Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Mûhely   » Technikai (16. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Technikai
prepegyit
  Válasz | 2012. március 14. 11:34 | Sorszám: 215
Balaszttal teljes..
john batky
  Válasz | 2012. március 14. 11:30 | Sorszám: 214

Hiába dörzsölgetjük egy ideje a keresztkémet, nem puhul.

mpd
  Válasz | 2012. március 14. 11:29 | Sorszám: 213
Meg filmafon.
mpd
  Válasz | 2012. március 14. 11:28 | Sorszám: 212
és egy fa.

Ha kipontozod, attul még értyük.

john batky
  Válasz | 2012. március 14. 11:26 | Sorszám: 211
Szóval diktafon.
john batky
  Válasz | 2012. március 14. 11:26 | Sorszám: 210
Nem akarom elrontani az ünnepi hangulatot, de nem 10, hanem 20 Ft volt, Dózsa Györggyel és az ismeretlen munkás-paraszttal...:

(A 10 Ft-on Petőfi volt és egy fa.)

mpd
  Válasz | 2012. március 14. 11:24 | Sorszám: 209
Vékony deszkát könnyű lyukasztani!
mpd
  Válasz | 2012. március 14. 11:23 | Sorszám: 208
Majdnem. Ez egy igazi cross-spy.
keresztkem
  Válasz | 2012. március 14. 11:03 | Sorszám: 207
De hogy az "olyanfajta" technikának, meg a humornak is adjunk egy kicsit.
A régi, zöld színű papír 10 Ft.-os egyik oldalán látható volt egy meztelen férfi, terpeszbe szétrakott lábakkal, és valami szalagot tartott magasba, amire talán egy jelszó vagy ilyesféle marhaság volt írva.
Történt eccer, hogy egy programozói tanfolyamon--ahol számitógépes programozást tanítottam anno, egy aranyos kiscsaj kezébe vett egy ilyen 10 Ft-ost, az iskolabadba hátrafordult a mögötte ülő--valamivel kevésbé dekorativ-- társnője irányába, felé nyújtotta a papírpénz4 azon' oldalával ELLENTÉTES OLDALON FÖLFELÉ, ahol a szétrakott combú hapsi feszített és mondá neki: "Fogd meg ezt a tizest 2 újjal: a hűvelykújaddal felül, s a mutatóújjaddal alul." A kislány megfogta "imígyen" zöld bankót. "Most pedig kezdd el dörzsölgetni-sündörgetni a megcsipett bankjegyet"--mondá Juditka, a BOMBACSAJ! Elkezdi. Dörzsölgeti, dörzsölgeti, sündörgeti vagy 20-25 sec-ig.Mikor kb. ennyi idő eltelik, kérdezi Jutka: "Érzed, hogy KEMÉNYEDIK?" "Nem én"--hangzik a válasz. "No akkor még dörzsölgessed egy kicsit!" Dörzsölgeti, dörzsölget tovább a papírpénzt a másik hölgy vagy 10 mp.-ig, s akkor újra kérdezi: "Na, keményedik-e már?" Mire jön a válasz: "NEM, MOST SEM!"
Mire Jucuska kirántja a 10 Ft-os a társnője kezéből, fölmutatja felé a pénz másik oldalát a szétrakott combú hapsival és kacagva azt mondá nek:
" Úgy látszik, ROSSZ A TECHNIKÁD, SZIVEM!"
keresztkem
john batky
  Válasz | 2012. március 14. 10:53 | Sorszám: 206
Katolikus pen-drive! Kapható fokhagymaillattal is!
john batky
  Válasz | 2012. március 14. 10:52 | Sorszám: 205
#203 Nem tetszik, mert hasonlít a nézése Milla Lyovovicséra. Azonkívül soványka is. (Azért ne tegyél be holmi mázsás képeket!)

#202 Hovavalósi az odavalósi.

mpd
  Válasz | 2012. március 14. 10:46 | Sorszám: 204
Tuggya-e mi ez?
mpd
  Válasz | 2012. március 14. 10:40 | Sorszám: 203
A vadmacskákhoz mit szólsz?
keresztkem
  Válasz | 2012. március 14. 10:39 | Sorszám: 202
Lehet, de egyrészt:
1.) Nem is létezik "az a topic", legföljebb nyithattam volna egy "olyat", de nem volt hozzá kedvem.Egyrészt.Másrészt:
2.) Tessék megfogódzkodni jól: AZ ÉN VÉLEMÉNYEM OLYAN ÉRTÉKES, HOGY MINDEN(!) TOPICBA' MEGFELELŐ ÉS JÓ, SŐT KIVÁLÓ!
3.) Akik tehát a nézeteim kifejtéseiben "off"-olásokról beszélnek, vagy gondolkodnak, ők-szegények, így Ön is(!)--szellemi rövidlátásuk áldozatai.Ám:
4.) Ettől még nagyon tiszteletre-, és szeretre méltó emberek, csak NEM TUDJÁK, KI VAGYOK ÉN!Ám mentségükre szolgáljon: nem kötelező tudniuk!Végkövetkeztetésképpen:
5.) Az előzőek okán is, meg egyébként is, gondolom, egy okoskodó, pöffeszkedő, nagyképű hólyag-nak gondolnak--föltételezem Kegyed is--ám ez engem a legkevésbé sem zavar.
6.) Teszem és folytatom a "dolgaimat", pontosan úgy mint eddig, és senkinek a rólam való "hite" netán "tévhite", véleménye vagy negatív előitélete nem befolyásol--egy tapodtat sem.
keresztkem
mpd
  Válasz | 2012. március 14. 10:39 | Sorszám: 201
Ja hogy te az ilyen babásakat szereted.....
john batky
  Válasz | 2012. március 14. 10:35 | Sorszám: 200
Nnna. Hosszú idő után az első csinosabb nő, akit beidéztél...
john batky
  Válasz | 2012. március 14. 10:34 | Sorszám: 199
Talán megkérem, magyarázza már el a vas-szén állapotábrát, ha már szóba került...
mpd
  Válasz | 2012. március 14. 10:33 | Sorszám: 198
Meg ennek!
Ha tudnád, milyen technikája van....

mpd
  Válasz | 2012. március 14. 10:30 | Sorszám: 197
Mer a vasöntés neked nem technika?
Hajjaj, annak van ám technikája...
Meg.....
john batky
  Válasz | 2012. március 14. 10:24 | Sorszám: 196
Szerintem ez nem az a topik .. bár tudom, hogy nem zavar, egyáltalán..
keresztkem
  Válasz | 2012. március 14. 08:41 | Sorszám: 195
Gondoltam itt, a "Technikai"c. topicban írom meg azt, amiről Bayer Zsolt írt: "Parlamenti patkány" címen egy Tóth Imre nevű állitólagos disgyőri, "éhségmenetes" "olvasztár"-ral összefüggésben.
Amire a szuperdemagóg Nyakó, meg Gúr hülyén orditoznak meg borditoznak az ülésteremben.
Tehát.
"Olvasztár" megjelölésű szakma--mint tevékenységet végző(!) mesterség-- addig volt-létezett, amig NYERSVASGYÁRTÁS LÉTEZETT az ú.n. NAGYOLVASZTÓKBAN! Ámde --sajnos, vagy nem sajnos--NAGYOLVASZTÓK, amelyekben DÚSITOTT VASÉRCBŐL gyártottak nyersvasat, MÁR AZ ÚN. "RENDSZERVÁLTÁS EŐTT 5 évvel--úgy 1985 táján" MEGSZŰNTEK, fölszámolták, lebontották azokat! Tehát sem Diósgyőrben sem Ózdon már 1989-ben sem(!) léteztek AKTIVAN DOLGOZÓ olvasztárok, legföljebb egy egészen rövid ideig még "martinászok", akiknek valahonnan máshonnan--Kassáról(?)--hoztak nyersvasat, amiből acélt gyártottak a "Martin-acélgyártás" technológija szerint.
Ám azt is csak nagyon rövid ideig tehették, mert éppen a nagyolvasztó-i nyersvas hiányára hivatkozva--no, és a frissen felépült és valóban "szuperkorszerű" ú.n. Kombinált Acélműre--viharsebesen megszüntették a Martin-acélművet is.
Persze ettől még lehettek "olvasztárok" akik viszont NEM(!) "olvasztár"-ként, hanem teszem azt "öntő"-ként, "acélgyártó"- ként, vagy "hengerész"-ként dolgoztak esetleg. És esetleg dolgozhattak Dunaújvárosban, mert ott--úgy tudom--egy nagyolvasztó még ma is üzemel. Ám Diósgyőrben vagy Ózdon biztosan nem tudtak dolgozni ilyen szakmában dolgozni.Úgyhogy ez a Tóth Imre:
1.) Vagy nagyon régen, a 80'-as évek elején dolgozott "olvasztár"-ként; vagy:
2.) Nem dolgozott már régen "igy", ám akkor is "olvasztár"-nak érezte magát, ha--teszem azt--a Kombinált Acélműben króm, kobalt vagy wolfram "pogácsákat" lapátolt--a nemesített acélokhoz; vagy:
3.) Dunaújvárosba'--netán-- "ingázott" Diósgyőrből, mert egy ideig ilyen dolgozók is voltak--gondolom, nem "éhségmenetbe" és gyalogszerrel.
És a fene tudja még milyen variánsok lehetnek.
Mindezt azért írtam le "miheztartás" végett, mert a MESSZIRŐL JÖTT EMBER nem szakmabélieknek "azt "paliz" be, amúgy "szakmaice", amit neki "jólesik"--és mindez az ilyen tótimre, meg nyakó, meg gúr félék részéről bőven kitelik. Tekintve, hogy ölég nagy szélhámosok és ölég buták ahhoz, hogy ezeket az olvasztáros rablómeséket bevegyék és terjesszék. Én viszont MÉRNÖK VAGYOK(!), igaz nem kohómérnök, ám azért valamennyit a kohászati technológiákhoz is konyítok.
keresztkem
prepegyit
  Válasz | 2012. március 14. 08:00 | Sorszám: 194
Nem talált!..
Rendes Kis
  Válasz | 2012. március 14. 07:47 | Sorszám: 193
08:00
prepegyit
  Válasz | 2012. március 11. 14:34 | Sorszám: 192
14:38
prepegyit
  Válasz | 2012. március 11. 14:33 | Sorszám: 191
14:

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 
 

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola