gondola Fórum
Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció

Téma: Kétszer fúrta ki Dajcs Tomi Karsait?
vega
2002. december 06. 18:07 | Sorszám: 11
Minden második alkalommal elfelejted a jelszavad, aztán néhány perc múlva újra eszedbe jut?
Tényleg több nicked van, vagy ez csak valami rossz vicc? Pont rólad nem gondoltam volna, hogy másik nickkel megtámogatod magad...

Téma: A lengyelekben még bízhatunk -mindjunk mi is nemet az EU
vega
2002. november 30. 08:28 | Sorszám: 31
Kik próbálják? Van egy kampós orrú ország? És összeesküsznek az egész világ ellen? Ilyen ügyesek és okosak? A világ meg olyan buta, hogy ez csak így megy? És persze van néhány meg-nem-értett zseni, aki mindezt jól látja. De a buta birka nép nem hisz nekik, majd megbánják... Így gondolod? Vagy hogyan? Sajna csak találgatni tudok, mert nem írod le érthetően, hogy mire gondolsz. Tényleg: miért csak ilyen rébuszokban fogalmazol?
vega
2002. november 29. 07:06 | Sorszám: 25
Kampós orrú eu bürokraták? Az EU hivatalaiban dolgozó embereknek kampó nő az orrukra??? Eddig nem is tudtam. Elég feltűnően nézhetnek ki.

Téma: Kovács nem emlékszik saját szavaira sem.
vega
2003. március 29. 14:07 | Sorszám: 44
off:
Hát, azért van néhány olyan sajtótermék, amelytől azt várnám, hogy pártatlan legyen. Ha nem az, és ráadásul mind ugyanoda húz - akkor valami nem stimmel. De hát ezt tudjuk.
on.
vega
2003. március 29. 07:24 | Sorszám: 41
A sajtó se nagyon lihegte túl az ügyet. A mi kis pártatlan sajtónk.
Ilyenkor forr az agyvizem.
vega
2003. március 28. 07:44 | Sorszám: 36
Most akkor lemond? Mert "jobb helyeken" ilyenkor úgy illik.

Téma: Keresek 2 980 000 embert
vega
2002. november 15. 07:37 | Sorszám: 5
Ez mér ilyen fontos?
Eszedbe jutott már valaha pl az örményekről vagy a kínaiakról vagy a dél-afrikaiakról vagy akárki másokról kutatgatni?

Téma: Húsvét
vega
2003. március 31. 21:19 | Sorszám: 22
Próbáltál már megnyitni egy 5-600 hozzászólásos topikot? Én igen. Hát, kellett várni.

Téma: Tulajdonképpen megszűnt a Miép...
vega
2002. november 13. 16:45 | Sorszám: 341
A sprinterhez Csurka lehetne. Vagy bármelyik karakteres figura a radikálisok közül.
A hosszútávfutóhoz... Pillanatnyilag nincs alkalmas jelentkező. Pedig az lenne a fontosabb.
vega
2002. november 07. 07:27 | Sorszám: 313
A politika sajnos olyan, mint az üzlet (még ha ez nem tetszik, akkor is): a szókimondás sokszor hátrafelé mozdítja a jó ügyet. A szókimondásra ott az irodalom.
Akinek - politikában - fontosabb az általa igazságnak vélt dolgok hangoztatása, mint az hogy elérje a célt, az tkp. árt a jó ügynek. Sokszor az ilyen ember/erő belülről többet árt, mint az ellenfél kívülről. Az építő jellegű kritikát nem a nagy nyilvánosság elé illik tárni, hanem cégen belül megbeszélni. És ha építő jellegű kritikámat, ötleteimet nem fogadják el, akkor se megyek a nyilvánosság elé égetni az enyéimet.
Persze nem biztos, hogy Csurka és társai politizálni akarnak. Amit csinálnak, annak alapján azt mondom, hogy inkább szerepelni akarnak.
vega
2002. november 05. 06:39 | Sorszám: 298
Talán az is egy alternatíva, ha a MIÉP az elveiből feladna egy kicsit, mert tényleg eléggé szélsőségesek, és tényleg szalonképtelenek. 2002-ben revizionistának lenni egyszerűen rövidlátás. Nem plitizálás, hanem hiszti. Az EU-ellenesség is egy végiggondolatlan jelszó, de jól hangzik, lehet vele tüntetően különbözni a baloldaltól.
Kíváncsi vagyok, akik az EU ellen dumálnak, azok hová akarnak inkább tartozni... Vagy komolyan gondolják, hogy mi magyarok magunkban is elvagyunk, hisz erőnk, okosságunk, kreativitásunk, munkaerkölcsünk, stb. lehetővé teszi, hogy EU-n kívül (tkp. társtalanul) is jól meglegyünk?
Szerintem Csurka folyamatosan csak árt a jobboldalnak. Az Antall kormány bukásában is nagyon benne volt a keze a nyolcoldalas dolgozatával, és azóta is csak kritizál, bomlaszt, fittyet hányva arra hogy a szavazók nagy része nem kíváncsi rá.
Egyébként tipikus hiba a jobboldalon hogy nem a szavazók felé és érdekében folyik a politizálás, hanem egy nagyhangú de kis létszámú csoport kedvére. És ennek nem a politikusok csak az okai, hanem maguk a szenvedélyesen politizáló jobboldaliak is.
vega
2002. november 04. 18:34 | Sorszám: 287
Tipikus miépes hozzáállás: dolgozzon más, mi meg majd jól megmondjuk, milyen bénán csinálják. Többek között ezt nem bírom a hisztero-jobbos (valaki találó megfogalmazását kölcsönvéve) hőzöngőkben.
vega
2002. november 04. 14:31 | Sorszám: 282
Szóval Te se tudod, vagy nem akarod végiggondolni, hogy mi lenne jó, csak azt tudod, hogy mi rossz. Nagyon előremutató.
vega
2002. november 04. 11:44 | Sorszám: 278
Milyen az, amit elképzelsz magadnak?

Téma: 2003. április 12. Magyarország népszavazása az EU-ról
vega
2002. december 02. 22:16 | Sorszám: 3
Ebben most igazad van. Habár én a csatlakozás mellett szavazok majd - de: szépen kezdődik az újra-európaiságunk... Egyik égés a másikat követi majd, és a többi eu-tagállam-vezetők meg röhögnek a markukba. Hát, nem így képzeltem el a csatlakozást, az biztos...

Téma: TÓTH GY,: Áder, Kövér, Deutsch távozzon
vega
2002. december 06. 12:07 | Sorszám: 55
Naaa...
vega
2002. december 06. 11:36 | Sorszám: 53
Akkor legalább azt fecsegd ki, hogy egyáltalán felnőtt-e...

Téma: Számla esett bele a tejbe?
vega
2002. december 02. 14:00 | Sorszám: 13
OFF
Kedves La Salle!
Feltűnt már, hogy a mosolygásaid kissé zárójelesre sikerülnek? Ha egy zárójelet teszel, a rendszer automatikusan egy fejecskét készít. Ha többet, akkor lesz egy mosolygó/szomorkodÓ/hörgő/kérdező stb fejecske, valamint egy rakás zárójel. Ami persze kiválóan alkalmas arra, hogy az ember beazonosítson Téged bárhol és bármikor, még nicket használnod is fölösleges, mindig lehet tudni, hogy te vagy a sokzárójeles sokfelkiáltójeles sokkérdődjeles, sokstb-s hozzászóló.
ON
vega
2002. november 30. 21:02 | Sorszám: 3
A HVG pl írt róla, és önmagához képest elég korrekten (ez azt jelenti, hogy úgy tűnik, nem hamisan, bár próbálták menteni ami menthető. De legalább megírták.)

Téma: toborzó Afgánföldre!
vega
2002. november 11. 12:40 | Sorszám: 17
Boros-Bochkor nyomathatnák a reggeli rádióműsort a felszabadított afgán népnek.
vega
2002. november 11. 09:00 | Sorszám: 14
Én a magyar média munkatársainak 99 %-át elküldeném oda. Ha össze kéne dobni a pénzt a kiutaztatásukra, felajánlanám egy havi fizetésemet is.
vega
2002. november 10. 11:50 | Sorszám: 3
Lamperth elvtársnőt be kéne küldeni a barlangokba, és fejvesztve menekülnének ki onnan a mbújkáló terroristák.

Téma: Kitalált középkor
vega
2002. november 06. 14:33 | Sorszám: 198
off:
Egy kérdés Dudith Andráshoz, ha már itt van:

Azok akik zenés kávézót nyitottak az emlékedre, honnan ismerik a zenei ízlésedet? van olyan topik? Engem érdekelne olyasmi, csak hiába kerestem.

vega
2002. november 04. 12:32 | Sorszám: 188
Bocs, de véletlen a közélet fórumba sikerült raknod a topikodat. Úgy gondoltam, ha kizárólag a "tudományos" részéhez vársz hozzászólásokat, akkor nem a közélethez tetted volna. De még egyszer bocs.
vega
2002. november 04. 12:01 | Sorszám: 185
Ez sem megoldás, mert nemigen megy be a könyvesboltba, vagy ha igen, akkor lecövekel a bestsellereknél.
A megoldás az, ha a károkozókat (BigBrothert nyomatók főműsoridőben, Boros-Bochkor a Slágerrádió, Clauiasó és társai, stb.) leállítjuk valahogy. Nekem lenne egy pár ötletem, de bárhová írkáltam, a füle botját se mozdította senki. (Mindenki csak a közös szomorkodáshoz partner, meg egymás szidásához, de a cselekvéshez sosem találni társakat...)
Szóval igenis lehet tenni valamit. Például megszervezni egy aláírásgyűjtést, hogy a BigBrother tartsa be a törvényt akkor is, ha a nézettsége alapján "a többség rá szavaz". A törvény akkor is törvény. A BigBrother későbbre tevéséhez például a sok szexjelenet lehetne az ÜRÜGY. A nyomást pedig a társadalom egy része gyakorolhatná. Aláírásgyűjtést lehetne (kéne) csinálni. De a cselekvés persze mindig nehezebb, mint a sopánkodás. (Nyilván látszik, hogy én már eléggé kiábrándult vagyok.) De hát cáfoljon rám valaki. Félek, nem fog senki.

Téma: Vége a Centrumnak... :-(((((((((((((((((((
vega
2002. november 07. 17:39 | Sorszám: 41
És ki fogja megcsinálni?
vega
2002. november 07. 13:51 | Sorszám: 38
Harmadik lehetőségre nagy szükség lenne, de mivel ők (nem a centrum, hanem egy jó harmadik "utas" párt) a mérsékelt, intelligens politizálást kéne hogy válasszák, a kutya se lenne vevő rájuk. Az emberek egy része méltatlankodni, fociszurkolás módjára "politizálni" akar (magyarán: csak szájat jártatni, indulatokat levezetni szeret politizálás címen), a másik része a médiának hisz, a haspolitikára (vagy annak látszatára) vevő. A harmadik párt - amely egyelőre nem létezik - bármilyen lenne is, a kedvtelésből "politzálók" részéről ki lenne kiáltva árulónak, mert általában a mérsékelteket a kedvtelésből "politizálók" szívesen árulózzák le. A másik oldal meg meg se értené.
Amellett egy ilyen párt létrehozásához szükség lenne egy csomó olyan emberre, aki nem saját zsebre játszik, de nem is kedvtelésből politizál, hanem dolgozni(!) akar, ráadásul bölcs, okos, képzett. (No, nem kell az egész pártnak bölcs, okos, képzett emberekből állni, ilyen jófej egy vezér is elég lenne, de a tettrekészség és a tisztaság mindannyiuknál kéne) Hol van ma Magyarországon egy rakás ilyen ember?
De ha van, akkor se kezd politikával foglalkozni. SAJNOS!

Téma: ÁKOS: A Bosszú Népe
vega
2002. november 20. 16:47 | Sorszám: 84
Nem erről van szó - burkoltan - a dalszövegben? Akkor miről is szól ez a topik? Akkor miért foglalkoztok kiemelten Ákos szövegével?
vega
2002. november 20. 16:00 | Sorszám: 72
Nahát, valahogy éreztem, hogy ez a topik is a kedvenc témátokról szól! Össze se tudom számolni, hány burkoltan vagy nyíltan antiszemita topik van itt. Gratula.

Téma: A háború ellen !(összinternetes aláírásgyűjtés)
vega
2003. január 31. 08:22 | Sorszám: 111
Írtam a fidesz@fidesz.hu-ra egy rövid levelet, hogy szervezzenek tüntetést a háború ellen, ne higgye már az egész világ, hogy a magyarok támogatják az USÁ-t. Csak Medgyessyék támogatják. De ők nem az országot képviselik. Tehát egy ilyen tüntetés kormányellenes tüntetés is lenne egyben, még ha nem is mondja ezt ki konkrétan senki.
Eddig sajna nem jjött értesítés, hogy "elolvasva".
vega
2003. január 30. 19:36 | Sorszám: 105
Engem zavar. Mind az MSZMP, mind a MIÉP olyan jó kapcsolatokat ápol az arabokkal, hogy azzal én nem tudok azonosulni.
Én háborút nem akarok, sőt nagyon nem, de ettől még nem szívesen vennék részt egy arabok melletti szimpátiatüntetésen, ha véletlen azzá talál alakulni a február 11-i összejövetel.
Szerintem egy béketüntetés kellene, amelyre még véletlen se hívnak meg Izrael-gyűlölettől fűtött muzulmán felszólalókat, vagy ilyesmi.
vega
2003. január 30. 17:01 | Sorszám: 102
"Vizionálom a bolsevik-náci összeborulást!"
Már régóta látszik ez a tendencia.
vega
2003. január 30. 13:16 | Sorszám: 100
Kik szervezik?
vega
2003. január 30. 05:06 | Sorszám: 86
Úgy, hogy hazaárulás történt.

Csatlakozom a listához, bár sajnos nincs jelentősége, hogy mi mit akarunk. Még ha tízmillióan tiltakozunk, az is kevés lenne.

Kellene csinálni egy "béketüntetést" az USA nagykövetség elé. Szerintem az utóbbi idők legnagyobb létszámú tüntetése lenne.


Téma: Ti Igennel vagy Nemmel szavaznátok az EU-ra? Nem könnyű! (1)
vega
2002. november 25. 13:25 | Sorszám: 20
Európára?
vega
2002. november 25. 13:22 | Sorszám: 17
Igennel fogok szavazni.
Kormányok jönnek-mennek, ez a döntés viszont hosszú távra szól. Vannak a modern világnak olyan vonásai, amelyek nem szimpatikusak, de akkor is ebben a világban élünk, és akár tetszik, akár nem, alkalmazkodnunk kell hozzá. Egyik ilyen tulajdonsága az, hogy a nemzetállam lassan a múlté.

Egyébként ha kétségeim lettek volna afelől, hogy hová akarok tartozni (de nem voltak soha), akkor a legutóbb olvasott könyv (A civilizációk összecsapása) hatására e kétségeim eloszlottak volna. Mindenképpen igennel szavazok, függetlenül a részletektől.

Még valami: mióta tudom a PISA eredményét, úgy gondolom, mostmár nem maradt olyan szempont, amely szerint jobbak lennénk bármiben is a nyugat-európai országoknál. Úgyhogy mi felfelé csatlakozunk, vagyis - ha nem is a megálmodott mértékben, de valamennyire biztos - jól járunk. Persze ha dán vagy svéd lennék, lehet, hogy én se vágynék az EU-ba.

Email a webmesternek | Gondola