Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Mûhely   » Kizárás (1. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Kizárás
TEFU
  Válasz | 2017. június 30. 10:45 | Sorszám: 161
Március 3. nem kapkodják el, ez is rossz meg az sem működik,ha-ha! Valamit dugdosnak.
panda
  Válasz | 2017. június 29. 19:49 | Sorszám: 160
http://global.jaxa.jp/projects/sat/planet_c/topics.html#topics9719
Idézet:
Mar. 3, 2017 Updated
Two cameras on Akatsuki pause observations

JAXA decides that two of five cameras on-board Akatsuki (1-μm and 2-μm cameras) pause scientific observations. Other cameras (longwave-infrared camera, ultraviolet imager, and lightening and airglow camera) continue normal operation.
Although scientific observations by IR1 and IR2 are paused, JAXA continues investigation of possible recovery of two cameras. Attempts of switching ON these cameras will regularly be made with hope.
Figure: A localized vortex near the cloud base as imaged with IR2. Although similar vortices are seen in the earth atmosphere, this is seen for the first time in Venus' atmosphere.

Details: Topics (ISAS)


panda
  Válasz | 2017. június 29. 19:39 | Sorszám: 159
látom, Te is egy "épületes" elme vagy ....
TEFU
  Válasz | 2017. június 29. 19:25 | Sorszám: 158
Esetleg kizárták a repülésből!
TEFU
  Válasz | 2017. június 29. 19:24 | Sorszám: 157
2016. június 15, íródott a cikk, bizony immáron egy éve!
Azóta vagy harmincötször megkerülte a Vénuszt. Találtak valamit a japcsik, vagy elvitték az UFÓ-k.
panda
  Válasz | 2017. június 29. 15:00 | Sorszám: 156
Oda van írva.
Nem sok sor ....
keresztkem
  Válasz | 2017. június 28. 09:12 | Sorszám: 155
Engem innen, ebből a fórumozási lehetőségből az elmúlt naptári év--a 2016-os--elejetájt tulajdonképpen nem zárt ki senki. Pusztán annyi törént, hogy ennek az ú.n. "kék Gondolának" a "Fórum" rovata elérhetetlenné-megközelithetetlenné vált valahogyan...nem tudom hogyan. És így történt, hogy akkortájt "átnyergeltem" a sárga Gondolá-ra, a "Méhes-fórumnak" nevezett helyre, ahová egy ideig írtam-írogattam, mígnem egyszercsak az ottani teljhatalmú főnök, Rendes Kis "rámtelepedvén" lehetetlenné tette, hogy oda írjak. Egészen pontosan úgy történt a dolog, hogy --úgymond: "fölajánlotta"--hogy írhatok oda, de nem közvetlenűl-- hanem olymódon, hogy "magánlevélben" küldjem el neki azt, amit közölni akarok, és azután majd ő, R.K. "szentséges szent" fölhatalmazottsága bortokában ELDÖNTI(?!), hogy közölhető-é az nála, amit írtam.(tkp. cenzúrázni merészelt volna ENGEM!!!) És erre írtam én meg neki azt, hogy "azt már nem", mert nemcsak neki, de nekem is van önbecsülésem és önérzetem. És persze én is vagyok annyi, mint ő--ha nem TÖBB....Itt a dolog "sárga irányba" végetért. ISTENNEK HÁLA!
keresztkem
  Válasz | 2017. június 11. 18:20 | Sorszám: 154
Jó, hogy munkába állt ez a CUKI AKACUKI. De mintha fényképeket nem csinálna vagy nem küldene? Vagy küld, csak az én figyelmemet elkerülte?
panda
  Válasz | 2016. június 16. 13:29 | Sorszám: 153
Munkába állt az Akatsuki a Vénusz körül
Szerző: Molnár László | 2016. június 15, szerda

Az út öt évvel tovább tartott, mint tervezték, de az első fényképek alapján megérte a várakozás: végre ismét van űrszondánk a Vénusz körül.

A japán Akatsuki (magyaros átírásban: Akacuki) űrszonda a hosszabb úton ért a Vénuszhoz. A 2010-es pályára állást meghiúsította a főhajtómű meghibásodása, így a szonda Nap körüli pályán maradt, de öt évvel később újra a bolygó közelébe ért. 2015 végén a japánok újra megpróbálkoztak a Vénusz körüli pályára állással, de ezúttal már csak a kis teljesítményű manőverező hajtóművekre hagyatkozhattak. Ezúttal sikerrel jártak ugyan, de a kisebb tolóerő miatt a pálya sokkal elnyúltabb lett, mint ahogy a kezdetekkor tervezték. Az eredeti, 30 órás keringés helyett az Akatsukinak 10 és fél napba telik megkerülni a Vénuszt, és ideje nagy részét relatíve messze tölti tőle, 1000 és 360 000 km-es távolságok között ingázva. http://www.csillagaszat.hu/hirek/munkaba-allt-az-akatsuki-a-venusz-korul/

keresztkem
  Válasz | 2016. június 16. 11:24 | Sorszám: 152
"..Az emberiség harmada már nem látja a Tejutat"
Sebaj! Csak sz..ni meg f.ngani tuggyon--az ölég!
keresztkem
  Válasz | 2016. június 16. 05:49 | Sorszám: 151
Mindazonáltal. Én a szó-, és nyelvhasználatomon NEM VÁLTOZTATOK. Ez nekem jó volt így majd' 70 évig--és csakis így(!)--tehát: eddig is,jó lez ezután is. És más is beszéljen-írjon úgy, ahogyan azt ő jának látja-vélelmezi.Én "ilyesmit" NEM TESZEK SZÓVÁ! Pl. nyugodtan LEHET nekem valami a "LEGDÖNTŐBB" is akár, noha magyartanárok siserehada harsogja, hogy csak "DÖNTŐ" van s nincs "LEGDÖNTŐBB"! Rendben. Vélekedjenek úgy, én meg vélekedem így, s használom a magyar nyelvemet így.EZ A LEGDÖNTÖBB...nekem.És semmi bajom azokkal, akik másképp használják.Akár "bazmegozhatnak is", ha nekik jólesik.
keresztkem
  Válasz | 2016. június 16. 05:37 | Sorszám: 150
Nem én "alkottam" ezt a Világot, hanem az Isten, ez persze igaz. Mégis, éppen az Ő parancsára EZ A VILÁG AZ ENYÉM IS, mint ahogyan bárki másé is persze, hisz épp a Teremtő mondotta: "Menjetek és vegyétek "hatalmatokba'" ezt a Világot, hirdessétek az IGÉT, és kereszteljétek meg az embereket az Atyának a Fiúnak és a Szentléleknek a nevében! etc...etc..."
Másrészt azt hogy nekem mi "számit" és mi nem, AZT IS ÉN--ÉS CSAKIS ÉN(!!!)-- HATÁROZOM MEG, s nem más. Mint ahogyan én sem írom elő senki másnak, hogy neki mi "számitson-számithat", és mi nem. Ergo: ha nekem "úgy" tetszik, hogy a LEGŐSZINTÉBBEN, akkor--nekem legalábbis--EZ VAN! S nek a csak "őszintén". Ettől függetlenűl bárki vélelmezheti úfy, ahogyan írja, DE "AZ" ENGEM NEM BEFOLYÁSOL ÉS NEM ÉRINT! (Nem is igazán hagytam befolyásolni magam soha--életem csaknem 70 évében, s nem is fogom, ezt biztos!Legföljebb tudomásul veszem, hogy mások az enyémtől eltrő szóhasználatot vélnek helyesnek)
panda
  Válasz | 2016. június 15. 20:52 | Sorszám: 149
Az emberiség harmada már nem látja a Tejutat
Szerző: Kovács József | 2016. június 13, hétfő

A fényszennyezés új, olasz és amerikai kutatók által összeállított globális atlaszának megfelelően az emberiség harmada, az amerikaiknak pedig 80 százaléka lakóhelyéről már nem láthatja a Tejutat.

A környezetünkre gyakorolt hatások közül a fényszennyezés a leginkább érzékelhető. A fejlett országokban a mindenütt jelenlévő mesterséges fények szinte világító ködöt vonnak körénk, ami egészen egyszerűen elnyomja a csillagok fényét. Chris Elvidge (NOAA National Centers for Environmental Information, Boulder, Colorado) szerint az Egyesült Államokban már több olyan generáció is felnőtt, amelyik soha nem látta a Tejutat, ezzel pedig a kozmosszal összekötő kapcsok talán legfontosabbikát veszítették el. http://www.csillagaszat.hu/hirek/egy-egyeb-temak/az-emberiseg-harmada-mar-nem-latja-a-tejutat/

panda
  Válasz | 2016. június 15. 20:48 | Sorszám: 148
ugye tudod, hogy nem te xartad a világot?? :--D
semmit sem számít a te szádból hogy "legőszintébben"!
mellesleg, nincs is ilyen, legfeljebb csak az hogy: "őszintén"
keresztkem
  Válasz | 2016. június 15. 06:40 | Sorszám: 147
Szívesen LEMONDANÉK RÓLA, hogy nekem "ennyire jó" legyen.
Ezt a legőszintébben mondom-írom.
panda
  Válasz | 2016. június 14. 09:55 | Sorszám: 146
Például neked. Van miről írnod...
keresztkem
  Válasz | 2016. június 13. 10:07 | Sorszám: 145
A "Sárga Gondola" dögunalmas, hovatovább az önmaga szennyében dagonyázó Rendes-Kis-en--meg más nick-nevű ön alter ego-in--kivül majdnek senki. Miért jó ez? És kinek jó ez?
keresztkem
  Válasz | 2016. június 08. 20:13 | Sorszám: 144
Nem rejtettem véka alá soha, hogy időnként belekukkantok a SÁRGA GONDOLÁBA'--majd azt mondtam: néha bekukkantok a "sárga házba'". Hát nem igazán nagy a különbség...
S megy a vád és az önvád szakmányba'--egyébiránt tejesen indokoltan, és jogosultan, hogyasszongya: "normális hozzászólók már úgyszólvűán nincsenek is ottan"...ugyi.
Rendesen KIÚTÁLTÁK ONNAN A NAGYFEJESEK A MI-NŐ-SÉ-get--az erkölcsi minőséget is! Ez kellett nekik....
keresztkem
  Válasz | 2016. május 20. 13:06 | Sorszám: 143
A "sárga gondola" legnagyobb hibája egyfajta KÓROS BELTERJESSÉG. Őszintén szólva nem igazán tudom érteni és főleg megérteni, hogy miért "érdekes" és "jó" az nekik, hogy az egy "tiszavirág"-t leszámitva, csak a "hasonszőrű" nézeteket tűrik meg maguk között. A "hasonszőrű"-t és a közömbösen semleges, érdektelen, "se hal se hús" gondolataikban DAGONYÁZNAK--már akik még ott vannak egyáltalán. Mert az EREDETI és AUTENTIKUS véleményezőket a jelen sorok íróján kívül is MÁR RÉG KIÚTÁLTÁK maguk közül.
Miért jó ez nekik? Föl nem foghatom....
keresztkem
  Válasz | 2016. május 15. 11:35 | Sorszám: 142
A "SÁRGAGONDOLÁSOK" zavartalanul folytatják tovább érdektelenségeken rágódó szarpaszírozásaikat egyre növekvő bennfenntességi idexen. Megtehetik."Övék ott a Labda".( nyilván fogalmuk sincs, mit jelent ez az utóbbi viccmondat, 'attól--pontosabban: "AFÖLÖTT(!)-- nagyságrendekkel TÚLSPILÁZZA ŐKET AZ INTELLEKTUÁLIS SZABVÁNYBUNKÓSÁG.
keresztkem
  Válasz | 2016. május 13. 09:32 | Sorszám: 141
A "sárga Gondolá"-n a "Jó hírek (csak erős idegzetűeknek!)" topicban írja a minap egy "mediator" nevű levelező, hogyasszongya:
"Igaza van tiszavirágnak: acsarkodás, ugatás, fikázás, hőbörgés kedvéért nem érdemes idejönni. Nekem pl. erre nincs időm. Nagyon, nagyon sajnálom, hogy szétesőben van ez a fórum, ahol valaha nagyon igényes és tartalmas eszmecserék zajlottak teljesen ellentétes véleményű fórumtársak között is.
De a tahóság utat tört magának, mint a világon mindenhol. Miért pont ez a szegmense legyen kivétel?"

Minekelőtte "tiszavirág" levelezőtárs--az egyetlen igazán AUTENTIKUS-EREDETI és HITELES levelező--leirta 3 hozzászólással ezelőtt azt az észrevételét, miszerint:
"mpd" és "Rendes Kis" levelezőtársak--utóbbi "Late Denovian" újkeletű nick néven, SZÉTVERTÉK(!) az egész "sárga Gondolá"-t tudálékoskodó-ön-fontoskodó, csak őket érdeklő és foglalkoztató LÉNYEGTELENSÉGEIK(!) tömegének minduntalan odaszuszakolásával--és mások kiverésével-"kizárásával-kiszerkesztésével". Mondom én: NO UGYEHOGYUGYE!?

keresztkem
  Válasz | 2016. április 14. 07:58 | Sorszám: 140
Elnézést, helyesbitenem kell.
A temetés 2016.április 18-án lesz! (és NYILVÁN NEM(!!!) 2018.április 18-án!)
keresztkem
  Válasz | 2016. április 14. 07:55 | Sorszám: 139
Fájdalommal tudatjuk, hogy báró Bárczay László nemzetközi nagymester, magyar sakkolimpikon 2016.április 7-én örökre eltávozott körünkből.
Temetése 2018. április 18-án délelőtt 11 órakor lesz a miskolci Deszka temetőben, a református Egyház szertartásrendje szerint.
Áldott emlékét mindörökre megőrizzük.
R.I.P.
panda
  Válasz | 2016. április 11. 17:12 | Sorszám: 138
"A jelenlegi rekordernél alig kisebb, körülbelül 17 milliárd naptömegű fekete lyukat azonosítottak tőlünk mintegy 200 millió fényévre, az NGC 1600 katalógusjelű galaxis centrumában.

A legnagyobb, 10 milliárd naptömeget elérő szupernehéz fekete lyukakat eddig olyan nagy galaxisokban azonosították, amelyek hozzájuk hasonló méretű galaxisok által dominált tartományokban találhatók. A jelenlegi csúcstartót még 2011-ben fedezték fel a University of California, Berkeley kutatói Chung-Pei Ma vezetésével a Coma galaxishalmazban, becsült ekvivalens tömege 21 milliárd naptömeg, ezzel egyúttal Guiness-rekorder is. A UC Berkeley csoportja által most azonosított fekete lyuk az égbolt átellenes területén, az Eridanus csillagképben megfigyelhető NGC 1600 katalógusjelű galaxis magját uralja, 17 milliárd naptömegnyi méretével pedig alig marad el a rekordertől.
....

További érdekesség, hogy az NGC 1600 centruma körül úgy mozognak a csillagok, mintha a fekete lyuk kettős lenne. A nagy galaxisok központjaiban várható is a kettős fekete lyukak jelenléte, hiszen az elképzelések szerint ezek a galaxisok összeolvadással növekednek, és a “kapcsolatba” mindkét fél hozza a saját központi szupernagy tömegű fekete lyukát, amelyek vélhetően az új és nagyobb galaxis centrumába merülnek, ahol rövidebb-hosszabb gravitációs tánc után végül szintén összeolvadnak, miközben gravitációs hullámokat bocsátanak ki. Ezek detektálására tervezik például az eLISA (Evolved Laser Interferometer Space Antenna) rendszert." http://www.csillagaszat.hu/hirek/extragalaktikus-csillagaszat-hirek/exg-aktiv-galaxismagok/exg-kozponti-fekete-lyukak/ujabb-gigasz-17-milliard-naptomegu-fekete-lyuk-a-szomszedban/

keresztkem
  Válasz | 2016. április 11. 16:37 | Sorszám: 137
A hallgatást EGYETÉRTÉSKÉNT értelmezem. Egyébiránt--hiszi valaki vagy nem hiszi nekem--a HALLGATAGSÁGOT, mint emberi tulajdonságot becsülöm--- az összes emberi tulajdonságok közül a legtöbbre.

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7 
 

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola