gondola Fórum
Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció

Téma: Programok, vagy eszmék kellenek?
vatta
2007. július 06. 21:18 | Sorszám: 32
Tamásöccse! Megtennéd, hogy átnézel a TÁRSALGÓ Magyar zene,zene, zene... címszavára? Kíváncsi lennék a véleményedre a nemzet Koppányával kapcsolatban. De tényleg! Komolyan!

Téma: Szénerőmű
vatta
2007. július 06. 19:41 | Sorszám: 24
Hát most honnan, és hogyan kapjon az ország villamos energiát?

Téma: Meddig marad Ágica?
vatta
2007. július 06. 19:37 | Sorszám: 101
Ezzel a hozzászólással kit akartál minősíteni? A minisztert, vagy magadat?
Így lehet súlytalanná tenni a jogos kifogásokat, és kritikákat.
Pedig azok vannak!

Téma: Programok, vagy eszmék kellenek?
vatta
2007. július 06. 18:59 | Sorszám: 30
Meghalt a téma!
Isten nyugosztalja.
Az erőlegyen veletek!

Téma: SPORT, minden, ami számít / Ferencváros / VII.
20-100. blank . 00:00 | Sorszám: 959

Téma: Magyar zene,zene,zene...
vatta
2007. július 06. 18:55 | Sorszám: 68
Most jut eszembe! Mi a helyzet azzal a kussolással, hogy V.GY. a nemzet Koppánya felemelt fejjel reprezentálhat Erdélyben, és úgy általában! Nem nagyon emlékszem, hogy a tégláknak járó vesszőfutáson keresztül ment volna.
Most mi van? Őt szeretjük? Mást meg nem?!

Téma: Hunnan jöttünk?
vatta
2007. július 06. 18:47 | Sorszám: 83
Mit csatlakozom? Amit csak bírok.
Ha összeveted az #53-#58 #59 hozzászólásaimat, felismerhető lesz a csodálatos felfedezések, és még csodálatosabb egyezések metamorfózisaival szemben meglévő szkeptikusságomat. Hosszú ez. De még egyszer: ami a szívünknek valamilyen okból kedves, bizony azt örömmel szinte alaptételkén vagyunk hajlamosak elfogadni.
Amiket idéztél jól hangzanak, és ha akarom beépítem mint autentikus forrást, és ha akarom nem. Az idézett gondolatrendszer nagyon gyanús: 100 mumifikálódott europi test, génjellemzők japántól délolaszországig, aztán a kerék ismerete, mint bizonyíték...
Túl összetett, az egész. Nem azt állítom, hogy nincs közös jellemző bárkivel is, hanem az ilyen zanzásítások bizony úgy tűnnek, mint egy célirányos idokláshalmaz. Aztán kezdjetek vele valamit ha bírtok. Úgyis eleég széles a spektrum, hogy bele törjön a bicskátok.
Általában: ebben a kérdésben az illő szerénység bizony inkább erény, mint defetizmus.
Ha olyan csodálatos a mi magyarságunk, akkor miért tartunk ott ahol vagyunk? Lehet, hogy mások életre valóbbak. Miért jutottak többre mások? A vesztesek örök bánatát, és úgynevezett erkölcsi fölényét látom a nemzeti nagyság állandó emlegetésében. /Nem ezt tetted, de valahogy összekapcsolódik ez, -úgy általában- ezzel a témával/.
Színesek vagyunk, és ez a jó. Megnézed, hogy milyen genetikai háttérrel rendelkezik az a nő, akibe szerelmes vagy, vagy virágot viszel neki, lecsapolod miatta a mocsárt, felkoncolod a sárkányt stb? Ha igen, akkor meg mi értelme van a mai kor számára nemzeti üzenetet gyártani abból a kavarodásból, ami itt a mai, és régi Magyarország területén néhány ezer év alatt lezajlott?
Ha eleve élsz az abszolut előválasztás /kizárás/ lehetőségével, akkor nem tudok mit mondani. Ha csak részlegesen, akkor az előbbi eset a mértékadó.
megint mondom: tulajdonképpen nem ezt írtad, de sajnos gyakran ide vezet, ha nem vigyázunk.

Most látom, hogy borzasztó bölcs voltam. De megnyugtatlak, nem hiszem magamról.

Az erő legyen veled!

vatta
2007. július 05. 16:23 | Sorszám: 74
Catlakozom.
vatta
2007. július 04. 19:44 | Sorszám: 68
Az 59-es sorszámon jeleztem!
vatta
2007. július 04. 19:26 | Sorszám: 66
Én sem értem. Költői kérdés volt, de örülök, hogy választ kapott. Tamásöccse viszont tudna erről mesélni. (Nem bántom, mert úgy látszik nem csak dumál, hanem meggyőződéseből beszél. Akkor ő ilyen. És elolvasom.)
Valószínűleg meg vagyok már fertőzve, mert e kérdésben folyton kettős hallásom van. Egy etnikai, és egy politikai. Hát a politikaitól bizony jó lenne megszabadulni. E tekintetben ez nagyon terhes.
Hej, de sok esetben könnyebb lehetne az élet, ha a politikai megközelítést el lehetne kerülni. És ezzel a vérmagyar rögvalóság is megszelidülne.
Merthogy történelmünket sajnos sokszor ez jellemezte, és jellemzi.
Írod, hogy általánosan különbözünk. Igen, így van. Ebben viszont az is benne van, hogy van közös nevező, ezért egyként is vagyunk "kezelhetők". Ezért van remény. /Már megint a kettős hallás!/ Lényeg az, hogy esetleges másságunkat ne dicsőségként, hanem erényként éljük meg. Így mások másságát sem az ő dicsőségükként, hanem erényükként élhetjük meg. Ha képes vagy esetleges erényeimet elfogadni, képes leszek a tiedet is elfogadni. /Mosdó-törülköző/
Talán közhelyes voltam. De rendíthetetlen elszántsággal érdemes újra-és újra a kályhához visszatérni.

De az eredeti kérdés, hogy honnan jöttünk, és milyenek vagyunk.
Ha kimozdulok az országból, a régi Magyarország területén tartózkodva, gyakorlatilag ugyan azokat az arcokat látom. A Kárpátmedencében. /Azért ez nem teljesen igaz, mert az idő.../
Mondják, hogy az olasz nők szépek. Vagy franciák. Az én szemem más szépségre szokott. A mienkre. A nem délszlávok megint csak szépek. Talán mert ők is jelentős részét képezik a Kárpátmedence számunkra megmaradt területén élő népességének. Ezért erre áll rá a szemem /szemünk/.
És ez az apróság üzeni nekem együvé tartozásunkat. Meg sok más is. terjedelmi okból ezekről talán később.

vatta
2007. július 04. 17:14 | Sorszám: 64
Vagyis Kis Micu a román dákó.
vatta
2007. július 04. 10:52 | Sorszám: 62
Helyesen: Valóvan fel kell tenni a kérdést, hogy ki, és mi a magyar??
vatta
2007. július 04. 10:50 | Sorszám: 61
Közbevetőleg: a baltiak, és a lengyelek is gyönyörűek! Tudod, mint Gombóc Artúr: " szögletes csokoládé, kerek csokoládé, keserű csokoládé, édes csokoládé, töltött...."

Egyébként pedig valóban fel kell tenni a kérdést, hogy ki és mi a magyar. Már úgy politikatice! Az ország egy érdekközösség. Jó-rossz érdekközösség. Nem spirituálisan, hanem nagyon is valóságosan. Ha pedig igazat adok magamnak, akkor ezen érdekek összehangolása, és nem elkülönítése, szembeállítása a dolgunk. A hagyományainkból, történelmünkből pedig van elég meríteni való demagógia mentesen is. Hogy össze tudjunk tartozni. Na ez egy eszme, vagy valami olyasmi. De nem vagyok se politikus, se pap. Ezt megengenhetem magamnak. meg te is magadnak, meg úgy a magánember. Nem hivatalosan. Ez egy politikustól kevés. Nagyon.

vatta
2007. július 04. 04:33 | Sorszám: 59
Eredetileg persze nem néphagyomány. De erről beszélek. Ami oly kedves szívünknek, azt bizony könnyen beemeljük "mitológiánkba". Ha védhető, ha nem. Igazolásokat pedig gyártunk hozzá. Lesz rá jelentkező bőven.
vatta
2007. július 04. 04:29 | Sorszám: 58
A dákó-román elmélet 1780-ban látott először napvilágot, Samuel Micu-Klein román történetíró munkássága nyomán. Az ebben lefektetett teória szerint a románok a római Dácia provincia lakóinak, a dákoknak az utódai. Eszerint történelmileg elsőbbséget élveznek a térségben, s ezért jogot formálhatnak az önrendelkezésre és bizonyos fokú önállóságra is. Klein az addig javarészt pásztorkodással foglalkozó, a társadalmi fejlődés alacsony szintjén élő románoknak adott nemzeti öntudatot azzal, hogy az Erdélyt alkotó mindhárom nemzetnél (magyar, székely, szász) több jogot tulajdonított a románoknak. Kleinnak és társainak, George Sincainak és Petru Maiornak nagy szerepük volt a román nyelv és nemzettudat kialakításában. Napjainkban a dákó-román elméletet magyar és külföldi történészek is határozottan cáfolják, ennek ellenére a román történettudomány és nemzettudat egyik építőköve maradt.
Forrás:www.myab.an-no.hu. És még sok más helyen.

De nyilván tudod, hogy csak a példa kedvéért írtam róla.


Téma: Kóka démon? :))
vatta
2007. július 03. 20:47 | Sorszám: 362
362

Téma: Hunnan jöttünk?
vatta
2007. július 03. 20:40 | Sorszám: 54
Egy kicsit másról írtam, de sajnos oly közel áll ehhez a kérdéshez a vérmagyarkodás.
vatta
2007. július 03. 20:31 | Sorszám: 53
A román néphagyomány szerint a románok a dákok dicső leszármazottai. Véleményem, és csekély ismereteim szerint ez a mindenki által ismert tétel a hun-magyar rokonságnak felel meg. Mindkettő egy identitásképző hagyomány. Jó az ilyet hallani, és elmerengeni fölötte. Olyan kedves ez a mi szívünknek. Hogy itt egy csomó más nemzetiségű népcsoport élt a köztes időben, az egy röpke gondolat csupán? Hogy szlávok, germánok, kelták stb népek közben itt is itatták lovaikat, etették gyermekeiket, és temették halottaikat, nem múló pillanat műve volt csupán. A bolgárok példája mutatja, hogy nyelvünk mennyire nem származásunk egyenes következménye volt az igazi nemzettudat kialaklulása előtti időszakokban. A mit zulajdonképpen szeretnék mondani az az, hogy a nyelv, és a nép /az istenadta/ mennyire nem párosítható szorosan egymáshoz. Az itteni maradvány, szórvány, és nem szórvány népek mint tudjuk, átvették könnyen a katonailag, és közigazgatásilag domináns, esetleg igen kis számú nép nyelvét. Muszályból. Élniakarásból. De sokat lehetne erről még írni... Avarok, kunok, jászok... Ma utódaik mind magyarul beszél. Azon a nyelven, amelyhez ők is nagyon sokat tettek. Meg egy csomó más nép is. Ha ennyit képesek vagyunk elfogadni, akkor a többi már nem lesz politikai tétel. És nem is szabad azzá tenni. Mert akkor vakvágány van. nagyon. Mert ki közülünk a kun, az avar, a török, a germán, a szláv /tót/ és a többi. Ki hordozza a MAGYAR géniuszt?
Bocsika. Bocsikácska! nagyon hosszú voltam.
vatta
2007. július 03. 20:09 | Sorszám: 52
Valamikor minden ember egy nyelven beszélt. Utána váltak szét magyarokra, és a többiekre. BOCS! Nem lehetett kihagyni.
vatta
2007. július 03. 20:07 | Sorszám: 51
Hííííjjj! Ez jóóóó! Gratula! Könnyű, és finom, mint egy hűvös YOGHÚÚÚRT!

Téma: Kóka démon? :))
vatta
2007. július 03. 20:01 | Sorszám: 358
Emmá téleg a dilinyó helye. Hiíííííííí!

Téma: Láttátok? ( 3.)
vatta
2007. július 03. 19:03 | Sorszám: 5
Mit érdekel engem a reform, ha Pataky Enikőt láthatom! Imádom!!!!!!!

Téma: Ments meg Uram minket a Multi Level Marketingtől
vatta
2007. július 03. 18:37 | Sorszám: 18
Azért erre a szintre leszállni?! Akkor már inkább a nőkről egy kocsmában, úgy elvileg. Helyette. Na az se semmi.

Téma: Smiley gyűjtő
vatta
2007. július 03. 18:33 | Sorszám: 242
Na jó! Itt fejeztem be. nem akarok önnön korlátaimmal szembesülni két és fél diploma után. Fájdalom. Ez van. Majd a gyerekeim. Kösz a pelenkázást.
vatta
2007. július 03. 18:31 | Sorszám: 241
http://212.112.234.235/pixdir/sm//smileys/savapas
vatta
2007. július 03. 18:18 | Sorszám: 240
Igazad van!!!! nagyon gyagyás vagyok. lagalább annyira, /IQ= 36(?)/ amennyire te próbálod redukálni a szintemre az iránymutatást. ismét neiugrok.
Csók a család!

Téma: Kóka démon? :))
vatta
2007. július 03. 18:14 | Sorszám: 355
Oroszjóska tényleg undorító. De nagyon.
vatta
2007. július 03. 18:13 | Sorszám: 354
Ez itt a dilinyó helye?
vatta
2007. július 03. 18:12 | Sorszám: 353
Mostakkó itt miabúbánatró vanszó? De téleg!

Téma: Programok, vagy eszmék kellenek?
vatta
2007. július 03. 18:08 | Sorszám: 29
Örülök, hogy ezt olvashatom. Tényleg. És erre kell felkészülni. nem tudtam volna így megfogalmazni. Jajj! Mi lesz a győzelem után! Megismétlődik az MDF szindróma? jaj a legyőzőknek?
vatta
2007. július 03. 15:25 | Sorszám: 27
Hát bizony kellene. Nagyon.
vatta
2007. július 03. 15:23 | Sorszám: 26
Olyan eszme ami a gyűjtőpártot összefogja az már csak a szeretet, a megértés, a tisztelet "KÖLCSÖNÖS FELELŐSSÉGVÁLLALÁS", szabadság, egyenlőség, testvériség stb. szellemében foganhat meg. A konkrétumoktól muszáj tartózkodni, mert akkor rajtakapható lesz az ideológus. Nagyon sokféle már a fidesz. Kár. Ez aztán visszahat a felszínre is. Vagy ha nem, akkor az még nagyobb baj.
vatta
2007. július 03. 15:06 | Sorszám: 24
Ez a kölcsönös felelősségvállalás azért szép dolog. De hogyan kell azt csinálni?
vatta
2007. július 03. 15:06 | Sorszám: 23
Ez a kölcsönös felelősségvállalás azért szép dolog. De hogyan kell azt csinálni?
vatta
2007. július 03. 11:11 | Sorszám: 17
Köszike a "vígasztalást"!

Téma: Smiley gyűjtő
vatta
2007. július 02. 19:51 | Sorszám: 233
Kösz! Próbálkozom, de üzemképes simlit nem sikerült még leszednem, azaz nem tudtam visszarakni. Nehéz eset vagyok. Holnapig még gyúrok.
vatta
2007. július 02. 19:32 | Sorszám: 228
Hogy a búbánatba' lehet innen leszedni kis simliket?

Téma: Programok, vagy eszmék kellenek?
vatta
2007. július 02. 18:59 | Sorszám: 15
No jó!
Az eredeti kérdés már úgy látom érdektelen.
Nem baj! Úgy látszik, ennek most nincs itt az ideje.
Az erő legyen veletek!
vatta
2007. július 02. 09:41 | Sorszám: 13
Legutóbbi írásod is közelebb jár a monológhoz, mint a párbeszédhez. Persze nem is kell, hogy egyformák legyünk. Én még hajlandó lennék a baloldallal beszélni. Úgy látom, nálad elfogyott a cérna. Biztos megvan az okod rá. Csak a cigányozás, a zsidózás! Ezt nem szabad. Az egyes emberrről lehet véleményünk, de egy közösségről azért nem. Így nem véletlen, hogy a jobb oldal is kap a baltól, vagy elriadnak közösségek a jobb oldaltól, és a balhoz csapódnak, növelve szavazó táborukat.
Az erő, és a nyugalom legyen veled.

Téma: Ki mit tud az INDEXről?
vatta
2007. július 01. 22:47 | Sorszám: 110
A mélyen gomolygó gonosz bizony érdekelne, hogy micsoda. Meg a bűnköd. No az aztán érdekes. Mi a búbánat lehet az? A kollaboránsok szaporékonyabbak voltak mint a magyarok? Hogy lehet ez? Spermagondok voltak, vagy valami szüzességi fogadalom volt az oka? Rákosi alatt szaporodtunk rendesen, ezt te is tudod. És milyen nagyon magyarbarát volt. Vagy nem?
Maradt itt még tiszta magyar, ha elmentek, vagy tisztaságuk miatt /milyen tisztaság?/ meghaltak? A jobb oldal nyerésben van. Gondolom nem vonod kétségbe több mint ötmillió ember magyarságát.
Na de mindegy.

Téma: Programok, vagy eszmék kellenek?
vatta
2007. július 01. 22:05 | Sorszám: 11
Mórickának is mindenről AZ jut eszébe. De egy idő mulva már nem igazán vicces. Sőt!
Minden felvetett kérdés valahogy ebbe megy át. Ez nem vezet sehová.
Talán nem lenne baj, ha nem lennének kész válaszok, és egymást kételkedés nélkül erősítő kijelentések. Végig kell nézni a fórumtémák "fejlődéseit". Mindíg ugyan az a vége. Amit írsz, arra nem lehet mit válaszolni. Zsidózás, cigányozás, kommOnistázás. Gondolod, hogy OV is ezt akarja? Gondolod, hogy nem egy az ország? Gondolod, hogy aki más, az csak gyűlölhető? Ha OV, és a FIDESZ így akarná, nem maga alatt vágná a fát? Persze hit az kell. De hideg fej sem árt hozzá.
Legalább mímeljük az értelmes beszédet! Ki figyel ránk, ha nem figyelünk egymásra?
vatta
2007. július 01. 19:48 | Sorszám: 8
Milyen eszmére van szükség. Ami jó neked, esetleg nem jó nekem. Az eszme/ék/ jóságát végsősoron a mellete állók létszáma dönti el(?) És a programokról is ugyanezet lehet mondani. Végsősoron valamennyien hiszünk tapasztalataink jó-rossz értékeléseire alapozva. A programok többnyire meg hitbéli kérdésekké válnak, mert igazán mélyen a halandó egy személyben ismerethiány miatt nem képes átlátni. És ekkor a kígyó beleharap a farkába. A programadó eszme válik megint főszereplővé. mert azt egyszerűbb kezelnie a pógárnak. Aki pedig ezt jobban kezeli,az a nyerő, és az lesz négy évig a főnök.

Téma: Ki mit tud az INDEXről?
vatta
2007. július 01. 19:11 | Sorszám: 108
Egy országot /országokat/ mindíg emberek birtokoltak. A többi csak parasztvakítás.

Téma: Jó csaj-e Budai Bernadett?
vatta
2007. június 29. 07:03 | Sorszám: 93
Bocsika! Tévedtem! Cak DD vérvonala roma beutésü.
De akkor sem láttam rajta. No ez a tévedés legyen a legnagyobb baj. És akkor fényes tekintettel nézhetünk a jövő elé. Ugye bajtársak ?!

Téma: Programok, vagy eszmék kellenek?
vatta
2007. június 29. 06:45 | Sorszám: 0
OV szerint programokkal tele a padlás. Eszmék kellenek a nemzetnetnek.
Első gondolataim azt sugják, hogy azért nem eszik a kását ilyen forrón. Talán a programok, és az eszmék minősége a fontos, és nem azok kizárólagossága.

Téma: Jó csaj-e Budai Bernadett?
vatta
2007. június 29. 06:21 | Sorszám: 92
Én elfogadom, hogy BB fehér-roma /vagy roma-fehér/, de ezt honnan lehet tudni, látni. Egyébként, hogy ki miért adja /adta/ el magát, és mennyiért...! A pénz az -mint tudjuk- pártsemleges. Csak a mennyiség a kérdés.
Azért lehet, hogy egy korábban ettől a kurzustól távolabb álló ember talán nem lesz képes olyan vonalasan, és agit-proposan interpretálni a kormány gondolati és valódi kisérleteit.
Kóstolgassuk a pudingot.
MINDENKIT INKÁBB, MINT GÁL ET-T!!!
vatta
2007. június 28. 21:07 | Sorszám: 88
Egyébként milyen előéletre van szüksége egy szóvivőnek? Az erdeti kérdésre válaszolva nekem nagyon teszik a nőci. Sajnos. Pártállástól függetlenül. Számomra a semmiből jött elő. Talán az én hibám. Egyébként igazad lehet. Szakmailag egyáltalán beazonosítható a szóvivőség? Vagy csak az agit.prop. utóda? Nem is tudom. Megint egy hiányosság, amivel szembe kell néznem.
Segítség!
vatta
2007. június 28. 06:44 | Sorszám: 80
Fiúk-lányok! Tudtok valami szakmaiit is a leányról, vagy csak utálni akarjátok?

Email a webmesternek | Gondola