Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Vallás - filozófia   » Örök-élet-eszmény (9. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Örök-élet-eszmény
vanna7
  Válasz | 2009. február 25. 15:16 | Sorszám: 86
"mások békében hagyása”

te beszélsz butaságot...az emberek zöme (beleértve engem) ...nem védekezik semmi ellen..látja a problémát, de jöjjön aminek jönnie kell..továbbá szemlélődő ember...kb olyan amiről mpd fórumtárs akart írni..

amint valamibe beleavatkozik az ember, annak rögtön annyi..

bűnözók, buzik és támadó kutyák, a témától való elcsángálás ...jómesszire..

mpd
  Válasz | 2009. február 25. 15:16 | Sorszám: 85
A nyelvészkedés csapdájába, bocs, de nem sétálok be.

""Ugyanis magával a létünkkel már bele is avatkoztunk mindabba, ami az „akció-rádiuszunk kétszeresén” belül van.""

Ez elkerülhetetlen. Minden élőlény része az összes többi környezetének. De ennyivel be is kéne érnünk.

""Ez az eszmény oda vezet, hogy nem védhetjük meg magunkat ""

Föl nem foghatom, hogyan vezetne oda. Szerinted a gnú se védekezik az oroszlánnal szemben?
A diftéria, az kimondottan kiváló példa arra, hogy mi az eredménye, ha beavatkozunk más élőlények életébe. Antibiotikumok segítségével "nemesítünk" olyan baktériumokat, amik ellen aztán nem tudunk védekezni.
q.e.d.

Kukuccs
  Válasz | 2009. február 25. 15:14 | Sorszám: 84
Bocs, bocs!
Csak az enyém pici! ))
jbatky
  Válasz | 2009. február 25. 15:13 | Sorszám: 83
Mindegy. Tőlük nem kell félteni a természetet...
Kukuccs
  Válasz | 2009. február 25. 15:11 | Sorszám: 82
Nicsak!
Hogy' egy srófra jár az a pici eszünk! )))
vanna7
  Válasz | 2009. február 25. 15:07 | Sorszám: 81
"NEM AVATKOZUNK A DOLGAIKBA!!!!"

azért ezt majd bekopizza neked frau Keresztkém, tavasszal mikor a rovarírtás fontosságáról tartasz neki előadást..

tine minte

Kukuccs
  Válasz | 2009. február 25. 15:06 | Sorszám: 80
Jaj gazduram!

"Minden élőlény a természet teremtménye." - ez egy teljesen légből kapott, értelmetlen mondat. Le is írom, miért.

Gondold meg, mit jelent a "teremt" ige! Utána a -mény főnévképzőt, majd az -e birtokragot. OK?

"teremt - mény - e"

TEREMT = vmit a semmiből létrehoz. De ahhoz, hogy létrehozzon, ahhoz ő magának lennie kell, mert hogy ha ő sem lenne, akkor csak a semmi lenne, a semmiből pedig – remélem nem hehéz belátni - semmi se lesz! Ponyatno?

Teremteni tehát csak teremt-ő (főnév) tud.

(A keresztény emberek szerint a Teremtő. Szerinted – ha nem így van – akkor hogy van? )


A „mások békében hagyása” eszmény pedig a világ egyik leghazugabb, legártalmasabb tantétele, és azt is megmondom, miért.
Ugyanis magával a létünkkel már bele is avatkoztunk mindabba, ami az „akció-rádiuszunk kétszeresén” belül van. (Hogy miért kétszeresén, azt találd ki!) Hogy visszatérjek az előbb említett, meglehetős neveletlenséget bizonyító csendes fingásra, már azzal is, illetve már azzal sem „hagytuk békében” a közelben boldog arccal szendvicsező, kényesebb orrú embertársainkat.

Ez az eszmény oda vezet, hogy nem védhetjük meg magunkat másoknak nem a rosszindulatából-, A TERMÉSZETÉBŐL KÖVETKEZŐ, ellenünk irányuló támadásával sem. Buzeránsokkal, megélhetési bűnözőkkel, az utcán ránk támadó kutyafalkákkal, és – horribile dictu – a torkunkon megtelepedett-, és ijesztő gyorsasággal szaporodó diphteria elnevezésű baktériumtörzzsel szemben sem, hogy a világ bankhálózatáról most ne is ejtsek szót.

mpd
  Válasz | 2009. február 25. 15:04 | Sorszám: 79
Kik ezek a gentlemanok? Nem ösmérem űköt.
jbatky
  Válasz | 2009. február 25. 14:10 | Sorszám: 78
Helyes. Hajrá dzsainisták, hajrá zen-buddhisták!
mpd
  Válasz | 2009. február 25. 14:02 | Sorszám: 77
""Először valami olyat kérdezne (a maga csendes módján méltatlankodva), hogy mióta vannak az Úristen teremtményének (a természetnek) teremtményei? ""

Minden élőlény a természet teremtménye. Én semmiféle Úristenről nem beszéltem.

""Talán azt is hozzátenné, hogy az Ő(k) teremtményei közül az egyedüli ember van felruházva valami olyan képességgel""

Itt álljunk meg. Jó felvetés. Az ember EGY BIZONYOS képességben felülmúlja a többi élőlényt. De sok élőlény van ilyen, akinek van valami olyan képessége, amiben felülmúlja a többit.
Az elefántnak egyedülálló orrmánya van, a denevérnek ultrahang-szerve, a kutyáknak kiváló szaglása, a madarak repülni tudnak, a bálna órákig bírja a víz alatt, a cápa elhullajtott fogai újranőnek, a póknak sok szeme van ésígytovább. Mindegyik joggal lehetne nagyképű, hogy a többiek sehol sincsenek hozzá képest.
Az embernek történetesen az elméje fejlettebb. Na és? Sikeresebb a többinél ezáltal? Egy frászt. Még alig egy-két millió éves faj, és máris a pusztulás szélére sodródott.

Az meg butaság, hogy a közömbösséget negatív tartalommal ruházzuk fel. Ez nem rosszindulat, hanem MÁSOK BÉKÉN HAGYÁSA. Nem dolgunk megmenteni a hernyókat a fürkészdarázstól, nem feladatunk elítélni a rókát, amiért megeszi a madárfiókákat. Nincs jogunk megszólni a kakukkot, és semmi alapunk a cápát kritizálni kegyetlen falánksága miatt.
Veled ellentétben én azt mondom: a közömbösség egyféle szeretetet takar, szeretjük a többi élőlényt (igen, a legyeket is!!!), csak éppen NEM AVATKOZUNK A DOLGAIKBA!!!!

jbatky
  Válasz | 2009. február 25. 13:53 | Sorszám: 76
Nem szólok... (gonosz kismalacként)
vanna7
  Válasz | 2009. február 25. 13:29 | Sorszám: 75
http://www.youtube.com/watch?v=K_B_f5p4F7I
jbatky
  Válasz | 2009. február 25. 13:19 | Sorszám: 74
off
("Aki szeret engem, ilyennek szeret.")
on
jbatky
  Válasz | 2009. február 25. 13:15 | Sorszám: 73
Kukuccs
  Válasz | 2009. február 25. 12:53 | Sorszám: 72
Te vagy Senkykének a gonosz másolata. ))
Kukuccs
  Válasz | 2009. február 25. 12:51 | Sorszám: 71
Figyejj, te gonosz!
Vannak olyan témák.

Is! ))

jbatky
  Válasz | 2009. február 25. 12:46 | Sorszám: 70
Bátran, bátran! Ki mondta, hogy mindig nekem van igazam??
Kukuccs
  Válasz | 2009. február 25. 12:45 | Sorszám: 69
Hát merek én ebben a témában VELED vitatkozni!? ))))
jbatky
  Válasz | 2009. február 25. 12:37 | Sorszám: 68
off
A buddhizmusban nincs isten, a sintóban, a hinduizmusban rengeteg van.
on
Kukuccs
  Válasz | 2009. február 25. 12:25 | Sorszám: 67
Nem tudok „beszélni vele”, ha egyszer nem akarja, mert hogy nincs itt!

(Meg lehet, hogy ő nem úgy gondolja, hogy azért született erre a világra, hogy a „durva macsó népet” mángorlóval okítsa szépre és jóra. Arra minden ilyennek ott a saját neje! Vagy ha az nem elég, az anyósa is, és ha már kissé öregecske, esetleg még a lánya. ))))

De ember! Sőt, ha jól emlékszem, gazduram!

Szerintem – mondom, szerintem – ez a „durva macsó” mondatod többszörösen is nem nyerné el a tetszését:

“A természet maga sem nem jó, sem nem rossz a teremtményeivel szemben: KÖZÖMBÖS. EZT KÉNE NEKÜNK IS ELSAJÁTÍTANI ÉS ALKALMAZNI.”


Először valami olyat kérdezne (a maga csendes módján méltatlankodva), hogy mióta vannak az Úristen teremtményének (a természetnek) teremtményei? (És lehet, hogy az Úristen neve mellett zárójelben felsorolná még számos szininímáját, az ó-egyiptomi, a hindu, vagy a keleti ősvallások, buddhizmus, sintóizmus, stb. szerinti megnevezésben. )

Talán azt is hozzátenné, hogy az Ő(k) teremtményei közül az egyedüli ember van felruházva valami olyan képességgel, hogy kezdetleges agyával elgondoljon valamit, ami előtte nem létezett, majd a maga primitív módján létrehozza azt a hihetetlenűl primitív valamit (mint a hidrogénbomba, űrhajó, vagy a számítógép, internet, stb.), és azt gondolja, hogy azt ő teremtette.

A második, ami nagyon nem tetszene neki, ez a közömbösség elsajátítására vonatkozó óhajod. Erre nem ő, hanem én mondom – kicsit talán a tőle olvasottak alapján is, aki természetesen sose írna le ilyen durva macsó szavakat – hogy a levegőben levő semleges (nemes) gázokat észre sem veszed. De ha valaki csendesen elfingja magát egy zsúfolt állófogadáson, egyből mindenki találgatni kezdi, hogy ki volt az. Tehát legalább az elmék felindulnak tőle!

Ő talán azt is mondaná, hogy a közömbösség a legnagyobb bűn, amit ember csak elkövethet. Mert a szeretet, a világ lényege, ami az emberi létnek értelmet ad, nos ennek nem a gyűlölet az ellentéte, hanem a közömbösség.

Meg lehet, hogy kedvenc Wittgensteinjétől is találna egy idézetet, amely az emberi élet és a halál közötti igazi különbséget határozná meg, mondjuk így: „Az ember addig él, amíg szeret, aki nem szeret, az már halott”. ))))))))))))))

mpd
  Válasz | 2009. február 25. 08:10 | Sorszám: 66
Felelősségünk abban áll, hogy ne a saját, önző szempontjaink szerint skatulyázzuk a többi élőlényt, és lehetőleg hagyjuk békén őket.
A természet maga sem nem jó, sem nem rossz a teremtményeivel szemben: közömbös. Ezt kéne nekünk is elsajátítani és alkalmazni.
Kicsordul a könnyünk egy elárvult gepárdkölyök láttán, de valahogy elfelejtjük annak az antilopnak a rettenetes halálfélelmét és rettegését, akit majd ez az édi kis szőrgombolyag mindenféle érzelem nélkül le fog mészárolni.
Semmi közünk egyikhez se, magánügyük.
Nem a mi dolgunk igazságot tenni.
Így működik a természet: tele van szenvedéssel, öléssel, éhezéssel.
mpd
  Válasz | 2009. február 25. 08:03 | Sorszám: 65
Akkor mondd meg neki, hogy ne mimózáskodjon, hanem elő a mángorlót, és hegyibe!!, érvekkel fingatni meg a durva macsó férfinépet.
A neten nem jön át a duzzogásnak, orrocskák felhúzásának a bája.
Kukuccs
  Válasz | 2009. február 24. 23:20 | Sorszám: 64
Senki előtt nem titok, hogy Senkykének - amióta beírta, hogy baj lenne kihagyni a Gulácsy kiállítást (vagy valahogy így, más szavakkal), és meg is néztem, azóta - titkos rajongója vagyok. )))))

(De "igazándiból" azóta, hogy egyszer á-tól cettig elolvastam a beírásait, amit ez a remek fórum két-három kattintásra összesítve képes bárki elé tárni.)

gajo
  Válasz | 2009. február 24. 23:15 | Sorszám: 63
"Nem én vagyok brutális, a természet az."

Hivő!

honfi
  Válasz | 2009. február 24. 23:11 | Sorszám: 62
Miért vagy most ilyen plátói?
Máskor rámenösebb vagy.

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
 

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola