gondola Fórum
Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció

Téma: Bírói kar
Szilad
2012. szeptember 29. 07:58 | Sorszám: 592
Az első mondat idézet, a jel kirakása elfelejtődött.
Szilad
2012. szeptember 29. 07:47 | Sorszám: 590
Az a 10-20% biztosan szégyenkezik az ilyenek miatt, de nem tud sokat tenni.

Pontosítanék. Semmit nem tud tenni.


Téma: Olvastátok ? ( 23.)
Szilad
2012. július 17. 08:57 | Sorszám: 1110
" ...a töppedt agyú bolsik menjenek pihenni... Csak sajnos fennáll a lehetősége, hogy ezek elmennek ügyvédnek."

Egészen biztosra veheted, hogy azoknak a "töppedt agyú bolsiknak", akik miatt az utolsó percben az alkotmányba bedobták a bírák nyugdíjaztatására vonatkozó passzust, a legjobban menő ügyvédi irodákban már berendezett szobájuk van.


Téma: Elég volt!!!
Szilad
2012. január 03. 10:03 | Sorszám: 73
"Azt kívánom neked, hogy annak a szörnyű szenvedéseit kelljen tehetetlenül végignézned, akit a világon a legjobban szeretsz.

Legyen benne részed hosszasan és bőségesen."

Az öreg kutyánk két hónapja ment el. Miközben nagyon erős, bátor jószág volt, év végén az egérlyukba is belebújt volna félelmében. Hát volt az évnek két napja, amikor egyfolytában átkozódtam. Hasonló módon, ahogy te.


Téma: Bírói kar
Szilad
2011. június 06. 11:02 | Sorszám: 153
"Drága jó bírónő!
Mi a fene tartott egy ilyen ügyben 2 évig?!"

Talán olvass itt:
http://nja.hu/hirek/friss-hirek/gesztenyeskerti-tuntetes-utoelete-felmentettek-az-eloallitott-tuntetoket.jog

"Drága jó bírónő!
Miért tetszett erről a dologról 5 és fél évig hallgatni?"

Talán azért, mert a bíró nem politikus, aki minden sarkon sajtótájékoztatót tarthat.

"Állandóan rettegnek, bujkálnak, hablatyolnak és azután csodálkoznak, hogy itt tartunk."

A bírónő a meggyőződése szerint határozott. Az írás szerint ezért az állását vesztette. Belenyomorodott. Van egy, feltételezem, kisgyermeke, tehát talpra kellene állnia. Miközben pereskedik.

Mit akarsz még?!


Téma: Tiszavasvári
Szilad
2011. április 23. 08:35 | Sorszám: 132
Csak úgy elképzeltem, mit szólhat a falumbeli Jóska bátyám, ha a tv-t bekapcsolja. Azt tudja, hogy nincs, vagy nincs elég rendőr a faluban, tehát bűnözés van, a népek szemét kilopják. Megjelenik a fene tudja már, melyik gárda, hát nyomban van rendőr tucatszám. Nem a rendet vigyázzák, ami a dóguk lenne, hanem a gárdát. Hogyaszondja: a terepszínű ruha, meg a fekete ruha ( amit ő, Jóska bátyám ünnepre, temetésre felvesz ) félelmet kelt. A tv-t kikapcsolja, a főrendőrt elküldi ... Oda. Aztán lefekszik, mert hajnalban kelni kell, ott a jószág ( ha reggelig nem lopják el ), a föld. Az asszony sem Csillebércen " retteg", dologidő van.

Téma: Bírói kar
Szilad
2011. április 12. 21:36 | Sorszám: 82
"Mintha eddig vért pisálva igyekeztek volna, hogy minden peres dolog normális időben lezáruljon..."

Akár vért is pisálhattak volna, kedves olvtársam! A márciusig hatályban volt eljárási törvény tette lehetővé, hogy a bíró egy pofonegyszerű üggyel is akár hónapokig kínlódjon.
Csak azért, hogy legyen némi képed erről. Vegyünk egy hat vádlott ellen indult eljárást. Ez már akár helyből lehetne 12 tárgyalási nap. Mert ugye miért ne lehetne beteg a vádlott, akár mind a hat, beosztva persze. Az orvos igazolja. A bíró az orvosi igazolással nem vitatkozhat. Kirendelhet igazságügyi orvosszakértőt, mondaná meg, hogy tényleg beteg-e Kovács Jóska VI.r. vádlott, aki már harmadszor küld igazolást. Egy hónap kb, mire a bíró megtudja, amit már az elején tudott. Francot beteg a Jóska. Csak a doktor adja a papírt ( és közben szidja a bíróságot, hogy a perek elhúzódnak ). Aztán jön a hat vádlott valamelyik védője, hogy ugyanazon a tárgyalási napon Gyulán, Kecskeméten, Pesten, Zalaegerszegen van tárgyalása, a védence pedig ragaszkodik a meghatalmazott védőjéhez. A bíró pampoghat délután 4-kor, amikor a faxot az orra alá nyomják. Aztán a vádlott jelenti be, hogy védőt vált, és biz' a tárgyalást napolni kell, mert a védőnek fel kell készülnie. Bíró faxol, napolás nincs. Jön a védő, helyből napolást kér. Napolás nincs, az ügy pofonegyszerű, különben is volt majd egy hete arra, hogy az orrát az iratokba beledugja. A védő végül elfogultságot jelent be. Tanácsot kell alakítani, elfogultsági kifogást el kell bírálni. Aztán dél körül el lehet elkezdeni a tárgyalást, a tanúkat sajnálattal el lehet küldeni. Mert ugye délután már jön a másik tárgyalás. Következő tárgyalásra persze már nem jön a védő, mert már nincs meghatalmazása. Közben az egyik vádlott börtönbe kerül, az idézés valahogy elkeveredett, mert már a harmadik börtönben van, mire hozzák a tárgyalásra. Nagy-nagy felháborodás a vádlottak körében, hogy megint napolás. A bíró már látja a saját fején a bohócsipkát... Csak az vígasztalja, hogy megvénült, mehet nyugdíjba. Hogy 70 évesen? Nem, kedves olvtársam, ez a bíró már csak legyint az országgyűlési tudósításra.
Hát ennyi, és ez csak egy ügy volt. Nincs közöm a bírói karhoz, csak van szerencsém közelről látni a kínlódásukat.


Téma: Kukázni tilos!
Szilad
2011. március 19. 10:29 | Sorszám: 45
"Vidéken rengeteg helyen akár ingyen is biztosítanának nekik portákat, hogy ne menjenek tönkre az elhagyott ingatlanok. (Persze sok ingyenélőnek egyszerűbb kéregetni a piros lámpánál kapálás helyett."

Van biz' sok lakatlan ház, meg egyre több elhagyott kert. A logikus tényleg az lenne, ha hajléktalanokat, na meg a települések halmozottan hátrányos helyzetű, 6-10 gyerekes családjait ide telepítenék. Az eredmény: lepusztított ház, nyakig érő gaz, szemét. És persze még több elhagyott kert. Ez nem duma. Most hogy tavaszodik, naponta élvezhetjük a látványt. Meg találgathatjuk, hogy az öreg szomszéd gyerekei végleg hagyják veszendőbe a kertet, vagy még nem volt idejük kijönni.


Téma: Itthon - otthon vagyunk !
Szilad
2011. március 06. 10:47 | Sorszám: 14
http://szeged.varosom.hu/portal/latnivalo/3402/Virag_Cukraszda

Igaz, nem most voltam ott,de akkor be volt zárva. Nagyon sajnáltam, hiszen a diákkorunk része volt. Akár a Lófara.


Téma: Láttátok ? ( 5.)
Szilad
2011. február 13. 08:33 | Sorszám: 4551
"... én minden nyilvános helyen tiltanám a dohányzást, az utcán is. Ki kell verni a társadalomból ezt az igénytelen és undorító szokást."

Szerintem is! Sőt, a Dunába kell őket lövetni! És akkor a hülye bagósát( ha a tarkón lövést netán megússza )nem környékezi a rosszullét, amikor a Nyugatitól elindul mondjuk a Szalay utcára. Sőt, Pesten fel sem merülhet, hogy szmogriadót kell elrendelni.


Téma: Fidesznácziak
Szilad
2010. szeptember 26. 12:15 | Sorszám: 157
" Amikor itt Tom Lantosoztok, meg zsideszesztek, akkor sose fejtsétek, hogy ezek Magyarország legnagyobb befektetői, meg azt, hogy a legtöbben ezeknek a kenyerét zabálják."

Zabálják. Közöttük olyanok is, akik nyári-őszi hónapokban, szabadságolások idején a saját munkakörük ellátása mellett még három embert is helyettesítenek. Hogy ez törvényellenes? Na és?! El lehet menni!!!


Téma: KIRÁLYSÁG
Szilad
2010. szeptember 06. 10:41 | Sorszám: 499
"... Rohadtul utálnék minden nap négy-öt tanyára kiutazni, egyikre tojásért, a másikra tejért, a harmadikra paradicsomért stb."
A tanyán élő gazda tart tehenet, aprójószágot ( így tyúkot is). Van kertje a tanya körül. Miért kellene 4-5 helyre kiutaznod, és miért naponta? Talán elég egy héten egyszer. A tejet felforralod, a hűtőben pár napig semmi baja. Ez tőlünk nyugatabbra, pl. az Angliában élő magyarok között bevett szokás.
Amit én utálok, hogy egyik-másik multi üzletében állandóan résen kell lennem, nem vernek-e át, két hét elteltével nem hallom-e majd, hogy a zöldség, amit vettem, valami mérgező vacakkal kezelt. No meg hogy van bolt, ahol csak szlovák tejterméket lehet kapni, míg a városunk még megmaradt néhány gazdája örül, hogy a tejet el tudja adni, még úgy is, hogy házhoz hordja ( igen, télen is,farkasordító hidegben, biciklivel ).

Téma: Itt kérdezz! Majd valaki válaszol! II.
Szilad
2010. május 30. 09:45 | Sorszám: 2987
Köszönöm, Rendes Kis!
Sajnálom, annak idején élőbb, izgalmasabb volt a fórum. Legalábbis most, hogy időnként bejövök,úgy tűnik. Engem nem a munkahelyem " fenyített be ". Ritkán írtam, egyszer egy nagyon kényes témában már nem tudtam magam visszatartani. "Lebombáztak", a gépem újra kellett telepíteni, de a g, h, és még egy betűt nem használhattam. Ha írtam, mint a keresztszemes hímzésnél, karakertáblával kellett teletűzdelni a szöveget.
Szilad
2010. május 29. 22:22 | Sorszám: 2981
Nem tudom. Talán mert jó az ízlése.

Jó estét!
Valamikor rendszeresen jártam ide. Zsíros B. Ödön, Glens, Gyöngy még csak-csak előfordul. Macskatappancsok éke... Nos, róla nem kérdezek. De mi történt Dudith Andrással? Az utolsó hír, amit olvastam róla, hogy kimegy Kanadába, ha a szocik győznek ( 2002. ) Győztek.

Szilad
2010. május 29. 22:20 | Sorszám: 2980
Nem tudom. Talán mert jó az ízlése.

Jó estét!
Valamikor rendszeresen jártam ide. Zsíros B. Ödön, Glens, Gyöngy még csak-csak előfordul. Macskatappancsok éke... Nos, róla nem kérdezek. De mi történt Dudith Andrással? Az utolsó hír, amit olvastam róla, hogy kimegy Kanadába, ha a szocik győznek ( 2002. ) Győztek.


Téma: Megszívjuk?
Szilad
2003. május 04. 16:28 | Sorszám: 427
"Miért lesz a füvet szivó bünöző? Ugyanolyan elbirálás alá esik, mintha lopott volna, méghozzá sokat..." Na igen, ezt szajkózza már évek óta a szoclib sajtó.Csakhogy ennek a valósághoz semmi kóze. Kétségtelen, Bárándyék enyhitettek valamelyest, de az előző kormány idején sem kapott büntetést még a rendszeres fogyaztó sem / nem hiszem, hogy elemezni kellene, mit jelent a próbára bocsátás/. A kereskedóket pedig, akik valóban büntetést kapnak, talán nem kellene sajnálni. Ők ugyanis többnyire nem fogyasztók.
Szilad
2003. május 02. 10:41 | Sorszám: 301
Megbocsáss,Kata, de szerintem rossz sinen indultál. Nem ismerek ép ésszel biró gyermektelen embert, aki támogatná a drogfogyasztás legalizálását.

Téma: JUHÁSZ FERENC MONDJON LE !!!
Szilad
2003. március 23. 07:25 | Sorszám: 125
Bocs. Rosszul láttam. Vigo marad a győztesé.
Szilad
2003. március 23. 07:09 | Sorszám: 124
"... holnap szövetségeseink lesztek, amikor felosztjuk a világot..." - hát ez gyönyörü! Már látom a térképet, ahol Magyarország határait valahol Vigo-Brest-Hamburg vonalban huzzák meg.

Email a webmesternek | Gondola