gondola Fórum
Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció

Téma: Kórháztörvény - 1OO OOO aláírás már megvan
stella
2004. január 25. 12:24 | Sorszám: 3
Kíváncsi vagyok,kiknek a lelkét sértette a "hálapénz,paraszolvencia"topickom...hogy már az elején eltünt...

Téma: Amit el lehet pusztítani, de ...
stella
2003. december 29. 21:44 | Sorszám: 90
Természetgyógyász magazinban mintha olvastam volna valami hasonló könyv címet-"találd meg a benned élő gyermeket",vagy valami hasonló.Majd megkeresem.Most,hogy szóba került,el kellene olvasnom.Érdekes lehet...
stella
2003. december 29. 14:16 | Sorszám: 88
Sikerül az,mindenki megörzi valamilyen mértékben(ki nem szeret játszani?bármit,akár kártyázni,kinek ne vágyott volna csodára valamilyen rossz élethelyzetben?,ez mind mind a gyermeki énünk).Csak sajnos a mindennapi rohanásban elfelejtjük a bennünk lakó gyermeket.Pedig szüksége lenne ránk...Nekünk is rá...
stella
2003. december 28. 17:10 | Sorszám: 85
A tündérek itt élnek közöttünk.Nézz egy kisgyermek csodálkozástól tágra nyitott szemébe,hallgasd meg kacagását,ami olyan,amilyennek a kis tündérek kacagását képzeljük el.Less be szobájába,mikor láthatatlan"barátaival"beszélget.Vagy nyitott szívvel csodálkozz rá a tavaszi kikeletre...Amikor kinyitod az ablakod,a hajnali levegőt betöltik a tündérek és az angyalok.A tündéreket mi öljük meg azzal az egyszerű kijelentésse:tündérek,nem léteznek.Csak a mesében-akkor elröpülnek és soha többé nem térnek vissza.Ha sikerül megőriznünk magunkban a gyermeki énünket,akkor talán itt maradnak,és nap mint nap felfedezhetjük kezük nyomát...egy vadvirágban,egy szellöben,ami félrelebbenti függönyünket,a vadmadarak vonulásában,egy baráti mosolyban,gyermekeink csillogó,őszinte tekintetében,minden csodában...
"Nos hát,ki csodálkozik a csodán?
Én,én mást se látok,mint csoda dolgokat,
Kószáljak Manhattan utcáin akár,
Vagy szökkenjen szemem a háztetők fölé az égnek,
Vagy gázoljam mezítláb végig a tengerpart sekélyét,
Vagy füleljek roppant fák alatt,
Vagy szóljak azzal,akit szeretek,
Vagy bújjak azzal,akit szeretek,
Vagy üljek asztalnál,ebédnél társaimmal,
Vagy bámúljam az idegen szembe-futós kocsikat,
Vagy kas körűl zizegő,mézteli méhek sürgését,
míg rezeg a nyári dél,
Vagy a lassú állatok legelését,
Vagy madarak,bogarak csoda cikkanását a levegőben,
Vagy a naplemente ámulatát,
A csillag csöndes csillámlását,
Tavaszi újhold mondhatatlan,lehelet-gyönge hajlatát.
Mind,mind csoda nékem ez,külön,egyött,
Hordozzák az egészet,s mind,mind önmaga is.
Csoda nékem minden perce a fénynek,az árnynak,
Csoda nékem minden kicsi íze a térnek,
Behintve a földfelszín minden falatja csodával,
Elöntve a belső minden csöppje vele.
Szakadatlan csoda nékem a tenger,
Hal-nyájak...szirtek...hullámzuhogás...
a hajók és rajtuk az ember...
Kell-e különb csoda ezeknél?"
-Walt Whitman-

Téma: PARASZOLVENCIA(Hálapénz)
stella
2004. január 13. 12:39 | Sorszám: 21
Mármint egy évben...
stella
2004. január 13. 12:38 | Sorszám: 19
Ide szerettem volna eljutni.Nagyon keveset keresnek az orvosok(ezért hunynak szemet a kormányok a hálapénz felett),azonkívül 50-60 órát dolgoznak(vagy még többet)egyhuzamban.Az EU-ban ez tilos.Nem tudom akkor mi lesz?Ezenkellene változtatni.Lehet,hogy a Kende könyvben hazugságok is vannak,de hallottam már számtalan műhibáról az életben.Biztos előfordúl(minden ember hibázhat-CSAK ISMERJE EL!).Én is adtam hálapénzt az orvosomnak,amennyit én jónak láttam(nem kért előre!),mivel megkértem,legyen a szülészem,hozzá jártam magánrendelésre,az is pénzbe került,De senki nem kényszerített,hogy orvost fogadjak.Ez az én szabad választásom volt.Én tökéletesen meg vagyok az orvosommal elégedve.Az a gáz,amikor(ismerek ilyet)előre közli,hogy ő bizony 30,40,...100 ezerért vállal egy szülést...Csak 4,50000-es szülést vezessen le egy hónapban,az már durván 2 millió ft.Adómentesen...
stella
2004. január 13. 12:11 | Sorszám: 9
Elnézést ezért a csíííz ikonért,nem szántam oda,a kislányom belekalamolt a billentyűzetbe...
stella
2004. január 13. 12:10 | Sorszám: 8
Ajánlom elolvasásra r.Kende Péter-Mik vagytok ti,istenek?Orvosi műhibák-című könyvét.Ott nem csak hálapénzről van szó,hanem műhibákról,hiábavaló pereskedésekről.Az orvosi társadalom igen-igen be van bástyázva.Rendőrségi embereket is megszólaltat.Semmit sem tehetsz...a baj az,hogy egyik kormány sem mer a hálapénz dolgához komolyan hozzányúlni,a reformnak nevezett újabb és újabb tétova lépések mind suta toldozgatások-foltozgatások.ameddig a paraszolvencia határozza meg az orvosok működését,addig sem a klinikák,sem a feudális viszonyok,sem a műhiba ügyek nem kerülhetnek a helyükre...
stella
2004. január 12. 18:24 | Sorszám: 0
A napokban volt olvasható a világhálón,a hálapénz.hu-n,egy lista az orvosokról,és arról az összegről,amennyiért elválalják egy szülés levezetését.De nem csak a nőgyógyászok fogadnak el-kérnek hálapénzt...Vélemények a paraszolvenciáról?...

Téma: Gondola kommunistái, egyesüljetek!
stella
2004. január 13. 12:20 | Sorszám: 424
Úristen!!!...Mikor sulis voltam,ültem az ikolapadban,és a tábla fölött mindíg ennek a fejét láttam...rémálom...Na meg az asszonya,a doktor-doktorandusz-academician...

Téma: Erőszakos drogterjesztés az iskkolákban
stella
2003. december 28. 12:07 | Sorszám: 2
A másik problémát abban a törvényben látom,hogy a gyerek beleegyezése nélkül a tanár nem szólhat a szülének a gyerek viselt dolgairól,nehogy megsértse annak alapvető emberi jogait.Talán ezért nem mernek a tanerők együttműködni a rendőri szervekkel,tartva akár a megtorlástól is.
stella
2003. december 28. 12:02 | Sorszám: 1
A kisvárosban,ahol élek,1-2 hónapja volt a városházán egy drogemegelőzési fórum,előadás.Több szülői felszólalás közt is a legérdekesebb a következő volt:"Elkeserítő egy ilyen beszélgetésen részt venni,akkor,amikor az előadásra sietve,azokat a hírből,arcról,névről ismert drogdílereket láttam az iskola,a gimnázium körül ácsorogni,akikről mindenki tudja már hosszú évek óta,hogy mivel foglalkoznak.A rendőrség miért nem tesz lépéseket?"...

Téma: TILOS SZENTESTE: IRTSUK KI A KERESZTÉNYEKET!
stella
2003. december 27. 15:32 | Sorszám: 348
Sajnállak titeket mindőtöket...Főleg azokat,akik Szenteste mindenféle rádiókat hallgatnak...Én,a családommal és a barátainkkal töltöttem a szentestét.És képzeljétek,vannak köztünk jobbosok,balosok,pártatlanok,hívők és ateisták sőt magyarok és nem magyarok egyaránt.És nagyon kellemes,szép este volt.Még a politizálás is belefért...Kulturáltan,szépen,hallkan.Undorító amit műveltek,ahogy mocskolódtok...Ti vagytok az ateisták...A kereszténység a szeretetről,toleranciáról,megbocsájtásról,békés egymás-mellett élésről szól...Hiába döngetitek a melleteket,hogy"ÉN KERESZTÉNY VAGYOK!",ha nem éltek keresztény módon...Azonkívül politikai vita és sárdobálás között is van különbség.És különben is,ez egy szabad ország.Mindenkinek joga van szabadon megválasztani azt,hogy hova akar tartozni.Ha valaki szárnyalni akar,szárnyalljon.Ha valaki a sárban akar fetrengeni,fetrengjen...Szive-joga...

Téma: Ki hogyan alakítaná át a választási rendszert?
stella
2003. december 14. 13:10 | Sorszám: 56
Hát,lehet,hogy most hülyeséget mondok,de a a Parlamenti összefoglalókat nézve(évröl-évre)az a homályos érzésem szokott támadni,hogy ha rajtam múlna megengedném,hogy delegáltassék képviselőnek:-egy"János bácsi"onnan a tanyáról,mert lehet,hogy 4 osztálya van,de talán ő tudná a legjobban Istenadta józan paraszti eszével, hogyan hozzuk helyre a mezőgazdaságot.-egy gyesen lévő több gyerekes anyukát,mert talán ő jobban tudná tapasztalaira alapozva mire van szükségük a magyar családoknak.-egy tanulót,egyetemistát,hisz az országot nem tőlünk örökli majd az ifjuság,hanem mi kértük tőlük kölcsön.-egy kisnyugdíjast,mert talán egyszerü szavaival meggyőzhetné a Tisztelt hááááázat,hogy 20000 ft-ból nem tudja kifizetni a 30000 ft értékö gyógyszereit.És még sorolhatnám a társadalom rétegei közt tallózva,kiket választanék"oda be"a nagytiszteletű jogászok,docensek,adjunktusok,politológusok stb.mellé.Mert ők,a sok százezres jövedelmük magaslatából alánézve ránk földi halandókra,soha nem fogják"megérteni" mit miért kellene.Nekik mi,csak statisztikai adatok vagyunk egy ürlapon(ez minden pártra vonatkozik.MSZP,Fidesz,MDF,SZDSZ....)

Téma: "Humánus, civilizált" Amerika
stella
2004. január 13. 12:13 | Sorszám: 14
Most tényleg...a kint élő ismerőseim szerint,az amerikaiak zöme mára már elítéli Bush-t ezért a háborúért...
stella
2004. január 13. 11:03 | Sorszám: 12
Az amerikai nép nagyon fanatikus.Ők eddig még csak a kényelmes fotelből nézték chipset,popcornt rágcsálva,mi folyik a világban.Amikor támadás érte őket a saját"otthonukban",vállvetve álltak ki a háború mellett.Máramár elcsitultak a hangok,sőt Amerikában élő ismerőseim szerint Bush nem nyeri meg a választásokat.Így igaz,kellett egy kis propaganda.Nem hiszem hogy Poganyt halálra ítélnék,azt már nem maguk az amik se nyelnék be.Ez a,azt hiszem,nyugodtan mondhatjuk,területszerzési háború sem az amerikai népről szól,inkább csak Bush-ró.Ilyen az egész család.Hisz ilyen volt az öreg Bush is.Hatalom éhes.
stella
2004. január 12. 22:13 | Sorszám: 1
Szerintem,amikor egy ember hivatásos katának áll,tisztában kell lennie önmagával.Mi az amit kibír,mi az,amit nem.A mai háborúk már mások,mint a II világháború,avagy Vietnám,amikor ha akartad,ha nem bevagonoztak,és menned kellett harcalni.Ma,csak annak kell menni harcolni,aki akar.Nem hiszem,hogy ez az ember,még életében nem látott hullát,csak ezt.Az amerikai hadsereg nagyon kemény.A kiképzés emberfeletti,megalázó.Aki végigcsinálja,és utána ilyen tüneteket produkál,hát az bizony nem számíthat együttérzésre a hadsereg részéről.Sajnos...Egyébként,úgy vélem semmi köze az őrmester üldöztetéséhez,hogy esetleg magyar származású...

Email a webmesternek | Gondola