Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Vallás - filozófia   » Örök-élet-eszmény (2. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Örök-élet-eszmény
szephofeher
  Válasz | 2009. július 30. 19:01 | Sorszám: 261
Például állítólag az erdélyi Almási-barlang egy pogány emlék...
john batky
  Válasz | 2009. július 28. 15:43 | Sorszám: 260
Nem egészen világos, miért építettek a rómaiak Ízisz-szentélyt Szombathelyen. Jobb félni, mint megijedni?
vanna7
  Válasz | 2009. július 27. 20:33 | Sorszám: 259
pogány= pagan, pagana, paganus(latin)..mindazon nép ki nem tiszteli Róma összelopdosott istenkéit
john batky
  Válasz | 2009. július 27. 18:06 | Sorszám: 258
Sok-sok halhatatlan... és még szaporodnak is!
Madelon az eb
  Válasz | 2009. július 27. 17:43 | Sorszám: 257
Aki pogány, nem hal meg, hiszen nem is élt soha, hogy meghalhasson.

Hmm... és ezt a Föld lakosságának maradék 5/6-a is tudja

john batky
  Válasz | 2009. július 27. 11:33 | Sorszám: 256
Ez a posteriori vagy a pokrif?
Rendes Kis
  Válasz | 2009. július 26. 14:10 | Sorszám: 255
Aki pogány, nem hal meg, hiszen nem is élt soha, hogy meghalhasson. Aki hitt az igazságban, az élt, és fönnáll a veszélye annak, hogy meghal... Akik azt állítják, hogy [az Úr] először meghalt, és azután föltámadt, tévednek. Ugyanis először támadt föl, és utána halt meg. Aki nem nyeri el először a föltámadást, az nem (is) fog meghalni... Mivel ebben a világban vagyunk, az illik hozzánk, hogy létrehozzuk magunknak a föltámadást, hogy amikor levetjük a testet, a megpihenésbe kerüljünk, ... mert jó távozni a világból, mielőtt az ember bűnt követett volna el.

(Fülöp evangéliuma 100-)

Rendes Kis
  Válasz | 2009. július 24. 21:31 | Sorszám: 254
Köszönöm, részesedjünk benne !
john batky
  Válasz | 2009. július 23. 22:44 | Sorszám: 253
Isten éltesse!
Rendes Kis
  Válasz | 2009. július 23. 22:24 | Sorszám: 252
Apukám már tudja azt, amit mi még csak találgatunk.
john batky
  Válasz | 2009. július 19. 21:57 | Sorszám: 251
Nem tudom, kettőnkön kívül bárki mást érdekel-e.
SenKyse
  Válasz | 2009. július 19. 16:19 | Sorszám: 250
jaj, onnan hívtam vendégségbe, (hogy a szöveggel együtt itt is elmerüljön a piffpuff poénok közt,csendben)
john batky
  Válasz | 2009. július 19. 11:40 | Sorszám: 249
Igen, ismerem, talán a Kávézóba már betettem ugyanezt a képét...
SenKyse
  Válasz | 2009. július 19. 00:41 | Sorszám: 248

őt meghívtam ide is vendégségbe: Srinivasa Ramanujan
Ő intuitíve gondolkodott- élő gondolattal hozta a matematikai gondolatokat, nem tükrözött, dialektikus agyi funkcióval. Lehet, hogy nem is értette, miként lehet, hogy a nyugati materialista gondolkodók jól elvannak avval, hogy a tárgy teremti az alanyt- aki majd kifejti rá hatását, hogy van egy objektív realitás, amely megteremti alanyát, aki így amazt objektívnek ismeri fel, de tiltakozik, hogy szerzője e felismerésnek, hiszen az obj.realitás tevékenykedik őbenne, az az alany.
*
john batky
  Válasz | 2009. július 12. 18:46 | Sorszám: 247
Akkor rád szabott szakmát választottál. És ha nem beszélsz hülyeséget, mi dolgod egy fórumon?
Madelon az eb
  Válasz | 2009. július 12. 10:07 | Sorszám: 246
Nem értek az ilyesmihez. Nem vonz sema performansz, sem az ezotéria. Nem tanítottak rá és nincs is késztetésem, hogy mindenáron elüssek az átlagtól. Pláne nem olyan áron, hogy magam is tudjam közben, hülyeségeket beszélek.
gajo
  Válasz | 2009. július 11. 21:51 | Sorszám: 245
"megfigyeléseim alapján a Hold 23:00 és 23:15 között rendszeresen kacsingat"

Te is észrevetted?

john batky
  Válasz | 2009. július 11. 15:33 | Sorszám: 244
Helyes a bőség, oroszlán. Koncepciókat alkotunk, saját fogalmainkat, nyelvünket alkalmazzuk valamire, amiről nem tudjuk igazán, hogy mi a fene és hogy találhatnánk-e rá jobb jellemzőket, mint amelyeket mérünk.

"Az, hogy a fizika az elmúlt háromszáz évben változott, míg a természet szinte semmit, mégis arra utal, hogy a fizika valamelyest szubjektív." (S. Weinberg fizikus)

john batky
  Válasz | 2009. július 11. 15:28 | Sorszám: 243
Igen. Ha meg bejelented, hogy fáj a fogad, elküldenek a dentistához.

De ha kiskorodban arra tanítottak/kondicionáltak otthon, a feketére mondd, hogy "fehér" és fordítva, akkor bezárnak egy elmekórtani helyre, pedig nem elmebeteg vagy, hanem az átlagtól elütő.

honfi
  Válasz | 2009. július 11. 14:09 | Sorszám: 242
A világ olyan amilyen, a tulajdonságai - amit szertnénk az agyunkban felismerni -, nem függ a szubjektumunktól, hiszen hitünk szerint objektív.
A fizika azonban egy tudomány, modellgyüjtemény, ami a fejünkben müködik. A newtoni is meg az einsteini is.
Tehát az objektív valóság feltételezése mellett is minden vizsgálódásnak értelemszerüen része a szubjektum, a vizsgálódás eszköze.
Szerintem ugyanazt mondjuk, csak elbeszélünk egymás mellett.
Madelon az eb
  Válasz | 2009. július 11. 11:54 | Sorszám: 241
A mérési hiba akkor érdekes, ha számottevőleg befolyásolja az eredményt. Nem biztos, hogy érdemes korrigálni egy 10000 tonnás, 60 km/ó sebességgel haladó 100 m hosszú vonatszerelvény méret és tömagadatait a relativisztikus eltérésekkel.

Egy általánosságban elfogadott modell, mondjuk a newtoni mechanika, mennyiben a szubjektum része? (Persze kizárva azt a feltételezést, hogy ezt az egész világot, beleértve a Gondola Fórumot is csak álmodom és csak a képzeletemben létezik.) Attól hogy számomra az én agyamban képződik le, vagy ha nem is tudok róla, változik valami? Másképp forog a Föld? Vagy mi?

Madelon az eb
  Válasz | 2009. július 11. 11:42 | Sorszám: 240
Van amit elhittem, van amit nem és van amit elhittem, de azóta megdőlt, vagy legalábbis megingott. Ha minden mögött valami ezoterikus marhaságot feltételeznék, az jobb lenne?
Madelon az eb
  Válasz | 2009. július 11. 11:39 | Sorszám: 239
A fizika akkor fogadja el az érzéki adatokat kiindulópontnak, ha azok egymástól független megfigyelések eredményei.
Ha én bejelentem a Nemzetközi Fizikai Szemlének, hogy megfigyeléseim alapján a Hold 23:00 és 23:15 között rendszeresen kacsingat, akkor max. kiröhögnek.
john batky
  Válasz | 2009. július 10. 23:29 | Sorszám: 238
(A fizika először elfogadja az érzéki adatokat, majd később megtagadja őket, mondván, ezekkel nem foglalkozik, mert szubjektívek. Hálás teremtés!)
john batky
  Válasz | 2009. július 10. 23:28 | Sorszám: 237
Jóvan, akkor haverem vagy

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
 

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola