A média Vajnai Attilának, a Munkáspárt alelnökének "meghurcolásától" hangos, amiért előállították tiltott önkényuralmi jelkép nyílt viselése miatt. Arról nem esik szó, hogy ő a rendőrség megkülönböztetett engedélyével akkor, április 4-én, hazánk szovjet megszállásának 59. évfordulóján olyan közterületen tarthatott rendezvényt, ahová a nemzeti oldal be se teheti a lábát!Tudniillik ugyanarra a napra, ugyanúgy a budapesti Szabadság téri, szovjet emlékműhöz még a Munkáspárt kérelme előtt mi tüntetést jelentettünk be az emlékmű eltávolításáért. A rendőrség azonban több száz kordonnal dupla sáncot emelt keresztbe-kasul a "Szabadság" téren, a tüntetőket az emlékmű közelébe sem engedve. Jogi indoklásul annyit közöltek, hogy a Szabadság tér eme terjedelmes része megszűnt közterület lenni, ezért ott bejelentett rendezvény sem tartható. Ennek ellenére, a szokásos kettős mérce szerint a szovjet megszállást ünneplő Munkáspártot a mi tüntetésünk előtt néhány órával odaengedték! Ott tartunk tehát, hogy a hatalom határozza meg, mi ellen lehet tiltakozni, s mi az, amit csak ünnepelni szabad.
Novák Előd a Jobbik Magyarországért Mozgalom szervezőjeként és a tüntetést megelőző, rendőrségi egyeztető tárgyalás egyetlen szervező-képviselőjeként a BRFK-tól magyarázatot követelt a tiltakozók alkotmányos szabadságjogainak korlátozása miatt. Törvényesen működő, nemzeti szervezetek lettek kirekesztve; nem csak Budaházy György, aki ellen bár eljárás indult az egy héttel azelőtti, lezárt területen való összeláncolási (és nem rongálási!) kísérlete miatt, de jogerős ítélet ráadásul még nincs is (ártatlanság vélelme, mondanánk, ha lenne...). Lapid Lajos főkapitány-helyettes most küldött írásos válaszában nyíltan bevallja, hogy diszkriminatív módon tiltanak-tűrnek-támogatnak: "a rendőrség kompetenciájába tartozik annak meghatározása, hogy az általa lezárt területen ki tartózkodhat". Csakhogy a gyülekezési jogról szóló törvény csak szakmai szempontokat enged mérlegelni (pl. közlekedés aránytalan sérelme), politikai hovatartozást - elvileg - nem.
A nyílt, politikai diszkrimináció miatt a Jobbik Magyarországért Mozgalom most Lenkovics Barnabáshoz, az állampolgári jogok országgyűlési biztosához fordul, akitől azt is várják, hogy Polt Péter legfőbb ügyésznél a felelős rendőrvezetők ellen eljárást kezdeményezzen. Annak kivizsgálását is kérik, hogy a rendőrség vezet e káderlapot a nemzeti érzelmű emberekről, szervezetekről, vagy pedig mi alapján hozza meg tehát politikai döntéseit.
A tüntetésen a kordonokkal távol tartott tiltakozók közül egy 8-10 éves lány és hasonló korú bátyja átfért a rácson, a rendőrök közt elszaladva szétdobálták a Munkáspárt védett, piros szegfűjeit. Mikor a kislányt elfogták, a tömeg áttörte a kordont és a magát addig tiltakozásul a rácshoz láncoló apa, Könnyű Károly is berohant a tiltott övezetbe. A készenléti rendőrök elfogták, Hamar Károly parancsnokuk pedig azt mondta neki: "Nemsokára elteszünk láb alól!" A feldühödött tömeg nyomására mégis kiengedték, bár ellene is eljárást indítottak, hogy gyermekeit elvegyék és intézetbe zárják.
Tegnap apjuktól elszakítva órákig tartó kihallgatásnak vetették alá a gyerekeket az V. kerületi rendőrőrsön, ahol Lamperth Mónika belügyminiszter és Gergényi Péter rendőrfőkapitány is megjelent (feltehetőleg nyomásgyakorlás végett), akárcsak a tüntetésen a kordonok mögött.
A tüntető szervezetek Mádl Ferenchez fordultak, hogy tekintélyét vesse latba az emlékmű eltávolításáért. De csak a köztársasági elnök hivatalvezetője küldött egy negédeskedő válaszlevelet a minap, melyben tudtunkra adja, hogy Mádl Ferenc nem kíván megnyilvánulni és tenni ez ügyben.
Az össznemzeti ügyet agyonhallgatók közé sorolhatjuk a korábban felsoroltakon kívül még a Demokrata c. hetilapot is; nemhogy meghirdetni, de egyetlen sorban tudósítani sem voltak hajlandók - talán Mádl Ferenchez való fordulásunk miatt, pedig ez ügyben is beigazolódott, hogy ő sem sokban különbözik a jelenleg hatalmon lévőktől. Viszont sok fénykép található (az egyik gyerek rendőrök általi kergetéséről is) a http://www.rockszerda.hu honlapon.
A tiltakozó demonstrációhoz csatlakozott: '56-os Magyarok Világszövetsége (elnöke Pongrácz Gergely, a Corvin köz legendás parancsnoka), Egyesült Magyar Ifjúság, Hatvannégy Vármegye Ifjúsági Mozgalom, Hun Szövetség, Ifjú Magyarok Egyesülete, Jobbik Magyarországért Mozgalom, Magyar Revíziós Mozgalom, Magyar Nemzeti Front, Magyar Polgári Szalon, Összefogás a Fennmaradásért Mozgalom, Pajzs Szövetség, Szabad Magyarországért Mozgalom, Trianon Társaság, Wittner Mária '56-os szabadságharcos, Zrínyi Emlékvédő Társaság (elnöke Prof. Dr. Bokor Imre).
A Szabadság téri tüntetések miatt eddig elítélteket - köztük pl. Könnyű Károlyt - gyorsított eljárásban összesen több mint 400 ezer Ft-ra bírságolták meg. A pénzbüntetés kifizetésére és további, hazafias akciók finanszírozására közadakozás indult; a Szkíta kézművesboltban (Magyarok Háza, 1052 Bp., Semmelweis u. 1-3.) és Budaházy György erre a célra fenntartott OTP-bankszámláján (11773119-15122292) folyik a gyűjtés.
Aki az SMS-listánkra fel akar iratkozni, hogy gyorsan informálhassuk esetleges akcióinkról, az küldje el számát a szabadsag@freedom.hu címre vagy a 70/580-1097-es számra.
További információ a tiltakozó akció két főszervezőjétől:
Budaházy György
(30/976-0494, gyuri@arkadiamulato.hu )
Novák Előd
(30/358-2723, novak.elod@jobbik.hu )
szabadsag@freedom.hu