gondola Fórum
Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció

Téma: Hazudnak reggel, ...
szij
2003. február 15. 15:10 | Sorszám: 0
A megtévesztés az offline Népszabóban jelent meg, itt csak a figyelmeteket tudom rá fölhívni: Az

Érdekből indított akció
A Civilek a Békéért kezdeményezés az iraki háború ellen érvel

( http://www.nepszabadsag.hu/Default.asp?DocCollID=95600&DocID=88727#88727 )

cikkhez a papír újságban a "Civilek a Békéért kezdeményezés" tagjainak fényképét közlik ...

... mintha ők indították volna érdekből a (tiltakozó) akciót !


Téma: Két egyház
szij
2003. március 20. 21:14 | Sorszám: 11
Jó neked, ha egységnek tudod látni, ami legtöbbeknek sokaságnak látszik !

... Úgy láccik, Te előttem jársz ...

... énnekem számos évembe tellett, mire eddig a kettősségig eljutottam ...

szij
2003. március 20. 19:21 | Sorszám: 9
Kedves Urby,

Az egyházat Jézus alapította. Szent Pál nem alapított egyházat, "csak" híveket toborzott Jézus egyházába.
... mondják a Szent Pál által alapított egyházak ...

szij
2003. március 20. 19:19 | Sorszám: 8
Nem-nem ... kedves Ödön ...

... ez ugyan nem aktuálpolitika, de ... Közélet !

... s tán fontosabb is, mint a politikusok mindennapi betevő hirigje ... MeggyőztLL ?

szij
2003. március 20. 19:13 | Sorszám: 7
Üdv néked, Évalánya ...

... Szívemből szóltál, Lelkem !

szij
2003. március 20. 19:08 | Sorszám: 6
Jaj-jaj, kedves Liana !

Olvasd el még 1x ! ...

... Pont az a lényege, hogy nem az n+1. szektát "találtam föl", hanem a tökéletes ökumenét !

... Nem támadom sem a nagy, sem a kis egyházakat ...

... Megmaradok katolikusnak, mert az Szép ! ...

... De símán elfogadom, hogy reformátusnak lenni ugyanolyan Szép ...

... És nem úgy képzelem az ökumenét, hogy az én jól lecövekelt hitelveimhez édesgetem oda a többieket ...

... hanem valamennyien - megtartva látható egyházaink Szép külsőségeit - törekedhetünk egyazon láthatatlan, Igaz egyház felé ! ...

szij
2003. március 19. 21:00 | Sorszám: 0
Szüleimet a hétvégén megdöbbentettem ezzel az elmélettel, de azért megosztom veletek (még lehet, hogy finomítani fogom ), szóval:

Az "egyik" egyházat Jézus alapította: Ez láthatatlan, "nem evilágból való". Ez úgy működik, hogy "ketten-hárman összejönnek az én nevemben ..."

A "másik" egyházat Szent Pál alapította. A "másik" egyházon belül már teljesen fölösleges a felekezetek (katolikus, református, ...) megkülönböztetése: A különbségeknél fontosabb, amiben közösek - Jézus parancsainak semmibevétele. Hogy mást ne említsek, kivétel nélkül megszegik Jézus intelmét, hogy "Ne építsetek templomot !"

... Első finomításként megengedem, hogy a "másik" egyház is élvezi Jézus elnéző türelmét, hiszen valóban mondta a kőkeményfejű Péternek, hogy "kőszikla".

... Semmiféleképpen se szűrjétek le ebből azt, hogy antiklerikális vagyok: A "látható" egyház tanítása - ha nem is igaz, de: Szép !

... Mindenesetre ez a "két egyház" elmélet fölöttébb alkalmas alap az ökumenére ...


Téma: Holt tőke
szij
2003. február 12. 20:56 | Sorszám: 4
/"az ipari forradalom, a gőzgépek korában a szénfelhasználásból eredő szennyeződést viszonylag gyorsan korrigálta a természet. Azonban pl.a műanyagokkal, de már az üveggel sem tud mit kezdeni ez a mechanizmus. Ezek az eredeti szerkezetüket elvesztett, mesterséges anyagok már nem illeszthetők be a természet rendjébe."/

... emlékszel apukám meséjére ? http://forum.gondola.hu/cgi-bin/ultimatebb.cgi?ubb=reply&f=5&t=000068&replyto=000033

... ("sajnos" a Gondolán már "minden" fönt van ... )


Téma: "Hiszünk a szeretet és az összefogás erejében"
szij
2003. április 14. 23:28 | Sorszám: 91
... a hogyanról még mindig nem írtál.

Egészen egyszerű dolgokra gondolok.

... Nem hallottad véletlenségből az "Allah századik neve" c. hangjátékot ? Allahnak 99 nevét ismerjük, a századik titkos, azt csak valaki megigazult tudhatja meg. A főhős egyszerrecsak sugallat formájában megtudja a titkos nevet. De nem akarja elhinni. Egyrészt, nem érez magában semmi különöset, amitől "megigazult"-nak kéne tartania magát, másrészt, a titkos név - bár négy összetevőből áll - azok mindegyike közönséges, hétköznapi fogalom, mint pl. "zöld cipő".

... A szeretet is nagyon "egyszerű".

(... Már hónapok óta gyűjtöm a lélekzetet, hogy megnyissam a "Láttam a szeretetet" c. topikot ...

... csak ki ne durranjak a nagy lélekzettől ... )

szij
2003. április 14. 23:13 | Sorszám: 90
Hamis idealista az, akinek nem létezhet isten sátán nélkül, szeretet gyűlölet nélkül, rossz jó nélkül, építés rombolás nélkül, a jó építése a rossz lerombolása nélkül. A valódi idealisták tudják: ha elég sok jót építesz, a rossz magától kiszorul. A hamis idealisták először a rosszat akarják lerombolni, hogy a jót építhessék

... Huhh ... megkönnyebbültem: Nem vagyok hamis idealista ...

szij
2003. április 14. 23:08 | Sorszám: 89
Kedves Ősspanyol ...

... Micuemberrel közösek vagytok abban, hogy halvány segédfogalmatok sincs a keresztényi szeretetről.

... A "mi" szeretetünk pozitív: senki ellen sem irányul - bármennyire is szajkózzátok. A gyűlölet jeges lehelletét mögületek fújják. Ha mégis meg kell nevezni a "mi" ellenségünket, az nem "valaki", hanem valami: a rossz. A Gonosz, a "Másik", a nem-személy, az Antikrisztus.

... A "NEMZETI EGYSÉG"-et, persze, össze lehetne Kovács-olni a gyűlölet jegyében is. Ennek (legalább) egy akadálya van: én, amíg élek, ebben nem vennék részt ... Tehát ehhez (legalább) engem meg kéne gyilkolnotok.

szij
2003. április 14. 22:54 | Sorszám: 88
(... Amennyire irodalmi emlékeimből vissza tudok emlékezni, Oscar Wilde - veled ellentétben - szinte kivétel nélkül értelmes mondatokat írt ...

... Attól tartok, itt sem ő hibázott ...)

szij
2003. április 14. 01:39 | Sorszám: 81
Szerintem is: Nem tartozik a demokrácia lényegéhez, hogy a választások 49 : 51 % arányban dőljenek el ...

... Egy egészséges nemzet képes 100 : 0 arányban a jó oldalra állni.

... A középen kettéhasított nemzet egy szűk elnyomó klikk (az árokásók) érdeke.

szij
2003. április 13. 12:38 | Sorszám: 79
... Láttam már jó példát ... Láttam a szeretetet ! ...
szij
2003. április 13. 12:34 | Sorszám: 78
Nekem a szeretet mint jelszó nagyon tetszik, bár szerintem az együttérzés szó jobb: kevésbé érzelgős, de cselekvőbb ...

Szamárság: az együttérzés egyáltalán nem cselekvő. A szeretet a cselekvő (... a szeretet magában foglalja az együttérzést, mint cselekvésének mozgatóerejét).

szij
2003. április 13. 12:29 | Sorszám: 76
Demokrácia
szij
2003. április 13. 12:28 | Sorszám: 75
... az a baj ezzel a jelszóval, hogy ez pártjelszó ...

... Vannak diktatórikus rendszerek, melyek rákényszerítenek ezt-azt a népre ...

... A [url=http://forum.gondola.hu/cgi-bin/ultimatebb.cgi?ubb=reply&f=2&t=000598&replyto=000000]Demokrácia fordítva működik: a demokratikus vezető azt mondja ki, amit a nép gondol és érez ... (ha nem ezt tenné, a nép azonnal elfordul tőle és leesik képzelt piedesztáljáról ...)

szij
2003. április 13. 12:12 | Sorszám: 74
... Én 2002. április 13-án még féltem: nem mentem el a Kossuth térre ... (ott egyszer már lőttek "ránk" ...)

... de már aznap este megbántam: az onnan áradó szeretet még így áttételesen is annyira magával ragadott, hogy - ölni nem -, de magamat lemészároltatni képes volnék ...

... (a következő szerdán már magam is fölléptem a Márc. 15-e téren ...)

szij
2003. április 13. 11:55 | Sorszám: 73
... a hiba inkább bennünk van ...

Igen ... gyengék, esendőek vagyunk.

A "túl jó" anyagi körülmények is ellenünk vannak: ... agy- és szívelhájasodást okoznak !

szij
2003. április 13. 01:37 | Sorszám: 69
Komolyra fordítva a szót: A forradalom csak a sans-culotte-ok meg Marxék kora óta jelent véres zendülést.

A jó forradalom az ember (az egyes ember) lelkében zajlik le (ahogyan a bor forr) ...

Romlott korban, amikor népbetegség a mindenféle lelki defektus, tömegessé válhat ez a forradalom ...

... tömegessé, de semmi esetre sem erőszakossá ... Hallottunk már efféle szelíd forradalmakról: Az őskeresztények az oroszlánok előtt, Gandhi és követői az angolok puskacsövei előtt ...

szij
2003. április 13. 01:03 | Sorszám: 68
Nocsak ... te tucc valamit ! ... Minek a bajnoka volt Szt. Ferenc ??

... Én beérném akár feleakkora forradalommal is !

szij
2003. április 13. 00:58 | Sorszám: 67
... Most meg fox lepődni: Nem Roger testvér ment Rómába ... hanem a pápa ment Taizébe: Papst Johannes Paul II. besuchte die Communauté von Taizé im Oktober 1986.

Téma: Gondola-ring (Haraxom-fórum)
szij
2003. március 13. 14:00 | Sorszám: 128
Kedves axe ...

... nem lehetne "sz@r" helyett "pocsék", "vacak" vagy "tré" a XXI. század ?

szij
2003. március 05. 19:57 | Sorszám: 126
Köszönöm, kedves m.Árpád !

Ezt már én* is javasoltam:

Téma: Konstruktív kritika » Ötletek tárháza a fejlesztésre

Idézet:
szentistvánjobb 2002. október 18. 18:07 | Sorszám: 42
Álszerénység nélkül ... zseniális ötlet:
Vezessük be a "téma-moderátori" jogosultságot.

A témaindító a saját topikjában az oda nem illő hozzászólásokat jelölhesse meg "off" flaggel.

A fórumlátogatóknak legyen olyan választási lehetőségük, hogy "off-al vagy off nélkül" akarnak böngészni ...


*) ... egyik előző virtuális életemben

szij
2003. február 25. 08:38 | Sorszám: 123
... Én ezt először a Téka-táborban "iszapszemű táncházi rája" szövegösszefüggésben hallottam.

... Most utánanéztem: Katonai szlengszótár: R

Idézet:
rája 1. Szh: -->Öreg vagyok, mint a ~. R: -->Öreg vagyok, mint a ~, hazamegyek/leszerelek februárba! 2. Iszapszemű (mélytengeri) ~; mélytengeri iszapszemű/öreg ~; öreg (iszapszemű/villamos) ~; öreg iszapszemű (mélytengeri) ~; öreg mélytengeri iszapszemű ~; (öreg) vén (tengeri) ~; ráncos szemű öreg ~; tengeri iszapszemű (vén) ~; vén iszapszemű (tengeri) ~; vén tengeri iszapszemű ~: Harmadik időszakos, utolsó hat hónapját töltő katona; öreg <önelnevezésként is>. Vö. iszapszemű, öreg, vén. Szj: Én, csíkos hátú kismalac, kérek -->engedélyt az iszapszemű ~'któl a makkosba becsörtetni!


Téma: Dopeman is megy az EU-ba, vele tartasz?
szij
2003. március 26. 19:48 | Sorszám: 25
Ezt ma kaptam:

Idézet:
Football Fans vs. Nuns

Three guys at a football game are sitting behind three nuns. They can't see really well over their habits, so one of the guys says, "Man, I wish I lived in Ohio, there are only 25 Catholics there."

One of the other guys says, "Well, I wish I lived in Idaho because there are only 20 Catholics there."

Then the last guy says, "Well, I wish I lived in Oregon there are only 15 Catholics there."

Then one of the nuns turns around and says, "Why don't you go to hell - there are no Catholics there!"


Peter



Téma: Paks: mi legyen vele?
szij
2003. május 11. 14:48 | Sorszám: 13
... Nem olajsmi ?
szij
2003. május 11. 14:47 | Sorszám: 12
(Véletlenségből nem mentetted le ?)

Téma: Egy nap, egy szó
szij
2003. február 17. 09:04 | Sorszám: 2
... Maguk a szovjetek sem a "felszabadítás" (oszvobozsgyenyije), hanem az "elfoglalás" (ennek az orosz megfelelőjét már elfelejtettem) szót használták, hiszen soha addig nem uralkodtak rajtunk és pánszláv testvériséget sem érezhettek irántunk ...

... A nagyapám helytállásárara büszke lehetek: Neki, mint a magyar hadsereg tisztjének a németekkel együtt folytatnia kellett volna a visszavonulást Németország felé. Ezt megtagadta és idehaza maradt: Ezért akár a németek (mint katonaszökevényt), akár az oroszok (mint ellenséges katonát) kivégezhették volna ...


Téma: Április 4-ről szóljon az ének!
szij
2003. április 07. 06:30 | Sorszám: 20
Az unokaöcsém még az átkos vége felé volt óvodás. Neki vhogy a hittanórán hallottak is belejátszottak az ünneplésbe, ezért a verset ebben a népi variánsban szavalta el:

"Április 4 minekünk
Piros betűs ünnepünk,
Segíts édes Istenünk !"


Téma: Húsvét
szij
2003. április 14. 23:48 | Sorszám: 33
Láttam.

Schweitzer úr - nagyon élvezetes és intelligens stílusban - előadta, hogy a Húsvétnak semmi köze a Pészach-hoz.

Majd Erdő úr - nagyon korrekt és gördülékeny előadásában - rámutatott, hogy a Húsvét a Pészach (mint rabságból való szabadulás) jelentését is magában foglalva jelent annál minőségileg többet: "szabadulást a bűntől, sőt a haláltól is".
http://www.origo.hu/mindentudasegyeteme/erdo/20030414erdo.html?pIdx=2


Téma: Alkotmányellenes népszavazás
szij
2003. április 13. 01:21 | Sorszám: 7
Kedves Vata ...

... Nem is vagy Te annyira pogány ... ha így hiszel a Szentkorona-tanban !

...Te leszel I. Szent Vata ?


Téma: Világ-kép
szij
2003. március 26. 20:19 | Sorszám: 4
Nem !!

Épp az a bajunk, hogy "közélet" alatt csak aktuálpolitikai hőbörgésre gondolunk ! ...

... pedig sokkal fontosabb volna, hogy a látásunkat kitisztítsuk a szürreális felé (is) ...

... a "kultúrát" úgy tekintjük, mint vmi fölösleges, elhagyható rátétet az életünkön ... ezért aztán el is hagyjuk (... mintahogy - tisztelet a kivételnek - a kutya sem látogatja a kultúra rovatot ...)

szij
2003. március 26. 20:14 | Sorszám: 3
... Ez "világkép" ... Csak azért írtam kötőjellel, mert anélkül vmi absztrakt, mentális cuccra gondolunk, ez pedig nagyon konkrét és vizuális ...

... Szerintem sem nem értelmetlen, sem nem savanyú és nem is valótlan ! ... Gyönyörű, lenyűgöző, felemelő.

... A szürreális nem kevesebb, hanem több mint a kézzelfogható valóság ...


Téma: Orbán Viktor csodát tettem
szij
2003. március 12. 08:11 | Sorszám: 4
... bocs, lehet, hogy nem lesz belőlem Bulgakov ...

Téma: Újabb szoci lopás - Megegyeztek az árban a sztrádaépítők??? - 18 milliárd forint a ka
szij
2003. május 11. 14:39 | Sorszám: 52
Te magadat tetted szerencsétlenné: ... annyira rutinból forgatod ki a dolgokat, hogy a légterelőszárnynál sem vagy képes fölismerni az ok-okozat összefüggést: azért kell leszorítani a járművet mert a felfelé ható erők miatt csökken a súlyból származó terhelés ...

... Abban persze HAME kartácsnak igaza van, hogy másféle igénybevételek is belépnek ...


Téma: Az amerikai katonák (egy része) is ember
szij
2003. március 29. 21:18 | Sorszám: 7
Sajnos, másodkézből kaptam a hírt, pontos számot nem tudok, állítólag csak 1/3 a profi zsoldos.

A 2/3 szegény családok gyerekei voltak, akik a felsőoktatás végett aláírtak katonáékkal egy szerződést, hogy azok finanszírozzák a tanulmányaikat, aztán cserébe "majd egyszer" kérhetnek valamit. Ifjonc elvégezte az egyetemet, elhelyezkedett vmi tökpolgári állásba (mondjuk közgazdásznak a GE-hez), tán már el is felejtkezett az X évvel ezelőtti papírról, most meg egyszerrecsak kap egy behívót.

Azt is hallottam, hogy az amerikai katonák tökkomolyan bevették azt, hogy ők "felszabadítani" mennek Irakba. A halálos áldozatok egy része is úgy lett, hogy barátkozni akartak az elfogott irakiakkal, letették a fegyvereiket ... azok meg fölvették és lelődözték őket ...

szij
2003. március 28. 08:52 | Sorszám: 0
Egyik kolléganőm férje a General Electricnél dolgozik. Fölfigyelt egy sóhajtásra, hogy "... aggódunk azért a 200 amerikai kollégáért, akiket behívtak az iraki háborúba ..."

... "Hogyhogy ?" - kérdezett vissza - "Irakba nem profi zsoldosokat küldtek ?"

Kiderült: Ezek a kollégák annak idején tanulmányi szerződést kötöttek a hadsereggel, teljesen civil szakmát tanultak, (kb. 1 hónapos katonai kiképzést kaptak - mint a mi előfelvételiseink), polgári foglalkozást űztek, és most derült égből villámcsapásként érte őket a behívó !

A 300 ezer amerikai katonából 200 ezer ilyen ! ...


Téma: Háború !!!!!
szij
2003. március 28. 06:50 | Sorszám: 251
(... ezt nem Teleki írta: a "búcsúlevél" hamisítvány ...

... a megállapítás viszont - sajnos - igaz ...)

szij
2003. február 15. 16:18 | Sorszám: 13
Csak a pontosság kedvéért:

billion = billió (GB) | milliárd (USA)

Georgia = Grúzia

Email a webmesternek | Gondola