Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Vallás - filozófia   » Élet (7. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Élet
jbatky
  Válasz | 2008. július 18. 16:36 | Sorszám: 93
Csak nem haragszol rám? Olyan kis szűkszavú vagy
kutato
  Válasz | 2008. július 18. 15:15 | Sorszám: 92
A nagy egység tényleg mindig megismétli a kisebb egységet..s ez még filozófiai síkon is igy van (azt hiszem
kutato
  Válasz | 2008. július 18. 15:13 | Sorszám: 91
/Van pontos meghatározás, majd utánanézek..
kutato
  Válasz | 2008. július 18. 15:12 | Sorszám: 90
"A számítógépet elsőként a fraktálok atyjának is tartott Benoit Mandelbrot vonta be az alakzatok előállításába az 1970-es években."
kutato
  Válasz | 2008. július 18. 15:12 | Sorszám: 89
"Fraktálok segítségével leírhatóak a természetben előforduló összetettebb objektumok – erdők, tengerpartok, hegyek, falevelek –, amelyek egyszerű geometriai formákkal csak pontatlanul közelíthetőek."
http://www.fvt.hu/mattort/cikk.php?cikk=fraktal
kutato
  Válasz | 2008. július 18. 15:10 | Sorszám: 88
"minden gép, amely mégis csütörtököt mond, nem más, mint a mítoszok indirekt igazolása"
Rendes Kis
  Válasz | 2008. július 18. 13:50 | Sorszám: 87
Hűha: http://www.dsy.hu/fractal/fractal.htm
Idézet:
Mivel a gép általában véve nem más, mint a kauzalitás munkába állítása, és mivel a zavartalanul működő kauzalitás olyan látvány, ami egyúttal a mítoszok cáfolatával ér fel, minden gép, amely hatékonyan működik, a mítoszokat öli. Ámde minden gép, amely mégis csütörtököt mond, nem más, mint a mítoszok indirekt igazolása. Baleset-e az ilyen eset, vagyis ha a mitikus világból érkező jelzés egy pillanatra erősebbnek bizonyu
jbatky
  Válasz | 2008. július 18. 10:52 | Sorszám: 86
Nono... a biológiai külalak dinamikája még nem lezárt terület. Viszont az egyes fáknak állítólag tényleg vannak fajtajellemző fraktáldimenzióik.

Kedves, jó kutato, Te hogyan definiálnád a lehető legpontosabban és legtömörebben szakmailag a halált?

kutato
  Válasz | 2008. július 18. 10:09 | Sorszám: 85
Azt hiszem a Mandelbrot képlet pont ezt teszi..

/Ennek alapján jöttem rá, ill. gondolkoztam el azon, h levelek formája megismétli a fa egészének a formáját! Hogy valóban mindig igy van-e, "én nem tudom"..

Rendes Kis
  Válasz | 2008. július 18. 10:00 | Sorszám: 84
Hogyan írja le a matematika 1 db orgonabokor 1 db levelének formáját ?
jbatky
  Válasz | 2008. július 18. 09:52 | Sorszám: 83
József Attila melyik versében ír az antianyagról? (azt mondják, írt róla, felfedezése előtt)
jbatky
  Válasz | 2008. július 18. 09:50 | Sorszám: 82
Lehet, hogy nem hoz létre semmit... Newton mégsem közölte fogalmi fejtegetését arról, hogy Jézus nem volt Isten fia és ezért az Atyához egyedül kell imádkozni. Ugyanis állást akart szerezni a Trinity (Szentháromság) College-ban...
Pendragon
  Válasz | 2008. július 18. 08:19 | Sorszám: 81
József Attila ennél konkrétabb.
Ezt a „tételét” a jellemző című ESZMÉLET –ben tette közzé, nagyjából egyidőben Gödel hatalmas karriert befutott-, később a filozófiai rendszerekre is bizonyított-, eredetileg matematikai tételével, amelynek lényege (jbatky majd korrigál a konyhanyelvemért ), hogy a matematika szigorúan axiomatikus, hiperprecíz rendszerében is-, tételeinek következetes alkalmazásával, ellentmondásokra lehet jutni. (Nagyon nagyon pongyolán ez valami olyasmit jelent, hogy tökéletes matematikai logikával „levezethető” akár az is, hogy kétszer kettő az öt.)

Tehát még az emberi elme csúcs-precizitású alkotása a matek, amelynek a világon semmi köze a természet bármely jelenségéhez, még „az sincs egészen úgy”.


7
Én fölnéztem az est alól
az egek fogaskerekére -
csilló véletlen szálaiból
törvényt szőtt a mult szövőszéke
és megint fölnéztem az égre
álmaim gőzei alól
s láttam, a törvény szövedéke
mindíg fölfeslik valahol.


- a törvény „csilló” VÉLETLEN (gyönyörűűűű!) szálaiból „szövi” a MÚLT „szövőszéke” (és nem például az emberi elme). Gyönyörteljes felismerés lehetett! Szinte borsózik a hátam tőle!
- És amikor megint FÖLnézett! Honnan? Álmainak a gőzei alól! (Én meg elalélok ettől a mondattól! Az emberi lét csodájának minő megfogalmazása!) És LÁTJA – érted, a zseni az látja! Annak nem kell levezetni!!! Az látja!!! Hogy a TÖRVÉNY SZÖVEDÉKE – MINDIG(!!!) fölfeslik valahol!

SenKyse
  Válasz | 2008. július 18. 07:45 | Sorszám: 80
"És tudom, mint a kisgyerek,
csak az boldog, ki játszhat.
Én sok játékot ismerek,
hisz a valóság elpereg
és megmarad a látszat."

(J.A.Könnyű,fehér ruhában)

ez a látszat egyre megkövültebb,
kis, finom sejtetés,
semmi sincs egészen úgy...
de nem akarjuk hallani.
s -Pilinszky szavával-
a tények mögül száműzött Isten
időről időre átvérzi a történelem szövetét

Pendragon
  Válasz | 2008. július 18. 07:27 | Sorszám: 79
József Attila Gödel-tétele?
Pendragon
  Válasz | 2008. július 18. 07:26 | Sorszám: 78
Má mi?
SenKyse
  Válasz | 2008. július 18. 06:49 | Sorszám: 77
mineralizált illúzió
Pendragon
  Válasz | 2008. július 18. 06:47 | Sorszám: 76
Nyugi emberek!

Be van bizonyítva, hogy SEMMI SINCS EGÉSZEN ÚGY!


(József Attila Gödel-tételéből - Füst Milán fantasztikusan tömör megfogalmazásán át - az egész világegyetem legáltalánosabb, minden lehetséges "értelmes" lényének tudására vonatkozó tételként ismerte fel a nagy Univerzumnak eme icipici porszeme, aki még itt is alig-alig látszik, akit Pendragonnak híjnak. )

tótumfaktum
  Válasz | 2008. július 18. 01:32 | Sorszám: 75
honfi
  Válasz | 2008. július 18. 00:16 | Sorszám: 74
A fogalom nem hoz létre semmit.
A modellhez már tartozhat végrehajtó algoritmus.
honfi
  Válasz | 2008. július 18. 00:14 | Sorszám: 73
Gondold tovább.
Ha úgy fogalmazunk - s ebböl is látszik, hogy így célszerü -, hogy a tudomány a világot leíró modellek fejlesztésével foglalkozik, akkor adódik, hogy az ürhajó egy az agyunkban létrehozott tudományos modell fizikai megvalósítása.
Hasonlóan, mint ahogy egy CNC-gép kiesztergálja a programadataiban leírt darabot.
tótumfaktum
  Válasz | 2008. július 17. 23:52 | Sorszám: 72
Én a tudományról beszéltem...
Az nem szolgál semmit. Legfeljebb az intézmények,...
SenKyse
  Válasz | 2008. július 17. 23:10 | Sorszám: 71
mondják, hogy ma a tudomány, a technika több mint 90%-ban hadiipart szolgálja első célként.
a maradék néhány % az igazi, tiszta, alázatos és ezek révén szent is gondolom
tótumfaktum
  Válasz | 2008. július 17. 22:34 | Sorszám: 70
És kell még hozzá kalapács...
Rendes Kis
  Válasz | 2008. július 17. 22:19 | Sorszám: 69
Ezen én is elgondolkoztam. Arra jutottam, hogy az technika.

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
 

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola