gondola Fórum
Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció

Téma: Aczél és a szoclib
asvol
2005. augusztus 28. 00:13 | Sorszám: 23
Elsőként a Hírstart nyomán olvastam, most pedig Aczélra kerestem.
asvol
2005. augusztus 27. 22:47 | Sorszám: 21
http://www.gondola.hu/cikk.php?szal=43514

Üdv

asvol
2005. augusztus 27. 22:43 | Sorszám: 20
tiszavirág!
Nem támadtam az egyházat. Véleményt mondtam, a külföldi vendégeimnek pedig mint építeszeti remekművek kötik le az érdeklődésüket a magyar templomok. Érdekes módon ezeknek az embereknek nem számít, hogy miben hiszel, lényeg a személyiséged...

Henry!
Jaj...

Sziriusz!
Biztos létezik olyan dolog, amelyben egyetértünk. Ha már elvtársad vagyok :-)))


Nem vagyok megkeresztelve. DE. Nem raboltam ki, nem erőszakoltam meg, nem öltem meg senkit, sőt volt egy viszonylag hoszzú szakasza az életemnek, mikor nagyon sok ember életét mentettem meg.
Az a baj, hogy számomra nem is jelenthet alternatívát a mai egyház, amíg a szószékről politikusok dumálnak, amíg az egyház aktívan politizál, stb. Meg amíg bűnökért egy halandó társam kitalálja, hogy mivel engeszteljem a Jóistent. Tételezzük fel, hogy van. Akkor csak rá meg énrám tartoznak a közös ügyeink. :-))))

asvol
2005. augusztus 26. 20:40 | Sorszám: 9
Valami azért még ide tartozik. Van egy barátom, aki elköltözött otthonról, otthagyta a saját gyerekeit, és az ország másik végében telepedett le egy hasonló neművel. Nagyon megdöbbentem, de nem ugattam bele, ezt döntötte, nem lehet lelőni ezért. De mi a baj ma MO-on? Mindenki mindenbe beleszól, miközben nem az ő ügye. Az egyház tevékenysége pedig sok esetben olaj a tűzre. Hagyjátok békén a homokosokat, tekintsetek rájuk úgy, mint egy emberre, és lehet, hogy a te orcád is szebb lesz a tükörben. A megbocsátás, az empátia, minden, amit az egyház hirdet, gyakorolható a napi életben is! Bizony ám!
De csak nyugodtan anyázz az utakon, lépj át a koldusokon, vigyázó pillantásodat pedig szemérmesen emeld át a távolba, ha melegeket látsz! Üdvözöllek, átlagmagyar.
asvol
2005. augusztus 26. 20:30 | Sorszám: 8
Nyilván lóvét is ad a gyerek mellé :-). Vegyétek már észre, hogy az egyház HATALMAT akar. Sérült emberek mást nem tudnak magukkal kezdeni, így hát vagy a pedofília, vagy a hatalom. Borzasztó.

"Kolléga! Átaludtál legalább egy évszázadot? Manapság a melegeket nem üldözik, hanem példaképül állítják!" Demagóg vagy, meg el is túlzod. A melegek szerintem sosem emelték fel a szavukat azért, mert valaki bemegy a templomba bálványokat imádni. Nincs hozzá közük. Nekünk meg hozzájuk.

A topik meg nem pörög, tesókám, dolgozni is kell valakinek. De örülök, hogy neked van időd :-)))

asvol
2005. augusztus 25. 16:56 | Sorszám: 4
"A tagság száma pedig nem csökken, (most is miilió híve elött misézett a pápa), hanem az előző és a mostani pápa hatására is egyre növekszik, annak ellenére, hogy nem akarják "modernizálni" tanaikat."

Hát erről szerintem más a véleménye a Vatikánnak. Fejlődő országban dinamikus a növekedés, de ott meg nincs lé. Értsd: oda vinni kéne, pedig egyre kevesebb a vihető.

"Látod ez a "tudományos liberalizmusnak" egyik olyan tana, hogy nincs bűnös és ártatlan, nincs fehér és fekete, hanem csak szürke van, amit az egyház sohasem fog aláírni.
Az egyház mindig az üldözöttek oldalán áll!"

Homoszexualitás, abortusz, stb. Ha valakit üldöznek, mert meleg (3 fiam van, nem támogatom a homoszexuálisokat, de nem is támadom őket), mehet a paphoz oltalomért? Szólj, ha ilyet tapasztalsz, csak az igazság kedvéért.

Van bűnös és ártatlan.

asvol
2005. augusztus 23. 21:17 | Sorszám: 0
Reichert János szerző Horvátországból hazatért, olvasott, majd írt. Egyházellenes szoclibekről, ittragadt kommunistákról, a nagy összeesküvésről. Írása szakszerű, amennyiben egy üldözött írja le érzéseit a világtól való félelmével kapcsolatosan. Zsidózás is van, persze, hogy is maradhatna el ez a momentum.
Miután nem vagyok sem zsidó, sem katolikus, sem semmilyen egyház tagja, az ügyben nálam autentikusabb személy kevés van e honban (ennek ellenére magyar vagyok :-)).
Reichert szerint az egyházellenesség üzlet, így aki az egyház ellenében véleményt formál, a nagy nemzetközi cégek Folyton Növekvő Fogyasztói Gazdaságának célját segíti elő.
Azt figyeltem meg, hogy az egyház, amennyiben nem tud megfelelően válaszolni egy tényszerű közlésre, egyházellenességet kiált, ez a legegyszerűbb. Egyszerűbb, mint elismerni azt, hogy a katolikus egyháznak a fejlett országokben valóban csökkent a támogatottsága és ha nem akar pénz nélkül (???? így nem nevezhető ez üzletnek?) maradni, hát át kellene gondolni a tetteket, a beszédeket. És ha már itt tartunk, nem ártana a képviselőkről is elgondolkozni. Mi motiválná az egyházhoz való tartozást egy átlag emberben, vagy egy átlag, iskolába járó fiatalban? A pedofília, a homoszexualitás melegágya? Talán az, hogy a megszokott, demokratikus világ után az egyház számára bűnt jelent a szabad gondolat, a testiség, és még számos dolog?
Rómának igen is szívességet tesz minden hívő, az oda tartozással és az adakozással. Hogy szolgáltatni kell-e az egyháznak? A szolgáltatás bizonyos igények kielégítése. Ha a tagság (bocsánat, hívők száma)csökken, nem elégítenek ki megfelelően igényeket. Nem szeretnek ott lenni. Nem érzik jól magukat.
Kedves Mindenki, aki segíteni akar ezen a valljuk be sok sebből vérző intézményen: a tanok persze, hogy nem változnak, de ... minden csak kommunikáció kérdése, és ez nem az új világ igazsága! E gondolataiban meg kell, hogy védjem Aczélt (ja, és abból is elég, hogy et. meg pufajkás meg miegymás. Ha így vesszük, a Rendszerben élők mindegyike érintett volt.)
Egyfelelől. Másfelől, hogy visszakanyarodjak ehhez az ominózus cikkhez (gondola, 08.23), a szomszéd országok tempolomba járási szokásait tessék összevetni a társadalom empátiájával. És ebben Önök is ludasok, tisztelt Reichertek, Aczélok, Orbánok, Gyurcsányok, és még sokan mások.

Email a webmesternek | Gondola