Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Vallás - filozófia   » A magyar Pálos-rend (5. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: A magyar Pálos-rend
mpd
  Válasz | 2012. április 25. 14:30 | Sorszám: 307
nem vagyok én senki lelkének őrzője, vagí tanítója...

Hát utódja, vagy boldog őse? rokona vagy ismerőse?

alexander
  Válasz | 2012. április 25. 14:24 | Sorszám: 306
Nem akarlak meggyőzni semmiről, már mondtam, hogy mindenki maga teszteli le magát...nem vagyok én senki lelkének őrzője, vagí tanítója...
kb ismerem a pályát...
mpd
  Válasz | 2012. április 25. 14:14 | Sorszám: 305
Na ez engem minden további tájékozódástól elriaszt:

Idézet:
Röviden: ha minden ember tisztában lenne azzal, hogy az EMBER nem egy szánalmas majomlánc végén "véletlenül" kialakult lény;


Ez, barátom, garancia nekem arra nézve, hogy az egész egy humbug.

alexander
  Válasz | 2012. április 25. 14:06 | Sorszám: 304
Sumer szobrok peruban Boliviában, Equatorban...
Keress rá Crespi atyára...
hát nagyon meglepő dolgok vannak ott a suárok földjén, érdemes elolvasni mert Jókai öböl szerepel, és még sok más, hihetetlen dolog...
Amerika eddigi története fikció, alapjaiban cáfolják a bennszülött hagyományok...
Békáscity
  Válasz | 2012. április 25. 13:58 | Sorszám: 303
Elég jó titkosszolgálatuk volt - talán a magyar főtáltos helyettese ?
mpd
  Válasz | 2012. április 25. 13:47 | Sorszám: 302
Miféle szobrok? És honnan? Közép- vagy Dél-Amerikából?
alexander
  Válasz | 2012. április 25. 13:39 | Sorszám: 301
Igenis tudtak, hiszen a spanyolok feljegyezték, hogy a bennszülöttek hun-szkita műveltségüek, no és a sumer szobrok, azok hogyan kerültek oda?
A Habsburgok képben voltak, de elfelejtettek tájékoztatni bennünket, aztán a spanyolok nyelvcsere ötlete a bennszülöttek identitás megtörésére, beinditotta a magyar finnugor származáselméletet. Ilyen egyszerű ez barátom...
mpd
  Válasz | 2012. április 25. 11:12 | Sorszám: 300
Ezt azért így túlzásnak érzem. Másfelől a Habsburgok nemigen tudhattak semmit a genetikai rokonságunkról.
alexander
  Válasz | 2012. április 25. 10:59 | Sorszám: 299
Látod, én is erre gondoltam -
nem udvariassági gesztus volt részükről.
No, meg a habsburgok mexikói érdeklődése sem...
Békáscity
  Válasz | 2012. április 25. 10:30 | Sorszám: 298
Talán épp ezért - merthogy magyar rokonnépek - vittek Pálos szerzeteseket téríteni Dél-Amerikába a spanyolok... valamit tudtak ! amit mi már nem !
alexander
  Válasz | 2012. április 25. 09:44 | Sorszám: 297
Crespi atya tevékenységét a bennszülöttek hálájuk kifejezésére, helyi műkincsekkel köszönték meg.
Hosszú a sora e különös műkincseknek. De nehogy azt higgye valaki, hogy e kincsek múzeumban megtekinthetők?
A pápai kincstárban eljárva hevernek.
No és a NASA? A világ érdeklődését elzárva, a Táltos barlangból ládaszám szállították el helikopterek a műkincseket...lenyúlták mások is , amit lehetett.
De a végeredmény az igazi stigma...nem kutatják az emberiség történetét bemutató Dél-Amerikai kiterjedt, őskultúrát.
Jogunk lenne tudni, mert a sumér-magyar őseredetet érintik a feltárt szobrok.
Csak egy elemre hívtam fel a figyelmet, a spanyol nyelvcsere tényére, amely idehozta elénk a habsburgok korabeli bűneit, akik kitalálták nekünk a finnugrizmust.
Nos, ilyen habsburg királyok uralkodtak rajtunk.
Ezek a kérdések tesztelnek bennünket, hogy a mai elit miként tart ki a régi hazugságok mellett újabb tények ellenére.
No, de nekünk legfeljebb az ezoteria szintjén engedélyezett tudni és viszonyulni, még akkor is, ha húsunkba vág a történelem.
Nos, erről szól a hozzászólás, mindenképpen letesztel bennünket, itt is szemben találjuk magunkat a gondolat terrorizmussal és a vélemény formáló háttérhatalommal...az újgyarmatosító inkkal...
alexander
  Válasz | 2012. április 25. 09:23 | Sorszám: 296
Móricz János felfedezései új helyzetet teremtettek.
Az eltitkolt tények felszínre kerültek és amikor csak valaki megemlíti az akkori civilizáció bűneit, kioktatják, de rosszabb esetben meggyilkolják.
Olvassd el miként reagáltak itt azonnal!
Eddig a megjelent érdeklődők csak a saját érdekeiket kivánták érvényesíteni.
Annyi már olvasható, és tanulmányozható, amelyből kiderül, hogy nem a tudomány jár elől, hanem a piszkos műkincs gyűjtők és a nagyhatalmak katonai kontrollja mozdult meg és szállított el a helyszínről anyagokat és kezdett manipulációba.
mpd
  Válasz | 2012. április 25. 08:43 | Sorszám: 295
Mielőtt rosszra gondolnál, ezt nem gúnyosan kérdeztem. Ugyanis az amerikai indiánok két lépcsőben népesítették be Amerikát, Ázsiából, a Behring-szoroson át. Az egyik banda eljutott Tűzföldig, a másik viszont Észak-Amerika nyugati partvidékére korlátozódik, azaz nyilván csónakokkal jöttek.
Minket az első populáció érdekelhet, azokról kimutatták, hogy nem ám a Behring-szoros túloldalán élő népekkel rokonok, hanem sokkal messzebb, valahol Közép-Szibériában van az őshazájuk.
Ilyen értelemben nézve elképzelhető, hogy közelebbi rokonaink a finneknél.
mpd
  Válasz | 2012. április 25. 08:10 | Sorszám: 294
A mayák milyen ágon rokonaink?
keresztkem
  Válasz | 2012. április 25. 06:51 | Sorszám: 293
Minden ember csak azzal a fejével gonolkozthatik, amelyik a "nyakán ül" --nekije!
Ettől még sem nem ostobább, mint a másik ember, sem nem rosszindulatúbb, mint a másik.
Én és barátaim, katolikus hittársaim NEM TUDUNK DÖNTŐBIRÓI SZEREPET VÁLLALNI abban a kérdésben, amit Ön vitat és persze lényegesnek tart.MI "ezt a kérdést" nem érezzük olyannyira lényegesnek és fontosnak , mint Ön, ezért van az a helyzet, amit ír, hogy tudniillik "senki a füle botját sem mozditja". Nyilván OKA VAN(!) annak, hogy nem mozdítja a "füle botját sem" "senki", s nem bizonyos, hogy "az" az oka, amit Ön annak vél! Nem álltom azt, hogy teljesen lényegtelen kérdés az, amit feszeget--természetesen--de ugyanakkor nem goindolnám, hogy olyannyira kapitálisan fontos lenne...
Másrészt nem ártanna Önnek sem több Ön-kritikával élnie a SAJÁT NÉZETEI IRÁNYÁBA(!) és bizonyos KÉRDŐJELEKET TENNI(!) néhány dolgot--főleg a Római Katolikus Egyházat érintő, de inkább bíráló--szerintünk--HAMIS és ROSSZINDULATÚAN FELÜLETES és TENDENCIÓZUSAN TÁJÉKOZATLAN nézeteit illetően.Persze jogában áll mindezt nem megtenni is, de akkor ne tessék azon csodálkozni, ha nézeteit értetlenség és egyfajta "magáramaradottság" övezi.
keresztkem
alexander
  Válasz | 2012. április 25. 01:10 | Sorszám: 292
Garcia spanyol pap emlékirataiban megírta a spanyol hódítás történetét. Vannak reánk vonatkozó tények, de mai napig nem törődik ezekkel senki.
Rokon népeket hódítottak meg Dél-Amerikában a spanyolok. A bennszülöttek identitásának megtörése miatt nyelvcserét hajtottak végra a hódítók, - érdekes mozzanat, hogy Habsburg Ferdinánd hozzájárulását kérték ehhez. Tehát tudtak arról, hogy rokonaink nem finnek, hanem mayák és suárok és más bennszülött népek. Már harmadszor írok erről, de senki a füle botját sem mozdítja. A tsidók, ellenben képben vannak. Hiába, így van ez, ha egy népnek nincs nemzeti elitje. Nem feltűnő, hogy a zsidesznek nem probléma, ha egymásba ér a szoclib tsidók farka a médiában? A nemzeti történészek nem léteznek az MTA számára. Eldobom az agyam ilyen tehetetlenségtől!
No jóéjszakát, - nem nyugtalanítalanítom az állítólagos jobboldalt nem létező lelkiismeret ébresztéssel. Csalódott vagyok a 2éves kórmányzásban, csak a hegynyi duma és tökcsipkedés, mint pótcselekvés és magyarfób stigma a hatalmi arrogancia, amely jól jelzi az együttérzés teljes hiányát a bennszülöttekkel.. Szegény Eperjes után, most Bayer Zsóti is pihenni kényszerül, normális ember nem is bírja ki a tsidó nyomulást. No, de lesz még böjtje ennek...én szóltam...
keresztkem
  Válasz | 2012. április 23. 18:34 | Sorszám: 291
Az én szövegem MINDIG "PENETRÁNS" és "az" is marad.Ezt már megtanulhatta volna és nem is óhajtok változtatni rajta--egyszersminednkorra.
Van "takonyhab" abban amit írtam? He?
keresztkem
onogur
  Válasz | 2012. április 23. 18:30 | Sorszám: 290
Direkt írtam fordítva, mielőtt jönne az újabb takonyhab.
onogur
  Válasz | 2012. április 23. 18:29 | Sorszám: 289
Én tisztességes hangnemben kijavítottalak, hogy Árva Vince atya nem Csíksomlyón halt meg, hanem Budapesten.
Erre jöttél Te a "mese takonyhabbal" penetráns szövegeddel, egy vallási topicban.
Az ember maga a stílus...
keresztkem
  Válasz | 2012. április 23. 17:57 | Sorszám: 288
Én "vertem szét": KERESZTKÉM, és szét is fogom--mnindég és mindenhol-- ha nemtelen eszközökkel bántanak--noha eredendően a SZENT ÉS NEMES TÉMA-TÁRGY iránti tiszteletből NAGYON NEM(!) AKARNÁM. EZT(!) írásba adom, megigérem és tartom is magam igéretemhez.Lehet KIABÁLNI RÁM, felháborodni, kizárni--amit csak jólesik!
keresztkem
Békáscity
  Válasz | 2012. április 23. 15:43 | Sorszám: 287
Hétfőn Márianosztrára megyünk - imaszándékot és kérést viszek (e-mailbe küldjétek)
onogur
  Válasz | 2012. április 23. 14:53 | Sorszám: 286
#268,269.
Szerinted ki verte szét?
Békáscity
  Válasz | 2012. április 23. 14:35 | Sorszám: 285
Nagyon jól van ez így - legalább megtudjuk milyen is egy Pálos-személyiség ? és megpróbálunk úgy is viselkedni: délceg tartással, nemes gesztusokkal, halálmegvető bátorsággal ! ha kell ...
Gyöngy
  Válasz | 2012. április 23. 14:06 | Sorszám: 284
Miért kell egy jó kis szaktopic-ot szétverni ?
john batky
  Válasz | 2012. április 23. 11:32 | Sorszám: 283

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
 

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola