gondola Fórum
Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció

Téma: Szélsőjobboldal=Gyurcsány
janos.0
2008. április 26. 19:14 | Sorszám: 50
Nos a szélsőjobb nem üldözi a kisebséget,nem is mondja az önkényuralmat és a saját faj felsőbrendüségét sem hirdeti.
A Hitleri idők már rég elmultak, akkor az Mszp=komunizmus.
janos.0
2008. április 26. 00:45 | Sorszám: 31
Szerintem Gyurcsány és a szélsőjobb nem puszipajtások.
janos.0
2008. április 26. 00:44 | Sorszám: 30
Igazad van egyett értek veled de erre nyis egy külön topikot és ott megvitathatjuk, ez nem erről szol.
janos.0
2008. április 26. 00:26 | Sorszám: 24
Nem én hoztam fel
janos.0
2008. április 26. 00:07 | Sorszám: 18
A Magyar békét támogatom és szeretek Magyarországon lakni.
Mi közze a világbékének a trianoni gyásznaphoz?

Téma: Változások?
janos.0
2008. április 24. 23:39 | Sorszám: 185
Csak azt nem tudom kik a nácik meg a fasiszták.
Anyira könnyen dobáloznak ezekel a szavakall, csak kár, hogy a nácikat meg a fasisztáket nem képviseli senki mint a többieket mert ha cigányozok már az ombudszman egyből rácsap.
janos.0
2008. április 24. 23:35 | Sorszám: 182
Van egy betiltott könyv a Cionisták Jegyzökönyvei.
Érdemes elolvasni.

Téma: Mit gondoltok a Jobbik Magyarország Mozgalom Pártról
janos.0
2008. április 24. 22:38 | Sorszám: 335
Itt bövebben is olvashatsz http://jobbik.hu/rovatok/partunkrol
janos.0
2008. április 24. 22:36 | Sorszám: 334
Meg van a szarva közt a tögye is.
janos.0
2008. április 24. 22:35 | Sorszám: 333
Gazdaság, pénzügy

A nemzet megmaradásának, fejlődésének alapja az értékalkotó munka. Aki dolgozni tud és akar, annak munkát kell biztosítani.

Számba kell venni az ország komparatív előnyeit, a gazdasági növekedés elsődleges forrásait (termőföld, nemzeti kincsek, dolgozni tudó, tanulni hajlandó, kreatív állampolgárok, történelmi, kulturális hagyományok), és ezeket a gazdaságpolitika eszközeivel is mozgósítani, hasznosítani kell.

Az erős államnak meghatározó módon kell befolyásolnia a gazdaság működését, mind szabályozási eszközökkel, mind tulajdonosi jelenléttel. A privatizáció teljes folyamatát felül kell vizsgálni; szükségesnek tarjuk egyes stratégiai fontosságú vállalatok állami visszavásárlását. Meg kell szüntetni az energiaszektor további privatizációját. Nemzetközi méretekben is versenyképes, nemzeti energetikai társaságra van szükség.

Kíméletlen harcot kell indítani a korrupció minden megnyilvánulása ellen! A korrupció - a gazdaságot behálózva - már nem csupán a jogtalan előnyszerzés eszköze, hanem szinte a versenyben maradás kikényszerített feltétele. Közpénzügyi törvényre van szükség. Növelni kell az átláthatóságot, a nyilvánosságot, és a közjavak használatáról minden vezetőt el kell számoltatni.

Áttekinthető, őszinte képet kell készíteni az ország gazdasági helyzetéről. Halaszthatatlan az állam vagyonának összeírása (állami vagyonleltár készítése), ami sem a rendszerváltáskor, sem azóta nem történt meg.

A bizonyíthatóan törvénysértő módon privatizált állami vagyont jogi úton vissza kell szerezni.

Hiteles képre van szükség az állam adósságáról, garancia-vállalásairól, az adósságszolgálati terhekről, a magyar állam külföldi követeléseiről. A központi költségvetés legnagyobb kiadási tételét jelentő kamatkiadásokról és hiteltörlesztési kötelezettségekről részletes, tételes beszámolót kell készítenie az MNB-nek és a Pénzügyminisztériumnak, ennek auditálását meg kell követelni az Állami Számvevőszéktől.

Tételesen felül kell vizsgálni és minősíteni az államháztartás kiadásait olyan szempontból, hogy azok világosan meghatározott feladatokat finanszíroznak-e, vagy feleslegesen emésztik fel az adóbevételeket. Az Országgyűlés gyakorolja költségvetést alkotó jogát! A közpénzeket ne a kormány, hanem a parlament ossza el! Szükség van az állami feladatokhoz rendelt részletes költségvetésre és szigorú parlamenti elszámoltatásra.

Az adórendszer radikális és igazságos átalakítása megkerülhetetlen feladat. Az adórendszer módosításának a jövedelemelosztás elemzésén kell alapulnia. Az igazságos közteherviselés a kétkulcsos adórendszerrel szemben a progresszív személyi jövedelemadó-rendszert, a nagy jövedelmek erőteljesebb megadóztatását teszi szükségessé. Az adósávokat szét kell húzni, az átlagjövedelem nem kerülhet be a legmagasabb adókulcsba. Esélyegyenlőséget kell teremteni a multinacionális cégek és a magyar vállalkozások támogatásának feltételrendszerében, felül kell vizsgálni az adókedvezményeket. Az igazságos közteherviselésnek a társasági adók szintjén is meg kell valósulnia.

A pénzügyi szektor működésének szigorú ellenőrzésére van szükség, a tisztességtelen piaci tevékenységből származó extraprofitot el kell vonni.

A hazai kis- és középvállalkozások, a családi vállalkozások versenyképességének, érdekérvényesítő képességének javításához állami eszközökkel is hozzájárulunk.

Az ipari környezetvédelem terén elsődleges cél a tiszta termelési technológiák alkalmazása, ezután következhet a keletkezett hulladék újrahasznosítása, s csak kényszerű megoldásként az ártalmatlanítás. Adókedvezményeket a környezetbarát technológiát alkalmazó vállalkozásoknak! Külön adókat a környezetszennyező termékek előállítóinak!

Új nemzeti energiapolitikát dolgozunk ki, amely választ ad az energiaellátás és az energia-közszolgáltatások területén kialakult feszültségekre. Felülvizsgáljuk az ágazati energiatörvényeket, és önálló energiatörvényt alkotunk.

A megújuló energiák felhasználására irányuló beruházások segítésével csökkentjük hazánk energiaimport-függőségét. A megújuló forrásokból nyert energiának a jelenleginél magasabb, versenyképesebb átvételi árat biztosítunk.

A lakosságot kevésbé terhelő közszolgáltatási energia-árrendszert vezetünk be, melyben komolyan figyelembe vesszük a szociális rászorultságot.

Új, az eddigieknél szigorúbb reklámtörvény és fogyasztóvédelmi törvény segítségével védjük a fogyasztókat, hogy elősegítsük a mennyiségi fogyasztói szemlélet minőségivé alakítását. Növeljük a betét- és termékdíjas áruk körét.

A közutakat rendkívüli mértékben terhelő, tranzit teherautó-forgalmat vasúti szállítással kell kiváltani. Segítjük a nehezen megközelíthető települések bekapcsolását az országos "vérkeringésbe". Új utak nyomvonalának kijelölésekor a természeti környezet érdekeit fokozottabban vesszük figyelembe. A tömegközlekedést lebonyolító vállalatok többségi tulajdonát állami kézben tartjuk, így garantálva az utasközpontúságot. A nagyvárosok túlzsúfolt útjain a helyi tömegközlekedés fejlesztésével, a járatok sűrítésével segítünk. Növeljük a belvárosokban a zöldfelületeket és az autómentes övezeteket.

Az ország idegenforgalmi és turisztikai stratégiájának újragondolására van szükség. Új, az eddiginél eredményesebb országpropagandát kell folytatni, belföldön és külföldön egyaránt. Budapest és a Balaton további pusztulását meg kell állítani


Téma: Kihalo faj vagytok
janos.0
2008. április 22. 11:06 | Sorszám: 14
Igazad van a megélhetés a legfontosabb.

Téma: Változások?
janos.0
2008. április 18. 13:36 | Sorszám: 92
Én is jobbikos vagyok és nem vagyok fasiszta. Az embert már egyből lefasiztázák mert mer beszélni létező az aztal alá söpört megtörtént eseményekről pl cigánybünözés.

Téma: Mit gondoltok a Jobbik Magyarország Mozgalom Pártról
janos.0
2008. április 16. 22:18 | Sorszám: 191
Most ne humorizálj inkább. A mostani baloldal is csak nyomorba fele dönti az emberek nagy részét, mig az etnikumok a segélyből jobban élnek mint akik dolgoznak.Ezzen humorizálj ha akarsz, ők is nevetnek a markukba, dolgozni se kell pénz is van.
janos.0
2008. április 16. 22:03 | Sorszám: 189
Vitéz Nagybányai Horty Miklós kormányzó jobboldali volt,és egy igazán nagy ember.Ismerek egy 83 éves bácsit akki ismerte Hortyt, csak jót tudott mondani róla de a híres baloldaliakra ezt nem tudta elmondani.Vajon miért?
janos.0
2008. április 15. 11:47 | Sorszám: 128
Mi nem jönn belülröl, mivel játszik a Gyurcsány kezére?
Ha a Jobbik a Magyarok nyilai ti meg a Magyarok szégyenfoltja vagytok.

Téma: Nyírkátai gázolás
janos.0
2008. április 11. 22:28 | Sorszám: 0
A Nyírkátai gázolás ahol majdnem lincselés volt megint.

Téma: "Forradalmárok",
janos.0
2008. április 11. 22:22 | Sorszám: 367
Azért előbb nézd meg mit irsz.
Lehet te inpotens puhapöcs vagy azért ne általánosits.
Ha nekem mondana valamit valaki ami nem tetszik kiálnák az én álláspontom mellet.
De te csak ülj a szobádba, vagy csináld a gyerekekek.

Téma: Láttátok? (4.)
janos.0
2008. április 11. 00:08 | Sorszám: 1123
Naggyon tetszet

Téma: Mit gondoltok a Jobbik Magyarország Mozgalom Pártról
janos.0
2008. április 07. 23:40 | Sorszám: 109
Egyre többnek megjön az esze.Itt is kezdenek Magyar modjára viselkedni.
janos.0
2008. április 06. 13:49 | Sorszám: 81
Az a kérdés a Fidesz meddig tudja megtartani ezt a támogatotságot. Nem sokáig szerintem.
janos.0
2008. április 06. 00:11 | Sorszám: 52
Nézd meg a jobbik.hu és megérted
janos.0
2008. április 05. 22:38 | Sorszám: 47
Magyarországon. Te hol élsz tán Ukrajnában. Nem kampányember vagyok de lassan az leszek ha Magyarországon akarok élni továbra is mert lassan már elednak mindent. A Fidesz csak beszél de nem cselekszik.Neked legyen Viktor a bálványod.Nekem is volt egy darabig csak felébredtem az álmomból.
janos.0
2008. április 05. 22:17 | Sorszám: 45
Biztos rájuk fogok szavazni. Ha nem létező gitegylet akkor mért foglalkoznak velük egyre többet a sajtokban.
janos.0
2008. április 05. 22:12 | Sorszám: 43
véleménye mindenkinek lehet de miért levis sapik
janos.0
2008. április 05. 21:40 | Sorszám: 35
Bordür
Azt tudom,hogy a Gárda nem megoldás,és nem is ez a céljuk.
De se az MSZP se a Fidesz nem beszél a cigánybünözésről, egyedül még a Jobbiktol hallotam nyiltan erről.Mind csak azt hajtja,hogy támogatni a kissebséget.Én dolgozom és már lassan a bőrt lenyuzák rólam ők meg a segélyböl élnek vigan.Tisztelet a kivételnek lopnak,csalnak,rabolnak.A segély nagy része a kocsmában köt ki.
janos.0
2008. április 05. 21:19 | Sorszám: 32
Ez így is van.Tökéletesen osztom a véleményed.
janos.0
2008. április 05. 21:17 | Sorszám: 31
Ennek meg van az oka, a nagy hisztéria keltésnek. Azért bántsák őket mert mernek beszélni a cigánybünözésröl ami létezik akármenyire is probálják elsúmákolni.
janos.0
2008. április 05. 17:12 | Sorszám: 23
Hát akkor mi???
janos.0
2008. április 05. 16:37 | Sorszám: 20
Az Mszp baloldali párt nem? Akkor jobb oldali politikát folytat?Ki juttata ebbe a helyzetbe az országot amibe most van tán Orbán Viktor.Ki herdálja feleslegesen az adófizetök pénzét?
janos.0
2008. április 05. 16:26 | Sorszám: 16
Drága Bordűr!
Köszönöm szépen a válaszod.Megprobálok jobban résen lenni ezentul.Én kevesebb idelye figyelem a pártokat mint te.
janos.0
2008. április 05. 16:09 | Sorszám: 12
ha tudsz valamit amit én nem oszd meg velem légyszives
janos.0
2008. április 05. 15:44 | Sorszám: 10
Nem lenne jó a bolsitlanitás.Miden hol az ősbolsik is otvannak
janos.0
2008. április 05. 15:41 | Sorszám: 9
én még nem rég hallotam rólúk,de teljesen egyetértek velük,mit nem csinálnak jól? Most erősödnek megfele biztos jól csinálnák ha hatalomra jutnának.
janos.0
2008. április 05. 15:09 | Sorszám: 4
Mit nem csinálnak jól még most szerveződnek
janos.0
2008. április 05. 15:04 | Sorszám: 2
Én is így gondolom.Szerintem ők jobban sinálnák a mostaniaktól
janos.0
2008. április 05. 14:59 | Sorszám: 0
Szerintem a Jobbik az egy nagyon jó programot dolgozott ki az ország irányitására

Email a webmesternek | Gondola