Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Vallás - filozófia   » A Gondola "filozófusai" (1. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: A Gondola "filozófusai"
magyar turista
  Válasz | 2007. június 26. 13:54 | Sorszám: 256
Te meg magadban dödögsz a sarokban. Nahát.
gajo
  Válasz | 2007. június 26. 12:59 | Sorszám: 255
Hm. Egymásra találni. Felemelő érzés lehet.
Egy vízen, egy kenyéren, egy gyékényen...
L'auberge espagnole
  Válasz | 2007. június 22. 20:06 | Sorszám: 254
az más tészta
ilyen vágyaim nekem is vannak

de akár hiszed akár nem az jó dolog, ha egy ország ingatlanpiaca IS vonzza a külföldi tőkét

baromira nem vesztünk ezen, hidd már el!
ugyanúgy ahogy az exporton sem, vagy ha valaki magyar részvényt, köszvényt stb vesz...
azon a privis dolgon igen

onogur
  Válasz | 2007. június 22. 17:30 | Sorszám: 253
Hát igen, a NEMZETI VAGYONt" mostanság nem píszí emlegetni. Ha meg azzal jövök hogy a Váci út mindkét oldalán lévő villanyoszlopoain szeretném látni lógva a spontánprivatizátor komenistáinkat, akkor felháborodnak a büdöslisik.
L'auberge espagnole
  Válasz | 2007. június 22. 16:17 | Sorszám: 252
Nem. És kár ezen dühbegurulni.
Akkor az egyenleg legrosszabb esetben is nulla.
Rendes Kis
  Válasz | 2007. június 22. 15:45 | Sorszám: 251
Hoppá !
kapitamunista
  Válasz | 2007. június 22. 15:38 | Sorszám: 250
Tegnapelőtt mondta Bogár László a Lánchíd rádió egyik műsorában, hogy 1989-ben szerepelt utoljára a statisztikákban a nemzeti vagyon!! Azóta még ott sem szerepel ez a mutató; nem is érti, hogy a politikusok miért nem ugranak erre.. :-(
onogur
  Válasz | 2007. június 22. 11:29 | Sorszám: 249
Bazze, ne dühíccs, nem vagyok jó passzban.
NEMZETI VAGYON az én értelmezésem szerint az, ami magyar állampolgárok illetve a magyar állam tulajdonában van. Tehát a Parlament épületétől kezdve egészen le a zsebedben lévő mobiltelefonig, közben természetesen a termőföld, az erdők, az ingatlanok.
Ha egy, a nemzeti tulajdon részét képező budapesti lakást eladsz egy ír állampolgárnak, akkor nem növeled az ország vagyonát, hanem csökkented.
Nem világos???
magyar turista
  Válasz | 2007. június 22. 11:17 | Sorszám: 248
Ha túltermelés van szent koronákból, akkor jó üzlet. Jelen pillanatban hiánycikk. Exportálására szerintem moratóriumot kellene bevezetni. Miért, mennyit adnának érte?
mpd
  Válasz | 2007. június 22. 11:09 | Sorszám: 247
Ebből persze lejön a kórházi kezelésed vizitdíjjal csökkentett költsége.
mpd
  Válasz | 2007. június 22. 11:07 | Sorszám: 246
Természetesen. A Korona értéke csak jelképes, a pia után befizetett jövedéki adó és ÁFA közvetlenül, a kocsmáros jövedelemadójának ez a része meg közvetve állami bevétel.
onogur
  Válasz | 2007. június 22. 10:38 | Sorszám: 245
"A pénz a magyar eladót és az országot gazdagítja."

Érdekes álláspont.
Tehát ha én eladom a Szent Koronát egy ukránnak majd eliszom a vételárat, akkor gazdagodik az ország, ugye?

mpd
  Válasz | 2007. június 22. 08:43 | Sorszám: 244
Egyáltalán, ki a fene az a Bodicsek vagy Mianeve?
mpd
  Válasz | 2007. június 22. 08:42 | Sorszám: 243
Az írek mindenesetre monnyanak le.
HAME
  Válasz | 2007. június 21. 23:04 | Sorszám: 242
Mondjuk ez a filozófia kábé egy halivúdi forgatókönyvíró magasságába emelkedett.
Mert ugyebár egy embernek van két keze, meg két lába, sőt egy dereka is, amelyek mind-mind külön-külön és együtt is alkalmasabbak kötél általi szakadékfelettlógásra, mint az ember fogazata.
Továbbá nemhogy nem legfontosabb, de kevés értelmetlenebb kérdés van, minthogy „Mi volt az értelme annak, hogy Bodhidharma Indiából Kínába jött?”
magyar turista
  Válasz | 2007. június 21. 21:34 | Sorszám: 241
Azon gondolkodtam, hogy arra hegyezzem-e ki a mondandóm lényegét, hogy a magyarázkodás mindig gyanús vagy arra, hogy kaján kárörvendéssel helyeseljek. Végül is nem jutottam dülőre.
magyar turista
  Válasz | 2007. június 21. 21:27 | Sorszám: 240
Látom a plasztikus metafórám megmozgatta a fantáziádat.
Ha nincs akkor jól van. Egyébként magyarok "tömegével" fektetnek be Floridában ingatlanba.
Rendes Kis
  Válasz | 2007. június 21. 21:23 | Sorszám: 239
Énnekem az írekkel télleg semmi de semmi bajom.

De azért inkább én fedeznék Dublinban mintsem ők itt.

Mallow
  Válasz | 2007. június 21. 20:06 | Sorszám: 238
Lehetetlen, én ugyanis Turi-Kovács, Gyurcsány és kaleb vagyok egy személyben. Rendes Kis már leleplezett.
magyar turista
  Válasz | 2007. június 21. 18:52 | Sorszám: 237
Nademosttényleg!
A német nyugdíjas vesz egy szép kis házat a pangó magyar falun. Az ír befekektető vesz egy budapesti lakást a belvárosban. Egyik konkrétan itt szeretne élni vagy legalább is üdülni - fene a gusztusukat. A másik a pénzét akarja fialtatni. Nota bene hosszú távon az ingatlan nem aranybánya, és nem is annyira stabil mint ahogy a neve mutatja. Mindkettő jelentős tőkét áldoz fel a céljaiért. A pénz a magyar eladót és az országot gazdagítja. Hogy az írnek is meg fogja érni? Na hát érje. Neked van egy csődöröd, neki meg egy kancája, ha összedobjátok, akkor még csikók is lehetnek belőle, majd azokból is csikók stb. Külön-külön semmi. Ha az íreknek van ménje, akkor fedeztessünk velük. Nem hinném, hogy rá fogunk b... Ez Trianon?
magyar turista
  Válasz | 2007. június 21. 18:46 | Sorszám: 236
A végén úgyis kiderül, hogy L'ae=Mallow=...natűrlihh:= Lajos bácsi! (Biz. kész!)
Rendes Kis
  Válasz | 2007. június 21. 17:54 | Sorszám: 235
Pech gehabt, kedves L'ae !
Mallow
  Válasz | 2007. június 21. 17:48 | Sorszám: 234
Talán magyaráznom kell, hogy az írek ingatlanvásárlásának miért nincs semmi köze a gajo által kifogásolt eseményhez!?

Gajo kolléga az agymosott, ami nem olyan nagy baj, de ezen felül még kártékony is, és akad még "pár" hasonmása ebben az országban...

magyar turista
  Válasz | 2007. június 21. 15:23 | Sorszám: 233
Megvárom Mallow tiltakozását.
mpd
  Válasz | 2007. június 21. 11:33 | Sorszám: 232
Egykutyák...

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
 

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola