Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Mûhely   » Lelki jelenségek, elváltozások (59. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45  46  47  48  49  50  51  52  53  54  55  56  57  58  59  60  61  62  63  64  65  66  67  68  69  70  71  72  73  74 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Lelki jelenségek, elváltozások
nádihegedű
  Válasz | 2009. szeptember 27. 23:21 | Sorszám: 393
Igen, de hinni az Evangéliumban és közben az Egyházon kivül lenni akarni - az nem stimmel - az Evangélium szerint.
nádihegedű
  Válasz | 2009. szeptember 27. 23:16 | Sorszám: 392
Hát bizony már lejárt lemezt. Jó sokat kerestek vele, de ma már egyéb dolgokkal csalogatják ki a filléreket a zsebekből.

Azt azért nem értem, hogyan lehet mértékkel gyakorolni a jehovizmust.
Pld. mértékkel tagadni a Szentháromságot?

Legfeljebb úgy, mint mértékkel az alkoholizmust. )

A. E.
  Válasz | 2009. szeptember 27. 23:16 | Sorszám: 391
"De hiszen Te mindennemű egyházon kivül szeretsz lenni úgy tudom."

Sokszor a lelki egészség megőrzésére nincs más megoldás.

A. E.
  Válasz | 2009. szeptember 27. 23:13 | Sorszám: 390
Agykontroll, alkohol. Állítólag mindkettő működik. Az alkohol hatása bizonyított is.
Madelon az eb
  Válasz | 2009. szeptember 27. 23:01 | Sorszám: 389
jé ez az agykontroll még létezik? Olyan 25 éve találkoztam vele, az egyik kollegina volt átmenetileg belebolondulva, ma gyakorló alkoholista, de nem az agykontroll miatt.
Nekem akkor úgy tűnt a pszichológusok által gyakorolt tanulás és öszpontosítást ösztönző technikák kissé továbbgfejlesztett, üzleti csomagba eszkábált gyűjteménye. Nem tűnt túl veszélyesnek, de nem ismerem részletesen. Mert első hallásra a szcientológia sem tűnt veszélyesnek, amíg egy rokon kapcsán nem találkoztam vele közlebbről.
Egyébként mértékkel semmi sem veszélyes, még a Hit Gyülekezete, vagy a jehovizmus se.
Túlzásba víve meg a katolicizmus se egészséges
nádihegedű
  Válasz | 2009. szeptember 27. 22:59 | Sorszám: 388
Pardon, de ismétlem, mert ez a lényeg, nem az ellazulás a matrácon a Domján szalonban.

"Silva egy személytelen létezőben hisz és ahogy már írtam "magasabbrendű intelligenciának" nevez és bár az agykontrollosok tagadják, mégis van a módszernek vallási metafizikai háttere, mert az agykontrollos erre a személytelen intell.-ra kapcsolódik rá, hogy erőt kapjon."

EZ BIZONY OKKULT, ezért aztán az agykontroll a katolikus egyház tanítása szerint TILTOTT, elvetendő és íly módon a körlevélben is benne van,de ehhez nem kell a körlevél sem, hiszen már évek óta tiltott, elvetett.

És ugyan Silva magát kereszénynek és katolikusnak tartja ez nem szubjektiv kijelentés kérdése, hanem annak a kérdése,hogy a keresztény tanítások és a Szentírás, az Evangélium igéinek alapján gondolkodik- e.Hát bizony NEM

Közelebbről az agykontroll igenis a New Age-hez tartozik.Csak a csavar ott van, hogy a New Age-hez tartozók nem kivonulnak és nem elkülönülnek,mint egyéb szekták hanem besurrannak a hátsó ajtókon a keresztény világba, ahogyan a gnosztikusok annak idején.

nádihegedű
  Válasz | 2009. szeptember 27. 22:41 | Sorszám: 387
Talán inkább az autogén tréningre gondolsz.
De ha ismersz ilyen lógust, az eléggé eltávolodott a szakmájától, illetve szerződésben van az agykontrollos csapattal
csiszi
  Válasz | 2009. szeptember 27. 22:26 | Sorszám: 386
Nincs vele semmi gond. Pszichológusok is szokták figyelemzavaros nehezen koncentráló tanulóknak ajánlani.
csiszi
  Válasz | 2009. szeptember 27. 22:24 | Sorszám: 385
Van abban a levélben még pár konkrétum, mik is azok amiket nem látnak szívesen. Az, agykontroll sem a pszichológia, sem agytudományok sőt még a különböző harcművészetek meditációs technikái sincsenek ebben benne - szép is lenne!
Ha az agykontrolt sarlatánságnak, okkultizmusnak, spiritizmusnak vagy valamiféle "modern" vallásosságnak lehetne nevezni akkor akár a kvantummechanikát de még a szociológiát is, sőt bármelyike jóslásnak De nyilván nem lehet más célból másra vannak, mint a teológia
Békáscity
  Válasz | 2009. szeptember 27. 22:14 | Sorszám: 384
Mélyebben vagyunk, mint amikor Szabó, Féja, Kovács és társaik felüvöltöttek. Sőt azt is mondhatjuk: Kovács Imre jóslata – a néma forradalomról – megvalósult. Egy nép – a magyar – úgy döntött, befejezi. Néki ennyi elég a történelemből. Feladja. (gondola cikk)
john batky
  Válasz | 2009. szeptember 27. 21:57 | Sorszám: 383
Az agykontrolltól én is idegenkedem.
nádihegedű
  Válasz | 2009. szeptember 27. 21:55 | Sorszám: 382
Kedves Csiszi !

Silva egy személytelen létezőben hisz és ahogy már írtam "magasabbrendű intelligenciának" nevez és bár az agykontrollosok tagadják, mégis van a módszernek vallási metafizikai háttere, mert az agykontrollos erre a személytelen intell.-ra kapcsolódik rá, hogy erőt kapjon.
Tehát alaposan rejtegetik a lólábat és a közönséges tanfolyamokon csak a koncentrálásról és a jobb tanulási képességről beszélnek - eleinte, aztán jön a csúsztatás, amit a tanfolyamos - felületes képzettsége miatt - már nem is vesz észre.

Az elmélyült ima és meditáció össze nem hasolitható az agykontrollal, mivel ott az indíték és a cél Isten, a vele való kapcsolat, itt pedig az ÉN a cél és az indíték, a személytelen erő segítségével.
A keresztény misztikában semmi sincs amit technikával lehet átélni, mert az ISTEN AJÁNDÉKA, AZ Ő MEGHÍVÁSA.

Az irányított med. beavatások ráadásul rejtett pszichiátriai betegségeket hívhatnak elő, hallucinációk sokaságát és szorongásos neurózist.Ez közismert tény orvosi körökben.

Kovács Gábor atya minden vasárnap 3/4 9-től megadja a kérdéseidre a választ a Ferenciek terén.

Barsi Balázs atya egy beszédében - CD-n kapható - azt nyilatkozza, hogy aki hisz a reinkarnációban, a reikiben és agykontrollban, hagyja magát beavatni, annak nincs helye a kat. egyházban.

Október 3.-án a Nagymarosi Ifjusági Találkozón talán őt is meg lehet kérdezni erről, mert mindíg készségesen válaszol.

De ezek mára már olyan banális tények, melyekről nem is érdemes polemizálni.

Érdemes megnézni hogy mik az "Irgalmasság lelki cslekedetei" : 1,2,3 pont.

john batky
  Válasz | 2009. szeptember 27. 21:44 | Sorszám: 381
(Ma már megint hajolgatni kellene, mert egy csomó dolog nem az arisztoteleszi logika szerint működik...)
john batky
  Válasz | 2009. szeptember 27. 21:43 | Sorszám: 380
Jó kérdés Amikor örülsz, de nem tudod és nem is érdekel miért. Ébren vagy, de a tudatod nem operál.

Tényleg, azon gondolkodtál már, hogy a pszichológia és a pszichiátria neve is egy görög szóból ered, a psyche-ből, amely lelket jelent, és mégis: ha felütsz ilyen tankönyveket, nincs bennük egy büdös szó sem a lélekről

nádihegedű
  Válasz | 2009. szeptember 27. 20:57 | Sorszám: 379
Részlet a nemrégiben kiadott püspöki körlevélből:

"Keresztény hitünk nem pusztán az ember istenkeresésének az eredménye, hanem Isten kinyilatkoztatásán alapul, amely Krisztusban teljesedett be. Ő az út, az igazság és az élet az egyének és a nemzetek számára is. Ezért kell megemlítenünk a hitünk igazságát fenyegető egyéb veszélyeket is, mint pl. az okkultizmust, a spiritizmust és a bálványimádás különböző formáit."
Katolikus hitünket kikezdheti az a felfogás is, amelyet így szoktak megfogalmazni: „vallásos vagyok a magam módján”. Csak akkor vagyunk és maradunk katolikusok, ha az Egyház élő hitével összhangban hiszünk, mert egyedül Egyházának ígérte meg Jézus Krisztus: „Én veletek vagyok minden nap a világ végezetéig” (Mt 28,20).

csiszi
  Válasz | 2009. szeptember 27. 19:01 | Sorszám: 378
Hozzátennék egy apróságot. Borbelitz Pálnak van egy irása a Galilei perről. Az egyház egyébként a szó szoros értelemben komoly és tudós képviselői - nem ismerték fel azt amit ma "természettudomány módszernek" hívunk.
Egyszerűen meghajoltak Aristoteés tekintélye előtt. Ma ez a módszer nemhogy elfogadott, de egyenesen kívánatos és üdvözlendő (kell legyen) minden keresztény számára.

Nyilván, nehányszáz év múlva az agykontrollal sem lesz semmi gond.

csiszi
  Válasz | 2009. szeptember 27. 18:50 | Sorszám: 377
Az sohasem érv, hogy hányan űznek valamit.(semmiben) Vannak bőségesen tévedések is, ami a keresztény ...
És az ellenkezőjére is. Az egyház évszázadait a fatális tévedések és félreértések sorozata övezi. Ráadásul elég kétes érv, mert hasonlót szoktak felhozni az ateisták vagy az egyház ellenzői is vallással szemben.

Az agykontroll egy eszköz, egy módszer amivel az egyik szervedet jobban tudod használni (gyakorlatilag jobban tudsz koncentrálni és tanulni). Ha meg akarsz erősödni akkor nyilván elmész egy konditerembe és emelgeted a súlyokat, nyilván nem háborodsz fel azon, ha ezért fizetned kel. Ezért nehezen értem, hogy egy olyan módszer ami az elmédet "súlyzózza" miért tölt el félelemmel.

Ráadásul az alfa állapotba kerülést egy egy irányított meditáció vezeti be, ami egyenlő a kétes erők felé nyitással.
Nehezen tudom elképzelni, az hogy fizikailag ellazítod magad és a elszámolsz valameddig, hogy egy amúgy élettanilag természettudományosan igazolt (mérhető, reprodukálható) szellemi állapotba kerülj az a "kétes erők" felé nyitna. Ráadásul pontosan ugyanezeket "tüneteket" produkálod egy elmélyült ima vagy pl a rózsafüzér közben, ez pontosan ugyanígy működik és pontosan ugyanazokkal az élettani hatásokkal.

A leírtakból arra következtetek erősen félreinformáltak. Ilyen gondolatokat általában karizmatikus közösségekhez tartozók körében hallok, ők minden bizonnyal Kovács Gábor atya angyalokról és démonokról szóló előadásából, de van egy olyan érzésem nem értik meg pontosan, különösen az első részeit ahol elég világossá teszi hol kezdődik a spiritualitás és hol a tudomány.

Hivők !!! Tényleg ???
Ezzel vigyázz, nem hiszem, hogy lenne jogod vagy alapod megítélni mások hitét, ez elég arrogáns viselkedés.

csiszi
  Válasz | 2009. szeptember 27. 17:55 | Sorszám: 376
Na találtam egy videot: http://www.youtube.com/watch?v=2GCndtzmXQw&feature=player_embedded
nádihegedű
  Válasz | 2009. szeptember 27. 17:29 | Sorszám: 375
Az sohasem érv, hogy hányan űznek valamit.(semmiben) Vannak bőségesen tévedések is, ami a keresztény félműveltségből, naivitásból ered.
Az agykontroll azt igéri, hogy az ember maga veszi kezébe önmaga irányítását, sőt képes másokat is akaratukon kivül irányítani.Az okkultizmus mindíg a hatalom akarása az Istenné válás szándéka és a világ manipulálása, de ilyen szándékkal elvesztegetett energia is, mert Isten megismerése ennél sokkal fontosabb, hiszen "Tudja a ti mennyei Atyátok mire van szükségetek"
A megtanított technikák, alkalmazott képességek, a tgeremtés képességéből akar "lopni". Ráadásul az alfa állapotba kerülést egy egy irányított meditáció vezeti be, ami egyenlő a kétes erők felé nyitással. A szellemi világban pedig a rossz is létezik !!
Az igaz keresztény magatartás a "Nyisd meg magad"- kilépés önmagunkból DE ISTEN FELÉ".
Azért nyugtatják meg Silváék a hivőket, mert "több ember, sok pénz" )
Silva istenfogalma igen homályos "magasabb intelligencia"
hmm. - de hát ez megegyezik a New Age szellemiségével !!

Marylin Ferguson (New Age) mondja, hogy a New Age istene a személytelen energia.

Hivők !!! Tényleg ???

csiszi
  Válasz | 2009. szeptember 27. 11:46 | Sorszám: 374
Bocs, de az agykontroll, ha a Jose Silva féle módszerről van szó semmi ilyesmit nem tesz.
Egyfajta meditációs technikaként adja el magát, rengeteg hívő keresztény űzi (aki Magyarországon tanítja, eredetileg valami doktor is ha jól tudom hívő katolikus).
Azokban a jelenségekben amiket leír vagy az eredmény amit ígér sem csoda (noha olvastam olyat a könyvben amire azt mondom kétkedem).
Még diákkoromban olvastam - tanfolyamra nem jártam, de igazából semmiféle mögöttes filozófiát/teológiát nem véltem felfedezni benne, istent vagy Istent emlegetni meg egészen biztos nem szoktak - esetleg példaként mondjuk egy hívő ember tapasztalatait megosztotta.
Nem azt ígéri, hogy szupermen leszel, hanem a benned lévő szellemi képességeket tanija meg jobban használni.
gajo
  Válasz | 2009. szeptember 25. 23:16 | Sorszám: 373
Milyen eksztázisra gondolsz?
john batky
  Válasz | 2009. szeptember 24. 15:23 | Sorszám: 372
Egyébként van itt olyan, aki az eksztázist magasabb rendű emberi tevékenységnek tartja bármilyen tudatos hóbelevancnál?
john batky
  Válasz | 2009. szeptember 24. 14:57 | Sorszám: 371
Ahhh, félreérthető voltam. Elsősorban a megélhetési ezotériára gondoltam.

PS: Igen! Az alvás gyógyít és emberré teszi bennem az állatot.

nádihegedű
  Válasz | 2009. szeptember 24. 14:45 | Sorszám: 370
"Elfogadom, hogy van ilyen jelenség.."
Milyen ? Istenember,szentháromságos Isten, Teremtő ?
DE "nem kell hinnem benne" ?

Vagy azt, hogy van aki ebben hisz ?

Semmiben sem KELL.

PS: Ezért irigyellek ) És milyen magadnak rálátni önmagadra ? Karinthy után szabadon: Álmombam két férfi voltam és játszottam egymással?

john batky
  Válasz | 2009. szeptember 24. 10:06 | Sorszám: 369
"Aki keresztény hivő és Jézust Istenemberként fogadja el, a szentháromságos egy Istenben, a Teremtőben hisz, azt a modern ezoteriában minden zavarja..."

Per definitionem? Ebben a tekintetben úgy viselkedem, mint botcsinálta szociológus. Elfogadom, hogy van ilyen jelenség, de nem kell hinnem benne.

Mika Waltariról, a nagy finn autóversenyzőről mondta egyszer egy barátja: "Messze megelőztél minket - és korodat. Talán csak akkor fogunk Téged teljesen megérteni, amikor már meghaltunk+"

PS: leginkább magamon kívül szeretek lenni

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45  46  47  48  49  50  51  52  53  54  55  56  57  58  59  60  61  62  63  64  65  66  67  68  69  70  71  72  73  74 
 

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola