gondola Fórum
Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció

Téma: Oktober 23
Ilona
2002. október 02. 00:19 | Sorszám: 21
mármint mindkettőhöz!!!
Ilona
2002. október 02. 00:18 | Sorszám: 20
Csatlakozom Gyöngy álláspontjához.

Ilona


Téma: A Fidesz ősszel is udvariaskodik?!! ÉBRESZTŐ!
Ilona
2002. október 02. 00:12 | Sorszám: 25
Szia U5.7!

Nem akarok nagyon eltérni a tárgytól, de amit felsoroltál, azoknak legylább a felét tételesen tudnám cáfolni!
Nem lehetek sokkal idősebb nálad, mert 19 éves korom körül még én is ezeket hittem kis országunkról.
(A konkrét ellenpéldákat csak akkor, ha kíváncsi vagy rá.)

Azóta sokmindent próbáltam, amit NEM lehet!
(pl. otthonszülni orvosi segítséggel, alapítványi iskolát létrehozni, magyaros ruhában járni az utcán (anélkül hogy hülyének néznének), szabadon választani, és nem az alapján, hogy ki ordít hangosabban: "vigyázz, mert jönnek a románok!", szabadon olvasni egyes sajtótermékeket, nem úgy, hogy a mellettem ülő a buszon legszívesebben leköpne, mert neki nem tetszik amit olvasok, stb. Az "új külpolitikai orientációk" tetszettek a legjobban, most, amikor MIG-eket akarjunk inkább felújítani, mint Grippeneket venni, stb. stb.)

Egyszóval én is hittem ezekben a dolgokban egy ideig. Most azt kell lássam, csak áldemokrácia van, azzal is, hogy itt ezeket leírtam, csak arra játszottam rá. Sajnos.

És nem tudom, hogy lesz ennek vége.
Nem lesz.
Belépek a Pártba!


Ilona

U.i.:
Téma: igen, a Fidesz megint "udvariaskodni" fog. Ez már csak egy ilyen rendszer, aki előbb rágalmaz, annak "van igaza" - legalábbis a tömegre ez hat, és csak az a pár hét számít!
Hogy aztán 2 év múlva az összes pert megszüntetik eredmény híján a Fidesz ellen (állítólagos gazdasági bűncselekményekre utalok) az már senkit nem fog érdekelni. Most is ez volt.
Nincs ötletem, hogy mit kéne tenni. A médiatúlsúllyal szemben lehetetlen.
(Csak azt tudom, hogy én mit fogok.
A Semmit.)


Téma: Ötezer hektár magyar föld idegen kézen
Ilona
2002. augusztus 13. 02:38 | Sorszám: 2
Azt hiszem, nem termőföldről van csak szó, hanem dombokról, patakokról. Nemrég láttam ilyesmit (Pest környékén talán), nagy terület volt, de megbecsülni nem tudom.
Egyébként Somogyban már nagyon sokmindent eladtak (Bárdudvarnok osztrákok"é"), és Sopron környéke drágább, mint Pest.

Téma: A Holokauszt lényege
Ilona
2002. szeptember 07. 01:18 | Sorszám: 170
Szia Apostol!
Sokáig nem tudtam nethez jutni, azért a nagy szünet.
De nem értem, mire vonatkozik, amit írtál.
(Azért éreztem szükségét leszögezni, mert korábban valaki, valami félreérthető véleményem miatt vagy csak poénból, de "baloldali provokátornak" titulált, amin elég nehezen teszem magam túl... )
Ki az a "mi"?
(Ha elolvasom a korábbi hozzászólásokat, megértem? Mert akkor elolvasom.)

Ilona

Ilona
2002. augusztus 16. 02:17 | Sorszám: 102
A közös nevezőhöz még annyit, hogy ugyanakkor biztos vagyok benne, hogy igazán, Istenben hívő emberek (legyen az keresztény, zsidó, hindu vagy mohamedán), mindig tudnak egymás mellett élni!!! Tisztelik a másik isten-hitét, akkor is, ha az más néven nevezi, más szertartás szerint tiszteli az Egyet.
Csak ugye jön a tömeg-hülyítés, ami politikai harcok eszközévé teszi a vallásokat.
(Sorolhatja bárki a keresztes hadjáratoktól, az ír konfliktuson keresztül a zsidóüldözésig, majd a mai palesztinai helyzetig.)
Ilona
2002. augusztus 16. 02:06 | Sorszám: 101
Szia! Elgondolkodtam ezen a topikcímen de nem értem (szánom-bánom, az elejét nem olvastam el, csak a közepén kezdtem.)

Sokat tanultam az ószövetségről (katolikus!!!hittanóráinkon), de ilyen összefüggést még nem hallottam.
Úgy tanultam, hogy Ábrahám NEM mutatta be az emberáldozatot. Isten nem kérte tőle végül, csak "kíváncsi volt", megválna-e Ábrahám attól, ami a legkedvesebb neki - a fiától, akit 90 éves (?) kora körül szült nekik a felesége, ha Ő (Isten) erre kéri?
És Ábrahám engedelmesnek bizonyult, még ezt is megtette volna hűségből, de az utolsó pillanatban megjelent egy Angyal, és egy kecskét áldoztatott fel vele.

Tehát a zsidók számára egyértelmű, hogy Istennek NEM kedves az emberáldozat!

Van viszon egy fogalom, ami itt még nem került elő, az Ószövetségben viszont többször előfordul: a "Szent Maradék" fogalma. Ez azt jelenti, hogy amikor a zsidó nép valami nagy vereség, megszállás, stb. miatt megfogyatkozott, a túlélők úgy tartották, Isten nem véletlenül őket segítette túl a nehézségeken. Velük az Istennek "terve van", vagy ők valamiért méltók voltak arra, hogy ne haljanak meg (inkább az utóbbi azt hiszem), tehát ők a "Szent Maradék".

Egyesek szerint ez egyfajta többezeréves szelekciót is jelent(ett). Mármint hogy folyamatosan kinyírtak közülük egy csomót (ld. pogromok itt-ott a történelmekben).

Még van pár fogalom, amit mindenkinek tudnia kéne a zsidósággal, kereszténységgel kapcsolatban, mert én az utóbbi hetekben jutottam el arra a fájdalmas felismerésre: nincs közös nevező!
Soha nem lehet összeegyeztetni két olyan kultúrát(!), melyek közül az egyik azt mondja:
"Szemet szemért, fogat fogért", a másik meg:
"Szeresd felebarátodat, mint Tenmagadat".

Az egyiknek az fontos, hogy segítse a saját népéhez tartozót (mindenki más előtt),
a másiknak a ("kiadott" ) jelmondat:
Legyetek okosak és óvatosak!!!!!!!!!!!!
(Hogy is van? Mint a kígyók és a galambok?)

Most ez lehet, hogy nagyon antiszemitának hangzott, úgyhogy sietek gyorsan leszögezni, (egyszersmind a legelején tisztázni, bárki bárhogyan is akarja majd félreértelmezni , hogy az én családomban is van zsidó. És ez (kb. 3 évvel ezelőttig) egyáltalán nem érdekelt, nem volt része a személyiségemnek, egyértelműen magyar voltam. Az is vagyok, és az is maradok! Mert ez döntés kérdése.
Hogy egyértelmű legyen, mire gondolok: egy XVI. (?) századi megfogalmazás szerint:
Magyar az, aki elfogadja a Szent Koronát.
(Ez az a döntés.)


Téma: Orbán hosszabb távon nem fog a FIDESZben politizálni
Ilona
2002. augusztus 16. 00:28 | Sorszám: 19
Sajnos, igayolhatom, tényleg így van. Főiskolára járok, és tényleg a nagytöbbség MSzP-s. Olyan okosságokat állítanak a kis első-szavazók, hogy "a régi kommunistákat már megbüntették, ennek a pártnak semmi köze a kommunistákhoz, hogy lehetne lekommunistázni egy 1981-ben született embert, stb". Bizony, a Fideszről szóló hírek csak azokon a fórumokon keresztül jutottak el hoozájuk, amelyek alapján: Orbán-uralom volt és hősies, klassz dolog volt az MSzP-re szavazni.
Ez a helyzet.

Email a webmesternek | Gondola