Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Vallás - filozófia   » A pápai tévedhetetlenség... (1. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: A pápai tévedhetetlenség...
keresztkem
  Válasz | 2011. december 31. 07:53 | Sorszám: 96
Az, hogy Ön valamit "blődség"-nek vél, attól az még nem blődség! Legföljebb Ön azt gondolja-vélelmezi, hogy "az".
Tudatlanséga-tájékozatlansága okán.
Ám sokmindent gondoltak már az emberek "blődség"-nek, amiről utóbb kiderült, hogy nem az.NAGYON NEM!
Igy Szilveszterkor elmondom, hogy apámnak, aki termelésirányitó mérnök volt, sok egyszerű parasztember beosztott "munkatársa" is dolgozott.Neki--mármint néhai Édesapámnak-- mondotta volt egy nagyon "bölcs", "tapasztalatilag" okos parasztember a következőt.Imé:
"NEKEM MÁN NE MONGYA(!) .....ÚR, HO' FOROG A FŐD! MER ÉN HA ESTVE LEFEKÜTTEM AZ AGYOMBA, AZUT' SOSE VÓT OLJAN, HO' REGGEL AZ ÁGY ALATT(!!!) ÉBRETTEM VÓN' FÖL!" No ennyit az egyszerű emberek--és Önt is megtisztelem az "egyszerű ember" minősítéssel--ú.n. tapasztalati bölcsességéről....
keresztkém
mpd
  Válasz | 2011. december 30. 07:28 | Sorszám: 95
Már hogyne lenne. Ugyanolyan blődség.
mpd
  Válasz | 2011. december 30. 07:28 | Sorszám: 94
Stefan König
Gyöngy
  Válasz | 2011. december 30. 07:24 | Sorszám: 93
Kegyelmed nyilván még nem hallott az excommunicatio-ról például. Semmi köze a vudu-hoz. Az istentiszteletek végén az elbocsátó áldásról. Semmi köze a vudu-hoz.
Gyöngy
  Válasz | 2011. december 30. 07:23 | Sorszám: 92
Kicsoda királypista?
mpd
  Válasz | 2011. december 30. 07:17 | Sorszám: 91
Kevesebb Királypistát javallanék, kartácsam.
Vagy, ha már muszáj alkoholisták műveit olvasni, javallanám Hajnóczy Pétert, vagy ha mindegy, milyen a drog, akkor Csáth Gézát.
mpd
  Válasz | 2011. december 30. 07:15 | Sorszám: 90
Klassz. Kezdünk a vudu felé menni.
Átok.....anyám pátyúgass.
Gyöngy
  Válasz | 2011. december 30. 07:12 | Sorszám: 89
Ugyanez az áldásra is igaz. Egy vallás a transzcendencia és univerzalitás ígéretével és igézetével különböztethető meg egy párttól, hívei elfogadják, hogy vannak köztük, akik többet tudnak náluk ezekről, akiket beavattak a misztériumokba, és akik ennek révén közvetlen kapcsolatban állnak az illető vallás központi Létezőjével, Teremtő Erejével, és képesek az közvetíteni számukra, áldás vagy átok formájában.
Klaus Matefi
  Válasz | 2011. december 29. 23:51 | Sorszám: 88
Nem szokott elállni a szavam még az életveszélyes fenyegetésektől sem kedves Gyöngy, pedig a mitológiakutatói tevékenységem során ilyenekkel is volt szerencsém konfrontálódni sajnálatos módon.
Gyöngy
  Válasz | 2011. december 29. 23:45 | Sorszám: 87
Látom, elakadt a szava, uram .
Klaus Matefi
  Válasz | 2011. december 29. 23:41 | Sorszám: 86
Maradjunk annyiban kedves Gyöngy 12 évvel "Jézus visszajövetele" és a "holtak feltámadása" után, hogy átkok helyett inkább igyekezzünk közösen, kéz a kézben serénykedni a többség által áhított szebb, boldogabb, békésebb és igazságosabb közös jövő megvalósítása céljából.

Mennyivel magasztosabb ez, mint átkozódni minduntalan...

Gyöngy
  Válasz | 2011. december 29. 23:33 | Sorszám: 85
A 2.-re nem tud biztosítékot adni , az 1. pedig rettentő kényelmetlen, mert ellentmondásossá teszi a hétköznapi életet is (papjaik egyébként sem tűrnék el). Arról nem beszélve, hogy "belenőttünk" vallásaink szokásaiba, a szerencsésebbek közülünk meggyőződhettek annak a vallásgyakorlási módnak az erejéről, amelyet követnek, meggyőződhettek annak a közösségnek a megtartó erejéről, amelynek tagjaival együtt gyakorolják vallásukat.
Gyöngy
  Válasz | 2011. december 29. 23:27 | Sorszám: 84
Nem, nem Ön téved, én az ember általános átkozottságán felüli átokra gondolok, amelyet beavatott mond ki a betolakodóra, lehetetlenné téve ezáltal az átlagos emberi működést is. Bár, ha jobban belegondolok, ilyen átkot nemcsak beavatott személy mondhat ki, hanem bárki, a lélek különleges állapotában lévő személy. És hat!

Hogyne hatna hát egy beavatott megfelelő szabályok szerinti átka, amikor a titkot védelmezi, amikor ennek a kötelezettségének tesz eleget?!

Klaus Matefi
  Válasz | 2011. december 29. 23:26 | Sorszám: 83
Én erre csak két megoldást látok:

1, Fel kell vegye az ember mind a három ábrahámita vallást

2, Be kell lépnie az Istenkeresők Globális Egyházába, ahol mentesül mindennemű vallási átok alól

Klaus Matefi
  Válasz | 2011. december 29. 23:01 | Sorszám: 82
Ojjé…

Ha belegondol az ember, valamilyen irányból így is, úgy is átkozottak vagyunk :

Idézet:

Mózes V.
7,26 Átkozott, aki nem tartja meg ennek a törvénynek az igéit, és nem aszerint cselekszik! Az egész nép mondja rá: Ámen!


Pál levele a Galatákhoz
1,6 Nincs más evangélium
Csodálkozom, hogy attól, aki Krisztus kegyelme által elhívott titeket, ilyen hamar más evangéliumhoz pártoltok;
1,7 pedig nincsen más. De egyesek megzavartak titeket, és el akarják ferdíteni a Krisztus evangéliumát.
1,8 Viszont ha még mi magunk, vagy egy mennyből való angyal hirdetne is nektek evangéliumot azonkívül, amit mi hirdetünk, átkozott legyen!
1,9 Amint már korábban is megmondtuk, most ismét mondom: ha valaki nektek más evangéliumot hirdet, azon kívül, amelyet elfogadtatok, átkozott legyen!


Korán
3,85 Aki nem az Iszlám, hanem más vallás után vágyakozik, attól az nem fog elfogadtatni, és a túlvilágon a kárvallottak közé fog tartozni.
3,86 Hogyan vezethet Allah az igaz útra egy olyan népet, amely újra hitetlen lett, miután már hívő volt, és miután tanúsították, hogy Allah küldötte igaz, és miután cáfolhatatlan bizonyítékokat kaptak? Allah nem mutat utat az kegyetlen népnek.
3,87 Méltó jutalmuk az lesz, hogy rájuk nehezedik Allah, az angyalok és az emberek átka mindenestől.
3,88 Örökké a Pokol tüzében égnek majd, büntetésük soha nem lesz enyhébb és nem kapnak haladékot.


Ezek szerint tartozhat az ember bármelyik valláshoz, nincs esélye arra, hogy kivonja magát a vallási átkok alól...

Mire nem jó a vallási sokszínűség?...

Gyöngy
  Válasz | 2011. december 29. 22:39 | Sorszám: 81
... mondjuk, átkot mond ki rám: a vallások önvédelmi eszköze.
Klaus Matefi
  Válasz | 2011. december 29. 21:34 | Sorszám: 80
Milyen címszó alatt kérhetné meg, hogy ne folytasson kutatásokat vallási misztériumok feltárása céljából?
Gyöngy
  Válasz | 2011. december 29. 21:21 | Sorszám: 79
... ha mégis megtenné, lehetséges, hogy tiszteletben kéne tartanom?
Klaus Matefi
  Válasz | 2011. december 29. 21:01 | Sorszám: 78
Hát akkor nekem hogy tehetné?...
Gyöngy
  Válasz | 2011. december 29. 21:00 | Sorszám: 77
Egy rabbi nekem sem tilthat meg semmit .
Klaus Matefi
  Válasz | 2011. december 29. 20:48 | Sorszám: 76
Mivel nem tartom magamat egyetlen valláshoz tartozónak sem (az IGE életrehívása még nem történt meg), így számomra egy rabbi, vagy pap tilalma irreleváns.

Más ugye pl. az Ön helyzete, aki kereszténynek vallja magát.

Gyöngy
  Válasz | 2011. december 29. 20:40 | Sorszám: 75
Bármelyik rabbi. Azt nem tudom, ők az autodaféval hogy állnak, így nem tudom megítélni a tilalmuk súlyát.
Klaus Matefi
  Válasz | 2011. december 29. 20:32 | Sorszám: 74
Ki tilthatja meg ezt Ön szerint egy kutatónak?

Shem ha-Mephorash

Gyöngy
  Válasz | 2011. december 29. 20:29 | Sorszám: 73
Ez viszont Önnek tiltott . (Nem én tiltom, Ön felőlem azt olvas, amit csak jól esik, meg ami alátámasztja saját elgondolásait.)
Klaus Matefi
  Válasz | 2011. december 29. 20:27 | Sorszám: 72
Kutatói tevékenységem a vallási misztériumok feltárására irányul, amibe természetesen a Mezopotámiából származó kabbalah is beletartozik.

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4 
 

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola