gondola Fórum
Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció

Téma: Tánczos Gábor
Rosa Canina
2008. január 08. 17:43 | Sorszám: 76
Nem értelek. Miért jobb, ha nem tudod, mi az igazság? Másrészt meg: Nem tök mindegy, milyen forrásból tudod meg az igazságot? Megjegyzem: az eddigi egyetlen, életképes teóriát nem a Kuruc.info közölte először...
Rosa Canina
2008. január 08. 16:36 | Sorszám: 70
Miért nem akarod tudni az igazságot?

Téma: Dr.Morvai Krisztina
Rosa Canina
2007. december 24. 09:57 | Sorszám: 277
Bocsánat: utolsó szó: vonatkozik. Valahogy elirtam, már nagyon karácsony van... Mindenkinek minden szépet és jót, elsősorban jó pihenést, meg azt, hogy a 2008-at épségben tuléljük!
Rosa Canina
2007. december 24. 09:55 | Sorszám: 276
Abban igazad van, hogy nem ide való, tekintve, hogy Morvai beadványa a téma. Másrészt viszont beszari alak lehetsz...ezt fenntartom. Na, akkor én jósolok egyet:
Magát a tv-t Sólyom át fogja passzolni az AB-nek, az AB pedig már az eljárási anomáliák miatt alkotmányellenesnek fogja itélni, tartalmilag ezért meg se nézi.
Morvai beadványa szintén az AB-on fog kikötni és az lesz a döntés, hogy törvényt megerősitő népszavazást ugyan bármikor lehet kezdeményezni, de az ehhez kapcsolódó eljárási procedurának nincs halasztó hatálya friss/folyamatban lévő ügyekben a KE aláirási kötelezettségére. Az Alkotmány hivatkozott rendelkezése az Országgyülés által elrendelt törvényt megerősitő népszavazásra bocsátkozik.
Rosa Canina
2007. december 23. 19:29 | Sorszám: 273
Ne legyél már ilyen beszari! ))
Nyomj ide egy véleményt, lécci, karácsonyra!
Rosa Canina
2007. december 23. 18:53 | Sorszám: 270
Az AB-s ügyekre lehet, hogy jobban emlékszel nálam.
Rosa Canina
2007. december 23. 18:48 | Sorszám: 269
Hu, ez szép volt! Már azt hittem, Antigonét hozod ide, mint klasszikus példát a természetjog-pozitiv jog problematikára. Na...látom, tucc! Nagyon is!
Esetleg tippelnél Sólyom 27-i aktusára?
Rosa Canina
2007. december 23. 18:45 | Sorszám: 268
Csak tudnám, hogy miért másztál igy rám! Bántottalak én Téged? Szerényen annyit jegyeztem meg, hogy vannak esetek a történelemben, amikor a helyes cselekvés a pozitiv jogba való belerugás volt. Ami meg a "parancsra tettem"-et illeti - nekem a katonaság ugrik be erre a szókapcsolatra, semmiképpen sem a diktatura.

Talán érdemes lenne tippelnünk arra, mit fog tenni Sólyom! Mit szólsz? Adsz egy tippet?

Rosa Canina
2007. december 23. 18:08 | Sorszám: 262
Naná! De gyorsan, mert jön a karácsony!
Rosa Canina
2007. december 23. 18:02 | Sorszám: 260
Hülye!
Rosa Canina
2007. december 23. 17:30 | Sorszám: 258
Naná, hogy nem akarja rontani a jogállamiságot. Göncz papa sem akarta, amikor megkérdezte az AB-t, hogy mikor nem köteles aláirni...már nem emlékszem, mit. Az AB meg adott egy konkrét választ, mely szerint igen, jól érzi Göncz papa, valóban nem minden esetben köteles aláirni...

Hiába vagy felháborodva azon, amit irtam. A "parancsra tettem" indokolást az utókor már nem egy esetben elfogadhatatlannak minősitette. Ezek persze már jogfilozófia kérdések, hagyjuk is.

Rosa Canina
2007. december 23. 17:29 | Sorszám: 257
Naná, hogy nem akarja rontani a jogállamiságot. Göncz papa sem akarta, amikor megkérdezte az AB-t, hogy mikor nem köteles aláirni...már nem emlékszem, mit. Az AB meg adott egy konkrét választ, mely szerint igen, jól érzi Göncz papa, valóban nem minden esetben köteles aláirni...

Hiába vagy felháborodva azon, amit irtam. A "parancsra tettem" indokolást az utókor már nem egy esetben elfogadhatatlannak minősitette. Ezek persze már jogfilozófia kérdések, hagyjuk is.

Rosa Canina
2007. december 23. 10:36 | Sorszám: 246
És miért aggódsz azért, mert egy állampolgári kezdeményezés néhány hónapra megakaszthat egy tv. hatálybalépést? Annak fényében különösen, hogy 5 éve hatalmon vannak... ez az eü miért pont most lett ilyen fontos? Eddig miért nem volt az?
Rosa Canina
2007. december 23. 10:12 | Sorszám: 245
Ja, tényleg, miért olyan sürgős?
Rosa Canina
2007. december 23. 10:11 | Sorszám: 244
Azt még hozzátenném, hogy igenis, van olyan helyzet, amikor a jogszabályt meg kell szegni, a parancsot meg kell tagadni... Kivételes szituk, amelyek felismerésével pl. politikusból, KE-ből "államférfi" válhat.
Rosa Canina
2007. december 23. 10:09 | Sorszám: 243
Az nagyon érdekes, hogy mi van akkor... az a helyzet, hogy a KE jogi felelőssége korlátozott. Alkotmánysértés esetén a Parlament kétharmados döntéssel felelősségre vonását kezdeményezheti...heti...heti az Alkotmánybiróságnál, amely a tisztségétől megfoszthatja...hatja...hatja.

Tényleg szart se ér... ))

Rosa Canina
2007. december 22. 13:13 | Sorszám: 221
Eleve...egy pár oldalas Alkotmány már eleve gyanus... ))
Rosa Canina
2007. december 22. 13:07 | Sorszám: 219
Ja! Vagyis az anyagi jogszabály érvényesithetőségét az eljárás jogszabálynak biztositania kell. Érdekes a szitu, annak függvényében pedig izgalmas is, hogy a jogászok/alkotmányjogászok hajlamosok egy kis politikát is belevinni a szakvéleményekbe...
Rosa Canina
2007. december 22. 13:03 | Sorszám: 217
Mondjuk, ha lenne egy koherens jogrendszerünk, nem itt vergődnénk!
Rosa Canina
2007. december 22. 13:01 | Sorszám: 216
Szia!
Azzal vitatkoznék, hogy szerinted "tönkrevágná a jogalkotási folyamatot". Miért? Gondolod, hogy a merő rosszindulatból/beakasztásilag hitelesitésre beadott kérdésre összejönne bárkinek is a 200.000 aláirás? MOndjuk, ki lehetne próbálni, de szerintem nem. Csak akkor müködne a dolog, ha "rendkivüli" helyzet lenne, ha a társadalom különösen aktiv lenne bizonyos ügyekkel kapcsolatban: vagyis egy "mai" helyzetben. Völgyesi érvelése egy baromság: először is semmi köze a jogalkotási folyamatnak a kormányzáshoz /"eddig is volt valahogy"/, másrészt meg a "nép a főnök", amihez joga van, ahhoz biza joga van, és, ha élni akar vele, akkor nem lehet megakadályozni. Mondjuk, nem csodálkozom, egy jogász, aki egész aktiv életet a kádári rendszerben élte, egyszerüen nem tud másképp gondolkodni, nem érti a demokrácia logikáját, nem érti azt az egyszerü dolgot, hogy "közvetlen demokrácia".
Egyébként pedig jól gondolod. Belenéztem a legujabb Alkotmányjog tankönyvbe: A törvényt megerősitő népszavazást egyenesen a Kormányzat által elrendelt népszavazás kérdéskörben tárgyalja. Szépen leirják, hogy ez az intézmény a kormányzati pozició megerősitésére szolgál, kétélü dolog, stb. Az persze már más kérdés, hogy a problematikus magyar alkotmányozás ill. jogalkotás ebből mit hozott ki...jelen pillanatban az, amit Morvai állit, helytálló: Nincs kizáró oka egy "külső" indittatásra megvalósuló törvényt megerősitő népszavazásnak. Anyagi biztos nincs. Eljárási - na, ez a necces.

Téma: Bravó Orbán Viktor!
Rosa Canina
2005. december 26. 09:36 | Sorszám: 370
Kösz! Áttanulmányozom!
Rosa Canina
2005. december 26. 08:30 | Sorszám: 365
Rosszindulatu vagy - csak igy tovább - magadat égeted!
Rosa Canina
2005. december 26. 08:29 | Sorszám: 364
Akkor is támadsz, amikor semmi okod rá? Mitől félsz?
És mi a 2.? /Merthogy 1. volt/
Mikor volt a Gy-O. vita?
Rosa Canina
2005. december 25. 22:55 | Sorszám: 361
Van a Demokratában egy irás, meg egy grafikon. 2005. juniustól csökken a Fidesz, és nő az MSZP támogatottsága az ujság saját felmérése szerint. Felteszi a kérdést: Mi volt 2005. juniusban. A válasz: A Gyurcsány-Orbán vita. Azt fejtegeti, hogy a konfliktuskerülő magatartás semmit sem ér...
Aki ért egy kicsit /foglalkozott/ politikai pszichológiával, mondja meg, mit gondol erről. Lécci!!!
Rosa Canina
2005. december 24. 09:00 | Sorszám: 339
Igen. Élmény volt. A pasi beérett. És nemcsak gondolatai vannak, hihetetlenül jó az előadásmódja. Nemrég volt egy interju a beszédtanárával, mondta a hölgy, hogy meg van elégedve az eredménnyel. /Még mondott pár nevet, akivel szintén/
Ami meg a gondolatait illeti, egyszerüen más dimenzió...Pl. "nem arra kell büszkének lennünk, amink van, hanem arra, amit tettünk a hazáért" Nem csodálom, hogy az mszp zsebében kinyilik a kés...
Az igazi bomba persze a program lesz, amin most dolgoznak az érdekképviseletek...már ez is, hát igen...
Bravó!
Rosa Canina
2005. december 23. 20:26 | Sorszám: 332
Basszus, eddig mit csináltál? Azt hittem, már meg is nézted, és mondod a véleményt...
Rosa Canina
2005. december 23. 13:44 | Sorszám: 322
Tegnap végignéztem az ATV-s müsort én is - megerősithetem, Orbán valóban nagyon jó volt, olyannyira, hogy a riporterhölgyön többször a zavar jelei mutatkoztak. Nem is értem, miért hozták be közelre - fájóan nem voltak egy szinten!

Téma: Kóka a szuper manager miniszter
Rosa Canina
2005. május 27. 18:20 | Sorszám: 27
Ezt még nem hallottam. Nagyon érdekes.
Ami meg a pasast illeti, teljesen el van szakadva a magyar valóságtól: Magyarországon ez a fajta magamutogatás visszatetszést kelt. Kár erőltetni, amerikaiasan előállni, őket majmolni.
Vagy, ha igen, akkor azt is szeretném tudni, hogy tavaly pl. milyen bámulatra méló összeggel adakozott jótékony célokra. Remélem, hogy ezzel is villogni tud. Vagy nem tud?

Szvsz jövő ilyenkor már a feledés homálya...


Téma: Tematizálják a közéletet !
Rosa Canina
2005. május 07. 12:47 | Sorszám: 18
Szeretném megjegyezni, hogy Megyónak is voltak ötletrohamai, ő is tematizálta a közéletet. De nem segitett rajta!

Téma: Gyurcsány feljelentett?
Rosa Canina
2005. november 03. 15:05 | Sorszám: 98
Kösz, a "topicodban" folytatnám!
Rosa Canina
2005. november 03. 11:37 | Sorszám: 94
Kedves Terra!

Átmászol egy másik topicba és szétfolynak az elemzések. Itt is, ott is - jó ez igy?

Nem értem egyébként, hogy ez az interju hogy jelenhetett meg igy..."mi tetszett? Az, hogy kaptam lovét, és több volt, mint anyámé", meg a szokásos kis stiklik a közgázra jelentkezéskor...és az egész, mint Jelky András kalandjai - érdekes, humoros, szerencsés, pozitiv kiszerelésben.
Ezt az interjut ugy engedék át, hogy vagy meg se nézték, vagy Gy.F. nézte meg tanácsadó nélkül, és egyszerüen fel se fogta, mit mondott. Mert ezzel azt mondta, és tökéletesen alátámasztotta azt a véleményedet, hogy cselekvéseiben a szerzési vágy a fő motivum.

Az én véleményem meg az, hogy a szerzési vágyához valami hihetetlen primitiv gondolkodás társul, fel se fogja, hogy mit mond - pl. fentieket nem mondhatta volna, oda kellett volna kenni valami jól bevált klisét, de nem!

Semelyik párt sem engedhetné meg magának, hogy Gy.F.-szerü emberek emblematikus figurákká váljanak. Az MSZP érdekesen gondolkozik...


Téma: Ki lesz tehát a köztársasági elnök?
Rosa Canina
2005. június 06. 18:13 | Sorszám: 553
Ők azok, nyilvánvaló. Soha nem fogják beismerni.
Nagyon ravasz, nagyon ügyes!
Rosa Canina
2005. június 06. 17:55 | Sorszám: 545
Ahogy mondod! Biztositva vagyon, hogy az egyébként kisebbségben lévő Szili Katalin ne lépjen vissza, és ne léptessék vissza. Biztositva van, hogy ne legyen MSZP-SZDSZ konszenzusos uj jelölt!
Ügyes!
A végén lesz az alázás!
Tipikus fideszes észjárás, a mai távollétük még szellemes is! Szerintem Gratula!
Rosa Canina
2005. május 29. 11:19 | Sorszám: 39
El kell fogadni az 50 millát, és nem kell Szilire szavazni. Merthogy az titkos, sosem derül ki, ki volt a hunyó. Ha meg mégis - most képzeld el, ahogy az MSZP visszaköveteli a lovét...

Téma: Gyurcsány lopja a gyest
Rosa Canina
2005. május 01. 16:02 | Sorszám: 10
Kérlek, gondolj bele: Kit vennél fel? Egy olyan nőt, aki szinte irásba adja, hogy nem megy férjhez, de ha férjhez is megy, nem szül, vagy egy másikat, akinek 2-3 gyereke van - és még kicsik.
Nem kell a szemforgató ájtatoskodás - meg lehet érteni a munkáltatót is. Csakhogy: A munkáltatót ösztönözni lehetne, hogy utóbbiakat is foglalkoztassa, de ezen a téren semmi, de semmi állami elképzelés nincs. Nemhogy intézkedés...
Rosa Canina
2005. május 01. 09:13 | Sorszám: 7
Amig nem lesz több munkahely, semmi sem lesz. És több munkahely meg nem lesz, mert nem lesz beruházás. Az meg azért nem lesz, mert nincs miből. De, ha lenne is munkahely, tb-t és adót akkor sem hajlandóak fizetni a munkáltatók, mert pofátlanul magas. És, ha mégsem magas, akkor sem alkalmaznak kisgyermekes anyákat, mert a gyerek betegsége miatt nem megbizhatók!!!
Rosa Canina
2005. április 30. 17:28 | Sorszám: 3
Gyes mellett eddig is lehetett melózni, a gyed az, ami mellett nem lehet. Szóval akkor mi van? Nem tudja, mi az a gyed?
Megjegyzem - részmunkaidős állás az nincs. Ha van, nem kisgyermekes anyának. És, ha mégis, hova teszi a gyereket? Bölcsibe? /Ha meggondolom, hogy az eredeti elképzelés az volt, a gyereknek 3 évesig az anyja mellett van a legjobb helye - ekkora faszokat! Gondolom, a 100 lépés többi lépése is hasonló szinvonal, mert azt mondta, ez a gyes melletti meló egy példa!/

Téma: Gyurcsány-bizottság jelentéstervezet
Rosa Canina
2005. november 12. 18:06 | Sorszám: 22
Látom, nagyon kommunikálni akarsz velem, nincs ellene kifogásom, csak azt nem értem, hogy miért pont egy alacsony iskolai végzettségü, alpári stilusu topictársat néztél ki magadnak.
Szerintem vissza kéne térni a topic témájához, na és persze a vén kurvához, aki - ezt még elfelejtettem mondani - a szeretőjét is miniszterelnöki székbe segitette. Tkp. tök rendes a csaj, pechje van az élettel, hogy csak ilyen gyenge eresztésü, kontraszelekciós termékekkel birt összejönni, mint a Megyó meg a Ferkó. Na, de hát kivel mással?
Rosa Canina
2005. november 12. 10:46 | Sorszám: 17
Ezt értsem ugy, hogy a tartalomba nem birtál belekötni? Maradt a forma?

Egyébiránt hülyeséget irtál. Pl. megállapitva vagyon, hogy mig korábban az szdsz volt a leginkább értelmiségi párt, mára ezt felváltotta a MIÉP. Továbbá a stilus és az iskolázottság között nincs közvetlen összefüggés - lásd Gyurcsány Fegyenc. Hiába a két diploma, beleivódott az otthoni lumpen-stilus /6 elemis anya, alkoholista, közveszélyes munkakörülésért többször lesittelt apa/

Rosa Canina
2005. november 12. 06:59 | Sorszám: 13
Képzeld, ahogy a vén kurvának meg kellett emésztenie, hogy a lánya csak egy két gyermekes, kétszeresen elvált pasit birt megcsipni, és még csak nem is az értelmiségi elitből. De becsületére legyen mondva, felépitette a gyenge kvalitásu vejet. Előbb jött a gazdasági alapozás 700 millás kölcsönke, meg ugy általában, a kapcsolatrendszer, aztán a lányának csinált egy miniszterelnök férjet. Igazán kár, hogy Klárika klasszikus first lady már nem lehetett.
Ezt a 700 millás kölcsönt belső körökben is nászajándéknak tekintik.
Na, de a lényeg a Ferkó, aki azért annyira nem volt hülye, hogy ne tudja, ha az agyát bocsátja áruba, azzal nem fog a csucsra jutni. A nagy felismerés: akkor a farkát...és ez bejött!

Téma: A BRFK feljelenti a kondort bontokat
Rosa Canina
2007. február 07. 17:17 | Sorszám: 187
Mulasztás? Az fogalmilag gondatlan, nem?
Szvsz az, hogy ott van a rendőr, és direkt nem csinál semmit, az valami szándékos izé...

Bárándy ügyben egyetértek totál!

Rosa Canina
2007. február 07. 13:44 | Sorszám: 179
Vad is, meg humoros is, de lécci, vegyél komolyan, és modd meg, hogy a rendőrségi semmittevés az minek minősül szerinted. Tényleg érdekel.

Ami Bárándy mai faszságát illeti, szerintem arra gondol, hogy az uszitás a frakcióülésen történt, azzal, hogy "na, kedves képviselőtársak, most kimegyünk és bontunk"

Rosa Canina
2007. február 06. 09:14 | Sorszám: 146
6. § A szabálysértést elköveti az is, aki mást a szabálysértés elkövetésére szándékosan rábír (felbujtás), és aki másnak a szabálysértés elkövetéséhez szándékosan segítséget nyújt (bűnsegély).

Ezt találtam.
Szvsz a rendőri jelenlét, a rendőri semmittevés szándékerősitő hatással birt. Továbbá... azt is gondolhatta bármelyik kordonbontó, hogy menet közben G. hatályon kivül helyezte a "biztonsági intézkedését", vagyis az a cselekmény, ami kezdetben jogellenes volt, pár perc elteltével megszünt jogellenes lenni - kvázi tesznek a rendőrségnek egy szivességet, hogy helyettük lebontják...
Egy szó, mint száz, a rendbontás szerintem nem áll meg, de, ha megáll, megáll a pszichikai bünsegély is...

Mit szólsz?

Rosa Canina
2007. február 05. 16:04 | Sorszám: 115
Szerintem igen. Megnézed, vagy megnézzem?
Rosa Canina
2007. február 05. 16:03 | Sorszám: 113
Ráadásul Magyarországgal, a magyar kormánnyal állandó problémák vannak - késik, hazudik, pontatlan, és a többi...
Rosa Canina
2007. február 05. 15:59 | Sorszám: 109
Szia, Téged várlak szeretettel a topikomban, és persze mindenki mást is. Egy kivánságom van - rendszeresebb legyél, mert szépeket irsz, emeled a szintet!
Rosa Canina
2007. február 05. 15:39 | Sorszám: 102
Ebben a topikban...reggel végigolvastam.
A feljelentés arra alapoz/hat, hogy volt intézkedés: az a bizonyos "biztonsági intézkedés" októberben, melynek keretében a területet lezárták.
Az engedetlenség az a kordonbontás.

Ott van a bibi, hogy a 142/1 bek. szerint fentieket "Rendzavarás esetén" kell produkálni. Ez a tényállási elem hiányzik adott esetben.

Vagyis a rendzavarás adott esetben 3 lépésből állna, amiből 2 van meg:
1. rendzavarás
2. biztositási intézkedés/elkerités
3. ellenállás/bontás

Szerintem kurvára meg fogja szivni az MSZP!

Rosa Canina
2007. február 05. 15:26 | Sorszám: 99
Adott eset egy kicsit más - ha egy rendőr nem avatkozik be, alapos okom van azt hinni, hogy helyesen cselekszem! Pl. hihetem, hogy időközben/pont akkor Görényi kiadott egy parancsot a kordon elbontására...
Rosa Canina
2007. február 05. 15:24 | Sorszám: 96
Emlékszel a NBH nagy vihart kavart szövegére,amelyben a jelenlévőket pszichikai bünsegéllyel próbálta ijesztgetni?
Rosa Canina
2007. február 05. 15:22 | Sorszám: 95
A fegyelmi felelősség/intézkedés elmulasztása miatt/ is egy jó kérdés!
Szerinted a rendbontás megáll?
Szerintem nem!
Rosa Canina
2007. február 05. 15:20 | Sorszám: 94
Óriási kapkodás van, próbálnak előre menekülni...Szerintem dőljünk hátra, és élvezzük a fejleményeket!
Rosa Canina
2007. február 05. 15:16 | Sorszám: 92
Olvasgatva a jobbnál jobb hsz-eket, felmerült bennem, hogy azokat a rendőröket, akik a bontást tétlenül nézték, nézték és nézték - indokolt lenne feljelenteni pszichikai bünsegélyért.
Ha a "rendbontás" megáll, megáll a "bünsegély" is.

Email a webmesternek | Gondola