gondola Fórum
Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció

Téma: Varga Tamás előkerült - FIDESZ vezetőink szavatossága lejárt
Dóra1976
2005. április 14. 08:46 | Sorszám: 49
Nincs "másik" oldal. Vannak akik őszintén jót akarnak a nemzetnek (és maguknak), vannak, akiknek teljesen mindegy, és vannak, akik leginkább saját magukra, esetleg közvetlen környezetükre tunak gondolni, ezen felül még 1000 árnyalat. És ez egyenletesen eloszlik az aktuális politikában. A FIDESZ is természetesen megpróbál minden érintetjéről letakarítani minden mocskot, ahogyan ezt a többi párt teszi. Kis ellentmondás, hogy amíg a magyar liberális párt szőlőbuliba megbukott vezetője lemondott aktuális tisztségéről, addig a szégyenszemre keresztény értékekkel a mellét verő egykori kedvenc pártom magyarázkodós, támadós offenzívába kezdett válasz gyanánt, saját, ugyanilyen ügyére.
Dóra1976
2005. április 13. 15:59 | Sorszám: 18
Látod, mennyire nincs különbség! Akármilyen álruhába bújik a keresztény-nemzeti(-nek maszkírozott) tolvaj ugyan olyan gazember, mint a ballibeláris(nak maszkírozott) tolvaj. Természetesen a saját tábor próbálja lemosni a letakaríthatatlant, de mi, a jobboldalon ebbe a hibába nem eshetünk bele. Az elveink, gondolataink válhatnak áldozattá, a vezetőinkkel nem bukhatnak képviselt értékeink.
Dóra1976
2005. április 13. 11:56 | Sorszám: 5
A FIDESZ jelenlegi vezetői, közeli cégei egy részének expressz vagyonosodására azt mondta egy ismerősöm, hogy amire a "komcsiknak" negyven évük volt, azt most kellett behozni néhány hatalmi év alatt. Nyilvánvaló, hogy Varga és Simicska urak nem titokban, mindenkit kihagyva tették a "dolgukat". Számomra ez azért nagy baj (és ezért is távolodtam el a FIDESZ jelenlegi vezető káderei által képviselt, vagy inkább gyakorolt irányvonaltól), mert ezt az elképesztő ellentmondást én nem nagyon tudom elviselni.
Dóra1976
2005. április 13. 09:59 | Sorszám: 0
Varga Tamás előkerülésével meggyorsulhat a több sebből vérző FIDESZ-vezetés cseréje. A választások megnyerése ezután már nem lehet kétséges. Vélhetően a sajnálatosan, Simicska úr közreműködésével eltüntetett 3 milliárd forintos ÁFA beérkezési helye is világossá fog válni. igy már nyugodtabb szívvel tisztíthatjuk meg kedvenc politikai tömörülésünket a képmutató vezetőktől. Nekünk ne legyenek ilyenek.

Téma: Ki legyen a következő magyar államelnök?
Dóra1976
2004. július 14. 12:13 | Sorszám: 127
Ez kitűnő válasz Gyöngynek Pontosan hasonlót írtam, csak nem ebben a stílusban
Az általad gyalázott polgártársunk igen igen becsületes, magyar ember, erről történetesen egészen jól vagyok informálva. Pédája lehet az őt gyalázóknak. De erre azok sosem fognak rájönni.
Dóra1976
2004. július 14. 10:25 | Sorszám: 121
Göncz népszerűsége, mint ahogyan Gyöngy jelezte Mádllal kapcsolatban, folyamatosan a csúcson volt. Ez nem a népszerűsítés, inkább elismerése a volt köztársasági elnök munkájának. Mint ahogyan ezt Mádl is megtette. Viszont az valóban furcsa, hogy csak az SzDSz tett ilyen típusú gesztust, a Fidesz az MSzP és a többiek nem. Kár. Valószínűleg ehhez kell még öregednünk néhány száz évet, a politikusainkkal együtt.
Dóra1976
2004. július 13. 17:36 | Sorszám: 118
Bocsánat, de ezeket a "megtorolt" és hasonlókat honnan veszed?
Az SzDSz plakátok, annak fényében, hogy anno ők voltak az anyapárt, érthetők voltak. Valóban furcsa, hogy miért nem egy közös plakát volt ez a többi pártttal.
Dóra1976
2004. július 13. 12:40 | Sorszám: 110
Ez a normakontrolos dolog jelenleg éppen úgy jellemző. Én arra emlékszem, hogy Gönczöt a saját expártja nem tudta mozgatni érdekeinek megfelelően, jelenlegi elnökönk pedig ennek ellenkezőjét igazolja volt tanítványával szemben, legnagyobb megdöbbenésemre.
Egyébként mi az, hogy vén hülye? Ha valaki ezt Mádlra mondaná, mit szólnál? Elég undorító lenne. Szerintem a bokájáig nem érünk Göncznek, nem érdemes durvulni, csak nekünk rossz. Egyéb iránt Gönczről Mádl véleményét kelle meggallgatnod.
Dóra1976
2004. július 13. 12:26 | Sorszám: 108
És akkor minden jobbos egy nótát fújna. Unalmas lenne a világ!
Dóra1976
2004. július 13. 12:25 | Sorszám: 107
Másképp látjuk. Gönczben ritka arányérzék, és hallatlan érzékenység volt (és nyilván van), hozzá képest jelenlegi elnökünk gyakran arra a bizonyos elefántra emlékeztet a porcelán szaküzletben. Az hogy ki jön balról és jobbról, teljesen mindegy, ha ezt képes feledtetni.
Dóra1976
2004. július 11. 23:17 | Sorszám: 94
Szerintem hiba lenne Mádl megválasztása még négy évre. Elismert jogtudós, és nyilván az alkotmányt is jól érti. De semmiképpen nem államfő típus. Állandóan érezhető, ki küldte, és ez akkor is baj, ha ez éppen a jobboldal volt. Ehhez a feladathoz egészen különleges személyiség kell, ez pedig nincs meg neki. Lehet, hogy az empátia, ami ehhez a feladathoz elengedhetetlen, egy diplomáciai érzékkel megáldott írónak, vagy akár természettudósnak jobban a birtokában van.

Nekem nem a jobboldaliság fáj, hanem, hogy ezt egyféle képpen tudják sokan elképzelni. Pedig.

Dóra1976
2004. július 11. 10:25 | Sorszám: 86
Elolvastam pár hozzáférhető írását. Érdekes alkotások, sok sok igaz megállapítással. Ám nemzet összekapcsoló feladatra ezek alapján semmiképpen nem ajánlanám.
Aki nagyon elindult egyfajta irányba, az azért nem vállalhat szerintem ilyen feladatot, mert azokat is teljes odaadással kell képviselnie, akik teljesen más gondolatrendszer mentén haladnak. Itt nem léphet be olyan személy, aki kizárólagosan letette a garast egyik vagy másik ma divatos irányzat mellé. Mégha "közülünk" való is. Ugyan ezért nem lehet nyilvánosan elkötelezett MSzP-és polgártárs sem. Hiszen ez "nemzet feletti" állás.
Dóra1976
2004. július 11. 09:22 | Sorszám: 85
Ő is jó gondolat! Bár: Estehrházy ismertségével, hatásával, személyének kisugárzásával igazán nem összemérhető, ráadásul ő sem teljesen független közszerepléseit illetően. Mérővel párhuzamba állítható (de nyilvánvalóan teljesen más személyiségek).
Dóra1976
2004. július 11. 09:17 | Sorszám: 84
Teljesen ismeretlen. Kellene még 10-15 év itthon, hogy szóba jöhessen. Szerintem.
Dóra1976
2004. július 11. 08:21 | Sorszám: 80
A már elhasznált politikusok államelnöki székhez juttatása valóban megakadályozandó (akkor persze Pozsgay is elvetendő?). Szerintem egyik politikai pártnak sem érdeke, hogy akár saját politikai hulláját ültesse be a székbe, az viszont mindegyiknek, hogy akár együtt a "konkurenciával" (ez lenne a jó) találjon egy, valóban a feladatra érdemes embert. Választék van.
Dóra1976
2004. július 11. 08:01 | Sorszám: 78
Az ő neve is egész jól hangzik! Bár hitelességét lehet, hogy sokan megkérdőjelezik, az tagadhatatlan, hogy Szűrössel ellentétben, ő végig lényegében ugyanazon elvek szerint politizált, és ez nagyon fontos. Nála tényleg igaz, hogy inkább a talaj vándorolt kicsit alatta. És talán alkalmas is lenne az aktuál politikán felülemelkedni.
Dóra1976
2004. július 11. 07:57 | Sorszám: 77
Továbbra sem értem: a valahová tartozás (esetemben, bármily fájó is, a politika konzervatív, keresztény oldalára), miért jelenti automatikusan az önálló godolkodás lekapcsolását, a totális kritika mentességet? Pont az a szép a világban, hogy színes, nem csak fekete-fehér.
Dóra1976
2004. július 10. 23:42 | Sorszám: 71
Nem tudom, mi számít a baloldalon, gondolom az adott szó legalább annyira, mint a jobb oldalon. Az tudom, hogy amikor mi (jobb oldal) voltunk hatalmon (1998-2002), parlamenti demokráciáról nem nagyon volt szó, amit OV. meg is erősített több nyilatkozatában. Felháborítónak tartottam, és szégyeltem magam, hogy akkor is a FIDESZ-re szavaztam (a Torgyán féle házasságért, és garázdaság támogatásért mégjobban). Ezért nem értem, hogy mostanság, amikor műkdödik a parlament, vizsgálóbizottságok alakulhatnak, ellenzékből eredménnyel szóhoz juthatunk, mi ez a cirkusz megint. Tehát mintha most éppen jelenlegi szeretett vezérünk és slepje csinálna "végbelet...tápcsatornájának elülső bemenetéből" (idézet tőled). De cak az üvöltözés hallatszik...egyenlőre.
Dóra1976
2004. július 10. 23:32 | Sorszám: 69
Ha annyira kiváncsi vagy, Fidelitas-os társaságba szoktam járni, temészetesen kizárólag provokációs és kémkedő szándékkal, melynek eredményéről rendszeresen beszámolót tartok az MSzP és az SzDsz ifjúsági szervezeteinél. Most jó?
Dóra1976
2004. július 10. 23:25 | Sorszám: 66
Valóban nem zavar. Emlékeztetlek, hogy Göncz Árpád szinte mindig első helyen volt, és itt már mentek olyan vélemények, amit jobboldaliként szégyenteljesnek tartottam. Én nem tartom egyensúlyozónak, és erre elé sok példát szolgáltatott. Mindenesetre jobb, mintha igéretéhez, és koalíciós megállapodásához híven OV Torgyánt tette volna elnökké.
Dóra1976
2004. július 10. 23:19 | Sorszám: 65
Na, ez sajnos nem igaz. Szeméyle teljesen karaktermentes, egyetlen lényeges vonása, hogy iszonyú nehezen választották meg. Pont ráférne hazánkra, hoy mind a kormány élén, mind a köztársasági székben egyéniségek üljenek. Akik kultúráltak, intelligensek, igazi "européer" emberek. És nem hajolnak semerre. Vagy ha valamikor igen, ebben a pozicióban (köztársasági elnök) már nem lenne nyoma. És ez most sajnos egyáltalán nincs így.
Dóra1976
2004. július 10. 23:13 | Sorszám: 64
Kovácsnak elszállt az agya, de már remélhetőleg nem pűlyázik ilyesmire.Medgyessyről nem hallottam, hogy eszébe jutott volna ilyen, de nem kizárt. Nem tudom, mi a helyzet a Fibisznél. A köztársasági elnöki poszt politikailag semleges, ezt ma nagyon kevesen tudják elmondani magukról a reflektorok fényében lévők közül.
Dóra1976
2004. július 10. 09:24 | Sorszám: 58
Az ötlet egyébként már hónapok óta fogalmazódik bennem, mind a két névre, információim szerint tőlem jön, de ez nem zárja ki, hogy más fejében is megfordult! Valóban fantázia kell, hogy elképzeljük, van világ jelenleg "divatos" jobboldali irányon kívűl is, de tényleg van! Jobb felkészülni
Dóra1976
2004. július 10. 08:37 | Sorszám: 57
Bocsánat, hogy hasonlíthatod össze az államelnöki posztot a miniszzetelnökivel? Teljesen más! Neked lehet, hogy jobb lenne velük (=gondolom magadból indulsz ki), de én nem írtam róluk semmit.
Dóra1976
2004. július 10. 08:34 | Sorszám: 56
A provokációt lehet hajtogatni, de minek. Tkp. nem értem, miért olyan nehéz eltűrni a jobboldali "alom" másként gondolkodóit? Már írtam, de ez a szellem gyakran idézi az 50-es, 60-as évek hazai, éppen baloldali diktatúrájának szellemét. Ez most éppen a jobb oldal,de mindegy (egyébként elég ilyesztő az O.V. körüli cirkusz is, ami számomra szintén a fenti diktatúrikus kor hangulatát idézi.)
Ne feledjük: A Javított Kiadás önként íródott, vállalva a következményeket, és egyértelmű önkéntes állásfoglalás is volt az egész megjelentetése (és saját kutatáson alapult). És ne feledjük: az a papa volt. Ugyanezt a mi, még ma is futó, egyébként kitünő pedagógus, Pokorni Zoltántól nem önként láthattuk. Viszont ugyan úgy nincs benne semmi, mert az sem ő volt, hanem az apja. Mellékvágány. Esterházyban az a fantasztikus, hogy, és ezt már leírtam, a jelenlegi politikai elit legnagyobb részét, aki oly büszke magára, egyszerűen zsebre tudja vágni intelligenciájával, kultúrájával, széles körű tudásával. És a világban igen jó hírű polgártársunk, az országképnek is használna. És ami nagyon fontos:nagy humanizmussal és empátiával rendelkezik, ez pedig ritka ma hazánkban, .Diplomáciai érzéke pedig iskolát teremthetne.
Dóra1976
2004. július 10. 08:18 | Sorszám: 55
Tőkés sokat tett a romániai forradalomba torkolló események alakulásában, személyes sorsával nem törődve. Az erdélyi magyarság sorsa ma is a legdominánsabb eleme "harcának". De: a folyamatos konfliktuskereső attitüdje, kissé kalandor, a diplomáciai érzéktől tökéletesen mentes poltitizálása totálisan alkalmatlanná teszi egy ország egységes képviseletére.Személye nem egybeforrasztaná, hanem megjobban megosztaná a nemzetet.
Dóra1976
2004. július 09. 21:16 | Sorszám: 48
No,ha ennél több nem jön össze a pontozható hozzászólásokból, köszönöm a részvételt!
Dóra1976
2004. július 09. 14:54 | Sorszám: 42
Mádl Ferenc kényszer szülte választás. Igazán nincs karaktere, és nemzet felettinek sajnos egyáltalán nem mondható. Egészen bizonyosan tekintélyes jogtudós, de semmiképpen nem tekintélyes államférfi. Ne lenne jó hazánknak még négy év vele.
Dóra1976
2004. július 09. 14:52 | Sorszám: 41
Ez jó ötlet!Nem jutott eszembe a neve,de tetszik a felvetés.Vélhetően ő is alkalmas lenne, bár róla sokkal kevesebb ismerettel rendelkezem, mint az általam felvetettekről.
Dóra1976
2004. július 09. 14:50 | Sorszám: 40
A királyságról, mint intézményről egy történész-lelkész ismerősőm nagyon próbált meggyőzni, ez azonban szerintem nálunk nem nagyon jönne be. A nép egy részének valóban heveny "vezérhiánya" van (és szerintem ez torzul be nagyon helytelenül O.V. személye köré, szétzúzva ezzel a jobboldali politika lényegét, hiszen ez már inkább a személyi kultusz kaméleon politikája), ám mégis: én a parlamenti demokrácia híve vagyok.
Dóra1976
2004. július 09. 10:37 | Sorszám: 31
A "Szőlővessző" nick tulajdonosától a leírtakkal megegyezőt hallottam egy rádiós nyilatkozatában. Tehát én valóban rájöttem ki ő . És nagyon igaza volt. Azt hiszem, történelemben verhetetlen.
Dóra1976
2004. július 09. 07:35 | Sorszám: 22
Mérő és Esterházy is igen igen világosan, és időben változatlan értékrend mentén gondolkodó emberek. Az idők során megismert értékeik mögé beálítható minden ember ebben a hazában. Rendkívüli intelligenciájuk, és kultúrájuk, világunk és a világnyelvek széleskörű ismerete lehetővé teszi szerintem, hogy valamelyikük mind a hazánkban még tartó magyar-magyar belharcokat, mind a nemzetközi szintű problémákat elegánsan megoldja, vagy ez irányba terelje. Amit a kiskaliberű háborgó politikusaink képtelenek a saját önös érdekeikkel szemben megtenni, azt két ilyen "szellemi óriás" könnyedén megteheti.
Dóra1976
2004. július 08. 22:06 | Sorszám: 12
A nemzet fogalmat egyik általam említett polgrtársunknak sem kell tanítani. Viszont mi tanulhatunk ugyan e tárgyból tőlük. Többek között ezért is említettem őket.
Dóra1976
2004. július 08. 20:50 | Sorszám: 0
Kedves topic társak! Régóta foglalkoztat a gondolat, hogy hamarosan ismét új elnököt kaphat az ország. Ki legyen az? Ki méltó igazán kultúrája, humanizmusa és közéleti ismerete alapján erre a feladatra? Megmondom őszintén, a "nemzeti" oldalunkon ilyen embert nem találtam, talán Szokolay Sándor, de ő ehhez a feladathoz visszafogott. Viszont két olyan név is felmerült bennem, akik minden szempontból megfelelnek, és vitathatatlanul az egész jelenlegi politikai elit felett álnak: Esterházy Péter (kifogástalan történelmi család extraként) és Mérő László.

Téma: A kormány csalni fog a népszavazáson?
Dóra1976
2004. november 25. 07:38 | Sorszám: 50
Ez nem magyarázza a hisztérikus kisóvodás viselkedést nemzetközi szinten. Ez a mi belső ügyünk, itthon lehet vitatkozni.
Dóra1976
2004. november 25. 07:26 | Sorszám: 48
Amíg a jobboldal jelenlegi, remélem átmeneti ideig működő prominensei nem tanulják meg azt, amit nemzetünknek évszázadok óta nem sikerül, addig sok jó nem vár az országra. Legalább nemzetközi szinten a magyar a magyart támogassa, ne a másik torkának essen. Addig ez a kettős állampolgárságos, nemzetféltős szöveg pontosan olyan mértékben üres maszlag, mint amilyen a FIDESZ eddigi egymás után sorakozó 285 szent és megváltoztathatatlan erkölcsi és politikai állásfoglalása.
Dóra1976
2004. november 25. 06:11 | Sorszám: 46
A Rudikám nyilván a húgodnak szólt. Egyébként azt az örök, magyarokról szóló törvényt adta elő, erősítette meg Szájer, hogy a magyarok sehol, de sehol nem képesek összefogni. Inkább, akár mások javára is, kinyírják egymást. Hasonló a helyzet gyakran, pl: Erdélyben. Ottani egyik rokonom mesélte, hogy gyakran a másik magyar ember (pl: egy vasgyár egyik főnöke, egy kórház egyik orvosa) gáncsolta a honfitársait, amíg román honfitársuk segítette magyar polgártársát. Ez mi? Ugyanaz, amit Szájer szájhős előadott az EU parlamenti bizottságban. Kovács ott nem egy hazai politikai ellenfél, hanem a FIDESZ helyi erőinek nemzettársa , tetszik, nemtetszik. Mint ahogy fordítva is az (és ezt az Orbánnak adott nyári külügyi segitség bebizonyította.) Amit a csehek nagyon szépen, ugyan ebben a témában előadtak, a mi fiatal, de ősi átokkal megszórt jobboldali politikusainknak nemsikerült. Nagyon szép, de reális kép.
Dóra1976
2004. november 24. 22:03 | Sorszám: 38
Nem bizony. Az egész szégyenteljes magyar hiszti, és a legnagyobb gazemberség az, hogy erre a negatív tulajdonságra utazva próbálnak O.V.-ék eredményt elérni. Sikerrel! Semmi köze ennek semmiféle elvhez, és magas gondolatokhoz. Ez egyértelműen látható a jelenlegi szivárvány politikai elgondolást vizsgálva: mindegy, hogy miket hajtogatunk, a lényeg az, hogy minnél több embert széditsünk el a populista szöveg-hegyekkel. Amelyek irányvonala, akár havonta, elkanyarodhat, akár az előzővel ellenkező irányba is. Aki meg ezt a hajlongást nem tudja követni, az egy rohadt kommunista áruló, nemzetidegen és egyéb nagy marhaságok. Remek, jelenleg van felvevő piaca ennek a maszlagnak, az indulatok szítása nemzetünkben jó talajra talál (az Európa Parlamentben is bennünket röhögtek ki, mikor a magyar a magyart "gyilkolta" a meghallgatáson, a csehek pedig össze tudtak tartani, de legalább megint megmutattuk, hogy a szájunk nagyon nagy, de erkölcsileg sehol nem vagyunk, akár még a kelet-európai társainkhoz képest sem.)
Dóra1976
2004. november 24. 21:15 | Sorszám: 34
Természetesen nem fognak csalni, mint ahogyan a 2002-es választásokon sem tették. Egyszerüen hülyék voltak a jobboldal vezető. Vezérünk és csapata. Ennek következménye, hogy ma már a FIDESZ egyszerre kommunista, és elkötelezett híve a kapitalizmusnak. Nem rossz... Az idei három súlyos vereséget sem csalták el, viszont nem arénáztak az utakon. A baloldalnak nagyobb lenne a kultúrája, intelligenciája? Reméljük nem...csak rosszul tartjuk a látszatot.

Téma: Szabó Iván emlékezete
Dóra1976
2005. augusztus 05. 21:05 | Sorszám: 14
Antall pontosan annyira "tetszett" nekem akkor, mint Orbánéknak (azidőtájt). Gondolom emlékszel az akkori Orbán-féle nyilatkozatokra. Azóta én nem változtattam meg a véleményemet. Egy párt eredményei nem mindig jelzik a benne dolgozó politikusok külön erényeit (lásd, a KDNP is megszűnt, pedig Isépy igazán kvalitásos szemályiség volt. A párt azonban inkább Surján, Semjén valamint Giczy jellemzőit mutatta, és gyakorlatilag meg is szűnt). A nem hangos, de nagyon erős "töltésű" emberek sokkal többet érnek, mint a mindennapa kamkerába lihegős, satótájékozatós, de érezhetően nem túl "súlyos" alapokon álló titánok, akiket a történelem, , az ő jó szokása szerint, értéküknek megfelelő szintre rak. Csak ez nem mindig rövid idő, addig sok kárt okozhatnak, különösen a lelkekben. És ezt tartom én nagyon veszélyesnek, mint már több helyen írtam. Az igazi politikusok, mint amilyen Szabó Iván volt, de ilyennek tartom Katona Tamást is, aki szerncsére még köztünk van, vagy Tölgyessyt, és még van néhány, az embereket nem rombolják. A legfontosabb dolog ez. A szavak ereje, a stílus nagy erő. Rombolni könnyebben tud, mint építeni. És a nagyok a nehezebb utat választották, a fiatal politikusnak látszó kortársaink jó része a könnyebbet
Dóra1976
2005. augusztus 05. 19:55 | Sorszám: 11
A szellemiséget, melyet Szabó Iván is képviselt, tovább kell vinni. Számomra az kétséges, hogy a jelenleg a jobboldalon domináló ifjú "lovagok" lényükkel, viselkedésükkel alázzák meg az elmúló testű, de élő szellemű politikus kollégáikat, és a képviselt értékeket. Ez a veszély, melyre Szabó Iván halála, és az utánna maradt űr figyelmeztet bennünket. Pontosabban figyelmeztethetne, ha hagynánk, és odafigyelnénk ilyen "apró" részletekre.
Dóra1976
2005. augusztus 05. 17:34 | Sorszám: 8
Fogalmam sincs, mi lehetett a lezárás oka, de ez most nem fontos.
Dóra1976
2005. augusztus 05. 15:16 | Sorszám: 0
Bár valami miatt bezárattatott az előző topic, azért mégiscsak feltenném a kérdést: a mai nagysebességgel romboló ifjú (ifjabb) "titánjaink" itt a jobboldalon, mit tanulhatnának a számomra Isépyhez hasonlóan emblematikus személyiségtől?

Téma: Hiller adja vissza a diplomáját!
Dóra1976
2004. október 24. 22:13 | Sorszám: 8
Nem akartam magam külön beállítani sehogy. Vagyok, aki vagyok.
Dóra1976
2004. október 24. 16:15 | Sorszám: 4
Azért átment amire céloztam, remélem
Dóra1976
2004. október 24. 13:03 | Sorszám: 1
"1983-88 között az ELTE BTK történelem-latin szakán szerzett diplomát. 1990-ben egyetemi doktori fokozatot, 1996-ban Ph.D. tudományos fokozatot szerzett. Tizenöt éve tanít az egyetemen. 2001 óta egyetemi docens." www.mszp.hu

Melyiket? Komolytalan ez így. Viszont most már ideje lenni a jobboldal vezérei, és nagyszájú hangadói között szétnézni, mert lejárt a pihi és a hülyék ideje.


Téma: Best of Gyurcsány!
Dóra1976
2004. október 20. 22:32 | Sorszám: 295
"...hogy fellélegezzenek - D-1976-ok és hasonlók"
Valóban fellélegezhettem. Gyurcsány megjelenésével lehetősége lett egykori kedvenc pártomnak, a FIDESZ-nek, hogy a kisgömböcről szóló mese végkifejlete felé száguldásból kilépve, megtisztult vezérkarral valóban klasszikus konzervatív, keresztény néppártá váljon. És ne ilyen idológia maszlagokba burkolódzott egyesületté, mely a nézeteit vezetőjéhez hasonlóan váltogatja, szinte hetenként.

Téma: A politikai oldalak összemosása - az új HF
Dóra1976
2004. május 11. 22:42 | Sorszám: 26
A kommunista és keresztény elvek EREDETILEG igencsak hasonlítanak egymáshoz. Te is nyilván hallottál az olasz kommunista katolikus papokról. Akik nem békepapok voltak.
Dóra1976
2004. május 11. 17:55 | Sorszám: 20
Valóban!Most hívott a Kövér, és utasított Látszik, hogy nem vagy hozzászokva az önálló gondolkodáshoz. Nemjó.
Dóra1976
2004. május 11. 14:04 | Sorszám: 4
A közös EP lista szerintem nem a politikai oldalak összemosásáról, hanem nemzeti összefogásról szólt, ami hasznos lenne már nagyon. Értelmetlen, de jól szimbolizál. Ez az ötlet viszont az összemosás vágyát takarja. Jó nagy hülyeség. A kommunistát a kontraszt végett használtam, én nem érzek benne a jelen korban negatívat. Vállalható, mint a mi jobboldali nézetünk híveinek hovatartozása. Mindegyiknek volt sötét múltja, de nem jellemzi bélyegszerűen a ma odatartozókat.
Az éles fényre "jobban" vevők néhányan, ezért.
Dóra1976
2004. május 11. 13:41 | Sorszám: 1
Hazafias Népfront. Emlékeztek még? Körülbelül ezt érzem a mostani O.V. bejelentésben. Ebben semmi egészséges nincs (a hatalomhoz való közelebb kerülés reményén kívűl). Kiváncsi vagyok, hogyan veszi az én ősi KDNP-és apám, hogy egy kommunista érzelmű emberrel kerül egy pártba. Ez egy alapvetően okos ötlet, de nem a nemzet szempontjából. Készül a daráló...már aki belesétál.
Dóra1976
2004. május 11. 13:39 | Sorszám: 0
Hazafias Népfront. Emlékeztek még? Körülbelül ezt érzem a mostani O.V. bejelentésben. Ebben semmi egészséges nincs (a hatalomhoz való közelebb kerülés reményén kívűl). Kiváncsi vagyok, hogyan veszi az én ősi KDNPS-és apám, hogy egy kommunista érzelmű emberrel kerül egy pártba. Ez egy alapvetően okos ötlet, de nem a nemzet szempontjából. Készül a daráló...már aki belesétál.

Téma: Beszlan: nálunk is eljöhet
Dóra1976
2004. szeptember 08. 18:17 | Sorszám: 132
Ismét eltaláltad, lelepleztél! Én vagyok Dávid Ibolya egyik titkosügynöke.OFF ON
Dóra1976
2004. szeptember 08. 05:23 | Sorszám: 108
Mi a nemzetmentés? Pl.: erdélyi gyermekek segítése az? Akkor elmesélem, hogy egy ismerős család évtizedig gondoskodott egy belső erdélyi, fogyatékos gyermekről hazánkban (aki természetesen nem volt rokon), és miután sokat javult, hazaküldték. A család egyébként SzDSz szimpatizáns, de ez lényegtelen, viszont humánus. Mert ez a fontos. Sajnos politikai érdeklődés független, hogy ki mennyire pusztítja a nemzetet, a politikai jelleg nem mutatkozik meg a rombolásban. Ez csak szövegelés.
Dóra1976
2004. szeptember 08. 05:17 | Sorszám: 107
Műmajom a fejed.
Dóra1976
2004. szeptember 08. 05:16 | Sorszám: 106
Kiből lett anno nyilas, és kiből kommunista?
" Mind a kettő meg akarja semmisíteni ellenfelét, a fasiszta bevallottan, a komcsi többnyire hazugsággal álcázva"
Ez így biztosan a legnagyobb marhaság. Nyilván való, hogy a kommunisztikus eszméket jópáran népírtó hajlamaik álcázsára használták, ám az biztos, hogy a háború alatt és után az emberek fejének nagy részében (és a világ sok helyén a vezetés fejében is) pont ennek az ellenkezője volt. A nyilas mozgalmak azonban indulás képpen már hírdették a rendcsinálást, és élőlényritkítást, és gyakorolták is. Mintha nem én mosnám össze a dolgokat...
Dóra1976
2004. szeptember 07. 20:42 | Sorszám: 96
Egy demokrata nem ijed meg. De fél, mert előre tud gondolni.
Dóra1976
2004. szeptember 07. 20:41 | Sorszám: 95
A vegetáriánusokkal semmi gond
Dóra1976
2004. szeptember 07. 20:41 | Sorszám: 94
Az minig lehet akár veszélyes is, ha egy tanult ember áll a nemkívánatos mozgalmak élére.
Dóra1976
2004. szeptember 07. 16:57 | Sorszám: 89
A veszélyes politikai erők hol ilyen, hol olyan színben tűnnek fel. Nyilvánvanóan hülyeség a kommunista meggyőződésüek jelentős részét gyilkosnak minősíteni, hiszen akkor az egész jobboldalt le lehetne fasisztázni, ez szintén marhaság. Az igazi baloldali, akár komunista gondolkodásuak alapvetően rendkívűl humánus emberek (gondoljunk a kommunista papokra Olaszországban, ami látszólag ellentmondás), ugyan úgy, mint a nem kirakat keresztények, a valódi polgári, keresztény értéket vallók, a jobboldaliak nagyobb része. Érdemes elszakadni a nagy, általánosító fröcsögésektől, és koncentráltan kiszűrni a valóban veszélyes csoportokat.
Dóra1976
2004. szeptember 07. 16:50 | Sorszám: 88
Már megállapítottuk, és te is írod: az ordas eszme álca. Tehát jogosnak találod a felvetésem, köszönöm!
Dóra1976
2004. szeptember 07. 16:49 | Sorszám: 87
Pár tucat nyilas ugyan olyan veszélyes, mintha maoista harcias elemek indulnának be nálunk. A veszélyt nem szabad lebecsülni. Maoisták nem randalíroztakmég nálunk, nyilasok igen.
Dóra1976
2004. szeptember 07. 14:00 | Sorszám: 83
Azért ez elég nagy marhaság, amit leírtál. Azok a felnőttek, akik annak idején a nyilas polgártársakkal futottak össze mint üldözött, illetve azok, akiknek elmesélték, átadták ezt az élményt, jogosan meg is rettenhetnek az újra felbukkanó "ordas eszméktől". Vlamint minden olyan ember, akiben munkál az empátia, és nem utolsó sorban az életösztön.
Dóra1976
2004. szeptember 07. 13:56 | Sorszám: 82
Rendben, akkor külön, a te részedre ne legyen az. Csak neked, csak most...
Dóra1976
2004. szeptember 07. 12:55 | Sorszám: 77
Nem hányadék. Érdekli.
Dóra1976
2004. szeptember 07. 12:54 | Sorszám: 76
A terror az terror. A nyilasok ellen pontosan ugyan úgy fel kell lépni, mint egyéb jelképek mögé bújt gyilkosok ellen. Semmi különbség. (Mint ahogy a Szállasi-féle államelmélet is szinte azonos a Sztálin-félével.)
Dóra1976
2004. szeptember 07. 12:51 | Sorszám: 75
Gyermekeinket azzal veszélyeztetjük, hogy egy teljesen ostoba irányzat után vakon rohanva hagyjuk, hogy feszültségben legyünk immár évek óta. Ez nem múlik el nyomtalanul. A folyamatos, és teljesen mesterségesen fentartott stressz lecsap a szervezetre, a gyerekek, mint rendkívűl érzékeny lények sokszoran felveszik a hangulatot. Amellett, hogy köztünk felnőttebb "jellegű" lények között is számtalan, egyébként elkerülhető betegség alakulhat ki ( főleg autoimmun betegségek: rák, cukorbaj, sm, de a keringési gondok is jelentkezhetnek), nekik a személyiségfejlődésükben jelenthet külön akadályt ez a rendkívűl káros politika. A Hungarista mozgalom és a nyilasok semmilyen kapcsolatban nincsenek, mint tudjuk. Vagy mégis?
Dóra1976
2004. szeptember 06. 16:43 | Sorszám: 54
A nyilacsok és a terroristák kapcsolata evidens: a vérontás iránti óhatatlan vágy, vmi cél elérésébe, esetleg eszmébe burkolva. Megtetézve nagy adag perverz egyébbel.
Dóra1976
2004. szeptember 06. 14:44 | Sorszám: 48
Természetesen rosszul értedted. Azt állítom, hogy ha szemet húnyunk bizonyos jelenségek felett, sőt támogatólag demosonstrálnak vezetőink pl: olyan sajtótermékek mellet melyek a beszlani elkövetőkhöz hasonkó erőket támogatnak, akkor amellett, hogy ez aljas szemforgató politika, még igen veszélyes is. Csodálom, hogy Pokorni Z., történelemtudása annyira csekély, hogy nem látja, a dédelgetett vadmacska az ő torkát is elharaphatja. A nyilas polgártársaink annak idején nem válogattak a kivégzendők között túlzottan, és a mai, szellemiséggel megfelőlen beetett, október 15-én felvonuló ifjú polgártársaink, ha sor kerül rá, szintén nem fongak. Tkp. az kellene, hogy a teljes magyar keresztény ifjúság felvonulna a "konkurens" tüntetésen, ahol a nyilasok hatalomátvételének és vérengzésánek megtörténtéről emlékeznek meg. így lehetne a nemzeti összefogást igazán demonstrálni az ébredező nyilas mozgalmak ellen.
Dóra1976
2004. szeptember 06. 07:26 | Sorszám: 12
1. A jelenleg hangadó jobboldal hallgat. Előző hozzásólásomat olvassad.
2.A nemzet nem jobb és bal, hanem az tartozik ide, aki magyarnak érzi magát.Ennek nincs köze a politikához.
3.Gyermekeinket mi veszélyeztetjük a legjobban , magyarok. Olyan feszült légkört biztosítunk a felnövekedésükhöz, mely lelkileg összezúzza őket, így szervezetük a legkülönfélébb, teljesen felesleges betegségeket produkálhatja, akár egy életen keresztül. Valamint a nagy somolygásban olyan erőket hagyunk "kilépni a palackból", amely akár az általunk érinthetetlennek vélt családunk életét fogja lezárni.
4.Bácsfi Diána (jelenleg) és csapata a látható képviselői. A nyilas szellemiség irányába mutató publikálások (mert minden kicsit gyűlölködő "hang" fejlődése nem állíható meg.)
Dóra1976
2004. szeptember 06. 07:19 | Sorszám: 11
Ez nem ócska propaganda. Itthon kezd ébredezni az erőszak, és a éenagyobb megdöbbenésemre, a jelenleg keresztényi alapokon mozgó, eddig többé-kevésbé általam is preferált politikai erő megy ott sunnyog a hátterében,aktuális politikai érdekek miatt. A Demokrata egy förmedvény, egyszerűen nem értem, mit keresett ott a FIDESZ vezérkarának részlete. A Demokrata pedig ott van ezek mögöt a nyilas palánták mögött, csak a propagált könyveket kell megnézni, ha már a cikkekbe nem néznénk bele. A nyilas szellemiség pedig kb. ugyanoda vezet, mint azt az oszétiai iskolában láthattuk. Annak idején itthon is a legkegyetlenebb módon hullottak a mayar emberek a magyar nyilasok szíves közreműködésével. Fel kell lépni a torz erőkkel szemben, ezt elvárom jelenlegi vezetőinktől. Nem a hallgatást.
Dóra1976
2004. szeptember 05. 23:11 | Sorszám: 2
Ez nem provokáció. Próbáld ne sértésnek, hanem erőteljes figyelem felhívásnak felfogni, és akkor eljutsz ahhoz, ami valójában "akar lenni" ez a topic: erőteljes figyelem felhívás.
Dóra1976
2004. szeptember 05. 23:03 | Sorszám: 0
Ha nem fékezzük meg az ébredő erőszakot, ami még a politika támogatásával, annak oldalvizén közlekedik, ránk is beköszönhet ez az idő. A mi gyermekeink ugyan ilyen helyzetbe kerülhetnek, megerőszakolhatják, megkínozhatják őket, azok, akiket most hallgatólagosan támogat a jobboldal, amihez egyre sajnálatosabb módon én is tartozom. Mikor emeli már fel szavát valamelyik FIDESZ-es vezetőnk e hangok ellen, miért ad támogatást személyes jelenlétével egy népeket egymás ellen fordító lapnak? Nagy veszély az októberi nyilas gyűlés szellemisége is, semmi köze a keresztény gondolatvilághoz, nagyon remélem, hogy az itt "publikáló" társak" elhatárolódnak ettől a veszedelemtől.

Téma: "Hiszünk a szeretet és az összefogás erejében"
Dóra1976
2003. április 14. 07:35 | Sorszám: 82
A "jó" oldal egy esszencia. Több vélekedés közös kivonata. Mára teljesen világos, hogy a "mi" vagy "ők" kizárólagossága saját érdekünkben tarthatatlan. Legalább annyian taszítódnak a jobbtól, mint a baltól. Tehát egy út van: a közös nevező.
Dóra1976
2003. április 10. 17:50 | Sorszám: 10
Bizony, honfitárs! Őszinté megmondom, ilyen kétkedéseket "balról" nem nagyon hallottam. Lehet, hogy ők jobban látják a valódi nemzeti összefogás erejét? És mi lenne, ha ebben tanulnánk?
Dóra1976
2003. április 10. 15:01 | Sorszám: 5
Többféle baj van ezzel a folyamatos feszültségben tartással. Az első és legfontosabb az emberek lelke. Ami amúgy sincs általában rendben. Ha ezt meszterségesen állandó feszültségben tartjuk, akkor ez visszahat a szervezetük működésére. A lelki feszültségek nagyon könnyen elgázolhatják pl: az immunrendszert, ismert a vérnyomásemelő hatása, a családokban felébredő feszültségekről nem is beszélve. Amikor egy polg. kör gyűlésen valaki a másik oldal nemzetgyilkos politikájáról beszélt nagy indulattal, az jutott eszembe,hogy amit mi csinálunk, pont ez. Feszültséget tartunk, és ezzel öljük lassan de biztosan a honfitársainkat. És magunkat. A másikat pedig többször leírtam: kis ország vagyunk. Ha jól szétverjük egymást, kihasználja a környezetünk az ellentéteinket. Saját magunk okozzuk a pusztulásunkat.
Dóra1976
2003. április 10. 06:54 | Sorszám: 0
Ez a jelmondata a legújabban szerveződő egységünknek. Jelentheti ez azt, hogy a nemzet érdekében felül tudunk emelkedni a "bal-jobb" rohamnak? Hogy az aktuális hatalmi ingereket a TELJES NEMZETI ÖSSZEFOGÁS alá tudjuk rendelni?
Ezt írtam nemrég, de ide is jó:
"Attól tartok, elfelejtitek, hogy ha saját kezüleg verjük szét a nemzetünket, egy nagy kacaj közepette fognak átgázolni rajtunk. Ez a jobb-bal cirkusz most már lassan abbahagyandó, mert a saját sírunkat ássuk, mások pedig, teljes joggal, jót röhögnek. Aztán lépnek."

Téma: A mérgezett generáció
Dóra1976
2004. május 21. 10:02 | Sorszám: 26
Az, hogy én minek érzem magam, nem te fogod meghatározni. Ismét leírom: nem érzem úgy, hogy a jobboldal sikagyú, egyirányban gondolkodó emberekből állna, aki folyamatosan leborul a VEZÉR előtt, és egyáltalában nem gondolkodik.
Dóra1976
2004. május 21. 10:00 | Sorszám: 25
Egyáltalán nem helytálló.Egy, a "többséghez" tartozó nyilatkozik a "kisebbség" nevében, hogyan tudná őt elfogadni. Viszont ez az egész tartalmaz egy nagy buktatót: hazánkban az emberek vannak többségben, az elefántok meg hozzájuk képest kisebbségben. Más kategória nem létezhet.
Dóra1976
2004. május 20. 21:35 | Sorszám: 21
Te nem tisztességes zsidó, hanem egy nagy ökör vagy. Még csak nem is hasonlít!
Dóra1976
2004. május 20. 06:47 | Sorszám: 14
Nekem sajnos nincs kozom ehhez a nephez, de ez csak genetikai hianyossag (bar mint amennyire mindannyiunknak koze van, abban en is reszesulok). Ezt a nagy adag suletlenseget, amit irtal, ezert eleg szormoruan olvasom. A generacionban tovabb elo gyulolet megmergez sajat magunkat is,ezert is irhatsz ilyen hulyesegeket.
Dóra1976
2004. május 19. 23:09 | Sorszám: 9
Szerintem ez szörnyű.Hogyan kerül a mai fiatalok közé egy ennyire régi, és már réges régen túlhaladott ostobaság? Miért szekírozzuk egymást ekkora marhaságokkal? A saját generációnkat verjük szét!
Dóra1976
2004. május 19. 21:48 | Sorszám: 0
Baráti beszélgetésen voltam, és mintha 80 évvel ezelőtt ültem volna ott. A magát szintén gyakorló hívő keresztény lelkeknek való 20-as, 30-as emberek azt kutatták, ki honnan származik, ki képtelen a származása miatt bármit tenni az országért. Ez iszonyú. Hogy lehet, hogy a mai fiatalok generációjában ez még mindég fontos??????Ez a magyarság pusztulásához vezető nyílegyenes út.

Téma: Nem legitim a hatalom! Nincs 20%-uk!
Dóra1976
2004. június 13. 22:34 | Sorszám: 17
Szerencsére a FIDESZ jogkövető párt, és ekkoras marhaságnak, amit leítál, nem dől be. A baloldali tömegek, mint tudjuk, nehezen mozdulnak, ez kb. a részvételből is látszik. A jobboldal pedig nagyon aktív, ennek tagjai is. Ennyi. Következtetni ebből önbecsapás.

Téma: Gyurcsány a balf......
Dóra1976
2005. március 15. 22:35 | Sorszám: 147
Sikerült bekanyarodnod az ismert útra...miért is?
Dóra1976
2005. március 15. 22:34 | Sorszám: 146
No, és miért nem? És miért támaszod neked Gyucsány?
Dóra1976
2005. március 15. 22:32 | Sorszám: 145
Hol volt még Gyurcsány, amikor jobboldali elvtársaink már vígan randalíroztak, vezetőink hallgatólagos beleegyezésével...
Dóra1976
2005. március 15. 16:55 | Sorszám: 136
Ez egyrészt butaság, másrészt hamis következtetés. A rendszerváltás "uralkodói" közül egyvalaki járt rendszeresen templomokba megszólítani a híveket.
Dóra1976
2005. március 15. 14:51 | Sorszám: 123
Ez nem politika, ez bunkóság. Ugyan olyan, mint zsidó temetőben randalírozni. Tévút, ne tévedj rá.
Dóra1976
2005. március 15. 14:50 | Sorszám: 122
Az "A" és "B" intelligencia lélektudományi anyag, bocsánat az utalásért.
Dóra1976
2005. március 15. 13:55 | Sorszám: 101
Orbán nem azért maradt füttymentes, mert olyan tökéletes, hanem mert, és ez eddig egyértelműen kiderült, a baloldali, ellene heves antipátiával rendelkező szavazókban az itt is komoly szerephez jutó "B" intelligencia magasabb fokon van. Ez van, szembe kell néznünk vele.

Azon pedig csak ésszerűsítéssel, és nem mégtöbb pénzt a feneketlen zsákokba ürítésével, lehet segíteni, hogy a magyar mezőgazdaság a rohamosan romló piaci feltételek között fentmaradjon. A birtokok összekapcsolásával, a hasonló jellegű munkák megosztásával, jelentős pénzek takaríthatók meg. Ólcsóbb lesz a termelés a gazdának.

Dóra1976
2005. március 15. 13:24 | Sorszám: 95
Természetesen van bérmunka, ez eddig sem volt kérdéses. Az azonban már kiderült, hogy a rendelkezésre álló területhez túlzottan sok a gép. Az optimum megtalálása kényszer. A termék "szerkezetének" optimális beállítása nem könnyű, az időjárás pedig mindent befolyásol. Ám a buktatók jelentős részének megszüntetése az elháríthatatlan "lengések" kiegyenlítéséhez biztosíthat többlet erőt.

Egyébként pedig a jelenlegi kormányfő kifütyülése továbbra is a jobboldal szégyenét mélyiti. Baromság.

Dóra1976
2005. március 15. 10:05 | Sorszám: 70
Jól van, látom azért nem cáfolatot írsz! Példa: a legtöbb gép, amivel a gazdák a főváros felé kanyarodtak, a jelenleg tulajdonosaik által megművelt terület sokszorosát képes ellátni. Hamarosan belekényszerülnek a géptulajok, hogy például öt egymáshoz közeli földdel rendelkező gazda közösen megtartson két gépet, és azzal ugyanazt a munkát kevesebb pénzből tudja megoldani (mert nem csak az üzemanyag kerül pénzbe). Például itt jelentősen csökken az egységköltség. A termelés intenzitását nem kell növelni, de lehet, hogy a termelt áru összetételét igen. Ez természetesen nem jelenti azt, hogy az államnak ne kellene építeni mondjuk gabonatárolókat. De azt feltétlenül, hogy ugyanazt feleslegesen többször ne fizesse ki.
Dóra1976
2005. március 15. 08:56 | Sorszám: 41
Az teljesen biztos, hogy az egyre csökkenő terményárakból, és az egyre növekvő termelési költségekből a családi gazdaságokat képtelenség a legtöbb esetben fenttartani. Bárki lesz a kormányfő, ezt a csodát nem tudja végrehajtani. Az egyetlen út a gazdálkodás ésszerűsítése, az egységköltségek radikális csökkentése. A rendszerváltás után a családi gazdaságok jövőképével és a biztosított hitelekkel meghülyített gazdáknak össze kell fogni termelésüket és azok költségeit, mert úgy van esélyük a világban. Egy ilyen összefogát már az államnak is lesz értelme támogatni, mert a beadagolt pénz nem százezer felé hullik szét, hanem ésszerűen oszlik meg. Ha már itthon ekkora marhák voltak anno a kisgazdaságok erőltetett fejlesztői, nyugodtan átnézhetünk például a franciákhoz, ahol a jelentős agrártámogatás (és tüntetések) mellett a mezőgazdasági szövetkezetek virágoznak. Kikerülhetetlen. Szerencsére ma már a FIDESZ több esetben baloldali hagyományoknak tartott retorikával él, talán erről sem fog hallgatni.
Dóra1976
2005. március 14. 23:01 | Sorszám: 14
A gazdák expressz lezárták a tárgyalásokat, mert a földeken el kell kezdeni a munkákat. Ez van. Egyébként pedig a vége nyilvánvalóan az lesz, hogy ebből a rengeteg gépből a felét el kell majd adni, a földek jó részét "egyesíteni" kell, és összefogással, sokkal sokkal gazdaságosabb termelésre kell átállni. Egyébként ebből csak fulladás lesz.

Téma: Teller Ede üzenete - Provokáció vagy szimpla hamisítvány?
Dóra1976
2003. szeptember 15. 16:48 | Sorszám: 109
SZEMFORGATÁS.
Ha jó volt, hogy megdicsért életében bennünket, ezt a szintén életében megírt kritikát kötelességünk ugyan úgy elfogadni. Halála után is. Nyilván nem a Magyar Nemzet kap meg egy ilyen levelet.
Dóra1976
2003. szeptember 15. 11:02 | Sorszám: 38
1. A hiba kijavításával jó pár üzenetnyit késtél :-)
2. Az azonos típusú gondolkodással rendelkező embereknek nem kell feltétlenül egyformának lenniük! BIZONY!
Dóra1976
2003. szeptember 15. 10:42 | Sorszám: 29
Bocsánat, helyesen:
Egy ilyen tekintélyes lap nem megy bele egy nyilvánvaló hamisításba. El kell fogadni, hogy amit itthon művelünk, a saját magunk pusztítása. Kívülről jobban látszik. Nekünk kell változnunk. Teller tavaly is megírta az őszinte véleményét. Most is. Nem árulás. súlyos kritika. Ha nem fogadjuk meg, csak magunk alatt vágjuk tovább a fát. A cél nem a hatalom pillanatnyi megszerzése, hanem a nemzet élen tartása, EGYÜTT
Dóra1976
2003. szeptember 15. 10:40 | Sorszám: 28
Egy ilyedn tekintélyes lap nem megy bele egy nyilvánvaló hamisításba. El kell fogadni, hogy amint itthon művelünk, a saját magunk pusztítása. Kívülről jobban látszik. Nekünk kell változnunk. Teller tavaly is megírta at őszinte véleményét. Most is. Nem árulás. súlyos kritika. Ha nem fogadjuk meg, csak magunk alatt vágjuk tovább a fát. A cél nem a hatalom pillanatnyi megszerzése, hanem a nemzet élen tartása, EGGYÜTT.

Téma: A rendőrség félbeszakította a Jobbik sajtótájékoztatóját
Dóra1976
2004. október 07. 23:15 | Sorszám: 14
Valóban furcsa. Kulcsár láthatóan a FIDESZ-nek jön "jól" most éppen, háziőrizetbe helyezik, és a FIDESZ nem is háborog az "arcátlanságon" (vajon miért ), de annál inkább a kistestvére. Egyébként én sem egészen értem a jelenlegi hatalmat. Egyik bűnös jelölt polgártársunk éppen sokakat eláztat a jelenlegi uralkodó pártok prominensei közül, erre puszit adnak a popójára. Érdekes.

Téma: Éjjeli menedék
Dóra1976
2003. szeptember 08. 17:25 | Sorszám: 9
Bár így nagyon nehéz (mármint, hogy eddig úgy tűnik, csak én láttam), de a látottak alapján ezt az adást egyáltalán nem sorolom az álértelmiségi gittrágós álviták közé. Talán digitalizált változatát el lehetne helyezni a hálón. Lehet, hogy a Gondolának van vmi kapcsolata az Éjjeli menedék szerkesztőségével.
Dóra1976
2003. szeptember 08. 07:22 | Sorszám: 4
A minősítésed negatív felét (legaljasabb hiszterolibsi) nem láttam igazolva, egy ideig nagyon ügyelt, hogy egy közös "mezőn" tartsa a beszélgetést. A beérkező "unszolásra" valóban nyílegyenes és egyértelmű, megingathatatlannak tűnő érveket, állításokat hozott fel, meg is zavarva a "vizet". Érdemes lenne valahonnan előkeríteni videón, hátha megvan. Szerintem ritka sziporkázó eszmecsere volt.
Dóra1976
2003. szeptember 07. 23:03 | Sorszám: 2
Jó, szerencsére nagyságrendekkel nem tévedtem (a műsorban hangzott el ilyesmi.) És a "leleplezésemet követően" a véleményed mi, ha láttad? Én nagyon jónak találtam a vitát, szerintem az "irányt" György Péter adta, Tóth Gy. pedig remekül szekundázott. Csak egy országban élünk! Jó volt nézni.
Dóra1976
2003. szeptember 07. 22:20 | Sorszám: 0
A ma esti adásban György Péter (ELTE, "ÉS" ) és Tóth Gy. László (Magyar Fórum) volt egy igen igen figyelemre méltó beszélgetése. Láttátok-e, és ha igen, mi a véleményetek?

Téma: 2004. december 6.
Dóra1976
2004. november 28. 21:29 | Sorszám: 85
Például az a gondolat nagyon foglalkoztat már régóta, hogyan képtelen a magyar a magyarral, a nemzet érdekében, összefogni. Vannak ezek a hangzatos, nagyokat pukkanó,szinte havonta változó irányú szövegek, de a vége még is az, ami itthon és külföldön a magyarok között zajlik. Írtam már, hogy Erdélyben a rokonaim (több is, egymástól függetlenül) mesélték, hogy a magyar nemzetiségüek sokkal szemetebb módon viselkednek egymással, mint gyakran a románok a magyarokkal. A klasszikus "magyar átok". Egyenlőre természetesen nincs kiút, mert az egyik gyűlöletből gyorsan átszáguldunk a másikba, hol hitbéli, hol pártbéli palástot felöltve. Természetesen ez valójában teljesen lényegtelen... Megoldás nincs. De nem biztos! Bízom benne, hogy néhány generáció kipusztulásával eltűnik ez a méreg szellem, mert különben megosztott nemzetünket fogyasztja el a szomszédság....
Dóra1976
2004. november 28. 16:55 | Sorszám: 83
Göncz nem hasonlott meg önmagával, az egyik legtisztább, és egyívű pályaív, melyet az elnöki szék koronázott meg. Példamutató lehet kaméleon szerkezetű jelenlegi "csillagjainknak".
Dóra1976
2004. november 28. 16:55 | Sorszám: 82
Göncz nem hasonlott meg önmagával, az egyik legtisztább, és egyívű pályaív, melyet az elnöki szék koronázott meg. Példamutató lehet maéleon szerkezetű jelenlegi "csillagjainknak".
Dóra1976
2004. november 28. 15:14 | Sorszám: 81
Nem a média álvilágában élek. Sokat tudok Göncz nagyszerű, humánus, rendkívűl intelligens lényéről. Amit éppen dózerolni próbálnak egykori liberális, majd liberál-konzervatív, majd konzervatív, később nemzeti-konzervatív, jelenleg pedig kommunista-konzervatív "fiaink". Pedig az 'elején' (Nagy Imre temetés) még agyagba akarta döngölni azokat, akiknek a hasonlatosságára alakítja magát jelenleg
Dóra1976
2004. november 28. 15:09 | Sorszám: 80
Orbán azérért hazug ember, amit mond. Egymástól nem is oly távoli időpontokban kerül, jó hangosan szembe önmagával. Na és? Ha ez vezet a hatalomba? Kit érdekel?
Dóra1976
2004. november 28. 15:08 | Sorszám: 79
Gondolom szerinted is már csinál. De ez a természetes. Az a baj, és az nagyon, hogy OVI-nak és csapatának édes mindegy milyen elveket vall aktuálisan, csak minnél több embert szippantson fel. Ez az, ami miatt elfordultam anno a jelenlegi FIDESZ-től. Elvek nélkül, cél a hatalom megszerzése. Ennek érdekében akár az ördöggel is összefogunk (most ugye a hazai kommunista párttal). Döbbenetes, hogy felelős kormámnyerőként nem mert abba belevágni, amibe most hajszolja az embereket. Mindenképpen jól jár. A FIDESZ klientúra. De sem a határon túliak, sem a határon belüli magyarok, sem a betegek nem fognag ebből az extra demagóg, populista szájmenéstől jól járni.
Dóra1976
2004. november 15. 20:09 | Sorszám: 66
"Orbán Viktor szerintem sikeresen váltott, és mások?"
"Hiteltelen hazugok."
A két mondatodat Tiborcka, kiragadtam erdeti környezetéből, és egymás mellé másoltam. Így van rendben a jelentésük. Egymást tökéletesen támogatva.
Dóra1976
2004. november 15. 16:49 | Sorszám: 64
Kultúráról pedig veled ellentétben, valóban beszélhetek (kettőnk vbonatkozásában mindenképpen).
Dóra1976
2004. november 15. 16:48 | Sorszám: 63
Kovácsot, veled ellentétben, alkalmatlannak találom a köztársasági elnöki posztra. Mintha nem említetem volna neveket. Az alkalmas személyekről már vitáztunk ezen oldalakon, most nem ez a téma.
Dóra1976
2004. november 15. 16:46 | Sorszám: 62
Frocliművésznő a fejed. Nagyon nehéz elfogadni, hogy nem ugyanúgy gondolkodik mindenki?
Dóra1976
2004. november 15. 16:43 | Sorszám: 61
Az biztos, hogy Göncz kultúráltságához, és emberi kvalitásához Mádl nem nagyon ér fel. Ezért a patkányozásért pedig szégyelheti magát az, aki kitalálta. Sokmindenről fogalma sincs annak...valamint azoknak a teljesen izomszerűen gondolkodónak, akik rohannak az ostobaságot fröcsögők után. Nincs ennek köze a jobboldalhoz, leginkább semmihez....
Dóra1976
2004. november 15. 16:40 | Sorszám: 60
Szerintem a népszerűségi mutató nem egésezn tükrözi a valódi helyzetet, mint annyi más esetben sem. Ennek megítéléhez vélhetően nagyon finom politikai rzékenység kell, ez pedig kevés haánkbeli sajátja, vélhetően én sem tartozom közéjük,sőt toőiclakó társaink közül szintén csak kevésnek adatott meg e tulajdonság. A vizsgálóbizottságok kérdésében a FIDESZ szerintem nem buta volt, hanem ez illett bele az általános politikai hozzáállásba. Ez az, mi egyenlőre ma sem változott. Igaz, ez hamarosan változni fog, különben problémák adódhatnak.
Dóra1976
2004. november 14. 22:45 | Sorszám: 45
"Ti öszeszevisza beszétek flip-flop"
Amikor még az volt a FIDESZ, amilyennek én szerettem, nem beszéltünk össze-vissza. Ma viszont, igazad van, ez történik. És közben remek öngólokat is rúgunk. Ha a jelenlegi hatalomnak lenne egy kis esze, belkapaszkodna abba, hogy amit a hatalom gyakorlásakor a FIDESZ nem mert gazdasági okok miatt megtenni, azt most erőteljesen nyomja. Nyilván azért,mert érzi, hogy sokat javult a helyzet.
Dóra1976
2004. november 14. 22:38 | Sorszám: 44
Az ellenzékre igenis tekintettel kell lenni, ezért helyes, hogy pl:, hogy a jelenlegi ellenzéknek lehetősége van vizsgló bizottságok létrehozására, amire ugye, egykori kedvenceim regnálása idején, nem kerülhetet sor. Mádl pedig sok mindennek jó, de köztársasági elnöknek sajnos egyáltalán nem. Sem az intelligenciája, sem a kultúrája nem teszi alkalmassá erre a feladatra. Egy báb, akit méltán fog elsüllyeszteni a magyar történelemírás, bármennyire is O.V. varázsolta elő újra. Viszont szerencsére vannak olyan jeles, européer személyek hazánkban, akik méltán viselhetik majd ezt a posztot. És elegendő távolságban vannak az érdekcsoportoktól. Ez az többek között, ami a mostani elnökünknek sehogyan sem megy. De ez esetében természetes is. Ám ez az egész kérdés nem ide tartozik.
Dóra1976
2004. november 14. 14:47 | Sorszám: 37
Valóban. Viszont igaz. Again.
Dóra1976
2004. november 14. 12:43 | Sorszám: 35
Orbán soha sem volt tekintettel senkire, nem hogy az akkori ellenzékre.
Dóra1976
2004. november 13. 14:13 | Sorszám: 21
Enye! tegnap mondta egy barátném (ő maradt nagy Orbán hívő), hogy jó lenne, ha nem lenne különböző vélemény az országban, hanem csak "Ő".
Érdekes, hogy az eddig jobboldalinak tartott oldal egy részéről köszön vissza legtöbbször mostanában a Kádár-korszak szelleme, de mehetünk 1-2 évvel előrébb is...
Dóra1976
2004. november 13. 14:09 | Sorszám: 18
"Én ugy látom azér nem ata meg a Fidesz esztet a ketösdogot régeben mert ugy vélte az mszp nem igazan akarja ezért egy megegyezéses javaslata volt a Magyarok Igazovány"

Igen, azért nem akarta annak idején a kettős állampolgárság íly módon történő osztását, mert tartott az akkori ellenzék megrovó tekintetétől Vicces! Ez nem vallana az Orbán Viktorra + A CSAPAT

Dóra1976
2004. november 13. 14:06 | Sorszám: 17
Engem az érdekel, hogy mi az, ami változott 1998-2002 óta, hogy a volt rajongott pártom homlokegyenest mást mond, mint akkor tennie kellett volna. Van egy magyarázat: 2002 óta tovább javult, méghozzá jelentősen a helyzet, tehát ezzel elismeri a FIDESZ a jelenlegi hatalom eredményességét. Vagy hamiskodik. Ahogy már megszoktuk. Egyébként én nem tartok senkitől, sőt az én erdélyi rokonságom (ami elég tekintélyes, Kolozsvár és Gyulafehérvár környékén) jelentős része kettős állampolgár más most.
Dóra1976
2004. november 13. 14:02 | Sorszám: 16
Elég sok a munkám, szombaton pechetekre ráérek.
Dóra1976
2004. november 13. 07:21 | Sorszám: 0
Elgondolkoztam, milyen lesz a következő nap, azon túl, hogy a Mikulás megérkezik.
A népszavazás az újabb típusú kettős állampolgárság ügyében sikeres lesz, az igen szavazatok győznek. A parlament összeül, és rendelkezik. A jelenlegi kormány, a '98-2002 -es kabinethez hasonlóan, látja, hogy ebből nagy fejenállás lehet, ezért megpróbál egyensúlyozni. Jobboldali képviselőink, felejtve a saját ellenérveiket, mely okán egy zseniális húzással kitértek a kettős állampolgárság elől legutóbbi regnákásuk idején, hatalmas népmozgalmat indítanak, hogy mindjárt, de azonnal. Vélhetően ezt a nyomást, az 1998-2002-es megérzéseknek megfelelően az ország nem nagyon bírja ki, esetlegesen összeomlás következik. A kupleráj tetejére visszatérhet Vezérünk, és esetlegesen újra indulhatunk a jólfésült diktartúra felé (ha csak addig O.V-t el nem zavarjuk, és egy valóban értékes jobboldali vezetőt találunk, de ezt nem hiszem.) A második variáció, hogy a "nem" szavazat győz, kizárható. Az érvénytelen választás esélye viszont nem. Akkor jöhet esetlegesen az, hogy a jelenlegi htalom elcsalta az egészet, és eldugta a szavazópapírokat. Hídlezárás, hőbörgés...ez sem jó.
Veszélyes dolog egy olan kérdést a népre bízni, amelynek eldöntését a politikusok nem merték felvállalni. Nem értem a FIDESZT, hogy amit hatalom gyakorlása idején nem mert megtenni, hogy meri a nép nyakába akasztani?

Téma: Retorikai hiba!
Dóra1976
2004. február 13. 11:10 | Sorszám: 0
Orbán miniszterelnök úr a legutóbbi országértékelőjében megemlítette a szorongás és rossz érzés témáját (ami nem volt új, még amikor a jobboldal, azaz mi!, elkezdtük ezeket az eszetlen utcai őrjöngéseinket, magam is szóltam ennek a veszélyéről). Ma döbbentem hallottam Mikola István urtól hasonlót. Mielőtt végigfut az egész ellenzéken, fontos: ha már folyamatosan, és rendkívűl felelőtlenül, a jobboldali meggyőződésünkkel szöges ellentétben folyamatos feszültségben tartjuk a társadalmat, ezek után az okozott lelki károkért a másik oldalt kizárólagosan felelőssé tenni egyszerűen pofátlanság. Ezért, sajnos, a jobboldal is nagymértékben felelős. Az emberekkel bánni kell tudni, nem hergelni őket, és rángatni!

Téma: Orbán sikert kívánt nekem - viszontkívánom
Dóra1976
2004. április 30. 11:21 | Sorszám: 18
No, hát a jobboldalon nyugodtan szégyelhetjük magunkat. Berkecz-ügy, Millenáris KHT. http://index.hu/politika/belfold/mille0430/

Téma: Semjén dr. - Tóta W.
Dóra1976
2005. március 25. 21:29 | Sorszám: 415
Örülök, hogy írásotok szellemisége elhatárolódik a kirakatkeresztény módszereket gyakorló Semjén dr. gyakorlatától! A cirkusz a népnek kell, az igazság a lelkekben keresendő.
Dóra1976
2005. március 24. 06:45 | Sorszám: 403
Akkor most már remélehatőleg kezd kirajzolódni, hogy ismét értelmetlenné vált a hazánkban hagyományos és szégyenteljes antiszemita felhang. Remélem felfogjuk.
Dóra1976
2005. március 23. 23:04 | Sorszám: 398
No, hát aki provokátor, az te vagy. Nem. Inkább egy ló. Mint S.Zs. Csak te néhány fokkal értelmesebb vagy vélhetően, és ezért sokkal veszedelmesebb a jobboldalra. Az emberiségről nem is beszélve.
Dóra1976
2005. március 23. 14:37 | Sorszám: 392
Büszke vagyok arra, hogy nem a jelenleg divatos, harsány, ám jórészt "velőtlen" jobboldali hisztériát élem meg. Mint már írtam, a követendő út számomra Isépy Tamás éltal jelöltetett ki.
Dóra1976
2005. március 23. 07:31 | Sorszám: 390
A kisökrök, és Jupiter.....
Dóra1976
2005. március 22. 23:12 | Sorszám: 385
Nohát. Esterházy ugyanúgy mutathat utat a katolikus hit megélésében, mint például a néhai Dauner János szalézi atya, vagy a néhai Tamás Gergely Alajos ferences atya, hogy a mai gyakorló, és hitüket humanizmussal átszőve megélő egyházi és világi személyeket ne is említsem. Vajon miért írhatta a Frankfurter Algemeine a Németországban Béke-díjat kapott Esterházyról, hogy konzervatív, keresztény szellemiségü író? Vélhetően azért, mert amit itthon ebben a hisztériában sokak konzervatív, keresztény gondolkodásnak sejtenek, az egy hagyományokkal rendelkező kultúrából nézve nem több egy erőszakolt identitás játéknál. Ahol ugyanezt az embert, akinek mind műveltsége, mind kultúrája messze fölé magaslik akár a jelenlegi jobboldal komplett szellemi és politikai vezérkaráénak a KDNP-jével együtt, zsidóbérencezik, és hasonló kedvességeket ragasztanak rá, akkor ott még hátravan pár száz év felnőtté válás.
Dóra1976
2005. március 22. 11:01 | Sorszám: 378
Úgy tűnik, nem nekem sikerükt beszűkülnöm. valamint beképzeltséget sem érzek kiszűrődni az írásomból. De ha úgy gondolod, legyen. Köztudomású, hogy a világban rengeteg ember, ezen belül nagyon sok katolikus pap foglalkozik homoszexuálisokkal. Nem is ők a "keresztény" harcosok ebben a témában. Van aki nem csak a szájával éli meg a hitét. Például ők.
Dóra1976
2005. március 22. 11:00 | Sorszám: 377
Úgy tűnik, nem nekem sikerükt beszűkülnöm. valamint beképzeltséget sem érzek kiszűrődni az írásomból. De ha úgy gondolod, legyen. Köztudomású, hogy a világban rengeteg ember, ezen belül nagyon sok katolikus pap foglalkozik homoszexuálisokkal. Nem is ők a "keresztény" harcosok ebben a témában. H
Dóra1976
2005. március 22. 09:54 | Sorszám: 374
Szerencsére nem vagyok egyedül a nézeteimmel egyházamban. De közülük valóban én vagyok az, aki fellép a sokkal hangosabb, de szerencsére nem a többségi véleményekkel szemben.
Dóra1976
2005. március 22. 09:45 | Sorszám: 372
A követendő mintát, mint ahogy én is annak idején, a gyerekem is remélhetőleg a párommal közösen alakított családi létben látja. A leselkedő veszélyekre, mint például pedofília, én is ugyan úgy figyelmeztetem, mint ahogy engem is a saját szüleim. Az emberiségben uralkodó eltéréseket pedig, mint például a homoszexualitást, ugyan olyan tolerálandónak vallom neki is, mint ahogy azt a szüleim tették. Amennyiben nincs benne hajlam, vagy nem olyan a nevelése, a gyermek nem válik homoszexuálissá.
Senkit nem kell meggyőzni semmiről. A világ addig szép, amig 1000 féle nézet fér el benne. A fontos, hogy ezek a nézetek ne egymás elpusztítására, eltűntetésére létezzenek, mert akkor automatuikusan megszünésre ítélik magukat. Csak idő kérdése.
Dóra1976
2005. március 22. 09:36 | Sorszám: 370
Akkor te sintoista szerzetes vagy. Az ember hite nem feltétlenül korlátozza be világnézetét a "hivatalos" irányba. Mint tudjuk.
Dóra1976
2005. március 22. 08:22 | Sorszám: 367
Tolerálni kell. Azon nem kevés számú homoszexuális keresztény testvérünket is, akik a különösen agresszív támadások keresztüzében élnek. Gondolom neked is tudomásod van, akár esetleg a saját templomi környezetedben ilyen emberről. A saját egyházamról, a római katolikusról most nem is érdemes szót ejteni, mert az érintet "kínálat" mennyisége nagy, és az ilyen viselkedésünkből is adódó lelki pokol, melyet keresztényi szeretetből juttatunk nekik, tobzódik. Nem szabadna ennyire rikoltoznunk, a sajátjainkkal is kegyetlenül végzünk nagy meggyőződésünkben. A homoszexuális embereket elitélni nem szabad. Nem jókedvükben lettek azok, amik. Biztosan van olyan, néhány aranyifjú és aranylány, aki buliból a saját nemét veszi célba. De ez maximum 0,1-0,2%. A családi élet nyilvánvalóan férfi és nő alapú. De az e melletti érvelésbe szigorúan pofátlanság beleszőni a politikát és a fajgyűlöletet, mint az Semjén dr. expolgártársunk tette.
Dóra1976
2005. március 21. 11:25 | Sorszám: 338
Nyilván érted, mire célozhattam a megválaszolt hozzászólásban.
Dóra1976
2005. március 21. 11:24 | Sorszám: 337
A nemhamisítás arra a folyamatos jobboldai vádunkra vonatkozik, hogy a nekünk nem tetsző eredmények hamisítványok. Ez tetszik, tehát nem hamisítvány :-) .

A másság pozitív mintaként állítása soha, sehol nem hangzott el, ilyet nem állít senki. Ez a Moszkvában Chevroletteket osztogatnak című vicc népnemzeti változata, nagyon rossz. A másság kultúremberhez méltó tolerálása, az egyszerűbb lelkek gyűlöletének csillapítása a hazai jobboldali keresztény emberek feladata is, magamra ezt érzem kötelezőnek. Nem a gyűlölet szítását valótlan dolgok hangos bőgetésvel, mint a homnoszexualitást követendő példának történő felállítás vádját. Ez nem igaz. A keresztény életet élő homoszexuálisok mit érezhetnek ?

Dóra1976
2005. március 21. 11:17 | Sorszám: 335
Vigyázz, veszélyes területre tévedtél...hagyd abba.
Dóra1976
2005. március 21. 07:16 | Sorszám: 321
Az utolsó kérdés azért érdekel. Az élet történetét vizsgálva meg kell állapítani, hogy a homoszexualitás nem idegen az élővilágtól. Ami nem "természetes", de együtt él emmberekkel, állatokkal. Örökké kisebbségben, de mindig jelentős mértékben. Ezt a tényt kell, kissé intelligensebben, mint ahogy Semjén dr. teszi, feldolgozni. A homokosok többségükben nem verik a mellüket másságukkal ez biztos. Ők is köztünk élnek, ismerik a társadalmat. És élni akarnak benne. Egészen biztosan sokukban rendkívüli lelki gyötrődést jelenthet maga tény, nemkülönben ezek a buta, ám nagyon bántó szövegek.
Dóra1976
2005. március 21. 07:09 | Sorszám: 320
Senkit nem kell meggyőzni, a vélemények léteznek egymás mellett. Én sem adnék örökbe gyermeket két azonos nemű szülőnek, a többi mutató nem nagyon érdekel, de vélhetően reális képet mutat (viszont jól jelzi, hogy bár könnyű lett volna, nem hamisították az eredményeket). Ám azt, hogy az évezredes homoszexualitást egyéb, bűnőző típusú fogalommal, és népek iránti ellenszenvével összemosó, a teljes sötétségben vagdalkozó politikus(ok) hazánk légkörét fertőzi(k), továbbra sem tartom helyesnek.
Dóra1976
2005. március 19. 23:48 | Sorszám: 310
Ez etikai kérdés. A másság iránti ellenszev közszereplő általi kinyilvánítása nem tolerálható.
Dóra1976
2005. március 19. 17:50 | Sorszám: 303
Tehát a toleranciát hiányolod. Pontosan ezért kell távoznia e politikusnak látszó embernek. És ezért tiltakoznak sokan.
Dóra1976
2005. március 19. 16:37 | Sorszám: 299
örülök, hogy Terry Black ráébredt, hogy egyéni tiltakozó akciójával magának, és a listáján szereplőknek egyaránt árthat. És abban is reménykedem, hogy hazánk demokratikus közéletének legújab, sajnálatosan jobboldali szégyenfoltja hamarosan lemond. http://www.semjentiltakozas.ingyenweb.hu
Dóra1976
2005. március 10. 17:20 | Sorszám: 268
Ez hülyeség. A rendszerváltás előtt az SzDSZ elődszervezete (azt hiszem, Szabad Kezdeményezések Hálózata talán) a határontúli magyarok segítésében, az állami szervekkel ellentétesen, igen erős kapcsolatot tartott, és rengeteg kultúrális és egyéb segítséget is adott. Ez a december 5-i cirkusz természetesen nem a határon túliakról szólt, csak sikeresen megetettük velük ezt a hülyeséget. Nem baj, jön a húsvét...
Dóra1976
2005. március 10. 12:04 | Sorszám: 235
Látod, látod...ennyit tanult, és mégsem sikerült kis affinitást sem szereznie a világ dolgai iránt. Beszorult a saját közösségébe. Az ilyen típusú ember, a többiek biztonsága miatt, ne vállaljon (az elvei által lefedett területen kívül) közéleti szerepet. Nem megy. Bár bunkócskának tűnsz, de sötét parasztnak azért nem mondanálak, de ha annyira akarod...
Dóra1976
2005. március 10. 10:13 | Sorszám: 212
Gondolod, hogy jól festessz alpári stílusban?
Semjén rendkívül kis kaliberű ember, sok jót eddig nem hozott a jobboldalnak. Néhány szavazót talán, de hosszútávon mindenképpen rossz boltot csinált vele a FIDESZ. Személy szerint hamisnak és álszentnek tartom, valamint hihetetlenül rossz diplomáciai érzékkel felszerelt, alapvetően buta embernek.
Dóra1976
2005. március 09. 23:27 | Sorszám: 191
Terry Black zsarolja a képviselőket, akit tud. Célja, hogy kidobják dr. Semjén polgártársunkat a hozzá valóban teljesen nem illő poziciójából. Rácz módszere joggal megkérdőjelezhető. Semjénnek pedig nincs helye meghatározó közéleti pozícióban.
Dóra1976
2005. március 09. 08:11 | Sorszám: 180
Pedig. Indokolhatatlan, hogy egy magát minden szempontból tökéletesnek tartott párt, kinek jelenlegi vezetője még a napi politikán is felül áll, min. kettős mércével él. A saját magát égető, gyengébb egyedeit hagyja rombolni, a másokéit (nem feltétlen a "másik oldalét" pedig írtja. Ez hülyeség.
Dóra1976
2005. március 09. 07:39 | Sorszám: 178
"A transzvesztita előadóművész (Terry Black) szerint Semjén Zsoltnak le kell mondania az Országgyűlés emberi jogi bizottságának alelnöki posztjáról két héttel ezelőtt tett melegellenes kijelentései miatt. Ultimátumot adott a fideszes képviselőnek: ha nem távozik parlamenti tisztségéből, egy listát hoz nyilvánosságra, rajta homoszexuális, biszexuális és pedofil országgyűlési képviselők nevével." ( velvet.hu )
Ez kissé erős, és nyilván az országnak sem tenne jót. Bár az ügynöklistrák után ez már szinte semmi se lenne. Ettől függetlenül kiváncsi vagyok: mikor állítják "főnökei" félre a mi butuska Semjén doktorunkat ?
Dóra1976
2005. március 04. 20:54 | Sorszám: 177
Látod, látod. Ez volt a méltó válasz Semjén dr-nak. Köszönöm! Remélem rád hallgat.
Dóra1976
2005. március 04. 14:51 | Sorszám: 165
Úgy értem, ahogy írtam. Az egyik pap, akkor (90-es évek eleje) volt 30-as éveiben, a másik meghalt azóta. Többekről hallottam még, de erről a kettőröl konkrétan tudtam.
Dóra1976
2005. március 04. 14:49 | Sorszám: 164
Klasszikus jobboldali hiba (de egyébként emberi jellemző, csak ezen a (jobb) oldalon különösen jellemző): a nálunbk fellelt bűnök kis botlások, és különben is a külső erők felelősek. Rövidlátó politika. Na, ezért lesz ebből jó nagy bukta. Nem megy a múltunkkal való szembenézés...baj.
Dóra1976
2005. március 04. 09:11 | Sorszám: 155
Az egyházaknak pontosan akkora jelentőségük van ebben, mint a többi társadalmi és egyéb szervezeteknek. A felelőségük természetesen nagyobb. Az evangélikusok mintha értenék...
Dóra1976
2005. március 04. 00:09 | Sorszám: 152
Naugye. DISESZ, SzDSz, KDNP, kis és nagynövésüek, stb. Rámutattál, mekkora sületlenség, amikor nem a hibára, hanem a politikai, emberi csoportokra "lövünk". Köszi!
Dóra1976
2005. március 03. 16:04 | Sorszám: 140
"Minden nő kurva" - ezt pédául az Andorai Péter (is) mondta a "Csinibaba" c. filmben
Dóra1976
2005. március 03. 16:03 | Sorszám: 139
Naugye. Természetesen, híven a hagyományos jobboldali attitüdhöz, ismét nem sikerült, vagy éppen nem merted te sem levonni a megfelelő következtetést, mely a topic tárgyához tartozik, éspedig: sajnos ez egyházakban, és különösen az én egyházamban a katolikusban is előfordul a pedofília, nem kell ehhez átmenni máshova.
Dóra1976
2005. március 03. 15:50 | Sorszám: 136
Szerencsére már évekkel ezelőtt eljöttem Budapestről, ott (és még gyerekkoromban) ezzel a két, ilyen téren érintett egyházi személlyel találkoztam. Ez nem címlapsztori. Ez van, és sajnos szerte a világban.
Dóra1976
2005. március 03. 15:46 | Sorszám: 135
Te nagyon okos tojás. 13-14 éves kislány nem rohan a rendőrhöz. Azok a szülők a bűnösek, akik tudtak erről, és a pap iránt érzett teljesen hamis tiszteletből ezt nem tették meg.
Dóra1976
2005. március 03. 11:43 | Sorszám: 127
További szégyen, hogy gyerekkoromban csak Budapesten ismertem két pedofil katolikus papot. Sajnos ez a dolog egyértelműen mindenütt jelen van. Értelmetlen rákenni egyik vagy másik oldalra. Ráadásul ezek ellen a papok ellen nem mert senki sem fellépni, pedig ez már a 90-es évek eleje volt.
Dóra1976
2005. március 03. 11:38 | Sorszám: 126
Próbáld meg egy picit kívülről szemlélni a hazai politikai élet szintjét. Ez annyira mélyrepülés, hogy szégyen. Lehetetlen, hogy ennyire agyatlan embereknek (S. dr.) benne kell lenniük a közélet felső részében!
Dóra1976
2005. március 03. 11:02 | Sorszám: 121
Tisztelt Semjén dr. ! Kérem, ne nyomja tovább lefelé a jobboldal szinvonalát, Önként vonuljon a FIDESZ-KDNP "sekrestyéjébe" ! Aggasztó az a hülyeség mennyiség, amit Ön előadott az utóbbi időben. Köszönöm.
Dóra1976
2005. március 02. 09:41 | Sorszám: 102
Bízom benne, hogy legalább Semjén környezetének lesz annyi esze, hogy lemondatja a jobboldalt leégető "politikust". Nem kellett volna megvárni a mai nyílt levelet ebben a tárgyban.
Dóra1976
2005. február 26. 10:46 | Sorszám: 68
Érdekes, amit a jobboldaliak hátrányos megkülönböztetéséről írsz. Talán ezért vannak (voltak) oly gyakran minősíthetetlen, ordenáré rendezvényei a jobboldalnak, mint a homoszexuális felvonulások ? Nem hiszem, pedig eleget szényenkeztem miatta (pl.: a TILOS elenni tüntetés Budapesten, stb. ). Szerintem egyik politikai erő sincs elnyomva hazánkban. Nyilván való, Kiskőrösön, vagy éppen itt Sopronban egy MSZP-és, főleg, SzDSz-es "nem rughat labdába" finoman szólva, és egy FIDESZ aktivistának sem kell az Újlipótváros, vagy éppen Diósgyőr minden lakásába becsöngetni. De félni emiatt nem kell, ez butaság.
Dóra1976
2005. február 25. 23:37 | Sorszám: 64
A homoszexuális emberek nagy része elég zűrös lelkileg. rendkívűl rossz érzet a társadalom negatív megitélésében élni, ezek a menyilvánulások akár kitörésnek is értékelhetők. Alapvetően azonban a társadalm ezen része szenved a folyamatos bujkálási kényszer miatt. Nem kell bújkálni. Nekünk kell felnőni. Van még tán erre 1000 évünk.
Dóra1976
2005. február 25. 23:34 | Sorszám: 63
Köszi,nekem itt nem jön be. De nevezettet van szerencsétlenségem személyesen ismerni, hál'Istennek elkerültem a fővárosból.
Dóra1976
2005. február 25. 18:32 | Sorszám: 60
Kérlek, nem kell hozzászolnod. Szerintem nem szadióta vagy, hanem neveletlen gyermeke az Úrnak. Vagy bunkó. Válassz!
Dóra1976
2005. február 25. 18:10 | Sorszám: 58
Például a pedofiliát (és a nemi erőszakot) egyik poitikai erő sem támogatja (bár a Bayer-Lovas féle hígagyvelejű banda talán még e mellé is odaállna, Lovas, mint ismert, nem kérdés)). Az SZDSZ a homoszexuálisok szokásos társadalmi lesöprse ellen lép fel, rendkívüli túlzásokkal. Sok mindennel én sem értek egyet, pl: a gyermeknevelés igényével. De nagyon fontos, hogy felfogja végre azt kereszténynek tartott társadalmunk, amit a görögöknek már sikerült. Semjén dr. önmagától ennyire tökkelütött, nem kellet ehhez az ifjú szocik felbukkanása. Hol voltak még ők, amikor ez az exKDNP-és már hülye volt.
Dóra1976
2005. február 24. 19:56 | Sorszám: 44
Gondolod, hogy a FIDESZ kiesik a parlamentből? Nem hiszem, de az igaz, ha nem változik, 1-3 ciklus után könnyen megint a szélre táncolhat.
Dóra1976
2005. február 24. 12:48 | Sorszám: 37
Valóban nem, inkább ugyan olyan lazagerincű polgár, mint a többi megélhetési KDNP-és. Maholnap OV, így a politika felett lebegve hosszab időre landol Thürmer mellett, vélhetően arra az identitásra is lesz meggyőző magyarázat exKDNP-és barátainktól (is). Egyszerűen érthetetlen, hogy mennyire nem fontos az ember belső meggyőződése...csak megélhetés legyen. Sajnos ez a teljes politikai mezőnyt jellemzi sok ponton. Legalább a jobboldalt kellene mentesítenünk ettől. De úgy igen nehéz, ha a jelenlegi vezérkar is pontosan ebben hibás.
Dóra1976
2005. február 24. 07:18 | Sorszám: 29
Nem hiszem, hogy az az elv lenne a helyes, hogy aki rávilágit pártunk gyenge pontjaira (könnyités: jelen esetben a párt a FIDESZ, a jellemzett: Semjén dr.) annak kellene mennie. Nem kommenista diktatúrában vagyunk, miért kell ezt visszasírni pont a jobboldalon folyamatosan??
Dóra1976
2005. február 23. 22:30 | Sorszám: 26
Szegény Semjén...,milyen őrült messze van ő, akár a nagyhírű Tamás Gergely Alajostol...és milyen közel képzeli magát....ez a veszélyes. Aki azt hiszi, hogy valaki, közben egy nagy nulla. Legalább is ott, ahol úgy érzi, labdába rúghatna.
Dóra1976
2005. február 23. 15:28 | Sorszám: 12
No, sikerült megtalálni az egyik részét az írásnak, ami nem tetszik. Arra viszont nagyon jó ez a "mű", hogy rávilágit Semjén hihetetlen ostobaságára. Jézus értékelése nyilván nem Tóta W-től autentikus. Mint ahogy ettől a szerencsétlen Semjéntől sem.
Dóra1976
2005. február 23. 14:35 | Sorszám: 0
A (sajnálatomra)FIDFESZ képviselő, egyébként elég butuska Semjén "klasszikus" vonal mentén tett, keresztényinek még véletlenül sem mondható nyilatkozata kiváltott egy, szerintem igen jó választ a szemközti oldalon. Az Index-ben jelent meg ma a következő idézet. A szerzővel általában nem értek egyet, itt is gyakran tartom túl durvának, de a Semjén-féle ostobaság gyűjteményre frappáns a válasz
:
"Mivel várhatóan menten kitör egy helyiérdekű Buttiglione-botrány, hadd álljak elő egy alternatív Semjén Zsolt-értelmezéssel még idejében. Azt mondja az emberi jogokért felelős tisztviselő, nem mellesleg bigott katolikus buzgómócsing, sőt KDNP-elnök, hogy "aki szeretné, hogy tizenéves fia első szexuális tapasztalatait egy szakállas bácsitól szerezze, az szavazzon nyugodtan az SZDSZ-re". Virtigli buzizásnak tűnik ugyan, de. Ebben az idézetben nyilván a szakállas a hangsúlyos. Egyelőre nem a szakállas SZDSZ-esek pedofilbotrányaitól hangos a világ, tehát Semjén biztosan elmondja majd azt is, hogy aki viszont szeretné, ha puha, borotvált arcú bácsik avatnák fel a tizenéveseket, az hova küldje őket áldozni, és hova szavazzon. Az lehet az elkeseredett kirohanás mögött, hogy a tizenéves fiúk közt most bizonyára divatba jött a szakállas szerető. Semjén Zsolt talán csak féltékeny, és ezt meg kell érteni, ijesztő dolog a férfiklimax és a divatjamúlttá válás. Nem bántani kell őt, hanem segíteni, tanácsot adni például. Kedves Zsolt, növesszen szakállat, és próbálja meg úgy.
Az egyetemes emberi jogok őre így folytatja: "Tegyen így az is, aki (...) azt szeretné látni, hogy gyermeke extrém szekták szeánszán veri magát a földhöz, vagy aki az eutanázia és az abortusz halálkultúráját képviseli." Az extrém szekták egyik jellegzetességét már fentebb kibontottuk. Ami viszont a halálkultuszt illeti... ha jól emlékszem, az SZDSZ jelképe három madár. Nem pedig egy megfeszített hulla. És az sem az SZDSZ programja, hogy az igazi buli a halál után jön...."

Téma: Ismét melléfogtunk: Demeter kontra Bárándy
Dóra1976
2004. augusztus 19. 15:12 | Sorszám: 120
Akkor...majd kiderül 2006-ban.
Dóra1976
2004. augusztus 19. 15:07 | Sorszám: 118
Ez magánügy. Legnagyobb ellenérzéseim ellenére a FIDESZ-re (bár nagyon lavíroztam a Centrum és a FIDESZ között), és ha lesz számomra elfogadható, a FIDESZ-től jól elkülöníthető, mérsékelt, nem populista lufikat durrogtató jobboldali erő, akkor nem fogok mérlegelni.
Dóra1976
2004. augusztus 19. 13:34 | Sorszám: 116
Az idézett hozzászólásom első felében arról írtam, hogy az ellentéltes érdekeltséű politikai oldalról alkotott vélemény sántíthat némely ponton. A hozzázólásom második szakaszában ezt valóban nem részleteztem mégegyszer, így csak ezt a mondatot tekintve, igazad van. Én folyamatosan "önmagunkat" bírálom, a jobboldalt, ahová tartozónak érzem magam. És ahol minimálisan árulónak, idióta libuskának néznek emiatt. Ami persze nem baj!
Dóra1976
2004. augusztus 19. 06:54 | Sorszám: 107
Emlékszel még a Társadalmi Szemlére? Néhányat láttam én is. A Magyar Szemle c. kiadvány cikkei az "ellentétes" oldalról vélhetően hasonló baklövéseket tartalmaznak, mint anno a Társadalmi Szemle. Egy adott kor politikai felosztottságának jellegét belülről nem érdemes vizsgálni. Az ideális pozíció 20-50 évvel később helyezkedik el az időben...
Dóra1976
2004. augusztus 19. 06:48 | Sorszám: 106
"Eddig csak a komcsik tudták megmondani, tévedhetetlenül, hogy mi is a jó a "nép"-nek."
Ezért volt döbbenetes hasonlóság az 1998-2002 és a régi "komcsi" rendszer között. Mindkét alkalommal megmondták a "frankót".
Dóra1976
2004. augusztus 18. 23:01 | Sorszám: 98
Szovjet
Dóra1976
2004. augusztus 18. 23:00 | Sorszám: 97
Kupa Mihály szerintem nem mint centrumos robbant be a köztudatba. Viszont népszerűsége miatt kérték fel, minden bizonnyal a pártelnöki tisztségre. Az 1998-as kormányalakításkor elhangzott feltételezést egy tv riporter intézte Kupához, nem én. Csak éppen láttam. A Centrum képviselőinek zsíros állással való ellátásáról nem tudok.
Kupa talán tényleg nem jobboldali a szó hazánkban jelenleg használt értelmezése szerint. Mint ahogy a jelenleg népszerű jobbosnak tartott vezéralakok sem igazán. Igen szókimondó, őszinte embernek tartom, és humanizmusa azért igen "átjön". Szerintem ez a legfontosabb, a politikai élet minden irányában. A klasszikus jobboldali magyar politikus etalonja számomra, mint valahol már írtam is, a néhány éve elhunyt Isépy Tamás. Az ő "kategóriájába" belefér nálam Kupa, és bármilyen furcsán hangzik is, Bárándy és a "régi" Pokorni. De Hiller is ez a politikus típus. Az, hogy a jobb, vagy baloldalhoz tartoznak, egy következő kérdés.
Dóra1976
2004. augusztus 18. 22:50 | Sorszám: 95
Valóban, miért is fogalmazok konzekvensen (vagy inkább az esetek többségében) többesszámban? Mert, a jelenleg többséginek tartott jobbos véleményekhez képest eltérő a véleményem. Viszont az ebből következő, és (ránk) jobboldaliakra vonatkozó következtetéseimet így fogalmazom. Lehet, hogy nem helyes, de ez az ok. Az, hogy most mekkora bénázás folyik, elég baj. Ám én nem tartom alternatívának az előző négy ves ciklust. Kell egy harmadik, a lelkeket nem mesterségesen borzoló, út.
Dóra1976
2004. augusztus 18. 21:52 | Sorszám: 87
Pedig. Én egy olyan típusú jobboldali polgár vagyok, aki elutasítja az Orbán-féle hisztéria keltést, az olcsó módszerekkel történő tömegkábítást, és ráadásul a viszonylag sűrű irányváltás miatt is elzárkózik a ma divatos, jobboldalinak titulált maszlagtól. Én pl: Kupa Mihályt sokkal inkább tartom hiteles jobboldali politikusnak, mint az Áder-Orbán társulatot. Amikor 1998-ban megtartotta O.V. az egyik bevezető sajtótájékoztatóját, ott ült Kupa. Kérdés volt a médiumok számára, hogy ő lesz-e a pénzügyminiszter az alakuló Orbán-Torgyán kormányban. Erre azt felelte, hogy nem, de nagyon örül ezen tehetséges fiatalok térnyerésének (vagy vmi hasonlót mondott). Aztán egy idő után elfordult a nagy Ő-től, és érzésem szerint nem azért, mert "áruló", hanem neki is forgott a gyomra a sok szemfényvesztő dologtól, és a szaporán jelentkező hatalmi alűr hegyektől.
Dóra1976
2004. augusztus 18. 21:42 | Sorszám: 86
És az önkormányzat a semmire azonnal fizetett, valamint az elmúlt 12 évben sem a mindenkori ellenzék, sem a többségi képviselők egy szót sem mertek szólni. Naneeee.
Dóra1976
2004. augusztus 18. 16:19 | Sorszám: 79
"a hallatlanul kultúrált és finom ember..."
Ezt a kijelentést nem cáfolhatja egy jelenleg bulvár szinten mozgó, a múltjával aktívan visszaélő napilap. A vadászat a FIDESZ kormány alatt ugyan úgy divat volt (sajnos, emlékezzünk a szétlőtt festmény históriára, az elhullott vadakról nem beszélve), mint az a Titánia, Titánia c. Makk filmben látható. JHó hülye hagyomány, de ez van. A FIDESZ-es cirkusz miatt mi (jobboldali polgárok) szégyelhettük magunkat. De szerintem inkább a nemzet akkor, és most is.
Dóra1976
2004. augusztus 13. 22:22 | Sorszám: 55
Egyszerűen borzalmas, hogy ennyire nem veszitek észre az értékeket a mai politikai mocsárban. Te nem tudod, mit írsz le! Kicsit nézz utánna Bárándy múltjának, és ismerd meg ennek a hallatlanul kultúrált és finom embernek az eddigi életét. Ilyen szavakaz leírni, mint amit Te tettél, szabályosan erkölcsi merénylet. Bárándyhoz képest a jelenlegi politikai elit többsége (minden oldalról) fejlődés alatt álló polgárjelölt.
Dóra1976
2004. augusztus 12. 22:39 | Sorszám: 34
Egyébiránt az sajnos nyilvánvaló, hogy ez a Kulcsár-gyerek a FIDESZ kormány idejétől kezdve működött, hogy úgymondjam tevékenysége átíveli a ciklusokat. Igazából ezért nem egészen értem a jelenlegi és teljesen megértem az elmúlt ciklus urait. Elég sokmindenre magyarázatot ad eme megtévedt polgártársunk (Kulcsár) működése, többek között, amiért én elfordultam Orbánék lelkes támogatásától.
Dóra1976
2004. augusztus 12. 22:35 | Sorszám: 32
Kedves Barátom! Biztos vagyok benne, hogy Bárándy az eddigi, rendszerváltás utáni kormányaink szellemi elitjében van. Kupával, a "régi" Pokornival és még néhány polgártársunkkal együtt. Nincsenek sokan, de vannak egy páran. És azt, hogy éppen melyik, saját magunk keltette hisztériának dőlünk be, a mi bajunk. Illetve a nemzeté.
Dóra1976
2004. augusztus 12. 20:48 | Sorszám: 24
Valóban!Igazad van, hiba átvenni egykoron kedvelt FIDESZ nevű pártom jelenlegi, nemzetírtó módszereit. Azt viszont nagyon jól mutatja, milyen visszhangot kelthet ez a valóban visszataszító módszer, amit most én használtam. Módosítom: Demeter Ervin eddigi munkájával kizárólag negatív érdemeket szerzett (nálam), és felháborított, hogy egy szellemileg, kultúrában nyilvánvalóan felette álló embertársára ugrott. Olyan ez, mintha Istent nevelné, pl.: Júdás. Vagy mintha Szabolcska Mihály kritizálná Madáchot.
Dóra1976
2004. augusztus 12. 18:11 | Sorszám: 12
A legkomolyabban gondoltam. Amikor egy teljesen 0 értékű kis politikai törpe, nekiesik egy nála jóval értékesebb polgártársának, és ez még publicitást is kap, az a nemzet szégyene. A később bűnöző hírbe került emberekkel történt találkozók a saját vezéreinknél soha nem okoztak fejfájást nekünk, úgy tűnik, talán nem ez vezet eredményre (pl: Orbán - Vermer, és a többi botrány, a torgyános mókák büntetlen halmazáról nem is beszélve a FIDESZ aszisztenciájával. Ezért is ábrándultam ki az Orbán-kultuszból).
Dóra1976
2004. augusztus 12. 16:35 | Sorszám: 0
Van egy két kiemelkedően jelentéktelen politikusunk a Fideszben, például ez a szerencsétlen idióta Demeter. Nekizuhant az egyik legeurópaibb magyar politikusnak. Mikor határolódnak el ettől az ökörtől Orbánék? Nem látják a veszélyt? Tönkremegy az emberek lelke a hülyék obégatásában!

Téma: Erdély a pokol tornácán
Dóra1976
2003. augusztus 26. 22:21 | Sorszám: 12
A helyzet gazdaságilag tavaly óta, legalább is amerre én megszoktam fordulni (a szűkebb családi helyünkön, Fehér megyében)mintha javult volna (bár az árak nem csökkentek, a bérek/nyugdíjak nem növekedtek, és a munkanélküliség ilyesztően nagy) és ezzel együtt mégis. Amit írtam, az a lelkek általam "feltárt" állapota. Ott is ugyan azt a szerintem nagyon nagy hibát látom, amit itthon is sikerült elkövetni. Az ezerszínű nemzetet két sablonos részre osztani. A magyar igazolványnak nagy az ereje, és jó, hogy van. De valami mégsem stimmel itt...
Dóra1976
2003. augusztus 26. 17:50 | Sorszám: 0
Nemrég tértem vissza. A helyzet rossz. Mind az emberek között, mind az emberek lelkében. A magyarok ott pontosan úgy ellentétbe kerülnek egymás közöt, mint itthon. Egy részüjk hasonlóan messiásként tekint a legutóbbi volt miniszterelnökünkre (ők vannak többen), mások pedig ellenkezőleg. Most ő látszik a vízválasztónak. Más baj is van persze. Általános vélemény, hogy a román emberek sokkal jobban bánnak a köztük élő magyarokkal, mint gyakran ők egymással. Erre példaként elhangzott olyan történet (három, és sajnos egymástól független forrásból), hogy segítséget nem a saját nemzeti társtól, hanem a román polgártárstól kaptak a mesélők (magán és szakmai életben). És még egy érdekes élmény Kolozsvár híres temetőjéből (Házsongárd), mely Misztótfalusi Tóth Miklós sírjához közel hangzott el. Egy román ember siratta 10 éve elhunyt székely feleségét magyarul.
Szóval nekünk különleges tehetségünk van a saját nemzetünk szétverésére. Szerintem tanuljunk ebből. Más választásunk nincs.

Téma: Most vall Kulcsár
Dóra1976
2004. augusztus 13. 08:43 | Sorszám: 55
Szeretnél te ekkora szar lenni...

Téma: Jusztnak bocsánatot kell kérnie...
Dóra1976
2003. április 07. 22:59 | Sorszám: 13
Két oldalú a dolog!

Juszt kontra Orbán: jogerősen vesztett a volt kormányfő http://hirek.mti.hu/news.asp?newsid=83634&pub=7

Budapest, 2003. április 3. (MTI) - Orbán Viktor jogerősen személyiségi jogi pert veszített Juszt Lászlóval szemben; a Fővárosi Bíróság (FB) csütörtökön kihirdetett ítélete szerint a volt kormányfőnek három országos napilapban kell elnézést kérnie az újságírótól.


Téma: Magyar Bálint mondjon le ! II. (+ 691/I.)
Dóra1976
2005. május 26. 06:36 | Sorszám: 208
Amennyiben?
Dóra1976
2005. május 26. 06:36 | Sorszám: 207
Aemnnyiben?
Dóra1976
2005. május 25. 20:53 | Sorszám: 203
"Hogy Magyar Bálintnak le kell-e mondania, azt majd kideríti a rendőrségi vizsgálat. De ha valóban történtek súlyos mulasztások a bűncselekmény megelőzésében, és ezért miniszterként vállalnia kell a felelősséget, akkor
is az ő nevéhez fűződik, hogy a magyar érettségi rendszer átrepült a tizenkilencedik századból a huszonegyedikbe.
Mérő László" http://www.mancs.hu/index.php?gcPage=/public/hirek/hir.php&id=11674
Dóra1976
2005. május 17. 11:13 | Sorszám: 156
Az úgy egészen kól kezd kirajzolódni, hogy a tömeges, "hivatalos" kiváncsiság mellett, a folyamatos politikai hiszti csapott le a diákokra (a diákok felől), melyet újabb, jó minőségű hisztériakeltésre használnak fel egykori jobboldali barátaink. Szomorú! Szeretném, ha 10-20 év múlva (előbb biztosan nem megy a súlyosan megmérgezett egykori jobbolali, konzervatív lelkek állapota miatt) létrejönne a nemzet felemelkedésért kiálló, nem sumákoló, nem hazudozó és nem képmutató jobboldali vezető erő. Mely vállalni tudja nézeteit és tetteit, és alkalmas lesz arra, hogy vezesse országunkat. Addig viszont csak bajt hoz.
Dóra1976
2005. május 09. 23:54 | Sorszám: 34
Ez nem jó semmire. Bár valószínűleg nemzetünk jelentős részének szüksége van a műcirkuszokra, ez amolyan éltető erő. Másoknak meg pusztító. Abba kellene ezt hagyni, különben végünk. O.V. nem veszi észre, meg vélhetően nem is érdekli, de a nemzet ennyire hülye lenne?
Dóra1976
2005. május 09. 23:33 | Sorszám: 31
Nekem viszont az az erős gyanúm (és erre a miniszter is célzott), hogy ez a rendkívűl agresszív politikai botrány-bohóckodás egyik eleme volt. Ebben csak az esetleges egyik bukó lesz M.B. A másik a jobboldal selejtes része lesz, nagyon remélem, hogy az Orbán-Rogán-Áder-stb trió-kvártett-stb együtt repülnek. És végre kitörhet a nyugalom, ahol lehet élni.

Téma: A FIDESZ újra orra bukik: Szijjártó ámokfutása
Dóra1976
2004. szeptember 03. 10:28 | Sorszám: 0
Én azt hiszem, hogy egy sokéve funkcióban lévő, tekintélyes fizetéssel és juttatásokkal ellátott főpolgármesternek nekizuhanni, aki mindent igazolni tud, nagy ballépés. Egyáltalán: miért kell állandóan a feszültséget növelni?Az emberek éveken át tartó hergelése NEMZETíRTÁS! Hatalomra kerülünk (jobboldal), csak már nem lesz nép!

Téma: Húsvét
Dóra1976
2003. április 18. 21:19 | Sorszám: 43
A gyertyák fellobbanak. Előbb vagy utóbb majdnem mindenhol.
Dóra1976
2003. április 16. 12:17 | Sorszám: 34
És sikerült-e valami olyasmire is jutnod, amit az érsek úr és a nyugalmazott főrabbi már rátalált?
Dóra1976
2003. április 14. 21:29 | Sorszám: 32
Láttátok? Vélemény?
Dóra1976
2003. április 14. 07:43 | Sorszám: 31
MA! m2
20:05: Mindentudás Egyeteme
Schweitzer József és Erdő Péter: Húsvét: a Szabadság ünnepe – a Feltámadás ünnepe
Dóra1976
2003. április 13. 08:46 | Sorszám: 30
"Zsidó pészach - Keresztény húsvét

A Mindentudás Egyeteme következő előadását rendhagyó módon Schweitzer József nyugalmazott országos főrabbi, a Keresztény–Zsidó Társaság társelnöke és Erdő Péter prímás, esztergom-budapesti érsek tartja a zsidó pészachról, illetve a keresztény húsvétról. A zsidó és a katolikus egyházi vezető közös fellépése arra ad példát, hogy a két felekezet miként folytat párbeszédet egymással saját hite, a Szentírás és a közös hagyomány alapján."

A fenti cikket a NOL-on találtam a következő helyen (az erről szóló hírrel indult a topik.) A két előadóval készült interjú szintén itt olvasható, azt nem másolom ide. http://www.nol.hu/Default.asp?DocCollID=105318&DocID=96216#96216

Dóra1976
2003. április 02. 16:23 | Sorszám: 29
ödülök, hogy egyetértünk! A topic-védő hozzászólásodat is köszönöm!
Dóra1976
2003. március 31. 12:22 | Sorszám: 17
Miért van az, hogy azok a topikok, vélemények "vezetnek" (többek között az nenonácis topikom, melynek már következő fejezete is nyílt), amikben az egymás püffölése, a szembenállás mélyítése, a nemzet rombolása a cél? Kinek jó ez? Akik ezt jól ki fogják használni. És ha ennyire hülyék vagyunk, megérdemeljük.
Dóra1976
2003. március 22. 22:12 | Sorszám: 4
Kivételesen semmi rondát. A hiányolt esemény hazánkra nem jellemző. Kicsit sem. Ennyi.
Dóra1976
2003. március 22. 07:09 | Sorszám: 2
Az a kulturkör csak igen nagyon picit jellemző hazánkra, hogy finoman nyilvánuljak meg.
Dóra1976
2003. március 21. 21:43 | Sorszám: 0
Ilyenekre van nekünk szükségünk!
http://www.origo.hu/mindentudasegyeteme/elozetes/20030318schweitzer.html

Schweitzer József-Erdő Péter
Húsvét: a Szabadság ünnepe - a Feltámadás ünnepe

A zsidó nép az Egyiptomból való szabadulást ünnepli Pészach ünnepén. A keresztény hit szerint ezen az ünnepen támadt föl Jeruzsálemben Jézus Krisztus. Erre a hitre épül a keresztény Húsvét. A két ünnepelt esemény jelentőségét és az ünneplés módját ismerhetjük meg Schweitzer József nyugalmazott Országos Főrabbi és Erdő Péter prímás-érsek értő tolmácsolásában.


Téma: "A neonácinak tartott egyesület" (1)
Dóra1976
2003. február 15. 21:38 | Sorszám: 80
No, hát egészen komolynak nevezhető spanyol "érdekeltségem" van. A példa nem volt véletlen. Nyugi.
Dóra1976
2003. február 15. 07:47 | Sorszám: 45
A "mi ügyünk,a mi oldalunk"-ról csak egy irányban gondolkodhatunk? Számomra a nemzet megmaradása, mint távlati cél, sokkal fontosabb, a jelenlegi, aktuálpolitikai őrületnél. Ráadásul ezt a célt mindenki megnevezi. így viszont igen nehéz az elérése. A könyvet ismerem.

Spanyolországban egyébként, tudásom szerint ez volt: a két tökéletesen jól szembenálló csoport (Franco hívei és a köztársaság pártiak) megállapították, hogy, ha tovább folytatják az ellenségeskedést, a SAJÁT VÉGZETÜKET állítják elő. Húztak egy cezúrát, és újra indították közösen az országot. Mindenkinek volt sérelme a másiktól,gonodolom erről Ti is tudtok (mondjuk hasonló, mint nálunk). Évizedek óta működik együtt a dolog.

Dóra1976
2003. február 14. 22:10 | Sorszám: 42
A mi oldalunk is bűnös. Történelem. Emlékszel a spanyol polgárháború végére ? Na, ez kellene itthon is.
Dóra1976
2003. február 14. 19:50 | Sorszám: 37
Meggyőződésem, hogy a gyermekek, unokák nem feltétlenül azonosak a szülőkkel, nagyszülőkkel. Ennek igazságát minden politikai oldalon, nálunk is, láthatod. A nemzet különböző gondolkodású emberekből, és nem eredendően ellenségekből áll. Ha nem "találkozunk" újra, és helyette egymást püfföljük, szépen kipusztulunk. Valami nagy katasztrófának kell következnie megint, hogy erre ráébredjünk?
Dóra1976
2003. február 14. 17:40 | Sorszám: 33
És utánna? Bennünket nem cserélnek le önmagunkból. Hogyan lépünk akkor tovább, ha most sem megy?
Dóra1976
2003. február 14. 16:49 | Sorszám: 31
Te, ez biztosan egy nagy csacsiság, hogy finom legyek. Nincs nekünk is véletlenül üldözési mániánk ? Mitől lennék én antiszemita, amiért jobboldalinak érzem magam? Vannak néhányan a környezetemben a "másik" oldalról, ez még sosem "jött be" tőlük! Szerintem nekünk pont annyira kell vigyáznunk a mesterséges üldöztetésünkkel mint az MszP-SzDSz oldalnak. Hogy a búbánatban fogunk így együtt élni? Válasszuk szét az országot? Jobboldaliak a Dunántúlra, ballibek az Alföldre (vagy fordítva)? Ez elég jó nagy marhaság, nem túlzottan célravezető.
Dóra1976
2003. február 14. 11:08 | Sorszám: 17
Ó nem! Bírom a tempót! Kedves a kérdésed :-). Viszont azért sikerült vmire rávilágítani, mintha úgy tűnne...
Dóra1976
2003. február 14. 09:33 | Sorszám: 2
Ez uaz, amikor valaki egy Parabelummal fenyegeti a pénztárost, és azt mondják: "fegyvernek látszó tárgy" ? Mi a cziki abban, ha nyílegyenesen megnevezzük? Na, most érthetőbb talán a gond.
Dóra1976
2003. február 14. 09:22 | Sorszám: 0
Ezt most hogyan kell érteni?

Téma: A töketlen és a pofátlan (meg a fejetlen és a láthatatlan)
Dóra1976
2004. június 09. 07:27 | Sorszám: 36
Meg fogsz lepődni, a beállítottságom maradt uolyan jobbos, mint tegnap délelőtt. De az ostoba erőszakoskodást elutasítom, és oldalunk jelenlegi emblematikus figuráit pedig 00-nak tartom. És veszélyesnek. Semmi közük azokhoz az értékekhez, amiket, vélhetően veletek együtt, én is vallok. Most ne kezdi írni erre a baloldal lapátravalóságáról, mert ők nem érdekelnek.
Dóra1976
2004. június 09. 07:23 | Sorszám: 35
Ha neked Esterházy szalonképtelen, az csak és kizárólag téged jellemez. Őbenne mindaz egyben megvan, amire jelenünk nagyjai csak vágyakoznak. Mind a családi múltban, mind a saját jelenében.
Mérő és Esterházy számomra nem elkülönülő két mber. Jelenük, világos és nagyon mély gondolkodásuk kapcsolja össze őket.
Dóra1976
2004. június 08. 22:51 | Sorszám: 24
Mérő László. Esterházy Péter. Olyanok ők, akiket bokájuk szintjéről nézhet, szinte bármelyik ma sztárolt politikus. Sajnos ezek élén jár legnagyobb fájdalmamra,az Orbán, Kövér, Áder, Rogán, Deutsch kvartett (utóbbi helyére most a Schmitt nevű kaméleon lépett). És mivel a fülük túlzottan alacsonyan van a "halláshoz", folytatódik a nemzet lelkének rombolása. Minnél jobban növelik a feszültséget a politikusnak látszó emberszabásúak, az emberek lelke annál romosabb, nő a depresszió, mégjobban pusztul a nemzet. A lelkén keresztül. És az elkövetők csak a saját, nagyon csepp eszükre hallgatnak.

Téma: Szlovák státusztörvény
Dóra1976
2003. június 26. 16:43 | Sorszám: 4
Akkor talán "csak" egy tükör törvényt kell "tartani" a szlovák kormány elé. Egészen biztos, hogy erre rájönnek a maiak is! Talán pont ettől, hogy leírtátok mégegyszer ezeket! Így viszont egyá
ltalán nem értem a jelenlegi szlovák kormányt...sem.
Dóra1976
2003. június 26. 13:24 | Sorszám: 0
Úgy tudom létezik ilyen. És "szlovák" igazolvány is. Valaki még tud ennél többet?

Téma: Szőlőtőkék közt
Dóra1976
2004. szeptember 30. 06:42 | Sorszám: 78
Tegnap olvastam az Indexen, hogy a környék földútjai közül az Orbán telekre vezető közutat a helyi önkormányzat leaszfaltoztatta, és nem földterület megvásárlását megelőzően. Pontosan ez ment az "átkosban", bizonyos történetek szerint. És erről szól ez a topic is. A hatalomközeli helyzetek kiaknázása. Csak utánna nem kellene erkölcsi előadásokat tartani, és "égetni" a jobboldalt a lebukáskor.
Dóra1976
2004. szeptember 28. 05:51 | Sorszám: 59
Mielőtt még elsiklanánk: itt a szőlőn kívűl szó van még néhány dologról: O.V. esetében pl: az autópálya-bánya buli, és stb, valamint a holdudvar ugye, valamint a tűzhöz közellévők dolgai. Az az érdekes, hogy egyértelműen látszik: a jelenlegi FIDESZ vezetés (O.V-val az élen) pontosan úgy élt vissza hatalomközelségével, mint a "legjobb" kommunista időkben a vezetők, vagy ahogy a jelenlegi kormányzópártokat vádolni szoktuk (amiben jelenleg is nyilván van valóság) . Ám amikor érkezik valami lebukás-féle a jobboldalon, azonnal kivonjuk magunkat, szép magyarázatok, erkölcsi magasrendűség, elég visszautasítandó stílus. És nem is nagy büszkeség.
Dóra1976
2004. szeptember 27. 18:01 | Sorszám: 55
Ha sikerül megmagyarázni, hogy O.V. családjának 1998-2002-es radikális vagyon gyarapodásának semmi köze a hatalomban léthez, akkor Te egy ügyes ideológus vagy!
Dóra1976
2004. szeptember 27. 17:59 | Sorszám: 54
Provokátor az kedves nénikéje.
Dóra1976
2004. szeptember 27. 17:59 | Sorszám: 53
A bekezdésben általad felsoroltak szinte motívumról motívumra megtalálhatók a jobboldalon. Számomra egyszerűen érthetetlen, hogy miért magyarázzuk a mi oldalunk gazemberségeit olyasn pozitívram hoy szinte már böszkeségnek, de legalább is jócselekedetnek tűnnek? Ez mintha álságos lenne! Egy kicsit. Tovább nem olvastam, minek.
Dóra1976
2004. szeptember 26. 21:30 | Sorszám: 30
Legutóbb a Wekler-story, ami természetesen szintiszta törrvénytelenség, némi erkölcsi bukfenccel, de ez csak kis része a bűnnek. Pedig valójában pontosan az Orbán-szőlő pandantja. Nemkülönben a többi akcióval. Mert bármilyen színű a hatalom, az abban csücsülő polgároknak ugyan úgy eldurranhat az agyuk. Mint ahogyan ez is történik. Az egy más kérdés, hogy a hívek jelentős része képtelen az objektívabb jellegű értékelésre. Mert a milyenk más....
Dóra1976
2004. szeptember 26. 19:11 | Sorszám: 25
Ez kb. ugyan olyan, mint O.V. édesapjának bányabulija az M7 autópálya körül. Vélhetően jogszerű (ebben a jogászok nyilván éltek szakértelmükkel), de etikátlan. Van amit hatalom közelben elvileg nem lehet. Számomra azért furcsa, mert O.V. és kartársai igen kioktató hangon, vagy éppen komoly atyai stílusban tartanak előadást az etikáról ugyan ilyen eseteben, teljes joggal. Csak éppen akkor az ellenfél viselt dolgairól van szó. Ez, úgy gondolom, laza képmutatás. Természetesen élhetnek azzal a mondással, hogy "amit szabad Jupiternek...", de hol van a jelenlegi FIDESZ vezetésünk Jupitertől, nem beszélve O.V. -ről ? az természetesen más kérdés, hogy O.V. miket gondolhat magáról magányos perceiben , ezért lehet pl: veszélyes, ha sokáig száguld. Mert a környezete ezt a képzelt szerepet komolyan erősíti.
Dóra1976
2004. szeptember 26. 17:43 | Sorszám: 21
Ha valaki a hatalom közelében, kihasználva helyzetét elkezdi táplálni az övéit a köz vagyonából. Az például akár negatív is lehet.
Dóra1976
2004. szeptember 26. 15:08 | Sorszám: 8
A negatívan megítélendő cselekedet minden színben, és ízben ugyan olyan. Rossz.
Dóra1976
2004. szeptember 26. 13:07 | Sorszám: 3
Utánna néztem, Wekler 128 milliót tett zsebre, Orbán a legújabb infók szerint a jelenleg kirobbant ügyletben "csak" 50 milliót, de ez akár még nőhet is mint tudjuk. Az összeg egyenlőre még valóban kevesebb, de a forma ugyanaz. A hatalom közelében magára nézve sok ember válik részrehajlóvá, ez alól nyilván az erkölcsileg tökéletes jelenlegi jobb és baloldali vezéreink jelentős része sem kivétel. Még az is, aki fennen hírdeti erkölcsi nagyságát, és jelenleg éppen keresztényi gúnyát ölt, nagy szomorúságomra. Természetesn járt neki, mint ahogy járt volna még másnak is, akik egy részének szinte biztosan jobban hiányzott ezen összeg. És ez már az a demagógia, amit O.V. és csapata is használ előszeretettel. Csak nem önmagáról . 2006-ban nem fogokk arra szavazni, akikre 2002-ben, mert egyre hülyébbek, Ez pedig a FIDESZ, akár hiszed, akár nem. Egyébként is mindegy.
Dóra1976
2004. szeptember 26. 10:30 | Sorszám: 0
Megdöbbenve olvastam O.V. nyilatkozatát, végképp nem értem, hogy lehet erkölcsi alapja a jobboldal vezetésére. Ugyanazért, amiért a FIDESZ teljesen jogosan, Wekler távozását követelte (csak pénzügylileg volt kicsit kevesebb emlékeim szerint az Orbán-család által beszedettnél), saját magát becsületesnek nyilvánítja, és jogi elégtételt követel. Többek között ezért is tartom alkalmatlan embernek: képtelen meghajolni a hibák előtt, sőt támad. Erőteljes becsülethiány, nagy szöveg. Ez 2006-ban kevés lesz!

Téma: Best of Gyurcsány!
Dóra1976
2004. október 20. 22:32 | Sorszám: 295
"...hogy fellélegezzenek - D-1976-ok és hasonlók"
Valóban fellélegezhettem. Gyurcsány megjelenésével lehetősége lett egykori kedvenc pártomnak, a FIDESZ-nek, hogy a kisgömböcről szóló mese végkifejlete felé száguldásból kilépve, megtisztult vezérkarral valóban klasszikus konzervatív, keresztény néppártá váljon. És ne ilyen idológia maszlagokba burkolódzott egyesületté, mely a nézeteit vezetőjéhez hasonlóan váltogatja, szinte hetenként.

Téma: Debreczeni fröcsögése a Népszabóban....
Dóra1976
2003. június 07. 17:43 | Sorszám: 16
Rendben, válaszzuk azt. De ettől még jól becsap(hat)juk önmagunkat. Ez persze megint nagy általánosság, de (és ez is az lesz ), az idő remekül dönteni fog. Az átverhetetlen.
Dóra1976
2003. június 07. 17:11 | Sorszám: 14
Ha egy picit eltávolodunk a kérdéstől, megfontolhatjuk: mi az, amit egy, a volt miniszterelnököt valamennyire ismerő ember kritikájából elfogadhatunk. Egészen biztos vagyok benne, hogy nem a sértődöttség beszél a cikk írójából. Ez túlzottan egyszerű megoldás volna.

Téma: Kósáné kontra mszp ?
Dóra1976
2004. április 04. 23:06 | Sorszám: 30
Igaza van a FIDESZ-nek, amikor követeli Kósáné levételét az EU-listáról. De ez a szándék csak akkor vehető komolyan, ha a MIÉP listáról is hasonlóan követelei ezzel egyidejüleg Hegedűs levételét. Külön ez nem megy!

Téma: Élet a Milleneumi Országjáró után - Révész Máriiusz és a Cavinton Forte akkut hiánya
Dóra1976
2005. augusztus 05. 07:04 | Sorszám: 137
Úgy tűnik, hogy kettőnk közül nem én közelítem a szolgálati lábbelit
Dóra1976
2005. augusztus 04. 22:03 | Sorszám: 132
Sajnos nem megy. Az ember nem hagyja el a hazáját, ha mégoly hülyék veszik is körül. Csak szomorú.
Dóra1976
2005. augusztus 04. 20:37 | Sorszám: 129
Mi ez az egész marhaság? Nézd meg a Gondola címoldalát. Ha meglátsz valami furcsaságot rajta, megérted, mit jelent ez. és mindjárt magyarázat lesz a "mucsaira" is, bár ez ennél jóval rosszabb, és az is kiderül, hogy nem középen vagyunk. hanem a sor vége után tolongunk.
Dóra1976
2005. augusztus 04. 14:25 | Sorszám: 118
A magyarénál jóval ősibb német kultúra szabályait, kategóriáit nem érdemes túlzottan ostromolni. Bizony, Esterházy az európai standard szerint keresztény, konzervatív. Az, hogy a nálunk enyhén "mucsaivá" fajult, magát keresztény-konzervatívnak gondoló ember valójában hol tart ezen az európai skálán, kissé távolabbról (akár keleti, akár nyugati, akár északi és akár déli irányból nézzük), jól látszik. Mentségünkre legyen mondva, ezt már több évszázada "űzzük". Ezért viszont egyre jobban lemaradunk, és így még messzebbre "megyünk" az egymás elleni küzdelemben. Magyar átok.
Dóra1976
2005. augusztus 04. 10:46 | Sorszám: 114
Elmagyarázom, figyelj: a "genetikusan" érintett Esterházy ironikus utalás OV szokás szerinti, a mindenkor aktuális igényekhez igazodó meggyőződéséből fakadó mondatára. Az egész pedig arról szól, hogy ezek a nagyonkereszténynagyontisztanagyonősi ifjú (és idősödő) magyar nagyhangú polgárok nyugodtan mintát vehetnek az ezen értkekkel (nagyon is) rendelkező, de ezzel nem a mellét verő Esterházyról. Akiről német konervatív (!) vezető lapok írták meg, hogy keresztény, konzervatív szellemű ember. Mint tudjuk.
Dóra1976
2005. augusztus 04. 07:35 | Sorszám: 111
Pedig tényleg nem. A tehetség adomány. Viselőjén a felelősség, mire használja fel isteni ajándékát. És ez intelligencia kérdése is...érdemes lenne a jobboldal minden erényét bíró, "genetikusan" érintett Esterházyra figyelnie fideszes percemberkéinknek. Hogy ne ennyire jelentéktelen, érzéketlen emberek töltsék ki a XX. század végi, XXI. század eleji, magyar jobboldali történelmi arcképcsarnokot. (Erre most kovácselvtársozhatsz, meg lampertezhetsz, de az a részleg nem érdekel).
Dóra1976
2005. augusztus 03. 07:02 | Sorszám: 106
Hogyne. De ott direkt. A szó egyéb része hibás, mint tudjuk. A klasszikus elterelő módszert legalább egymás között nem kellene használni. Mi lehet az oka, hogy itt a jobb olalon belül felbukkanó eltérő, bíráló véleményekre, szinte ösztönszerűen úgy reagál a jobb oldal ezen részén tartózkodó polgárság jelentős része, mintha legalább is az 50-e, 60-as évek Magyarországának hatalmi rétegéből jöt volna elő ? A jelenlegi hazai baloldalon pedig nem ez a helyzetr. Ez miért van? OV és csapatának "státusza" és tökéletességének érzete rajongóiban kísértetiesen emlékeztet egykori diktatorikus vezetők (minden oldalról!) hódoló táborára.
Dóra1976
2005. augusztus 02. 06:06 | Sorszám: 93
Sajnos megugranak a betük nálam, ez volt a címbeli mári(i)usz és az ak(k)utnál, azt hittem "leesett", de nem. A rezonanciát próbád meg értelmezni, mondjuk vidd át az értelmet!
Dóra1976
2005. augusztus 01. 22:59 | Sorszám: 87
Akkor soha nem állt. Az én felfogásomban egyébként mára már igazából nincs ilyen meg olyan oldal. A nemzet felemelkedéséért küzdők vannak, akik egyébként ezen belül gondolkozhatnak így meg úgy, de ez másodlagos. És vannak olyanok, akik a saját felemelkedésükre használják a nemzetet. Ők egyszemélyben gondolkoznak hol így, hol úgy.
Dóra1976
2005. augusztus 01. 22:56 | Sorszám: 86
Az enyémen szerencsére nem, de pl: Áder polgártársunkon néhány éve ijesztő változások vehetők észre. Mára 100x viktorabb Orbánnál. Annak idején szinte megijedtem, amikor beindult az átalakulás, ma pedig már... A csőrömet természetesen nem a tehetség, és a profizmus bántja. Hanem, hogy ezt az emberek legrosszabb rezonanciáinak gerjesztésére használja. Elvek nélkül, mint tudjuk...
Dóra1976
2005. július 31. 23:58 | Sorszám: 73
Na igen. Hol innen, hol onnan. De valóban, a kíméletlen egyházellenessége radikálisan megváltozott (ami helyes), de természetesen ez sem őszinte....és a baloldali értékek kampányszerű felvállalását sem nevezhetjük zsigerinek.
Dóra1976
2005. július 31. 23:57 | Sorszám: 72
Gyűlőlet? Az nem az én világom. Azért viszont valóban nagyon utálom, hogy a pokoli hangulat keverése miatt egészen biztosan sokan estek testi bajaikban áldozatul ennek a kegyetlen hadjáratnak. Ezért veszélyes ez a pasas. A "régi" Orbán megvillantotta a veszély út lehetőségét is, mely irányt ma már folyamatában egyértelműen látunk.
Dóra1976
2005. július 31. 23:53 | Sorszám: 70
A tehetsége nyilvánvaló. De ehhez felelőség, társadalmi ézékenység sajnos már egyáltalában nem járul. És ezért nagyon veszélyes. Met az emberekre gyakorolt hatása nagy, és ezzel visszaél. Nem igazi politikus.
Dóra1976
2005. július 31. 23:51 | Sorszám: 68
Orbán egyáűltalában nem maradt a helyén. Hogy úgy mondjam, ideológiailag folyamatosan "úton" van. Ez elég jól kiderült az elmúlt 15 évben.
Dóra1976
2005. július 31. 23:45 | Sorszám: 66
Nincs, nem is kell, hogy legyen. Nem is remélem, hogy az 50-es évek egyengondolkodási reflexeit idéző jobboldali polgártársaim el tudnák képzelni a "jobbos" értékek képviseletét a NAGY Ő-n (O.V.) és a szociológiailag szintén érzéketlen, ugyancsak empátiamentes, láthatóan emberi tapasztalatokban is szegény társain kívűl bárki "vinni" tudná. Azt kell mondjam, a gondolatokon uralkodást zseniálisan megoldotta Orbán. Profi.
Dóra1976
2005. július 31. 17:26 | Sorszám: 29
A fontos az, hogy megértetted, miről írtam, rólam meg azt gondolsz, ami jól esik, nem az a fontos. Anno Orbán hozzánk is többször betelefonált, sőt írt! A mobilhívás a telefonhívásnak nyílván néhányszorosa, de a költségek összevethetők, és Orbán messzebre húz el...sajnos. Sajnálom, hogy egy ennyire értéktelen alakról kell ma beszélnünk (nem különben a kiszolgáló személyzete), és a magyar politikai élet tovább telitődik ezzel az alacsony színvonalú kínálattal. A baloldal nem érdekel, azok úgy rongálják magukat, ahogy jól esik. De a jobboldal és a magyar társadalom elrohasztása (utóbbi esetben a folyamatos konfliktus generálással) nagyon fáj. A M.O-t én nem tettem fel a padlásra. Minek, egy korszak propaganda anyagainak a levéltárban a helyük.
Dóra1976
2005. július 31. 14:33 | Sorszám: 26
No, ez remek, csak a lényegre nem sikerül rálelnetek. Mivel valóban igaz jelenlegi vezérünk azon Erdélyben tett állítása, hogy a politikai vonnzódásban egyéb dolgok is szerepet játszanak (természetesen hülyeség azonban, amire ő célzott, hiszen attitüdről van szó, nem genetikáról), ezért addig tényleg nem nagyon lesz változás, amíg eredményt lehet elérni az emberek egymásnak uszításával, és az elképesztően bornírt demagógiával. Melyeket iskolázottságtól függetlenül, az azonos attitüd következtében egyazegyben benyelnek a magukat tökéletes polgároknak (gazdáknak) gondolók. Aztán vol, van, lesz olyan, aki rájön, hogy az orránál fogva vezeteik hol ide, hol oda, attól függően, mi áll érdekében vezérének és hűséges csapatának. Az a fontos, de nagyon, hogy maradjanak olyanok, akik a FIDESZ gömböc szétrobbanása után, megőrizve az EREDETI gondolatot, vezetni tudják a csalódott tömegeket.
Dóra1976
2005. július 30. 18:23 | Sorszám: 7
És mit gondolsz a felvetésről? Mi a kapcsolat, vagy a különbség a FIDESZ korszak sokmilliárdos kéretlen propaganda országjárójának léte, és a 150 milliós országos kormánytájékoztató megteremtése között?
Dóra1976
2005. július 30. 17:10 | Sorszám: 5
Melegben mindig jobban gondolkodom, de Máriusz úgy tűnik nem nagyon. Neki mindenképpen érdemes beállni a fagylaltoshoz .
Dóra1976
2005. július 30. 13:56 | Sorszám: 0
Döbbenet, ahogy egykori kedvenc pártom baromságot baromságra halmoz. A több évfolyamos Milleneumi Országjáró nevű kéretlen, milliárdos költségvetési pénzbe kerülő, valóban szintiszta pártpropaganda után a jelenlegi kormány az általa eredményesnek gondolt programját az emberekel 150 millió költségvetési HUF-ból ismerteti meg. Révész Máriusz pedig elfelejtette a milliárdokat, ami leginkább nem a konkrétumokra, hanem színtiszta agymosásra ment el. Ezen orgánum megjelenése volt a harmadik olyan, mely segített a FIDESZ-től való eltávolodás tartóságának megörzésében. Kedves Márisu, nem vagy rossz, csak óvatlan. A labda túl magas, de ahogyan a szocikat ismerem, ezt sem ütik le

Téma: Lampertne Csillebercen agital!!!
Dóra1976
2004. július 11. 12:16 | Sorszám: 20
Az a zsidózás, amit annak szánnak. Nincs kis, gyűlölködés, meg nagy gyűlölködés. Gyűlölködés van, hol gyengébben, hol erősebben. Már írtam: nemzetünk halálát okozza a rövidtávű szemléletünk. Melybe ez is beletartozik.
Dóra1976
2004. július 11. 12:14 | Sorszám: 19
Tudtommal megnyertük,ám van egy olyan előérzetem, hogy 2006-ban a mostani kormány viszi el a pálmát. Majd meglátjuk...
Dóra1976
2004. július 10. 23:08 | Sorszám: 15
Sajnos szeretett vezérünk jelenleg O.V., de hogy ez mekkora ballépés, csak később fog kiderülni. Mindenesetre remekül jellemzi, hogy azt mondta a Hold utcai templomban, hogy szivesen lenne szocdem (nyugaton). Ez kb. jól jellemzi a kaméleon jellemet (balról jobbra, aztán vissza balra, mikor melyik kedvezőbb).
Dóra1976
2004. július 10. 16:12 | Sorszám: 10
Igazad van, az undoritó zsidózásodat kivéve, amit rég ki kellet volna törölni a moderátornak. Egyébként hasonló jutott eszembe, amikor a mi szeretett vezérünket megláttam tegnap a Hold utcai templomban politikailag szónokolni.

Téma: Csapdában: a FIDESZ nem támogatta a sorkatonaság eltörlését
Dóra1976
2004. október 27. 08:29 | Sorszám: 24
Hogyne! El tudod Te képzelni a mai FIDESZről, hogy bármilyen belpolitikai kérdésben hajlandó volna együtt működni az emberek érdekében bárkivel? Amikor az nem neki hoz közvetlen hasznot? Én már nem.Különösen egy alkotmány módosítás nem ilyen. És ebbe a durcizásba fog belebukni.
Dóra1976
2004. október 27. 08:26 | Sorszám: 23
Birkácska a füled.
Dóra1976
2004. október 27. 08:25 | Sorszám: 22
Tremészetesen, több széket is kaptam. Van műanyag (ez kicsit ronda, fabútor, és fém is!
Dóra1976
2004. október 27. 08:24 | Sorszám: 20
Nem égtem én be. Alkotmánymódosítás a jelenleg izomagy üzemmódú FIDESZ-szel nyilvánvalóan nem hozható össze (lásd Tankönyvkiadó-szövegelés, Kövér Szilárd, és az ő testvére).
Ha van közös szándék, akkor azt közösen kell megvalósítani. Ezek kicsi ügyecskék, de arra mindenképpen figyelmeztetnek, hogy a csakazértis politizálás már nem biztos, hogy célravezető.
Dóra1976
2004. október 27. 08:15 | Sorszám: 19
Nem éppen undorító szócsata. Nekem mind a két fiutestvérem volt katona. Az egyik 1,5 évig, a másik 1 évig. Az egyik nagyon nehezen viselte, a másiknak viszont nagyon jót tett. Alapvetően nem vagyok sorozás ellenes, de nő létemre ehhez sok jogom nincs szólni. Azt viszont nem felejtem el, hogy egykori kedvenc pártom (FIDESZ) a többiekkel kórusban hangoztatta a sorkötelesség megszüntetésének igényét, révén, hogy ez rengeteg fiatalnak vesz el egy halom idejét. Most viszont, sajnos a klasszikus jelenlegi FIDESZ-recept szerint elfordul egykori javaslatától, csak azért. A honvédelemre pedi tudtommal hivtásos haderőt állítottak fel. És, mint a FIDESZ-módszert eredménnyel használó honvédelmi minisztertől tudjuk, 10 milliárdos többletkiadás is megmarad. Ugyanis a FIDESZ egyetért, csak nem szavazza meg. Ez gyönyörű. Viszont jellemző.
Dóra1976
2004. október 26. 17:15 | Sorszám: 0
A FIDESZ nem támogatta a sorkatonaság eltörlését, ezzel vélhetően komoly esélyt adott népszerűsége zuhanásának gyorsulásához. Egyszerűen érthetetlen. Lassan ugyan olyan szerencsétleneké válnak O.V. kollégái, mint az előző kormány?

Téma: TILOS SZENTESTE: IRTSUK KI A KERESZTÉNYEKET!
Dóra1976
2004. január 06. 17:55 | Sorszám: 1183
Igazat adok neked. Igenis, mindenkinek szót kell emelni, a zsidóknak is, amikor egy ilyen megjegyzés hangzik el. És nekünk pedig kell annyi erővel rendelkeznünk, hogy a jelenleg a jobboldalon parkoló és ugyan ezt a hangnemet használó médiamunkásainknak hasonlóan követeljük a visszavonulását. Úgy gondolom, az egykoron balos, de jelenleg útszéli hangnemben fröcskölő Bayer, Bencsik és hasonlók tevékenyságe szégyen ránk nézve, és meg vagyok döbbenve, hogyan tűrhetjük a tőlünk kiáramló gyűlöletet. És a legnagyob gyalázat, hogy ebbe rafináltan még bele van keverve a kereszténység zászlaja is. Ez végkép undorító.
Dóra1976
2003. december 28. 13:17 | Sorszám: 477
Azt hiszem, te már fényévekre távoldodtál Jézustól. Mi az, hogy "fajtársaid"? Hogyan lehet a XXI. században egy ilyen mondatot leírni? Ez a keresztény elveink meggyalázása, szégyeld magad! Miben külömbözől te ettől a hülye tilosos embertől és a nagyszájú püspök csemetétől?
Dóra1976
2003. december 27. 14:47 | Sorszám: 315
Bár én nem szavaztam rájuk (a jelenlegi koalíció), de mivel most ők kormányoznak egy demokratikus választást követően, ezt elfogadom. Biztos vagyok benne, hogy nem lesz betiltás. Sajnos a "maga alá gyűrés" az orbáni-időszak jellemzője (is) volt eléggé, szégyeltem is magam emiatt.
Dóra1976
2003. december 27. 14:42 | Sorszám: 311
De! Benne van a megjelölt (és meghallgatható) részletben, hogy családilag hová kötődik. És a szövegből az is kiderül, hogy nem egészen stimmel az agyszerkezete.
Dóra1976
2003. december 27. 14:38 | Sorszám: 309
Be kell tiltani! Valamint: a Bartók, Kossuth és Petőfi adót, az INFO Rádiót, a Rádió C-t, az M1, M2, RTLklub, TV2 tévéadókat, az autóbusz és villamosjáratokat, a napfelkeltét és naplementét, a csillagokat, a villámlást, a tengerzúgást, a bálnákat, az influenzát, a csokoládét... Mindent. Mert mindegyikben van olyan (sok egyéb mellett), ami nekünk nem tetszik.
Dóra1976
2003. december 27. 13:44 | Sorszám: 298
Teljesen egyetértek veled. Ezért nagyon jó, hogy a Pannon eltűnt az éterből, mert ott ilyenek tömegével hangzottak el, és még véletlenül sem sáncolódtak el tőle, amit a Tilosban azonnal megtettek. Mert ez mindenütt tilos, csak van, ahol bizonyos irányokban nem működik a "szenzor". És ezért írtam, hogy az ifj. Hegedűs féle kifinomult szöveg ugyanez, csak itt éppen rólunk volt szó. Csak Hegedűs nem az az arcunba vágta, mint most...és nem szólt senki közölünk akkor, hogy gyalázat. A TILOS betiltása helytelen. Ilyen elő fog fordulni még minden irányban. Azt ezt követő reakciókat kell megnézni az elkövetők oldalán. Ez az, ami nálunk általában soha nem következik be (kivéve a legutóbbi mindent elsöprő Grespik-akciót követően), mert mindig valami jó magyarázatot adunk, sőt. És most a TILOS-nál is megvolt a megfelelő válasz.
Dóra1976
2003. december 26. 12:23 | Sorszám: 154
Ez nem hit kérdése. Ez volt a műsorban, azt rakják fel az internetre. Ugyan úgy, mint az MR-nél. És szerintem meg kell követelnünk magunktól, hogy teljes információ birtokában itéljünk. Attól vagyunk jobbosok, hogy részletinformációk alapján letarolunk mindent? Nem ostobaság ez egy picit? DE!
Dóra1976
2003. december 26. 11:18 | Sorszám: 145
http://tilos.hu/mp3/96/Wednesday/1730.mp3
Itt van az anyag. Az egyik alany, egyébként elég nagy marha, bemondta ezt a mondatot, és a társak AZONNAL ELHATÁROLÓDTAK, és visszautasítoták. Nagyon fontos momentum, dokumentálva. Ez szerintem nagyon fontos. Sajnos, ilyen kijelentéseket szóró emberek mindenütt tolonganak (lásd náluk az MN, az e műsorban is emlegetett újságírók és szövegeik). Nem kell nekünk sem a szomszédba mennünk...
Dóra1976
2003. december 25. 22:05 | Sorszám: 110
Erre a hangyanemzőszervnyi eltérésre utaltam a "kifinomultabb" jelzővel. Természetesen a lényeg mind a kettőben ugyan az. Az egyik jobban vigyázott (mert mondjuk leírta), a másik pedig lendületesen elmondta (gondolom). Egyik sem jobb a másiknál.
Dóra1976
2003. december 25. 21:17 | Sorszám: 107
Ez nem politikai kérdés. Ez bűncselekmény, remélem alkalmazzák rá az e témában hozott törvényt. Egy húron Hegedűssel...csak nem olyan kifinomultan,

Téma: Áder elúsztatta a FIDESZ győzelmét
Dóra1976
2004. október 01. 14:59 | Sorszám: 167
Ugyan már, semmiképpen . Viszont az például megérne néhány sort, hogy ki milyen pozitív változást vár az új kormányfőtől? Én példáúl, bízva abban, hogy O.V-vel szemben neki "nem száll el az agya" a hatalmotól, és ezt az acsarkodó politikai hangulatot, reakció híján segít beszüntetni. Így szinte felszabadult hangulatú 2006-os választások jöhetnek, melyen akár a mi, FIDESZ szavazók akarata szerinti végeredmény jöhet létre.
Dóra1976
2004. szeptember 29. 17:12 | Sorszám: 37
Az MR hangtárában (a honlapjukon) meg tudod hallgatni! A mai nap, Kossuth URH ("keleti", ezt nem tudom, hogy jelölik), kb. 9 órától.
Dóra1976
2004. szeptember 29. 17:08 | Sorszám: 35
Azért ez nem mindegy. Sokszor leírtam már, a nemzet idegeinek tartós hergelése nyílegyenesen visz a nemzet pusztulásába. A lélek rombolásából a test hagyatlása egyenes következik. Ez nem játékszer, az ezúton hatalomra került polgártársak alól kifogyhat a nép. De reméljük ilyenek nem kerülnek hatalomra, hanem elsöpri őket a történelem. Vagy az utcaseprő polgártársak.
Dóra1976
2004. szeptember 29. 12:08 | Sorszám: 23
Az Áder által ma is gyakorolt hangnem hajszolhatja a tömegek egy részét a beszláni-tragédia típusú esemény elkövetőinek oldalára. Ha neked ez a figyelmeztetés halottgyalázás, a te nagy bajod. Nem a lényegre figyelsz, szándékosan.
Dóra1976
2004. szeptember 29. 10:10 | Sorszám: 3
Az útszéli hang, különösen a jövőben, REMÉNYEIM SZERINT ki fog szorulni a parlamentből. Ha a most hatalomba lépő kormány stílusa, határozott, de nem durvulós lesz, az emberek, a KISEBB LELKI HERGELÉSI FOK MIATT, visszamennek a baloldalhoz, és mi leshetjük, valamint rikácsolhatnak vezéreink. Úgy gondolom, Áder és a haverjai már rég cserére érettek.
Dóra1976
2004. szeptember 29. 09:45 | Sorszám: 0
Felháborítóan útszéli hangon szólalt meg címszereplőm, Gyurcsány után. Ez a stílus a továbbiakban NEM FOG MENNI. Gyurcsány ellen ez nem módszer. Másrészt pedig így egyre komolytalanabbá válik a FIDESZ.

Téma: Újhelyi /MSZP/ zsidózott !
Dóra1976
2004. január 15. 07:48 | Sorszám: 34
Hogyan is jellemezhetnénk egy ilyen nagyon gyenge embert, mint a Lovas úr, aki legnagyobb sajnálatomra szintén az ajnározottaink között van? Kismester

Téma: Andorka Eszter
Dóra1976
2003. március 09. 07:02 | Sorszám: 3
Használni valóbban nem lehet semmire. Azonban az ő személye több mindent jelent a számunkra. Pl: 1. A keresztény ember nem feltétlenül politikai hovatartozásától válik azzá, ami. 2. A "jó" lélek példázatai köztünk vannak. Tőlük kell tanulnunk, és fejet hajtani. Nem csak, ha szükséges, mint most....
Dóra1976
2003. március 08. 23:00 | Sorszám: 0
Most találtam a cikket. Kortársunk volt!
http://www.nol.hu/Default.asp?DocCollID=99124&DocID=91494#91494

Téma: 2003.február 23. Orbán Viktor beszéde a Terror Házánál
Dóra1976
2003. február 16. 23:27 | Sorszám: 7
A felvonulások szigorúan politikamentesek voltak. UGYE? És ki vitt bele aktuálpolitikát ? A "mi" szélsőségeseink. Na. Semmi értelme ennek az országszétverésnek. Hamarosan jól kihasználják a megosztottságunkat, és akkor valami nagyhatalom, vagy több kicsi összefogását követő leigázásunk után bőghetünk a saját hülyeségünk miatti letarolásunk okán. NA.
Dóra1976
2003. február 16. 20:53 | Sorszám: 4
Attól, mert pechünkre jobbról szúrták el a tegnapi béketüntetést, az még nem volt ballib. Ennyire nem lehetünk birkák. Vagy vmi hasonlók. Egyébként abban egyetértek, hogy Orbán Viktor beszéde a TH múzeum előtt valóban nagy jelentőséggel bír! Most különösen.

Téma: Szabó Iván
Dóra1976
2005. augusztus 04. 20:40 | Sorszám: 0
Ő is igazi európai szellemű politikus volt. Isépy mellett őt tartom a hazai jobboldali politikusok követhető mintájának. 71 évesen halt meg. Tud valamit tanulni tőle Máriusz ? Felér egyáltalán a szelleme hozzá ? És a többi ifjú bohóé ?

Téma: Kossuth Rádió a Civil nyomában: egy józanul mocskolódó beszélgetőtárs
Dóra1976
2004. május 28. 07:30 | Sorszám: 19
A "Ki kell szavaznunk őket" ami elfogadható mondat, erre nem vonatkozik a kritikám.
Dóra1976
2004. május 28. 07:29 | Sorszám: 18
"Ki kell rekeszteni őket. Ki kell szavaznunk őket".
Ez az, amit nem lehet leírni. És mondani. Ebben a mondatban nincs benne, hogy Te csak egy ici-pici körére gondolsz az embereknek. Nincs kis gyűlölet, és nagy gyűlölet.Gyűlölet van. A keresztény hitő emberek egy részét is ki kellene rekeszteni, mert aljas gazember? Ez ugyan olyan tűrhetetlen álláspont. Mégis, erre a kirakat hitűek úgy ugranak, mint majom a banánra. Mi a különbség? Semmi. Vannak olyan szavak, amiket felelősen, a tömeg együttes hülyeségére való különös tekintettel NEM MONDUNK KI.
Dóra1976
2004. május 27. 22:50 | Sorszám: 6
Hallgasd meg. Egy humán, de mindenek előtt keresztényi értékeket valló embernek ezek a szavak a szívébe fúródnak. Mint amit a Tilosban elmondott az az idióta (eltévesztettem az adót, boccs). Annyi a különbség, hogy az itt "elszóló" ember hivatalból nem mondhat ilyet. Még csak nem is gondolhat. Mert akkor méltatlan a kereszténységhez, különösen a papi hivatáshoz. Szeretném, ha közösen emelnénk szót mindenfajta uszítás ellen. Ez is az.
Dóra1976
2004. május 27. 22:26 | Sorszám: 0
Az előbb hallgattam meg az MR honlapján a tegnap délután 3-tól kezdődő beszélgetést. Hogyan fogadhatjuk el ezt? Miért nem tiltakozik senki, amikor ugyan azt hallhattuk, mint karácsonykor?Mi a különbség a kétféle elnevezésű emberek elleni felszólalásban?
(Ifj. Hegedűs élő egyenesben ismételte el a karácsonyi szavakat, csak "jól fésülten". Az adásból egy másik beszélgetőtárs azonnal távozott. A műsorvezető pedig lavírozott.)

Téma: Cohn-Bendit pedofil ?
Dóra1976
2005. január 16. 22:20 | Sorszám: 20
Ez ugyanaz a Lovas, aki nőt erőszakolt meg gareli tagjaként, és alaposan megverte a feleségét? Mert akkor...

Téma: Balos hirdetők - bojkottálni kéne őket
Dóra1976
2003. április 09. 22:51 | Sorszám: 9
Bocsáss meg, tényleg véletlen volt. Az egész topicnak szól. Valamint az ehhez hasonló "hangulatoknak".
Dóra1976
2003. április 09. 22:09 | Sorszám: 4
Attól tartok, elfelejtitek, hogy ha saját kezüleg verjük szét a nemzetünket, egy nagy kacaj közepette fognak átgázolni rajtunk. Ez a jobb-bal cirkusz most már lassan abbahagyandó, mert a saját sírunkat ássuk, mások pedig, teljes joggal, jót röhögnek. Aztán lépnek.

Téma: Krakus-Szita a FIDESZ -é, ügynökmúltja esetünkben jó tulajdonság
Dóra1976
2005. július 04. 10:38 | Sorszám: 0
Ismét a kettős mérce! Ha a mi vezérünk (a FIDESZ vezére, mire valaki másra gondolna) visszaél hatalmával, az rágalom, ha a mi (FIDESZ) jelenlegi embere volt aljas, az szintén az. Nem rossz! A saját lelki egészségünk látszólag nem sérül.

Téma: Párizs püspöke
Dóra1976
2003. július 28. 07:07 | Sorszám: 12
Az analógia teljes mértékben rossz. A Gondolára azért való ez, mert a nagy körveforgásunkból ez egy kiút-típus lehet.
Dóra1976
2003. július 27. 20:39 | Sorszám: 8
A címed...az hiányozhat. Nem?
Dóra1976
2003. július 27. 20:31 | Sorszám: 6
"Hivő katolikus?"
Bizony! Látod, itt sem érvényesül a most a mi oldalunkon újra beerősödött egyenformájúsági kényszer. Ezt pl: érdmes észrevenni.
Dóra1976
2003. július 27. 12:32 | Sorszám: 3
Én, mint hívő katolikus ebben egyáltalán nem érzek gyűlöletet. Az ellenkezőjét viszont annál inkább!
Dóra1976
2003. július 26. 12:27 | Sorszám: 0
Ezt a cikket a NOL-on találtam. Valami ilyen szellem kellene itthon... http://www.nol.hu/Default.asp?DocCollID=123383&DocID=110062#110062

Lustiger bíboros, Párizs érseke és – amint hírlik – II. János Pál pápa egyik legbizalmasabb tanácsadója, az elmúlt év decemberében Az Ígéret (La promesse) címmel jelentős vitaindító könyvet jelentetett meg, amelyhez a Sainte-Francoise Romaine-i apácáknak tartott eddig kiadatlan előadásai és néhány frissebb keletű cikk, illetve szent- beszéd szövegei szolgáltak alapul. A bíboros könyvének jelentős részét az általa „Izrael titkának” nevezett témának szenteli. Fejtegetései annál érdekesebbek és értékesebbek, mivel meglehetősen közismert Lustiger zsidó származása és családjának sorsa. Származását ugyanis sosem tagadta, sőt akár csak Szent Pál, akit gyakran idéz művében, egész egyházi karrierje alatt büszkén hangsúlyozta: „zsidó vagyok”. És megint csak Szent Pálhoz hasonlóan, aki római birodalomi állampolgár voltára ugyanolyan büszke volt, mint zsidóságára, Lustiger is zsidónak, római katolikusnak és franciának mondja magát. Ebben a sorrendben. A húsvéti körmeneteken vállán viszi Jézus keresztjét a Notre-Dame-tól egészen a Montmarte- dombjára épített Sacré-Coeur templomig, miközben alighanem héber zsoltárokat mormol. (folytatás a fenti link szerint)


Téma: Orbán Viktor országértékelője 2004-ről
Dóra1976
2005. február 17. 07:40 | Sorszám: 55
Az ékezetek megvannak! Egy barátnőmek az ékezetes betűk helyett csak kódok jelennek meg a gépén, neki írtam a hozzászólás "közben", ezért ide is így. Bocsánat!
Dóra1976
2005. február 16. 21:47 | Sorszám: 29
Az altalam emlitett, mara igen elfasult, es ami ennel meg rosszabb, elszennyezodottek helyett igazan oda tudnank allitani valakiket. Nem igaz, hogy ezen "elkopott" emberek helyett nincs a FIDESZ-ben nehany alkalmas ember vezetonek, aki legalabb fel evig egyfolytaban tartani tudja a meggyozodeset!
Dóra1976
2005. február 16. 21:09 | Sorszám: 21
Ha a FIDESZ kerül kormányra, az ország tovább folytathatja a fejlődést. Csak egy nagyon fontos dolgot kell megtennie: az átizzadt vezetőgárdáját el kell zavarnia. És igaz embereket a helyükre ültetni (Áder-Orbán vonal csere).

Téma: Orbán Viktor újabb kitüntetése
Dóra1976
2004. április 07. 10:27 | Sorszám: 264
"Én annyit láttok O.V-ból, hogy a hatalom irányába csapódik, szó sincs itt a nemzetről, erkölcsről, legyen az bármilyen jellegű. Most éppen a keresztényi vonal a "jövedelmező", de ennek "ellenkezője" sem zárható ki a CÉL érdekében. És az nem a nemzet felemelkedése! Akkor ugyanis O.V. nyomában nem szűnne meg mindenütt a nemzet egysége, és nem hullana min. két részre a társadalom. Ez a módszer például a határon túl egyszerűen életveszélyes. Oszdd meg és uralkodj! Csakhogy a környező országok magyarjain emiatt mások fognak uralkodni, és mégannyi joguk sem marad, mint eddig. Emiatt tartom többek között felelőtlen, politikusnak látszó embernek"

Erre volt Mercurius válasza:
"Vegyél szemüveget, sok dioptriával .
Orbán gyakorlatilag 1O éve ugyanazt mondja. Ha neked ez a társadalom megosztása,akkor mit mondasz H.Kovácsra és az MSZp-re ? "

O.V. Egyáltalán nem mondja uazt 10 éve, pont ez az! Miért hasonlítsam össze őt egy olyan politikai közeggel, ami nem érdekel? Azért, mert esetlegesen ugyanolyan jellemtelen dolgai vannak, még nem jobb!Tehetségesebb Kovácséknál, de ez nem érdem. A szemfényvesztés nem dicsőség. És azt továbbra is állítom, hoy nem csak Szlovákiában, hanem Romániában is esély van, hogy a magyarok szépen kirepülnek a hatalomgyakorlás közeléből, hála az itthon alkalmazott módszernek. Sajnos tömegesen van "vétel" erre a rövidtávú, ám kellően tüzes és ostoba politikára.

Dóra1976
2004. április 06. 07:19 | Sorszám: 60
Én annyit láttok O.V-ból, hogy a hatalom irányába csapódik, szó sincs itt a nemzetről, erkölcsről, legyen az bármilyen jellegű. Most éppen a keresztényi vonal a "jövedelmező", de ennek "ellenkezője" sem zárható ki a CÉL érdekében. És az nem a nemzet felemelkedése! Akkor ugyanis O.V. nyomában nem szűnne meg mindenütt a nemzet egysége, és nem hullana min. két részre a társadalom. Ez a módszer például a határon túl egyszerűen életveszélyes. Oszdd meg és uralkodj! Csakhogy a környező országok magyarjain emiatt mások fognak uralkodni, és mégannyi joguk sem marad, mint eddig. Emiatt tartom többek között felelőtlen, politikusnak látszó embernek.
Dóra1976
2004. április 05. 22:11 | Sorszám: 37
Mint rk. hívő ember szégyenletesnek tartom, hogy egy nemzetet megosztó, viszonylag erkölcsmentes politikust így tüntet ki figyelmével Őszentsége, még akkor is, ha legnagyobb szomorúságomra bennünket kábit O.V.

Téma: 3% GDP növekedés = gazdasági mélypont :)
Dóra1976
2004. augusztus 22. 12:17 | Sorszám: 33
Egy másodpercig nem állítom, hogy minden rendben volna. De azt visszautasítom, hogy politikai célok érdekében hamis és pánikkkeltő hangulatot keltsen valaki, kinek ez szokása. Az különösen fáj, hogy egykor ebben az alakban még én is hittem. Értékelésed igen kimerítő, és nagyon érdekes!Egyáltalán nincs benne negatív hangulat. A politikai helyzet itthon valóban nem jó, de válság és összeomlás szerintem egyáltalán nincs, ezekkel a fogalmakkal játszadozni egyszerűen önző disznóság. Ugyanannyira, mint az emberek idegrendszerét folyamatosan feszültségben tartani, immár két éve. Ezt egyszerűen még egy állat sem bírja, ezért megy ilyenkor arrébb. Ösztönösen. Csak az ember olyan, hogy ezt "még" kéri. De ilyen állapotban a szervezet egy idő után visszalő, és megbetegszik, végős soron leáll. Ezért tartom veszélyesnek ezeket a hangzatos mondatokat. Mert belülről és teljes sikerrel véezhet a nemzetettel. És az ezúton hatalomra kerülők ott állnak, "vezényelhető csapatok" nélkül.
Dóra1976
2004. augusztus 22. 08:51 | Sorszám: 28
Ez van. Arról hablatyolok, amiről tudok. Ezek a cégek egyrészt kis és középvállalatok, közös bennünk, hogy csak magyar tulajdonosaik vannak. (A gépgyártás az Alföldön, Békésben és Bács-Kiskunban, valamint Fejér megyében, bár ez inkább készülék, mindegyik sok milliárdos forgalommal, és igen jelentős exporttal. A ruhaipari érdekeltség egy Pest-megyei kis cég, egy tucat alkalmazottal, nem falrengető, de tisztességes üzleti haszonnal.)
A Bokros-csomag a senyvedések ellenére csak fordított a gazdaság irányán, ezt mint írtam, O.V. is elismerte 1998 őszén, ez pl: nagyon tetszett. Akkor még örültem, hogy rászavaztam akkor.
Dóra1976
2004. augusztus 21. 23:37 | Sorszám: 22
Maradjunk a szárnyasnál. A gazdaságról én annyit tudok (mint aki azért foglalkozott kicsit ezzel munka okok miatt is), hogy a Horn kormány megszorítós politikája következtében a zuhanórepülés visszájára fordult. Ebbe a konjunktúrába kapcsolódott be az a FIDESZ zseniálisan (ebben nekem is részem volt , és ki is használta a helyzetet. 2002-re visszájára fordult a dolog, amit a ciklus végén még a FIDESZ-FKgP kormány, majd az MSzP-SZDSZ kormány tovább rontott. Ám mégis úgy tűnik, ennek a korszaknak szerencsésen vége. Több hazai magyar tulajdonú exportra is gyártó vállalkozás tulajdonosa, dolgozója tartozik ismerettségi körömbe (ruha, és gépiparból), elmondásuk szerint megrendelések után egyáltalán nem kell rohanniuk.
Dóra1976
2004. augusztus 21. 23:29 | Sorszám: 20
Bármilyen hihetetlen, "Dórika" polgártársnőnek nincs ismert balnickje. Én én vagyok, minden egyéb változat nélkül. Tessék megszokni.
Dóra1976
2004. augusztus 21. 21:04 | Sorszám: 10
Nem szeretem a tüzijáték-beszédeket, az ámítást. Sem itt,sem ott, sem amott. Szerintem akad nálunk is egy Sir Winston Leonard Spencer Churchill. Csak még nem bukkant elő.
Dóra1976
2004. augusztus 21. 21:02 | Sorszám: 8
Nem szeretem a tüzijáték-beszédeket, az ámítást. Sem itt,sem ott, sem amott. Szerintem akad nálunk is egy Sir Winston Leonard Spencer Churcill. Csak még nem bukkant elő.
Dóra1976
2004. augusztus 21. 21:00 | Sorszám: 7
Igen.
Dóra1976
2004. augusztus 21. 20:45 | Sorszám: 4
Növekvő gazdaság nem zuhan egyre mélyebb válságba. Ez süket duma, lufi, amire harapnak az emberek. A 3% GDP növekedés pedig a jelenlegi EU-ban igen szép, kiemelkedő teljesítmény teljesítmény. Hogy úgy mondjam, megfordult az a tendencia, ahogy az általam is választot FIDESZ-FKgP kormány átadta az országot. A volt szocialista országok nagy része biztosan nem mutat fel, sajnos, 5-9%-ot jelenleg, Szlovénia pedig jelenleg valóban megtorpant. Valóban az infláció enyhén szólva nem a tervek szerint alakult. Ám ez a fajta szöveg arra jó, hogy az emberek vakon rohanjanak a jószavú Vezér után. Hiteltelen, üres fecsegés, viszont jó populista. Miért kell úgy az emberekhez férkőzni, hogy folyamatosan kell hülyíteni őket? A tömeg azonban valóban ilyen. És a zseniális köpönyegforgató ezt tudja...semmi köze ahhoz az O.V-hoz, akit 2000-ig nagyon rokonszenvesnek találtam.
Dóra1976
2004. augusztus 21. 18:19 | Sorszám: 0
Ezért fordult meg a lelkesedésem Orbánnal kapcsolatban: hogy lehet ekkorát hazudni, mint ebben az Orbán szózatban? Ekkora növekedés még az EU-ban sincs jelenleg. Ez inkorrekt szöveg.

Téma: MIT ADOTT A MAGYARSÁGNAK AZ ORBÁN-KORMÁNY
Dóra1976
2004. április 27. 15:54 | Sorszám: 88
Barátságok bomlását, az indulatok elszabadítását, új vezérkultuszt. Lakásprogramot, autópályát finom dilettantizmussal. Barátságos és ellenséges településeket. A többé-kevésbé egységes magyar diaszpóra felosztással történő megbénítását. A Holocaust-emléknapot. Erdélyi magyar egyetemet. Német egyetemet Budapesten. A focit legalább politikailag magasra emelte. Torgyánt a gazdák nyakába.

Viszont valamire nagyon jól ráérzett O.V.: a magyarok jelentős részének alapvető mozgatója a folyamatos indulat valami ellen, ha ezt valaki gerjeszti, biztos lehet a követők magas számában. Igaz, ez később a vezérnek tartottat is elsöpri.


Téma: TILOS SZENTESTE: IRTSUK KI A KERESZTÉNYEKET! (III)
Dóra1976
2004. január 06. 17:55 | Sorszám: 183
Igazat adok neked. Igenis, mindenkinek szót kell emelni, a zsidóknak is, amikor egy ilyen megjegyzés hangzik el. És nekünk pedig kell annyi erővel rendelkeznünk, hogy a jelenleg a jobboldalon parkoló és ugyan ezt a hangnemet használó médiamunkásainknak hasonlóan követeljük a visszavonulását. Úgy gondolom, az egykoron balos, de jelenleg útszéli hangnemben fröcskölő Bayer, Bencsik és hasonlók tevékenyságe szégyen ránk nézve, és meg vagyok döbbenve, hogyan tűrhetjük a tőlünk kiáramló gyűlöletet. És a legnagyob gyalázat, hogy ebbe rafináltan még bele van keverve a kereszténység zászlaja is. Ez végkép undorító.

Téma: A nemzet lelki egészsége
Dóra1976
2003. szeptember 26. 16:26 | Sorszám: 11
Ideje megtanulni már: a hasonló alapokon gondolkodás nem azonos az azonos nóták dalolásával. Ugyanazokról a dolgokról nem feltétlenül kell egy séma szerint értekezni! Az, hogy
Te nem válalsz közösséget az én gondolataimmal, az rendben van, én sem a Tieiddel. De, hogy ezért megkérdőjelezed a gondolati alapjaimat, melyek a tiédhez hasonlók, az elég butuska dolog. Nagyképű dolog, de például hozom Esterházy Pétert. Azt hiszem, az egész ma mellét verő, u.n. jobboldali, a keresztény értékeket hangosan önmagának valló polgártársunkat egy hanyag mozdulattal vághatná zsebre. Mind hit, mint gondolkodás, mind hagyomány tekintetében. És nem teszi. Valamint önnállóan gondolkodik! Ez kell! És ezért is egy nagy magyar gondolkodó.
Dóra1976
2003. szeptember 26. 14:44 | Sorszám: 8
Teljesen mindegy mit gondolsz Te rólam. Egészségedre. Én világ életemben (nem túl régóta ) utáltam a feleslegesen elnyújtott feszültségeket, és valóban minden áron küzdöttem ellene, és fogok is. Annyi egyéb baj, gond van, a felesleges őrületeket megpróbálom elkerülni, a felszámolására mindenkit bíztatni.
Dóra1976
2003. szeptember 25. 21:11 | Sorszám: 6
Biztosan érzem, hogy az ügyeinket nem kizárólag az egymás elleni folyamatos támadással intézhetjük. Így nem megy tovább, nincs is értelme. Különböző, gyakran ellentétes nézeteink egymásnak feszítésének mértékét szabályoznunk kell. Egy folyamatosan feszültségben élő társadalom olyan tagja, aki nem tudja magát kivonni, a közvetlen környezetét is mérgezi, nem beszélve a saját lelki, és testi egészségéről. Mer ezek ugye összefüggenek... Nem is olyan hosszú távon garantáltan túl nagy kárt okozunk magunknak, és akkor aztán lőttek akár a "jobboldali-konzervatív", akár a "ballib", akár a valójában inkább ezerszínű magyar jövőnek.
Dóra1976
2003. szeptember 25. 19:10 | Sorszám: 0
Úgy gondolom, ha nem állítjuk le magunkat sűrgősen, a nemzet elpusztításáért CSAK önmagunkat vádolhatjuk. Nem az oroszolat, nem a románokat, nem Trianont. Önmagunkat. Az emberek állandó lelki feszültségben élnek (nagy többségben) 2002 tavasza óta, folyamatosan. A lepusztítóbb kórt mi hozzuk rá: nagyon megnöveljük a stresszt, és nem hagyjuk csökkeni. Igazoljuk Sellye professzort. Lehet vádolni ezzel sárgákat, lilákat, hupikékeket, tökmindegy, mindegyik mi vagyunk. Magyarok, önmagunk hóhérai. Szép szavak, nagyhatású mondatok mögött, szívósan dolgozva.

Email a webmesternek | Gondola