gondola Fórum
Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció

Téma: Tőkés: az MVSZ valótlanságot állít
Hóbuda
2004. július 09. 12:26 | Sorszám: 174
Apóka!
Ha megvalósul a területi alapú autonómia, mondjuk a Székelyföldön, mi lesz a szórványban élő kisebbségekkel? Vagy azok hagyják el szülőföldjüket és települjenek át akár Mo-ra, akár az autonóm területre? Egyéni jogok kellenek, nem kollektívek.

Téma: Ki legyen a következő magyar államelnök?
Hóbuda
2004. július 12. 09:54 | Sorszám: 101
Ne politikus legyen az államelnök! Hanem pl. tudós, de lehetőleg ne történész, és semmiképpen ne Glatz Ferenc. Nem baj, ha nem ért a protokollhoz, meg akár a hazai, akár a nemzetközi joghoz. MTA-s koromban, társtud. intézménynél mindig term.tudománnyal foglalkozó elnökért, főtitkárért drukkoltunk, a bölcsészek ugyanis azt hiszik, hogy ők mindenhez értenek.

Téma: Megmondtuk elore :(
Hóbuda
2003. június 05. 12:01 | Sorszám: 19
Isten ments'! De ettől még egy csomóan beszopták az ígéreteket.
Hóbuda
2003. június 05. 10:08 | Sorszám: 16
Csak a változatoság kedvéért: megint győzött a monetáris-fiskális politika alfa-omegája: össze kell húzni a nadrágszíjatEzt könnyebb adminisztratíve levezényelni, mint a gazdaságélénkítést. Csak azt nem tudom, hogy lesz ebből elérhető időn belül az EU átlag 60 %-ának megfelelő magyar lakossági jövedelem?

Téma: Harangszentelés
Hóbuda
2003. június 04. 14:07 | Sorszám: 6
Már nem voltam odavalósi lakos, amikor Óbudán a Vörösvári úti templom harangszavát túl erőnek találta a környező lakosság, és azóta nem csendül, csak bádoghangot ad a harang. Hol leszünk, mikor itt újra harangozni lehet?

Téma: Duplagondol
Hóbuda
2003. január 22. 10:02 | Sorszám: 3
Namármost: aki elég öreg, mint én, arra is emlékezhet, hogy a Néprajzi Múzeum épületében korábban a Nemzeti Galéria volt, és miután az felment a Várba, lett itt ez az intézmény. Galériának nem volt jó, múzeumnak igen, illetve most már annak sem?

Téma: TOP SECRET? Orbán apja vörös verőlegény?
Hóbuda
2004. október 07. 09:54 | Sorszám: 51
Apóka!
Ezt az Orsós szöveget hallottam én magasabb életnívójú, képzett ember szájából is. Meg az Indexen is volt vita már évekkel ezelőtt. Az ÁVH-s verőlegény nagyapa az új fejlemény. Azt nem tudták 2 éve a választáskor?

Téma: MSZP kampány Gödöllőn :)))
Hóbuda
2003. május 26. 10:19 | Sorszám: 15
Milyen gyűlés, hol, miről, ki tartotta, honnan jöttek a buszok? Egyelőre nincs több kérdésem. Az, hogy az idősek jó része MSZP-drukker, Gödöllőn is, régóta tudom.

Téma: ENSZ: Izrael gyerekeket mészárol. USA mikor támad?
Hóbuda
2003. április 16. 13:26 | Sorszám: 4
Addig állj féllábon! És különben is, mi az az ENSZ?

Téma: Öngyilkos kiskatonák
Hóbuda
2002. szeptember 20. 09:52 | Sorszám: 48
Kedves Kovvacs! Én is tudom, hogy nem a katonaságnál lettek ezek a gyerekek öngyilkosok. De! Megoldatlan (családi/szerelmi stb) konfliktusaikra miért csak ezt az 1 választ találták? Az én gyerekem konkrétan biztos, hogy inkább tűr, mint maga ellen fordul. A közös, szülői felelősséget keestem, nem az egyéni problémámra megoldást.
Hóbuda
2002. szeptember 19. 09:48 | Sorszám: 25
Az a vicc, hogy én a kiskatonák teherbíró képessége felől érdeklődtem, ti pedig a sorkatonaság szükségességéről beszéltetek. Hol próbálhatja ki egy fiatal a teherbíró képességét, ha nem a seregben? Marad a drog-pia-cigi, mint teherpróba?
Hóbuda
2002. szeptember 18. 12:17 | Sorszám: 0
Miért nem bírják fiaink a katonaságot, a testi és lelki megpróbáltatásokat? Miért nem tanítjuk meg őket konfliktusokat kezelni, megoldani? Mit tehetünk értük, mi a mi felelősségünk, és hol kezdődik az övék? Mire neveljük gyerekeinket? (Az én fiam is ilyen korú, még tanul.)

Téma: Fidesz SZÓRÓLAP (?)
Hóbuda
2004. január 14. 13:41 | Sorszám: 12
Miután a jelenlegi állásomat egy ingyenes reklámújságnak köszönhetem (máshol nem hirdettek), hálából minden ingyenes vackot elolvasok, nem dobom ki egyből. Nem mintha másik állásra vágynék, de ki tudja, mi van hasznomra?

Téma: A népesség csökken - a cigányság aránya nő
Hóbuda
2004. szeptember 23. 13:00 | Sorszám: 22
Azért Apóka, ha jobban belegondolsz, az egyke, ill. a kevés gyerek már a 20. szd. elején is megmutakozott. Méghozzá pontosabban a nemzetet eltartó módosabb parasztoknál, pl. a Sárközben. Már akkor is a nincstelen rétegek szaporodtak, a kisebb földvagyonnal rendelkezők nem akarták osztani a néhány holdjukat. Saját családom példája. A nagyanyámék 9-en voltak testvérek. Nekik összesen 37 gyerekük született. Anyámék már csak hárman voltak testvérek. (Mondjuk azt nem látták előre, hogy az ötvenes években a 9 holdjukat is elvesztik.) Ennek a 3 lánynak velem együtt már csak 5 gyereke született. Mi öten pedig 6 gyereket hoztunk a világra. Egyre csak fogyatkozunk...

Téma: BOJKOTT április 12-én
Hóbuda
2002. december 16. 15:13 | Sorszám: 18
Én szerintem ezek az országok + Szlovénia már rég lehagytak bennünket, emiatt nem kell kepeckedni az EU-ba. A többiek meg még messze vannak. Töröko. mióta kepeckedik, oszt hol tart?

Téma: A MIÉP gyűlésen még mindig sokan voltak.:-(
Hóbuda
2003. április 02. 10:44 | Sorszám: 78
Hahó Edvárd?
Hol születik az új párt? Remélhetőleg nem olyan bénán, mint anno az MDF, amikor annyira nem akart párttá válni. Mire azzá lett, a jobb fejek már más pártokat alapítottak.

Téma: Vagyunk legalább tízen?
Hóbuda
2003. december 15. 13:34 | Sorszám: 109
Pilsner. Még nem is ittam, oszt má nem tom leírni.
Hóbuda
2003. december 15. 13:32 | Sorszám: 106
Én a Radebergerre szavazok, már ha van választék. Ha nincs, akkor lehet Pilsnek Urquell is. Ha az sincs, bármi más.
Hóbuda
2003. december 15. 13:26 | Sorszám: 103
Mittom én hányadik vagyok. Az ember gyereke nem ér rá bármikor itt nézelődni meg számlálgatni. Most visszagyüttem.
Hóbuda
2003. december 15. 10:30 | Sorszám: 16
Mihez kell a 10 ember? Mert akármihez nem adom a nevem.

Téma: Javaslom, hogy nézzetek be egy gyógyszertárba....
Hóbuda
2004. január 08. 10:21 | Sorszám: 50
Patikába sajna gyakrabban járok, mint szeretnék. Kovács min. urat ritkábban látom, de nem lehet elég kevésszer. Ezért aztán mindig csodálkozom, hogy bírja ki a saját szavait röhögés nélkül. Vagy tényleg hiszi a hazugságait? Akkor orvost, gyógyszert neki!

Téma: Szélhámos szociálpolitika Magyarországon
Hóbuda
2004. január 07. 14:16 | Sorszám: 59
Apóka!
A népesség nem a vágyaink szerint végzi a dolgát. Már évtizedek óta vágyakoznak arra a nemzetféltők, hogy gyarapodjunk, a dolgok mégsem így alakultak. Mi a teendő? A célt ismerők sem biztos, hogy tudják az odáig vezető utat...

Téma: Nagymagyarország = sok nagycsalád
Hóbuda
2002. szeptember 06. 10:38 | Sorszám: 56
A nyáron Aradon jártam (nem Erdély és nem Románia), és ott olvastam a Nyugati Jelen c. ottani folyóiratban Funar polgármesternek egy sommás megállapítását a romániai magyarok népességcsökkenéséről. Így szól: "A magyar nők csak szeretkezni akarnak (románul tudó ismerőseim szerint nem ezt az igét használta), szülni viszont nem". Azért van valami e megállapításban, nemde?

Téma: Egy szar kommunista emlékmű
Hóbuda
2004. március 29. 10:18 | Sorszám: 23
Nem arról volt szó, amikor a mélygarázs épült, hogy a halott katonákat eltemetik a köztemetőben? Ha pedig nincs ott halott, minek az emlékmű? Nem lenne célszerűbb (hülyeség ilyet emlegetni egy ilyen fővárosvezetés mellett), ha a teret mégis a magyar szabadságnak szentelnék. Ne adj Isten, visszahelyeznék az égtáj-szobrokat?

Téma: Érvek az EU-csatlakozás ellen
Hóbuda
2003. március 28. 10:32 | Sorszám: 128
Ha már most is veszett fejsze nyele a dolog, akkor mi változik a belépéssel? Én inkább a belépés melletti ÉRVEKET , nem érzelmeket szeretnék hallani.

Téma: Négyarcú egypárti EU halleluja
Hóbuda
2003. április 09. 09:17 | Sorszám: 1
Örül a lelkem, hogy ilyen szépen egyetért a 4 parlmenti párt, csak azt nem tudom, ki fogllkozik a választókkal? Alapítsunk inkább új pártot? Azok nevében kérdem, akik nem nagyon hallelujáznak az EU-kampány során. Vannak ilyenek egynéhányan.

Téma: "A neonácinak tartott egyesület" (1)
Hóbuda
2003. február 14. 11:15 | Sorszám: 20
Történetesen egy volt magyar honvéd rokona vagyok. Az apám volt. Véletlenül Budán volt a Várban jan. 2-től. Az élményeim tőle származnak, én későbbi termék vagyok, mivel őt nem lőtték le a németek jan. 2-án, a 22. születésnapján, nem úgy mint a legjobb barátját.
Hóbuda
2003. február 14. 09:41 | Sorszám: 5
Túlzottan körülményeskedő a megjelölés. Egyszerűbb lett volna egyszerűen csak náciknak hívni őket. Olyan egyesület, mely azt ünnepli, hogy a csodafegyverre várva, fővárosunkat széjjel lőtték/lövették a nácik, nem érdemel megemlékezést.

Téma: Kit válasszunk a köztársasági elnöknek
Hóbuda
2004. március 05. 12:37 | Sorszám: 4
Akkor Pozsgay. Most Schmitt Pál. De úgysem működik a dolog. (Én nem 4-szer x-eltem az igent anno).

Téma: Nem ügy a Sajtóklub elleni támadás?
Hóbuda
2003. március 27. 12:42 | Sorszám: 131
Egy újszülöttnek minden vicc új. Nekem a tegnapi adás lesz az etalon, mert akkor láttam először. Nekem tetszett, bár Lovast én is hiányoltam, holott eddig csak az írásait ismertem. A hölgy pedig valószínűleg nincs tévés szerepléshez szokva, semmivel nem volt rosszabb, mint néhány napja a királyi tévén egy biztonság-politikai szakértő hölgyemény.

Téma: Nobel béke díj
Hóbuda
2003. október 13. 09:28 | Sorszám: 19
Kövezzetek meg katolikusok, de azért elmondom. Sztem nem is érdemli meg a pápa a Béke-Nobeldíjat, mert tevékenysége jórészt megalkuvás, nem kiállás volt. Avagy mi mással magyarázható, hogy nem ment el az erdélyi katolikusokhoz, míg Bukarestbe, meg Moszkvába többször is?

Téma: Tulajdonképpen megszűnt a Miép...
Hóbuda
2002. október 31. 15:09 | Sorszám: 252
Én is azt szeretném tudni, hogy egypár Gondoláson kívül van-e Fidesz. Mert az emberek egy jó része csak más lehetőség híján szavazott a tavasszal is, meg most is ide, az biztos.

Téma: Most a reformátusokon van a célkereszt!
Hóbuda
2004. január 14. 08:58 | Sorszám: 30
Sajna, az a véleményem, hogy a Zsinat beleszaladt a pofonba, amit eddig és eztán is kapni fog. Nem lehet mindig mindenkinek megfelelni. A püspököt is sajnálom, eddig is volt gond elég a Károlival.

Téma: Bencsik NEM TUDJA, mikor élt Árpád és Búvár Kund
Hóbuda
2003. május 22. 09:22 | Sorszám: 14
Javítás: magyarból, lehetett.
Hóbuda
2003. május 22. 09:21 | Sorszám: 13
Bencsik sztem magarból sem lehetet valaha igazán menő, mert nekem ez a csata főleg Arany művéből rémlik. "Föl Endre, Béla, föl magyar, Pozsonyhoz kell a férfikar!"

Téma: Ócsított könyvtár
Hóbuda
2003. szeptember 10. 09:48 | Sorszám: 46
Nem tudom, hogy volt-e egyáltalán Kodelkáné. De a régi dal így hangzik: "Lédererné, mi van a kosárba? Kodelkának keze, feje, lába". Ugyanis a gyilkosok Lédererék voltak, Kodelka az áldozat.

Téma: Barangó miért nics őrizetben?
Hóbuda
2004. január 14. 13:47 | Sorszám: 9
Én inkább azt nem tudom, miért bűn irredenta könyveket tartani a lakáson? Nem azt olvas vki, amit akar? Milyen jogon foglalták le vkinek a tulajdonát?

Téma: Cigányok Magyarországon
Hóbuda
2004. január 16. 11:29 | Sorszám: 76
Mondjuk itt csak a szándék a díjazandó. Mert elment mondjuk egy-két lármás anyuka-apuka az iskolába, és kiverte a balhét, hogy miért nem adnak iskolalátogatási papírt a tanerők. És adtak, csak baj ne legyen. Aztán a gyerek vagy járt suliba, vagy nem. Mert esetleg a rossz időben nem volt szíve az anyjának felkelteni, elküldeni.
A múlt nyáron egy kicsit beleolvastam a téma irodalmába, mert pályázatot adott be a mhelyem a cigány népesség oktatása ügyében. De nem nyertünk, így az értesüléseim nem naprakészek.
Hóbuda
2004. január 15. 15:29 | Sorszám: 60
Figyelj Koba!
(Szép neved van). Szted miből alakulnak ki a vélemények, szetereotípiák? Láttál már cigiző, terhes cigányasszonyt? Egyet? Hallottál már etnikumot kiabálni piacon, járművön, mozgólépcsőn? Egyszer? Hallottál már cigányt avval dicsekedni, hogy minek dolgozzak, amikor az állam úgyis eltartja a gyereket? Egyszer? Ültél már ilyen ember mellett vonaton, járműveken? Mlyen illatúak voltak? Én még életemben senkit el nem nyomtam, nincs is szándékomban, de ha lenne sem tehetném meg, mert nem a magamfajta kap hangot a társadalmi együttélé során, hanem aki kiabál. Egyszer a tanúja voltam, hogy vki véletlenül fellökött egy cigányasszonyt az aluljáróban. Csapatostól nekimentek a társai, pedig véletlen volt. Kiabáltam rendőrért, meg ő is, a rendőr viszont nem jött oda. És elemenekültem, mert féltem, hogy engem is megruháznak.
Ennyit a többségi elnyomásról.
Hóbuda
2004. január 15. 09:17 | Sorszám: 47
Apóka!
Nem jártál még Nógrád, Baranya és egyéb megyék kihaló településein? Onnan a fehérek elvándorolnak, a romák betelepülnek. Aki meg sem el nem vándorol, se be nem települ, az nyugdíjas és szép lassan kihal. Így cigányosodnak el a falvak. Nincs ugyan Gyűrűfű, de kilábalás sincs. Nem lehet minden faluban Művészetek Völgye!
Hóbuda
2004. január 15. 09:14 | Sorszám: 46
A 8-at jórészt a jogsi miatt végzik el. A hagyományos foglalkoztatás meg persze kiment a divatból, csak az okosok helyett gondolkodtam. Egyszer láttam egy riportot a tévében, egy falut mutattak, ahol a polg.mester melóhoz kötötte a segélyezést. A romák meg persze nem akartak dolgozni. És a JOGVÉDŐK nekik adtak igazat. Hogy nem kell munka a segélyhez, lógassák csak nyugodtan a lábukat. Így soká lesz szemléletváltás.
Hóbuda
2004. január 14. 14:56 | Sorszám: 30
Állítsuk vissza a hagyományos cigány foglalkoztatási formákat! Teknővájó, lópatkoló, üstfoltozó munkaerőre kinek van szüksége? A többihez esetleg kevés a a 8 vagy kevesebb ált. isk. végzettség. Mi a teendő?
Hóbuda
2004. január 12. 11:00 | Sorszám: 8
Tedd még hozzá, hogy sok cigány nő (terhesek is), gyerek iszik, dohányzik. A mortalitás sajna nemcsak a cigányok körében magas, a morbiditás viszont sokkal magasabb, mint a hasonló korú magyar népességé.

Téma: Sorkötelesség eltörlése
Hóbuda
2003. január 27. 09:17 | Sorszám: 11
Egy baj van a hivatásos katonai szolgálattal most. Akik ide jelentkeznek, az egyharmaduk válik be. Ha csak hivatásosak lennének, lehet, hogy magas fiatalkorú munkanélküliek mellett importra szorulnánk zsoldosokból?

Téma: 120 milliárd
Hóbuda
2004. január 14. 10:19 | Sorszám: 14
Az lenne a jó, ha nem nekünk kéne törni a fejünket, hanem azoknak, akiket ezért fizetnek. De nekik is csak ez a kettő jut az eszükbe.
Hóbuda
2004. január 14. 08:55 | Sorszám: 8
Lehet, hogy nem a saját, hanem a mi halálos ítéletünket írta alá a megszorításokkal a kormány. Hol tudnak megszorítani? Csak az állami kiadásoknál ill. az adóbevételeknél, hisz a vámokban már nem dönthetnek szabadon.

Téma: Indul a kisemmiző program !
Hóbuda
2003. január 13. 10:06 | Sorszám: 1
Kedves Rendes Kiss!
Azt azért te is beláthatod, hogy csak a 60-on felüliekre vonatkozik ez a program, vagyis azokra, akik nem igen tudják megművelni a földjüket. El is adhatták volna, ha valaki megvette volna tőlük. Így legalább esélyük lesz arra, hogy valamiből éljenek. És miért jobb az országnak ha parlagon hevernek, éréktelenednek a földjei, mint az, ha az állam a tulajdonos?

Téma: Vörös2-es. BOJKOTTÁLD!!
Hóbuda
2002. szeptember 12. 09:05 | Sorszám: 23
Annál jobban, mint eddig tettem, nem bojkottálhatom. Mindig megnézem a Tények c. hírműsorát, aztán az M1-en a Híradót, végü a Duna híradóját is, összehasonlítás céljából. Nagyon tanulságos!

Téma: Magyarország bemutatkozik (MSZP módra)
Hóbuda
2004. március 19. 10:33 | Sorszám: 18
Nem tudom, hogy ki írta ezt a förmedvényt. Hivatalosan sem tudják. Szanyi cége egyébként, még jóval korábban, mint Sz. valaha is gondolt volna arra, hogy államtitkár lesz, EU-információkat gyűjtött és tett közkinccsé. Hivatalos EU-dokumentumokat lehetett tanulmányozni náluk, de akkor még nem foglalkoztak mással, csak EU-s és magyar partnerek egymással való kapcsolatának segítésével. Ez az infom viszont vagy 10 évvel ezelőtti.

Téma: MAGZAT TISZTELETE
Hóbuda
2004. május 20. 09:51 | Sorszám: 71
Apóka!
Az általad felvetett témát a magzat jogairól egy női fórumban én is felvetettem. A fórum az abortuszról szól (NLC, Aktuális rovat)
Most onnan másolok neked egy választ:
"Próbálok nem személyként gondolni rá.
ha ez lenne a rendszer, nyilván megváltozna a szemlélet, de a pszichiátriai rendelők előtt várakozó nők és férfiak száma is.
rohadt nagy lelki megrázkódtatás ez így is, miért lenne szükség a fájdalom és a lelkiismeretfurdalás fokozására!?
pl. nekem problémát fog okozni a 20, 000 ft-os csekk kifizetése, hát ha még temetést is kellene rendeznem:-). . . ! egyedül állnék a kis sírnál. ez egyedül a temetkezési vállalkozóknak érné meg. tuti nagy üzlet! amúgy meg még akkor anyakönyveztetni is kellene. . . hát
így is padlón vagyok. tuti megölném magam. így is nehezen
fogom túltenni magam rajta.
nem hinném, hogy jó ötlet a magzat jogait előbbre helyezni, mint az anyáét.
ha lenne ilyen rendelkezés, visszatérnénk vele a múltba, a titkos abortuszokra, a börtönben csücsülő dokikra, és az otthon elvérző nőkre gondolok, akik kötőtűvel önmaguknak próbálták elhajtani magzatukat.
nem szabad megannyi életet tönkretenni szemellenzős szemlélettel.
őszintén örülök, hogy nem ez a férfi hozza a törvényeket."

Üdvözöl: Hóbuda

Hóbuda
2004. április 26. 11:53 | Sorszám: 23
Apóka!
Férfi vagy, nem szenvedtél még el küretet. Tudom, amit tudok, maradjunk annyiban.
Hóbuda
2004. április 26. 09:53 | Sorszám: 16
Magyarország-szerte az emberi méltóság gyakran csorbát szenved. Miért ne lenne ez az elhajtott magzatokkal szemben, akiket az orvosok jó része is csak felesleges, eltávolítandó, majdhogynem excrementumnak tekint. És mi van a spontán abortálók magzaival? Ugyanez, pedig őhozzájuk ált. ragaszkodott volna az anyjuk. És mi van a rokon, eltartó nélkül elpusztult emberek tetemével? Tárolják a hullakamrákban, láttuk milyen körülmények között. És mi van a haldoklókkal, a súlyos betegekkel, ha kórházban, vagy elfekvőben fekszenek?
Apóka, baj van az emberi méltósággal! És az élőknek ezernyi más gondjuk, bajuk van, a hatalmasoknak meg pláne!

Téma: Tiltakozz! Le 1918-cal! Szemétdombra a Károlyi szoborral!
Hóbuda
2002. október 31. 15:00 | Sorszám: 9
Talán ezt a Herczeg Ferenc idézetet is oda kellene vésni a szobor talapzatára.
Hóbuda
2002. október 31. 10:06 | Sorszám: 4
Szerintem nem kellene kidobni semmilyen szobrot ledönteni, szemétdombra küldeni. Nem vagyunk így különbek, mint a templomok, paloták, korábbi szobrok ledöntői. Csak éppen magyarázzuk el annak, akinek tehetjük, (pl. gyerekeinknek) hogy ki, milyen tettéért kapott anno szobrot, beleérve a Felvonulási téren valaha állt csizmát vagy egyéb szobrokat is.

Téma: Civilek kezébe az országos tévéket és rádiókat!
Hóbuda
2002. december 09. 15:12 | Sorszám: 8
Mik lennének azon civil szervezetek kritériumai, amelyek a mostani iránmyítás helyett irányíthatnák a médiát? Ki tudja, hány civil szervezet van az országban, és azok hányt embert tartanak érdekkörükben? Még a négy párt sem tud semmiben megegyezni, hogy menne ez X civil szervezet esetén?

Téma: Tempomgyalázás Óbudán
Hóbuda
2003. november 24. 10:01 | Sorszám: 16
Mondjuk, a Kiscelli templomnak nevezett valami a volt trinitárius kolostor épülete, templomként évszázadok óta nem szolgál.

Téma: A háború ellen !(összinternetes aláírásgyűjtés)
Hóbuda
2003. március 20. 09:24 | Sorszám: 224
Sokra mentünk az aláírásunkkal!
Hóbuda
2003. január 27. 09:07 | Sorszám: 38
Fiatalkormoban az volt a jelszó, a hippik üzenték az emberiségnek: Make love, not war. Most sem lehetne jobban összefoglalni az emberiség megmaradása szempontjából a célt. Aláírom, akár ezt, akár a ti kiáltványotokat.
Hóbuda.
(Ha az Indexen is találkozom vele, ott is aláírom, de ott más a nickem)

Téma: Szélsőjobb veszély
Hóbuda
2003. április 28. 09:44 | Sorszám: 11
Miuztán semmilyen rádiót nem hallgatok, nem hallottam ezt a beszélgetést sem. De a topicindító nyomán Grósz et. képzett meg előttem, ama híres sportcsarnokbeli beszédével, amikor is ő megmondta, hogy jön a fehérterror! Minő látnok volt!

Téma: Ngyon kivancsiva tettek! (tv2)
Hóbuda
2002. szeptember 05. 13:34 | Sorszám: 15
Én sem szoktam nézni a volt csigatévé dokumentumműsorait. A mostanit azért néztem, mert az egyik szereplő, nem egy áldozat, hanem a felesége balesete miatt nyomozó kosárlabdaedző személyes ismerősöm. Emlékszem az akkori gyászára, de nem tudtam, hogy nyomozott az ügyben. Most sem mondott ki sem ő, sem a riporter olyat, amit akkor ne rebesgettek volna. De a 19 éves fiammal megnézettem és magam is megnéztem a filmet, hogy ne csak a történelemkönyvek hazugságaiból ismerje meg a kort, és azt, hogy miket lehetett ill. nem lehetett akkor az érintettek és az egész magyar közvélemény tudomására hozni ill. elhallgatni. Már érettségizett ugyan a gyerek, de a történelmét tanulja akkor is, ha nem az iskolában lesz rá szüksége, csak az életben.

Email a webmesternek | Gondola