gondola Fórum
Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció

Téma: Lemondott Kiss Elemér kancelláriaminiszter
kpista
2003. február 22. 17:24 | Sorszám: 87
Na igem, ez a gyakoribb varáció.
kpista
2003. február 22. 16:36 | Sorszám: 85
Sosem értettem az ilyen félrecsúszott embereket.
Van még az MSZP egy pár ilyen tisztességes vidéki családból származó ember.Ismerek egy MSZP-st(nem parlamenti képviselő, hanem önkormányzati volt), akinek a nagybátyját a kommunisták verték agyon, mégis közéjük állt.
Nagy úr a hatalom...
kpista
2003. február 22. 10:55 | Sorszám: 81
Az Elemér itt csak áldozat.Van egy olyan gyanúm, hogy ezzel a gyors kivágásával csak egy sokkal nagyobb balhét akarnak elkerülni.

Téma: A MIÉP gyűlésen még mindig sokan voltak.:-(
kpista
2003. március 16. 16:31 | Sorszám: 21
Elsősorban nem szervezetekre gondoltam, hanem emberekre.
De ha lesz 3-4 nemzeti radikális szervezet önállóan(Jobbik, MNF, HVIM, a radikálisabb Polgári Körök) és mindegyik megy a mag feje után, akkor annak nincs jövője.
Csak együtt lehetünk erősek és csak együtt győzhetünk.
kpista
2003. március 16. 16:21 | Sorszám: 16
De akkor a Jobbiknak egyenrangúan integrálnia kell minden "normális" radikálist, pl a Miépből kiszorultakat.

Így van. És szerintem a Jobbikospk vannak annyira bölcsek, modernek és nem erőből politizálók, hogy ezt meg is fogják tenni.
Jövője csak így van a dolognak.

kpista
2003. március 16. 14:20 | Sorszám: 12
Igen, de most olvasom egy másik topikban, hogy Bayer, Tóth Gy., Molnár Tomi, szóval az egész Sajtóklub is
kpista
2003. március 16. 14:05 | Sorszám: 10
Fennt a szinpadon.
kpista
2003. március 16. 13:50 | Sorszám: 8
"Lehet, hogy mindenki ezért ment oda, aztán szomorúan battyogott haza, mondván: "k..va sokan voltak..."."

Hidd el, hogy nagyon sokan pontosan így voltak vele.

"Hát én a hírTV-n egy tele teret láttam, igaz az ilyen kép csalóka lehet."

Hát, a Hír tv-n 5000-et mondtak, "informátoraim" meg 5-10 000 közöttit. Szerintem is max. 10 000-en lehettek.
Mi ez a tavalyihoz képest?

kpista
2003. március 16. 13:32 | Sorszám: 6
"Jó jel volt Pokorni radikálisabb fellépése a várbeli ünnepségen!"

Igen, és jó jel volt az is, hogy az első sorban ült Lovas, Bencsik. Igen, már határozottan érzem, hogy az egyre illatosabb tavaszi szél meghozza a mindannyiunk által várt jövőt.

kpista
2003. március 16. 13:29 | Sorszám: 5
Bezony...
kpista
2003. március 16. 12:30 | Sorszám: 2
"A Hősök terén mégis hatalmas tömeg volt március 15-én."

Igen, végülis 5-10 000 ember is hatalmas tömeg, de mondjuk a tavalyi 200-250 000-hez képest szinte semmi.

És nézd azt is, hogy sokan már csak azért mentek fel, hogy megnézzék "mit alkot" az öreg, meg hogy még hány embert tud kivinni.

Én most először nem voltam fenn, de "informátoraim"( ) jelentették, hogy a huszonéves egyetemisták és az 50-es értelmiségi középoszály képviselete úgy ahogy van eltűnt, jobbára már csak öregasszonyokat lehetett látni.

Ezek nem tájékozódnak vagy nem akarnak tájékozódni a párt belső ügyeiben, maximum a MF-ot olvassák és jól van nekik minden így ahogy van. Nekik elég, hogy hetente 2-szer betelefonálnak Frankának, évente 3-4-szer elbattyognak a naggyűlésre, ahol "az elnök úr" megmondja a frankót és elolvassák a MF-ot.

De örömmel látom, hogy a valóban gondolkodó, tenni akaró és tettre kész rétegek elhagyták a "Gizi-vonalat".

Szóval nyugi, nincs ok aggodalomra, már fújnak azok az új szelek és jövünk


Téma: Nőtt az FKGP választási eredménye
kpista
2003. március 07. 17:46 | Sorszám: 41
"Nem kellett volna mégis újraszámolni?"


Minek, hiszen a Ficzere elvtárs is megmondta:"a választások eredményét ezzel nem lehet kétségbe vonni."


Téma: "A neonácinak tartott egyesület" (1)
kpista
2003. március 08. 21:24 | Sorszám: 714
"Különben külföldi testvérszervezeteik lelkén elég sok gyilkosság szárad, ezert jó öket szemmel tartani..."

Akkor azt is tegyük hozzá, hogy magának a szervezetnek, a Blood & Honournak az alapítóját, az angol Ian Stuartot is megölték. Az ügy úgy lett lezárva, hogy autóbaleset áldozata lett, de sokan a Moszad számlájára írják a dolgot.

kpista
2003. március 08. 19:34 | Sorszám: 710
"Az egyetlen fontos és számottevő probléma az lehet: szándékos történelemhamisításról van szó, ahogy néhányan vélik, vagy egy megengedhetetlen hanyagságról, tűrhetetlen oda-nemfigyelésről, ahogy mások - én is gondolják"

Karsai elismerte, hogy tudott róla, hogy a kép a filmből van.Tehát hanyagságról nem lehet szó.

kpista
2003. március 07. 10:26 | Sorszám: 686
"Karsai levele március negyedikén kelt. Vgyis a kettő között nagyjából két hét volt"

Ennyi idő kellett Karsainak, hogy kiagyaljon valami magyarázatot.

kpista
2003. március 07. 10:07 | Sorszám: 683
"közszereplőre, vallásra, népre, csoportra egy ilyen szintű jelzőt vagy sértést nem eresztettem el soha, még azokra se, akiket télleg nem kedvelek és legszívesebben a pokolra kívánnék"

Nagy gonban lennél, ha annyi ezrest kéne nekem átutalnod, ahány "zsírführerezést" vagy "zsírtáltosozást" tudnék idézni tőled az indexről.

kpista
2003. március 07. 09:52 | Sorszám: 680
"bocs, télleg P.-ra mondták
a kérdés azért maradt: őrá lehet?"

Miért, mit mondjunk rá, hogy úrinő?

Inkább mondom Lendvai Ildikóra, mint erre a pénzéhes ribancra.

kpista
2003. március 07. 09:06 | Sorszám: 671
"Benn maradt az írógépben"

kpista
2003. március 05. 06:44 | Sorszám: 586
Vajon hol lehet az a kiegészítő megjegyzés, amikor egyértelműen látszik a kép jpbb oldalán, hogy a papírcsík alja pont a fotó aljáig ér.
kpista
2003. március 04. 20:56 | Sorszám: 567
Mit vársz egy ilyen sankiházi kis hamisítótól?
kpista
2003. március 04. 20:39 | Sorszám: 563
Lelkes Colombok és egyszerű antiszemiták

Te félkegyelmű(mármint a cikk írója)!

Akire te gondolsz, az Columbo, Colombo az Srí Lanka fővárosa, te barom.

kpista
2003. március 04. 20:12 | Sorszám: 543
Nem találtam benne antiszemita és Holokauszt tagadó részleteket

Mert nincs is.A NOL szarházi újságírója hazudik, mivel a hazug állítását 1db idézettel sem tudta alátámasztani.

kpista
2003. március 04. 18:33 | Sorszám: 533
Hétköznapi komcsizástól egészen a holokauszt részleges tagadásáig minden megtalálható az oldalon

Tipikus Szabad Nép-es módszer.Ezzel próbálják elbagatelizálni Karsai történelemhamisítását.

kpista
2003. február 28. 17:43 | Sorszám: 493
és ha valaki azt állítja, hogy karsai előre megfontolt szándékkal hamisított, akkor legyen oly kedves bizonyítani az állítását

És ezt hogyan lehet bizonyítani azon kívül, hogy megszerezzük Karsai naplójának azt a lapját, amin ez áll: "Ma hamisítottam.Nyilas igazoltatás címmel láttam el egy képet, ami a "Budapesti tavasz" című filmből van"?

kpista
2003. február 28. 17:38 | Sorszám: 492
Nézd, bizonyítani azt sem lehet, hogy Hitler írásban parancsot adott a zsidók utolsó szálig történő kiirtására.
kpista
2003. február 26. 15:09 | Sorszám: 459
a nevét adta olyasmihez, amit nem nézett át rendesen

...de valószínűbb, hogy tudatosan hamisított.

kpista
2003. február 23. 14:45 | Sorszám: 442
bohócok...
kpista
2003. február 23. 14:16 | Sorszám: 439
<i>április 27. Holocaust tagadók: kontárok és/vagy antiszemiták?
Karsai László előadása</i>

Esetleg egy "Holokauszt-iparművészek: hamisítók és/vagy képmanipulátorok?" című előadást is ildomos volna tartani...

kpista
2003. február 23. 10:51 | Sorszám: 425
Tudjátok mi a legjobb ebben az egész Karsai-históriában?

Hogy, ha farkincza nem választja ki véletlenszerűen abból a 180 képből pont a hamisat és nem rakja be ide nekünk, mint illusztráció, akkor talán soha a büdös életben nem derül ki, hogy Karsai egy közönséges kókler hamisító.

kpista
2003. február 23. 10:36 | Sorszám: 424
A két hamis adat: a születési évemé meg a foglalkozásomé úgy került oda, hogy amikor a buchenwaldi koncentrációs tábor adminisztrációjába felvettek, két évvel idõsebbnek mondtam magam, nehogy a gyerekek közé soroljanak, s inkább gyári munkásnak, mint diáknak, hogy hasznavehetõbbnek mutatkozzam.

No igen, messziről jött ember azt mond amit akar.

Csakhogy ez a sztori annyira sántít, hogy azt nem lehet nem észrevenni.
Majd a betegesen precíz németek pont annak alapján veszik nyilvántartásba a foglyokat, hogy azok mit mondanak megukról?
Ugyan már...

kpista
2003. február 23. 08:45 | Sorszám: 422
<i>De Kertész friss esete, aki 18 évesen meghalt Buchenwaldban hogy Stockholmra feltámadjon egy elég "necces" mesével...nos..</i>

De hát akkor kérem nem is snóblidíjat kell neki adni, hanem szentté kell avatni!

<i>Meg a 6 milliós hiányzó szám( benne a 600 ezerrel,ami még a Yad Vasem-ben sem így van feltüntetve)...
Azért valakik csak alapitották Izrael államot...Meg az USA-beli létszám sem a levegőből növekedett milliókkal...</i>

Érdekes dolog ez a számmísztika.600 000-6 000 000.Milyen megrendítően hangzik.Csak az a baj, hogy nem igaz.
Namost ettől függetlenül Egri Uszkár a minap nem zavartatta magát és 600 000 zsidóról beszélt.A tankönyvek is 6 000 000-t és 600 000-et írnak.

kpista
2003. február 22. 21:54 | Sorszám: 415
Vagy Elie Wiesel, aki "elfelejtett" beszámolni a gázkamrákról, viszont egő hulláktól fehéren izzó gödröket látott.Mondjuk, ha fizikakönyvet is látott volna, akkor talán nem beszélt volna ekkora marhaságot.
kpista
2003. február 22. 21:30 | Sorszám: 412
Jó, és ennek mi köze ahhoz, hogy Karsai hamisít?

Vagy mindegy csak verhzesd a billentyűzetet?

kpista
2003. február 22. 21:23 | Sorszám: 409
<i>"A Holokauszt- tudomány/Holocaust studies/nevü szaktarült tele van ostobaságokkal, esetenként hamisításokkal."</i>

Tipikus példa: Karsai.

kpista
2003. február 22. 21:20 | Sorszám: 408
Az ki?
kpista
2003. február 22. 21:05 | Sorszám: 404
kókler...
kpista
2003. február 22. 20:12 | Sorszám: 398
Egyetértek.
Amerikában már régen börtönben lenne.
kpista
2003. február 22. 20:04 | Sorszám: 396
Karsai László nagyívû munkája elbeszéli a náci zsidóüldözések történetét. A szerzõ mindehhez a legújabb kutatások eredményeit, és a régebbi adatok, következtetések pontosított számait, megállapításait használja fel. Könyve bemutatja a gettók, a lágerek mûködését, kitér a halálosztagok (Einsatzgruppék) tevékenységére. Elemzi a Zsidó Tanácsok szerepét. Országonként taglalja, milyen akciókat hajtott végre a náci rezsim a zsidók ellen. Külön fejezetet szentel annak, mit tudott a világ a holokausztról az események idején

...és játékfilmekből vett, eredetinek hazudott képekkel illusztrálja.

kpista
2003. február 22. 20:02 | Sorszám: 395
Engedelmeddel ezt betettem az indexre is.

Lehet, hogy egy közönséges hamisító, egy blöffmester tart előadásokat, ad jegyeket és vizsgáztat???

kpista
2003. február 22. 13:12 | Sorszám: 390
Az ok, amiért Karsai merészlet manipulálni a fotóval, az az lehet, hogy a honlap ( http://www.holocaust-history.org/ ) nem magyar(tehát valószínű, hogy magyarok nemigen olvassák), hanem angol nyelvű és Karsai anyaga mellett elég sok tanulmányt tartalmaz.
Valószínűnek tartom, hogy itthon nem mert manipulálni a képpel, mert nagy a valószínűsége, hogy a magyar emberek rögtön felismerik az arcokat - mint ahogyan mi is fölismertük -, ezért csak egy angol nyelvű anyaghoz merte csatolni.

Ami viszont súlyosabb, hiszen nem csak Magyarország határain belül, hanem nemzetközileg is terjeszti a hazugságot.


Vajon a képen szereplő színész(ek) hozzátatozói tudnak róla, hogy egy angol nyelvű, tekintélyes holokauszt oldalon egy fényképen szerepel a hozzátartozójuk, mint "zsidókat" géppisztollyan a nyakában zaklató "nyilas"?

kpista
2003. február 22. 11:54 | Sorszám: 382
Idézet:
számomnra az ebben a topikban megjelentek közül alapvetően egyetlen egy ember véleménye a mérvadó, vele pedig már privátim beszéltem

Istenem, ez a talmudi felsőbbrendűség!

kpista
2003. február 22. 11:30 | Sorszám: 378
Idézet:
attól, hogy kiderült, hogy egy kép biztosan, egy másik pedig valószínűleg nem azt ábrázolja, amit a hozzá tartozó aláírás mond (illetve hogy az egyik kép nem korabeli fotó, hanem egy filmből vett jelent), mit sem változtat azon, hogy a nyilasok rendszeresen razziáztak és igazoltattak, valamint egyéb disznóságokat is műveltek, mert erre számtalan más korabeli dokumentum van

Igen?Akkor hogyhogy nem került a képek közé egy sem ebből a "számtalan más korabeli dokumentumból", és miért egy filmrészletet kellett felhasználni a prekoncepció igazolásához?

kpista
2003. február 22. 11:19 | Sorszám: 376
Beindult a szerecsenmosdatás ezerrel.

Mostmár nem lehet letagadni, hogy a kép hamis, most el kell bagatellizáli, hogy "jajj, csak slendriánság, meg elkeveredett".

Na persze, én meg most jöttem le a falvédőről.

Messziről bűzlik az egészről, hogy tudatos hamisítás.
Hiányzott még a gyűjteményből a "derék magyar gyerek", aki lekezelően lökdösi a "szegény öreg zsidó bácsit".

kpista
2003. február 22. 10:50 | Sorszám: 373
Egy jó kis kolumnás cikket a jövő hét szombati Magyar Nemzetben el tudnék képzelni.

Téma: Nem ügy a Sajtóklub elleni támadás?
kpista
2003. március 15. 15:04 | Sorszám: 13
Sajtóklub: valami ismét történik
2003. március 15. 8:04


Udvardy Zoltán
A baloldali média egészségtelen túlsúlyát védelmezők kedvenc érve, hogy a magyar sajtópiac szabad. E szemforgató álérvelés akkor is rögtön megdől, ha csak az ATV-n működő, most a Budapest Televízión újraindított Sajtóklubot kísérő, gyanús hátterű támadásokat vizsgáljuk.

’’Gondoljátok meg, mi lett volna, ha az elmúlt négy évben valamelyikünk azt találja mondani, hogy levadássza mondjuk a hét törpét… A hét porcogós gyűlöletmestert. A botrány megjárta volna még a messzi Amerikát is. Most pedig, a börtönkosztot nem kedvelő bűnöző, akiből a mocsármédia sztárt csinált, bejelentette, hogy egyenként fog levadászni bennünket’’ – replikázott Bayer Zsolt a polgári körök 2002. augusztus 30-i, Magyar Televízió előtt tartott tüntetésén Tasnádi Péter nemtelen fenyegetőzésére.

A Sajtóklub 2002-ben is, és mintegy fél éves szüneteltetése után, napjainkban történt újraindításakor is jellemző, hogy nemtelen, sunyi támadások kereszttüzében folytatja harcát a múlt nagyon is jelen levő árnyai ellen.

Árnyakhoz illően e támadások kezdeményezői többnyire ismeretelenek maradnak: nem tudjuk, s ha Tóth András furcsa, saját magának ellentmondó megnyilvánulásaiból indulunk ki, nem is fogjuk megtudni, ki fenyegette meg a Hajógyári szigeten a következő adásnak otthont adó tévéstúdiót azzal, hogy kézigránátot dob a műsor helyszíneként szolgáló állóhajóra, ha az be meri fogadni a Sajtóklub vendégeit.

’’Kiket is? Tóth Gy. László barátomat. Molnár Tamás barátomat. Bencsik András barátomat. Lovas István barátomat. Itt állunk, egy sorban. Innen üzenjük a bűnözőnek és a fehér kesztyűs, gyáva hobbimészárosoknak, hogy bennünket nem lesz elég levadászni!’’ – idézhetnénk Bayer Televízió előtt elmondott beszédéből.

A baloldali média egészségtelen túlsúlyát védelmezők egyik kedvenc érve, hogy a magyar sajtópiac szabad, az olvasó azt a terméket fizeti meg, amelyik neki jobban tetszik. E szemforgató álérvelés rögtön megdől, ha csak a 2002 nyarának végéig az ATV-n működő Sajtóklub nézettségi mutatóit vesszük figyelembe, vagy azt a tömeges érdeklődést, ami a Budapest Televízión újraindított adást kíséri.

A szerdánként, 19.40 és 20.40 között sorra kerülő adás fél éves, a kereskedelmi televíziókkal történt tárgyalássorozat után valósult meg. A farizeus módon piaci versennyel érvelőket tán elgondolkodtathatná: mi lehet az oka, hogy egy ekkora nézettséggel járó műsor vetítését sorban mondták le a kereskedelmi adók?

Jellemző eset, hogy Varga István, a televízió producere közölte Bencsik Andrással: felbontja a köztük lévő szerződést, mert az NBH nyomozói arról tájékoztatták, hogy megbízható információjuk szerint küszöbön áll az a már említett kézigránátos merénylet. Később Tóth András nemzetbiztonsági államtitkár elmondta: arról lehet szó, hogy a korábbi esetekhez hasonlóan, valakik a hivatal munkatársainak kiadva magukat, üzleti vagy egyéb érdekből fellépnek az NBH nevében.

Vajon előfordulnak-e hasonló esetek, ha Friderikusz, Anettka, Mónika, vagy más szellemóriások kezdenek tárgyalásokat egy kereskedelmi televízióval? Vagy: megtörtént-e valaha, hogy kézigránáttal fenyegették a NapTévé műsorának otthont adó stúdiót?

A fenyegetések, támadások ellenére a műsorsorozat folytatódik: a D-209-es ügynökkormányával megbékélni nem tudó polgárok itt újra cenzúrázatlan, a júdáspénzekért nem bokázó véleményeket hallhatnak napjaink közállapotáról.

kpista
2003. március 14. 19:48 | Sorszám: 9
Azért kiváncsi vagyok, hogy arra is csak legyintenének, ha mondjuk Avar Jánost, Seres Lászlót vagy mondjuk Galló Bélát fenyegetné meg valaki, hogy a dunába lövi őket?
kpista
2003. március 14. 19:45 | Sorszám: 8
Egyetéretk, elvtársam!

Éljen a Párt! Éljen MeD209iescu!

kpista
2003. március 14. 17:40 | Sorszám: 2
Nem érdekel az index, hányingerem van tőle.
kpista
2003. március 14. 17:18 | Sorszám: 0
Nem ügy a Sajtóklub elleni támadás?
2003. március 14. 10:26


MNO-összeállítás
A Magyar Újságírók Országos Szövetségének (MÚOSZ) elnökét nem foglalkoztatja a Sajtóklub című politikai tévéműsort ért támadás, mert mint fogalmazott, már eleget törődött vele. Az elnök, aki korábban többször felemelte szavát az általa nemtelen támadásoknak ítélt ügyekben, most nem kívánt reagálni a kedden történtekre.

Nem tudom, hogy milyen támadás érte a Sajtóklubot, de nem kívánok vele többet foglalkozni, mert már eleget foglalkoztam vele – jelentette ki lapunk kérdésére Wisinger István a MÚOSZ elnöke. Nem érdekel a dolog – hangsúlyozta.

Mint ismeretes, Bencsik András a Sajtóklub című műsor egyik készítője a műsor felvétele után egy nappal arról tájékoztatott, hogy felhívta őt Varga István, a Szent László Televízió producere és közölte: febontja a köztük lévő szerződést.

Ezt a Nemzetbiztonsági Hivatal nyomozóinak azon információival indokolta, mely szerint az Árpád hídról kézigránátot dobnak az állóhajóra és a szigetre, amennyiben továbbra is helyet biztosít a műsor elkészítéséhez.

Bencsik András kijelentette: a műsor tovább folytatódik, a felvételek ezentúl egy magánklubban készülnek és fekérik a rendőrséget, hogy biztosítsa a forgatás és a helyszín nyugalmát.

Forrás: Magyar Nemzet / Swendt Pál

Ez kísértetiesen emlékeztet Wisingernek a Hídblokád alkalmával bántalmazott újságírókkal kapcsaolatos hozzáálására.
"Minek mentek oda?"


Téma: Március 15.Sajtódíjak?
kpista
2003. március 15. 18:11 | Sorszám: 6
No, Szabad sajtó díjat kapott Bodor et. és Galló Béla et. is, mint - idézem MeD209gyessyt - a "demokráciárt tevékenykedő újságírók".

Khm, anyád...


Téma: Új Heti Gennyes: Hagyjuk a politikát!
kpista
2003. február 23. 16:27 | Sorszám: 90
Magyarok ezek???

Nem.
Csak magyarul(is) beszélnek.

Mindent gyaláznak ami magyar.
Tegnap például a Szajházy elővett egy magyarnótákat tartalmazó CD-t, amit az egyik nézőtől kapott.
Nem kell kellettt egy perc sem, a Pajor, Álvölgyi, Vérebes meg a Szajházy rögtön elkezdték fikázni.

kpista
2003. február 22. 23:04 | Sorszám: 84
Indítottak egy kis magyar nóta gyalázással, majd nekimentek Chiracnak, csak, hogy kenyéradó gazdájukat(MeD209gyessy) védjék.

Téma: Háború !!!!!
kpista
2003. március 09. 16:56 | Sorszám: 93
"Irak semmiképpen nem képes az Egyesült Államokat fenyegetni."


Miért, bárki is volt olyan naív, és azt gondolta, hogy Irak ezért lesz megtámadva?

kpista
2003. március 09. 16:30 | Sorszám: 89
Kérdésedben ravaszul elrejtetted a választ.
kpista
2003. március 09. 15:01 | Sorszám: 87
"sajnos nem veszik észre, hogy aki ma Bush ellen tüntet, az Szaddam mellett áll ki."

Régen hallottam már ekkora ökörséget.

Ez körülbelül olyan, mintha valaki a 40-es években azt mondta volna, hogy "sajnos nem veszik észre, hogy aki ma Sztálin ellen tüntet, az Hitler mellett áll ki"


Téma: Március 15-én kifütyülik kovácsot Marosvásárhelyen
kpista
2003. március 16. 15:04 | Sorszám: 71
Sőt, bárki másnak is, ha nemzetemet gyalázná vagy a nemzetgyalázó Sertés Imrével kokettálna.
kpista
2003. március 16. 14:25 | Sorszám: 67
Tudod is te, hogy én itt mit tudhatok
kpista
2003. március 16. 14:18 | Sorszám: 63
"egyébként meg voltam már könyvdedikálásokon egynémely könyvhéten, azok is roppant jó hangulatban zajlottak és még hideg sem volt..."

Hát nem tudom, nehezen tudom elképzelni, hogy Kende dr. tud jókedvű is lenni.

kpista
2003. március 16. 10:49 | Sorszám: 49
Markó mindig is egy "szükséges roszz" volt.
kpista
2003. március 16. 10:35 | Sorszám: 46
"De jó is volt Markó az orbáni időkben, mi?"

Mármint kinek volt jó Markó az "orbáni időkben"?
Mert a valódi nemzeti oldalnak biztosan nem.

kpista
2003. március 16. 10:33 | Sorszám: 45
"A diplomáciai sikersorozat említése jogos. A kifütyülésekről azért beszélnek szemérmesen, mert szégyellik a jobbnoldali csőcselék viselkedését, ami szintén érthető."

Viccös gyerök vagy te Rúd.
A kifütyüléseket már azért nem említik, mert már nekik is kezd meglehetősen ciki lenni, hogy a MeD209iescu nem tud egy olyan kulturális rendezvényre(könyvhét, Kapolcs), nemzeti megemlékezésre úgy elmenni, hogy ne árulóznák le vagy ne fújjolnák ki hangosan.
Tanulság: ne menjen kulturális rendezvényekre, nemezeti megemlékezésekre, menjen csak a ligetbe a hideg virslit zabáló, meleg sört vedelő munkásőrök közé, mint tavaly, ott biztosan nem fogják kifütyűlni, sőt, lehet, hogy még meg is tapsolják.

kpista
2003. március 16. 08:39 | Sorszám: 35
"Azt hiszem a külügyérnek itt kellett volna ünnepi megemlékezést tartani"

Höhö, Rekecsényben?
Úgy rúgták volna seggbe a hazudóst, hogy a taknyán csúszott volna vissza a Köztársaság térig.

kpista
2003. március 15. 16:42 | Sorszám: 26
Pezsgőt!
kpista
2003. március 14. 14:38 | Sorszám: 17
Székelyudvarhely környékén már valószínűleg nem úszná meg egy szimpla kifütyüléssel, ott már valószínű, hogy rohadt paradicsom meg záptojás is repkedne.
kpista
2003. március 14. 08:55 | Sorszám: 14
Höhö, örüljön, ha csak kifütyülik.

Téma: A háború ellen !(összinternetes aláírásgyűjtés)
kpista
2003. március 16. 11:23 | Sorszám: 220
Csatlakozom!

Téma: Mi lesz veled, Tokaj Kereskedőház Rt.?
kpista
2003. március 10. 22:27 | Sorszám: 4
"Szvsz kilátástalan a helyzet: ha el akarják adni, el fogják. Legföljebb nem rögtön a zsidóknak, hanem először egy strómannak."

Megfogtad a lényeget, erről van szó.

kpista
2003. március 10. 08:36 | Sorszám: 1
(Kérném az előzőt kivenni.)


Mi lesz veled, Tokaj Kereskedőház Rt.?
Haeffler András: Tokaj-Hegyalján már látni vélik az izraeli befektetőket, mert a hírek szerint izraeli cégek vennék meg a Tokaji Kereskedőház Részvénytársaságot.


Sok pénzügyi, szakmai befektető járja a vidéket, keresik a lehetőségeket. Konkrétan a kereskedőházzal kapcsolatban ilyen jellegű megkeresés nem fordult még elő. A Tokaj Kereskedőház a legnagyobb borászati vállalkozás jelenleg a borvidéken. Képes egy bizonyos nagyságrendű termék felvételére, annak a feldolgozására és piacra juttatására. Ami ezen felül jelentkezhet bizonyos években - mert ha a tavalyi évet nézzük, akkor éppen szőlőhiány volt a borvidéken -, de ha termékfelesleg jelentkezhet, ennek a problémáját kell más módon megoldani. Mi hajlandók vagyunk azzal a termelői körrel, amely az elmúlt években is a kereskedőház partnere volt, egy hároméves termékfelvásárlási szerződést kötni. Ezzel is a biztonságát kívánjuk a termelőknek elősegíteni, illetve növelni. Amennyiben úgy alakul az évjárat, hogy lesznek olyan termelők, akiknek problémát okoz a termés elhelyezése, mi egy együttműködési megállapodás keretében fölvállaljuk, hogy piacot keresünk ennek a terméknek, és valamilyen feldolgozottsági fokon adjuk tovább. Hogy ez közvetítőként vagy közvetlen vevő-eladó kapcsolatként működne, ez már csak technikai kérdés.


Nem egészen, mert önök lehetnek közvetítők egy külföldi többségi tulajdonú cég részére is, és akkor a hungarikum, a tokaji bor külföldi cég tulajdonaként kerül ki a világpiacra. Miért éppen hároméves szerződést kötnek? Miért nem négy- vagy ötéves, vagy éppen kétéves szerződést?


Egy ötéves időtartamban a legjobb esetben kettő jó aszús év van, és a másik három év termésével is valamit kezdeni kell. Az aszús években is vannak olyan területek - és becslésem szerint ez jelenleg egy olyan 1000 hektáros nagyságrend -, ahol a fekvésénél fogva, az ültetvény állapotánál fogva akkor sem várható el magas minőségű termés, hogyha karácsonyig kint hagyják a szőlőt. Tehát ezzel a terméssel is valamit kezdeni kell. És amikor itt probléma van, meg termésfelesleg van, akkor mindig erről a termékkörről esik szó. Nem az aszúról, nem a szamorodniról, nem a magas minőségről. Azért gondoltuk a hároméves időtartamot, hogy mindkét félnek alkalmat adjunk arra, hogy kölcsönösen kiismerjük, megtapasztaljuk ennek a működését. Ez jó a termelőnek, és előnyös számunkra is.


Ha mégis megtörténik három év múlva mondjuk a privatizáció és külföldi tulajdonú kézbe kerül a Tokaj Kereskedőház Rt., mit jelenthet ez a borvidék szempontjából?


Előfordulhatna olyan szituáció, hogy valaki nem a céget akarja megvenni valójában, hanem a piacát. Ez pedig sem a termelőnek, sem a borvidéknek nem lenne érdeke. Ezért én úgy gondolkozom, ha mégis erre sor kerülne, ami - mondom - pillanatnyilag nincs napirenden, akkor mindenképp magyar kézben, a dolgozói kör, illetve a termelői kör bevonásával szabad csak megcsinálni ezt a privatizációt.


Tehát nem szabad külföldi tulajdonba adni - az ön személyes véleménye szerint.


Ez a meggyőződésem.


A tokaji privatizációs elképzelésekről a tarcali Andrássy-Kúria Kft. pincéjében folytatjuk a beszélgetést. A Tokaji Borvidéken ez a nagyobb pincészetek közé tartozik. Jó néhány dűlőt megvettek már külföldi borvidék-tulajdonosok itt Tokajban. Ez a fajta privatizáció - mert annak is nevezhetjük -, amely az Antall-kormány idején kezdődött, ártott, vagy használt a Tokaji Borvidéknek? Bayer János, Tokaj - mondhatom úgy - negyedik ciklusos polgármestere, mert a rendszerváltás előtt tanácselnökként volt a település vezetője.


A külföldieknek egy jelentős része tisztességes szándékkal jött Tokaj-Hegyaljára. Olyan komoly birtokokat és olyan beruházásokat folytattak itt, Tokaj-Hegyalján, amelyek az 1970-es évek rekonstrukciójához mérhető, vagy azt meghaladó mértékű. A privatizáció elérte a célját, de ugyanakkor pedig ezt már, ami megmaradt állami tulajdonban, nem kellene tovább privatizálni, különösen azért, mert a koronaékszereknek egynémelye még megvan - gondolok itt a Tarcalon lévő Szarvas-dűlőre, gondolok a tolcsvai muzeális pincére és még számos, ehhez hasonló tulajdonra itt Tarcalon, és még ott, azokon a helyeken, ahol még megmaradtak ezek a birtokok. Nagyon fontosnak tartom azt is, hogy itt, Tarcalon létrehozzák a Szőlészeti és Borászati Központot, amelynek évtizedes - vagy ha úgy tetszik: már majdnem évszázados - hagyományai vannak. Egy ilyen történelmi borvidéknek, amely a magyar borvidékek között a zászlós hajónak tekinthető, szükség van arra, hogy olyan szellemi kapacitás jöjjön koncentráltan létre, amelyik hosszú távon ennek a világörökséggé nyilvánított Hegyaljának a kulturális értékeit megőrzi, a borászati kultúrát tovább ápolja, tovább nemesbíti, és ugyanakkor ugyanezt a szőlészet-borászat tekintetében is.


Ha jól emlékszem, akkor talán tizenöt-húsz évvel ezelőtt hallottam erről az ötletről először, azóta sem valósult meg. A privatizáció tehát önmagában itt, Tokaj-Hegyalján nem jelent tragédiát. Ha a Tokaj Kereskedőház Részvénytársaságot külföldi kézbe adják, az mit jelenthet a borvidék szempontjából? A térség volt országgyűlési képviselője, Koncz Ferenc.


Koncz Ferenc: Mit is mondhatnánk mi, magyarok akkor, ha Tokaj-Hegyalja a világörökség része, és nincs egy meghatározó állami birtok, nincs egy meghatározó királyi birtok ezen a területen, ha már megtörtént az a fajta privatizációs felosztás, amivel jelenleg is ugye számolnunk kell, ezt nem szabad tovább szeletelni, ebben a felépítésben tudja biztosítani a Tokaj-Hegyaljára jellemző földterületeken működő kistermelők érdekeit, a kistermelőktől a felvásárlási lehetőségeket csak oly módon tudom elképzelni, ha adott esetben valamifajta állami segítség, állami beavatkozás létrejöhet. Ehhez pedig szükséges az, hogy a kereskedőház a magyar állam tulajdonában maradjon.


Elvileg egy külföldi cégnek is érdeke az, hogy a tokaji termést a termelőktől fölvásárolja, jól földolgozza és a piacon értékesítse. Gervald László, az Andrássy-Kúria Kft. ügyvezető igazgatója.


Gervald László: A külföldi cégek sajátos és egyedi érdekeket képviselnek, ismerjük őket. Ők általában annyi szőlőt vagy aszút vásárolnak fel, ami az ő piacukat lefedi. Itt többről van szó. Itt körülbelül tízezer olyan kistermelő tevékenykedik, dolgozik, aki csak a saját munkaerejét tudja a kis nyolcszáz négyszögöles szőlőjébe befektetni, nincsen borászati feldolgozása, nincsenek borászati gépei, nincsenek piacismeretei. Hazaszeretete van, szőlőszeretete van. A Tokaj Kereskedőház mint a térség legnagyobb cége és 100 százalékosan állami tulajdonban lévő cége alkalmas és képes arra, hogy Tokaj-Hegyalja borászati tevékenységét, a kistermelői kisugárzását, az együttműködési készségét egyértelműen kifejezze, meghatározó tényezője legyen a térségnek, de az itt lévő külföldi cégek eredményes tevékenysége inspirálja arra, hogy újszerű elemekkel, újszerű reklámmarketing-fogásokkal piacon maradjon vagy fokozza a tevékenységét.


Eddig a tisztességes borászati szándékokról és elképzelésekről hallottunk, azonban a tokaji szőlővesszőket másként is lehet hasznosítani. Közeledik az uniós csatlakozás. Pataki Sándor Ákos, Tarcal polgármestere és a Tokaj-hegyaljai Borót Egyesület elnöke:


Pataki Sándor Ákos: Gyakorlatilag az Unióhoz való közeledéssel a 22 borvidékből a Tokaj-hegyaljai borvidéknek van a legnagyobb esélye arra, hogy jól érvényesüljön. Tehát a jól termő és jó minőséget adó szőlőterületeket betelepített állapotban kell bevinnünk az Unióba. Ez mindenkinek a jól felfogott érdeke. Itt a telepítésre az Unióhoz való csatlakozást követően semmiféle támogatásra nem számíthatunk. Egy négyzetméterrel sem lehet több területünk az uniós csatlakozás időpontjában, mint amennyit regisztráltunk az ezt megelőző időszakban. Itt a kivágásért kaphatunk esetleg támogatási pénzeket az Uniótól.


Állítólag az uniós csatlakozás után egy-egy tokaji szőlőtőke kivágásáért akár 40 eurót is lehet kapni.


Hát ez valószínűleg így lesz, mert hogy a kivágást támogatja az Unió, de nem mindegy az, hogy kinek a birtokában van az a szőlő és az a tőke, amely 40 eurós támogatást fog kapni. A Tokaj-hegyaljai szőlőtulajdonosokat tulajdonban kell tartani, nem szabadna engedni azt, hogy más tulajdonba kerüljön a szőlőterület, és ezt a támogatási formát külföldi vagy pénzügyi befektetők vegyék igénybe.


Az esetleges privatizációról szóló hírek alkalmasak arra, hogy elbizonytalanítsák a kistermelőket? Alkalmasak arra, hogy fölkínálják akár olcsón a szőlőjüket eladásra?


Az ilyen hírek terjesztése annak az érdeke, aki ezeket a tulajdonokat meg akarja szerezni a majdani EU-s kivágási támogatás reményében.


Ismét Koncz Ferenc volt országgyűlési képviselő:


Koncz Ferenc: Érdekeltté kell tenni a kistermelőt abban, hogy eszébe se jusson kivágni esetleg a 40 euróért, és eszébe se jusson eladni, és pontosan ezek miatt maga a privatizációs híresztelés is rendkívül kártékony ezen a területen, hiszen pontosan azt okozhatja, hogy az emberek elbizonytalanodhatnak. Minden ősszel a kereskedőház volt az, aki az árat, a felvásárlási árat meghatározta, mindig mindenki hozzá igazodott ezen a területen. Ha egy kombinált rendszerben gondolkodunk, a kereskedőház az egész évi művelésben is bizonyos módon részt vesz, akkor az emberek egy olyan biztonságérzettel fognak ragaszkodni a szőlőterületükhöz, eszükbe sem jut a 40 eurós kivágási támogatásról még csak gondolkozniuk sem, hiszen sokkal jobban meg fogja nekik érni az, hogy termeljék a szőlőt, és ne azon gondolkozzanak, hogy esetleg kivágják a saját szőlőterületüket.


Ha a Tokaj Kereskedőház Részvénytársaság külföldi tulajdonba kerül, a tokaji borvidék egészére ez milyen hatással lehet? Mayer János, Tokaj polgármestere:


Mayer János: Végtelenül kedvezőtlen, mert rossz az üzenete az egész borvidéknek, az egész országnak, az egész magyar borászatnak.


Pataki Sándor Ákos, a Tokaj-hegyaljai Borót Egyesület elnöke:


Pataki Sándor Ákos: Rém kedvezőtlen, egyszerűen az itt termelő emberek kiszolgáltatott helyzetét okozza.


Mankovits Tamás, a Tokaji Polgári Kör egyik tagja:


Mankovits Tamás: Ez a terület nem magyar tulajdonú lesz, akkor más tulajdonos a saját érdekeit fogja figyelembe venni, és nem biztos, hogy ki fogja használni azokat a lehetőségeket, amiket ez a terület nyújt a számára.


Elvégre a tokaji aszúból nagyon finom gyümölcslevet is lehet készíteni. Gervald László, az Andrássy-Kúria Kft. ügyvezető igazgatója:


Gervald László: Egy külföldi tulajdonos az mindig racionális érdekeket és nem pedig a térség szerepének az érdekeit veszi figyelembe, teljesen katasztrofálisnak tartanám ezt a megoldást.


Koncz Ferenc, volt országgyűlési képviselő:


Koncz Ferenc: A Tokaj Kereskedőház nem fog külföldi tulajdonba kerülni, mert nem engedjük.

Hogy is írta József Attila? "Döntsd a tőkét, ne siránkozz! | Ne szisszenj minden kis szilánkhoz..." De hát a költő korában még nem volt arról szó, hogy 40 euró jár minden kifordított tőkéért - legalábbis Tokajban. Haeffler András riportját hallották a világhírű borvidék settenkedő befektetőiről és a tokaji bor jövőjéről.

kpista
2003. március 10. 08:00 | Sorszám: 0
Mi lesz veled, Tokaj Kereskedőház Rt.?

Haeffler András: Tokaj-Hegyalján már látni vélik az izraeli befektetőket, mert a hírek szerint izraeli cégek vennék meg a Tokaji Kereskedőház Részvénytársaságot.


Sok pénzügyi, szakmai befektető járja a vidéket, keresik a lehetőségeket. Konkrétan a kereskedőházzal kapcsolatban ilyen jellegű megkeresés nem fordult még elő. A Tokaj Kereskedőház a legnagyobb borászati vállalkozás jelenleg a borvidéken. Képes egy bizonyos nagyságrendű termék felvételére, annak a feldolgozására és piacra juttatására. Ami ezen felül jelentkezhet bizonyos években - mert ha a tavalyi évet nézzük, akkor éppen szőlőhiány volt a borvidéken -, de ha termékfelesleg jelentkezhet, ennek a problémáját kell más módon megoldani. Mi hajlandók vagyunk azzal a termelői körrel, amely az elmúlt években is a kereskedőház partnere volt, egy hároméves termékfelvásárlási szerződést kötni. Ezzel is a biztonságát kívánjuk a termelőknek elősegíteni, illetve növelni. Amennyiben úgy alakul az évjárat, hogy lesznek olyan termelők, akiknek problémát okoz a termés elhelyezése, mi egy együttműködési megállapodás keretében fölvállaljuk, hogy piacot keresünk ennek a terméknek, és valamilyen feldolgozottsági fokon adjuk tovább. Hogy ez közvetítőként vagy közvetlen vevő-eladó kapcsolatként működne, ez már csak technikai kérdés.


Nem egészen, mert önök lehetnek közvetítők egy külföldi többségi tulajdonú cég részére is, és akkor a hungarikum, a tokaji bor külföldi cég tulajdonaként kerül ki a világpiacra. Miért éppen hároméves szerződést kötnek? Miért nem négy- vagy ötéves, vagy éppen kétéves szerződést?


Egy ötéves időtartamban a legjobb esetben kettő jó aszús év van, és a másik három év termésével is valamit kezdeni kell. Az aszús években is vannak olyan területek - és becslésem szerint ez jelenleg egy olyan 1000 hektáros nagyságrend -, ahol a fekvésénél fogva, az ültetvény állapotánál fogva akkor sem várható el magas minőségű termés, hogyha karácsonyig kint hagyják a szőlőt. Tehát ezzel a terméssel is valamit kezdeni kell. És amikor itt probléma van, meg termésfelesleg van, akkor mindig erről a termékkörről esik szó. Nem az aszúról, nem a szamorodniról, nem a magas minőségről. Azért gondoltuk a hároméves időtartamot, hogy mindkét félnek alkalmat adjunk arra, hogy kölcsönösen kiismerjük, megtapasztaljuk ennek a működését. Ez jó a termelőnek, és előnyös számunkra is.


Ha mégis megtörténik három év múlva mondjuk a privatizáció és külföldi tulajdonú kézbe kerül a Tokaj Kereskedőház Rt., mit jelenthet ez a borvidék szempontjából?


Előfordulhatna olyan szituáció, hogy valaki nem a céget akarja megvenni valójában, hanem a piacát. Ez pedig sem a termelőnek, sem a borvidéknek nem lenne érdeke. Ezért én úgy gondolkozom, ha mégis erre sor kerülne, ami - mondom - pillanatnyilag nincs napirenden, akkor mindenképp magyar kézben, a dolgozói kör, illetve a termelői kör bevonásával szabad csak megcsinálni ezt a privatizációt.


Tehát nem szabad külföldi tulajdonba adni - az ön személyes véleménye szerint.


Ez a meggyőződésem.


A tokaji privatizációs elképzelésekről a tarcali Andrássy-Kúria Kft. pincéjében folytatjuk a beszélgetést. A Tokaji Borvidéken ez a nagyobb pincészetek közé tartozik. Jó néhány dűlőt megvettek már külföldi borvidék-tulajdonosok itt Tokajban. Ez a fajta privatizáció - mert annak is nevezhetjük -, amely az Antall-kormány idején kezdődött, ártott, vagy használt a Tokaji Borvidéknek? Bayer János, Tokaj - mondhatom úgy - negyedik ciklusos polgármestere, mert a rendszerváltás előtt tanácselnökként volt a település vezetője.


A külföldieknek egy jelentős része tisztességes szándékkal jött Tokaj-Hegyaljára. Olyan komoly birtokokat és olyan beruházásokat folytattak itt, Tokaj-Hegyalján, amelyek az 1970-es évek rekonstrukciójához mérhető, vagy azt meghaladó mértékű. A privatizáció elérte a célját, de ugyanakkor pedig ezt már, ami megmaradt állami tulajdonban, nem kellene tovább privatizálni, különösen azért, mert a koronaékszereknek egynémelye még megvan - gondolok itt a Tarcalon lévő Szarvas-dűlőre, gondolok a tolcsvai muzeális pincére és még számos, ehhez hasonló tulajdonra itt Tarcalon, és még ott, azokon a helyeken, ahol még megmaradtak ezek a birtokok. Nagyon fontosnak tartom azt is, hogy itt, Tarcalon létrehozzák a Szőlészeti és Borászati Központot, amelynek évtizedes - vagy ha úgy tetszik: már majdnem évszázados - hagyományai vannak. Egy ilyen történelmi borvidéknek, amely a magyar borvidékek között a zászlós hajónak tekinthető, szükség van arra, hogy olyan szellemi kapacitás jöjjön koncentráltan létre, amelyik hosszú távon ennek a világörökséggé nyilvánított Hegyaljának a kulturális értékeit megőrzi, a borászati kultúrát tovább ápolja, tovább nemesbíti, és ugyanakkor ugyanezt a szőlészet-borászat tekintetében is.


Ha jól emlékszem, akkor talán tizenöt-húsz évvel ezelőtt hallottam erről az ötletről először, azóta sem valósult meg. A privatizáció tehát önmagában itt, Tokaj-Hegyalján nem jelent tragédiát. Ha a Tokaj Kereskedőház Részvénytársaságot külföldi kézbe adják, az mit jelenthet a borvidék szempontjából? A térség volt országgyűlési képviselője, Koncz Ferenc.


Koncz Ferenc: Mit is mondhatnánk mi, magyarok akkor, ha Tokaj-Hegyalja a világörökség része, és nincs egy meghatározó állami birtok, nincs egy meghatározó királyi birtok ezen a területen, ha már megtörtént az a fajta privatizációs felosztás, amivel jelenleg is ugye számolnunk kell, ezt nem szabad tovább szeletelni, ebben a felépítésben tudja biztosítani a Tokaj-Hegyaljára jellemző földterületeken működő kistermelők érdekeit, a kistermelőktől a felvásárlási lehetőségeket csak oly módon tudom elképzelni, ha adott esetben valamifajta állami segítség, állami beavatkozás létrejöhet. Ehhez pedig szükséges az, hogy a kereskedőház a magyar állam tulajdonában maradjon.


Elvileg egy külföldi cégnek is érdeke az, hogy a tokaji termést a termelőktől fölvásárolja, jól földolgozza és a piacon értékesítse. Gervald László, az Andrássy-Kúria Kft. ügyvezető igazgatója.


Gervald László: A külföldi cégek sajátos és egyedi érdekeket képviselnek, ismerjük őket. Ők általában annyi szőlőt vagy aszút vásárolnak fel, ami az ő piacukat lefedi. Itt többről van szó. Itt körülbelül tízezer olyan kistermelő tevékenykedik, dolgozik, aki csak a saját munkaerejét tudja a kis nyolcszáz négyszögöles szőlőjébe befektetni, nincsen borászati feldolgozása, nincsenek borászati gépei, nincsenek piacismeretei. Hazaszeretete van, szőlőszeretete van. A Tokaj Kereskedőház mint a térség legnagyobb cége és 100 százalékosan állami tulajdonban lévő cége alkalmas és képes arra, hogy Tokaj-Hegyalja borászati tevékenységét, a kistermelői kisugárzását, az együttműködési készségét egyértelműen kifejezze, meghatározó tényezője legyen a térségnek, de az itt lévő külföldi cégek eredményes tevékenysége inspirálja arra, hogy újszerű elemekkel, újszerű reklámmarketing-fogásokkal piacon maradjon vagy fokozza a tevékenységét.


Eddig a tisztességes borászati szándékokról és elképzelésekről hallottunk, azonban a tokaji szőlővesszőket másként is lehet hasznosítani. Közeledik az uniós csatlakozás. Pataki Sándor Ákos, Tarcal polgármestere és a Tokaj-hegyaljai Borót Egyesület elnöke:


Pataki Sándor Ákos: Gyakorlatilag az Unióhoz való közeledéssel a 22 borvidékből a Tokaj-hegyaljai borvidéknek van a legnagyobb esélye arra, hogy jól érvényesüljön. Tehát a jól termő és jó minőséget adó szőlőterületeket betelepített állapotban kell bevinnünk az Unióba. Ez mindenkinek a jól felfogott érdeke. Itt a telepítésre az Unióhoz való csatlakozást követően semmiféle támogatásra nem számíthatunk. Egy négyzetméterrel sem lehet több területünk az uniós csatlakozás időpontjában, mint amennyit regisztráltunk az ezt megelőző időszakban. Itt a kivágásért kaphatunk esetleg támogatási pénzeket az Uniótól.


Állítólag az uniós csatlakozás után egy-egy tokaji szőlőtőke kivágásáért akár 40 eurót is lehet kapni.


Hát ez valószínűleg így lesz, mert hogy a kivágást támogatja az Unió, de nem mindegy az, hogy kinek a birtokában van az a szőlő és az a tőke, amely 40 eurós támogatást fog kapni. A Tokaj-hegyaljai szőlőtulajdonosokat tulajdonban kell tartani, nem szabadna engedni azt, hogy más tulajdonba kerüljön a szőlőterület, és ezt a támogatási formát külföldi vagy pénzügyi befektetők vegyék igénybe.


Az esetleges privatizációról szóló hírek alkalmasak arra, hogy elbizonytalanítsák a kistermelőket? Alkalmasak arra, hogy fölkínálják akár olcsón a szőlőjüket eladásra?


Az ilyen hírek terjesztése annak az érdeke, aki ezeket a tulajdonokat meg akarja szerezni a majdani EU-s kivágási támogatás reményében.


Ismét Koncz Ferenc volt országgyűlési képviselő:


Koncz Ferenc: Érdekeltté kell tenni a kistermelőt abban, hogy eszébe se jusson kivágni esetleg a 40 euróért, és eszébe se jusson eladni, és pontosan ezek miatt maga a privatizációs híresztelés is rendkívül kártékony ezen a területen, hiszen pontosan azt okozhatja, hogy az emberek elbizonytalanodhatnak. Minden ősszel a kereskedőház volt az, aki az árat, a felvásárlási árat meghatározta, mindig mindenki hozzá igazodott ezen a területen. Ha egy kombinált rendszerben gondolkodunk, a kereskedőház az egész évi művelésben is bizonyos módon részt vesz, akkor az emberek egy olyan biztonságérzettel fognak ragaszkodni a szőlőterületükhöz, eszükbe sem jut a 40 eurós kivágási támogatásról még csak gondolkozniuk sem, hiszen sokkal jobban meg fogja nekik érni az, hogy termeljék a szőlőt, és ne azon gondolkozzanak, hogy esetleg kivágják a saját szőlőterületüket.


Ha a Tokaj Kereskedőház Részvénytársaság külföldi tulajdonba kerül, a tokaji borvidék egészére ez milyen hatással lehet? Mayer János, Tokaj polgármestere:


Mayer János: Végtelenül kedvezőtlen, mert rossz az üzenete az egész borvidéknek, az egész országnak, az egész magyar borászatnak.


Pataki Sándor Ákos, a Tokaj-hegyaljai Borót Egyesület elnöke:


Pataki Sándor Ákos: Rém kedvezőtlen, egyszerűen az itt termelő emberek kiszolgáltatott helyzetét okozza.


Mankovits Tamás, a Tokaji Polgári Kör egyik tagja:


Mankovits Tamás: Ez a terület nem magyar tulajdonú lesz, akkor más tulajdonos a saját érdekeit fogja figyelembe venni, és nem biztos, hogy ki fogja használni azokat a lehetőségeket, amiket ez a terület nyújt a számára.


Elvégre a tokaji aszúból nagyon finom gyümölcslevet is lehet készíteni. Gervald László, az Andrássy-Kúria Kft. ügyvezető igazgatója:


Gervald László: Egy külföldi tulajdonos az mindig racionális érdekeket és nem pedig a térség szerepének az érdekeit veszi figyelembe, teljesen katasztrofálisnak tartanám ezt a megoldást.


Koncz Ferenc, volt országgyűlési képviselő:


Koncz Ferenc: A Tokaj Kereskedőház nem fog külföldi tulajdonba kerülni, mert nem engedjük.

Hogy is írta József Attila? "Döntsd a tőkét, ne siránkozz! | Ne szisszenj minden kis szilánkhoz..." De hát a költő korában még nem volt arról szó, hogy 40 euró jár minden kifordított tőkéért - legalábbis Tokajban. Haeffler András riportját hallották a világhírű borvidék settenkedő befektetőiről és a tokaji bor jövőjéről.


Téma: Az MDF mocskos árulása MTV ügyben...
kpista
2003. március 11. 07:10 | Sorszám: 311
Lenne még egy pár figura az MDF-ben és a Fideszben is, akiknek ez megfontolandó lenne.
kpista
2003. március 07. 16:52 | Sorszám: 176
"1;Boros ugyanolyan szt-tiszt volt-csak magasabb rangban-mint Genyó.Nincs kettős mérce!Ha Genyót megvetjük ezért-márpedig én megvetem-akkor miért nézzünk más szemmel Borosra.Épp elég beépített ügynök pusztított már a jobboldalon"

Erről van szó.De ezt hiába magyarázod egy Fidesz/Viktor-fanatikusnak, mert az nem elvi síkon, hanem 100%-osan csak politikai síkon tud gondolkodni.


Téma: Lovas István takarékosan bánik az igazsággal...:O)
kpista
2003. február 22. 17:16 | Sorszám: 315
<i>Ha vérbíró..kapsz egy láda Don Perinont...:O)</i>

Mit kell kinyitni?

Email a webmesternek | Gondola