köztévé kuratórium ügye nem turha, ami nem csorog az arcokról.

- Mindenesetre nem választási turha, mint a másik volt. És hisztérikusan túlreagált ügy a nagyságához, vagy jelentőségéhez képest. Jobbára inkább azok részéről, akik már a Fideszt is túl "puhának" érzik.

Mint fentebb is említettem, tököm tele van az olyanokkal akik valami képmutató megbékélési színjátékot játszanak, s közbe rendületlenül támadnak.

- Kevered Boross megbékélési felhívását a radikálisok szüntelen támadásával. Nem Hóbagoly vádaskodik itt a fórumon a Fidesz ellen és nem is az én egyszem MDF szimpatizáns acsargásomat kell hallgatnod napszámba. Hanem Lovasst és Melnyikovot plusz a gárdájuk támadásait. Miattuk ne ránk haragudj.

Nem írom ide, mert fogalmam sem volt, hogy mi ez az elbaltázott Békejobb. Az volt és van a véleményem, hogy egy rakás támogatottságát vesztett ex-MDF-es ahelyett, hogy leülne és kitalálnak valami pozíciót, amit megpróbálnak elérni és rohadt sok melóval stabilan tartani a választók agyában, inkább megpróbál összegründolni egy szép nagy nosztalgiapártot. Szabó Ivántól meg egyenesen felállt a szőr a hátamon.

- Jó, akkor ha nem tudtad, remélem most tisztáztuk.

Eljön majd az az idő, amikor ez a két párt ismét közelebb áll majd egymáshoz, mint amennyire most eltávolodott. Egy békésebb idő. Akkor majd újra összefogunk, "Kezet nyújtunk egymásnak, és megyünk,/
és leszünk Egy Cél és Egy Akarat"
Nem is olyan sokára.

SilentSierra
2003. május 12. 23:12 | Sorszám: 42
Nézzenek oda, most látom, hogy az uccsó bekezdésekre nem is reagáltam.

Nos, stratégiai érzékedet kamatoztatva mondd meg nekem, hogy a Fórumnak tulajdonképpen hol is kellene szerepelnie, melyik médiában? Abban, ahol rendre támadták, pl mert a választás éjszakáján azt mondta, ezt kérem elbuktuk, ahelyett, hogy no majd még felülvizsgáljuk ezt a dógot, mert sötét dolgok folytak ottan?
Szóval baj, hogy él a baloldali média reflektorfényével? Hát elég szomorú, hogy a jobboldal ideológia segédcsapatai, holdudvara erre kényszeríti azt a pártot, aki egy fikarcnyi ellenvetés nélkül végigkormányozta a Fidesszel 98-2002-t és összesen annyit vétózott meg, hogy ne a drágalátos Józsi bácsi legyen az államfő (tartok tőle, hogy a Fidesznek ez nem okozott volna fejfájást). De szemrehányást akkor tegyenek majd ezek az urak, ha nem csak él, hanem vissza is él vele.

Nem, nem hallottam Mányról. A Fideszt meghívták? Gondolom igen, mert ha se őket, se MDF-et, akkor végülis ki volt ott egyáltalán?
Nos, dacára hogy az antalli örökség ugyebár definiálatlan és a maga ködösségében haszontalan nosztalgia, azért Orbán remekül elvan annak szerepében, hogy ő meg Antall utódja, akinek a halálos ágyán még elmondta politikai végrendeletét. Még fellépéseiben is a néhai miniszterelnök által alakított a nemzet atyjának imázsát is megpróbálta magára húzni, s valóban, igazat kell adjak annak, aki úgy vélte, hogy ezt talán nem lett volna muszáj ez a konzervatív dzsentlmen stílus.

SilentSierra
2003. május 12. 14:37 | Sorszám: 36
Akkor most fölteszem az obligát kérdést, hogy hajlandó légy ismeretterjeszteni (már csak azért is, mert kíváncsi vagyok): miért ez a véleményed? Mit csináltak Wekerléék és hol a párhuzam?
SilentSierra
2003. május 12. 13:59 | Sorszám: 34
Állítólag a gőg és a rátartiság, amivel előadták volt a baj. Nem igazán tudom, emlékszem Antall szemére is ezt hányták, én már ott sem láttam ilyesmit. Hát ezek szerint vannak erre érzékenyebb népek is. Vagy kifogásnak volt jó.

Szerintem azok számára állt ott, akik emiatt pártoltak el a jobboldaltól, de alternatíva láttán visszatérnének. Valamiféle különbözőség demonstrálására. Gondolom. Mondom, nem értem az utalást, ezért a párhuzamról sem tudok dönteni.

SilentSierra
2003. május 12. 13:32 | Sorszám: 33
Idézted Boross két mondatát, majd egyenlőségjellel mellétetted, hogy nácizás. De már előtted nácizással vádoltad, utána még kétszer, s később ez alapján az MDF-et összemostad a "komcsikkal".

Ez összemosás és lejáratás. Idézeteid nem támasztják alá a következtetéseid, szvsz.

SilentSierra
2003. május 12. 13:25 | Sorszám: 32
Baromian igazságtalan, amit írsz. A Fórum évek óta képtelen előállni olyan programmal, olyan üzenettel, olyan politikusokkal, amelyek növelni tudnák a mögötte álló erőt. A fórum évek óta az úgynevezett „antalli örökségből” él, amit most már jó lenne, ha definiálnának valahogy, mert ez így önmagában puszta nosztalgiázás. Egyre gyengébben működő nosztalgiázás, mert erősen kétlem, hogy az „antalli örökségben” bármi lenne, amivel igazolható a köztelevízió kuratóriumával kapcsolatos magatartásuk, s ami következtében nekem mára egyetlen MDF-szavazó ismerősöm sem maradt (korább 5 volt).

- Ebben hol volt az érv, hogy én miért vagyok baromian igazságtalan? Az, hogy szerinted a Fórum programtalan, hol cáfolja meg az én mondanivalómat?
Az, hogy kinek hány Fidesz/MDF szavazó ismerőse van, az legföljebb arra utal, hogy milyen körökben forog. Most lepődjek meg, hogy nincs több Fórumos ismerősöd, mint Fideszes, mikor annak vagy a párttagja, nem emennek? Ami azt illeti, nekem is egy db Fideszre szavazó személyes ismerősöm maradt, a többi mindenfelé elszéledt, MDF-es meg egyenesen egy sincs. Ettől még nem képzelem magam országosan reprezentatívnak, ezért mint érv, nem is használom az ismeretségi körömet.
Az első bekezdésből sok minden Fórumos kritikával egyetértek, illetve elismerem a jelenségének létezését. Nem is sorolom, mert ezerszer elmondott és eddig nem ez volt a téma. A programtalanság vádját demagógiának érzem. Úgy általában ezt az érvet hozzávágják minden párthoz, akivel az ember nem ért egyet. Az MDF pont olyan jó programokat tud gyártani, mint a Fidesz. Tudniillik a Fidesz népszerűségi fölénye nem a fantasztikus programjának köszönhető. Hogy milyen a programja, azt legföljebb utólag a teljesítményéből lehet lemérni, de naivitás azt hinni, hogy a plebs program alapján választja a pártját. El se jut hozzájuk, legföljebb egyes címkéi, meg a highlightok. Szép is lenne, ha én azt képzelném, hogy 90-ben, meg 94-ben az MDF-nek többször jobb programja volt a Fidesznél, azért ért el többszörös választási eredményeket...
Itt nem programtalanságról van szó. A Fidesz nagymértékben elhappolta mindazokat az embereket, akik valaha az MDF-re szavaztak, ez tény. Kritikáidat elfogadom, tekintve, hogy az MDF sokkal népszerűbb is lehetne, tehát van hova javulnia. Viszont ez a fene nagy lárpurlár kritikázás, ami még véletlenül sem szól a megbékélésről, amit te állítólag szem előtt tartasz, mégpedig sokkal fókuszáltabban, mint ez a békétlenkedő Boross, hamár ugye őt nem találtad eléggé megbékélésre törekvőnek, no az hol volt ezekben a sorokban?

A Fidesz pedig igenis baromian toleráns. Úgy látom, neked ez nem számít, de most 24 MDF-es képviselő ül a parlamentben. A választás után önállóvá vált frakcióban, amire a Fidesz egy szót sem szólt, pedig tudod mikor lenne bent 24 MDF-es, ha külön indulnak? Sose.

- Az már tolerancia, hogy annak érdekében, hogy együtt többre menjenek hajlandó támogatni x Fórumos jelöltet, amiből 24 végül befutott? Saját érdekének a szem előtt tartása már tolerancia? Namost játszhatjuk a naívat, hogy miért is feneklett meg a Békejobb szervezése, nyilván saját magától... Hacsaknem. Föltételezem Pusztait is merő véletlenségből akolbólították ki hirtelenjében, mert addig azért egész jól megfelelt, noha mint tudjuk "olyanokat akartak visszahozni, akik egyszer már bizonyították, hogy milyen eredményesen szalámiznak le egy vezető jobboldali erőt a saját kisded ambícióiktól vezérelve." De akkor bezzeg viharos sebességgel ráébredtek a Lendvay utcában a valóságra és elhatározták, hogy segítenek "visszatérni" "eredeti civil foglalkozásukhoz és lehetőleg ne akarjanak beleszólni a politikába." Tisztellek, becsüllek, de ne etessél már.
Ha szerény véleményemet közölhetem, hát a Békejobbot azért kellett megfúrni, mert akkor még a Fidesz saját maga áhítozott a politikai harmadik utasok, meg a centrum felé igyekvők szavazataira és méltán hihette, hogy az MDNP, a Vállalkozók pártja, meg mittoménkik töredék szavazatait ő fogja beseperni, ha ezek eltünnek a színről. És még véletlenül se az MDF ácsingózzon erre. Pedig kiderült, hogy a választók értékelik az összefogást, nem véletlen, szerintem Kupának is innen támadt a nagy ötlete. Valószínűleg teljesen világosan közölte a Fidesz az MDF-fel, hogy vagy Békejobb, vagy Fidesz támogatás, együtt a kettőt nem tűri.

Baromi ronda csúsztatás, hogy a Békejobb hiánya miatt (tehát a csúnya furkálódó Fidesz miatt) vesztettük el azt a 4%-ot. Mintha a Békejobbon kívül nem lenne, nem lett volna más lehetőség a Centrumra szavazók meghódításának.

- A Fidesz nem egyszerűen csak a Békejobbot utasította el, mint azt fentebb kifejtettem és alátámasztottam az államtitkáruktól való megszabadulással. Hanem ezen keresztül azt is, hogy a Fórum igényt formáljon, vagy próbálkozást tehessen a mérsékelt jobboldal megnyerésére, mert azt a Fidesz - mint kiderült hibásan, teljesen alaptalanul - a saját szavazóbázisának tekintette. Holott ők már régen kimanőverezték magukat ebből a 98-as helyzetükből, mert a nemzeti liberális helyett kiderítették, hogy ők valójában konzervatív néppárt. Nohát ez ennek nem felismerése olyan ostobaság volt, ami a választás elvesztéséhez hozzájárult. Vagy ha azt a négy százalékot fogjuk fel döntőnek (Orbán szemlátomást szereti így felfogni a dolgot, hisz a töredékszavazatok elnyerését tűzte ki célul), akkor bizony a Fidesz saját logikája szerint döntő módon befolyásolta az eredményt.

Sajnos, hogy az MDF volt elég puhány és beadja a derekát Békejobb ügyben. Kárhozatos önbizalomhiánynak bizonyult ez.

Ezexerint az MDF önmagában már szóba sem jön, mint a Centrum potenciális ellenfele vagy alternatívája? S ez a Fidesz hibája, nem pedig a lényegében programtalan és szellemiség tekintetében kiürülő MDF-é?

A 2002-es választásra a Fidesz a fentebb említett manőverrel sikerrel visszanyomta a Fórumot az addigi "keresztény, konzervatív" álláspontjába, amit saját maga is vallott és tudta, hogy e téren a Fórum nem mérkőzhet vele. Nagyon is jól tudta, hogy ezesetben mi más marad az MDF számára, mint újra és ismét az antalli örökség legitimációjához nyúlni, és annak nosztalgiájától várni a túlélést. Majd pedig végül megegyezett vele abban a néhány jelöltnek a támogatásában, akiket ugyanúgy a Fidesznek a hátán kellett bevinnie (akik mellesleg semmivel sem rosszabbak a saját képviselőinél), mint 98-ban és amiről tudván tudja, hogy nem legitimál, hanem szatellitpártjává teszi a néhai nagyobb testvért. A Fidesznek bizony kőkeményen az volt a stratégiája, hogy az MDF-et nem engedi a mérsékelt szavazók felé nyitni, hanem ott tartja a légüres térben, ahol 98-ban sem tudott létezni önmagában a választáson. Mert ez esetben könnyedén elháríthatja minden próbálkozását, ami önállóságra irányulna, mondván ugyanazt, amit te is hirdetsz: ha önállóskodni akartok, akkor memento mori, mindjárt megbuktok a következő választáson. És akkor majd csak beolvad előbb-utóbb egy újabb platformmá a frakcióban.
Ezért nem lehetett a Fórum a Centrumnak alternatívája a 2002-es választáson. És mivel a választás óta ismét nincs Centrum, plusz a választást elbuktuk, tehát nem nehezedik a Fórumra együttkormányzási kötelezettség, ezért rögtön a választás után elkezdődött a rugalmas elszakadási hadművelet a Fidesz ölelő kebeléről. Úgyhogy ma újra megkísérli betölteni azt a pozíciót, amit 2001-ben a Fidesz nem hagyott neki. De semmi vész, ez nem fog végleges szakítást eremdényezni. Mindössze arról van szó, hogy a következő választást már szeretné a Fórum önállóan végigharcolni. Szóval igen, valóban kívánatos, hogy hagyják "az MDF hadd tegye, amit tesz", és ezt alkalomadtán azok is felfoghatnák, akiknek Boross a Magyar Nemzetnél kénytelen volt írásban rávilágítani, hogy saját oldalukat géppuskázzák a lövészárokban, még ha azok nem is narancsszínű egyenruhában vannak, akikre lőnek.

Igen, én is azon az állásponton vagyok, hogy a Fidesz hagyja békében a Fórumot, legföljebb tényleg eltűnik a süllyesztőben - ha és amennyiben arra képtelen, hogy abban segítse potenciális szövetségesét, hogy egy maga által megnyerni nem tudott szavazóréteget meghódítson. Ez ugyan szomorú tehetetlenség tőle, de vagy túléli a Fórum, vagy beledöglik. Azt viszont kötve hiszem, hogy még egyszer igényt tartana a 2001-es nyári pofánköpésére és újra hagyja magát oda erőszakolni, ahová a Fidesz őt tenni szeretné, mert a turha azóta is csurog az arcunkról lemoshatatlanul.

No meg.
Legyen megbékélés? Így? Ahogy te ideírtál?

1. Te kritizáltad, de korántsem überelted az általad kritizált borossi megbékélési nívót.
2. Megkérdezeted, sőt értetlenkedésednek adtál hangot, hogy mitől érzi magát sértettnek az MDF. Erre válaszoltam.
3. Közölted kétségeidet az irányban, hogy a Fidesz fúrta meg a Békejobb létrehozását. Tegyük fel a vita kedvéért. Örülnék, ha leírnád, hogy akkor véleményed szerint ugyan miért táncolt vissza Dávid Ibolya vezetésével a Fórum a Békejobb mögül és miért lett Pusztai Erzsébett persona non grata hirtelen, noha az MDNP, akikről voltál szíves kemény hangon megemlékezni, 1998-ban a kormányalakításkor több államtitkárral is képviseltette magát és azidő tájt még egyáltalán nem tűnt a Fidesz számára úgymond szalonképtelen politikusok garmadájának (pedig a felszalámizás 96-ban volt, ugye). Csak amikor már a Fórumhoz jobban kötődtek volna, akkor. Tehát hogy is van ez?

2006-ban ezek az MDF-es politikusok a szőnyeg alatt fognak csúszni-mászni, hogy a Fidesz választási szövetséget kössön velük. És a Fidesz – már látom – baromi „intoleránsan” megint választási szövetséget fog kötni velük, megint be fog vinni vagy 20 MDF-est, akik aztán bejutva megint eljátsszák az önállóság látszatát. Csak hogy tudd, a politikában az önállóság a karakteres politikai üzenet függvénye. Amíg ez nincs, addig csak az eszüket játsszák.

Éppen ezért volt ez az utolsó alkalom, hogy én egy olyan MDF-et támogattam, ami hagyja magát csatlóskává degradálni. Sok mindent megért az, hogy hűséges maradtam hozzájuk, mióta először szavazhattam 1994-ben, de eddig és ne tovább. A következő szövetségkötést kizárólag az önállóság jegyében, mert a Fidesztől való függés almás. Szövetség igen, de talpnyalás, kiszolgáltatottság, önállótalnság tovább már nem. És a jelek oda mutatnak, hogy az MDF is ezirányba tendál.

Bizony, amit a Fidesz 93-94-től véghezvitt, mármint az elvei átrendezését egy jobb választási szereplés érdekében, azt a Fórumtól nem akarja lenyelni. Pedig a Fórum kb oda igyekszik, ahonnét a Fidesz jött 98-ban, hamár a saját helyéről a Fidesz sikerrel kifúrta. Ez nem szemrehányás, ez mindössze elemzésnek van szánva.

SilentSierra
2003. május 10. 20:42 | Sorszám: 11
Ja és még valami.

>Mert ha maximális jóhiszeműséggel hajlandó vagyok elfogadni, hogy ők azért tulajdonképpen mégiscsak jobboldaliak, akkor sajnos az merül fel, hogy vajon hogyhogy nem látják, hogy mit jelent az, amikor a poszkomcsi média őket kezdi el népszerűsíteni, mint a tutiperfekt szalonképes jobboldalt?


Eddig jóval több stratégiai érzéket tulajdonítottam neked. Ami azt illeti tán többet is, mint nekem van. És még csak azt sem hiszem, hogy ez hirtelen kiszállt volna a fejedből.
Jelen esetben a ballib média azért ajnározza a Fórumot, mert látja a vitát a két párt között és rá akar játszani. Ilyenkor pedig azt kell támogatni, aki a gyengébb, mert az a ballibre a kevésbe veszélyes. Hátha végleg összevesznek. Csakhogy ez egyáltalán nem jelenti azt, hogy akit a ballib média stratégiai megfontolásokból támogat, az mindjárt ballib is. Ennek szemléltetére álljon itt az a párhuzam, hogy a ballib média a kampány előtt szintén stratégiai megfontolásokból mekkora erőfeszítéssel súlykolta, hogy a Fidesz és a MIÉP az egy és ugyanaz. Ennek ellenére nem emlékszem, hogy ezt elhittétek volna neki. Akkor miért éppen most kezdtek hinni? (van egy tippem, amit a rosszhiszeműsége miatt és a békülés kedvéért nem írok le)

SilentSierra
2003. május 10. 20:24 | Sorszám: 10
[quote]Én nem tudom, hogy az MDF-nek pontosan miket kellett elszenvednie a Fidesztől 1998-2002. között, a felszínre nemigen került súlyosabb ellentét.[/qoute]

Nézd, a Fidesz valóban remekül tolerálja a jobboldal többi részét, feltéve, hogy betagolódtak punnyadni a sorai közé, vagy híven visszhangozzák amit mond, önálló gondolatokra nemigen vetemednek, vagy esetleg szállítják neki a radikális szavazatokat. Egyéb esetben egységbontóknak lesznek titulálva.

Nos nekem, mint Fórum szimpatizánsnak volna egy elég súlyos sérelmem. Mi a jó édes keresztanyjuk térgye kalácsáért kellett megfúrni a Békejobbot?!
Merugye "Kupa hamarabb eszmélt", hm? Úgy igen, hogy a tisztelt Fideszesek értésre adták, hogy aki valamit is integrálhat a jobboldalon, azok kizárólag ők, más ne is álmodozzon erről, Pusztainak utilapu, Dávid Ibolyáéknak dörgedelmes neheztelés. Nos, üzenem nekik, hogy itt veszett el az a néhány százalék, ami a győzelemhez hiányzott végül - tökfejek, ha ezt nem tudják kimatematikázni.

De tudják mit, legyen megbékélés valójában. Most, hogy Centrum ismét nincs a láthatáron, hagyjanak bennünket ott élni. Teljesen igaza van Borossnak: nem szoros egység kell, amit összefogásnak minősíthetnek, hanem egy kooperáló, lazább szövetség. Menjen elöl Orbán, a franc se vitatja egyelőre, hogy ez per pillanat a leghasznosabb, de ne akarja azt, hogy mindenki aki vele egy irányba megy az pontosan az ő lábnyomaiba lépjen, mertkülönben irgumburgum. Sokkal többet nyernénk imigyen, mint azzal, hogy tűzzel-vassal, de egységet akar teremteni a jobb oldalon. Az nem megy. Az, aki ma a jobboldalra szavaz, nem tipizálható. Van például a konzervatív és meglehetősen leszakadott parasztság, meg van a nyugatmagyarországi polgárosodott városlakó. Már az is csoda önmagában, hogy a Fidesznek _eddig_ sikerült elhitetni, hogy ezek közös nevezőre hozhatók. Esélytelen. Előbb-utóbb feltámad a kisgazdapárt maradéka és visszaküzdi magát öt-tíz százalékra (valszeg, mert ha tizenöt éven át nem, akkor sanszos, hogy már sosem). Akkor aztán végképp nem lesz tovább mese az egységes jobboldalról.

SilentSierra
2003. május 10. 19:58 | Sorszám: 9
Őszintén szólva nem tudom pontosan mire gondol a Wekerle-kormány kapcsán. Ha arra, hogy nem kellett volna ellenezni a Monarchia trialista, vagy föderalista átszervezését, akkor igaza van, mert úgy még mai napig is fennálna. És mi jelentős tényezői lennénk.
SilentSierra
2003. május 10. 19:55 | Sorszám: 8
Amikor az urak újra és újra bolsevik ügynököket lelnek fel, az időnként eszembe juttatja azt az ötvenhatos gúnyiratot, ami kb úgy szólt, hogy az ellenforradalmi, fasiszta csőcselék randalírozása miatt Budapesten összesen hat becsületes munkás maradt életben; ezek Kádár János vezetésével kormányt alakítottak...

Most akkor hol tartunk, hány millió bolsevik ügynök van? Többmillió?

...És hány tisztességes magyar? Lovas, Melnyikov és Te?

Nem jó ez így. Ennyi ellenséggel egészségtelen egy éghajlat alatt élni, nem gondoljátok?


Téma: Izrael EU-tag szeretne lenni! :)))
SilentSierra
2002. november 13. 15:58 | Sorszám: 71
harag.
Nézz vissza haraggal.

Téma: Kövér László helyzetelemzéses
SilentSierra
2004. február 07. 18:23 | Sorszám: 52
"Ehhez képest egy következő lépés lett volna, hogy létrehozzuk azt a szoros pártszövetséget, pártuniót vagy uniópártot, amelyik a polgári oldalt világos, egységes tömbbe szervezi."

- Ja, úgy látszik ez egy olyan külső kényszer, amit köllött segíteni kissé a kialakulásában. Amúgy történelmileg, mint Kádár apánknál.

SilentSierra
2004. február 07. 18:11 | Sorszám: 51
"A polgári értékrenddel való azonosulás ezért volt alkalmas arra is, hogy a rendszerváltoztatás utáni terméketlen és önemésztő viták után megkímélje a szocializmus politikai örökségét elutasító tábor képviselőit attól, hogy azon vetélkedjenek: ki a keresztény, ki a konzervatív és ki a népnemzeti."

-- Bázze, hát ezért kár volt ennyit agyalni. Ezzel az erővel mondhattátok volna azt is, hogy antikommunisták vagyunk, oszt akkor ugyanott vagytok.

Na jó, ez így nem igaz, de azért mégiscsak siralmas, hogy a polgár jelszó csak ezért kellett...


Téma: Subsidiarii cohortes
SilentSierra
2004. május 20. 11:06 | Sorszám: 3
Konspirációval egy nyilvános fórumon? Ezt nem egészen értem.

Téma: KDNP
SilentSierra
2004. május 24. 12:10 | Sorszám: 7
Ma még mindig csak pápistáknak van fenntartva a KDNP,vagy már beléphetnek a reformátusok, evangélikusok is?

Téma: Orban Interju
SilentSierra
2002. augusztus 28. 23:05 | Sorszám: 5
off
Szvsz a nézetek sokszínűsége döntőbb, mint a túloldali bomlasztás. Ez utóbbi menetrendszerűen jön, ha van mit bomlasztani, de ahhoz előbb szüksége van valamire, amire építkezhet. Valami véleménykülönbségre. Mint pl. fordított esetben az Új Baloldal hirtelen milyen szimpatikus lett a nemzeti tábor szemében, mihelyt közölte, hogy abcug MSZP. No ehhez először ki kellett rúgni Szűröst. Ilyesmi vica versa is várható minden esetben.
SilentSierra
2002. augusztus 26. 02:11 | Sorszám: 2
MIndennel egyetértek, csak ezzel nem:

Idézet:
...egy interjúban úgy nyilatkozott, hogy
ha valamit az elmúlt idoszakban elmulasztottak, az egy uniópárt létrehozása
volt. Akkor éppen azon gondolkozott, hogy, idézem Önt: "nem kellett volna-e
a kormányzás második évében, a millennium évében - pártuniót hirdetni. Abban
hiszek ugyanis, hogy a közép- európai viszonyoknak csak egy eros és egységes
uniópárt tud megfelelni. Mert az eros, egységes és jól szervezett
baloldallal szemben csak egy ilyen néppárt jelenthet alternatívát.

Nemigen hinném, hogy ilyesmi belátható időn belül létre jöhet. És abban sem hiszek, hogy jó volna. A Pluralizmus annál többet kell jelentsen, hogy kettő közül választhatok. És ma itthon nem is lehet lefedni egy párttal mindenkit, aki nem emeszpéeszdéesz. Onnan sem, ahonnét a Fidesz 98-ban nekigyürkőzött ennek, amikor még nemzeti szabadelvűek voltak, de még onnan sem, ahová jutottak, a keresztény konzervatívizmus bázisáról. Szvsz ilyennel sokkal jobb lett volna, ha nem is kísérleteznek, hanem elfogadják pl. a Békejobb létjogosultságát. Ennyi irányzatot, amennyit a magyar közélet jobboldal címén kitermelt, reménytelen összeolvasztani. De nem is kell. Éppen elég, ha legyűrés helyett együttműködni próbálnának. És a szövetségük vezetése nem azt jelentené, hogy ki próbálja bedarálni a másikat. Persze lehet, hogy a hatékony együttműködés pont ugyanolyan illúzió, mint az összeolvasztás


Téma: Jut-e a Fidesz az MDF sorsára?
SilentSierra
2002. december 15. 07:28 | Sorszám: 61
Néha, amikor dühít a sok demagógia, meg a plebsnek való színjátszás a politikusok részéről, akkor magam is így gondolom. Műveltségi cenzus. Az intelligencia diktatúrája a hülyeség felett.
SilentSierra
2002. december 15. 07:20 | Sorszám: 60
Nehéz az önmeghatározás. Nagy részem liberális, csakhogy van egypár olyan alapvető attitűdöm, ami miatt végül is a konzervatívokhoz tartozom. Ezt nagyon-nagyon bonyolult lenne elmagyaráznom és még annál is hosszadalmasabb (ha egyáltalán lehetséges; talán én sem értem magam).
Ha a konzervatívokat három típusra osztjuk (reakciós, status quo és reformer), akkor engem nagyjából az utóbbi ír le. De ez tökéletlen leírás, mivel általános politikaelméletből indul ki, nem a magyar valóságból és nem veszi figyelembe az én személyes érzelmi tényezőimet sem, melyek nem politikai kategóriák.

Hogy a magyarság ne álljon sorban rabláncért, ezzel nem hiszem, hogy van, aki ne értene egyet. A konkrétumok szintje már erősen túlmutat a topic témáján.
Hogy a tőke kizsákmányol, az fix. De működtet is. Hogy mi sokat importáltunk belőle, az fix. Szükséges volt. És most fizetjük az árát. Sokat. De semmi sem tart örökké. Egyszer már eljátszottuk ezt a mókát a Kiegyezés után. Sokat kiárusítottunk az országból, hogy a gazdaságba élet költözzön. Aztán mindent eltanultunk azoktól, akik befektettek nálunk és szépen lassan felzárkóztunk. Még csak nem is olyan lassan. Visszaszereztük az önállóságunk. És haladtunk. Előre.
Most nehezebb. Mélyebbről indultunk, több a lemaradás, kisebb az ország. De a szellem ugyanolyan friss. Nincs apátia, nincs restség. Tizenöt évet már lefaragtunk a harmincéves lemaradásból. A többit is be fogjuk hozni. Utána már nekünk is lesz hatalmunk. Ha minden békésen fog zajlani, akkor a majdani hatalmunk a pénz hatalma lesz. Nem világméretű, csak annyi, amennyi egy ekkora néptől futja. Vagy egy picit több. De nem rablánc.
Csak ügyesnek kell lenni. Fejlődni, tanulni, alkalmazkodni. Nincs olyan hatalom és nincs olyan tőke, mely örök időkig be lenne betonozva. Minden változik. Tőkék képződnek, tőkék semmivé válnak. Aki odafigyel a fejlődésre, az profitál. Részben annak kárára, aki nem figyel oda. Ami persze nem etikus *. De ez a világ tökéletlen. Nincs mód az optimális elérésére. Csak közelíteni tudjuk, ha törekedünk rá.
A nemzetek között verseny lesz még jó ideig. Hosszabb ideig, mint a mi életünk, azt hiszem. De ezen nem áll módunkban változtatni. Amit tehetünk, az annyi, hogy ügyesek vagyunk ebben a versenyben. Mert akkor egy kicsit könnyebb megmaradni és egy kicsit többet engedhetünk meg magunknak. Kicsit olyanabbá tehetjük az életünket, amilyen nekünk tetszik. Ha ehhez az kell, akkor a tőke segítségével. Az életünk játékszabályait a fejlődés írja, nem mi, magyarok. Eddig bármily fordulat jött is, megtaláltuk, hogy kell együttélni vele. Még ha nagyon fájdalmas volt is. De megmaradtunk és ez bizony jóval több, mint amit páran elmondhatnának magukról.

* Az etika félredobását csakis ily távlati szempontból nézem békésen. A fejlődést sajnos nem a Keresztényi Értékrend írja. (Az Úristen hamis kottából játszik... )

SilentSierra
2002. december 13. 14:29 | Sorszám: 52
A totalitárius rendszerek sajátja az olyan politika, ami ennyire rátelepszik az életre. Az a társadalom, amelyiknek alanya képes összeverekedni tökismeretlen emberekkel politikai dolgokon, vagy egyáltalán beszólni valakinek egyet a metrón ilyesmi miatt, az szvsz súlyosan hiszterizált.
Az irány mindegy; ez az ország akkor fog jól élni, ha nincs gyűlölködés. Győzni talán lehet a radikalizálódással az "ellenség" felett. De nyerni csak a békével lehet, mert a másik út csak pusztítani képes, teremteni nem.
SilentSierra
2002. december 11. 13:03 | Sorszám: 44
Idézet:
Politikáról beszélünk,nem háborúról!

Egyetértés.

Voltam kint tíz percig a Kossuth téri tüntetésen, de káromkodva mentem el.
Úgy kezdődött, hogy teljesen véletlenül arra volt dolgom, a metróról szálltam át a kettes villamosra. Már a metróban elkezdődött a balhé. először nem kapcsoltam, mi a felállás, mert a walkman figyelt a fülemben és csak annyit hallottam, hogy egy festett szőke, rövidhajú, nem túl elmebajnoknak tünő proli hölgy odaordít egy ménkű nagy zászlót cepelő divatborostás alak háromfős kompániájának, hogy: - Nem vagyok cigány, a kurva anyját az Orbán Viktorotoknak!!!
Válaszképpen ő is el lett küldve édesanyja vasporos picsájának irányába. Gondolom mondhatott valamit, mire odaugattak neki, hogy kussolj, cigány.

Na, gondoltam, ez pont az, amire én most nem vagyok kíváncsi és feljebb tekertem a hangerőt. Csakhogy a brusztolás zavartalanul folyt tovább, lökdösődni kezdtek, miután kifogyott a verbális muníció, végül a csajt odavágták a metrón ülők közé keresztben. Erre lévén három férfivel állt szemközt, visszavonulót fújt.

Később esett le a fatantusz, amikor kiszálltunk a Kossuth téren, hogy hova igyekeztek azzal a batárnagy, rúdra tűzött lobogóval. No, gondoltam, amíg a villamos jön én is odaszagolok, mi a helyzet, ki szónokol egyáltalán, hogy visszhangzik a tér ezerrel.
A szónok kisvártatva rátért annak taglalására, hogy végveszélyben a magyarság, ütött az utolsó óra és most, vagy soha, mert különben elvesztünk. Ez volt az a pont, amikor káromkodtam egy cifrát és leléptem.
Megértem a honfiúi buzgalmat, de szvsz sokmindenre van szükség; hát világvége hangulat keltésére tódziher nincsen. Ma összeugranak az emberek a metrón, holnap tömegbunyó lesz, utána leszámolás, aztán meg polgárháború? Hát kívánom minden hangulatkeltő politikusnak, meg politizálónak, hogy minden napja úgy teljen, hogy emberek ugranak egymás torkának körülötte, amíg meg nem tanulja, hogy nem olyan nagy poén indulatokat kelteni, mert még vihart fognak aratni a sok szélvetéssel egyszer.

SilentSierra
2002. december 11. 12:36 | Sorszám: 42
Alighanem tényleg félreértettem valamit, mert ez itt teljesen igaznak tünik számomra is. Pardon.

Idézet:
De maga az hogy a volt kormányfő egy szélesebb jobboldali mozgalmat hirdetett meg azt jelzi hogy szűkek számára a Fidesz keretei.

Ehhez annyit, hogy én nemigen értem miben reménykedik ezzel kapcsolatban. Addig hogy ez egy civil mozgalom, oké. Dehát Magyarország nem közvetlen demokrácia, ahol kifáradunk az agorára és közfelkiáltással választunk vezetőt, hanem képiselői, ahol a Parlamentben dőlnek el az ilyesmik. A polgári körök pedig nem pártot alkotnak, hanem mozgalmat. A polgári körök nem helyettesíthetnek pártszövetséget, "csak" szerezgetni és brainstormingolni jók. Orbán Viktor nem lehet a polgári szövetségek miniszterelnök-jelöltje, csak a pártjáé. Mégis úgy viselkedik, mint egy általános, pártokfeletti jobboldali megáltó/guru.

SilentSierra
2002. december 06. 16:52 | Sorszám: 12
"az egykori pártvezér ma nem a Fidesz elnöke. S félig kimondottan egy új más szervezésű politikai közösségben - polgári körök, úniópárt - kíván tevékenykedni. Vajon miért? Miért szűkek számára az FMPP keretei? Miért van szükség tágabb keretekre, ami kimondatlanul is más - legalább is részben átalakított - politikai garnitúrát jelent?"

Szerintem rossz következtetést vonsz le. Amikor a polgári köröket elkezdték szervezni (Dísz tér), akkor még csak egy alig-alig vereség látszott, semmiféle megbukás, semmiféle önkorm. választás nem volt érezhető. Az viszont igen, hogy Orbán növelni akarja a saját társadalmi beágyazottságát és nem hagyni elveszni a két OGY forduló közt életre szólított jobboldali akciókészség-potenciált. Ezenkívül talán olyan megfontolások is közrejátszhattak, hogy a polgári körökben esetleg olyanok is hajlandók részt venni, akiket a választáson nem tudott megszólítani a FIDESZ-MDF szövetség.

Az uniópárt meg valami szavazatmaximálási olvasztótégely lett volna.

Ezekből szvsz semmiféle bukás nem következik.


Téma: Folytatódik a leszámolás az MDF-fel
SilentSierra
2004. október 16. 14:09 | Sorszám: 328
Egyes hőzöngőket, mint például Gémesi, leszerelt. Nem tudom megmondani hol olvastam, lehet, hogy itt a fórumon, hogy az EP választások előtt maga Gémesi is a Dávidellenes vonulathoz tartozott, de őt az EP-kampány feladatával le lehetett csillapítani. Most megkapta, hogy ő lehet az általános elnökhelyettes, vagy mi a szösz és továbbra is nagyon elégedett. Az a valaki, akit olvastam azt állította, hogy Gémesit nagyban lehet motiválni pozíciókkal(finom fogalmazásban; ez még jún. 13. után volt valamikor). Úgy tűnik ez igaz volt.

Valami hasonló lett volna a feladat Medgyasszayval is, merthogy szemlátomást neki nem az a baja Dáviddal, hogy az Alcsútdoboz munkacsoport tagja akar lenni, hanem ideológiai különbség a gond. Mindenesetre korrekt módon járt el a lemondásával kapcsolatban, ezért elismerés jár, még ha ebben frakcióvezetősdiben az alcsútiakkal is szokott tartani.

Katona Kálmán szintén valami egzisztenciabajnok karrierista lehet, mert ahogy nem emelkedik valahol pozícióban, azonnal besértődik. De legalább csukott szájjal sértődik. Mondjuk lehet, hogy azért, mert irtózat ciki volna a Fideszhez visszakéreckednie...

Én a lecsendesítés helyett inkább innentől abban látom a feladatot, hogy a feltörekvő politikusokat kineveljék. Az új pártarisztokrácia országos szinten eléggé névtelennek számító gárdából építkezik, ezeket most hogy általam rendkívül utált kifejezéssel éljek, fel kell építeni. Meg kell találni, hogy az apja nyomdokaiba lépő idősebbik Antall-fiúnak milyen feladatot lehet adni, mivel lehet kontinuitást felmutatni az apjával kapcsolatban. Mondjuk az sem ártana, ha ez az Antall-csemete értene is valamihez a fotózáson kívül, erről nem tudok mit mondani. De rajta kívül is vannak egy páran, akiknek nem ártana arcélt adni.

SilentSierra
2004. október 16. 13:56 | Sorszám: 327
Hát persze, barátom. Örülök is neki.
SilentSierra
2004. október 13. 12:36 | Sorszám: 300
Sárdobálásos, létért folytatott harcban morálisan tisztának maradni... Na hallod neked is vannak ám teljesíthető elvárásaid.
SilentSierra
2004. október 12. 13:16 | Sorszám: 282
Hol áll Dávid Ibolya? 5% felett.
http://index.hu/politika/belfold/marketinc101/
SilentSierra
2004. október 12. 13:12 | Sorszám: 281
Szó nincs róla, hogy ignoráljalak.
Persze ha te nem komálsz már, az más kérdés. Attól nem leszek boldogabb.
SilentSierra
2004. október 12. 12:33 | Sorszám: 279
Nekem már szaporodik az ignoráltak listája...
SilentSierra
2004. október 07. 21:19 | Sorszám: 256
A lakitelkiek folytatják a kutyakomédiát:

Másodszorra is megpróbálják a bizalmatlanságit az MDF-ben

Index/MTI
2004. október 7., csütörtök 16:54


A Lakitelek munkacsoport másodszor is megpróbálja az MDF frakcióvezetőjét eltávolítani posztjáról. Dávid Ibolya ellenzéke szerint a provokatív akció ellenére Herényi nem hajthat végre egy újabb, az ötök kizárásához hasonló akciót. Herényi nem nyilatkozik a második bizalmatlansági indítványról.

A Lakitelek munkacsoport frakcióban maradt tagjai csütörtökön bizalmatlansági indítványt nyújtottak be Herényi Károly frakcióvezető ellen - erősítette meg az MTI információját Csampa Zsolt MDF-es képviselő, a munkacsoport tagja.

Szembehelyezkedtek

A Lakitelek munkacsoport tagjai azért akarják visszahívni posztjáról Herényi Károlyt, mert szerintük a frakcióvezető több alkalommal szembehelyezkedett a képviselőcsoport többségének javaslataival, eljárásában megsértette a házszabályt, valamint "többször megsértette a demokratikus alapelvekre épülő csoportvezetési és döntéshozatali szabályokat". Az aláírók - Balogh László, Ékes József, Csampa Zsolt, Fülöp István, Lezsák Sándor, Pichler Imre és Püski András - kérik, hogy az október 11-i vagy a legközelebbi frakcióülésen vegyék napirendre indítványukat. Csampa Zsolt nem kívánt részleteket közölni, hangsúlyozva: ez az MDF-képviselőcsoport belső ügye, és bízik abban, hogy hétfőn, a frakcióülésen megvitatják a beadványt.

Új erőviszonyok

Az Index információi szerint a bizalmatlansági indítvány aláírói szerint provokatív beadványuk nem végződhet Balsai István, Font Sándor, Kelemen András, Horváth Balázs és Szászfalvi László kizárásához hasonló akcióba. A Lakitelek csoport az időközben Dávid Ibolya és támogatói számára kedvezően alakuló erőviszonyok ellenére továbbra is azt állítja, hogy az öt képviselő eltávolítása törvénytelen döntésen alapult. Herényi Károly frakcióvezető nem kívánt nyilatkozni a megismételt indítványról vagy annak kimeneteléről.

Függetlenedtek

Herényi Károlyt szeptember 3-án visszahívták tisztségéből a Lakitelek munkacsoport akkor még a frakció többségét jelentő tagjai, és Font Sándort választották meg frakcióvezetőnek. A döntést a párt választmánya nem hagyta jóvá, bizalmáról biztosította Herényi Károlyt, ugyanakkor elmarasztalta a Lakitelek munkacsoport tevékenységét. A frakcióvezető döntését a parlament ügyrendi bizottsága elfogadta, így az öt képviselőnek távoznia kellett az MDF képviselőcsoportjából.

SilentSierra
2004. október 06. 11:49 | Sorszám: 239
Drágajóbolgárúr és Lakatté az MSZP taktikai vállveregetései. A te flörtözésed meg a beszopás telitorkú kommunikálása.
SilentSierra
2004. október 06. 11:08 | Sorszám: 236
Én személy szerint majdnem minden kijelentéseddel egyetértek, legföljebb a közös lista helyett láttam volna szívesebben egy jobb megoldást. Hogyne vennénk már észre.
Az MSZP taktikai vállveregetéseit persze a Fidesz-interpretátorok telitorokkal kommunikálják és ezzel beszopják, amit el kéne kerülniük.
Na de hát ez van. Orbánhoz igazodnak, ő meg még nem mondott újat azóta, hogy kijelentette, nem a szövetségesekre van szükségük, hanem a szavazóikra. Ezért aztán nyomják a süketet.
SilentSierra
2004. október 06. 01:55 | Sorszám: 228
Csak így tovább, GM...
SilentSierra
2004. október 06. 01:52 | Sorszám: 227
Érdekes, egy jó ideje már folyton tömegesen kilépnek, feloszlatnak és hánynak, azt még mindig mennyien vannak. Biztosan klónozzák őket, hogy legyen mindig kinek hánynia és kilépnie.

De az is lehet, hogy csak a képzeletedben léteznek.

SilentSierra
2004. október 05. 13:31 | Sorszám: 215
Azt is nézd meg, hogy kit utálnak ugyanazok a legjobban és miután felmérted, szavazz te is Csurka Istvánra, a jobboldal hitelesítetten legkiválóbb egyéniségére. Ötmillió balodali nem tévedhet ebben a kérdésben.
SilentSierra
2004. október 03. 18:28 | Sorszám: 201
Ebből csak egyvalami derül ki: Lovas az egyatáboregyazászlót prófétálja. Neki ez a hasznosság, amit meg ezen fölül hajtogat (szdsz-es neoliberális rontás, meg árulók beépítése), süket duma. Esetleg agitprop. A valósággal való korreláció meg közelít a nulla felé.
SilentSierra
2004. október 03. 18:19 | Sorszám: 200
"A megtorlás után Boross Péter számára a vendéglátóipar következett, ami ha nem is volt iskolának nevezhető, de az biztos, hogy kitűnő edzőtábor volt. Ahol a szórakozásra vágyó dolgozók sokasága mellett ott volt a valamivel kevésbé népes alvilág és a még válogatottabb titkosszolgálat. Nem lehet azt mondani, hogy ebben a közegben könnyű volt mozogni és előbbre jutni. Nem, nem volt könynyű, de annál tanulságosabb."

-- Piszkos kis célozgatás, konkrétum nélkül.

"Antall József, aki iskolatársam volt, már gimnazista korunkban politikusnak készült, és mindent megtett annak érdekében, hogy birtokában legyen mindannak, amire szükség lehet, ha eljön az idő (ha egyáltalán eljön). Ez őróla köztudott volt. Boross Péterről ezt nem tudtuk, de bizonyára nem tekinthető véletlennek, hogy az átalakulás idején nemsokára megjelent Antall József mellett."

-- Ugyanaz, ugyanúgy.

"Azokkal, akik akkor túlnyomórészt az MDF nép-nemzeti és keresztény szárnyát képviselték. Az MDF ugyanis megalakulásakor, a lakiteleki sátorban nép-nemzeti mozgalomként indult. Amikor a mozgalom politikai párttá alakult át, akkor megjelent két új tendencia. A nép-nemzeti jelleg mellett erősíteni kellett a keresztény-konzervatív és a nemzeti-liberális irányzatokat, mert ez volt a szükséges feltétele annak, hogy az MDF valódi néppártként vállalhassa a magyar társadalom minden rétegének a képviseletét. A politikai spektrumnak ez a kiszélesedése vezetett el oda, hogy az MDF adhatta hazánknak az első szabadon választott kormányt."

-- A NÉPPÁRT nimbuszának fényesítése a múlt történéseinek hamis fénybe állításával. Antalli MDF, meg néppárt, baromság. Antall ügyes politikai húzással, a mérsékeltség hirdetésével nyerte az első választást, mert a posztkádárizmusba ragadt magyar társadalom radikális átmenetre nem volt vevő. Biztonságot és fejlődést szeretett volna, nem drasztikus változásokat. Az MDF pedig elhitette velük, hogy tényleg így lesz. Csakhogy Antall jól tudta, hogy ha nekiáll megvalósítani a valódi elgondolását, akkor ki fog derülni, hogy ez abszolút nem annak a választórétegnek fog tetszeni, amelyik őt megválasztotta - de választást nyerni csak őáltaluk tudott. Antall a néppárti baromság helyett egy konzervatív pártot akart, egy kereszténydemokrata és egy parasztpárti koalíciós társsal, melyek együtt a jobboldal kormányzását jelentették. Néppárt majd akkor lett volna, ha az MDF egymaga akar kisgazda és kereszténydemokrata is lenni - monopolizálva azok ideológiáját.

"Másfelől a kisgazdapártba, a Kereszténydemokrata Néppártba, valamint a médiába beépített ügynökök segítségével a régi rend hívei egyre eredményesebb rombolást vittek véghez."

-- Szokásos árulókeresés: valahogy meg kell magyarázni, miért bukott meg az MDF, ha minden a legnagyszerűbb volt.

". Az 1996-os szétválás után az MDF-et a hullámvölgyből az a felismerés hozta ki, hogy szövetséget kell kötni a Fidesszel..."

-- A nagy kilábalás így nézett ki: 94-ben 11%, 98-ban 3% listára leadott szavazat, kevesebb, mint a 96-os 3,5%-os népszerűség.

"a Fidesszel, amelynek vezetői akkorra már felnőttek, és kitörtek a neoliberalizmus bűvköréből, amit az SZDSZ vont köréjük."

--
Ja, az SZDSZ. Nem ám önálló akarat, frászt. Az SZDSZ vonta köréjük, külső, művi erővel. Mondhatni behálózva őket. Röhej.

"Azóta az események felgyorsultak. A szétvert jobboldali pártok roncsaiból az MDF új elnöke egy Békejobbot fabrikált, ami végül a balközépen elhelyezkedő Centrum nevű képződménybe torkollott."

-- Az persze nem érdekes, hogy miért is nem lett Békejobb, kinek a nagyszerű ötletéből származott, hogy nem lehet. Az sem, hogy miért kellett az MDF nélkül maradó Békejobb-roncsnak Centrum néven Kupa vezényletével önállóan indulni.

"A Centrum párt a legutolsó választásokon négyszázaléknyi szavazatot gyűjtött; ezzel aláásta a nemzeti oldalt, és megnyitotta az utat a második szocialista-liberális koalíció számára."

-- Arról szintén egy szót sem, hogy milyen jól jött volna a 98-as koalíciónak az a négy százalék, amit a Békejobb által nyert volna az MDF. Amiből ehelyett Centrum lett.

Ennyit a hamis posztulátumokról, a belőlük levont következtetés is hasonló színvonalú lett. Prof. Lovas adja vissza az releváns diplomáját és akadémiai tagságát, ha ezt így látja és így gondolja. Ha meg szántszándékkal hazudozik, akkor tehet egy szívességet. Ocsmány bűnbak- és árulókeresése itt patologikus méreteket öltött.

SilentSierra
2004. szeptember 20. 23:34 | Sorszám: 193

Van bankbetéted? No, akkor állj szépen a falhoz, kamatos kamatot szedtél, te nemzetgazdaságvesztő!
SilentSierra
2004. szeptember 20. 23:19 | Sorszám: 192
156
SilentSierra
2004. szeptember 19. 21:18 | Sorszám: 180
A vita tárgya az, hogy miként lehet MUTYIGYANU-ba keverni az MDF-et.
Period.
SilentSierra
2004. szeptember 17. 19:19 | Sorszám: 158
Asszem senki sem kényszerít, hogy idetold az orcádat, ha nincs miről beszélned.
Sőt. Én egyenest gratulálnék a távolmaradásodhoz.
SilentSierra
2004. szeptember 17. 17:38 | Sorszám: 156
Igen, ez már abszolút igazságos volna, többet nem is kívánok. Bárcsak megvalósulna.
SilentSierra
2004. szeptember 17. 17:37 | Sorszám: 155
Van negyedmilliód?
Én most annyival játszom. Középosztálybelinek illik ennyi spórolt pénze legyen a nehéz időkre. Online szolgáltatást nyújtanak, vehetsz, eladhatsz, daytrade, short, ingyenes számlavezetéssel, tranzakciós díj az összeg 0,25%-a. Equitas Brókerház.
De ilyen feltételek mellett akármennyivel is beszállhatsz, nem a pénzed a korlát ma már, kicsiben is megérheti. Csak időt és energiát kell rászánnod, beletanulni, venni egy mély lélegzetet, bukni egyet-kettőt, tanulni belőle megint, grafikonokat nézegetni, traderekkel beszélgetni, pénzügyi híreket nézegetni, vállalatokkal ismerkedni.
De hát ez ugyebár semmiség - hiszen nem munka...
SilentSierra
2004. szeptember 17. 14:55 | Sorszám: 152
Ez igaz.
De ilyen alapon politikáról en bloc értelmetlen leírni a véleményedet, hiszen nagy eséllyel úgysem az fog történni, amit te szeretnél.

Mivel Mpd kérdőjelezte a középosztály és a tőzsde találkozását, ezért szóltam, hogy pl. én találkozom vele. Ennyi.

SilentSierra
2004. szeptember 17. 14:08 | Sorszám: 150
És az évvégi veszteségeid?
SilentSierra
2004. szeptember 17. 14:01 | Sorszám: 149
"Jövedelem? Az."

-- Nem az. Nullszaldós fogadási ügylet, az egyik nyer, a másik bukik. Az egyik jól számítja ki a jövő értékét, a másik rosszul.
Ha te magánnyugdíjpénztári tag vagy, akkor jobb ha tudod, hogy a te nyugdíjadat is részvényekben tartja a pénztár (részben) és azt is megsarcolják.

"Munka nélkül szerezted? Igen."

-- Nem a papírgyárban állítottam elő a részvényeimet; ha erre gondolsz, akkor valóban munka nélkül.

"Naná, hogy adóztatni kell."

-- Ha adóztatják a nullszaldós nyereségű ügylet nyertesének pénzét, akkor a vesztes írhassa le az adójából a veszteségét. Nanával.

"A lehető legmagasabb kulccsal."

-- A nagy befektetőket ezzel nem tudod meghatni, mert külföldi alapok és a kettős adózatás elkerülése végett ők akkor is csak annyit adóznak, 10-15%-ot, amennyit odahaza szokás. Ellenben a hazai résztvevőket megszopatod, akik hozzájuk képest törpülnek és nagyszámban nem lehet őket nábobnak nevezni, csak olyanok, akik egy vagy kétmillió forintjukat próbálják fialtatni. Egy évben állítólag 60%-ot lehet megkeresni, ha valaki csak ezzel foglalkozik, bár ezt még nekem sosem sikerült. Még csak megközelíteni sem. Idén se valószínű, amíg ilyen OTP-t szopató adóintézkedéseket hoznak, én meg nem hallgatok a megérzésemre, hogy el kell adni a sajtótájékoztató előtt.

"(Mellesleg nem tipikus, hogy a középosztály jelentős tőzsdei tranzakciókat végez)"

-- Fejlett nyugati államokban tipikus. Azt a modellt kéne átvenni, nem a matrac alatt tartani, hanem befektetési alapokba helyezni. A befalapok is a tőzsdén állítják elő a hasznukat részben.

SilentSierra
2004. szeptember 17. 12:01 | Sorszám: 140
Középosztály vagyok, bár kissé az alja felé.
Engem sújtana.
SilentSierra
2004. szeptember 16. 20:06 | Sorszám: 124
A mi családunkban úgy látszik nem. Anyám világéletében így emlegette, én is tőle tanultam el. Nálunk ólajtót nyom.
SilentSierra
2004. szeptember 16. 16:56 | Sorszám: 120
Látom az nem nagyon zavar, hogy darabokra szedte szét az MDF-ellenes vádat, csak nyomod a sódert, mint süket az ólajtót.

Nagyon hasznos jószág ám a magadfajta. Valósággal bekergeti az MDF mögé azokat az embereket, akik utálkoznak a hozzád hasonló ilyen hepciáskodó, hőbörgő, gondolkodásra képtelen gyűlölködőktől.

SilentSierra
2004. szeptember 13. 15:54 | Sorszám: 98
Ritter úr, csodálom, hogy még győzi tüdővel a káromkodást...
SilentSierra
2004. szeptember 13. 15:46 | Sorszám: 96
Semmi. Külön hozzászólásban is írhattam volna, csak lusta voltam.
SilentSierra
2004. szeptember 13. 15:27 | Sorszám: 93
Mi a fenét akar a Fidesz-MPSZ a Szövetséggel, mikor szövetségesek helyett alattvalók kellenek neki?

Kézi vezérlésre kapcsol az MDF-frakció

Spirk József
2004. szeptember 13., hétfő 14:00


Az Index információi szerint az MDF hétfői frakcióülésén a képviselők Herényi Károly ellenállása miatt nem szavazhattak arról a javaslatról, hogy az MDF forduljon jogorvoslatért az öt képviselő kizárását jóváhagyó ügyrendi bizottsági döntés miatt. A lakitelkiek többségével működő képviselőcsoportban született javaslatot a frakcióvezető nem terjesztette szavazásra. Lezsák Sándort hátraültették.

Úgy tudjuk, hogy az MDF képviselőcsoportjának hétfői ülésén a frakció tagjai nem szavazhattak az öt képviselőtársuk kizárásáról szóló állásfoglalás ügyében.

Nem szavazták meg

Információink szerint Herényi Károly frakcióvezető nem terjesztette szavazásra azt a javaslatot, amelyben az MDF hivatalosan kérte volna az országgyűlést, vizsgálja meg a Font Sándor és négy képviselőtársa ügyében született ügyrendi bizottsági döntést. Mint emlékezetes, a testület Herényi Károly beadványát jóváhagyva egy hete elfogadta a frakcióvezető egyszemélyi döntését, és a képviselőket kizárta az MDF-frakcióból. Hétfőn képviselői indítványra a lakitelki többséggel működő képviselőcsoport hivatalosan kérte volna a parlamenti jogorvoslatot a vitatott döntéssel kapcsolatban.

A frakcióülésen bemutatták a frakció új szervezeti és működési szabályzattervezetét is. Úgy tudjuk, hogy az új szmsz lehetőséget ad majd a frakcióvezetőnek, hogy csak olyan témákat tűzzön napirendre, amelyekkel maga is egyetért.

Hátraültetés

Döntés született viszont arról, hogy az öt kizárt frakciótag miatt átalakítják a csoport parlamenti ülésrendjét. Az új elrendezésben szembetűnő, hogy a Lakitelek munkacsoport "vezérét" Lezsák Sándort hátrébb ültették, Dávid Ibolya pártelnök és Herényi Károly frakcióvezető közelébe pedig főként az őket támogatók kerültek.

SilentSierra
2004. szeptember 13. 13:37 | Sorszám: 91
"Ha 23 képviselőből 15 mondja azt, hogy változtatni kell, akkor a pártvezetés körül nem lehetnek kicsik a gondok."

-- Ha a tagság ekkora többsége mondja, hogy baj lehet a frakcióval, akkor nem lehetnek kicsik a gondok.

"Továbbá: a vak is láthatja, hogy attól a pillanattól, amikor a munkacsoport színre lépett, kik, mely fórumok és orgánumok kongatják a harangot, aggódnak szerfelett az MDF jövője miatt."

-- Szerintem is. Főleg abban a tekintetben, hogy úgymond "önszalámizást" hajtana végre a párt. Emiatt rettentően aggódnak olyan hangok, akik szerint az egyatábor az nem létmegszűntetési kísérlet.

"Hol és kik gúnyolják minden lehetséges módon a munkacsoportot, valamint külön-külön a csoport tagjait? Kiemelten is a régi MDF-eseket (Balsai Istvánt, Horváth Balázst, itt-ott Bíró Zoltánt és engem)"

-- Ebből különösen Fürt és Bírót vicces emlegetni, akiknek ma rettentő sok közük van az egészhez...

"Hát persze hogy a balliberális média figurái. Mintha valaki beintett volna: valósággal fölcsattant a távvezényelt kórus. Csak néhány név és fórum a nagy aggódók és nagy gyalázók közül: Mészáros és ATV-s krémlényei; ugyanott a másik újságíróklubosok tehetségtelen eszközemberei. Az ATV „egyenes beszédű” lovagjai (Varga, Kálmán s az alattomoskodó kérdésekben alulmúlhatatlan Dési és Németh). Közszolgálatiék egész Gyárfás-gyára napkeltétől napnyugtáig, Bánótól Verebesig. A hasonszőrű országos és megyei napilapok. A lapos hecc-Mester és hecctársai, a magyartalan narancsosok. Egyszóval a mindenféle bérszerkesztők és bértollnokok."

-- Így jártunk. Közétek vagyunk beszorulva, a másik oldalon Fürökkel, Lezsákokkal, Balsaikkal, Horváthokkal és természetesen a fő karmesterükkel, Orbán Viktorral. Jó nagy passzírozda. Mikor egyiketekkel van nézeteltérésünk, akkor a másik szeret és az egyik szid érte, mondván: árulók! És vica versa.

"Mégpedig azt nyilatkozta valahol az MDF három volt – együtt megszólaló – elnökéről, Bíróról, Lezsákról és rólam: „Ugyan kérem, ezek a múlt árnyai.”

-- Lajos, tán a mai nap szenzációjának tartod magad? 96-óta mit csináltál, jó ember? Tán nem a te hiperhozzáértő vezénylésed alatt szakadt másodszor az MDF? Miféle sikert tudsz te felmutatni? Milyen alapon vindikálod az ősi hozzáértést? Bíró Zoltánról nem is beszélve, idestova több, mint másfél évtized múltjából előbújva. Lezsák meg szintén a kompetencia csúcsát produkálta ugye 96 és 98 között? Miért is volt szükség rá, hogy a Fidesz cipelje a hátán szeretett pártodat a Parlamentbe, Lajos? Csak nem Lezsák irányítása miatt?

Na jól van, ebből a baromságból elég is ennyi, olvassa tovább a Viktor-fanok népes tábora.

SilentSierra
2004. szeptember 13. 13:18 | Sorszám: 89
"Für Lajos az mondta, hogy az „egy tábor, egy zászló” jelszó volt az, amivel nem értett egyet (én sem). Azt kellett volna mondani nekik: „egy tábor, több zászló”, és ezzel el lett volna intézve a dolog. Ha Te ezen kívül még tudsz olyan dolgot mondani, amellyel az MDF-et szét akták volna verni, oszd meg velem."

1. Általában hány szétverési kísérlet szükséges hozzá, hogy egy párt elkezdjen ellene védekezni? Egy miért nem elég?

2. Mondok még egyet: "amennyiben ez az elnökasszonnyal nem sikerül, úgy a párt tagságával kell megpróbálnunk". Elég? Vagy kell még több is? Ha elég, lásd. 1.

3. Für Lajos is azóta sztár a Hírtévén, mióta nem ért egyet Dáviddal, kb. két hete. Azelőtt nem hallottam volna, hogy a Hírtévé markáns személyiségei közé tartozott volna. Amit vele kapcsolatban művelnek, az ugyanaz a szisztéma, mint Csintalannal. Mindkettőjüket a süllyesztőből kaparták elő, régesrég elmúltak már azok az idők, mikor fontos volt a szavuk. Ma meg...

SilentSierra
2004. szeptember 12. 03:02 | Sorszám: 74
Mondjuk az az érték, hogy felénk nem szavazzák meg a száz napokat.

Egy csőcselékpárti

SilentSierra
2004. szeptember 08. 11:17 | Sorszám: 22
Olvastam a lezárt topicban az írásodat. Grats.
Van egy jópár dolog, amiben nem értettem vele egyet, de határozottan üdítő jelenség volt. Gondolkodás ténye a hülyeségek tengerében. Kár, hogy ritkán látni ehhez hasonlóan agyas gondolatokat itt.

Téma: Hogyan tovább, jobboldal?
SilentSierra
2003. április 17. 10:49 | Sorszám: 41
Pardon, közben kiakolbólitottak a gépem elől. Tehát:

Légyszi döntsd el, hogy miről szeretnél beszélni

Ha Norvégiát akarod nyüstölni, akkor az EU irreleváns, hiába hal meg akárhány nyugdíjas jégkockává fagyva. Ha az EU-t a multik miatt, akkor Norvégia emlegetése az irreleváns. Ha meg a multikat, akkor pedig mindkettő irreleváns, mert lám multik kint is vannak, meg bent is vannak.

SilentSierra
2003. április 17. 10:00 | Sorszám: 40
Légyszi döntsd el, hogy miről akarsz beszélni, Norvégiáról, vagy az EU-ról.

Ha az EU-t akarod kritizálni, hogy ott megfagynak a nyugdíjasok, akkor arra Norvégia nem jó példa, mert nem tag.

SilentSierra
2003. április 16. 03:15 | Sorszám: 36
Idézet:
"Norvégiában nyugdíjasoknak kellett megfagyniuk (SAJÁT OTTHONUKBAN!!!) a spórolás miatt, amire a magas energiadíjak miatt kényszerültek. Norvégia -amely Európa egyik energiában leggazdagabb országa- privatizálta az elektromos piacát. Ennek az lett a következménye, hogy a pénzcsinálásban (rablógazdálkodásban) érdekelt új áramszolgáltatók miatt árrobbanás történt.

Azért arra kíváncsi lennék hogyan sikerült konkrétan véghezvinni ezt a bravúrt Európa legnagyobb olajtermelő országában (oroszokat nem számítva), a skandináv típusú jóléti államban. Hogyan sikerült úgy privatizálni, hogy az áramszolgáltatók versenye nem árcsökkenéshez vezetett.

Egyébként lehet, hogy el kell mennünk bármi mellett, de nem az általad idézettek miatt, tekintve, hogy Norvégia nem EU tag.


Téma: Tőzsdecápák, tőzsdeguruk és spekulánsok...(II.)
SilentSierra
2004. szeptember 24. 21:11 | Sorszám: 449
Gratula.
SilentSierra
2004. szeptember 23. 18:29 | Sorszám: 423
Sokszor csak az, mint az OTP benfenntesek, akik elszórták vezetői szintről az opciósan vett részvényeiket a 24%-os nyereségadóról szóló sajtótájékoztató előtt egy nappal. A többiek, mint én, bent ragadtak.
SilentSierra
2004. szeptember 23. 18:06 | Sorszám: 422
Hehehe, én az orosz válság után szálltam be először. Három hónap alatt megvolt az 50% nyereség.
Még emlékszem, hogy 6000-ért vettem az OTP-t és januárban 9000 fölött adtam el. Ma ugye 43000-ret érne...
)
SilentSierra
2004. szeptember 23. 18:02 | Sorszám: 421
Ne aggódj, ezzel vannak még így páran.

Én az utóbbi egy hónapban kiszálltam először a Molból 8985-ön (8890-ért vettem), ma 9630.
Utána az Antennából 3075-ön (3030-on vettem), ma 3800-on végzett.
Végül az Egisből 9275-ön (9115-ért vettem), ma 9780-at ér.

Bumm a fejbe.
Megesik, hogy elgaloppozza magát az ember.

SilentSierra
2004. szeptember 22. 00:42 | Sorszám: 373
Szerintem Gyurcsány egyszerűen gesztust tett a párt baloldala felé, hogy az októberi kongresszuson az ő jelöltjei közül biztosan befusson valamelyik. Ezért a plusz tányateher az OTP-n, ezért a kemény hangú nyilatkozat Csányi felé, hogy se meg nem fogják gondolni, se vissza nem fogják szívni.

Namost a tőzsdékre kirótt árfolyamnyereségadónak csak a kamatadóval együtt van értelme, mert különben egyikből átmenekül a másik formába a tőke. Ha viszont kamatadó van, az egyértelmű jelzés, hogy az amúgy is nagyon kiköltekező, lakáshitelt, deviza alapú hitelt felvevő, a költségvetés pénzszórásának forrását megtakarítással képezni nem hajlandó lakosságra még kevésbé lehet majd utána számítani. Márpedig ezt jobb volna minél inkább elkerülni, mert ha a lakosság (közvetve) nem vásárol államkötvényt, akkor azt a külföldieknek kell eladni, hogy a fiskus a hiányt valamiből finanszírozza (ha már ekkorát csinált és lefaragni nem hajlandó), és a külföldiek az ilyenolyan rizikójukat (árfolyamkockázat, meg egyebek) csak akkor vállalják, ha az államkötvényen jókora haszon van. Ami nekünk extra kiadás.

Ezzel szemben az árfolyamnyereségadóból bejövő kétmilliárd (ennyit számolt néhány trader mostanában), vagy hétmilliárd (ennyire számított a Fidesz anno) nem igazán elég nagy tétel ahhoz, hogy megérje a budapesti börzét izélgetni. Azt mindenki érzi, hogy ezt az amúgy is sárgácska és savanyúcska tőzsdénket csak nagyon indokolt esetben kellene szopatni elvonásokkal, mert gyenge, kicsi a kapitalizációja, kevés rá bevezetett cég, nem nagyon tolonganak az újak, a régiekből meg sokat kivezetnek (Pick és társai). Márpedig az egyesülő európai pénzpiacon a tőzsdék nemzeti önállósága már a múlté, az erőgyűjtés érdekében mindinkább regionális egyesülésekben gondolkodnak, úgy, ahogy az Euronext keretében a párizsi az amszterdami és a brüsszeli már meg is tette ezt a lépést. A portfolión olvasható egy írás arról, hogy a Baltikumban is alakul egy regionális központ, Frankfurt és London is próbálkozott az egyesüléssel (noha ez zátonyra futott egyelőre) és Bécs Budapesttel tudna hatékonyan együttműködni, ha még társulna hozzá mondjuk a privatizáció előtt álló varsói tőzsde is. A Közép-kelet európai tőzsdék egyesülése nagy lökést jelentene a tőkepiac számára, egyazon parketten kereskedni az osztrák a magyar és a varsói cégek papírjaival, ez olyan lehetőség Magyarország számára, amely hozzájárulásunkon felül megerősítené pozíciónkat a világban. Erősen felértékelődnének a magyar papírok a világ pénzügyi befektetőinek szemében, nőne a forgalom, nőne a kedv új cégek tőzsdére viteléhez, erősödne a bizalom, növekedne a stabilitás. De ehhez az kell, hogy maradjon még értelme a bécsieknek Budapesttel egyesülni és ne egy kivérzett, megsarcolt, forgalmában lecsökkent börzeroncsot vigyünk a nászba. Éppen ezért a tőzsdei árfolyamnyereségadó ebből a szempontból sem szerencsés lépés most. Sem a jövője szempontjából, sem az alacsony terhelhetősége miatt.

SilentSierra
2004. szeptember 22. 00:14 | Sorszám: 372
Fél ötkor.
SilentSierra
2004. szeptember 10. 21:58 | Sorszám: 291
A tájékozott befektetők hosszúlejáratú forintügyletekkel védik ki az árfolyamingadozást és nem izgulnak annyira. Kormányválságra ez a pár forint elmozdulás szinte semmi. Lehetett volna (és még lehet is) sokkal rosszabb.
A BUX három napja szépen szolidan lefelé tart. Hol az összes blue chip, hol csak egy része. Csúcstámadásról, mint eladdig már nincs szó, a kérdés az, hogy 12000-ren tartósan alul marad-e, vagy nem.
SilentSierra
2004. augusztus 10. 20:43 | Sorszám: 99
Az baszna be, de kegyetlenül...
Olyan veszteségesek, mint atom. Nekem ennél jobb tippem is akad.

Téma: ENSZ: Izrael gyerekeket mészárol. USA mikor támad?
SilentSierra
2003. április 16. 14:22 | Sorszám: 5
Az az a szervezet, ami jó volna, ha több hatalommal rendelkezne, mint ma, mert humánus célokkal rendelkezik.
SilentSierra
2003. április 16. 12:10 | Sorszám: 3
Amerika egy önző dög, aki elsősorban, másodsorban és harmadsorban is magára gondol és csak azután a világ többi részére. Viszont nincs nála jobb.

Másrészt pedig az vesse rá az első követ, aki másképp cselekedne a helyében.


Téma: Falludzsa: az ellenállók nemes szíve
SilentSierra
2004. április 03. 10:07 | Sorszám: 7
És akkor mért nem törlöd? A Gondolán van törlés nélküli letiltás? Ezt utoljára Rezsőtől láttam a boldogult indexen, mondván, hogy maradjon meg a bűnjel dokumentációnak.

Téma: A konszenzusos szex,, a jog elmehet a sóhivatalba!
SilentSierra
2004. szeptember 30. 14:06 | Sorszám: 4
Free Pitcairnia.
A briteknek is vannak nagy volumenű elfoglaltságaik, ahogy elnézem.

Téma: Kövér - Dávid.......
SilentSierra
2004. március 31. 11:30 | Sorszám: 87
A smile nem volt szándékos, nyilván így állt a szövegben eredetileg.
SilentSierra
2004. március 31. 11:29 | Sorszám: 86
Beidézem a hátralevőket is, mert kortörténeti (meg kórtörténeti) dokumentum:

"A Nemzeti Platform megalakítói azt a Magyar Demokrata Fórumot szeretnék „Csipkerózsika álmából” föltámasztani, amely 1987-88-ban Lakitelken létrejött. Azokat az eszméket hirdeti és vallja, ami a sátor alatt megfogalmazódott és mindent megtesz annak érdekében, hogy e rendszerváltó párt ne váljon a hataloméhes politikusok martalékává.

Az MDF tagjai évek óta folyamatosan tapasztalják, hogy Dávid Ibolya pártelnök kizárólag saját népszerűsítésével foglalkozik, pártjának tagsága, szervezetei egyáltalán nem érdeklik. A párton belül halmozza a pozíciókat (országgyűlési képviselő, frakció-vezető, országgyűlés alelnöke, pártelnök…
1999 januárjában, elnökké történt megválasztása óta az MDF népszerűsége folyamatosan csökken (akkor 5-6 százalékon állt, jelenleg 1 százalékon). Minden MDF tag emlékszik még az 1998-as Országos Gyűlésen tett ígéreteire, hogy a párt népszerűségét 12 százalékra viszi fel.

Elnökké történt megválasztását máig is bizonyítható „nem törvényes eszközökkel” tudta elérni, ezért a Nemzeti Platform tagjai Dávid Ibolya elnökségét nem tartják legitimnek. Nem lehet egy párt legitim elnöke olyan személy, aki a Magyar Demokrata Fórum Alapszabályát semmibe veszi, azt sorozatosan megszegi.
…aki az Országos Elnökség és Országos Választmány előzetes tudomása és jóváhagyása nélkül önhatalmúan dönt ügyekben, melyekről az illetékeseket (O.E. O.V.) csupán utólag tájékoztatja.
…olyan személy, aki kapkodó és meggondolatlan politizálásával leépíti saját pártjának tagságát, elveszítve a párthoz leghűségesebb tagokat, szervezeteket.
…aki az MDF-et eláruló, cserben hagyó emberekkel szövetkezik a tagság tájékoztatása és jóváhagyása nélkül. (Lsd. A pártot hatalomvágyból elhagyó MDNP politikusai)
…aki ugyanezen embereket a tagság véleményének megkérdezése nélkül visszaveszi a párt tagjainak sorába annak ellenére, hogy a párt korábbi súlyos pénzügyi problémáit ezen személyeknek köszönhette, s amely miatt a szervezetek, megyei irodák, dolgozók éveken keresztül nélkülöztek.
…aki országos, megyei és egyéb tisztségeket az MSZMP-t korábban kiszolgáló politikusokból tölti fel, félreállítva a nemzeti gondolkodású, a pártot és országot valóban építeni akaró tagokat!
…aki embertelen és diktatórius vezetési stílusával a Demokrata Fórum Alapító levelében megfogalmazottakkal ellentétesen cselekszik.
…akinek utasítására hűséges MDF tagokat Alapszabály-ellenesen kizárnak a pártból. Alapszabály-ellenesen új szervezeteket hoznak létre, félretolva a régi MDF tagokat csupán azért, mert egy magát demokratikusnak mondó pártban nem értenek egyet a párt elnökének ténykedéseivel, önmaga mutogatásával, pártja helyett önmaga népszerűsítésével, hatalomvágyával.

A Magyar Demokrata Fórum Nemzeti Platformjának tagjai követelik Dávid Ibolya lemondását, új elnökség megválasztását, demokratikus úton!

A Magyar Demokrata Fórum Nemzeti Platformjának tagjai fölszólították Lezsák Sándort, az MDF „alapító atyját”, hogy haladéktalanul állítsa föl a sátrat, nemzeti értelmű, a párt iránt valóban elkötelezett tagokat meghívva alá. Amennyiben nem teszi meg, tudomásul vesszük, hogy Lezsák Sándor is beállt azok sorába, akiknek csupán a hatalom számít! Ez esetben mi, a Magyar Demokrata Fórum Nemzeti Platformjának tagjai állítjuk fel a sátrat!

A Magyar Demokrata Fórum Nemzeti Platformjának tagjai kijelentik, hogy sem Dávid Ibolyát, sem az általa képviselt „irányzatot” az Európai Uniós választáson, sem az azt követő 2006-os országgyűlési választáson nem kívánják támogatni.

Magyar Demokrata Fórum Nemzeti Platformja"

-- Ki lehet ez az idióta?
Ilyen hangnemet sem láttunk Torgyán bukása óta.

SilentSierra
2004. március 30. 13:00 | Sorszám: 77
"Valóban, temérdek erőfeszítést tettek az egyházak ellen, ki sem látszottak belőle, az meg nem számít, hogy az SZDSZ hatására."

-- Nos, bőszen elítélték ők is a "keresztény kurzust". Tenni ellenzéki pozícióból nem nagyon tudtak.
Az SZDSZ hatására. Na, ez is olyan dolog, ami felment a "vád" alól. Te, figyelj, ez abszurd. Hagyd már ezt az eredeti szellemet. Réges régen megváltozott itt már minden, az alapértékek elárulása üres szlogen. Például ha én idősebb lettem volna, mint vagyok és már a lakitelki zászlóbontás idején érdekel a politika, akkor közel sem biztos, hogy tetszett volna az MDF, mert korábban sokkal kommunistabarátabb irányt vittek, nem véletlen, hogy a Fidesz 89 után nem írja alá a Nemzeti Kerekasztal záródokumentumát, mivel MDF-MSZMP közeledést sejt. Aztán jön a kilencvenes választás, győz a Fórum, de olyanok szavazatával győz, akik nem a kommunistákkal való konfrontációt támogatnak. Akik azt támogattak, azok mind a rém radikális SZDSZ-re és Fideszre szavaztak Úgyhogy mikor 90 után az MDF konzervatív politikai irányt vesz, a támogatók jó része eleve távozik mögüle.
Én már csak 90 után ismertem meg és kezdetben akkor is ölég halványan. Most akkor képzelem te mire emlékszel 88-ból, mikor te még nálam is fiatalabb vagy, azt hiszem. Nincs ennek egy szemernyi értelme sem, hagyd a fenébe.


"Mint ahogy a mondatod közepén levő nyilván hordozza az általad levont "következtetés" alapját..."

-- Nem, azt nem a nyilván hordozza. Azt abból vontam le, amit idáig tőled olvastam, summázva.

"Mert talán feltűnhetett volna, hogy az általad is visszaidézett szavak mind többes szám harmadik személyben vannak, így csak rólad meg az MDF-ről, azaz rólatok szólnak - mivel az összetartozásotokat pillanatra sem érzem elvszerűnek, hanem kizárólag lojálisnak -, rólam és a Fideszről semmiféle információval nem szolgálnak."

-- Nem tudom, mikor fogod majd belátni, hogy én és az MDF az két különböző entitás. Azért szorgalmasan ismételgetem, hátha nem akarsz majd egyszer egy kalap alá venni minket.

"Pirítós hamarabb megértette, amit mondtál, mint te magad, mert veled ellentétben ő azonnal észrevette a kijelentéseid mögött lévő motivációs mechanizmusokat is, és ebbe bele is verte az orrodat teljesen világosan. Így abban a vitában masszívan, nagy port felverve buktál el."

-- Nem, sajnos nem hiszek benne, hogy Pirítós egyáltalán hajlandó lett volna elgondolkodni róla, márcsak azért sem mert a Kommunista Kiáltvánnyal jött, noha én a Tőkére céloztam. Az azért meglep némileg, hogy ő előbb megérti, mit gondolok, mint saját magam. A motivációs mechanizmusaimról nem is beszélve.

Egen, ugrálni szoktam a pontjaid között. Amit nem találok reflektálásra érdemesnek, arra nem válaszolok.
Hol azért mert egyetértek. Hol azért nem igazán szorul cáfolásra, ellenvéleményezésre, olyan szép az magában is.

SilentSierra
2004. március 29. 17:59 | Sorszám: 72
Korr: my friend artist
SilentSierra
2004. március 29. 17:59 | Sorszám: 71
"1. A Fidesz felnőtt azóta."

-- Ja... Az más. Akkor nekik meg van bocsátva eredeti eszméik elárulása, pl. szekularizációs erőfeszítéseikkel szemben a mostani egyházi vonzódás.

"4. Mi a túró köze van ennek az MDF árulásához?"

-- Az, my fried artist, hogy nem veszed észre: tizenhét év telt el azóta, hogy 1987-ben megalakult az MDF és az sok idő. Azóta a ma parlamentben maradt pártok egyike sem azt képviseli már, mint hajdan. Az MDF 1990 óta, a Fidesz kb. 92-93-óta, az MSZP 95 óta, az SZDSZ 94 óta. A pártok folyékonyak, mondja erre a szociológus. És maga a társadalom is sok tekintetben totál megváltozott tizenhét év alatt. Úgyhogy az egész vád, miszerint elárulta alapvető értékeit - igaz a kilencvenes évek eleje-közepére _minden pártra_ - és nem több, mint süket duma ma.

"Ti nem "csupán" kellően alacsony szintű demagógiát folytattok, hanem rágalmazzátok a Fideszt, tehát hazudtok. Talán nektek tényleg erre van szükségetek, hogy azt a teljes mértékben öncélú önállóságot fenntartsátok. Baj van, pánik van, öncélúság van, önálló program viszont nincs, ami normális esetben az önállóságot indokolná, dehát nem is vagytok a normalitás állapotában."

-- Ti, folytattok, rágalmazzátok, hazudtok, nektek, szükségetek, fenntartsátok, vagytok.
Klasszikus esete vagy a csoportalapon történő önmeghatározásnak: el sem tudsz vonatkoztatni attól, hogy te vagy a Fidesz és a Fidesz egyenlő veled, nyilván azért gondolod, hogy nekem meg mindenben az a véleményem, mint az MDF-nek. Hát nem, én másképpen működöm. Erre utaltam az előző hozzászólásom végével, persze megérteni nem sikerült.

"A múltkori nem kicsit demagóg marxistázásod után az MDF-et téged soha bírálni nem látott fórumlakók előtt ezt nehezen tudod hitelesen előadni, viszont nevetségessé teszed magadat a hazudozásoddal, mert aki olvasni tud itt, az mind tudja, hogy ha valaki itt kritikát elismer a kettőnk közül a pártjára vonatkozóan, az én vagyok. Egyébként meg mi köze van az MDF árulásához annak, hogy már nem csak a Fideszt, hanem engem is rágalmazol?"

-- Gondolkozz még azon a Marxon, hátha megérted, miért mondtam. Pirítós nem volt hajlandó, de hátha te azért igen. Egyébként hogyne bíráltam volna: a múltkor sem értettem egyet a nyugdíjas indtványukkal, valamelyik Szedlacsek féle topicban. A kétkamarás parlament tervével sem értek egyet, amit pedig Dávid Ibolya nagyon szeret, azt hiszem. Azzal sem értettem egyet, hogy a Békejobbot veszni kell hagyni, bár ez még az Indexen volt és önálló indulást támogattam volna 2001-ben, amikor erről vita folyt vala. Hirtelenjében ennyi ugrott be. Sőt, utólag ennek a tolvaj TV-elnöknek a megválasztása is melléfogásnak tűnik, bár előre ugyebár lehetetlen megmondani, ki mennyit fog lopni majd.
Na, adtam elég témát, szórhatod rájuk a jelzőket, ahogy bírod.

SilentSierra
normalitáson kívül eső rágalmazó káoszpropagátor

SilentSierra
2004. március 29. 14:59 | Sorszám: 69
Mármint az eredeti, 87-ben megfogalmazott szellemiséget?

A Fidesz bezzeg azóta is töretlenül a liberális internacionálé harcos aktivistája, mi?

A populista szavazatvadászat a teljes, mindenkire kiterjedő választójog következménye. Ha mindenkié ugyanannyit ér, akkor azt kell megnyerni, akiből több van, annak meg ez a szint kell. Tessék. Engem egyébként nagyon is zavar.
Amúgy tudod mi a különbség kettőnk között? Az, hogy én el tudom ismerni, hogy az a párt, amire szavazgatni szoktam sem tökéletes, csak a sok tökéletlenből még ő a legelfogadhatóbb számomra. És hogy populista kampányt folytatnak a hetvenharmincozással. Látod, én ezen a szinten felül tudok emelkedni.

SilentSierra
2004. március 29. 10:26 | Sorszám: 65
Valóban megérdemli a nyilvánosságot. Minél többen foglalkoznak vele, annál fontosabbnak tüntetik fel Dávid Ibolyát.
Hiába, a politika színházi karakterisztikát ölt lassan...

Téma: Nulla tolerancia, vagy nulla küszöb?
SilentSierra
2004. január 14. 00:32 | Sorszám: 73
Na, akkor mi a vélemény erről? Kell küszöb, vagy nem kell?

Rendőri őrizetben a zászlóégetők

Index
2004. január 13., kedd 17:14


A rendőrségi nyilvántartás segítségével azonosították és vették őrizetbe azt a két férfit, akik alaposan gyanúsíthatók az izraeli zászló elégetésével. Kedden az MTI elnöke is feljelentést tett a Tilos Rádió elleni tüntetésen történtek miatt.

Kedden őrizetbe vették B. Miklóst és M. Giorgio Richárdot, akiket azzal gyanúsít a rendőrség, hogy ők égették el az izraeli zászlót vasárnap, a Tilos Rádió elleni tüntetésen - jelentették be a Budapesti Rendőr-főkapitányság esti sajtótájékoztatóján. A férfiakat a rendőrségi nyilvántartás segítségével találták meg. A zászlóégetés miatt közösség elleni izgatás alapos gyanújával indult eljárás hétfőn ismeretlen tettes ellen.

Tilosos pólót is égettek

Tekintse meg képeinket!
Dr. Tóth Gábor rendőr-alezredes, a budapesti rendőr-főkapitány bűnügyi helyettese elmondta, a rendőrség korábbi, bejelentett és be nem jelentett tüntetéseken előállított résztvevők adatait átnézve jutott el B. Miklós 40 éves budapesti lakoshoz, akit kedden elő is állítottak. A férfi gyanúsítotti kihallgatásán elmondta, hogy jelen volt a tüntetésen, és ott egy tilosos póló elégetésére készült, ezért benzint is vitt magával. A ruhadarab elégetése után csatlakozott hozzá és társaihoz egy ismeretlen férfi, aki elővette az izraeli zászlót. B. Miklós beismerte, hogy az ismeretlennel egyetértésben, és együtműködve égették el Izrael hivatalos zászlaját.

A férfi a rendőrség felvételeit áttekintve talált rá M. Giorgio Richard 27 éves magyar állampolgárra is, akit szintén előállították a rendőrök. A férfi XXII. kerületi lakásán tartott házkutatás alkalmával több szélsőjobboldali és irredenta nézeteket terjesztő könyvet valamint videokazettát foglaltak le.

A sajtótájékoztatón az is elhangzott, hogy a Tilos Rádióban december 24-én elhangzott mondat miatt a IX. kerületi ügyészség nyomozást rendelt el szintén közösség elleni izgatás gyanújával ismert tettes ellen. A rádió eltávolított műsorvezetőjét eddig még nem hallgatták ki, egyelőre a műsorban elhangzottak elemzése folyik.

Kamerát rongáltak


Gergényi korábban elmondta, hogy az Index fotóiból értesültek a zászlóégetésről. A fényképeket, amelyeken látszik, hogy a tömegben két férfi izraeli zászlót égetett, archiválták, illetve elemezték a tüntetésen készült videofelvételeket is.

Hétfőn kezdődött a két férfi azonosítása, kedd délig több tanút is kihallgattak - köztük az Index fotóriporterét.

Az ügy előzménye, hogy a Tilos Rádió karácsonyi műsorában elhangzott kijelentések miatt néhány jobbboldali szervezet támadást indított a rádió ellen, az elmúlt hetekben a rádió betiltását követelték, és tüntetést szerveztek az épület elé vasárnapra. A tüntetés után a tömeg nem oszlott fel teljesen, többen megdobálták az épületet, kárt tettek az MTI fotoriporterének fényképezőgépében, és elégettek egy izraeli zászlót.

Elhatárolódások és vádak

Izrael budapesti nagykövetsége még vasárnap este közleményben tiltakozott az atrocitás miatt. A tüntetés után a szervező Rákosmente Polgári Kör közleményt adott ki, amelyben a tagok elhatárolódtak a "provokálók csoportjától". Hétfőn a parlamenti pártok és több civil és politikai szervezet is tiltakozott a zászlóégetés ellen. Áder János, és a polgári körök szerint provokáció történt, a Fidesz-MPSZ frakcióvezetője a szocialistákat vádolja azzal, hogy figyelemelterelésként nyúltak e provokatív eszközhöz.

Lendvai Ildikó, az MSZP frakcióvezetője rágalomnak nevezte Áder vádjait. Közleménye szerint a Fidesz politikusai kétségbeesetten próbálják elterelni magukról a felelősséget azért, hogy az általuk életre hívott Polgári Körök és a hozzájuk csapódott szélsőségek kiengedték a vallási és politikai gyűlölködés, az antiszemitizmus, a kirekesztés szellemét a palackból.

Az MTI feljelentése

A Magyar Távirati Iroda elnöke kedden feljelentést tett a BRFK vezetőjénél, miután vasárnap a Tilos Rádió előtti demonstráción a hírügynökség munkatársát egy ismeretlen bántalmazta és fényképezőgépét megrongálta. Az MTI elnöke feljelentésében arra hívta fel a figyelmet, hogy az ismeretlen tettes ezzel megakadályozta a fotóriportert a hírügynökségi törvényben foglalt kötelessége teljesítésében.

Az MTI munkatársát kedden, mint védett tanút hallgatták meg a rendőrségen. A fotós munkatárs a történtekről elmondta: az izraeli zászló elégetése után mintegy 10 perccel érhetett a helyszínre, ahol kollégáihoz hasonlóan fényképezni kezdett. "Ekkor egy férfi támadott meg, a kameránál fogva rángatni kezdett, a sálamat húzta, majd a fényképezőgép vakuját letörte, közben artikulálatlanul kiabált velem, azt is mondta: te is zsidó vagy, takarodj innen". A fotós elmondása szerint az esettől néhány méterre rendőrök álltak, de nem siettek segítségére, hiába kiáltott nekik.

Hozzátette: a rendőrnek hallania kellett segítségkiáltását, mert később, amikor ugyanaz a rendőr visszatért a helyszínre, más fotósoktól érdeklődött: tudják-e mi történt végül kollégájukkal? Gergényi Péter hétfői sajtótájékoztatóján az MTI kérdésére azt a magyarázatot adta, hogy a nagy hangzavarban nem hallotta meg a rendőr a fotós kiáltását. Ezt az álláspontot hangoztatta az eset kapcsán a keddi sajtótájékoztatón Dr. Tóth Gábor rendőr-alezredes, hozzátéve, hogy a bántalmazás már nem szerepel az MTI által tett feljelentésben, mivel tulajdonképpen nem történt tettlegesség, vagy testi sértés.

A jogászok szerint megalapozott a gyanú
Az év elején életbe lépett, ám Mádl Ferenc által előzetes normakontrollra az Alkotmánybírósághoz utalt "gyűlölettörvény" helyett még a büntető törvénykönyv régi szabályai irányadóak - mondta az Indexnek Bánáti János. Az ügyvéd úgy vélekedik, a tüntetésen elhangzottak és a zászlóégetés együtt mindenféleképpen alapot ad a közösség elleni izgatás miatti eljárásra, mert ugyanabban a környezetben valósult meg a két esemény.
Halmai Gábor, a Széchenyi István Egyetem tanára szerint is alapos indokkal indult nyomozás közösség elleni uszítás miatt. Ha a rendőrségi, ügyészségi vagy bírósági szakaszban kiderülne, hogy nem valósult meg gyűlöletre izgatás, akkor is egyértelműen megáll a garázdaság, vagyis kirívóan közösségellenes magatartás, mely másokban megbotránkozást vagy riadalmat kelt. A garázdaság, ha csoportosan követik el, akár három éves börtönbüntetéssel jár, akárcsak a közösség elleni izgatás.

SilentSierra
2004. január 13. 11:49 | Sorszám: 67

Csak vigyázz Themisztoklész, mert az athéniek száműznek a végén, akármennyit is harcoltál értük. A perzsák elkergetése mellett ne feledd a hegemónia vádját sem...


Téma: Boross Péter akar az FKGP elnöke lenni
SilentSierra
2004. április 14. 18:22 | Sorszám: 8
Honnan tetszettek venni eztet egyáltalán?

Téma: Szíria a terrorizmus fellegvára
SilentSierra
2003. április 17. 09:50 | Sorszám: 28
Kedves Uram!

(szép dolog a udvariasság, de miért vagyunk ennyire hivatalosak?)

Sajnálatos módon moratórium alatt állok, így mindössze annyit mondhatok, hogy köszönettel veszem tájékoztatását. Remélem Mpd úr nem ad Önre burnuszt az offolás megtorlásáért.

Továbbra is halál az USA seggnyalóira!

SilentSierra
2003. április 16. 12:03 | Sorszám: 24
Kedves Mpd,

Igenis, értettem. Elnézést az offolásért, minden bűnnek kútfeje vagyok én, a vér.

Halál az USA seggnyalóira!

alázatos meghunyászkodással:
feminista aktivista

SilentSierra
2003. április 16. 03:41 | Sorszám: 22
Ja, hogyne, rendjén van. Próbálnák csak azt mondani, hogy valami nem tetszik...
Az is teljesen rendben van, hogy a muszlim nőt kivégzik (most éppen nem jut eszembe miképp), ha hitetlennel szeretkezik?
Továbbá a csador nem arra szolgál, hogy
Idézet:
a lányok pedig nem mutogatják az utcán bájaikat.

hanem arra, hogy a szemükön kívül soha férfi egyetlen porcikájukat se pillanthassa meg. No persze így beburkolózva azután nő sem, de ez más kérdés. Ez csúsztatás volt, kolléga.

Aztán: az iráni sah köztudottan Amerika-barát volt, úgyhogy nem csodálom, hogy engedte tanulni a nőket is. Kíváncsi volnék, ma mit tanulhatnak, gyanítom, hogy legjobb esetben is csak a Koránt.
Nabuko don Ozornak meg üzenném, hogy próbáljon különbséget tenni aközött az eset között, hogy szíve hölgye melltartót hord, meg aközött, hogy csadort. Nem mindegy!


Téma: Az EU kilep a NATO-bol ?
SilentSierra
2003. május 01. 18:46 | Sorszám: 14
Idézet:
Az USA egyik lehetosege az EU onallosaganak letoresere, ha Oroszorszaggal kooperal es elosegiti, hogy a keleteuropai orszagok proorosz kormanyokkal lepjenek be az EU-ba.

Hogyan segíti elő? És mit csinál a belépés után?

SilentSierra
2003. május 01. 18:42 | Sorszám: 13
Kezdetnek nem rossz, de továbbra is kételkedő vagyok. Világos, hogy ehhez egyelőre egyik Eu-s ország sem csatlakozhat, amely támogatta az iraki beavatkozást, mert saját döntését bélyegezné hibásnak vele. Tehát ez a négyes összefogás, amiből Németország és Franciaország jelent egyáltalán valamit, egyelőre inkább megoszt.

Elvileg már kéne lennie egy gyorsreagálású hadtestnek, amiben ezzel ellentétben teljes volt az egyetértés, tehát továbbfejleszthető lenne, de attól tartok, hogy a résztvevők per pillanat ezt jegelni fogják.
SilentSierra
2003. május 01. 18:22 | Sorszám: 12
A francia kivonulás utópia volt. Semmire nem megyünk egymás nélkül az USA ellenében.
SilentSierra
2003. május 01. 18:19 | Sorszám: 11
Ez egy nagy igazság. Sok-sok ravaszság kell majd hozzá, hogy ezt kiverekedje Európa és visszaszerezze a világbeli dominanciáját, ami a XX.sz.-ban odaveszett. És teljesítőképes gazdaság. És nagy előrelátás, hogy mi következzen az olajkorszak után.
SilentSierra
2003. április 29. 16:45 | Sorszám: 1
Elcsodálkoznék, ha ennek a találkozásnak lenne olyan hozománya, ami később egy összeurópai uniós haderő alapjául szolgálhatna. Jó lenne, de a dolgok általános integrációs folyását tekintve ez korai. Egyelőre még nincs beolajozódva a pénzügyi együttműködés sem, pedig azután kellene jönni a gazdaságinak, ami annál nehezebb lesz, majd ezek kényszerítő ereje küzdené ki a közös külpolitikát, az pedig magával hozná a hadügyet.
Ezt tekintve szvsz a találkozó inkább ideiglenes formáció, mely jelen esetben valóban USA ellenes, _ahhoz_képest_ amit Spanyolország, Lengyelország és az Egyesült Királyság ad elő. Valószínüleg semmi maradandó nem származik belőle, mert nem lesz képes maga köré tömöríteni plusz tagokat, ami vonzást gerjesztene. Az időleges közös fórum élménye pedig majd elfecsérlődik az integráció darálójának belharcaiban egyéb fórumokon. Vagy kormányváltozás esetén szinte törvényszerűen.
Szvsz.

Téma: Olasz-magyar konfoderacio 1919-ben ?
SilentSierra
2002. november 07. 16:34 | Sorszám: 7
Szerintem a románokkal max. arról tárgyalhattunk volna, hogy vasvillával, vagy kaszával óhajtják-e kiírtani a magyarságot Erdélyből.

Téma: Normáltalan Dávid Ibolya
SilentSierra
2004. május 19. 13:17 | Sorszám: 167
"Milyen érdekes, hogy az MDF vezetőinek felsorolásában egyedül Ebola volt az, aki elé nem tettél jelzőt."

-- Szándékosan. Gondoltam, te majd jössz és megteszed...
Azért nem raktam, mert csak a regnálás után érdemes lezárni az aktát.

SilentSierra
2004. május 18. 14:51 | Sorszám: 158
Én aztán nem próbállak.
SilentSierra
2004. május 18. 14:50 | Sorszám: 157
"Mindig a Fideszt bíráljuk, hogy egyszemélyes párt, hogy Orbán helyett/után/mellett nincsen senki, akkor mi a helyzet az MDF mostani kampánnyával? Egyértelmű a képlet: Dávid Ibolya=MDF!"

-- Egyet is értek, meg nem is.
Igen, megpróbálják a közkedvelt Dávid Ibolya-archoz az MDF-et árukapcsolni, hogy ezúttal első ízben valami hozadéka is legyen a nagy személyes népszerűségnek. Ezért nem szól másról az MDF kampány, mint Dávid Ibolya arcberendezéséről. Meg a szaró németjuhászról, mint Tóta óta tudjuk...
Másrészt viszont az összes pártokat vezette már több személyiség. A Fideszt még nem. Ez alatt nem azt értem, hogy a pártelnöki székben nem ült más, hanem azt, hogy Orbán politikájához képest a Fideszben soha senki alternatívát nem fogalmazott meg. Leszámítva Fodorék kilépését, de hát az nem alternatíva, csak tiltakozás.
Namármost az MSZP-t vezette Horn, Kovács és most valamiféle kollektíva, közte Medgyessyvel, Kováccsal, Gyurcsánnyal, Szilivel, meg a franc tudja még ki mindenkivel. Szóval elég pluralista berendezkedés van.
Az SZDSZ-t Kiss, Tölgyessy, Pető, Kuncze, Magyar vezette már, időnként sarkos fordulatokat produkálva. Voltak már egyenlő távtartók, szociorientáltak, nemzeti oldal felé nyitottak próbálkoztak már mindenfélével.
Az MDFet vezette a mozgalmár Bíró Zoltán, a konzervatív Antall, a pragmatikus konzervatív Boross, a népi tanító Lezsák, a jelentéktelen, de szocialista-népies Für Lajos, és most Dávid Ibolya.

Ezzel szemben a Fideszben ilyen nem fedezhető fel. Hozzá hasonló még a Torgyán féle Kisgazdapárt és a MIÉP. Thürmer most nem tudom lemondott-e, vagy még mindig góré, de ha az, akkor a Munkáspárt is egyszemélyi párt.

SilentSierra
2004. május 12. 14:34 | Sorszám: 145
" KBI úgy hidalható át az egymással egyet nem értő elégedetlenek részéről, hogy az új kormány programját kizárólag az előrehozott választások megtartásában szabják meg, így annak regnálása gyakorlatban időben csak néhány hónapra, tettekben pedig csak ügyvezető funkciókra terjedjen ki.
Ez persze csak akkor lehetséges, ha a kormánykoalíció egyes képviselőcsoportjai jobb eredményre számíthatnak kormányból kiugrott pártként egy előrehozott választáson, mint, a kormánycsapat hűséges részeként a soronkövetkező válsztásokon."

-- Egen, működne, de Mo.-on a választók eddig úgy tűnik nem díjazzák a pártszakadásokat. Sőt, kifejezetten büntetik voksolás esetén, míg az összefogást meg értékelik.

Az SZDSZ maximum akkor kísérli meg az eltávolodást az MSZP-től, ha az MDF-nek sikerült az Fidesztől. Előtte se nem érdeke, se lehetősége rá. De ahhoz is valami drasztikusan új vezetői gárda kéne, mert a mostaniak már mind előadták a verzióikat, tehát nincs hitel az új irányvonal iránt. Akkor meg minek változtassanak, menjen tovább a szekér.

MSZP balszél leszakadásában nem hiszek, legalábbis nem a belátható jövőbeli pályán. Magyarországon nem a gazdasági vélekedés határozza meg a pártbeli hovatartozást, hanem a kulturális hovatartozás. Az pedig nem távolodik a pártban ahhoz képest, hogy milyen távol van, amit jobboldal képvisel. (Hmm, mégsem lesz aknamezőfelszedés egyhamar? Francba.)

SilentSierra
2004. május 12. 14:22 | Sorszám: 144
Kedves Szőlővessző u. 3.!

A szögesdrót elméleteddel egyetértek. Ez valóban akadályozza a kormánybuktatást. Ilyen körülmények között valóban teljesen mindegy, hogy mik az eszközök hozzá, mert túl széles az árok. Egyetértek.

Meglehet optimista vagyok ebben a kérdésben, de én azt hiszem, hogy az ilyesfajta hisztérikus politizálást nem lehet sokáig folytatni. Vagy eszkalálódik, amitől a jóisten mentsen meg minket, vagy lehiggad. Utóbbinak különösen segítségére tud lenni, ha növekszik a jólét.
Namármost, ha igaz, hogy az aknamezőket előbb-utóbb felszámolják, akkor lesz aktuális a KBI-nek akadályozó szerepét igazán kifejtenie. Én ettől az időszaktól félek a téma relevanciájában. Úgy látszik ezt a kört kihagytam az érvelésemből, nálam ez magától értetődő jövőkép, optimista munkásarc, másrészt jövőorientáltság, ha szabad magamat dícsérnem. A közvetlen demokrácia gyengeségét és a végrehajtó hatalom túlbuzgását ettől függetlenül ma is problémának látom. (A tömegek manipulálhatóságát meg végképp.)

A stabilan kitöltött négyéves terminusokat jónak tartom, de nem olyan áron, hogy miatta kiküszöböljük a közéletet tisztán tartó "fenyegetést".

Ami a gazdagságot és jólértesültséget illeti. Most mentegethetném magam, meg értelmezhetném összevissza az általam leírtakat, de a legegyenesebb, ha leírom, hogy én bizony azt hiszem, hogy téged GLászlóként ismert a világ az indexen. Aztán lehet, hogy nem. Ha igen, nincs jó véleményem az ottani írásaidról, ha nem, akkor ez tökmindegy. Ha az vagy is, itt és most kulturált vitát tudtunk idáig folytatni és nekem tulképpen ez a fontos. A múlt nem annyira érdekel, ha a jövőért kell feláldoznom. Hű, de fellengzek.

Amit azonban a gazdagság hatásáról a helyzet feletti aggódásra írtam, sem nem a te sem nem a magam lebecsülése, legalábbis saját szemszögemből. Én, jófajta konzervatív módjára meg vagyok győződve, hogy az ember bizony egy elég gyarló teremtmény, szó sincs az olyan liberális (képzavarral élve) rózsaszín ködű zöldségekről, hogy csak a társadalom gonoszsága teszi alávalóvá ezt a születetten ártatlan lényt. Szerintem az ember esendőségéből kifolyólag, bizonytalan jövőjének bármely eszközzel való biztosítása miatt olyan gazságokra képes, amibe nagyon sokminden belefér (és éppen ezért általában korbáccsal kell irányítani, de ez itt off). Ha pénzzel biztosítva van a jövője, akkor biztosítottságával megegyező mértékben kevésbé fog a társadalom problémáival foglalkozni, hisz kiemelkedik belőle. Eszközrendszere már nem csak odáig ér el, ahová a többi kis porszemé, hanem távolabbra, reális vágyai is meghaladják azokét ugyanolyan mértékben, érdeklődése dettó, szóval távolodik tőlük. Ebben az értelemben használtam a természetes emberi reakció kifejezést.

SilentSierra
2004. május 11. 16:08 | Sorszám: 128
Az én soraimból kimásolsz egy olyat, amiben 1998 és 2002 mellett a 2006-os dátum is szerepel és mivel egy helytelen valami fokozódásáról beszélek és szerinted 2006-tól Orbán lesz a miniszterelnök, ezért nekem Orbán-fóbiám van.

Na jól van öregem, kezeltesd magad.

SilentSierra
2004. május 11. 16:05 | Sorszám: 127
"Először is tisztázzuk: sehol sem lebeg leváltási fenyegetettség a miniszterelnök feje felett, kizárólag akkor, ha az őt állító koalíciónak nincs többsége, vagy a koalíciónak elege van a saját miniszterelnökébel."

-- A miniszterelnökök háta mögül a kormányzás folyamán el szokott tűnni a parlamenti többség meggyőződéses támogatása időnként. Méghozzá annál gyorsabban, minél több bakot lő. Az, hogy egy koalíciónak többsége van, az alapvető. Ha nem volna több az ő színeikben bejutottaknak, mint az ellenzéknek, akkor fordítva hívnák őket. A kormánybukások általában nem úgy szoktak történni, hogy a kormánykoalíció egy emberként megbuktatja az addigit, aztán tökéletes összhangban pajzsra emeli a következőt. Nem. Úgy szoktak történni, hogy az embereknek kezd elege lenni a ME-ből, aztán ez kezd átszivárogni a parlamentbe, lesznek átszavazások, meg kormányálláspontnak nem megfelelő kiszólások és a koalíció képviselőinek _egy_része_ csatlakozik egy ponton az ellenzékhez és azt mondja, hogy nahát ebből most már elég. Létrejön egy alkalmi egyetértés, melynél általában le kell vonni a ME-nek a tanulságot: nagyon elégedetlenek vele és mennie kell. Tudniillik fölösleges úgy kormányozni, hogy ahhoz nincs meg a többsége.
Nadeviszont. Úgy nem állhat elő egy ilyen alkalmi többség, hogy mindjárt közös MEjelöltet is állítani tudjanak, pláne programostul, mert ez abszurdum, még a párton belül is kemény csatározások kimenetele, hogy ki legyen a MEjelölt. Tehát hiába van a parlamentben számarányában több elégedetlen a ME tevékenységével, a dolog ki sem fog derülni, mivel az átszavazást el sem fogják kezdeni. Miért? Mert nincs esélyük a KBI ellenében sikert elérni.
Ez a rendszer így tökéletes védelem a ME számára - és tökéletes kijátszása a parlamenti akaratnak. Ez utóbbit nem akarom fétisizálni. A következőt állítom: el fog jönni az az idő, talán már itt is van, amikor a rossz ME pozíciójának védelme többe fog kerülni/többe kerül már most, mint a stabilitás védelme. Mondjuk mert teljesen rossz irányban kormányozza az országot. Vagy hóttkorrupt. Vagy istentudja.

Ugye vegyük a tavalyi év végét. Nemegyszer felmerült, hogy úristen, Megyónak mennie kell, mert forint a padlón, LaCsa nem ért semmihez, adósságunk nő, ME párttámogatottsága konvergál a nulla felé, Szili Katalin zsákmányszerzést emleget, Megyó tanácsadója, Gyurcsány botrányt botrányra halmoz, mi frászért nincs normális költségvetés, mennyi a hiány, 3,8, vagy 5,6%, és mi a fene folyik itt egyáltalán. Mindenki azt találgatta, hogy mikor fogja Megyó bedobni a törülközőt. Végkimenetel: semmi, továbbra is kormányfő.

Vegyük Orbánt. A baloldal szerint 2001 elején, mikor Torgyán botrányaitól zengett a közélet, le kellett volna mondania, mert a miniszterek a ME-nek felelősek. Kimenetel: nem mondott le, mert semmi sem fenyegette.
Nem mondott le akkor sem, mikor Schlecht Csaba csak vakok számára nem egyértelműen baszott befizetni a köztartozást, amikor Kaya Ibrahim és Josip Tot kérdése merült fel. Lepergett, mint kacsa tolláról a víz.

Horn tojt lemondani, mikor az átvilágító bíróság kereken kiderítette róla, hogy nem annyira na és. Megbukott? Nem, mert ő bizony azt mondta, hogy na és, és ezt simán megtehette, mert megbuktatni a KBI-vel: lehetetlenség.
Tocsik botrány? Oda se neki. Pedig az Boldvai, meg Buday, a fejem rá, hogy pártkasszába akarták irányítani a 800 milla egy részét és ennél talán zaftosabb botrány nem is törhet ki. Egy párt a közpénzt szemérmetlenül lopja? Kimenetel: semmi. Buktatni képtelenség.

Egy ideig jó ez a stabilitás, de sokba lesz nekünk, ha nem változtatunk rajta. Egy idő után a ME bármire azt fogja mondani, hogy na és. Loptam, na és? Próbáljatok elmozdítani, ha tudtok. Amíg egy minoritás mellettem áll a pártból, addig az KBI ellen semmi esélyetek.

Másrészt. Én nem kételkedem benne, hogy te például ott tartasz, ahol neked most jó. Az embernek automatikusan kevesebb hőböröghetnéke van, ha olyan a helyzete, hogy mondjuk tele van a zsebe pénzzel. A franc fog olyankor ilyen dolgokon leállni gatyázni, fő, hogy benn vagyunk az Unióban és személyivel mehetek Bécsbe bevásárolni. Ezt nem személyeskedésnek szánom, mert én ugyanígy éreznék - természetes emberi reakció. Majd én sem látom olyan sötétnek a jövőt, amikor az én személyes egzisztenciám is rendeződik.

Kétségtelen, hogy kb. arra megyünk, amerre 89-ben akartunk (már aki erre akart és már amennyire össze lehet vetni, illúzziótlanítás után). De annak, aki ma nem él fényesen, annak jobban fáj, ha azt látja, hogy odafent korrupció nagyon is lehetséges. Vagy balfékesdi. És a felelőst mondjuk nem lehet leváltani.

SilentSierra
2004. május 11. 11:58 | Sorszám: 122
Az MNO nagy baromságot csinál, ha saját maga hajtogatja ezt a 70-30-at, amiről azt akarja, hogy ne mondogassák, mert hülyeség...

Egyébként szerintem is hülyeség és le lehetne állni vele, mert egyszer ugyan "jó poén" volt, de előbb-utóbb rá fognak kérdezni, hogy ugyan már mire föl hangoztatják ezt a légből kapott kitalációt.

SilentSierra
2004. május 11. 11:13 | Sorszám: 119
Érdekes dolgokat sikerült most belelátnod a mondandómba. Biztos, hogy ez az én Orbán-fóbiám és nem a te SilentSierra-fóbiádnak köszönhető?
SilentSierra
2004. május 11. 11:07 | Sorszám: 118
"Megette a fene az egészet, ha a tiszta közéletet csak kormánybuktatással lehet biztosítani."

-- Nemnemnem. Nem magával a kormánybuktatással, hanem a vele való fenyegetettséggel. Ma a miniszterelnök ténylegesen úgy viselkedhet, mint egy abszolút uralkodó, nem pedig mint a "ministerek", az állam szolgáinak elnöke. A többség elzavaró hangulata ma a procedúra végigvihetetlensége miatt nem jöhet össze, mert a végigvivők és pártjuk számára több lesz a hátránya, mint a hozadéka.

"Ha tegyük fel pl. lehetővé tenné és enyhe feltételekhez kötné a törvény a képviselők tömeges visszahívását..."

-- Ezt én sem támogatom. Különösen, hogy a képviselők egyéni felelősségét jórészt értelmetlen felvetni egy pártok és listáik által dominált politikai rendszerben.

SilentSierra
2004. május 11. 11:00 | Sorszám: 117
Sajnos nem értek egyet. Amit vázolsz kétségtelenül hat ide _is_. De ami a bajt okozza az az, hogy a konstruktív bizalmatlansági indítvány csak egy téglája a végrehajtó hatalom és így annak főnöke, a miniszterelnök (ME) körül húzódó védőfalnak.
Ezt a KBI-t Németországból vettük át, mint annyi mindent, csakhogy míg ott a kormány helyzete a föderális berendezkedés miatt (tartományok saját kormánnyal, saját parlamenttel, saját költségvetéssel, még talán saját tartományi jogokkal, alkotmánnyal is rendelkeznek) korlátozva van. Erősen decentralizált a rendszer. A tartományi alapon szerveződött felsőház, a Bundesrat szintén a végrehajtó túlhatalom korlátozása irányába hat. Az államfő valamivel erősebb és közvetlenül a nép által választott, míg nálunk nem. Az alkotmánybíróság kiszámíthatóan és a rendszerbe beágyazottan működik, nálunk meg ad hoc módszerrel válogatják be a tagokat és elnökönként más kurzusirányt vesz az AB (Sólyom-éra, Németh-éra más és más). És még van két-három olyan tényező, pl. a jogbiztonságot garantáló működőképes igazságszolgáltatás és a magyarországinál nem is tudom százalékosan hányszor több adóbevételt kapó önkormányzati rendszer, ami erősíti a decentralizációt és a demokratikus kontrollt a ME tevékenysége fölött.
Namost mindezek mellett valóban nem oszt és nem szoroz, ha KBI-vel van a ME megtámogatva, de nálunk mindez nincs, ami a centralizáció felé hat. Ilyen központosítottság mellett sajnos a ME feje fölött nem lebeg Damoklész kardjaként a leváltási fenyegetettség és óhatatlanul kedvez az átláthatatlanságnak, korrupciónak. Ráadásul zsarolási potenciált is ad a ME kezébe. Magyarországon idáig kizárólag koalíciós kormány jött létre és ez azt jelenti, hogy a régi ME bukása esetén súlyos tárgyalások veszik kezdetét az új személyéről. Ez valóban hetekig, hónapokig tarthat, és mivel ezalatt belpolitikai válsághangulat uralkodik a médiában, így ez a fajta ME buktatás minden, csak nem érdeke a kormánypártoknak, mivel népszerűségük sokkal jobban megsínyli, mint ha egyszerűen agyonhallgatják az aktuális disznóságot és az vagy elsimul magától, vagy jön (hoznak) egy másik szenzációt és újratematizálják a közbeszédet.

Továbbá. A KBI mellett még rendelkezünk egy olyan magyar csodával is, hogy a kormánytagok nem a parlamentnek felelősek, hanem a miniszterelnöknek, tehát őket sem lehet leszavazni, megbuktatni, csak a teljes kormányt magát, illetve ezáltal a kormányfőt magát, KBI-vel -> újabb korlátozása a demokratikus kontrollnak. Nem mondom, hogy ebből azonnal az összes alkotóelemet ki kellene verni, de valahol el kell kezdeni, mert agyoncentralizáltuk a szisztémát. Sőt, a KBI esetén nemcsak az új kormányfő mögé kell felsorakozni 50%+1 képviselőnek, hanem az új ME-nek azonnal programot is kell terjeszteni a parlament elé és azt is meg kell szavazni a többségnek. Belátható, hogy erre így sokkal, de sokkal kevesebb az esély, mint enélkül. A ME gyakorlatilag elmozdíthatatlan négy évre, ami azt is maga után vonja, hogy négyévenként viszont múlhatatlanul szükséges leváltani, mert tutiziher, hogy olyan hatalommánia fog óhatatlanul a fejébe szállni, hogy a Hitler megszállottsága ahhoz képest kismiska.

SilentSierra
2004. május 11. 10:30 | Sorszám: 116
Egyetértek, lehetséges több párt esetén is, csakhogy a hazai politikai kultúrát tekintve nekem az a benyomásom, hogy nálunk két váltópárt esetén valószínűbb a bekövetkezte, mint több párt esetén.
Nem is csak a politikai kultúra kérdése ez, hanem a kiművelt választófőké is. Ezt utóbbit pedig abszolút mértékben hiányolom.
SilentSierra
2004. május 10. 13:39 | Sorszám: 98
"a konstruktív bizalmatlansági indítvány eszközével társítva tette lehetővé, hogy Magyarország eddig minden rendszerváltás utáni kormánya kitöltötte a 4 évét....

EZ pedig hosszú távon igenis kedvező..."


-- Kb. Eddig kedvező volt. Talán 98-tól, de 2002-től mindenképp inkább káros, 2006-tól egyre fokozódóbb mértékben káros lesz a miniszterelnök körbebástyázott hatalma, mert nem késztet állandóan a tiszta közéletre és csak négyévenként lehet bukni a disznóságok miatt. Elmúlt a rendszerváltás késői korszaka is, nem kell már a stabilitás hiányától _ennyire_ félni. Változtatni kéne rajta. Szvsz.

SilentSierra
2004. május 10. 09:25 | Sorszám: 89
"Ami a kétprátrendszert illeti, nekem nincs arról olyan rossz véleményem, mint általában szokás. Ha két párt van, legyen két párt, sokkal fontosabb, hogy azok hogyan működnek. No ebben vannak gondok Magyarországon, mert több párt ide-vagy oda, sem a céljaik, sem az eszközeik nem elfogadhatóak számomra igazán."


Ha két párt van összesen jelen, akkor végleg megszűnik Magyarországon a politikai programalkotás kényszere. Akkortól fogva elég lesz, ha semmi mást nem csinál az egyik, mint mindent ellenez, amit a másik akar és kész. Az meg a szavazóbirka látszatkötelessége, hogy a szebb/szexisebb miniszterelnököt/elnöknőt kiválassza a két db, egymást csontra lejáratott jelölt közül.
Már ma is erősen ez megy az MSZP-FIDESZ viszonylatában.

SilentSierra
2004. május 10. 09:17 | Sorszám: 88
Reméljük erre a képre ugyanúgy fog hörögni XY olvtárs, aki odalent azt sérelmezte, hogy nade micsoda elvtelen kampányfogás is az, amelyik a kormány helyett a "szövetségest" támadja...
Knock, knock Neo, wake up and follow the white rabbit.

Téma: Időközi választás - Dunaújváros
SilentSierra
2003. május 19. 14:58 | Sorszám: 35
Azért, mert Komló, mint írod ipar és bányaváros (volt), amiben kialakulhatott a munkásság, az pedig javarészt baloldali érzelmű.

Téma: Szemét
SilentSierra
2004. október 04. 19:43 | Sorszám: 153
Kicsi a ledobónyílás keresztmetszete és bevásárláskor jól ki van tömve az a zacskó, úgy meg nem fér bele.
SilentSierra
2004. október 04. 19:14 | Sorszám: 150

Általában négy zacsiban szoktam hazatrógerolni a kaját, az pont elég négy napra a szemetesbe, utána megint mehetek bevásárolni.
SilentSierra
2004. október 04. 19:04 | Sorszám: 147
Hmm, én tényleg kibélelem vele a szemeteskukát. A konyhait. Aztán ha megtelt, összecsomózom és mehet a lehajítóba.
SilentSierra
2004. szeptember 30. 23:08 | Sorszám: 123
A midlife crisishoz van, mikor az embernek élete derekán hirtelen kedve támad kivonulni a nyüzsiből, mert már nem éri meg neki a pénzt hajszolva olyan ütemben gürizni tovább, mint addig tette.
SilentSierra
2004. szeptember 30. 18:50 | Sorszám: 120
Konzervatív megfontoltsággal haladok...

Valahol a fórumon olvastam, hogy mikor Csang kaj-sek-et megkérdezték, mi a véleménye az 1789-es francia forradalomról, azt felelte, hogy még korai volna véleményt nyilvánítania róla...

Nos, ha Csang tudott várni ennyit, akkor nekem sem kell elkapkodni a szemétügy megoldását...

SilentSierra
2004. szeptember 30. 14:29 | Sorszám: 117
Ez így nem megy. Ma egy tonna hasznos teher föllövéséhez másik kb. tízezer tonna tömeg megmozgatása szükséges, ha jól emlékszem. Ilyen körülmények között csak a szemétfellövöldözési projekttel többszörös mennyiségű szemét termelését idéznéd elő a gazdaságban, mint amennyit végül is fellősz.

De ha mégis sikerül kitalálni valamit, amivel gazdaságosabb az űrközlekedés, akkor ne a Holdat szemeteljük tele, hanem irány a Nap. Persze a szemétlövöldözés szvsz soha nem lesz gazdaságos.

SilentSierra
2004. szeptember 30. 14:23 | Sorszám: 116
Idill.
De Jókai óta nagyot változott a világ.
Hány éves vagy amúgy? Nem negyven körül jársz véletlenül? Talán egy-két évvel túl a negyedik X-en.
SilentSierra
2004. június 12. 02:44 | Sorszám: 81
Én ezt nem látom ilyen borúsan. A spekiktől a te életed nagymértékben független. Ma már gazdaság nem borul csak azért, mert tőzsdepánik van, a la 1929. Amikor ma már pánik van, annak oka is van. Mondjuk 29-ben is volt rá jó ok, csak ma már erősebb mechanizmusokkal védik ki az ilyen drasztikus kilengéseket.

Én legszívesebben senkitől sem függenék, de hát a világot nem az én igényeim szerint tervezték.

"Ami most megy, az hátborzongató. Itt már egyes országok, sőt kontinensek sem önellátóak, mindenki függ mindenkitől, és elég, ha az USA-ban meginog egy tőzsde, lehúzhatjuk mindannyian a rolót. Utálom ezt az érzést. És közben az életminőség nem javul, hanem egyre romlik."

-- A globalizáció közelebb hozta világot. Ugyanannyi idő alatt messzebbre tudunk elérni, tágult az életünkbe beavatkozni képes nagyvilág határa. Jóval több emberi kölcsönhatásnak és jóval több idegen civilizációs kölcsönhatásnak vagyunk kitéve, s mindezt még korábban soha nem látott toleranciával kell elviselnie a ma modern emberének, mert az ősi módszerek ma már nem szalonképesek a konfliktusok kezelésére. Ez hihetetlen nyomás alá helyezi az emberi pszichét. Hajlamos azt hinni, hogy helyzete nem javul, hajlamos a borulátásra. Elégedetlen a világ bonyolultságával, elégedetlen az embertömegekkel. Drasztikus megoldásokat akar (többek közt visszavonulást a természetbe ). Fokozódik az igény a biztonságra, a kiszámíthatóságra, ugyanakkor fokozódik az ellenszenv az egyre több idegen életelemtől és nő a bizalmatlanság. A technika olyan gyors ütemben fejlődik, hogy a további fejlődési gyorsaság már nem az eszközeinktől függ, hanem az emberi teljesítőképességtől. Éppen ezért az életritmus felpörög, az életintenzitás nő, és ezzel megintcsak együtt nő az élet bonyolultsága. Az egy emberöltő alatt meghozott fontos életviteli döntések száma exponenciálisan nőtt, a szintenmaradáshoz szüntelen tanulás lett szükséges. A mostani ifjú generáció már aktív életszakasza idején nem kevesebb, mint hét radikális pályamódosítással kell szembenézzen átlagosan. A sok döntési helyzet nem csak sok energiát emészt fel, de sok stresszt is okoz.


Meséljetek, milyen ökológiai katasztrófa várható pontosan és hogyan fog lezajlani.

SilentSierra
2004. június 11. 13:09 | Sorszám: 77
"Az önfenntartás meg az adók között összefüggés lehet, sok erőt elvon, amikor a termés egy részét egyszerüen be kell szolgáltatni."

-- Adó arra kellett, hogy az uralkodó henyélésén kívül még az társadalmi szükségleteket is kielégítsük. Pl. államapparátus, vallásgyakorlat (egyházfenntartás), honvédelem. Ha nem adózik a pór, akkor a jön a török és elviszi a szappant Debrecenből. Aztán jön az osztrák és elviszi a mindent is. Utána jön a krími tatár és elviszi az asszonyt meg a pulyát, és ezt egészen addig, amíg nem vagyunk hajlandók adózni, csak önfenntartunk.
Későbbi időkben az adóból az infrastruktúrát építgették bőszen a királyok én miniszterek. Az út sem akart magától megépülni, önellátó alapon senki sem kezd utat kövezni, meg aszfaltozni, hogy majd a többiek jól átjárhassanak rajta. Önellátó alapon kövezze ki az istennyila, miért pont én, nem?

SilentSierra
2004. június 11. 13:00 | Sorszám: 76
Nem, az én eredeti problémám az volt, hogy azt hittem, teljes várostalanításra vágytok. Azt próbáltam bizonygatni, hogy városok nélkül nem jutottunk volna el idáig.

A második bekezdést ugorjuk, mert imigyen túltárgyalttá vált.

Az önfenntartó gazdálkodást én nem látom annyira jónak. Szerintem a történelem idáig azt bizonygatta, hogy az autarchia túllépendő. Legalábbis össztársadalmi szinten (ha van egyáltalán értelme össztársadalomról értekezni, mikor úgyis mindenki magával van elfoglalva).

SilentSierra
2004. június 11. 12:52 | Sorszám: 75
(Érdemes olvasgatni saját összes hozzászólásunkat, mert lám, visszatalálunk elfeledett topicokba.)

Ja? Az más. Én idáig azt hittem, valami retroüzemmódba kapcsolt figurákkal érintkezem.

Hát a nagy szaporodásnak mingyá lőnek, sőt felénk ugye már lőttek is. Ami önmagában még nem baj, csak meg kell találni hozzá a passzoló életmód kereteit. Lehet, hogy teljesül a vágyatok és 2050 körül már jóval szellősebben leszünk e földön.

SilentSierra
2004. május 25. 14:59 | Sorszám: 68
A fölényes hangért bocs.
Ez onnan van, hogy egyfolytában úgy érzem magam, mint aki ezeréves fejlődések alapvető eseményeit magyarázza - internethasználó, diplomás, iskolázott embereknek. Szóval, mint aki valami rémisztően alacsony szintről társalog valakikkel és mégis a konszenzus teljes hiányával találja szembe magát.

Elképzelem a helyzetet. De a megoldást akkor sem abban látom, hogy visszatérünk az autarchiához. Ha már becsapódott a meteorit, vagy tudomisén milyen katasztrófa következtében itt tartunk, akkor nincs más választás, ez világos. De ez nem a fejlődésünk útja.

SilentSierra
2004. május 25. 14:37 | Sorszám: 66
"A szappant az emberek nagyon sokáig házilag készitették, ezt Te is biztosan tudod."

Hogyne.
És aztán kiderült, hogy ahhoz, hogy gazdaságos méretekben foglalkozhassanak ilyesmivel, ahhoz nem az önellátó otthoni gazdaságokban kell szappant főzni, mert még néhány ilyen önellátó hobbi és nem marad idő a kapálásra. Specializálódni kell a részfeladatok közül valamelyikre és céhekbe tömörülni. Akkor viszont őket valaki másnak kell ellátni répával, mert nekik meg arra nem jut idejük. Namármost mennél több ilyen területen óhajtunk túllépni a házi önellátáson, annál nagyobbnak kell lennie a településnek és hopplá, máris elérkeztünk a városiasodáshoz.

"Egy biztos, az emberek nagyon sokaig megvoltak foliasator, mikrobiologiai kutatokozpontok, ipari berendezesek, vizcsap nelkul. Sot, ma is akadnak olyan helyek a Foldon, ahol remekul megvannak ezek nelkul."

-- Lehet. Aki akar, az élhet ilyen neoprimitív körülmények között ma is. Az ember sok mindenről le tud mondani (még tűz nélkül is milyen jól elvoltunk egy ideig, csak össze kellett bújni egy páran, ha fáztak az őseink).

SilentSierra
2004. május 24. 15:46 | Sorszám: 63
Szóval az egyetlen, ami visszatart az az, hogy ilyen hely nincs is. Szerintem cserélj eszmét Szedlacsek kollégával, szerintem számtalan zalai kistelepülést fog tudni mondani, ahol bátran próbálgathatod az életet ohne város. Személyes élményeim közül most csak Gagyapáti jut eszembe; nem vagyok éppen egy falukutató Kodály. De én asszem, hogy te se.
SilentSierra
2004. május 24. 15:36 | Sorszám: 62
Á. És a szappan az a barázdában terem, vagy kifőzöd a malac szalonnájából? Vagy esetleg a városi boltban kapod?
Tiszta vizű kutat mivel fúrsz, az ásóbottal?
Egyáltalán, honnan tudtad volna meg, hogy mitől hal a csecsemő, ha a városokban nem vacakolnak a tojásfejű kutatók a bacikkal?

És honnan fogod megtudni, mi kell a legközelebbi járvány leküzdéséhez (mondjuk SARS, Ebola, AIDS) ha nem tőlük?
Honnan fogod pótolni a traktort, ha az ásóbot kimegy a divatból? Hogyan fogsz bármilyen ipari berendezés beszerezni? Honnan lesz vízcsapod, kibányászkodod a répa alól a vasércet és öntesz a kunyhó mögötti kohóban egyet?
A fóliasátradhoz ki fogja a nájlont szőni, a selyemhernyó?

SilentSierra
2004. május 20. 10:57 | Sorszám: 41
Nem, ezek az mpd igényelte higiéniához kellenek. Azt mondta, hogy higiéniával már le van küzdve a csecsemőhalandóság.
A város megvan enélkül is. Még az olyan nagy város, mint Bagdad, amely 1 milliós volt az Abbászida kalifátus alatt.
A középkori Párizsban a XVI. században még az utca közepére ürítették a küblit, úgyhogy ott szépen folydogált a lucsokba gyűlő szmötyi.
Görögországban, Athénban a mai napig az emeletes házak erkélyeiről az utcára hajigálják a háztartási szemetet.
SilentSierra
2004. május 20. 10:52 | Sorszám: 39
A fejlődés új kihívások elé állít mindig. Az új kihívások láttán (szmog és stb.) meghátrálsz és olyan életmódba vágyakozol vissza, ahol a problémákat megoldottuk. Csakhogy azok megoldásához először a mostanira kellett ám változtatni az életmódunkat. Oda már nincs visszaút, onnan jöttünk. És nem véletlenül hagytuk el, hanem azért, mert már nem felelt meg az igényeinknek.
Nem lehet elektronmikroszkópot barkácsolni a sufniban a kerti szerszámok közt.
De továbbra is: nyitva áll az út előtted, hogy ruralizálj és leköltözz oda, ahol a madár se jár. Eddig is nyitva állt előtted, te mégis a panelt és a buszozást választottad eddig. Miért? Szabad ember vagy, azt teszel, amit akarsz.
SilentSierra
2004. május 20. 10:46 | Sorszám: 37
A várható élettartam sem azért alacsony nálunk, mert a városokban belehal az ember az életbe. Zimbabwe mondjuk nem annyira városiasodott, mint Franciaország és mégis alacsonyabb a várható élettartam. Úgyhogy nem a cityk miatt.
SilentSierra
2004. május 20. 10:43 | Sorszám: 35
Higiénia. És hogyan találták és valósítják meg a vízvezetékhálózatot, meg a szennyvízelvezetést, angolvécét, víztornyot, víztoronyba elektromos szivattyút, elektromossághoz transzformátort, generátort, erőművet, távvezetéket városiasodás nélkül? Nehezen.
Kár a várost kárhoztatni. A város problémáit le kell leküzdeni.
Pl. Budapest körül jogilag kötelezni kéne az agglomerációs települések és a főváros együttműködését a szemételhelyezésben. Mert anélkül minden település attól való félelmében, hogy _az_egész_ fővárosi szemét hozzá kerül, ha enged, ugyanúgy leszavazza, mint az összes többi ettől félő. Pedig együtt megvalósíthatnák a lerakókat.
SilentSierra
2004. május 20. 10:37 | Sorszám: 34
Tanyán élve viszont nem a kellemes, légkondícionált munkahelyedre igyekeznél busszal, hanem kigyalogolnál a földre szintúgy tizenkét-tizennégy órát kapálni és gyomlálni. Legalábbis a XIX. sz.-i Magyarországon még így csinálták a parasztrusztikumban.
Ezt lehet ma is, ha nagyon akarod: leköltözöl valamelyik kihalt őrségi faluba, ahol hatvan év az átlagéletkor és kecskesajtot termelsz, mint az a két lány Somogy valamelyik sarkában. Aztán reméled, hogy valamire el tudod cserélni, mert egyhangú lesz táplálkozásod csak sajtból. Nekem ez a vidékre lehurcolkodás jelenleg nem vonzóbb a városban maradásnál. Te lemész?
SilentSierra
2004. május 20. 10:33 | Sorszám: 33
Ha van nyomorgó város is, akkor az azt jelenti, hogy egyet sem lett volna szabad megépíteni?
Ha van haldokló csavargó a városokban, akkor inkább maradtunk volna a vályogházas tanyán?
Ha van amerikai városnak nyomornegyede, akkor fölösleges az urbanizáció?
SilentSierra
2004. május 17. 16:19 | Sorszám: 23
Nem, csak a csecsemőhalandósággal, meg a várható élettartammal volna egy kis probléma.
SilentSierra
2004. május 17. 16:17 | Sorszám: 22
A város az, ahol a kereskedelem, a heti piacozás során a jónép a találmányait megoszthatta az arra rászorulókkal. A kereskedelem során jut el a mezőgazdaság újítása a távolabbi vidékekre. Igen, a városiasodás nélkül még a mezőgazdaság fejlesztései is lassabban haladtak, terjedtek volna.

Egyébként te is tudod, hogy nem a mezőgazdaság fejlesztésére céloztam, hanem általában a kutatás/fejlesztésre. Nem a vetésforgó gondolatának a kimunkálására, hanem arra, hogy városiasodás nélkül nem léptünk volna túl az önellátó gazdálkodáson.

SilentSierra
2004. május 17. 13:48 | Sorszám: 8
Igen, a város belefulladna a szemétbe a vidéki személtlerakók nélkül. Viszont urbanizáció nélkül még mindig a háromnyomásos gazdálkodásnál tartanánk.

Téma: Hová lett a Munkáspárt ?
SilentSierra
2004. október 10. 01:09 | Sorszám: 23
Kérlek.
SilentSierra
2004. október 10. 00:12 | Sorszám: 21

Úgy látszik az elvtárs nem vette észre a 2002-es győzelmüket és változatlanul robbantgatja vonatokat...
SilentSierra
2004. október 10. 00:09 | Sorszám: 20
Érdekes fazon ez a Thürmer. Egyik pillanatban pragmatikus, a másikban meg szobrot emel Kádárnak.

Visszavonom a proletárdiktatúrát, amivel az előbb vádoltam őket. Most nem mondott ilyesmit. Ettől függetlenül a hetvenes évekbeli eladósodásunkra vonatkozó elképzelései éppen csak a kiindulópontot tévesztik szem elől. Mondjuk, nem várható el, hogy belássa a szocializmus szar termelékenységét, mert akkor le kéne mondania róla, hogy kommunista legyen, az meg ugye nem megy.

SilentSierra
2004. október 09. 22:48 | Sorszám: 15
Szerintem ne reménykedj a Munkáspártban túlzottan.
Thürmerék éppenséggel baloldaliak, de mivel a proletárdiktatúrához ragaszkodnak, ezért sosem lesznek szalonképesek. Aki viszont nem akar diktatúrát, annak csak a szocialisták maradnak, a maguk skizoid baloldaliságával.
(El nem tudom képzelni milyen választókat keres a Fidesz e kettő között, de manapság ide nyomul valahova. Úgy akar baloldali lenni, hogy diktatúrától is távoltartja magát.)

Az MSZP liberálisai és Thürmerék között csak akkor lesz önálló pártalakulat, ha az MSZP szét talál szakadni. De ennek egyelőre nem látom jelét. Legföljebb, ha Gyurcsány látványosan befuccsol. Talán. De akkor még mindig ott lesz egy ember, aki miatt az MSZP mindig is egységbe fog kovácsolódni: Orbán Viktor, szóval én elég reménytelennek látom ezt mostanság.


Téma: Az al-Kaida listáján...
SilentSierra
2003. november 24. 14:22 | Sorszám: 19
Nemtom.
Azt tudom, hogy Afganisztánban éppen most halt meg két román katona, akik közül az egyiket sajnos Fogarasinak hívtak. ott vajon mit kaptak a részvételért? Asszem ők most a NATO tagságért pedáloznak, úgyhogy szintén semmit.
SilentSierra
2003. november 24. 13:41 | Sorszám: 16
De mit nyertünk vele, hogy belementünk? Mi volt az ellentételezés érte? Annyi, hogy nem baszogatnak, amiért változatlanul egy nagy nulla a hadseregünk, meg a NATO-hoz való hozzájárulásunk?

Téma: Iszlámveszély
SilentSierra
2004. augusztus 09. 10:40 | Sorszám: 828
Jaaa, az? Érdekes, sosem kapcsoltam a Henrik gyerek ügyeit a kereszteshadjáratokhoz. Mit meg nem tudok.
Köszi.
SilentSierra
2004. augusztus 09. 03:55 | Sorszám: 822
Nem értem, erről az ellenpápáról most hallok először, pedig átrágtam magam három-négy könyvön, ami a témával foglalkozik. Miféle ellenpápa volt ez, hogy hívták, hol székelt?
SilentSierra
2004. augusztus 09. 03:49 | Sorszám: 819
"Mi is volt 91-ben pl az amerikaiak álláspontja a lerohanás eleőtt? Mert csak megkérdezte Szaddám is a főnökeit -logikus, 8 évi együttműködés után."

-- Az a diplomata, akivel beszélt, valószínűleg nem volt naprakész a hivatalos álláspontot illetően/saját szakállára nyilatkozott, nem konzultálva Washingtonnal. Nem hiszem, hogy kitüntetést kapott volna érte.

háttemeg mér nem alszol?

SilentSierra
2004. augusztus 09. 03:02 | Sorszám: 815
Érdekes, nem gondoltam volna, hogy Márai ilyeneket ír.

Az igazság ezzel szemben a következő. Az 1070-es években Kisázsiát elárasztották a keletről érkező harcias szeldzsuk törökök és a Bizánci Birodalom visszaszorult szinte a Dardanellákig. Alexiosz a keresztesekben egyrészt rémítő fenyegetést látott (rettentő nyugati keresztény hadak jelentek meg a Balkánon, meg hajókon Bizánc előtt, akik ugyan azt hangoztatták, hogy csak áthaladni szeretnének, de ki tudja), másrészt nagyszerű lehetőséget a szeldzsukok ellen. Ezért a szárazföldön érkező keresztes seregeket először úgy éheztették, értéktelen pénzre való váltással kifosztották, meg-megtámadták, hogy ne legyen kedvük Bizánc ellen harcolni, majd Konstantinápolyba érvén a vezéreket a császár szíves vendéglátás keretében addig tartotta magánál (hónapokig vesztegeltek ott, mire egymás után befutottak a seregek), míg a többség letette a hűbéres esküt a császárnak. Az eskü letétele után az Ázsiába sietve áthajózott keresztes seregek (nehogy megrohanhasság Konstantinápolyt Európában) élelemellátása ugrásszerűen javult...
Rajmund ugyan cécózott egy ideig, hogy ő bizony nem tesz semmiféle esküt, de aztán a többiek meggyőzték, hogy az úgyse jelent valami sokat. Valóban nem is jelentett túl sokat, mert eszük ágában sem volt betartani...
A császár jól tudta mindezt, nem is számított komolyan hűségre, mindez csak azt szolgálta, hogy legyen milyen jogalapra hivatkoznia később, ha a keresztes hódításokra rá akarja tenni a kezét: hisz ő hűbéruruk.
De elsősorban arra akarta felhasználni őket, hogy a szeldzsukokat kiverjék Kisázsiából, ehhez pedig ütközetre lett volna szükség, noha a keresztesek csak átvonulni akartak ott. Ezért küldte a levelet Kilidzs Arszlán szultánnak, akinek valószínűleg nem lett volna különösebb érdeke szembeszállni egy őt különösebben abajgatni nem akaró, átvonuló sereggel. Csakhogy bizánci instruálásra a keresztesek megtámadták Niceae városát, mivel a velük jött bizánci tanácsadók felébresztették bennük a mohóságot, mondván, ott akkora kincshalmok vannak, hogy nosza. Meg is ostromolták és el is foglalták a város, majd a bizánciak szépen megköszönték a fáradalmakat és átvették az erősséget tőlük. Az Szentföld felé továbbvonuló kereszteseket ezután Kilidzs Arszlán könnyűlovassága kezdte támadni: nyízápor és rajtaütések tették pokollá az életüket. Csakhogy a szultán elszámolta magát és egy helyen a már megtörtnek vélt keresztes elővédbe közelharcban is belekötött. Az elővédet azonban a rettenthetetlen Adhémarék vezették és keményen kitartottak, míg az erősítés megérkezett, mely aztán Bohemund vezetésével megverte és megszalajtotta a szeldzsukokat. Többet nem is problémáztak az első keresztes hadjáratban.
A következőt viszont csontra szétverték.

Szóval a bizánci hitszegést és fondorlatosságot tényleg célszerű észben tartani, de csodálni...

SilentSierra
2004. augusztus 08. 22:36 | Sorszám: 802
Nem igazán tudom, hogy Máraival, vagy veled vitatkozom (jórészt nem is vitatkozom, csak mesélek), de:

Gottfried és Tankréd csak két hadúr volt a sok közül. Ha már mindenáron vezetőt keresünk, akkor az vagy Rajmund, toulouse-i gróf volt, aki még 1096 előtt összebeszélt a pápával és a kezdetektől támogatta az ügyet (csak emberi gyarlóságai és a lovagok közötti rivalizáció miatt vezető szerepét nem igazán ismerték el), vagy Adhémar de Puys pápai megbízott volt, akit pedig az egyház érdekei biztosítására küldött az útra. De legjobb senkit sem vezérnek tekinteni, mert az első keresztes hadjárat százezernyi emberét vagy tíz-tizenkét különböző tekintélyű lovag, nagyúr vezette, akik állandó tanácsokon korporatív jelleggel jutottak döntésre - vagy egyáltalán nem is határoztak közösen. Volt úgy, hogy a Taurosz hegységen való átkeléskor a sereg kettévált és két tökkülönböző úton jutottak el Levantébe.
Gottfried egy jámbor keresztény lovag volt, bátor és hithű, de mint sok lovag, teljesen balga; nem sok ész szorult a fejébe. Azért lett a Jeruzsálemi Királyság első uralkodója, mert Rajmund, a legtekintélyesebb lovag addig utasítgatta vissza a felkérést és kérette magát, amíg az őt nem igazán kedvelő hadurak vállat vontak és Gottfriedot választották. Gottfried sem lett azonban király, mert kijelentette, hogy ő nem akar ott koronát viselni, ahol Krisztus urunk töviskoronát viselt, úgyhogy a Szent Sír Őrzője lett belőle. Egy év múlva meg is halt, sok vizet addig sem zavart. Az egyház imádta őt, mert a még Antiokhia ostromakor meghalt Adhémar de Puys helyett küldött pápai legátus folyamatosan egyre befolyásosabb lett az alatt az egy év alatt és már-már készült a Jeruzsálemi központú második teokratikus keresztény állam.
A Gottfried után következő le Bourge-i Balduin grófnak már nem voltak Gottfriedhez hasonló skrupulusai és királlyá koronáztatta magát, aztán villámgyorsan leszámolt az erőszakos pápai legátussal is és véget vetett a teokratikus álmoknak.
Tankréd a lovagköltők kedvence volt. Dél-itáliai normann származású volt és jóval eszesebb, mint Gottfried, vagy Rajmund, csakhogy a normann különítményt nem ő vezette, hanem a rókaravaszságú Bohemund, az ő bátyja, aki Antiokhia elfoglalását és aztán megtartását kiharcolta. Bohemundot azonban 1101-2 körül elfogták a szaracénok és mikor pár évvel később váltságdíj árán kiszabadult, addigra a helyette kormányzó Tankréd elzabrálta tőle az Antiokhiai Hercegséget. Kénytelen lett visszatérni Szicíliába és további próbálkozásait nem kísérte jelentős siker.

A jeruzsálemi roham nem annyira kétségbeesett, mint inkább elszánt volt. Egy korábban indított, teljesen előkészítetlen roham már egyszer kudarcba fúlt (valamelyik egyházfi isteni útmutatás alapján közölte, hogy ekkor és ekkor kell támadniuk, és ha megteszik, akkor tuti, hogy győznek) és nyolcszáz jó harcértékű katona halálát eredményezte. Másodszorra már tanultak, ostromtornyokat építettek. A provence-iak tornya nem tudott közel vergődni a rendkívül erős ellenséges tűzben, de a lotharingiaiak tornyát sikeresen odatolták a falhoz és így elsőként Gottfried harcosai bocsátkoztak közelharcba a védőkkel. Heves harcban kierőszakolták a falszakasz bevételét és amikor a temérdek keresztény harcos beáramlott Jeruzsálembe, akkora győzelemittas mészárlást rendeztek, hogy 70000 (jórészt fegyvertelen) moszlimot hánytak kardélre, függetlenül attól, hogy hol kerestek menedéket: mecsetben, vagy középületben. Meg is ideologizálták utólag a rémtettet, azt mondták, hogy nem elég elfoglalni az Úr városát, de meg is kell tartani, és ehhez szükséges volt a tömérdek moszlim lemészárlása, merthogy azok esetleg később egy ostrom folyamán ugyanúgy elárulták volna őket, mint ahogy Antiokhiát végül árulás segítségével kerítették hatalmukba a keresztesek.

A legérdekesebb az, hogy ez a keresztes hadjárat annyira megrázta a muszlimokat, hogy az napjainkig hat. Az ő felfogásukban nem 1096-től 1291-ig tartanak a keresztes háborúk, ahogy nálunk tanítják, hanem 1096-ban kezdődtek és azóta sem értek véget, csak mikor milyen formát vesznek fel.

SilentSierra
2004. június 20. 19:35 | Sorszám: 550
Elnézést, el kell mennem villanyt szerelni, de ennek utána fogok nézni, mert nekem kevésnek tűnik. Érzésem szerint legalább 35%-nak kell lennie, mert úgy tudom, hogy az összes eltartottak/összes eltartó, az 2:1 ma Magyarországon. Annyi gyermek meg ugye nincs.

De majd később, mert most jön nálunk a blackout.

SilentSierra
2004. június 20. 19:32 | Sorszám: 549
Hogyne, csak ahhoz fizetőképes kereslet sem ártana. Az meg ugye nem lenne. Hasonlítsd össze a víziódat a mai állapotokkal, mikor a világgazdaság egyik pillérének gazdasági lassulása önmagában kihat a többiek teljesítményére is. Ez meg nem lassulást jelentene, hanem lenullázódást.

"A gyarmatosításban is az volt a poén, hogy..."

-- Nem véletlen, hogy ma gyarmatosítani sem éri meg. Pénzügyileg tisztán deficites.

"A jelenlegi neoliberális iskola szerint is amennyiben a föld népességének többsége feljönne a fejlett országok színvonalára, összeomlana a világgazdasági rendszer."

-- Ezt mire alapozod?
Az energiahordozók kiapadása miatt valóban nagy baj lenne, ha hirtelen mindenki USA színvonalon kezdene fogyasztani, de ennek mi köze a neoliberalizmushoz?

SilentSierra
2004. június 20. 18:53 | Sorszám: 542
Mennyi ma a nyugdíjasok aránya?
SilentSierra
2004. június 20. 18:50 | Sorszám: 541
Hogyne, az iszlámok pedig nem versenyképesek gazdaságilag, sőt az állandó konfliktusok tönkreteszik Európát és recesszió vagy összeomlás a választék.

És akkor kiderül, hogy az USA saját felvevőpiacát és megrendelőpiacát is kinyírta egyben, valamint hogy ezt a globalizálódott világgazdaságban nem túl szerencsés megtenni, mert saját magát is a süllyesztőbe küldi.

SilentSierra
2004. június 20. 18:46 | Sorszám: 539
Márhogy Bush tekinti annak...

Mindenesetre kiegészítendő a te teóriádat, én azt hallottam, hogy az USA felsőbbrendűségi tudatnak más forrása is van. Egyrészt az európai gyökérből fakadólag, tudniillik az európaiak is mindig felsőbbrendűként léptek fel idegen kultúrákkal szemben, ld. gyarmatosítás.
Másrészt az az elgondolás sarokköve, hogy az USA volt képes a XVIII. sz. végétől fogva egyedüliként egy olyan nagyszerű Alkotmányt létrehozni, amely az akkori leghaladóbb, leghumanistább, legnagyszerűbb eszméit a felvilágosodásnak a gyakorlatba ültetve produkálta. Mivel más még ennek közelítésére sem volt képes, ezért egyértelmű, hogy a progresszív nyugati kultúrából is kiemelkedik a legprogresszívabb USA.

SilentSierra
2004. június 20. 18:40 | Sorszám: 538
Nézd, katonailag az EU keményebb dió lenne, de az az érzésem, hogy az USA minket is szarrá verne, ha arról lenne szó, hogy Isten meghirdette az Armageddont és most vagy ők, vagy mi.
Csakhogy ma nehéz olyan szalonképes eszmét találni, ami indokolná a totális háborút, pl. a gazdasági kérdés nem ilyen (a lokális háborúkat meg addig éri meg megharcolgatni, amíg a ráfordított költség nem nagyobb, mint a hozadék.) Egy tisztán gazdasági-ipari-technológiai-szabadalmi jogok meg részesedések miatt vívott EU kontra USA háború mindkét félnek sokszor nagyobb szopást hozna, mintha egyszerűen megegyeznek és békében termel, fejlődik mindenki.
SilentSierra
2004. június 20. 15:38 | Sorszám: 528
Sajnos ettől nem lett világosabb a szitu...
Predesztináció és szabad akarat együtt nem megy. Vagy, vagy.
SilentSierra
2004. június 20. 14:53 | Sorszám: 525
"Irracionális mértékű küldetéstudatosság: A kálvinizmus tanításai szerint Isten egyes embereket eleve kárhozatra, másokat eleve üdvözülésre rendelt el. Ezt a WASP úgy értelmezte, hogy vannak kiválsztott és ki nem választott emberek, majd ezt az értelmezést a nemzetek szintjére is áttették, így az ő világképükben az USA kiválasztott nemzet, mely arra rendeltetett, hogy a helyes Utat mutassa a világnak."

-- Hát erről a kálvinista tanításról én idáig nem hallottam, de ha így igaz, akkor most már tudom miért nem szimpatikus. Hol marad a szabad akarat dogmája? A Kálvinisták szerint predesztináció van?

SilentSierra
2004. június 20. 14:27 | Sorszám: 524
Amit leír Chomsky az lehet igaz, de ez így nem cáfolja Huntingtont. Mondhatni elbeszél mellette.
SilentSierra
2004. június 20. 14:12 | Sorszám: 523
"Az a félő, hogy 20-30 éven belül 50% fölé emelkedik a nyugdíjasok aránya."

-- Nem az a félő. Az a félő, hogy nem tudjuk eltartani őket. Ezen legegyszerűbb nem a bevándorlással segíteni, hanem a magyar munkanélküliség ténylegesen alacsony szintre szorításával. Ma legalább 20%-a az aktív korúaknak nem dolgozik. Per pillanat én sem, hogy b+... (úgyhogy ha tud valaki munkát egy németül és angolul középfokon beszélő, számítógéphez mint látszik felhasználói szinten értő, vakon hinni és gépírni tudó, 28 éves egyénnek (ez én volnék), az ne fogja vissza magát.)
Szóval legegyszerűbb nem az idegen kultúrájú délamerikaiakat volna betelepíteni, aztán remélni a legjobbakat, hanem a már meglevőknek foglalkoztatást biztosítani.

SilentSierra
2004. június 20. 13:13 | Sorszám: 520
"Tehát a dolog úgy nézne ki, hogy minden európai ország:

1.Első körben tőle származó brazil illetve argentin állampolgárokat engedne be.

amennyiben ez nem elégíti ki a munkaerőigényét, akkor

2.Második körben bármilyen, európai származását igazolni tudó brazil illetve argentin állampolgárokat engedne be,

ha még ez sem elég neki, akkor

3.Harmadik körben bármilyen brazil illetve argentin állampolgárt beengedhetne."

-- Ezzel csak egy nagy gond van, de az aztán be is ad az elméletnek derekasan. A dél-amerikai kultúra legalább annyira nem munkamániás, mint mondjuk az afrikai. Termelni, beruházni, vállalkozni, kockáztatni, megtakarítani, jövőbeli dolgokat tervezni és nem utolsó sorban dolgozni csak vonakodva hajlandóak. Brazilokra alapozni egy európai gazdaság munkaerő-utánpótlását olyan, mint kongóiakból toborozni a a magyar műlesiklókat...

SilentSierra
2004. június 20. 12:59 | Sorszám: 519
Ezt nem én jósoltam, hanem Erdeimanó kartács a topic elején. Én annak a konklúzióival, a forgatókönyv realitásával vitatkoztam.
SilentSierra
2004. június 20. 12:57 | Sorszám: 518
Elnézést, hogy szétoffolom a topicot, csak most kezdtem el tüzetesen átolvasni elölről.

Olajügyi nagyon komoly színvonalú terefere: http://forum.index.hu/forum.cgi?a=t&t=9105736

Ebben kiderül, hogy olajra nem nagyon érdemes alapozni a világhódító törekvéseket. Túl hamar a végére érünk a készleteknek...

SilentSierra
2004. június 20. 12:52 | Sorszám: 516
"A németeknél élő majd nyolcmillió mohamedán az még okoz ott problémát."

off
A mohamedán terminus egy iszlámhitűnek sértés. Ők nem Mohamedet imádják, mert Mohamed csak egy próféta volt, ha nagyon jelentős is a próféták sorában, az isten pedig Allah.
A muzulmán terminust nem használják. A muzulmán szó török eredetű, az arabok nem ezt használják.
A muszlim terminust szeretik, mert annak jelentése: istennek, isten parancsának engedelmeskedő.

SilentSierra
2004. június 20. 12:46 | Sorszám: 515
Ez elég összeesküvéselméletes jövővízió.

"1990-2010 között, ahogy Kissinger megmondta, az EU egységesülésével és erősödésével egyenesen arányosan kezd egyere magabiztosan beinteni az USA-nak, és az általa képviselt világrendnek.

Eközben az iszlám különféle okok miatt (olaj, Izrael, stb.) az USA szemében elsőszámú közellenséggé vált.

Ennek következtében amíg az EU stabil és egységes, addig az USA-val szembeni ellenállásának fokozásával egyenes arányosságban javul az EU-iszlám viszony. (ellenségem ellensége...)"

-- A dolog ott kezd logikátlanná válni, hogy a civilizációs összecsapás huntingtoni paradigma, a gazdasági meg egy másik. A kettőt nem lehet egyazon füst alatt tárgyalni, mert köze nincs egymáshoz.
Ha az USÁ-nak választania kell egy gazdasági és egy civilizációs ellenféllel való szembeszegülés között (egyszerre nyilván nem fog mindkettővel szemben fellépni), akkor a civilizációs fenyegetés a súlyosabb. A gazdaság, a jólét, a profit, a pénz mind alkuképes dolog. Lehet rajta osztozkodni, egyezkedni, kompromisszumot kötni. A kulturális identitás azonban szükségszerűen minden mással szemben negatívan határozza meg az egyént, vagyis azt mondja, hogy én az vagyok, aki nem eszik disznóhúst, mint ti, nem ünnepli a karácsonyt, mint ti, stb. Tehát alkuképtelen. Nincs olyan, hogy na jó, én átveszem a karácsonyt, de ti meg ne zabáljatok disznóhúst, mert az tisztátalan.

Emiatt az, aki egy gazdasági ellefél kárára a kulturális ellenfelet hozza pozícióba, az nagy marhaságot követ el - és én ezt derék jenki barátainkról a legkevésbé sem feltételezem. Úgyhogy ők nem fognak semminek sem alájátszani.

SilentSierra
2004. június 20. 12:07 | Sorszám: 514
"Ez nem ennyire egyszerű. A második, harmadik generációk közül sokan már nem tartják a hagyományokat, míg az algériai bevándorló papa tartja (ő most pl 40-60 éves), addig a fiai közül már nem mind. A fogyasztói társadalom hatása nagyon erős rájuk. Azt hiszem, hogy a "radikális" muzulmánok a fiataloknak csak egy töredékét teszik ki Európában, míg a többség vagy csak simán tartja a hagyományokat, vagy már azt sem nagyon."

-- Igen, csak kérdéses, hogy melyik a gyorsabb folyamat, az identitásvesztés, vagy a bevándorlás? A rómaiaknak kb. háromszáz év kellett egy provincia teljes romanizáláshoz.

SilentSierra
2004. június 20. 12:05 | Sorszám: 513
Csakhogy jelentős horvát telepek maradtak Boszniában.
SilentSierra
2004. június 20. 12:03 | Sorszám: 512
"No erről beszélek. És ne feledjük, a 2020-as 10% az egész EU-ra 10%, ami elég egyenetlenül fog eloszlani; ez Angliában, Franciaországban, Hollandiában, Németországban simán jelenthet 20%-ot.

Félő, hogy a kisebbségbe szorulás előtti utolsó évtizedekben (2040-2060) az európaiak végső kétségbeesésükben kénytelenek lesznek az USA védelmét kérni, és így annak vazallusaivá válni."

-- Addigra szvsz az USÁ-nak meglesz a saját különbejáratú hispán-fekete etnikai problémája és nem ér rá velünk foglalkozni.

SilentSierra
2004. június 20. 10:28 | Sorszám: 509
Semennyire sem biztos. Azt csak Koszovó, Bosznia (és talán Macedónia) felosztása garantálhatná. Multietnikumú országként az instabilitás beléjük kódolt.
SilentSierra
2004. május 26. 14:43 | Sorszám: 266
Éppen ezért van igaza Mpd-nek: ha a rendszer így nem működik, akkor meg kell változtatni.
A TB ugyanannyira borul attól, hogy kevés a munkavállaló, mint attól, hogy amennyi van, annak nem 5%-a munkanélküli, hanem legalább 20, és hogy a dolgozóknak a jó része után sem fizetnek egy kanyi hozzájárulást sem. Nekem például tizenöt munkahely után csak elvétve akadt olyan, amelyik hajlandó lett volna bejelenteni. Mondjuk annyira nem csodálom, amilyen irtózat terhet jelent egy ilyen.
SilentSierra
2004. május 26. 14:33 | Sorszám: 263
Dehogynem. A gyermekvállalás ugyanolyan többletterhelés, mint az öregek eltartása, tán még strapásabb is. Más kérdés, hogy abból legalább idővel lesz valami pozitívum is. De ugye ilyenkor sosem merül fel a "sokk", meg a "válság".
SilentSierra
2004. május 26. 14:31 | Sorszám: 262
1. Még ha ez így is igaz, akkor sem ok, hogy húszmillióig szaporodjunk. Ha minden ország a saját teljesítőképességét veszi csak figyelembe, akkor szép kis elmozdulások lesznek. Sógoréknak pl. jó nagy koplalásra kéne berendezkedniük. Ez így nem megy, nem autarchiában, hanem világgazdaságban kell gondolkozni. Szó nincs regionális kérdésről.
SilentSierra
2004. május 26. 13:56 | Sorszám: 257
Távirati stílusban:

1. Igaz, de nem biztos, hogy pont a magyarok.
2. Szerintem is.
3. Igaz, ilyen nincs, igaz, tudja a fene, lehet, hogy nem.


Téma: PARASZOLVENCIA(Hálapénz)
SilentSierra
2004. január 21. 12:18 | Sorszám: 29
Valami azt súgja nekem, hogy te az egészségügyben dolgozol...
SilentSierra
2004. január 13. 12:27 | Sorszám: 16
A hálapénz ugyanúgy, mint a borravaló nem probléma, mint azt alább valamely kartács kifejtette. Ha az orvos a legnagyobb kincsemet, az életemet, egészségemet óvja, menti meg, akkor teljesen ésszerű, hogy hálámat én személy szerint is ki akarom fejezni neki, nem csak az állami fizetés által.

De hogy bármit is kikövetel magának ugyanezen legnagyobb kincsem védéséért, neaggyisten előre közli az árfolyamát, vagy fenyegetőzik, hátbasszameg, ezt nem veszi be a gyomrom. Drákói intézkedésekkel kéne véget vetni az ilyeneknek.

Családalapítási, megélhetési gondjaik meg nem csak az orvosoknak vannak, ez nem hivatkozási alap. Valóban nagyon jól kéne megfizetni őket, azzal egyetértek.

SilentSierra
2004. január 13. 12:21 | Sorszám: 12
A vigyor inkább a kettőspont-nagydé kombináció eredménye lehetett.
SilentSierra
2004. január 13. 00:36 | Sorszám: 3
Lenne egy építő javaslatom a bunkó, harácsoló orvosok leleplezésére. Alakítson a rendőrség terheskommandókat. Rendőrlány van elég, előbb utóbb úgyis megpocakosodnak, szülés előtt kocogjanak el egy-egy jóképű detektívvel karöltve terhes-tanácsadásra és undercover ugrassák be a doktorokat. Zsebbe kismagnó, amelyik szülész követelődzik annak hopp, ugrott az állása, erkölcsi bizonyítványa, vagyona, szabadsága. Gyanítom, hogy hamarosan nem fejpénzt kérnének a még meg sem született csecsemőkért a rohadt állatjai.

Téma: Makovecz Imre - Elek Pista levélváltás
SilentSierra
2004. március 02. 16:32 | Sorszám: 87
Az MDF gyűjtőpárt volt. Összegyűjtötte azokat, akiknek közös volt az ellenfelük/ellenségük.
Mikor a 90-es győzelem után kiderült, hogy nem a cél volt közös, csak az ellenfél, akkor mindenki arrafelé vette az útját, amerre jónak látta. Nem volt itt szerintem semmiféle szétverés. Csurkának ez volt a meggyőződése, Eleknek az, Antallnak meg egy harmadik. És Antall halála után már nem maradt kellően tekintélyes személyiség a vezetésre, tehát mindenki a kormányhoz tülekedett. Utólag a bomlás szükségszerűnek tűnik nekem.

Téma: Szeretem Budapestet
SilentSierra
2004. szeptember 22. 00:01 | Sorszám: 7
Azt hittem te vidékre vágysz.

Téma: Marijuana
SilentSierra
2003. május 07. 04:00 | Sorszám: 5
Ez úgy hangzik, mintha wizesből feltört volna az évek óta minimumra lefojtott írhatnék....

Téma: Ki lesz Kovács utódja?
SilentSierra
2004. június 20. 10:12 | Sorszám: 15
"A szocialisták hagyományosan elosztásközpontú politikája ismét a gazdaság túlterheléséhez vezetett. Amint előjöttek a költségvetés gondjai, rögvest kiviláglott, mennyire mérsékelt az MSZP kormányzási képessége. Ismét megmutatkoztak döntéshozatali gyakorlatának már a hetvenes évek óta jól ismert gyengéi: az örökös konfliktuskerülés és a mérsékelt reformképesség. A kíméletlen Fidesz-nyomás alatt álló kormánytöbbségben úgy vélték, Orbán Viktor megállítása olyan cél, amiért átléphetnek demokratikus szabályokon és szokásokon. Részben közpénzekből finanszírozták kampányukat. Az állandóan vetélytársukat utánzó szocialisták nem lettek sokkal leleményesebbek, ellenben továbbra sem eléggé látszik, mit is akarnak kezdeni hatalmukkal.

A rendszerváltás előtt még sokat ígérő piacosító, majd privatizációt és külföldi tőkebevonást indítványozó reformelgondolások a gazdaságban jobbára megvalósultak. A magyar társadalom túlnyomó része már az új kapitalizmus ellentmondásaitól szenved. Oly sok volt az elmúlt két évtizedben a változás, hogy az emberek végre konszolidációra várnak, és valamiféle védelmet vagy legalábbis együttérzést remélnek a közhatalomtól. Még a dinamikusan feltörekvő csoportokat sem igen elégíti ki a régi igazságok hajtogatása, és a további piacosítás javaslata. Az MSZP politikusai gyorsan igyekeztek eltanulni a modern kommunikációs fogásokat, de világlátásuk jobbára megmaradt hidegen technokratának. Föl se nagyon fogták, hogy az emberek nem pusztán anyagi javakkal élnek, hanem legalább ennyire reményre és közösségre vágynak."

-- Elemez, nem pártcsasztuskát fúj.

SilentSierra
2004. június 18. 01:29 | Sorszám: 12
Szvsz be kéne társulni gyorsan az SZDSZ adócsökkentő hadovája mellé egy frankó adócsökkentési programmal, amíg el nem felejtik a népek, hogy volt ilyen. Az aztán garantáltan szétvinné a kormányt vagy így, vagy úgy. Orbán is egyetértett vele, Dávid is egyetértett vele, Kuncze is. Mi kell még? Ráadásul volna olyan területet a gazdaságnak, ahol valóban adócsökkentésre lenne szükség.

Téma: Molnár Balázst kirugták a Demotól???
SilentSierra
2003. április 28. 10:52 | Sorszám: 359
Macisajt, te biztos nem vagy beteg? Egyfolytában olyanokat írsz, amikkel csont nélkül egyetértek. Ez új dolog.
SilentSierra
2003. április 27. 04:00 | Sorszám: 275
Tökjól, mit ne mondjak, de ezen túlmenően egyszerre konzervatív és radikális: úgyszólván minden igényt kielégít. A titkos fegyverünk, úgyhogy visszafogottabban örömködjél, mert jön még macskára dér!
SilentSierra
2003. április 27. 03:51 | Sorszám: 274
Gratula, ez kiváló felismerése a helyzetnek, jó meglátás.
SilentSierra
2003. április 24. 10:54 | Sorszám: 28
Aszongya, "jobboldali-konzervatív alapállásból"...

Mocskos politika. Mocskos a bagázs is. Ezek prédikálnak erkölcsről.


Téma: Boross/hobagoly/szerint kevesen szavaznak az EU valasztason..
SilentSierra
2004. május 24. 14:22 | Sorszám: 23
...például a #22-ben, köszönjük a demonstrációt, Ritter úr, leülhet.
SilentSierra
2004. május 24. 12:05 | Sorszám: 20
Természetesen Horváth Balázzsal és Balsaival az élen. De lehet, hogy Hende Csabával, hm? A többiek nem megbízhatóak.
SilentSierra
2004. május 24. 12:01 | Sorszám: 19
Hát nemtom, hogy az MDF-nek jó-e. A Political Capital felmérése szerint az MDF szimpatizánsai közt a legnagyobb a hajlandóság az otthonmaradásra. Nyilván a kétkedés miatt, hogy érdemes-e strapálniuk magukat, ha kétséges, hogy bejut-e a párt. Aki erre rájátszik, az fogékony füleknek muzsikál, sajnos. Nyomatják is a negatív hozzáállást sok felől éppen ezért.
SilentSierra
2004. május 24. 11:57 | Sorszám: 18
"Hóbagoly nem megbzható. A kalasznyikov sztoriban Szevával üzletelt. Most a beetetett radikálisokkal együtt fújja, hogy a jobboldal nem fog elmenni az EP választásokra. A hatás már kezd látszani. A Fidesz az országgyülési váasztásokon ma nagyobb támogatás kapna, mint az EP választásokon. Szóval szerintem Hóbaglyon is át kéne futatni egy virusirtót, mert lehet hogy egykét werber worm, vagy rosner fennakadna a szkennelésen."

-- Ez azért egy kicsit paranoid árulókeresés volt, asszem.


Téma: Törökbálint lángokban
SilentSierra
2004. augusztus 06. 00:02 | Sorszám: 58
A-a.
Keller elvtársat választottuk meg dicsőségesen.

Téma: A japán katona még ma is harcol!
SilentSierra
2004. június 15. 18:10 | Sorszám: 44
Igen, van pofám, tekintve, hogy az inkriminált hozzászólás előtt neki is címezve értekeztem már a békességről, az összefogás hasznosságáról és hogy nincs szükség a "japán katonák" ellen harcba kezdeni. Ld. #5.

A jogászkodás, hogy név nélkül valakit lehet-e rágalmazni, vagy egyenesen képtelenség, nem érdekel.
Miután találkoztunk IRL is, ezért nem veszem zokon a stílusodat, mivel úgy ismertelek meg, hogy te azok közé tartozol, akik a neten sokkal erőteljesebb stílusban fejtik ki véleményüket, mint szemtől-szembe teszik. Sőt, úgy emlékszem, hogy ezt te egészen szándékosan műveled. Ezért tudlak úgy felfogni, hogy valójában nem akarsz megsérteni.

Nem tartom jó ötletnek, hogy a Fidesz és MDF fanok most kezdjék el egymást nyüstölni és azt hiszem én ezellen mindent meg is tettem. Te nem. Se a mostani hozzászólásodban, se az előzőben. Továbbra is javaslom, ejtsük az ügyet, mert nem használ.

SilentSierra
2004. június 15. 17:13 | Sorszám: 28
Ezt akkor fogom ténynek tekinteni, ha lesz egyszer egy felmérés a Fidesz-tagok között, ami igazolja. Addig a te ismeretségi köröd ezt nem határozhatja meg, mert olyan ember nincs, akinek az ismeretségi köre reprezentatív minta lenne.
A fórum lakóinak véleményét viszont ott olvashatod a mondott topicban.
SilentSierra
2004. június 15. 17:08 | Sorszám: 27
"Hááát nem tudom. Tény és való az mdfnek most bejött ez a meglehetősen gusztustalan "mi vagyunk a kulturált európai párt a dühöngő őrültek között" kampány..."

-- A Fidesz kampánya sem volt matyóhímzés, de ne minősítgessük egymást. Ami volt, elmúlt. Fontosabb, hogy miként működjünk együtt ezután.

"nagyon remélem, hogy a választási siker után DI is visszatér valódi jobboldali politizáláshoz..."

-- El sem mozdult mellőle. Mivel a választás igazolta irányvonalát, nem is fog. Az egyetlen leküzdhetetlen probléma a Fidesz és az MDF között, ha a Fidesz korifeusai továbbra is az uniópártot erőltetik. A beolvasztás nem hoz eredményt, az önállóságot díjazzák a szavazók. Ez kiderült 13-án. Nagyon remélem, hogy a Fidesz változtat hibás szövetségesi politikáján és felismeri, hogy együtt többre tud menni a jobboldal, mint a Fidesz egymagában.

SilentSierra
2004. június 15. 17:00 | Sorszám: 24
"Személy szerint én örülök, hogy az MDF nem vitt el mandátumot, hanem hozott."

-- Ha azok útmutatásait követi a párt, akik egyetlen gondolat erejéig sem hajlandók eltávolodni Orbán Viktortól, akkor ez ma nem így festene. Mindaz akinek az fontos, hogy mit mond Orbán Viktor, az rászavaz a Fideszre. Semmi szükség, hogy az MDF-re is azért szavazzanak, amit Orbán Viktor mond. Ezt megtehetik a Fideszre szavazva is. Ehhez az össztömeghez képest tegnapelőtt 2,5%-nyi többletszavazat gyűlt össze a jobb oldalon.
Unionisták előtt elfogyott az út. Kooperáció lesz, nem beolvadás. És ez hozhat győzelmet 2006-ban.

"Más kérdés, hogy igen csak rezgett a léc, s öt százalékkal magasabb részvétel mellett rögtön csomagolhatott volna a kalapművész."

-- Az MDF szimpatizánsok körében mindössze 38%-os volt a szavazási hajlandóság a felmérések szerint a választások előtt, messze a legalacsonyabb a négy parlamenti párt között. Ennek oka: bizonytalanság, hogy van-e értelme olyan pártra szavazni, melynek fennmaradása ilyen, vagy olyan okból nem biztos. Mivel az otthonmaradók közt nagyobb az MDF aránya, mint a szavazók között, ezért nagyobb részvétel esetén csak nő a Fórum eredménye.

A félelmek ellenére a Fórum átvitte az 5%-os küszöböt, még nagyon alacsony részvétel mellett is. Ezzel nem csak az önállóság nyert létjogosultságot, de az önállóság életképességgel is párosult. Tehát az ettől félők tegnapelőtttől már bátrabban állhatnak ki kedvenc pártjuk mellett: további erősödés lenne várható egy megismételt szavazáson.

SilentSierra
2004. június 15. 15:00 | Sorszám: 17
Már hogy neked agyadra ment. Ezzel szemben azok a nickek, akik gratulációjukat fejezték ki a Gratula topicban másképp vélekednek.
SilentSierra
2004. június 15. 14:07 | Sorszám: 13
És akkor annak mi haszna? Perek, gyűlölködés?
Nem hiányzik ez semelyikünknek. Felejtsük el inkább.
SilentSierra
2004. június 15. 13:56 | Sorszám: 10
"Nem változott meg a status quo. Ugyan mitől változott volna meg?"

-- 5,33. Ettől.

"Bejutott Ibolya (helyett Olajos), egy kicsivel magasabb, mondjuk úgy, a prognosztizált alsó határán lévő részvételi arány mellett már nincs esélye."

-- Ezt mondjuk nem egészen értem abban az undorító című topicban sem, amibe nem vagyok hajlandó írni. Az MDF szavazói között volt a legalacsonyabb a voksolási hajlandóság. Minél többen mennek el, annál többen hajlandók közülük is és arányaiban a nem elmenők közt nekik nagyobb százalékos tartalékuk van. Szerintem éppenhogy fordított a helyzet.

SilentSierra
2004. június 15. 13:37 | Sorszám: 6
Igen, de nézd meg mennyien nyilatkoznak már pozitívan. Egy csomó nick nyilvánította ki, hogy megváltozott a status quo. Örüljünk nekik, ne bosszankodjunk azokon, akik nem látják be.

Téma: Pert nyert Hegedűs és a MIÉP
SilentSierra
2003. november 10. 01:52 | Sorszám: 124
Ego, Mandala, köszi.
SilentSierra
2003. november 07. 18:48 | Sorszám: 66
Volna két kérdésem (akárki, aki kompetensnek érzi magát válaszolhat).

Az egyik, hogy ez most másodfokú ítélet volt-e, ami után jöhet a Legfelsőbb Bíróság, vagy jogerős?

A másik meg, hogy igaz-e az, amit félfüllel hallottam, hogy Hegedűs remekműve voltaképpen válasz volt valakinek, aki egy hasonló írásban a jóég tudja kicsodák ( nem emlékszem a jelzőkre, lényeg, hogy az ellenoldal) kirekesztését irányozta elő?


Téma: B.ZS.B.K. - Bayer Zs.Baráti Kör -
SilentSierra
2004. október 03. 22:48 | Sorszám: 113
Ha már egyszer BZS a topiccím.

(Ne aggódj, Bolgárról is megvan a véleményem, amilyen pénzügyi szakértéseket pl. végezni szokott, melyeknek kivétel nélkül az a konklúziója, hogy minden nyűgünkért Járai Zs. a hibás. Ilyen már vagy három-négyet láttam tőle.)

SilentSierra
2004. október 03. 21:28 | Sorszám: 111
"Itéljük el, kövezzük meg - aki meg fenntartotta, működtette a rendszert, illetve rengeteg embert önfeladásra kényszerített - nos őróluk ne is essék szó."

-- A kő defaultból jár nekik.
Csak attól még BZS nem lesz hős, hogy ma őket vicsorogja körül, mikor 93-ban (és nem az ávós időkben) még a konzervatív oldalt vicsorogta meg. Mindössze egy köpönyegforgató.

SilentSierra
2004. október 03. 21:02 | Sorszám: 109
Nem hasonlítottam senkit senkihez. Azt kérdeztem, hogy amazok megítélésénél is ezt a logikát használja-e.

Egzisztenciális okok? Megélhetési újságíró?

SilentSierra
2004. október 03. 20:23 | Sorszám: 106
"Nem a múltjával kellene foglalkozni. Sokkal fontosabb kérdés, hogy valójában hány embernek tetszik, amit ír?"

-- Igen? És ezt le mernéd írni a mai MSZP-sekről is?

SilentSierra
2004. október 03. 20:20 | Sorszám: 105
Ja, csak az ex-szdszesek előbb kiléptek és aztán szidtak, míg BZS ezek szerint először köpködött, aztán odaszegődött. Ahogy ezt a Horthy-temetéses cikket nézem, kb. ugyanígy járt el a jobboldallal is en bloc. Jól összeillik a Fidesz pályafutásával az íve.

Téma: reálfantasztikumok
SilentSierra
2003. február 25. 19:04 | Sorszám: 49
Az utolsó bekezdés kivételével tökéletesen egyetértek. Aztat az uccsót nem értem. Milyen a korporatív állam?

Téma: Itt az új olajválság ?
SilentSierra
2004. szeptember 15. 18:28 | Sorszám: 15
Önmorfondír: vajon mi a nyavaját is vártam én ettől az egyéntől.

Tudod mit? Teljesen igazad van. Pontról pontra mindenben. BUNA, meg benzinbontás, folyékony biogáz, elkészült biodízelgyár, összeesküvéselmélet, satöbbi. Te nyertél, most már belátom.

Szerintem állati sokat kereshetnél ezzel a biodízel dolggal, mert vágod a témát, mint a penge. Javaslom, hogy próbálj belőle eladni jóval a világpiaci olajár alatt, nagyon meg fogja érni, tarolni fogsz a piacon. És után esetleg bontsál benzint is, ha én ilyen okos lennék, mindjárt televenném a fürdőkádat és nekiállnék. Ja és előtte még magyarázd meg az exportra termelőknek, hogy nekik előnyös a forintárfolyam emelkedése.

Szociálliberális üdvözlettel
Sierra

U.i.: ezt is minek erőlködöm, mikor ez a tag olyan setét, hogy az iróniáról azt hiszi, ceruza?

SilentSierra
2004. szeptember 15. 03:38 | Sorszám: 13
Ne nagyon sajnáld le Onogurt, mert szemre úgy nagyságrendnyivel több információból alkotja a véleményét, mint te ebben a kérdésben.

Kínának az az érdeke, hogy minél gyorsabban be tudja hozni a nyugathoz viszonyított technológiai lemaradását. Ebben per pillanat csak két dolog akadályozza: az egyik a túlfűtött gazdasági növekedésből származó instabilitási kockázat, a másik meg a felhasználásával együtt növekvő nyersanyagárak. Kína baromi boldog lenne, ha a saját munkaerőköltségi szintjével kitermelhető olajra bukkanna a határain belül, mert az talán még az arab országokét is alulmúlja, úgyhogy nem kéne a világpiaci 40 USD+ árat megfizetnie.

"fogyjon ki a világ kőolajkészlete és akkor ők lesznek az olajcsap urai"

-- Kína, mint a világ kőolajtermelésének központja. Na, ezt add be újításként.

"Egyet nem értek-volt a kisgazdáknak egy növényi olajüzemanyag gyáruk ami a mai napig nem működik.Nem működtetik.Miért?"

-- Talán azért, mert dacára a torgyáni bombasztikus bejelentésnek, a biodízel egy humbug. Ilyen gyára a kisgazdapártnak nem volt soha, abból az egyszerű okból kifolyólag, hogy nem éri meg. Sem az akkori olajárszinten, sem a main. Ha világ szárazföldjeinek összfelszínén semmi mást nem termelnénk, csak biodízelnek való szervesanyagot, akkor sem tudnánk az olajigényt kielégíteni, mert rossz a kinyerés hatásfoka. Ezért aztán ez a technológia nem is képezi a valószínű forgatókönyvek alapját az olajszűke eljövetelének idejére.

"Inkább fizetjük a nehéz pénzeket az araboknak oroszoknak akárkinek bárkinek csak nehogy a magyar kapjon pénzt?Sem a növényi olajos magtermelő se a gyártó?"

-- Ez szörnyű valóban. Mit szólnál egy jó kis tüntetéshez az említett nagykövetségek előtt?

"Úgy tudom a fejlett nyugaton kötelező növényi olajat és alkoholt a dieselolajhoz és a benyához keverni 5% erejéig."

-- No, ezzel kapcsolatban igen erős kétségeim vannak. Meg tudnád mutatni a forrást, hogy ezt honnét szedted?

"A németek a II.VH alatt barnaszénből kiváló benzint gyártottak és gazdaságosan."

-- Érdekes módon, erre az amúgy fenemód gazdaságos megoldásra csak azután tértek át, hogy az utolsó olajkútjaikat is elfoglalták tőlük és már importálni sem tudtak.

"Itt a benzin gázbontását is megszüntették."

-- "Mi van?! - gondolta Stirlitz."

"Nyugaton a városi buszokban van ahol a sűritett biogázt használják fel üzemanyagként."

-- No, erre is kíváncsi volnék. Forrás?


Téma: Kovács László nyilvános vitára hívta ki Orbán Viktort
SilentSierra
2004. június 04. 14:50 | Sorszám: 145
De. Elküldöm a címedre, mihelyt előbányászom.
SilentSierra
2004. június 03. 20:53 | Sorszám: 21
Ahogy az lenni szokott: az elkötelezettek dícsérnék a saját kutyájuk kölkét. De a semlegesek ítélete lenne a döntő.
Például egyszer írtam egy dolgozatot kommunikációtanból, téma a Horn-Orbán vita. Szépen fejtegettem, miért volt Orbán sokkal jobb, erre a tantónéni mindent felvonultatott, hogy meggyőzzön, Horn kilóméterekkel verte meg őt.
Ha Macisajt lettem volna, azt mondom: nahát. Jól elímélezgettünk egymással.
SilentSierra
2004. június 03. 20:48 | Sorszám: 20
Én kihagytam. Milyen volt?
SilentSierra
2004. június 03. 20:47 | Sorszám: 18
Én csak örülnék, ha így fognák fel. Szeretem az ilyen típusú balhézást.
Különben is, Kovács László még nem próbált szerencsét nála. Szeretném látni, mire mennek egymással.
SilentSierra
2004. június 03. 19:50 | Sorszám: 3
Szerintem nem fogja elfogadni, pedig én élek-halok az ilyesmiért. Méghozzá azért nem, mert Kovács László kissé derogálhat neki, Orbánnak a miniszterelnök dukálna és különben sem fogja az ilyen attrakciókat nyakra főre megrendezni az MSZP akármelyik politikusával, mert akkor csökken a súlya a miniszterelnökségért folyó tévé-vitáknak.
Azért hátha.

Téma: A Hír Tévé einstandolása vagy gleischastolása?
SilentSierra
2004. augusztus 13. 02:06 | Sorszám: 84
Nem, ebben az a szomorú, hogy mindkettőben olyan részletek vannak, amiben a polgárháborús logika igazgat.
SilentSierra
2004. augusztus 12. 12:15 | Sorszám: 78
"Egyébként Medgyessynek van igaza, így kell ezt csinálni, szarni az ellenzék fejére, éljenek a csókosaim plecsnit nekik , meg pénzt. Orbántól még egy kézfogás sem jutott senkinek , mert halálra be voltak szarva mit szólnának liberális barátaink.
Ők aztán nem félnek attól mit ugat a jobboldal, amikor Bánó meg Aczél kezet fog a miniszterelnökkel."

"GLászló válasz | megnéz | könyvjelző 2004.08.11 18:34:01 (43)
[/b]Ha valami elborzaszt, akkor ez biztosan: magam is úgy vélem, hogy jelenleg nincs más mód egy Fidesz győzelem esetén az MSZP-nek, mint számonkérni a Fidesz választási ígéreteit (itt valóban visszalő a nemzeti petíciónak nevezett humbug...) és mindenre lőni, ami mozog. Teljesen mindegy, hogy mit mond a Fidesz, azt szégyenérzet nélkül ellenezni kell és minden pozícióból támadni minden Fidesz-vezetőt. Előtte természetesen a köztársasági elnöki, főügyészi és MNB elnöki pozíciót megbízható baloldaliakkal el kell foglalni. Ennyi a recept és ez működik. Ki merné azt mondani az MSZP-nek, hogy legyen modern, európai szociáldemokrata módjára (ha létezik ilyen egyáltalán) fegyelmezett, demokrata és önkorlátozó. A Fidesz módszerével szemben minden önkorlátozás, gesztus és demokrata felfogás visszaüt.[/b]

De meddig mehet ez így?

Ugyanakkor azt kell, hogy mondjam, a mostani MSZP még négy évre maga a baloldal politikai halála Magyarországon és ha Medgyessy esetleg kormányfő marad, az a leggyalázatosabb dolog, ami történhet velünk. És hogy ennek alternatívája Orbán, akinek négy éve a gyalázat netovábbja - megyek keresek egy kötelet."


meg közben


Téma: Falludzsa: az ellenállók nemes szíve
SilentSierra
2004. április 03. 10:07 | Sorszám: 7
És akkor mért nem törlöd? A Gondolán van törlés nélküli letiltás? Ezt utoljára Rezsőtől láttam a boldogult indexen, mondván, hogy maradjon meg a bűnjel dokumentációnak.

Téma: Tulajdonképpen megszűnt a Miép...
SilentSierra
2002. november 07. 15:47 | Sorszám: 319
Mi a bajod Boross Péterrel?

Téma: Ki jelentett "Szilágyi" néven Kerényiről?
SilentSierra
2004. október 01. 14:11 | Sorszám: 35
Kivéve, ha példányszámnövelés/hallgatóságnövelés eredetileg a cél.

Téma: Magyar katonák az Eufrátesz mellett?
SilentSierra
2003. november 24. 14:39 | Sorszám: 315
Na ebből főleg az utóbbira én is nagyon kíváncsi volnék.

Téma: Mereénylet Djindjics ellen
SilentSierra
2003. március 14. 12:46 | Sorszám: 26
Kihez?

Sajnos a merényletből az a tanulság, hogy odaát tökmindegy, ki milyen tiszta. Ha nem teszi el az útból így, vagy úgy az ellenfeleit, akkor halál fia. Förtelem.

SilentSierra
2003. március 14. 12:44 | Sorszám: 25
De nem azért mert nem nagy román, hanem azért, mert a nagy románság európában ezidőtájt szalonképtelen.
SilentSierra
2003. március 14. 11:56 | Sorszám: 22
Rettenetesen sajnálom Gyingyicset. Azt hiszem az ottani politikusgárda számunkra legkedvezőbb embere volt és ráadásul még egy európai a balkániak között.
Ennek a Szerbiának úgy látszik csak despota állhat az élén tartósan; hát ennyit fejlődtek az évezredek alatt: keleti államdespotikus berendezkedést a barbár bandájuknak, a szentségüket nekik.

Téma: Megszakadtak a lengyel tárgyalások az EU-val
SilentSierra
2002. november 28. 16:20 | Sorszám: 4
A legnagyobb mezőgazdasági problémákat is velük importálná az EU állítólag, ebből a szempontból már nem olyan kívánatosak.

Téma: A Kisgazdak feltamadasa
SilentSierra
2002. december 04. 01:32 | Sorszám: 74
Ugyan nem engem kérdeztél, de ha szabad belepofáznom, akkor azt, hogy:
A Fidesz, valamint szövetségesei, akik magukat a haza gondolatával többet, érdemibben, és tevőlegesebben foglalkozónak tartják, mint a liberális népek, akik elsősorban nem nemzetben, hanem egyénben szeretnek gondolkodni, valamint a szocialista népek, akik meg inkább társadalmi rétegekben szeretnek, nos ezek elbukták a választás. De ettől még maga a haza, mint mindannyiunkat felölelő egész, mely több, mint az egyének összessége, vagy társadalmi rétegeké, sőt, még csak nem is kizárólag a magyar nemzeté, mert a kisebbséghez tartozók is otthonra lelhetnek benne, szóval ez a haza és az érte való cselekvés nem kerülhet ugyanúgy kevesebb (cselekvési) jogosítvány (és több szájjártatási) birtokába, mint ez ellenzék.
Szvsz.

Téma: MDF kampánynyitó
SilentSierra
2004. március 23. 09:00 | Sorszám: 51
"Ha megbocsátasz, az, amit itt - vegyük észre, igen szerényen - ismeretterjesztésnek nevezel, nem más, mint a káosz propagálása."

-- Hát ezt meg honnan tetszett szedni?

"Örülök, hogy ha én nem is, de legalább te masszívan az objektivitás talaján állsz, így garancia van arra, hogy legalább az egyik fél józan marad. És masszívan az objektivitás talaján állva vonod kétségbe a domináns és karakteres mivoltát a Fidesz vezetőinek, ami nem vitakérdés, hanem ténykérdés, függetlenül attól, hogy ez a karakter neked tetszik vagy nem."

-- Eeegen, pontosan erre törekszem, már amennyire józanságomból futja.
Jó, akkor ismételgesd csak, hogy karakteres és domináns, ha jól esik. Én mindössze arra akartam rámutatni, hogy ez nem érv, ez szubjektív véleményed lobogtatása, ezzel még egy jottányival nem jutsz közelebb a "megélhetési politikus" terminus értelmének nyakon ragadásához. De azért csak nyugodtan.

"Nagy pártban sokkal több az éhes torok, ráadásul ott minden pozíció betöltött, ergo meg kellene fúrni valakit, hogy fölkerülhess. Nagy pártnak nagyobb a befolyása, ötvenszer nagyobb a tolongás, csak éppen, hja kérem, ott versenyben kellene helyt állni."

--
Csak hát az úgy szokott lenni, hogy a disszidens politikus az esetek elsöprő többségében mindjárt - nyilván bőségesen megszolgált - stallumhoz szokott jutni a befogadó pártban, ha elég prominens volt az előzőben. Persze az is lehet, hogy ez előre be volt ígérve neki.
Ennyit a versenyről.

"Miért is kevesebb a betölthető pozíció egy kis pártban, mint egy nagyban?"

-- Frakció, bizottsági helyek, parlamenti beosztások, kuratóriumok ( ), önkormányzatok frakciói, polgármesteri helyek. A párt is több elvégzendő és honorálandó munkával tud szolgálni a tagjainak (és az állami pénzből jobban is futja erre): egyes igazán nagy konzervatív-keresztény pártoknak még munkástagozatra is futja, pl... Más nagy pártoknak, akik amúgy szociáldemokrata elveket tulajdonítanak maguknak meg vallásos tagozatra...

SilentSierra
felsőbbrendű káoszpropagátor

SilentSierra
2004. március 22. 17:43 | Sorszám: 36
Kellett nekem ismeretterjeszteni.

"és akkor még nem említettem a vezetőség igen karakteres és meghatározó embereinek dominanciáját"

-- Ezt talán hagyjuk, jó? Ha másért nem, mert csak a szubjektivitás felé vezet.

A Fidesztől kapott huszonnégyes frakció valóban táptalaja a megélhetésnek. Éppen ezért nem akar Dávid Ibolya a továbbiakban a Fidesztől ilyen szívességet kérni.

No mégegyszer:
Nagy párt = több pártból kifacsarható pénz, biztosabb pozíciószerzés, biztosabb fennmaradás
Kis párt = kevesebb apanázs, kevesebb betölthető pozíció, bizonytalanabb fennmaradás

Ennél egyszerűbben nem tudom.

SilentSierra
2004. március 22. 14:57 | Sorszám: 31
"a mai Pártfinanszirozás az 1% feletti pértoknak apanázst bíztosít."

-- Igen. Namost a nagy pártba, tudod, több töltelékember el tud lébecolni. Van pozíció bőven, nyugodtan lehet osztogatni. Míg a kispártban meg nem biztos, hogy minden prominensnek jut zsíros szinekura. Rémlik a képlet innen, vagy még erőlteted ezt a megélhetési dolgot?


Bocs, de az írásod többi részét meg sem kísérlem kihámozni értelmileg. Ha ugyan lehetséges egyáltalán.

SilentSierra
2004. március 22. 14:29 | Sorszám: 28
Mivel úgy tűnik, te egyike vagy azoknak, akiknek fogalmuk sincs a "megélhetési politikus" kifejezés értelméről, de szívesen használnád, ezért röviden megemlékeznék róla (mások okulását is szolgálhatná).

Csapody Miklós használta a "megélhetési politikusok" terminust Demeter Ervinre, Hörcsik Richárdra és Póda Jenőre, akik elhagyták a Fórumot és a Fideszhez szegődtek. Mégpedig abban az értelemben, hogy azért váltottak pártot, mert az egzisztenciájuk lebegett a szemük előtt, semmi más. Nem biztos, hogy objektíve tényleg ezért, de ő ilyen értelemben beszélt.

Sajnos sok Fideszes kollektív intelligenciája csődött mondott, vagy így kénytelenek feloldani a kognitív disszonanciát és azt hiszik, hogy azok a megélhetési politikusok, akik a Fórumban maradtak, holott azok a bizonytalan jövőt is vállalják elveikhez való ragaszkodás végett. Emigyen az MDF Fidesztől való függetlenségét azzal bélyegezni, hogy az megélhetési politika és a vezérkar anyagi ambícióinak következménye, röviden baromságnak titulálható.


Téma: A Vegyépszer Mudura meg a kis Medgyessy... magyar népmese
SilentSierra
2004. szeptember 10. 17:37 | Sorszám: 14
Természetesen egy szó sem igaz az egészből, hiszen ez mindössze egy magyar népmese.

Római Róbert, Népszabadság, 2004. júl. 23.
"Az M3-as 1998-ban még kilométerenként alig 700 millió forintból épült meg. Két évvel később a Vegyépszer-Betonút páros 1,3 milliárd forintért építette tovább az M3-ast kilométerenként - a szakemberek szerint még úgy-ahogy reális áron, figyelembe véve, hogy a korábbi 700 milliós ár még a költségeket sem fedezte, és időközben az olajár emelkedése miatt drágult is az útépítés. A 2002-es választásokig ugyanakkor a sztrádaberuházások fajlagos - kilométerenkénti - költsége 2 milliárd forint fölé kúszott, a négy évvel korábbi ár háromszorosára, amit már nehéz a költségekkel indokolni. Az árszint a választások után is fennmaradt, a közbeszerzési pályázatok dacára nem csökkent lényegesen. Ma már jószerével egyetlen kilométernyi autópálya-szakasz sem épül kétmilliárd forintnál olcsóbban, az ár esetenként a 3 milliárd forintot közelíti. Magyarázat persze mindig akad. Ilyen a "műszaki tartalom" változása, amelyet kívülálló a pályázatok üzleti titokként kezelt részleteinek ismerete nélkül aligha cáfolhat. Márpedig ezek a részletek igazolhatnák a pályázat tisztaságát is. Ilyen részlet például egy-egy munkafázis fajlagos költsége. Mennyit számít fel a kivitelező mondjuk egy köbméter föld elszállításáért vagy aszfaltréteg felhordásáért. Lapunk korábban többször megjelentek olyan, nem cáfolt információk, amelyek arra utalnak, hogy az egységárakban esetenként 30-50 százalékos eltérés is van a tényleges versenyben elvállalt kisebb útépítési munkák, illetve az autópálya-építések esetében. Ez utóbbi nagyberuházásra ugyanis csak egy szűk, egymást jól vállalkozói réteg van "felkenve" Magyarországon. Ezt a kivételezett helyzetet a kiírásban meghatározott referenciák biztosítják, amely a részvételt csak az autópályát egyszer már épített társaságoknak tartja fenn."

SilentSierra
2004. szeptember 09. 02:37 | Sorszám: 6
Kedves Edvárd!

Két héttel ezelőtt egy bulin beszélgettem egy autópályát és egyéb dolgokat építgető ismerőssel. Időnként szoktunk összetalálkozni különféle bulikon, főleg a barátnőjével vagyunk jóban. Ő is jó haver, de csak privátilag, a cége incognitóját úgy őrzi, mint a szeme fényét. Ami cégnevet nekem mondott, azt ugyan nem ellerőriztem, mert semmi közöm hozzá, de szerintem kamu név.

Namost ő érdekes sztorikat adott elő korrupció és autópálya ügyekben és nem látom, miért kellett volna hazudnia, mert egy szemernyi tét nem volt a dologban.
A következőt állította: ma egy kilométer autópálya költsége hatszázmillió forint, ami efölött van, azt mind kilopják a zsebünkből. Ezt részrehajlás nélkül minden párt megteszi, a különbség csak az, hogy aki épp kormányon van, az többet lop, aki ellenzékben, az kevesebbet.

Tisztes és becsületes képviselő urak járnak össze tisztes és becsületes vállalkozókkal, ebédelnek egy jót, beszélgetnek, sztorikat mesélnek, jól érzik magukat. Például a képviselő elmeséli, hogy most éppen az van, hogy milyen jó lenne, ha valakinek a cége benyújtana egy pályázatot erre meg erre a szakaszra, mert szükség volna jelentkezőkre, hogy megcsinálják. Másnap vállalkozó barátunk benyújt egy gyakorlatilag értékelhetetlen, sebtiben kidolgozott pályázatot és nemsokára "meglepetéssel értesül róla", hogy mit tesz isten, megnyerte a tendert. Később aztán, a hét folyamán újra összejönnek egy munkaebédre kedves képviselő barátjával, jópár éve ismerik egymést, gyakran ápolják a kapcsolatot, karácsonyra is szoktak küldözgetni egymásnak ajándékot, hát miért ne találkoznának. Ebéd közben mintegy mellékesen a képviselő gratulál az elnyert pályázathoz és egy témával később megemlíti, hogy kéne Szudánba humanitárius segélyt küldeni, mert ott szörnyű állapotok vannak, és ő megígérte X jótékonysági szervezetnek, hogy megpróbál minél több donort keresni a számukra. Itt a bankszámlájuk, küldjenek már mondjuk egymilliárdot nekik, ők majd továbbutalják. És vállalkozó barátunk, akinek már amúgy is van mit a tejbe aprítani, nem sajnálja szegény dárfuri csórikáktól a segélyt, utalja, mint a pinty. A kapcsolat pedig, vállalkozó és politikus között gyümölcsözőbb, mint valaha, bizton lehet számítani, hogy később egy másik tendernél is felmerülnek majd jelentkezőhiánnyal küzdő politikusok, akik zártkörű, meghívásos módon bonyolítják le az ügyet.

De politikus és politikus között sem csak gyűlölség van kis hazánkban. Például ellenzéki és kormánypolitikusok a parlamenti büfében, teniszpályán sokkal bensőségesebben szót értenek egymással, mint az az ülésterem civakodásából kitűnik. Minek ez a sok veszekedés végül is, amikor civilizáltan meg is lehet tárgyalni, hogy mondjuk az M6-osra az egyik fél talál majd jelentkező cégeket, a 4-esre pedig a másik. Föl kell épülnie ennek az országnak végül is valahogyan, hát nem? Nem lehet mindent mindig megakadályozni. Időnként kell a Vegyépszernek is nyernie egy-egy szakaszt, hisz az is csak tisztes magyar cég.
Miután ezt ilyen szépen tisztázták, a politikusok útra kelnek egy-egy munkaebédre különböző vállakozókkal, majd amikor onnan visszatértek, a pártpénztárnokokkal ülnek össze élénk eszmecserére az anyagi helyzet alakulásának legújabb fejleményeit felmérni.

Aztán még van olyan is, amikor a vállalkozó a hatósággal tart fenn kapcsolatot. Meséli például a Nemzetbiztonsági Hivatalnak, hogy milyen nehéz mostanában a helyzet. Hiába telefonálnak Y kábeltévés cégnek, annál válaszra sem méltatják őket, egyszerűen nem tudnak utat találni senkihez a nagy bürokráciában, pedig igencsak áhítoznak oda bejutni az egyik fejes irodájába.

Két nap múlva Y kábeltévés cég telefonál vállalkozóékhoz, hogy jónapot kívánnak, szeretnék felvenni a kapcsolatot velük, mert csupa jót hallottak róluk. No, hát konkrétan miben lehetünk a szolgálatukra, kérdi a vállakozó. Az mindegy most, felelik a kábeltévések, a lényeg, hogy az együttműködés meglegyen, a kivitelezést majd megtaláljuk közösen. Némi idő elteltével aztán vállakozóék értesülnek róla, hogy Y kábeltévés cég ég a vágytól, hogy kábelt fektessenek neki a Duna alatt a mederben. No, mondja a vállalkozó, ezt már szeretjük, nosza, munkára.

Aztán még olyan is megtörténik néha, hogy van ez a Vegyépszer nevű cég. Fidesz éra alatt produkált ez is pár csodát, neki például több, mint kétmilliárdba került a hatszázmilliós autópálya kivitelezése kilométerenként, no de aztán eljöttek a rossz idők. Egy csomó olyan politikus került nyeregbe, akiknél a cég sehogysem tudott volna megrendelést kapni, holmi átadott autópályaszakaszokat követeltek tőlük, így aztán Nagy Elek vezérigazgató szépen telefonált egy-két barátjának. Másnap már leülhetett tárgyalni az Új Politikusgárda egy jeles képviselőjével. Elek azt mondá, hogy nekik tulajdonképpen nem olyan fontos a politika. A fontos dolog elsősorban az, hogy kis hazánk épüljön, szépüljön és az autópálya ügye előre haladjon. Ha kell, hát közben küldenek segélyszállítmányt Timbuktuba, mert a humanizmus mindenekfelett, de azért közben az autópálya is törjön utat magának mindenképpen; Nagy Elek rendkívül szeretett autópályákat építeni. Nos, mondta Új Politikusgárda jeles képviselője, fura dolog ez, de Kínában egyfolytában hurrikánok pusztítanak és az ottani szegény emberek nélkülöznek, kell hát a segélyszállítmány mindenképpen. Aztán ha jobban meggondolja, akkor tulajdonképpen régen szükséges volna már egy új szakasznyi autópályára is, mondjuk Hebernyedörögd és Subonyakomlósd között, hát írjanak már egy tendert, hátha szerencséjük lesz most már.
És Elek nemsokára tényleg szerencsésen építhetett, immár valami hárommilliárd akármennyiért kilométerenként, de a költségek azok olyanok, hogy nőniük kell, mint azt tudjuk. Néha már akkorára nőttek, hogy a tendernyertesnek a pályázat megírásán kívül az égegyadta viágon semmilyen munkát nem kellett végeznie, hisz az általa megbízott alvállalkozók mindent flottul elvégeztek - haszázmillónál nem sokkal többől, míg ő maga egy centiméternyi aszfaltot nem termelt semerre sem, csak a pennát és a céges pecsétet kezelte virtuóz módon a szerződések körül.

Még később aztán Elek gondolt egy nagyot. Bizony, sok itt az építőcég, és kevés az útépítés. Egy átmeneti gondokkal küszködő céges ember kisegítése után az a szerencséje támadt, hogy az Egmút, vagy Debmút a rosseb se tudja, de valamelyik konkurens cégnél egy igazi MUTYI nyomára bukkant. Hát ez nem maradhat annyiban, gondolta Elek, hiszen ez törvénytelen dolog, áldás azon semmiképp sem lehet. Föl is tárcsázta a megfelelő telefonszámokat és jelentette, hogy mit csiripeltek a madarak. A zord revíziós hatóság kiszállt a helyszínre, úgy, hogy Kovács Tihamér segédmérnök 205-ös irodjának bal sarkában álló asztalának második fiókjában találomra a harmadik dossziéban egy olyan iratot találtak szerencsésen, melynek létezését nem is sejtették odáig. Egy igazi KARTELLMUTYI bontakozott ki a zord revizorhatóság szeme láttára, amin a Gazdasági Versenyhivatalban úgy felháborodtak, hogy hétmilliárd rénes forint bírságot szabtak ki az öt KARTELLMUTYIzó bűnösre, a tiszta verseny hívőinek mámoros ünneplése közepette. Nagy Elek szintén pezsgőt bontott, hogy az igazság ímígyen diadalmaskodott. Igaz, őt nem annyira a hétmilliárd örvendeztette meg annyira, mert erős volt matekból és kiszámolta, hogy az érintettek valójában tizennégy milliárdot kartelleztek össze a dolgon, hanem sokkal inkább annak örült, hogy ezért a KARTELLMUTYIért az öt konkurrenst kizárták a további építésből és már csak kettő másik maradt, amitől azoknak a szívük hasadt meg bánatukban. Igaz, ettől fogva Eleknek is ötszörannyi segélyszállítmányt kellett Észak-Koreába küldenie, mert felette nagyon dúlt az éhínség arrafelé, de ez ezzel együtt is nagyon megérte.

Hát igazság ez, kérdezték ellenben kezüket égnek emelve a mutyizók, tessék, itt ez a szörnyűséges bírság, itt a hétmilliárdotok, vigyétek, de az autópálya, óh, az nem maradhat építetlenül!!! Életünket és vérünket fogjuk erre az autópályára áldozni, illetőleg az adófizetők összes pénzét, ezért fellebbezünk a kizárás ellen!!!
És fellebbeztek is.

Nagyon jó buli volt, én is részegen összeálmodtam sok mindent utána.


Téma: Van már JOBBIK-os képviselő
SilentSierra
2004. április 08. 13:30 | Sorszám: 30
De nem pártba nem léphet az ég szerelmére, hanem már létező frakcióba nem ülhet át. Ha volna tizennégy másik frakciófüggetlen, az együtt akár azonnal új frakciót is alapíthatna.
SilentSierra
2004. április 08. 12:42 | Sorszám: 13
",,Jobbik-os képviselő, de ...'' Nem, nem, semmi: de. Nem lehet jobbikos képviselő, mert a Jobbik nincs benn a parlamentben."

-- Ez kb. olyan volt, mintha azt mondanád, hogy magyar képviselő nincs a parlamentben, mert olyan párt hogy Magyar Párt nem üldögél benne.


Téma: Megszületett Orbán Viktor ötödik gyermeke
SilentSierra
2004. május 14. 14:52 | Sorszám: 11
"Innen gratulálok nekik!
Főleg a feleségének, nagy türelem kellhet ekkora családhoz."

-- Kivált a férjéhez...
Gratula Flórácskához.


Téma: határvillongás vagy újabb háború?
SilentSierra
2003. október 10. 14:24 | Sorszám: 46
Ez nonszensz.
Talán elfelejtették az elvtársak, hogy éppen ez vezetett a 89-es összeomlásukhoz?
Úgy látszik, tizennégy év alatt sikerült.
Azt is elfelejtették, hogy amíg nukleáris fegyvereket szegeznek egymással szembe, addig nem tudnak katonailag diadalmaskodni, a hidegháború gazdasági versenyét pedig nem bírták.
SilentSierra
2003. október 10. 14:16 | Sorszám: 44
Igen, de csak húsz évvel a bolsevik hatalomátvétel után mert fellépni - Finnország ellen.

Mellesleg én nem hiszem, hogy most éppen destabilizálódnának. Putyin éppenhogy centralizál és erőt gyűjt. Szövetségeket keres, alternatívákban gondolkozik az egypólusú világrendhez képest. Csak éppen nem hiszem, hogy:
1. ez nekünk magyaroknak nagyon örvendetes lenne. Szvsz addig örüljünk, amíg Moszkva nem kap erőre. Mert utána rögtön elkezdi érvényesíteni az akaratát és mi túlságosan közel vagyunk hozzá.
2. az iszlám világgal össze tud fogni.

SilentSierra
2003. október 09. 15:05 | Sorszám: 39
1. Egen, Ahmad Kadirov már harmadik éve életben van, noha ő a moszkvai rendcsinálásra kijelölt káder. Ez tényleg bíztató. De még emlékszem, hogy a multkori csecsen menetben is úgy volt, hogy minden rendben van, aztán egyszer csak előkerült egy egész seregnyi csecsen és bevették Groznijt. Nem tudom, ez előfordulhat-e most is.

1/a Ha Oroszországra nézek, akkor a déli, *.isztán exszovjet köztársaságokban, amiket Moszkva saját érdekszférájának tekint ( #9-es hozzászólás, Mercurius:

Idézet:
"Oroszországot az is aggasztja, hogy az Egyesült Államok fokozódó befolyásra tesz szert a közép-ázsiai volt szovjet tagköztársaságokban, amelyeket Moszkva saját stratégiai térségének tekint - tette hozzá az AP. Az Interfax orosz hírügynökség jelentése szerint Ivanov megnevezett másik két esetet is, amelyben Moszkva kész katonai erőt alkalmazni. Ilyen Oroszország közvetlen és nyilvánvaló katonai fenyegetettsége, illetve a szomszédos szovjet utódállamok destabilizációja, az ott élő oroszok életveszélybe kerülése."

a leinkább destabilizáló tényező az iszlám terjedése. Az szép dolog, hogy a Közel-keleti dolgokban egyetértenek, hogy amerika ne szerezzen még több befolyást, de hogyan fogják kivédeni saját érdekkonfliktusukat. Annál is inkább, mert itt is az olaj forog kockán.

2. Szíria. 2004 novemberében elnökválasztás lesz, az év közepétől Bush már 100%, hogy nem kockáztat semmit. De 95%-ra teszem, hogy már most sem. Miért?
Mert az iraki rendcsinálással egyre inkább mocsárba süllyed, a merényleteknek nem akar vége szakadni. A hadsereg szvsz kezd nagyon frusztrált lenni a gerillahadviselés miatt. Már nem azok a pihent jenki katonák, akik megkezdték az inváziót. Kiderült az is, hogy százezer katona nem elég a megszálláshoz, de több viszont egyszerűen nincs. Hiába kérnek Európától, a németek és a franciák a vállukat vonogatják, hogy ez addig nem az ő ügyük, amíg az USA nem akarja magát alárendelni az ENSZnek. Már a Nemzeti Gárda bevetését is fontolgatják, csakhogy az nincsen a hadsereg színvonalán hadrafogható szinten. A Kongresszus most volt kénytelen pótköltségvetést megszavazni, nem emlékszem plusz hány milliárd dollárt, az iraki megszállás növekvő költségeire tekintettel. Az olajmezőnek még most is csak kábé a harminc százaléka termel, a többi áll, vagy lángol, vagy mittudomén. Mindezek mellett az amerikai költségvetés rekordméretű hiányt halmozott fel, a közvélemény a zsebbevágó ügyek miatt kezd kiábrándulni az iraki kalandból. Bush végigvitte az adócsökkentési programját ráadásul, tehát szinte kiút nélküli pénzügyi helyzetbe manőverezték bele magukat.
Szíria megtámadása ilyen körülmények között szerintem az amerikaiaknak is felelőtlenség-szagú. Biztos pénzügyi összeomláshoz vezetne. Az idősebbik Bush pontosan abba bukott bele, hogy bár az öbölháborút megnyerte, de a gazdasági gondok miatt népszerűtlen lett.
Ha Bush megnyerné a 2004es elnökválasztást, az persze igazolná őt, megkapná a legitimációt, hogy akár egy újabb lépést tegyen a Közel-keleten (Szíria, Irán, Szaúd-Arábia), de azt hiszem, nem valószínű, hogy a republikánusok diadalmaskodnának.

SilentSierra
2003. október 07. 13:26 | Sorszám: 29
>Abban ne reménykedjen senki,hogy az etnikai oroszok nem mohamedánok. Na és ? Kommunisták sem voltak.

-- Jó, jó, de ha rájönnek, hogy a vodkának lőttek, akkor izibe visszacsinálják az egészet... )

SilentSierra
2003. október 07. 13:23 | Sorszám: 28
Ez azért elég figyelemre méltó ideológiai salto mortale, minekutána az oroszok voltak az elsők, akik Washingtonnak a kezébe csaptak, hogy igen, a nemzetközi (nem kis részben iszlám) terrorizmust márpedig megállítjuk, együtt egymásért. Plusz nem elhanyagolható, hogy Oroszország fegyveres konfliktusban áll a nemzetközi (hogynemondjam internacionális) verbuvátumú iszlám önkéntesekkel megerősített szintén iszlám csecsenekkel.

Ebből így hogyan lesz iszlám orientáció?

SilentSierra
2003. október 07. 13:16 | Sorszám: 26
Köszönöm az üdvlövést
Csendesen és szerényen. Rámfért a lehiggadás, most jobb.
SilentSierra
2003. október 06. 16:17 | Sorszám: 17
Rém erősnek érzik magukat, most hogy magas az olaj ára.
De lássuk majd akkor, ha lemegy.
SilentSierra
2003. október 06. 16:16 | Sorszám: 16
Ime a Bush-dotrina orosz kiadásban.
Addig jó nekünk, míg csak szövegelnek róla...

Téma: Az MDF az MSZP-ol
SilentSierra
2002. december 21. 00:17 | Sorszám: 2
De mi az öreg ördögöt akar jelenteni a topic-cím?

Téma: Húszmillióan lehetnénk ...
SilentSierra
2003. október 14. 14:31 | Sorszám: 24
Nem beszélt elfogyásról. Szintentartásról beszélt. Amíg a problémákat meg nem oldjuk.

Téma: Orbán megbuggyant????
SilentSierra
2003. december 07. 02:17 | Sorszám: 14
De az átömlesztés után attól tartok, hogy majd nem akarják lekapcsolni a közös vérkörről a pácienst. Sziámi iker szindróma bekövetkezése fenyeget.
SilentSierra
2003. december 07. 01:07 | Sorszám: 9

Az orvosi hasonlatoknál maradva, szerintem ez nem annyira inkubátor, mint inkább elfekvő, de ha nem tetszik a haldoklónak, akkor átköltöztetik a proszektúrára...

No offense.

Téma: 62%-ot kapott a Jobbik :)
SilentSierra
2004. június 22. 12:20 | Sorszám: 146
Kieg:
Sőt, a hatvanas években a Világbank több góréja még nagyobb növekedési lehetőséget vélt látni az afrikaiak előtt, mint a távol-keletnek. ugyanezek az afrikaiak azóta nemhogy nem növelték a GDP-jüket, de egyenesen visszaestek azóta. (ez egyszerűsítve igaz)
SilentSierra
2004. június 18. 15:24 | Sorszám: 105
Nem kísérlem meg, hogy kiderítsem mik ezek a különböző %-ok meg x-ek és ebből következően mit támasztanak alá. Rendezd az egyenletet marxra, vagy bánom is én, csak azt értsd meg, hogy "a könyvelés a hibás" c. érvelést a piac nem tartja meggyőzőnek. Akkor se, ha ez csak része a bizonyítvány magyarázásának. Akkor se, ha mittoménhanyad részének tüntetik fel. Azt alapvető problémát, hogy a makromutatók rossz irányban mozdultak el a Drazsé-csomagig semmiféle magyarázkodás nem igazolja. Most meg ráadásul a Drazsékorszak első rossz hírei is kijöttek.

A 60% az pont egy olyan szám, amiért van ok jajveszékelni, tekintve, hogy ez az egyetlen pénzügyi kritérium, amit az EU előírásából teljesítünk, a többi háromnak meg a közelébe se tudtunk kerülni. Ezért aztán ha a 60% elbukik, akkor végképp nem tudjuk elhitetni, hogy a többi három majd idővel jó irányba fog konvergálni.

Az MNB-nek is. Csak az MNB-nek a kormányhoz képest egy nagyságrenddel kisebb a gazdpolra való ráhatási képessége.

SilentSierra
2004. június 18. 14:13 | Sorszám: 102
"Senki nem mondott olyat, hogy a könyvelésnek köszönhető a növekedés..."

Onogur #88-ban kifogásolta, hogy nő az államadósság.
Erre te azt válaszoltad, hogy ez színtiszta demagógia és ennek alátámasztására idézted az említett vitaműsort, ahol a jóember éppen csak azt nem bizonyította be, hogy egyenesen csökkent az adósság. Majd közölted, hogy ezért nem érdemes csekket küldeni a lakosságnak, hogy fizessék az egy főre eső adóssághányadukat.
Erre mondtam én, hogy azt a süket kormánydumát, hogy a könyvelés az oka mindennek, a kutya nem eszi meg (csak a lakosság 95%-a, igazán elenyésző, ne is érdemes velük foglalkozni - na jó, talán annyi mégsem).

A spekik nem tényezők, hanem mérőfoka a kormány hitelességének.

SilentSierra
2004. június 18. 13:45 | Sorszám: 99
Goto értéktőzsde, my friend artist. Magyarázd meg a forintárfolyamot télen 276-ig lenyomó spekiknek a kormánnyal közösen (ha te is egyetértesz ezzel), hogy a hiány csak a könyveléstől nő. Bizonyára hitelt fognak ennek adni. Vagy van egy még jobb ötletem: vegyél forintot nagy tételben, ha olyan biztos vagy benne, hogy ez komolytalan félelem.

Mutass egy olyan gazdaságkutatói konzekvenciát, hogy az eladósodottság növekedése a könyvelésnek köszönhető.

SilentSierra
2004. június 18. 13:05 | Sorszám: 94
60 a helytálló.

Gondolod, hogy ezt a máshova könyvelték dumát a szuroksötét választókon kívül bárki más beveszi? Ne fárasszuk egymást. Megmondom én mire értékelte a piac az ilyen típusú, dilettáns megnyilatkozásokat: oda, hogy tavaly év végén valutaválságközeli helyzet alakult ki a menekülő tőke miatt. Ennél jobb értékelés a süket dumával eladni próbált fedezetlen osztogatásra nem létezik. Azok a spekik ám nagyon ott vannak a szakmájukban és állatira keményen számolnak, hogy mi merre hány méter. Pufogtathat a kormány ilyen kifogásokat amennyit akar, még az sincs kizárva, hogy némelyik igaz; aztán jön a nagybankok elemzője és őt már próbálhatja csőbe húzni az idekönyvelem-odakönyvelemmel, mert öt perc alatt átlát az egészen. És egymásnak kicsit jobban hisznek, mint a kormányoknak, akik egyfolytában demagóg mismásolással próbálják meggyőzni az éjsötét népet, hogy nincs is olyan nagy baj.

SilentSierra
2004. június 18. 00:53 | Sorszám: 46
Jól van, jól van, csak gyere ki Ovi hátsó fertályából, mert nagyon korlátozott kilátás nyílik onnan ám a világra...
SilentSierra
2004. június 17. 09:55 | Sorszám: 40
Találó.

Ibolya most rettentő demagógiát mondott.
SilentSierra
2004. június 15. 14:10 | Sorszám: 1

Lökött...

Téma: Lékó Péter
SilentSierra
2004. október 16. 17:00 | Sorszám: 9
Mindig elfelejtem ezt a smile-t:
SilentSierra
2004. október 16. 16:59 | Sorszám: 8
Hajrá, Péter!
Gon-dol-kozz! Gon-dol-kozz! Mindent bele!
)

Téma: Friedmann szerint az eurozona 10 even belul osszeomlik
SilentSierra
2004. május 18. 13:46 | Sorszám: 54
A portfolio.hu tegnapi híre volt.
SilentSierra
2004. május 17. 14:21 | Sorszám: 23
Friedman: az eurózóna éveken belül összeomlik
2004.05.17 13:24

Milton Friedman, Nobel-díjas közgazdász professzor a meglévő nagy gazdasági különbségek miatt továbbra is úgy gondolja: "nagyon valószínű", hogy a 12 államból álló euró-zóna az elkövetkező években összeomlik. A szaktekintély az euró 1999-es debütálásakor már hangoztatta, hogy szerinte nincs jövője a 12 (vagy több ország) részvételével kialakított valutauniónak, akkor 10 évet adott az EMU-nak. A professzor szerint az Európai Unió lisszaboni célkitűzése, melyben 2010-re a világ legversenyképesebb gazdasági övezetévé kíván válni, nem fog teljesülni. A 10 most csatlakozott tagállamnak a közgazdászprofesszor a "minél hamarabb, annál jobb" euró-bevezetési stratégiát javasolja.


A 20-ik század egyik legmeghatározóbb közgazdásza, Milton Friedman az EUobserver című lapnak adott interjújában kifejtette, hogy az unió tagországaiban meglévő nagy gazdasági különbségek miatt a közös fizetőeszközön alapuló euró-zóna rendszere éveken belül összeomolhat. "Nem állítom, hogy ez így is lesz, de véleményem szerint elég nagy a valószínűsége" - mondta az 1976-ban Nobel-díjjal kitüntetett professzor. Friedman szerint a euró-zónában használt közös fizetőeszközt újra a nemzeti valuták válthatják majd fel.

Friedman szerint a közös valutát nagyon nehéz olyan az euró-zónában olyan környezetben fenntartani és eredményesen működtetni, amelyre a jelentős gazdasági különbségek, nyelvi és kulturális sokszínűség a jellemző. A Nobel-díjas úgy véli, hogy az új tagok belépésével e fentebbi akadályok leküzdhetetlenné válnak. Friedman véleménye szerint, "eddig ugyan jól teljesített az euró", ugyanakkor jelentős problémák is felmerülnek, főként ha a 10 most belépett tagország helyzetét vizsgáljuk (kritériumok teljesítése, közös monetéris politika működőképessége). A professzor a nehézségek és előnyök mérlegelésének kérdésében mégis úgy gondolja, hogy az új tagoknak érdemes törekendniük az euró bevezetésére, sőt akkor a legjobb, ha minél előbb elérik ezt.

Friedman egyáltalán nem bízik az EU lisszaboni célkitűzéseiben. "Nem hiszem, hogy az EU 2010-re képes lesz felzárkózni az USA gazdaságához" - mondta. A professzor véleménye szerint Lisszabon csupán egy szép álom, nagy remény, amiből talán a világ is profitálhat valamit. Hiszen míg Európa fejlődésre koncentrál, addig a világ sem áll meg: India, Kína, Amerika nem "egy helyben állva" várja be az európai folyamatokat. Kína szerepét hangsúlyozva Friedman megjegyzte, hogy már az Egyesült Államok növekedését is Kína fogja befolyásolni és az ázsiai ország gazdasági erejéről szólva elmondta, hogy az Amerika és Európa erejével fog vetekedni.


Téma: Háború !!!!!
SilentSierra
2003. május 03. 21:47 | Sorszám: 423
A HVG mostani száma írja, hogy ötezer amcsi katona állomásozik Afganisztánban. Ezzel semmiféle érdeket nem lehet ott megvédeni, tekintve, hogy ennyi bármelyik helyi hadúrnak van. Legalább. Márpedig a Talibán szétverése utáni hatalmi vákuumban Amerikának módjában állt volna mondjuk százezer fővel odamenni és ellenőrzése alá venni az egész országot – ha lett volna bármiféle nyereségre remény. De Afganisztánban semmi sincs a hegyeken, a sivatagon és az ópiumon kívül, ezek meg nem érdeklik annyira Amerikát, hogy megszállásra dobálja ki a pénzét, mikor az ügy még akkor sem fizetődne ki neki, ha fogná és gyarmatosítaná egész Afganisztánt, merthogy ott semmi sincs. Se nyersanyagok, se élelmiszertermelés, se gyárak, se infrastruktúra, se fizetőképes kereslet, nulla. Ott összvissz Oszama bin Laden volt, akit nem sikerült elfogni (mondjuk ehhez sem ártana a megszállás, hacsak nem reménykednek benne, hogy besétál a fővárosba). Kabulban azért maradnak ott jelképes erőkkel, hogy senki se vonhassa fennhatósága alá és egy Amerikára utalt kormány maradjon „hatalmon”, aki legközelebb simán beengedi őket, ha valami dolguk lesz a környéken. Amennyi hatalmuk van Kabulban, az ehhez pont elég, többre semmi szükség és egyúttal megvan a győzelmet igazoló jelkép is a főváros birtokában.

(Annyian hirdették már a sajátkészítésű összeesküvés-elméleteiket; én sem akarok lemaradni, tehát szintén gyártottam egyet – ami aztán ugyanúgy nem győz meg senkit, mint ahogy engem sem a másoké. Mindent összevetve tehát tartalmas és konstruktív tevékenységet folytatunk… )

Amerika harci hisztériában van már tavalyelőtt szeptember óta, de ez nem tartható fent akármeddig. Az emberek ugyanúgy igénylik a nyugalmat és hogy ne sokkolják őket a médiából, mint az életszínvonalat. Ha sokáig nincs semmilyen előrehaladás a „terrorizmus elleni harc” frontján, akkor az embereken letargia és kiábrándultság vesz erőt (baszki, már megint kitoltak velünk, mint Vietnámban), ami igen negatívan hat Bush újraválasztási esélyeire (ez rossz elnök, mert se megakadályozni nem tudta, se megbosszulni). Márpedig az emberek megtorlást és példás büntetést akarnak, hiszen a média bemutatta nekik a démoni főbűnöst, Oszama bin Ladent, akit briliáns akcióval el kell fogni, hős fiaink odakommandóznak, helikopter, hazahozzák, bíróság elé állítjuk és mindörökre megszabadulunk tőle. Akkor lehet diadalt ülni, mert abból a média tud össznemzeti felbuzdulást csinálni, lobogó csillag-sávos zászlókkal, katonai tiszteletadással az elesett hősöknek, az égen pedig darvak módjára V-alakban húznak az F-18-asok. És lehet újra megnyugodni, hogy biztonságban vagyunk.
De mit ad Isten, Oszamát csak nem sikerül fellelni. Kellemetlen, mert ezesetben a média nem tud felszabadítani az általa gerjesztett rettegés alól és a polgárok úgymaradnak. Tenni kell tehát valami mást, amiben átütő sikert lehet elkönyvelni. Itt van például Irak. Már mióta bombázzuk és szankciózzuk, ezek meg csak nem akarják elzavarni Szaddamot, pedig igazán megtehetnék, hogy álljon beléjük a demokratikus átmenet! Van egy csomó különböző okunk arra nézve, hogy miért kéne eltakarítani a rezsimjét, csak sehogyse tudjuk egyelőre az al-Kaidával összeboronálni őket, márpedig mi azok ellen akarunk győzni. Na nem baj, ebben tud segíteni a média, pár hónappal előre megszellőztetjük és még azt is kimutatják nekünk, hogy Oszama és Szaddam édestestvérek. Ürügynek meg ott van, hogy 88-ban, immáron 15 évvel ezelőtt vegyi fegyvereket használtak a kurdok ellen (akik iránt most erős együttérzést mutatunk, nem úgy, mint amikor a NATO-szövetséges törökök szarrá lőtték a falvaikat), meg még korábban az irániak ellen (azokért továbbra sem fáj a szívünk). Ezenkívül demokráciahiány, enszhatározatbenemtartás és éhezés is van, ennyinek már elég kell lenni minden akadékoskodó számára. És lőn háború és győzelem a huszadik nap.
A kínos csak az, hogy egyelőre Szaddam is kámfort játszik, nemcsak Oszama, pedig az emberek nagy részében már kialakult, hogy ő a bűnös a WTC-ért.

Azongya a HVG:
„…Ezt az egyensúlyt boríthatná föl, ha Irak újra a hetvenes években tapasztalt befolyáshoz jutna az OPEC-ben, illetve ha esetleg kilépne a kartellből. Egy privatizált iraki olajipar ugyanis a termelés felfuttatásában érdekel, ezzel pedig alapjaiban rendítheti meg az OPEC – amúgy is gyakran kijátszott – kvótarendszerét. Az elemzők kétségesnek tartják, hogy az OPEC tagjai a számukra kedvező árszint fönntartása érdekében képesek lennének húsba vágó kitermeléscsökkentésről megegyezni, miközben már jelenleg is fájdalmas kompromisszumokra kényszerítik őket a kartellen kívüli exportőrök, köztük is elsősorban Oroszország.
A túltermelés nyomán várható árcsökkenés viszont nem egyszerűen az OPEC bevételeit csapolná meg még jobban – a kartell tagjai a 2000-es csúcsévben együttesen 224 milliárd dollárt kasszíroztak, azóta a recesszió és a kereslet mérséklődése ötödével csökkentette bevételüket -, de olcsó olajhoz juttatná a fejlett ipari országokat. Közülük is elsősorban a világ olajfogyasztásának negyedét „teljesítő” Egyesült Államokat, amely – mint azt a James Baker volt külügyminiszter nevét viselő Baker Institute for Public Policy kutatóintézet jelentése nemrégiben megerősítette – egyre nagyobb mértékben függ az olajimporttól.”

Vagyis javarészt amcsi cégek újjáépítik az olajszektort és elkezdenek kitermelni. Növekszik a kínálat, csökken az olaj ára, ami határozottan jót fog tenni a gazdaságuknak, hogy végre beinduljon a konjunktúra. Viszont erősen keresztbe tesz az olajexportőr országoknak, köztük az araboknak és az oroszoknak, akik még mindig döntő részt erre alapozzák az egész gazdaságukat. És az destabilizációhoz fog vezetni, csökken a befolyó pénz, növekszik az elégedetlenség. De ez nem fogja érinteni egyelőre Bush újraválasztását, tehát nem prioritás...

SilentSierra
2003. április 28. 10:57 | Sorszám: 413
Naná, hogy emigrálhasson, ha kell. Viszont alig hiszem, hogy zsidó minőségében bűnözik. Szemét disznó minőségében teszi.
SilentSierra
2003. április 28. 10:55 | Sorszám: 412
Mi van, te bennfentes vagy? Szeva bácsi letolta neked a nadrágját, hogy szemrevételezhesd, vagy mi a kórság?
SilentSierra
2003. április 27. 21:05 | Sorszám: 405
Fejleszt? Az amik baromi jól tudják, hogy Izraelnek legalább húsz éve _van_ nukleáris fegyvere. Most éppen nem emlékszem hány robbanófejjel, de úgy száz körül.
Mondjuk más kérdés, hogy a közvélemény előtt hogyan tálalják a tudásukat.
SilentSierra
2003. április 27. 04:28 | Sorszám: 397
Idézet:
a muszkák jobbak voltak...

Na, ez az, amitől fel szokott forrni az agyvizem. Ilyet kiejteni a szádon! Az USA nem egy matyóhímzés.
De gondolkodj már, ki mindenkit köpsz szemen, aki életét áldozta, hogy ebből az országból kitakarodjanak az orosz megszállóink! Hogy egyéb sérelmekről már ne is folyjék a szó.

Azt hiszem elkéne egy bocsánatkérés irányukban. Vagy összeölelkezhetsz a komcsiimádókkal, mert ugyanazt a nótát fújod te is, csak a hangszerelés más kissé.

SilentSierra
2003. április 24. 18:11 | Sorszám: 395
Hmm. Irak közelebb van Csecsenföldhöz Afganisztánnál.
Azonkívül csodálkoznék, hogy ha orthodox iszlámistákat kezdenének támogatni egy sokkal kezelhetőbb orosz partner helyett a WTC-ből következő fejlemények után.

Ha nekem érdekeltséget kellene keresnem az afganisztánbeli amerikai jelenlétben (már ami abból sikerült), akkor inkább ugródeszka pozícióra szavaznék India és Kína felé. Azok nagyon-de-nagyon jelentős piacok lesznek egy-két évtizden belül. És elkelhet a potenciális katonai támogatás az üzleti érdekek keresztülviteléhez esetleg. Csak úgy nyomásgyakorlási szinten.

SilentSierra
2003. április 24. 11:02 | Sorszám: 393
Akkor mi értelme volt? Mert ebből így olaj nem lesz, demokrácia szintén nem, emberi jog még kevesebb. Szövetségesnek is értelmetlen egy hatalomnélküli rezsim.
Money for nothing?
Valahogy ezt nem hiszem.
Afganisztánban nincs olaj és nincs Izrael sem a környéken, csak egy elpusztítandó Oszama bin Laden. Ott nem túl fontos a jelenlét. Itt semmi más nem volt fontos (mert Szaddamot elég jól el tudták tűrni egy ideig, amíg haszna volt), csak az, hogy jelen lehessenek. Szvsz itt más lesz a forgatókönyv, nem gondolod?
SilentSierra
2003. április 23. 13:29 | Sorszám: 391
Hát szerintem manapság sok minden van arrafelé, csak nem biztonság olajvezeték-fektetéshez. A Karzai kormány hatalma, s vele együtt az amcsiké is, nem terjed túl Kabulon. Vidéken mindenféle hadurak a górék, akik kellemesen elháborúzgatnak egymással. Mivel az USA úgy tűnik nem akar ott jelentős számú katonát állomásoztatni, ezért bátran megtehetik, gyakorlatilag független kiskirályok.
Szerintem ezzel a teória meg is dől.
SilentSierra
2003. április 21. 05:24 | Sorszám: 387
Nadehát bassz, Irak nem is határos Izraellel! Azt mér nem írják le, hogy mindezt Jordánián keresztül akarják előadni (vagy a jóég tudja hogyan)?

Ettől függetlenül szerintem ez kamu. Miért fektetnének le újra csöveket, csak azért, hogy kijussanak a Földközi-tenger partjára, mikor onnan ígyisúgyis tankerrel kell hazatrógerolni az olajat? Ott van nekik Umm-Kaszr, felszedik az aknákat delfinek segítségével és kész. Szvsz ez megint nyomásgyakorlás Szíriára.

SilentSierra
2003. április 14. 14:50 | Sorszám: 369
Szerintem csak üzenni akarnak az amcsik és nyomást gyakorolni. Szíriát végképp nagy mutatvány lenne megindokolni, miért kell megtámadni(nyilván Basar Asszad volt a valódi felelős a WTC-ért... ) ).
Meg aztán lassan gondolni kell haza is Bushnak. Nem nagyon hagyhatja, hogy elgaloppozzon a folytonos háborúskodásban a ktsvetési hiány, mert az apja is valami ilyesmibe bukott bele végül, függetlenül attól, hogy hány arab államot nyomott le emellett.
SilentSierra
2003. április 14. 14:10 | Sorszám: 367
A következő volt az értelme, kedves Robin Rúd: ha nem akarod kommentálni, akkor ne kommentálj no comment-tel, hacsak nem akarsz sejtetni valamit, amit kimondani nem óhajtasz.
Mivel megtetted, ezért álságos azt mondani, hogy erről inkább nem nyilvánítasz véleményt, felejtsük el. Ez valójában a következőt jelenti: akkora faszságot mondtál, fiam, mint ide Lacháza, de veled szemben túl jó lelkű vagyok, hogy elintézzelek miatta, viszont annyira már nem, hogy ezt szépen csöndben magamban tartsam és ne érzékeltessem, milyen lesajnáló véleményem van a véleményedről.
SilentSierra
2003. április 10. 18:11 | Sorszám: 335
Cáfold, ha tudod, - s a véleményem megváltozik.
Ugord át, ha akarod - s meghagysz hitemben.

Vagy ne kommentáld, s hints sejtetést kandi nép közé...

SilentSierra
2003. április 10. 16:49 | Sorszám: 332
Inkább nagyon nagy csúsztatás.
Az atomfegyverhiány nem ok, hanem feltétel a rezsim megdöntéséhez.
SilentSierra
2003. április 10. 16:44 | Sorszám: 331
Namost ez mind gyönyörű szép is, csak egyet felejt el (szerintem inkább elhallgatja, mint elfelejti) Jeszenszky a sok igazság mellett, amit mond: az arabok, meg a demokrácia az két különböző dolog. Igen meg fogom süvelgelni az amcsikat, ha sikerül maradandó demokráciát plántálni Irakba.
És amennyiben nem, ugye, akkor felmerül majd, hogy mire is volt jó az ilyenfajta diktatúrát lecserélni az olyanfajtára. De remélem a legjobbakat: egy diktátor is lehet felvilágosult (Huszein nem az volt), ahogy egy demokrácia pedig rothadt. Meglátjuk mi jön innentől.

(Mellesleg az ilyen zászlóégetésekről időnként az jut eszembe, hogy valakinek azt le is kell gyártania, hogy elégethessék: vajon mit érezhet Ali Akbár fundamentalista muzulmán, aki varrogatja a csillag-sávos lobogókat kunyhójában?
Lehet, hogy be kéne társulni mellé, amekkora kereslet amcsi zászlókra már egy ideje van arrafelé...)

SilentSierra
2003. április 08. 18:21 | Sorszám: 318
Ó, tényleg egyet szoktál érteni velem? Ez most meglepett kissé, de amúgy kellemes módra.

Azok a kínaiak szerintem titkosügynökök voltak, akik esetében azért másképp járnak el, mint egy nagykövetnél. Amúgy Belgrádot nem ostromolták, főleg nem szárazföldi erők utcai harcokban, sőt, deklaráltan nem akartak civil célpontokat bombázni a légibalett során. Ettől függetlenül Irak esetében a kínaiak egyik első tevékenysége az volt, hogy közölték Washingtonnal a bagdadi nagykövetségük címét - ezen azért mosolyogtam egyet...

56, Budapest, hát erről nem nagyon tudok mit mondani, inkább csak spekulálok. Először is teljesen váratlanul, előzmény nélkül tört ki, nem volt lehetőség előzetes menekítésre. Másodszor éppen szimultán zajlott az egyiptomi eseményekkel, ezek is elvonhatták a figyelmet. Harmadszor a hidegháborúban valszeg az oroszok nemigen merték megtámadni az USA nagykövetségét, már csak azért sem, mert az technikailag USA terület => hadüzenet. Mindszenthyt sem vitték sehová onnan, pedig az aztán több volt, mint nyomós érv. Gondolom az amcsik azért is biztonságban érezték magukat, mert a magyarok bolondok lettek volna rájuk támadni, a ruszkik meg szintén. Ezenkívül Budapest mégiscsak Európa és nem Bagdad.

Persze, hogy nem szólította föl senki az oroszokat távozásra, hisz nem is szándékolták őket kipucolni onnan. Az ilyenek véletlenül szoktak bekövetkezni. Mondjuk egy bombázás során, amikor a levegőből könnyebb mellétrafálni, mint a Hősök terén állva egy páncélököllel. Szerencsére 56-ban a Vörös Hadsereg légiereje nem keringett Budapest fölött és szó se volt bombázásról.

Zászlók a kiló hússzal teperő autókon - háááát... Az amcsik nemegyszer saját embereiket sem ismerték fel, a britek saját tankot lőttek ki, a légvédelmisek Patriottal Tornado-t kaptak le, aztán egy F-15-ös mellérakétázott egy iraki tanknak és szétlőtte a kurd-amcsi menetoszlopot. Szvsz ezek ott vannak annyira idegesek, hogy holmi zászlókra eszükbe sem jut figyelni. Pláne jó kis sivatagi porban, amit azok a kocsik verhetnek.

SilentSierra
2003. április 08. 15:19 | Sorszám: 316
Általában nem szoktam cinikus lenni.
Általában nem szokás ostromlott városban diplomatákat hagyni. Akkor sem, ha nem értenek egyet a háborúval. Mivel a rendkívüli szolidaritás, amit így felmutathatnak az kissé káros a szerencsétlen nagykövet/attasé/miegyéb életére. Nos, a ruszkik fura bagázs, ők hagyományosan tesznek nagy ívben az egyes ember életére, mondhatni totálisan alárendelik az állam érdekeinek. Ez amolyan keleti, államdespotizmusból táplálkozó vonásuk, amit a tatárokkal folytatott hosszabb együttélésük alatt szedtek fel.

Viszont a csóringer diplomatának a farkasok elé vetése után arról sírni, hogy ezek a gaz katonák szétlőtték a konvojt, no ez az, ami cinikus, nem pedig én.
Az oroszok igencsak maguknak keresték a bajt és ennek a levét azzal a diplomáciai testülettel itatták meg.

SilentSierra
2003. április 08. 13:51 | Sorszám: 314
Evakuálták volna előbb a ruszkik azokat a csóringer diplomatákat, akkor most nem sírnának.

Téma: Szakad az MSZP ?
SilentSierra
2004. június 17. 00:46 | Sorszám: 56
Hukk, úgy érzem magam, mint az örökrészeg...

Bezsélek ma a egyik exxszadeszes szoclib ismerősömmel, lógatja az orrát. Azt fejtegeti a fiának éppen, hogy megette a fene, ilyen EP győzelem után Viktornak szabad az út a kétharmadhoz. Mondom, én ugyan jobboldali vagyok, de ebben azért kételkedem. Aszongy, kiszámoltam választási részvételi aránnyal.
Mondom, és ki lesz az új MSZP góré. Azsondja tudja a rosseb. Mondom, szerintem Gyurcsány, kvalitásilag a legtöbbet ő ér. Aszondja, egy frászt, akkor tömegek klépnének ki a pártbgól...
Hö-hö..., őgy legyen...


Téma: Juszt és Fridi újra a köztévén - avagy "Friderikusz nyalodája"
SilentSierra
2003. április 23. 13:07 | Sorszám: 32
Szerintem a bírálat az úgy néz ki, hogy: "szvsz ezt a dolgot rosszul fogta meg, mert...", vagy "nem tetszett a stílusa, mert túl..."
Ehhez képest a pocskondiázás: "Tóta egy fasz!!!", "Ez a hazaáruló büdösgeci...", "Jobb lenne, ha elmenne a halál faszára, ahelyett hogy...!"

Namost nem feltétlenül neked tulajdonítom ezeket, csak éppen te idézted be a cikket, amire reagálni akartam.

SilentSierra
2003. április 22. 18:02 | Sorszám: 26
Csak a tárgyilagosság kedvéért. Ez ugyanaz a Tóta-Worluk, akit mindenki agyon akart verni itten a március 15 alkalmából elhintett kis szösszenete nyomán, visszakereshető a topicok közt.

Nem szipatikus, hogy egyszer mint üdvözítőt ünneplik, egyszer, mint férget eltaposnák, attól függően, hogy a jobb-bal viszonylatában éppen mit mondott.

Mondom ugyanazt, mint akkor is: már megint túl sok a szabadszájúság. Csak most legalább az alattomos altesti hasonlatok és a trágárkodás csillapult.


Téma: ... a pártokat szépen egyformába rendezik el...
SilentSierra
2003. december 06. 22:01 | Sorszám: 58
Ugyanezt gondolom én is.
Meg azt, hogy Orbán nagyon szeretné, ha ez a sokszínű akármi abban volna egységes, hogy abroncs nélkül is őt támogatja, de hát nem ez a helyzet.

Téma: Varga Balázs Péter
SilentSierra
2003. december 09. 06:22 | Sorszám: 136
Ezt nem értem. Hogyhogy repeszdarabok? Hát mivel lőttek ezek, aknavetővel? Nem lehet, hogy azok a "repeszek" csak az ütközéstől fúródtak bele?
Vagy úgy baromság az egész cikk, ahogy van.
Más megoldást nem látok.
SilentSierra
2003. november 23. 02:59 | Sorszám: 74
Szerintem 6 hónap az idegösszeroppanásba visz, ilyen helyen, nem a kötélidegzet kifejlesztésébe. Mellesleg mondjuk április óta immár a hetedik hónapja állomásoznak ott, úgyhogy lassan már veteránok lehetnének a te elméleted szerint.

Szerintem ebben az ügyben el kéne járnia az ügyészségnek. Kivizsgáltatni, hogy is volt ez az állítólagos meg nem állás. Lehet, hogy tényleg úgy, de én kevéssé valószínűnek látom. Akkor pedig olyan pert akasztani a nyakukba, hogy megzöldüljenek.

SilentSierra
2003. november 21. 14:13 | Sorszám: 33
Szerintem ezért a disznóságért simán beperelhetnénk a US Armyt. Nézzenek már a szemükkel, hogy mire lőnek. De ha már nem ment, akkor irgalmatlanul kompenzáljanak szegény édesanyának, mert ez tűrhetetlen.
Indokolhatatlan.

Téma: A Jobbik is megjelent a közvélemény-kutatásokban
SilentSierra
2003. december 16. 13:54 | Sorszám: 13
Igaz. Csak mondjuk a Fidesznek nem olyan égető kényszer a dolog, mert nem annyira fenyegeti egyelőre, hogy ráborul a feledés homálya, mint az 1%-ot el nem ért kisgazdákat.
SilentSierra
2003. december 16. 13:01 | Sorszám: 11
Ha annyira tudják megjeleníteni, mint az elmúlt két évben, akkor ugyanott fognak tartani is, mint két éve egyfolytában.
SilentSierra
2003. december 16. 03:43 | Sorszám: 9
... ha meg tudja jeleníteni a földkérdés megoldását.

A Jobbiknak meg jöhet a következő nagy választóvonal: 5 %.


Téma: Álljunk ki Zuschlag mellett!
SilentSierra
2004. október 16. 23:35 | Sorszám: 30
Gyanítom, hogy nagyon félreértettél. Véleményemnek marhára semmi köze nincs Dávid Ibolyához jelen esetben (és az összes többi politikushoz sincsen). Neki, mint az elit tagjának nyilván úgy kell nyilatkoznia, hogy szörnyű miként lehet ilyesmivel viccelni (próbálni). Szerintem meg ez képmutatás.
Hogy ezek után miért cseszel le demagógiáért, azt nem tudom, de jobban örülnék ha visszavonnád.
SilentSierra
2004. október 16. 16:57 | Sorszám: 18
Hogyne lenne már antiszemitizmus. Akinek legfőbb baja az életével, hogy a zsidók állandóan beleavatkoznak nekije, arról elmondható, hogy nagy valószínűséggel antiszemita.
Hogyne lenne antiszemitizmus, a világ összes országában van antiszemitizmus, legföljebb ott nincs, ahol soha nem jártak még szemiták. Miért éppen itt nálunk ne lenne?
Van. Csak éppen semmivel sem több, mint bárhol máshol. És semmivel sem erősebben, mint amennyi antinégerizmus, anticigányizmus, antimagyarizmus és antialkoholizmus van.
SilentSierra
2004. október 16. 16:51 | Sorszám: 17
Egyetértek. Hazug és képmutató világban élünk. Az elitünk úgy csinál, mintha ilyet nem napi huszat mondanának az emberek egymásnak, hanem egy soha el nem hangzó szentségtörés lenne. Ilyenfajta képmutató hazugságok mérgezik meg a közéletet. És amiatt a médián keresztül a magánéletet is.

(Pártpolitika on)Egyszerűen arról van szó, hogy az MSZP erkölcsi alapját akarják kikezdeni, hogy amikor legközelebb egy Fidesznek szimpatikus egyén mond ilyen viccet és lenácizzák, akkor legyen mivel tromfolni, mondván a tieitek között keresgéljetek először. Az MSZP pedig nem a morbiditástól félti a gyász hatalmas emlékét, hanem egy jólműködő fegyverét nem akarja hagyni kicsavarni a kezéből. (Pártpolitika off)

A szent felháborodás szemforgató, alja érdekeket takar, a hatalmi harc eszközévé degradálja az ízlést. Förtelmes és hazug. Ugyanolyan szemforgató magatartás, mint mikor azt követeli az EU Törökországtól, hogy ne lépjen fel a házasságtörés ellen a jog eszközével, mikor a házasságtörést elvileg az EU országok mindegyikében az erkölccsel ellenkezőnek illik tartani. Gyűlöletes képmutatás. Miért kell ilyen hazugságok közepette élni?


Téma: Hová rohantok, bűnösök? MDF-Fidesz asszó.
SilentSierra
2004. május 05. 13:21 | Sorszám: 18
Magyarországon alig valamit enged a törvény megnépszavazni, ezt sürgősen szélesíteni kéne.
Kövér meg vonuljon személyesen Irakba, ha akar.
SilentSierra
2004. április 27. 09:58 | Sorszám: 7
"Elintézi magát Viktornál egy életre."


Téma: A III. keruletben is Fidesz-MDF jelolt gyozott
SilentSierra
2003. május 14. 12:14 | Sorszám: 8
Mondom Kőbánya!
Kő-bá-nya.
Ott akart Jel közvéleménykutatást tartani, arra válaszoltam.
SilentSierra
2003. május 14. 11:58 | Sorszám: 6
Ez nem munkaügyi kritika akart lenni, hanem szociális-világnézeti.
SilentSierra
2003. május 14. 11:32 | Sorszám: 4
Nem, Kőbányára.
SilentSierra
2003. május 14. 03:15 | Sorszám: 2
Azon a proli vidéken? A világ nyolcadik csodája, hogy ott négy cikluson át jobboldali polgármester volt.

Téma: Orbán: a polgári körök nem tartoznak egyik párthoz sem
SilentSierra
2003. november 27. 13:58 | Sorszám: 12
De igen, külön, hála istennek.

Azt hiszem az interjúból is az derül ki, ami a 23-ai gyűlésen (Együtt mozduljunk! - MIKOOOOOOOOR?!?!?!), hogy a Fidesz nem nagyon tudja, mit kezdjen a köreivel jelen állapotukban.
Ha most baloldali szónok volnék, akkor azzal operálnék, hogy a felheccelt tömegek és a paralmentáris demokrácia között kell választania a Fidesznek, márpedig egyiket sem akarja elveszíteni.
A parlamentáris demokráciából nem nagyon tud kiiratkozni, hisz választáson indulni fog. A körök igényeinek a ki nem elégítése (azonnali utcai megmozdulások, permanens tüntetés, radikális retorika) viszont elidegenítheti a párttól (pardon, szövetségtől) a saját maga által életre hívott mozgalmat.
Érdekes probléma, kíváncsi vagyok ezt hogyan fogják megoldani.


Téma: Gyorsítani a reformokat!
SilentSierra
2004. június 15. 11:27 | Sorszám: 13
Az olajár csak fél százalékkal tudja visszafogni a GDP növekményt. Szerintem ez arra elég, hogy akadályozza a konjunktura beindulását, ha az amúgy jön, de semmivé nem tudja tenni. Világpiacilag nézve.
Magyarországon inkább aggasztó, hogy borulni látszik a folyó fizetési mérleg. És ha az borul, akkor annak lesz hatása a forintárfolyamra is. Annak meg a jegybanki kamatláb leszorításának ütemére.
SilentSierra
2004. június 15. 10:53 | Sorszám: 11
Két év még sok idő. Kevesebb, mint két év alatt jutottunk el a 2002-es önkormányzati választásoktól, amit erősen buktunk a 2004-es EU választásokig (amit nyertünk).
Nem valószínű, hogy a kabinet sorsa azon múlik majd, hogy reformoznak-e, mert azt már a ciklus elején el kellett volna kezdeni. De egy általános konjunkturát még mindig meglovagolhatnak, ha lesz.

Téma: Lezárul a radikális-mérsékelt vita!!
SilentSierra
2003. október 31. 16:42 | Sorszám: 42
Szerintem a magyarországi újburzsoázia mítosz. Honnan lenne valódi nagytőkés, vállalkozó réteg, mikor a hazai termelés 75-80%-át multinacionális cégek adják?
Bár lenne hazai tőkésréteg, amit meg kellene dönteni.

Téma: Mogiljevics atombombát juttatott Bin Ladennek?
SilentSierra
2003. december 09. 06:02 | Sorszám: 22
Idézet:
A támadás egyik öngyilkos pilótája, Mohamed Atta nemrég két ízben is Madridban járt, állítólag azért, hogy személyesen adjon instrukciókat egyes, Spanyolországban tartózkodó terroristáknak.

Mi vaaan???

SilentSierra
2003. december 09. 05:57 | Sorszám: 21
Hívő zsidóként...
Szeva bácsinak van humorérzéke.

Téma: Politológia
SilentSierra
2003. november 24. 13:54 | Sorszám: 11
Szerintem a nemzetközi helyzet fog fokozódni...
SilentSierra
2003. november 24. 11:48 | Sorszám: 6
Én elolvastam és nem is akkora hülyeség. Vitatni persze lehet, főleg, amit a választás megnyerés-elvesztéséről ír, de hát mit nem lehet vitatni?
Egyvalamit azonban nem értek: mi ez a "szocietális" nyelvi lelemény? Az etatizmushoz van köze, a szociális államhoz, vagy mi a manó? Hallott már valaki ilyenről? Ha igen, kérem, világosítson fel.

Téma: valami nincs rendjén..a Fidesz kampánnyal!
SilentSierra
2004. április 21. 15:01 | Sorszám: 19
Leendő miniszterelnök?
Nem trónutódlás ez, hé.

_Volt_ miniszterelnök.

Téma: Horoszkóp, avagy ki miféle?
SilentSierra
2004. március 11. 14:16 | Sorszám: 8
Nyúl a kínai szerin
Mérleg

Egészen jól jellemez, de ezt csak egybeesésnek tekintem.


Téma: Mi lesz az iraki haboru utan???
SilentSierra
2003. március 31. 13:32 | Sorszám: 72
Fogalmam sincs, hogy ez pozitív-e. Főleg nem úgy, hogy nem tisztáztuk, kinek a szempontjából?
De mivel egy kommunista fordulatot lehet forradalomnak titulálni, ezért úgy tűnik, hogy bármilyen robbanásszerűen jelentkező dolgot (hmm, jelen esetben szó szerint is értve) lehet forradalminak nevezni, nem kell feltétlen pozitívnak lennie hatásában.

(Persze akkor meg mire jó az ellenforradalom terminus?)

SilentSierra
2003. március 31. 13:29 | Sorszám: 71
Hát ja, Szíria rettentően be van rosálva valami miatt. Negatív egységet valamivel könnyebb létrehozni, mint pozitívat, de az sem fog menni. Sem Jordániában, sem Egyiptomban, sem Libanonban, hogy aztán a nemarab iszlám világról már ne is beszéljünk.
Kadhafi ugyan meglepő húzásairól híres, de nemrégiben elutasította Szaddam befogadását. Nem csoda, mert már egy ideje nagyon pedálozik, hogy lekerüljön a terrorizmust támogató országok listájáról, lásd Lockerbie-vel vádolt titkosügynökök kiadása.
Marokkó, Algéria belső problémáival van elfoglalva, Szudánban egyenesen polgárháború dúl. Nem lesz itt semmiféle egység.

Szíria és Irán egyedül, aki érintettnek érezheti magát. Iránhoz nem valószínű, hogy 79-beli események után hozzá mernének nyúlni, úgyhogy ő biztonságban érzi magát.

SilentSierra
2003. március 31. 13:21 | Sorszám: 70
>"Ha még jól emléxem, Jugoszlávia esetében Amerika nem a saját szakállára osztotta az "igazságot"."

-- Rosszul emlékszel, mert csak hárman voltak akkoriban: az Usa, a Gyula, meg a Tóth Ottó...
Egészen konkrétan Koszovóra céloztam, mert az orosz és kínai egyetértés ott sem akart összejönni (sőt a francia és a görög (NATO tagok) sem igazán) és az ottani bűnökért vették elő Milót elsőrorban. Az, hogy Irakban nem akar Franciaország sem háborúzni, mert félti a Szaddamtól kapott koncesszióit, meg De Gaulle óta hagyományosan keresztbe fekszik Amerikának, valamint, hogy Schröder saját kormányának pacifista zöldjei (akik már az afganisztáni katonaküldést sem nyelték le könnyen), meg a belpolitikai népszerűtlensége miatt kénytelen a háborúellenességben népe kedvét keresni, s emiatt ez a két ország kolonalizációról szaval, az ködösítése a valós indokoknak.

Amerika jobb híján tolerálja a diktátorokat, föltéve, hogy azok vagy segítenek egy komcsi diktatúra ellen, vagy stratégiailag fontosak valahol (ez sem öncélú ám mindig). Utóbbi igaz volt magára Szaddamra is, például. Azonban mára eljött az az idő, amikor már nem elég hasznos, úgyhogy most már bátran számonkérhetők rajta a rémtettei. Mert a megdöntésével a sok kellemetlen diktátor legalább egyike távozik a világból.
Szaddám maga akart halászni a zavaros iráni vizekben anno, de rá kellett jönnie, hogy az kemény dió. Az Usának érdekében állt akkoriban, hogy a vallási diktatúra elháborúzgasson a katonaival, úgyhogy szállítgatott fegyvert mindkét oldalnak. (Mellesleg meg volnék lepődve, ha a ma békegalambként pózoló Chirac és Schröder országa nem szállított volna akkoriban bármelyiküknek, akár mind a kettőnek.) Legalább addig sem a kedvenc előretolt helyőrségét, Izraelt basztatták, gondolták az amik.

Lelkiismeretet nem feltételezek a realista iskola politikusairól.

SilentSierra
2003. március 27. 13:22 | Sorszám: 63
>"Nem tudom, milyen jogon kérik számon az amerikaiak bárkin is az emberi jogokat. Ki hatalmazta fel őket erre?"

-- Ezt Milosevics hágai védőbeszédéből idézted?

>"És ami a csador, vagy egyenruhaviselést, meg a kegyetlen törvényeket illeti: Mi van, ha ezek a népek így érzik jól magukat??? "

--Nincs kifogásom ellene, ha saját indíttatásból érzik jól magukat benne. Csak ne egy vallási, vagy katonai diktatúra akarja velük jól éreztetni.

>"A toleranciakultuszba beleőrült, mindenfajta devianciát ájultan tisztelő "művelt" Amerika az araboknak ezt a másságát képtelen tolerálni."

-- Nem akarlak nagyon belezavarni, de összekeverted a diktatúrát a mássággal. Előbbit tolerálja a kórság. Utóbbit is csak megválogatva.

>"Megalázza őket és utána qrvára csodálkozik, hogy erre olyan ősellenségek, mint az irakiak, a kurdok és az irániak, ahelyett hogy egymás torkának ugranának, vállvetve ellene fordulnak."

-- Na mi van, te fogod a Bagdad 2-őt? Szaddam on air? Mozgósítja a moszlim testvéreket élő adásban?

>"Lehet, hogy a böszme Amerikának sikerül egységbe kovácsolnia a (hálistennek) jelenleg még megosztott mohamedán világot? Lehet, hogy ez lesz az Iraki háború után? Az jobb lesz???"

Na, erre befizetek.

SilentSierra
2003. március 27. 12:03 | Sorszám: 61
Van bizony, állítólag vagy egymillió halottja van, éhenhaltak és orvosi ellátás hiánya miatt meghaltak miatt. Éppen ezért volna baromság tovább szankciózni szvsz.

Igaz. A Diktátor nemigen tűr meg más Istent magán kívül, tehát csador helyett egyenruha stáfokkal. És statárium.
Egyébként éppen a nagyon kínossá váló szaúdi szövetséges (több okból is) helyett kell egy új országot keresni az USÁnak, ahol baráti rezsim lesz, természetesen... Ha már van egy a mélyben határozottan olajgazdag bázisország ott, akkor jöhet az emberi jogok számonkérése - ezúttal Fahdékon...

SilentSierra
2003. március 27. 11:40 | Sorszám: 59
>"Szerintem Amerika morális forradalom előtt áll..."

-- Szerintem meg utána. 02.09.11. óta.

SilentSierra
2003. március 27. 11:37 | Sorszám: 58
Azért csak gondolkozz, hátha mégis rájössz.
SilentSierra
2003. március 27. 11:33 | Sorszám: 57
>""Törökország egy ISZLÁM állam,mostanság fundamentelista beütéssel... "
Hülyeség. Szvsz nagyon is. Törökország muzulmán ország. Ahogy pl. Svédország protestáns. Eddig azonban kimondottan elnyomták a vallásos életmódot."

-- Nem az életmódot, hanem a muzulmán fundamentalisták politikába való beleszólását. Szvsz ezután is el fogja nyomni, vagy az Európába igyekvő elit, vagy maga a hadsereg, ami a világi, szekularizált berendezkedés önjelölt őre. Egyébként szvsz nagyon helyesen.

>"Egyébként a Baath párt alatt sokat fejlődött Irak, ami a népesedésből is kitűnik. Az elmúlt évtizedben 19 millióról 25-re nőtt a lélekszám."

-- Aha. És a népességrobbanás mellett, ami ugye kifejezetten nagy haladás egy országnak, főleg kizárólag olajból tartja el magát, élelmiszertermelésre képtelen és lakosai napi egy dollár körüli összegből tengetik életüket, azt is úgy, hogy háromnegyedüknek az állam ad enni segélyből (tiszta kommunizmus) - no mindemellett még ugyan miben fejlődtek sokat az irakiak? Palotaépítésben, és olajalapú látványtüzijáték gyártásában?


>"Fundamentalista beütésű ország a témakörben az USA. Képtelen túllátni saját hamburger(mono)kultúráján."

-- Kétségtelen. Viszont kissé könnyebb megbarátkozni a hamburgerrel, mint a sáriával és a csadorral.

>"Nem lesz harmadik világháború. Sajnos?"

-- Ha unod az életed, dőlj bele a konyhakésbe, compadre; én remekül megvagyok háború nélkül, mindenféle szempontból.

>"Bizony az arab terroristáknak van igazuk, nem ők az extrémek, hanem az átlag muzulmán tömegek."

Föltétlenül a terroristáknak van igaza. Kádárnak is nyilván igaza volt, hogy nem a kommunisták extrémek, hanem az átlag magyar tömegek alakultak így ki történelmileg, 800000-res párttagsággal.


Téma: Ki hogyan alakítaná át a választási rendszert?
SilentSierra
2003. december 16. 14:07 | Sorszám: 59
Azért ezek a népek ne a Parlamentbe vonuljanak be, ha lehet. Szondázzák a véleményüket rendszeresen, aztán legyenek szakértők a maguk területén, de ezek az emberek arra is képtelenek, hogy kitöltsék az adóbevallásukat, mert túl bonyolult.
Ami azt illeti nekem is túl bonyolul, b+, belőlem sem lesz képviselő így...
SilentSierra
2003. december 14. 03:17 | Sorszám: 54
Módszer: MTA legjobb koponyáiból álló csoport állítson össze a választási laphoz mellékelendő tízkérdéses tesztből x darabot, hogy variálható legyen. Kérdések jellege mutassa ki a válaszoló politikai tájékozottságát, erkölcsi elkötelezettségét a humánum iránt, racionális gondolkodásra való hajlamát. Aki amennyit helyesen old meg, azzal arányos beleszólást kapna a választáson a végeredménybe. Ha ötöt talált el, akkor csak feleannyit ér a voksa, mint aki maximálisan teljesített.

Téma: Vezércsere a jegybank élén - német módra
SilentSierra
2004. április 21. 14:58 | Sorszám: 4
Remélem, a kormány által nagy nehezen és teljesen fölöslegesen, politikai okokból eltávolított Szász Károly helyére is hasonló, német mintán alapuló bölcsességgel választanak utódot, nem pedig párttagkönyves megbízottat.

Téma: Jobbik zászlóbontó kongresszus: ,,Élhető, büszke, független Magyarországot"
SilentSierra
2003. október 27. 15:41 | Sorszám: 222
Hmm. Ha ez 1998-hoz képest szélesedés volt, akkor valahogy nem akarom megélni, mikor szűkül majd...
SilentSierra
2003. október 27. 14:52 | Sorszám: 219
Idézet:
Ezenkívül most vettem észre, hogy alapvetően hibás a stratégia. Nem arra gondolok, hogy 90%-ban a Fidesszel foglalkozik (ez inkább nevetséges), hanem hogy csupa olyan témát tol előtérbe, amivel csak és kizárólag jobboldalon belül meglévő törzsszavazókat tudja megszólítani, tehát a jobboldal bázisát nem szélesíti.

No, ez igaz, de arra kíváncsi vagyok, mikor szélesítette Orbán utoljára a jobboldal szavazóbázisát.


Téma: Levél Magyarországhoz
SilentSierra
2003. október 14. 14:25 | Sorszám: 4
Eeeegen, szó szerint ők is ugyanezekre szoktak hivatkozni, mikor aláírogatnak... Puszta pártszlogenek a népszerűség százalékokban mért változtatásának kedvéért.
SilentSierra
2003. október 14. 13:47 | Sorszám: 2
Amikor az ország értelmiségének egyik fele azért tömörül, hogy a tömörülésből kimaradt fele elleni kommünikét fogalmazzon, akkor ott szellemi polgárháború dúl.
Szomorú, nagyon-nagyon-nagyon szomorú.

Téma: Két Magyarország
SilentSierra
2002. szeptember 08. 21:09 | Sorszám: 207
Azért, ritka az ilyen állatfajta, mert macerás és az ember eredendően lusta. :-)
Amúgy képzeld magad a másik oldal helyébe: mondjuk neked birtokodban van valami pozitív dolog születésedtől fogva, teszem azt egészség például. Namármost frankón megvagy vele, semmi gond, aztán feldzsalsz a netre és szembejön kismillió náthás egyén, akik tüdőszakadtukból köhögik, hogy az ember egészség nélkül is prímán elvan. Ja, mondja erre az egyszeri konzervatív bozótharcos, hát akkor krákogjál, vazze. :-)
Amúgy könnyű elfeledkezni róla, hogy ez a tudat nem mindenkinél gyári tartozék, ha egyszer nálad az. Aztán csak értetlenkedünk egymáson.

Téma: Az MDF mocskos árulása MTV ügyben...
SilentSierra
2003. május 14. 12:27 | Sorszám: 561
Politikust? Nem. Nyilvánosan semmiképp.
A politkai fórumokra hangvételére gondoltam.
SilentSierra
2003. május 14. 03:09 | Sorszám: 553
>Nincs olyan mérsékelt jobboldal,amelyet ezek nem antiszemitáznak le.(Kivéve persze a Fórumot,amely sajnos egyre inkább "társutas" lesz,mint ellenzék)

Anno ő kapta meg elsőként az adagját, részben Csurka miatt, de már a tanulmánya előtt is. Ez automatice kijár a jobboldal aktuálisan erős pártjának, plusz, akit nem szeretnek. Sebaj, mert cserébe meg megy vissza a liberálbolsevik és zsidókomcsi burzsoá jelző.
Welcome to Hungary, békaperspektívából.

SilentSierra
2003. május 12. 13:44 | Sorszám: 468
Aki nagyon keresi a rossz szándékot, az meg is találja a maga olvasatának tükrében.
SilentSierra
2003. május 12. 11:33 | Sorszám: 461
>Boross ismétlödö támadásaira is
hallgatással kel "válaszolni"?

Az egyik támadása arról szólt, hogy ugyan már hagyja abba a Magyar Nemzet a Fórum cseszegetését.

A másik meg arról béküljünk ki, kedves Fidesz.

Rém offenzív egy ember...

SilentSierra
2003. április 03. 15:48 | Sorszám: 385
Bartók Tivadar menjen a tudjahova (s vigye magával Horváth Balázst is egyúttal). Ha valakivel szövetséget lehet kötni, az azok a régi KDNPsek, akiket a rosszemlékű Giczy rúgdosott ki, nem az MSZP szekértolói.

Remélem ezúttal meg is valósul a Békejobb. Íme azoknak a visszahúzása a jobboldalra, akik összevissza tévelyegtek már egy ideje.

Balsai értékelése korrekt. Ékesé is. A progresszivitás meg Ibolyánál van.

SilentSierra
2003. március 27. 11:11 | Sorszám: 382
Alkalomadtán gyakorlok némi önkritikát is.
Most olvastam, hogy a TV1 Híradója elérte a fantasztikus 20%-os nézettséget. Lassan én is bekapcsolom már egyszer, hogy mi lehet olyan nagyszerű benne, tartok tőle, hogy számomra semmi.
SilentSierra
2003. március 27. 11:07 | Sorszám: 381
Miért kéne 50%+1 a parlament feloszlatásához? Medgyessy bejelenti, hogy lemond és az MSZP őt fogja jelölni a következő választásokon - ugyan miféle kormány állna fel helyette jelen pillanatban a jelen választékból?

De mondok én valamit. Nem a Fórum szavazna meg mostanában parlamentfeloszlatást, mikor nem jut be. Hanem a Fidesz. Mert egyrészt megszabadul a Fórumtól, másrészt meg talán az SZDSZ-től is - kész nyereség számára. Eljönne a dicsőséges kétpártrendszere, amiért annyit hajtott, mint Niki Lauda. Úgyhogy arrafelé keresgéljétek, ki akarna együttműködni a Maszoppal feloszlatgatás ügyében...
:-7

SilentSierra
2003. március 13. 15:53 | Sorszám: 351
Igazad van. Nem tudtam átvergődni a sok zárójel szögesdrótján...
Neki sem kellett volna. Mondjuk mentségére szolgál, hogy nem is ő hozta összefüggésbe a Fideszt kollaborálással, meg komcsikkal, meg ilyesmi. Hanem őt vádolták.
SilentSierra
2003. március 13. 15:49 | Sorszám: 350
Elöljáróban. Kedves, K.O., tisztellek téged és rengetegszer mondtad ki te is, ami az én bögyömet nyomta. Ebben most nem igazán értünk egyet, de részemről a tiszteleten ez mit sem fog változtatni a továbbiakban.


>Nézd,én lennék a legboldogabb,ha a Fórumnak lenne akkora bázisa,hogy jobb feltételeket harcoljon ki.Csakhogy nem volt,és ma sincs.Ez bizony könyörtelen tény.
Az is tény persze,hogy Dávidék Békejobb-os akcióját a Fidesz annakidején hisztérikusan és igaztalan vádaskodásokkal fogadta.De emlékezzünk arra is,hogy Lady DI akkor gyáván meghátrált OVi előtt,pedig az volt az utolsó időszak,amikor a Fórum(ill. a Békejobb) megközelítette az 5%-os küszöböt.Szvsz akkor kellett volna tökösnek lenni.

-- Mármint kormányzás közben a Békejobb miatt felidézni egy jó kis kormányválságot? Aztán ha a Fidesz tovább erősködik (ugyan vajon mire is volt ez jó, tisztelt Fideszes kartácsok?), akkor kormányt buktatni? Szerintem ezt nem gondoltad át.
A Fórum mindig is inkább saját maga ellen politizált, semmint hogy a jobboldal, vagy a nemzet ellen, ha a két érdek összeütközésbe került. Csak ugye ez nem olyan látványos, hogy az egynehány széles látókörrel megáldott Fidesz-titánban is felötöljön... Ez a mostani eset az első, hogy megkutyálta magát és nem óhajtja úgy szemlélni a nemzeti, meg jobboldali érdeket, ahogy az a Fidesznek jól esne. No persze innentől "áruló". Grossartig.

Most viszont ellenzékben vagyunk, szóval szabad a vásár. Még három év következetes munkával bőven elérhető az a bizonyos 5%. Meg jóval több is.

>A Fórum jelentéktelen kis pártocska,amely nem is olyan nagy koncért,egy stratégiai kérdésben(mert szvsz minden,ami MO.-n a médiával összefügg,az stratégiai kérdés a jobboldal számára) adja fel az ellenzéki szolidaritást.És ráadásul mindezt törvénytelenül!


-- Jézusom, stratégiai döntés... Négy évnyi csonka kuratórium alatt is stratégiai jelentőségüü (nincs hosszú ü-m) változtatásokat sikerült ugye eszközölni... Olyan maradandó jellegüüeket...

>Ilyesmibe nem lehet "belekergetni" valakit.A Fórum léte(ahogy egyetlen párté sem) nem lehet öncélú.A tét a komcsik leváltása.

-- Kedves kartácsom, ezt már 90-ben és 98-ban is elsütöttük. Ha a következő, 2006-os választáson azzal próbál valaki kampányolni, hogy majd mi rendszert váltunk, meg több, mint kormányváltás, de kevesebb, mint rendszerváltás, akkor ki fogják röhögni. Tizenhat évvel a Köztársaság kikiáltása után... Ébresztő, korhadt lustaságok, alias jobboldali értelmiség! Újra és jobbra van ennél a szemléletnél szükség.

No, én nem látom azt a fene nagy együttmüüködést. Ha látom, majd én is hátat fordítok nekik.

SilentSierra
2003. március 13. 15:26 | Sorszám: 348
>Én is láttam a HIR-TV-t.Borzalmas.Én is mindig mondom a fíamnak, hogy ha már olyan gügye leszek, hogy nem fogom fel, hogy mi történik körülöttem, csak mondom a magamét, akkor +vonjon" ki a forgalomból. Na így gondolom a Borosról is, mert még mindig ott tart, ahhol 90-ben.Nem veszi észre, hogy egy rohanó világban más a Polítika és mások az érdekérvényesítési modszerek a cél elérésében.Boros Úr ezt nem tanulta meg a lagyos idők vezetői stilust gyakorolva a Vendéklátóiparban.

-- Elnézést, egy kis szemétkedés és demagógia, de nem bírom megállni:
Fíam, +vond" ki magad a Polítikából és modszeresen kezdd el tanulmányozni a helyesírási stilust.Lehetőleg a Vendéklátóipar lagyos közegében, ahhol gügyéknek tágas a hely...

SilentSierra
2003. március 13. 15:11 | Sorszám: 347
>A tegnapi Napkeltében s volt Hóbagoly )
És esküszom ( ha nem személyesen látom, hallom, nem hiszem el), hogy azzal kérte ki magának a "gyanúsitást hogy az MDF összejátszana a szocialistákkal" hogy ezt most hadd ne egy olyan párt mondja melyben sok a volt kommunista.. ))


-- Na maraggyá már, bazz, a ballib meg fogja köszönni neked, ha ilyen lelkesen dobálsz sárt a jobboldalon belül. Elkezdhetnék polémizálni, hogy kinél hány volt komcsi van, aztán akkor az kurva nagyot lendítene a helyzeten. Csak gondolkodj el azon, hogy hányan dörzsölnék a tenyerüket, hogy nem Medgyessy d209-éről folyik a szó, hanem sikerült elültetni a köztudatba, hogy a jobboldal tele van volt komcsival, ergo semmi erkölcsi lehetőségük nincs számonkérni bármit is komcsiktól.
Habár benned ezt már szemlátomást sikerült elültetni, marha örvendetes, mit ne mondjak...

SilentSierra
2003. március 13. 15:05 | Sorszám: 345
>Van itt valahol egy MDF-es?
Meg tudná mondani mivel segíti elő a nemzet ügyeit az, ha balliberális elnöke lesz a balliberálisok által megszállt mtv-nek? Miért annyira fontos ez az mdf-nek, hogy azokat is szemen köpi, akikkel összefogva bejutott a Parlamentbe? Jó az, ha egy Alkotmánybírósági határozat fogja törvényttelennek minősíteni azt, hogy az egész ellenzéket egy parlamenti minipárt önjelölt karrieristái képviseljék? Ennyire fontos ennek a néhány embernek a kuratórium tagsággal járó fizetés és a mellékes? Idáig süllyedtünk, hölgyek, hölgyek?
Választ várnék.

--Irányított kérdésekre akarsz őszinte feleletet?
Sok sikert, én ezt a tisztet meghagyom azoknak, akik eddig is olyan sok sikerrel interpretálták "az MDF (haza)árulását".

SilentSierra
2003. március 13. 15:00 | Sorszám: 344
Ilyet már x-edszer olvasok a Gondolán. A jobboldal, meg az ő beépített gáncsnokai, akik mindig keresztbefekszenek, ha az a ballibnek úgy tecc. Igen.
De egyszer majd megszabadulunk tőlük és akkor eljő a Kánaán, tiszta, egységesen homogén jobboldallal, ami leképezi majd a társadalom 100%-át. Na jó, csak 95-öt, de a többiről beszélni sem érdemes.

Micsoda elrugaszkodott és megrögzötten látni nem akaró szemszög!

Egyébként tényleg: tetszettünk volna forradalmat csinálni!

SilentSierra
2003. március 13. 14:54 | Sorszám: 342
...Fideszdemokrata Fórum néven, ja. Ezt én is pártolnám. Minek marasztalni, aki oda kíván húzódni, nem igaz?
SilentSierra
2003. március 13. 14:51 | Sorszám: 341
Csak úgy közbevetőleg, pontosításképpen:
Ez a mondás a XIX. sz.-i brit kontinentális egyensúlypolitika terméke volt; az első világháború után fokozatosan értelmét vesztette. Nem Winston találta ki, hanem Castlereagh, vagy talán Palmerston, én sem vagyok teljesen tisztában, ki.
SilentSierra
2003. március 10. 18:44 | Sorszám: 288
Tudod mit, aláírom, hogy igazad van annyiban, hogy okkal gyanakodhatnak Fideszék.

Csak éppen azt felejtik el, hogy a dolog nem ott kezdődött, hogy a Fórum leállt demonstrálni a függetlenségét, olykor még úgy is, hogy együttműködik a ballibbel (már ahogy ez együttműködés - de hát egyes önjelölt értékcenzorok mindenre, ami nem ők, kijelentik, hogy kollaboráció), hanem ott, hogy a Fidesz még a választások előtt képtelen volt egy olyan együttműködést kimódolni, ami ne úgy nézett volna ki, hogy "hódoljatok be, mert ez összjobboldali érdek".

Ebből a kiindulópontból nézve azonban nagyon is a Fideszesek kergették bele a Fórumot az identitásdemonstrációzásba.

SilentSierra
2003. március 10. 17:44 | Sorszám: 281
Számháborúba ne menjünk bele, hogy ki mennyit akart, mert ezek felszínen megjelenő dolgok.
Szerintem a lényeg abban keresendő, hogy a Fidesz egyharmadot akart magának, hogy akarata ellenére kétharmados döntés ne születhessen. A Fórum pedig éppen azt nem akarta, hogy tökmindegy legyen mit szavaz, a másik három őnélküle is bármilyen formációt fel tud venni. Kissé konkrétabban: azt akarta, hogy egy kétharmadot elbuktató ellenkezéshez is szükség legyen rá, mert különben mi a fenének van ott egyáltalán, ha ennyi beleszólása se lehet. Pont, itt megfeneklett az ügy, mindkettőjük akaratának kielégítésére nincs lehetőség.

Az, hogy a közszolgálatit senki nem nézi, az nem gyenge magyarázkodás, ez tény. De különösen nem nézi a politikai műsorait senki. Aki mégis, annak meg van annyi konyítása a témához, hogy hóttmindegy milyen kurátor milyen szinten próbálja torzítani (közvetetten) a hírszerkesztést, tudja, hogy milyen szemüveget tett fel az adott góré és tud a sorai közt olvasni.

Az, hogy mit minek magyaráznak a nagyközönség felé, az többnyire teljesen mindegy. Még az is lehet, hogy a Fórum szerint tényleg van tétje ennek a brusztolásnak; nekem viszont önálló véleményem van és aszerint ez tétnélküli meccs. Mondjuk barátságosnak éppen nem barátságos.

Egyébként nem rajongok túlzottan balliberális oldallal való együttműködésért. Csak az riaszt egyre inkább, hogy az a hisztérikusan gyűlölködő viselkedés, amit a jobbos népek elutasítanak a másik oldalon, azt magukon nem veszik észre (jobbik eset), vagy egyenesen követendő magatartásformának tartják, mert hiszen odaát az ellenség van. Namármost én viszont minden körülmények közt elutasítom az ilyesmit. És nagyon fáj, amikor azt látom, hogy az általam kedvesebbnek vélt oldal egy jottányival sem jobb a deákné vásznánál. Az ellenféltől szerintem eltűrhető a simliskedés, de nekünk jobbnak kéne lennünk, vagy különben mire verjük magunkat, hogy mi jobbak vagyunk: gyűlölködést produkálni állítólag ők is tudnak.

Az külön érdekes, hogy a jobboldal elárulását egy olyan párt hívei kiáltják, akik favoritjában még én is emlékszem, mikor támadt fel egyáltalában első alkalommal, hogy ők voltaképp nemzeti liberálisok (aztán meg ők a kizárólagos nemzetiek).

Igen, megfricskázta a Fideszt a Fórum. Bőgnek is érte, akiknek fáj. Árulót bőgnek, mert jobb híján ez az első, ami eszükbe jut és diszkreditál.

P.s.
Mellesleg ezek a különböző, herékkel, meg kalapokkal való érvek és vélemények... Na az ám a követendő példa!

SilentSierra
2003. március 10. 15:10 | Sorszám: 280
>S azt hiszem van annyira polarizált a közélet, hogy a két tábor közti mezsgyén nincs túl sok egerésznivaló, 5% pedig egészen biztos, hogy nincs.
Vagyis az MDF vezetése ezzel a döntésével bekódolta saját 2004-es listás választási katasztrófáját, ahonnan felfelé csak egy másik pártvezetéssel visz az út.

-- A politikusok közt valóban nincs. A választók között viszont remélem soha az életben nem lesz ilyen végletes megosztottság, mert az a nemzet szétesése.
Egy párt pedig nem a politikusok 5%-nak elnyerésén fáradozik, de még csak nem is a közéletén, hanem a választókra pályázik.

SilentSierra
2003. március 07. 17:09 | Sorszám: 177
Rogán:"– A parlamenti szavazás eredménye jól mutatja, hogy kiskoalícióról lehet beszélni az MSZP, az SZDSZ és az MDF között, hiszen közösen választották meg azt a hat kurátort, akik pillanatnyilag az MTV kuratóriumi elnökségét alkotják."

-- Na, úgy látom elkészült a Fidesz pótterve, az Úniópárt elutasítása esetére. Ha nem akar csatlakozni a Fórum, hát elég, ha elszipkázzuk a választóit. Végülis arra van szükségünk, nem a kádereikre...

...És megjelené az érdekütközés a felek közt, Fidesz közt és MDF közt, és látá Orbán, hogy ez így jó vala. És üldözé őket tűzzel, és üldözé vassal, mert egy a tábor, mint az Úr maga és eltapossuk vala, ki őneki ellenszegülni merészel, mert végtelen az ő kegyelme fiai felett, de végtelen a haragja is a tetves különutasok iránt.

SilentSierra
2003. március 07. 16:48 | Sorszám: 174
És ki nézi? Aki politikailag tájékozódni akar, vagy aki az újonnan létrehozott kereskedelmitévé-fícsöreire kíváncsi? Mert én bizony asszem, nem a közszolgálati vonásai iránt nőtt meg az érdeklődés, kövezzetek meg érte.

Gyerekek, a jobboldal köztévéstül együtt is elbukott 2002-ben. Higgyetek nekem, az átlag magyar választó bigbrádört néz, a Híradónak meg a közelibe sem megy (amíg az közszolgálati stílusú), mert az felülmúlja a szintjét. Ez a kurátorkeresés vihar egy pohár vízben. Ha MDF-es kurátorok lesznek, ha nem. Teljesen mindegy.

SilentSierra
2003. március 04. 17:39 | Sorszám: 67
A közszolgálati televíziót ma már a kutya nem nézi, úgyhogy teljesen mindegy, mi a rossebet sugároznak rajta. Különben is, menetrend szerűen érkezni fog az újabb pénzügyi csőd, legalábbis amíg fel nem fogják, hogy közszolgálati műsort piaci elveken nem lehet rentábilisan sugározni.

A jobboldalnak volt négy éve baloldali kurátor nélkül működtetni a televíziót és mégis olyan lett amilyen, szóval ez csak a tipikus sok hűhó semmiért.

Robin Rúd igazat mondott ott lent (talán beteg, vagy mi történhetett vele): mennél jobban árulózik és fröcsög néhány (GM, Turul) ember, annál erősebb lesz majd a trend, hogy az emberek nem szeretik a hepciáskodó hőbörgést. Az olyannal már tele a padlás. Árulóból meg már túl sokat találtatok, fiúk, ideje volna leszállni a becsületbíráskodás lováról.


Téma: Ki miért elkötelezettje a bal, illetve a jobb oldalnak?
SilentSierra
2003. október 16. 12:00 | Sorszám: 24
SilentSierra 28 éves.
Fogalmam sincs, hogy milyen oldalinak vagyok nevezhető, szavazgatni a MDF-re szoktam, annak hiányában a Fideszre.
Keresztény csak keresztelés által vagyok, gyakorolni nem gyakorlom. Értékrendjét mégis nagyon nagyra becsülöm. Istenben hinni nem tudok, de létezését nem zárom ki, csak éppen a racionális magyarázgatás az nem hit.
A szocialista eszmében nem hiszek, mert az emberek vagyoni egyenlőségét csak mértékkel tartom fontosnak.
A liberalizmusban szintén nem hiszek, mert az emberek korlátlan szabadságával szintén nem tudok azonosulni.
Leginkább még konzervatívnak vagyok jó, ugyanis a tradíciók fontosságát elismerem, de a haladásról már nem vagyok hajlandó lemondani.
Idealista elképzelések lebegnek a szemem előtt, ami az emberi viszonyulásokat illeti a főbb erényekhez, de (mint jó konzervatív) az idealizmust a politikában elutasítom. Az organikus, szerves fejlődés kipróbált út, az utópiák kergetése csak rosszabbítja a helyzetet.
Nagyon utálom az előző rendszert, mert így neveltek fel és mert akadályozta hogy oda fejlődjünk, ahová nélküle lehetett volna. Bűneit sem vagyok hajlandó elfelejteni.
Vágyam, hogy minél többet megértsek a világ működéséből.

Téma: Orbán Viktor kormányfői intézkedései az összmagyarság intézményei ellen
SilentSierra
2003. november 16. 02:14 | Sorszám: 116
off
Ezt nem értem. Mire érv ez, hiszen azt mondod, hogy a géneket sowieso cserélgetjük a fajok közt, manipuláció nélkül is.

Téma: taxisblokád 2.
SilentSierra
2004. április 23. 11:48 | Sorszám: 5

Téma: A külügyminiszter reggelije 1. és 2. :)
SilentSierra
2003. november 16. 01:33 | Sorszám: 361
Jézus.
Ha a kampányban a szervezők napi egy ilyen idézetet lenyomnak az újságban majd utána hátradőlnek és a továbbiakban semmit sem csinálnak, akkor ma az MSZP nem parlamenti párt.
Ez valami kegyetlen.

Téma: Várhatóan Lomnici is célpont lesz
SilentSierra
2003. november 13. 09:59 | Sorszám: 9
>Lomnici Zoltán a bírói függetlenség védelméért írott felhívásában rámutatott arra: a közelmúltban többször is előfordult, hogy politikai, közéleti személyiségek a bíróságok döntéseit bírálták, elvárásokat fogalmaztak meg konkrét ügyben. A bíróságok döntései vitathatóak a nyilvánosság előtt, de az azzal kapcsolatos elvárások megfogalmazása már nem csupán erkölcsileg, hanem jogilag is kifogásolható.

-- Emlékszem kb. 2001-ben ugyanilyen hivatkozással szuttyongatták Dávid Ibolya igazságügyminisztert. Mivel akkor nem értettem egyet ezzel, most sem érthetek vele egyet: nem a politikusok véleménye befolyásolhatja a bíróságok működését, hanem a sutyiban végzett háttérkavarások. A bírók, bíróságok függetlenek a kormánytól, Tamás Gáspár Miklóstól meg végképp. Kaltenbach Jenőtől detto. Se a munkájukra, se a fizetésükre nem lehetnek hatással. Miért lenne káros akkor, hogy megfogalmazzák véleményüket, akármilyen hülye is legyen az esetleg? Hiszen ez a dolguk: közéleti kérdésekben állást foglalni. Nem dönteni (konkrétan a bíróság helyett), hanem _állást_foglalni_. Ha nem mondják meg a véleményüket, akkor honnan a fenéből tudhatná meg egy választópolgár, hogy hogyan gondolkoznak? Nem jó ez így.
Az lenne a káros, ha törvényen kívüli eszközökkel próbálnának odahatni, hogy véleményük érvényesüljön, pl. zsarolás, megfélemlítés. De egy újságcikk nem lehet kifogásolható.

Véleményem ez esetben nagyrész idealisztikus.


Téma: Több tízezer irakit öltek meg az amerikaiak
SilentSierra
2003. november 24. 03:47 | Sorszám: 14
Kivonulás gondolata visszaszívva. A védelmi minisztérium szerint ha át is adják a hatalmat az iraki átmeneti kormánynak, akkor sem vonulnak ki - legalábbis jelen állás szerint. (csendben feltenném a kérdést, hogy akkor mit fog rajtuk segíteni a hatalomátadás, hisz attól még ott maradnak, ahol lehet felrobbantani őket.) Talán úgy képzelik, hogy beássák magukat valami központi kaszárnyába és ott dekkolnak mind a százharmincezren.
SilentSierra
2003. november 14. 00:57 | Sorszám: 4
Én úgy tudom, összesen tízezer amcsi halt meg Vietnámban.
Mindenesetre tanultak belőle, mert már most foglalkozni kezdtek a kivonulás gondolatával. Legutóbb felkelésnek lett minősítve a gerillaharc és bőszen kutatják, hogy miként lehetne minél előbb kiképezni az iraki erőket, hogy a sajátjukat kivonhassák.
Ez jókora presztízsvesztés.

Téma: "Megbízható" közvéleménykutatók
SilentSierra
2004. február 18. 15:15 | Sorszám: 5
Ha te nem is, a kormány azért szemlátomást ad.

Téma: EMLÉKEZZÜNK TRIANONRA!!!!!!!
SilentSierra
2004. március 08. 14:59 | Sorszám: 19
Fájdalom ránézni az időjárás-jelentésekben a Kárpát-medencére...

Email a webmesternek | Gondola