Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Vallás - filozófia   » Alkossunk új világegyházat! (2. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Alkossunk új világegyházat!
alexander
  Válasz | 2013. február 14. 19:26 | Sorszám: 13
az ősvallást, amit eretneknek nyilvánítottak és üldöztek, híveit megölték - annak ellenére, hogy központi elve volt: ne árts! Milyen paradox!
Éppen ideje lenne, hogy elégtételt kapjon, bár az igaztalan szenvedést nem lehet már semmissé tenni!
keresztkem
  Válasz | 2013. február 14. 18:16 | Sorszám: 12
Sajnos ilyen bonyolult kérdés megválaszolására ÉN ALKALMATLAN VAGYOK--lévén NEM(!) teológus ,hanem mérnök.
Ráadásul:
1.) NEM IS IGAZÁN ÉRTEM A KÉRDÉSÉT!Másrészt meg:
2.) Amit meg érteni VÉLEK belőle, AZZAL MEG NEM(!!!) ÉRTEK EGYET!
Úgyhogy tessék nekem elnézni, de nem tudok az Ön nagyon nehéz és bonyolult kérdésére válaszolni.
keresztkem
Klaus Matefi
  Válasz | 2013. február 14. 14:57 | Sorszám: 11
A keresztre feszíttetett názáreti Jézusnak tulajdonított, emberek egymás közti kapcsolatait szabályozó etikai tanítások valóban magasztosak, és feltétel nélkül követendőek!

De ugye "Jézus második visszajövetele" (amihez értelemszerűen nem volt köze a kínhalált halt názáreti Jézusnak) után közel 14 évvel, amikor a Jelenések könyve szerint úgymond meg kellett volna történjen "a holtak első feltámadása" (20,5), és megszületett a közel 2460 éve várt ószövetségi messianisztikus elképzelések messiása, Immánuel (Jelenések könyve 12,9-13), egy kicsit többet szeretne érthető módon tudni a kereső, a várható fejleményekről. Ezekkel is meg tudna minket behatóbban ismertetni, kedves Kereszkem?

keresztkem
  Válasz | 2013. február 14. 13:58 | Sorszám: 10
1.) A "saját vallásos hitemmel kapcsolatban" NINCS SZÜKSÉG Világegyház alkotáshoz, mert azt az ALKOTÁST MÁR VÉGREHAJTOTTA az Utolsó Vacsorán az én Uram: Jézus Krisztus.
2.) A "mások hité"-t, pláne vallását meg ÚGYSEM ÉN ALKOTOM MEG--vagy "rombolom le"--mert "arra" gyenge és esendő emberként képtelen is vagyok.Tudom-vallom a vallásos HITET vagy Istenhitet az ember számára NEM ÉN, és NEM EGY HARMADIK EMBER ámde maga az Atyaisten ADJA--vagy NEM ADJA!
3.) Én egyetlen egyet tehetek: megismertetem a másik emberrel a KERESZTÉNY TAN-T.Mármi azzal a "másik emberrel", aki ezt igényli--tőlem.
Azután a "végső szót" az illető "másik ember" dolgában a HITRŐL úgyis az Isten "mondja ki", s nem én.
keresztkem
Klaus Matefi
  Válasz | 2013. február 14. 11:37 | Sorszám: 9
A saját és mások hitéhez is így áll hozzá, kedves Keresztkem?
keresztkem
  Válasz | 2013. február 14. 09:18 | Sorszám: 8
Nekem nagyon NINCS KEDVEM(!!!) AZ ILYEN INFANTILIS, GYERMEKDEDEN idióta marhaságokkal való "játszadozásokhoz".Még egy gondolat erejéig sincs! Mert én sokkal szívesebben "megalkotok" inkább akár egy gulyáslevest vagy egy aranyos, csecsemőknek való etetőszéket INKÁBB--példának okáért. De bármit INKÁBB, mint ilyen ÉPÜLETES SZAMÁRSÁGOT!
keresztkem
Klaus Matefi
  Válasz | 2013. február 13. 13:10 | Sorszám: 7
Más fórumon is vitára lett az elgondolás bocsátva:

Klaus Matefi
  Válasz | 2013. február 12. 14:06 | Sorszám: 6
A továbbiakban az alábbi két fórumon nyitott azonos témájú topicban igyekszem részletezni az elképzeléseimet:

Alkossunk új világegyházat!

Alkossunk új világegyházat!

Klaus Matefi
  Válasz | 2013. február 12. 13:23 | Sorszám: 5
Ez nem bibliai egyháznak a tervezete...
vanna7
  Válasz | 2013. február 12. 13:18 | Sorszám: 4
alkossatok csak nyugodtan,bármit , csak kötelező ne legyen....
Klaus Matefi
  Válasz | 2013. február 12. 12:57 | Sorszám: 3
Ki lehetne egy ideális világegyház öntudatos tagja?

Szerintem minden jóakaratú ember, aki nem a megméretés nélküli vak hit híve; aki nem a nacionalista törekvések pártfogója; aki nem mások verejtékes munkájából akar megtollasodni, előnyökhöz jutni; aki helyesnek tartja és elfogadja az emelkedett emberi etika szabályzóit; aki Isten megismerésére törekszik; aki magától érthetődőnek tartja az arra rászorultak segítését; aki nem a soha be nem váltható túlvilági ígéretekre koncentrál, hanem az evilági életre, ami sajnos egyszeri és megismételhetetlen...

Vajon nem ezek a kritériumok azok, melyek a többség által áhított szebb, boldogabb, békésebb és igazságosabb közös jövőnek lehetnének a fundamentumai?

Klaus Matefi
  Válasz | 2013. február 11. 23:33 | Sorszám: 2
Mit értesz pontosan a "fény vallásán"?
alexander
  Válasz | 2013. február 11. 22:59 | Sorszám: 1
A fény vallásra gondolsz?
Az éppen megfelelne -
Klaus Matefi
  Válasz | 2013. február 11. 22:38 | Sorszám: 0
Alkossunk közösen egy új világegyházat, ami kiküszöböli az eddigiek hibáit és hiányosságait!

Úgy érzem, hogy éppen itt az ideje ennek az ésszerű, célszerű és szükséges lépésnek...

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2 
 

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola