gondola Fórum
Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció

Téma: Asszociáljunk 2003
Skizo
2003. január 07. 13:47 | Sorszám: 210
Euro?

Téma: www.magyarorszag.hu - új alternatíva a moderációra
Skizo
2003. május 19. 14:51 | Sorszám: 9
No igen. Természetesen ebben az országban szólás- és véleményszabadság van, de volt már abból bírósági ügy, hogy valaki hangot adott szabad véleményének.
(Gondolok itt a kapolcsi incidensre, amikor is a miniszterelnök hazafiságának megkérdőjelezése eljárást vont maga után.)
Jómagam nem konyítok a joghoz, így aztán sosem tudom, hogy mikor állok a véleményszabadság jogának oltalma alatt, és mikor indítanak ellenem eljárást, amiért ezen jogommal élek...

De ha már itt járunk....


Emberi Jogok Egyetemes Nyilatkozata:

19. cikk
"Minden személynek joga van a vélemény és a kifejezés szabadságához, amely magában foglalja azt a jogot, hogy véleménye miatt ne szenvedjen zaklatást és hogy határokra való tekintet nélkül kutathasson, átvihessen és terjeszthessen híreket és eszméket bármilyen kifejezési módon."

ugyanakkor:

12. cikk
"Senkinek magánéletébe, családi ügyeibe, lakóhelye megválasztásába vagy levelezésébe nem szabad önkényesen beavatkozni, sem pedig becsületében vagy jó hírnevében megsérteni. Minden személynek joga van az ilyen beavatkozásokkal vagy sértésekkel szemben a tőrvény védelméhez."

A magyar jogszabályokban ez úgy jelenik meg, hogy a "becsületében" vagy "jó hírében" megsértett személy
x napon belül indíthat pogári peres eljárást becsületsértés ügyében. Ez jogszerű. A 12. cikk hatálya alá tartozik. Ha a rendőrség (Akár maga a tapolcai kapitány) indít eljárást rendzavarás vagy bármi más indokkal, akkor az már nem polgári-, hanem büntetőperes eljárásnak minősül, s mint ilyen, durván megsérti a fent idézett 19. cikkben foglaltakat.

Elnézést, ha kissé elkalandoztam, egy szó, mint száz: a magyarorszag.hu nálam nem kerül be a Favorites-be...

Skizo
2003. május 16. 13:32 | Sorszám: 0
Ügyes-bajos dolgaim intézése közepette némi információra szomjaztam meg, s mint jó magyar állampolgár, kattintottam is a Favorites -> www.ekormanyzat.hu szavakra,
s mit ad isten, szembetalálom magam az új kormányzati portál reklámjával. No - gondoltam ekkor - lássuk, mire adóztam, és már küldtem is a lehívásokat az (ip címét féltve őrző, pingre, traceroute-ra mimózaként reagáló) szerver felé.

Jött is az oldal, bár az Index-narancssárga lapok láttán valami rég elfeledett görcs rándult a gyomromba.
Mivel tudom jól, az okos dolgokat nem a cikkekben találom, csakhamar ráakadtam a fórumra (ekkor legalábbis azt hittem fórumról van szó). Olvasva az érdekes témákat, és felvetéseket, heveny ingert éreztem az írásra, de minthogy csak regisztrált felhasználók fórumozhatnak, annak rendje és módja szerint feliratkoztam.

Mit ad isten, a nevem és jelszavam sehogy sem akar működni. Kattintok erre-arra, és azt látom, hogy nem elég a regisztrácó, akkreditálni is kell ám! Nagy levegő, majd lássuk azt az akreditációt.
Név, cím, miegymás. Egye kutya, írom is ami eszembe jut, majd várok. Mikor a türelmem elfogyott, a postaládámhoz kapok, és a sejtés igaz is. Ott a levél!!!!
Türelmetlenül keresem benne az aktiváló kódot, és mit látok:


Tisztelt Felhasználó!


Erről az e-mail címről akkreditációt kezdeményeztek, hogy a http://www.magyarorszag.hu portált
használhassák. Az akkreditáció mibenlétéről és jogi feltételeiről részletes információkat talál a http://www.magyarorszag.hu/gyik/akkreditacio oldalon.
Ha Ön szeretne akkreditálni, kérjük, kattintson ide:
https://secure.magyarorszag.hu/akkreditacio.html?key=q8xrgwm1ry57 , és ezzel fejezze ki akkreditációs
igényét. Ezt követően - a korábbi tájékoztatásnak megfelelően - Ön tértivevényes postai levélben kapja
meg
aktiváló kódját, mellyel a www.magyarorszag.hu teljes jogú használójává válhat.

Amennyiben nem Ön kezdeményezte az akkreditációt, jelen levelünket hagyja figyelmen kívül.

Üdvözlettel: www.magyarország.hu.

UI: Jártam én már sokféle fórumon, de ekkora paranoiát még sosem láttam. Kíváncsi vagyok, hogy az adatvédelmiombucman milyen fals néven fórumozik... :-/

Email a webmesternek | Gondola