gondola Fórum
Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció

Téma: Mit érdemelnek a történelemhamisítók?
Úr szava
2004. április 03. 00:14 | Sorszám: 50
Elnézést, hogy ilyen környezetbe tévedtem. Megyek zuhanyozni.
Úr szava
2004. április 02. 20:47 | Sorszám: 47
Neked lehet hazaáruló "Külügyminisztériumod". A KüM sohasem adott ki semmilyen kiadványt, amire hivatkozol. A követségeknek nincs semmiféle felhatalmazásuk, ilyen jellegű írásokat kiadjanak. (Magának a KüM-nek sincs erre joga.) A cáfolatok súlya alatt ez az egész már hamvába holt. Vagy egy tehetségtelen balfácán, vagy egy agyament provokátor írhatott marhaságokat. A hivatkozott "történelemhamisítás" éppen olyan zöldség, mint az a könyv, amire a nagyrabecsült és legnépszerűbb D.I. hivatkozik.
Úr szava
2004. április 02. 19:28 | Sorszám: 44
Szívesen venném tételesen, hogy az arcátlan komcsik miben hamisítják meg a történelemkönyveket, még Brüsszelben is.
Amúgy 1526-ban sem éltem, de mégis van fogalmam arról, mit történt akkoriban. Che Guevarának sem voltam harcostársa, mégis tudom, hogyan végezte. Bácsi...
Úr szava
2004. március 30. 23:59 | Sorszám: 41
Bizony, Kispajtás, ilyen a háború. Nem társadalmi rendszer-specifikus és nem nemzet-specifikus a kegyetlenség. A háborúkban mindig a civilek szenvedik el a legnagyob szörnyűségeket. Minden - modern - háborúban több civil halt meg, mint katona. Mi, magyar katonák is szörnyűségeket követtünk el a II. VH-ban Délvidéken, Felvidéken, Kárpátalján és beljebb a Szovjetunióban. A németek is nálunk, visszavonulóban, ugyanígy a szovjetek, románok bevonulóban. Kegyetlenek voltak a kínaiak a koreai háborúban, de ugyanígy az amerikaiak is. Vietnamban az amerikaiak szörnyű kegyetlenségeket követtek el a polgári lakossággal szemben, beleértve nők meggyalázását, gyermekek legyilkolását. Szóval, miről is van szó? Voltál már katona? Voltál már háborúban?

Téma: Falludzsa: az ellenállók nemes szíve
Úr szava
2004. április 03. 01:43 | Sorszám: 5
Íme itt az első alkalom, hogy erről kifejtsem hosszú ideje érlelt álláspontomat:
1. Az Iszlám vallás és annak társadalmi megvalósulása a kerezténységhez képest legalább 500 évvel el van maradva. Ez az elmaradás nem mutat semmi reményt, hogy csökkenjen.
2. Az Iszlám a kereszténység kérlelhetetlen ellenfele/ellensége. Az Iszlám terjeszkedését meg kell akadályozni.
3. Fehér/keresztény ember nem menjen Iszlám/arab országba, mert ott eleve ellenségnek számít.
4. Az erópai országokból a legkülönbözőbb eszközökkel ki kell tessékelni az arabokat-muszlímokat, ha óhajtják, családjukkal együtt. Adják meg a muzulmámn apák gyermekeiknek a legnagyobb ajándékot, az Iszlám jótéteményeit és lelki malasztját.És ha akarják, adják el kecskéért európai feleségüket. Erre a Korán lehetőséget ad.
5. Maradjunk az arabokkal szoros diplomáciai-keresdekedelmi kapcsolatban valamely harmadik országban (Svájcban, vagy Ausztriában) úgy, hogy közvetlen személyes érintkezés ne történjék.
6. Semmilyen módon ne tegyük lehetővé, hogy természeti kincseik birtokában zsarolják az egész világot. Ennek nyomatékosítosítására hasznos a katonai erő demonstrálása, de alkalmazása szükségtelen.
7. Nem más aktuál-politikai események miatt, hanem a fenti érvek alapján vonjuk vissza csapatainkat Afganisztánból Irakból, és minden olyan helyről, ahol arabok állnak szemben nem-arabokkal.
8. Tartsuk tiszteletben vallásukat és az ezen az alapon műküdő államaikat, de várjuk meg, míg leközdik többszáz éves lemaradásukat.
9. Kereskedelmi kapcsolataink szorítkozzanak természeti kincseikre, nem szükséges technológiai fejlődésük előmozdítása, mert ma ez szinte kizárólag a fegyverkezést szolgálják.
10. Tiltsuk meg és súlyosan szankcionáljuk azokat a tevékenységeket/vállalatokat, amely aaz arab természeti kincsek kérdéssektől eltérnek.
11. Tegyük lehetővé az Iszlám országok tanulóinak itteni tanulását, de kötelezzük őket, hogy távozzanak tanulmányaik befejezését követően. Tiltsuk meg, hogy muzulmánok újabb házasságokt kössenek, vagy hyogy házasságon kívül geyermekekt nemzzenek. Ezek a gyermekek maradjanak itthon.
Várom a további indítványokat.
Úr szava
2004. április 03. 00:52 | Sorszám: 0
Falludzsában a héten (szerdán?) az iraki ellenállók megöltek négy amerikai megszálló polgári személyt. Elszenesedett tetemüket az Iszlám szeretet jegyében felmutatták a szent hely lakosságának olymódon, hogy gépkocsira kötve végigvontatták a város utcáin a győzelmi mámorban újjongó tömegek sorfala előtt. Majd - az Iszlám szent hagyományai szerint - látványosan feldarabolták a holttesteket. Megjegyzés: az amerikaikat hasonló módon űzte ki a szabadságszerető szomáliai nép.

Téma: Fideszes politikus a harangszó ellen
Úr szava
2004. április 01. 00:11 | Sorszám: 14
Talán inkább Callixtus. Ami a tényt illeti: én, mint magyar, mindig is így tudtam. Nincsenek római katolikus pap ismerőseim, de legalább öt országban volt szerencsém megkérdezni őket. Semmit sem tudtak róla. Ettől még én is hiszek benne. (Belgrádban nem mertem római katolikus papot keresni.)

Téma: Kertész Imrének agyára ment a Nobel-díj?
Úr szava
2004. április 02. 19:15 | Sorszám: 52
Várom Marischka Schmidt történész mindig tisztelt szakértői véleményét.
Úr szava
2004. április 02. 19:13 | Sorszám: 51
...újra kellene születnie...
Bizony. Magyarnak (vagyis nem zsidónak, hiszen tudjuk, hogy a zsidók nem magyarok), kereszténynek (mivel tudjuk, hogy minden magyar keresztény/keresztyén), konzervatívnak (tudjuk, hogy amint Őfőkormányzósága megdtudta, hogy vidékről elhurcoltak 412682 fő zsidónak minősülő embert, leállította a transzportot, Szálasi dettó), szóval végülis jobboldalinak kellene lennie, ajkán a "88" kiáltással.

Téma: Egy szar kommunista emlékmű
Úr szava
2004. március 31. 00:36 | Sorszám: 53
Helyesebben: Osztapenko. És a sajátjai véletlenül lőtték le, a harc hevében, ne sugalljuk már azt, hogy...

Téma: Falludzsa: az ellenállók nemes szíve
Úr szava
2004. április 03. 01:43 | Sorszám: 5
Íme itt az első alkalom, hogy erről kifejtsem hosszú ideje érlelt álláspontomat:
1. Az Iszlám vallás és annak társadalmi megvalósulása a kerezténységhez képest legalább 500 évvel el van maradva. Ez az elmaradás nem mutat semmi reményt, hogy csökkenjen.
2. Az Iszlám a kereszténység kérlelhetetlen ellenfele/ellensége. Az Iszlám terjeszkedését meg kell akadályozni.
3. Fehér/keresztény ember nem menjen Iszlám/arab országba, mert ott eleve ellenségnek számít.
4. Az erópai országokból a legkülönbözőbb eszközökkel ki kell tessékelni az arabokat-muszlímokat, ha óhajtják, családjukkal együtt. Adják meg a muzulmámn apák gyermekeiknek a legnagyobb ajándékot, az Iszlám jótéteményeit és lelki malasztját.És ha akarják, adják el kecskéért európai feleségüket. Erre a Korán lehetőséget ad.
5. Maradjunk az arabokkal szoros diplomáciai-keresdekedelmi kapcsolatban valamely harmadik országban (Svájcban, vagy Ausztriában) úgy, hogy közvetlen személyes érintkezés ne történjék.
6. Semmilyen módon ne tegyük lehetővé, hogy természeti kincseik birtokában zsarolják az egész világot. Ennek nyomatékosítosítására hasznos a katonai erő demonstrálása, de alkalmazása szükségtelen.
7. Nem más aktuál-politikai események miatt, hanem a fenti érvek alapján vonjuk vissza csapatainkat Afganisztánból Irakból, és minden olyan helyről, ahol arabok állnak szemben nem-arabokkal.
8. Tartsuk tiszteletben vallásukat és az ezen az alapon műküdő államaikat, de várjuk meg, míg leközdik többszáz éves lemaradásukat.
9. Kereskedelmi kapcsolataink szorítkozzanak természeti kincseikre, nem szükséges technológiai fejlődésük előmozdítása, mert ma ez szinte kizárólag a fegyverkezést szolgálják.
10. Tiltsuk meg és súlyosan szankcionáljuk azokat a tevékenységeket/vállalatokat, amely aaz arab természeti kincsek kérdéssektől eltérnek.
11. Tegyük lehetővé az Iszlám országok tanulóinak itteni tanulását, de kötelezzük őket, hogy távozzanak tanulmányaik befejezését követően. Tiltsuk meg, hogy muzulmánok újabb házasságokt kössenek, vagy hyogy házasságon kívül geyermekekt nemzzenek. Ezek a gyermekek maradjanak itthon.
Várom a további indítványokat.
Úr szava
2004. április 03. 00:52 | Sorszám: 0
Falludzsában a héten (szerdán?) az iraki ellenállók megöltek négy amerikai megszálló polgári személyt. Elszenesedett tetemüket az Iszlám szeretet jegyében felmutatták a szent hely lakosságának olymódon, hogy gépkocsira kötve végigvontatták a város utcáin a győzelmi mámorban újjongó tömegek sorfala előtt. Majd - az Iszlám szent hagyományai szerint - látványosan feldarabolták a holttesteket. Megjegyzés: az amerikaikat hasonló módon űzte ki a szabadságszerető szomáliai nép.

Téma: T. HÁZ
Úr szava
2004. március 30. 00:16 | Sorszám: 30
Igaza van! Sőt! Már ma fizessék ki! Mindent, ami csak kell: nyugdíjat, segélyt, pótlékot... Mire várnak? Csak nem arra, hogy a nyugdíjasok meghaljanak? (Meg a segélyesek, pótlékosok, meg mindenki...)
Úr szava
2004. március 30. 00:12 | Sorszám: 29
Igazad van! Végre egy zseni, aki leleplezi a... Mit is? (Kérdés: ez a polgári-nemzeti-konzervatív-keresztény-mindentudó kormány alatt is így volt? Csalódnék.)

Téma: A Fidesz bolsevik jellege (Nem tartozom ehhez a fajhoz?)
Úr szava
2004. április 03. 01:19 | Sorszám: 118
A bolsevikok valójában puccsiták voltak egy külföldi szocdem kongresszuson. A szimplifikált sztori szerint s mrnysevikek kimentek pisilni, amikor a bolsevikok hoztak vslami jelentős határozatot, amivel lényegében és hivatalosan (=formálisan) többségbe kerültek. '17 után ők magaukat is büszkén vallották puccsistáknak. Ez az indoklás persze idővel elhalt. A lényeg, amit én látok: egy kissebség egy zavaros ideológiára támaszkodva többségnek tartotta magat és ennek alapján találták meg azt a pártpolitikai ideológiát, melynek alapján 80+ évig kegyetlen uralmat gyakoroltak saját, majd más népek felett. Vannak vajon releváns vonások a Fidesz MPbSZ és a szovjet SZKbP között? Bizony vannak. A mai PR tevékenységük is félelmetes.
Úr szava
2004. április 03. 00:39 | Sorszám: 116
A topic címe alapján felhorkan bennem néhény kérdés:
1. Megkérdőjelezhetetlenül egyszemélyi vezető-e a Focista? (Mint az SZKbP vezetője.)
2. Mit is akar a MP (Szent) Szövetség? (Le a globalizmussal, le az USÁ-val, le a magyar bankárkormánnyal, lakást mindenkinek, növeljük a fizetéseket és a nyugdíjakat, csökkentsük az árakat...)
3. Mit is akar a Fidesz (volt egyszer egy Fidesz...) a nemzetközi porondon? (Ne lépjünk be az EU-ba, de mégis, vagy mégse, de azért küldjünk több képviselőt, mint az idegenszívű gonoszok, igenis menjünk el szavazni, mert ezzel megbuktatjuk a csalások útján hatalomba került kormányt, majd a Néppártban megmutatjuk... persze nem éppen a magyar érdekeket; csak suttogva, háttérmanókkal: jaj, de megszerettük az arabokat, jaj, de gyűlöljök Izraelt, a fasiszta, népirtó éllamot = eufemizmus az antiszemitizmus nyílt vállalása helyett (( a bolsevikok is antiszemiták voltak)).
4. Magyar nemzetköziséget: éljen a délvidéki magyarság a mi eszméink szerint, még ha ezzel nem is jutnak be a belgrádi parlamentbe; éljen a felvidéki magyarság a mi eszméink szerint, még ha ezzel szét is verjük az akárhogyanis működő parlamenti képviseletüket; éljen a romániai magyarság a mi eszméink szerint, még ha ezzel jól összeugrasztjuk magyar testvéreinket,és rájuk uszítjuk a román nacionalista hatalmat.
5. Ki a Fideszből a renitensekkel (a kivégzésekkel még várunk).
6. Nincs élet a Fideszen kívül (utolsóként bedaráljuk az MDF-et is).
(Van még egyéb ismérve a bolsevizmusnak? Várom a további érveket.)
Úr szava
2004. április 02. 00:13 | Sorszám: 79
Ha egyszer ma a Szeretetteljes is elismerte, hogy ez lehet, hogy vulgár-marxismuznak hangzik...Bizony úgy hangzik, és ez is lényege.Képzels el egy kört, melynek tetején a bal- és jobboldal elindul a maga irányába. Lent, a kör alján találkoznak a szélsőségesek. Még a freazeológia sem különbözik. Nemzeti, konzervatív, kereztény-sziciális, mindenkinek munkája, érdemei, szükségletei szerint... Ez a nemzetiszocializmus és a bolsevizmus egymásra borulása. Nem kell félnünk?

Téma: Vitakultúra
Úr szava
2004. április 01. 01:09 | Sorszám: 14
Tehát ha az ember élni akar (=ontológia), viselkedjék diplomataként. Nincs ellentmondás.
Úr szava
2004. április 01. 00:56 | Sorszám: 12
Más: a nagydarab állat rálép a lábamra, és azt mondja: bocs. Mire én: ó, kedves uram, semmiség, én akartam bocsánatot kérni.
Úr szava
2004. április 01. 00:05 | Sorszám: 10
Unk-unks: things you not even do not know about, but you even do not know that you do not know about.
Úr szava
2004. március 31. 23:17 | Sorszám: 7
Ha az illető nálam fiatalabb, súlyosabb, erősebb, agresszív kinézetű és nincs nálam fegyver, akkor bocsánatot kérek, hogy rossz helyre tettem a lábamat. ("Az igazság odaát van.")
Úr szava
2004. március 31. 23:17 | Sorszám: 6
Ha az illető nálam fiatalabb, súlyosabb, erősebb, agresszív kinézetű és nincs nálam fegyver, akkor bocsánatot kérek, hogy rossze helyre tettem a lábamat. ("Az igazság odaát van.")
Úr szava
2004. március 31. 22:49 | Sorszám: 4
Természetesen tőlem. Azonban azt is hozzátettem, hogy az igazság relatív. Ennek szemléltetése: "ich speise, du ißt, er frißt".

Téma: ..tolókocsira..rakétával..
Úr szava
2004. március 31. 00:07 | Sorszám: 698
Elsősorban moderátor.
Úr szava
2004. március 30. 22:37 | Sorszám: 694
Ne szemtelenkedj egy konszolidált úriemberrel, vazze...
Úr szava
2004. március 30. 22:33 | Sorszám: 693
Köszönöm, most már értem. Vagyis húzzak el... Csakhogy tisztázzuk: egy kicsit liberális vagyok (például nem gyűlölöm az ellenvéleményeket képviselőket), a bolsevizmust meg gyűlölöm. Nem aggódom a magyar nemzetért, mert nincs veszélyben, sőt, felemelkedőben van. A magam módján igyekszem ezt a felemelkedést előmozdítani. A "sorsprobléma" a 60-70 évvel ezelőtti publicisztikából ismerős. Erről nincs mit mondanom. Ezer év múlva is lesz magyarság. A kereszténységet csak az iszlám támadja. Aki tisztességes magyar, de nem vallásos, szeretettel viseltetik a vallásos magyarok iránt. "Minket" sehonnan sem zárnak ki "azonnal", csak azok hiszik ezt, akik azt gondolják, hogy ma nálink bolsevik-zsidó tel-avivi-new-yorki-moszkvai diktatúra van. Nekem nincsenek saját köreim, teljesen visszavonultan élek, elvtársaid csak neked lehetnek.
Úr szava
2004. március 30. 22:21 | Sorszám: 690
GEN
Úr szava
2004. március 30. 22:18 | Sorszám: 688
Nem olvastam el a sokszáz hozzászólást az ártatlan, igazhitű tolókocsis majdnem vak öregember gyalázatos meggyilkolásáról, de azért csodálkozom, hogy most már rólam van szó.
Úr szava
2004. március 30. 22:15 | Sorszám: 687
Tudok olvasni. Schickengruber könyvét elég sokan stilizálták, hogy kiadható legyen. Én elég sok gót-betűs (helyesebben: fraktúra-betűs) szöveget fordítottam, míg végre elolvashattam a Nagy Művet. Csak röhögjé vazze...
Úr szava
2004. március 30. 21:29 | Sorszám: 682
Bizony, Mózes szavai... nem mindig hullottak termékeny talajra. Vissza is vonult, mert csalódott népében.
Úr szava
2004. március 30. 21:25 | Sorszám: 680
Köszönöm Anonymus hozzászólását is. No és akkor mi is az oka Root finom célzásának? Nem jól sejted kilétemet.
Úr szava
2004. március 30. 21:00 | Sorszám: 676
Tisztelt Göngy!
Én azért nem írnám, hogy "nem túlzottan".
Semmit sem facsartam ki.
Más fórumon nem vagyok járatos.
A "stílusbeli gyakorlottság" bizony eufémizmus. Mire is?
Úr szava
2004. március 30. 20:25 | Sorszám: 673
A Gondolán csupán körmönfont, olykor eufemisztikus zsidózást tapasztaltam (pl.: én nem vagyok antiszemita, mert én csak a zsidókat gyűlölöm, holott az arab is sémi nép...), mindenféle moderátori retorzió nélkül lehet disznó topikot nyitni (Medgyessy a disznótársát menti...), szegény tolókocsist kinyírták alapon szintén lehet zsidózni... Igaz, hogy olykor-olykor elhangzanak rendkívül kultúrált ellenvélemények, sőt, igazi tudományos érvelések is, de mégis úgy látszik, aki szarkasztikus módon felveszi a kesztyűt az alaphanggal, rögtön rárontanak. Honnan a ... - ből tudhatja Root, hogy én estleg már pórul jártam a Gondolán, és más nick-kel jelentkeztem be? Van belső elhárítás? (Még egy példa: korábban olvastam, hogy valaki azt írta valakinak: (kb.) te annyira nem vagy író, hogy a Mein Kampf-nak egy sorát sem tudnád megírni. Kérdés: ez a tisztelt kolléga vajon nem fasiszta? Tehát mit nem tapasztaltam én?
Úr szava
2004. március 30. 20:06 | Sorszám: 671
Szeretem a tisztességes hangnemet. Én is szeretek jó magyarnak lenni, és minden helyet szeretek, ahol jó magyarnak lenni. Hogy ki a magyar, magamra nézve hadd definiáljam ezt magam. Legyek bár tót, német, román, szerb stb. nevű, akkor is magyar vagyok. Root-ról semmiféle hazugságot nem írtam, csupán nem szeretem, ha fenyegetnek. Root-ot nem ismerem, nem is minősítem. A Göncz gombjára való hivatkozást nem értem. Légy szíves magyarázd meg. - Tisztelettel...
Úr szava
2004. március 30. 18:26 | Sorszám: 667
Tisztelt Root - Moderátor Úr!
Ha Ön kijelenti, hogy a Gondolán csak szélsőjobboldali, fasiszta, antiszemita, a baloldali személyeségeket moderálás nélkül gyalázó felhasználók levelezhetnek, akkor a válaszom: igen. Szégyellje magát.
Úr szava
2004. március 30. 00:43 | Sorszám: 663
Rákosi utálta a zsidókat (is). És le se szarta a haláltáborokból megmenkülteket. Kurvára kiváncsi lennék a konkrét helyre és időpontra.
Úr szava
2004. március 30. 00:36 | Sorszám: 662
Ismertem egy zsidót, aki a szomszédom volt (vidéken). Összes felmenőit elgázosították, véletlenül még a feleségét is. Neki 1945 után elvették a boltját, előbb az államosított boltjában eladó volt, majd takarító. Bizony, bizony, ezek a zsidók - terjesztették a bolsevizmus eszméjét és generálták az antiszemitizmust.
Úr szava
2004. március 30. 00:30 | Sorszám: 661
Igazad van! Sőt! Van még legújabb minimum is: 20-25 millió! Csak kérdezd meg Prof.Dr.Schmidt Phd.Prof.Dr-t! Csak nagyságrendet érzékeltettem. Ha már (ezek a barmok) összehasonlítgatnak...

Email a webmesternek | Gondola