Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » EMLÉKEZZÜNK TRIANONRA!!!!!!! (1. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: EMLÉKEZZÜNK TRIANONRA!!!!!!!
alma
  Válasz | 2012. július 12. 12:47 | Sorszám: 225
Június 4-én kéne emlékezni, de nem így hanem munkaszüneti nappal, nyitvatartási tilalommal. Akkor talán a nép felfogná és elgondolkodna rajta.

hulot
  Válasz | 2012. július 11. 22:19 | Sorszám: 224
..

Rendes Kis
  Válasz | 2012. július 11. 22:16 | Sorszám: 223
.
greeny
  Válasz | 2005. május 30. 13:30 | Sorszám: 222
Nagyjából pedig stimmelnek a számok. 7,5 millió a 20 millióval szemben, ha Horvátországot nem számítjuk be, még akkor is jók az arányok.

KATT: Magyarország népessége 1850-től...

daleth
  Válasz | 2005. május 30. 09:42 | Sorszám: 221
Köszönjük, én kicsit belenéztem a trianoni kiskátéba, de rögtön az elején, a lakosság számához viszonyított veszteségarányokat szerintem nagyon durván tévesen állapították meg. Szerintem egy ilyen hibával nagyon rontjuk az ügy hitelét.
greeny
  Válasz | 2005. május 29. 21:49 | Sorszám: 220
Érdekes tudomány ez a történelem. Úgy érzem erősen hiányosak az ismereteim sok-sok minden egyéb mellett Trianon témakörében. Noha szerettem és most is szeretem a históriát minden mindegy alapon jöhet a magyar vagy a világtörténelem, műkedvelőként imádom. Na jó, a hazai történelem azért kicsit jobban megfog, de ez természetes. A maga idejében még ha jól emlékszem elég jól is ment a suliban ez a tantárgy, hála Bándy és Pápai "régisvádájú békebeli" Tanár Uraknak.

Mindent azért nem lehetett megtanulni és megtanítani sem, időbe-térbe nem férhetett bele minden, a korba meg pláne hogy nem. Mit lehetne mást tenni, mint megpróbálni tájékozódni innen-onnan. Biztosan sokan vannak még, akiket hozzám hasonlóan hajt a megismerés vágya és öröme, de mint én is elég sok problémába ütköznek. Főleg az olyan igencsak húzós témákban, mint ez a Trianon is. Ugye szabad segítenem egy kicsit a téma megismerésében: KATTINTS RÁ: Trianon kiskátéja.

Pár hozzászólással lejjebb egy érdekes és hasznos weboldalt linkeltem, de félek hogy az "adásomat" nemigen sikerült jól közvetítenem felétek, úgyhogy megpróbálom mégegyszer: Média letöltések Trianon témában.

Turul
  Válasz | 2005. május 29. 13:44 | Sorszám: 219
Trianon nyolcvanöt éve
2005, május 24 - 11:32 Belföld

Országszerte számos helyen emlékeznek a trianoni békediktátum aláírásának nyolcvanötödik évfordulójára.

Június 4-én a francia, a szerb, a román és a szlovák nagykövetséget érintô fáklyás felvonulás lesz a Hatvannégy Vármegye Ifjúsági Mozgalom és a Jobbik Magyarországért Mozgalom szervezésében. A rendezvényen felszólal Toroczkai László, a HVIM elnöke, Kovács Dávid, a JMM vezetôje, Körömi Attila országgyûlési képviselô és más közéleti szereplôk, mûvészek. A felvonulás június 4-én 18 órakor indul a Regnum Marianum helyén álló kereszttôl.

Június 4-én a tatabányai Fô téren a polgári körök délután 18 órakor mûsoros megemlékezést rendeznek. A Nemzetôrség bevonulása után Kovács Miklós, a Kárpátaljai Magyar Kulturális Szövetség elnöke tart beszédet, majd egy 30 tagú vegyeskar közremûködésével felcsendül a „Trianoni himnusz”, amelyet Szomor Iván, a Máltai Szeretetszolgálat Tatabányai Csoportjának vezetôje írt a Székely Himnusz dallamára.

Ökumenikus megemlékezés lesz Budapesten június 3-án 16 órakor a Belvárosi fôplébánia-templomban. A jelenlévôk Trianon emlékfát ültetnek.

A Trianon Társaság június 4-én délelôtt fél 11-kor ökumenikus zarándoklatot szervez Zebegényben a Kálvária-dombra. A helyszínen istentiszteletre kerül sor, amelyet a magyarországi történelmi egyházak püspökei és fôpapjai celebrálnak. Felszólal többek között Harrach Péter, Döbrentei Kornél, Bánffy György, Kiss Dénes író, a Trianon Társaság elnöke.

Duray Miklós dedikálja a Szabad Tér Kft. gondozásában most megjelenő Ne félj, csak higgy! című kötetét június 4-én 12 óra 30-tól a Szent István téren a Masszi Kiadó 65-ös pavilonjánál.

Koltay Gábor és Raffay Ernő dedikálja a Velünk élő Trianon című könyvét június 5-én 11 órakor a Szent István téren a 65-ös pavilonnál.

k.o.
  Válasz | 2005. május 29. 11:12 | Sorszám: 218
Ja, a székelyek meg nem magyarok.
Fura egy irredenta kend.
nemszadista
  Válasz | 2005. május 29. 00:38 | Sorszám: 217
Remélem, hogy június 4-e hivatalosan nemzeti gyász, ill. emléknap lesz hamarosan.
Turul
  Válasz | 2005. május 28. 23:27 | Sorszám: 216
Nem lehet, nem beszélni róla...
Konkoly
  Válasz | 2005. május 28. 22:57 | Sorszám: 215
Juhász Gyula:Trianon


Nem kell beszélni róla sohasem,
De mindig, mindig gondoljunk reá.

Mert nem lehet feledni, nem, soha,
Amíg magyar lesz és emlékezet,
Jog és igazság, becsület, remény,
Hogy volt nekünk egy országunk e földön,
Melyet magyar erő szerzett vitézül,
S magyar szív és ész tartott meg bizony.
Egy ezer évnek vére, könnye és
Verejtékes munkája adta meg
Szent jussunkat e drága hagyatékhoz.

És nem lehet feledni, nem, soha,
Hogy a mienk volt a kedves Pozsony,
Hol királyokat koronáztak egykor,
S a legnagyobb magyar hirdette hévvel,
Nem volt, de lesz még egyszer Magyarország!
És nem lehet feledni, nem, soha,
Hogy a mienk volt legszebb koszorúja
Európának, a Kárpátok éke,
És mienk volt a legszebb kék szalag,
Az Adriának gyöngyös pártadísze!
És nem lehet feledni, nem, soha,
Hogy a mienk volt Nagybánya, ahol
Ferenczy festett, mestereknek álma
Napfényes műveken föltündökölt,
S egész világra árasztott derűt.
És nem lehet feledni, nem soha,
Hogy Váradon egy Ady énekelt,
És holnapot hirdettek magyarok.
És nem lehet feledni, nem, soha
A bölcsőket és sírokat nekünk,
Magyar bölcsőket, magyar sírokat,
Dicsőség és gyász örök fészkeit.
Mert ki feledné, hogy Verecke útján
Jött e hazába a honfoglaló nép,
És ki feledné, hogy erdélyi síkon
Tűnt a dicsőség nem múló egébe
Az ifjú és szabad Petőfi Sándor!
Ő egymaga a diadalmas élet,
Út és igazság csillaga nekünk,
Ha őt fogod követni gyászban, árnyban,
Balsorsban és kétségben, ó, magyar,
A pokol kapuin is győzni fogsz,
S a földön föltalálod már a mennyet!
S tudnád feledni a szelíd Szalontát,
hol Arany Jánost ringatá a dajka?
Mernéd feledni a kincses Kolozsvárt,
Hol Corvin Mátyást ringatá a bölcső,
Bírnád feledni Kassa szent halottját?
S lehet feledni az aradi őskert
Tizenhárom magasztos álmodóját,
Kik mind, mind várnak egy föltámadásra?

Trianon gyászos napján, magyarok,
Testvéreim, ti szerencsétlen, átkos,
Rossz csillagok alatt virrasztva járók,
Ó, nézzetek egymás szemébe nyíltan
S őszintén, s a nagy, nagy sír fölött
Ma fogjatok kezet, s esküdjetek
Némán, csupán a szív veréseivel
S a jövendő hitével egy nagy esküt,
Mely az örök életre kötelez,
A munkát és a küzdést hirdeti,
És elvisz a boldog föltámadásra.

Nem kell beszélni róla sohasem?
De mindig, mindig gondoljunk reá!

greeny
  Válasz | 2005. május 28. 22:43 | Sorszám: 214
Na akkor megkerült a KÉK ÜVEGGOLYÓ.
vasi
  Válasz | 2005. május 28. 21:55 | Sorszám: 213
Rohatt fasiszta irredenta vagyok,de Trianonra emlekezni annyi ma mar,mint megkeresni a gepida kiralylany kek uveggolyojat!!!
Turul
  Válasz | 2005. május 28. 20:54 | Sorszám: 212
Felhozom a rovatot. Legyen választék...
akottyabot
  Válasz | 2004. augusztus 09. 19:23 | Sorszám: 211

Terjesszétek a következő Trianon-ellenes plakátot!
terra
  Válasz | 2004. június 07. 21:33 | Sorszám: 210
Bocs, mellélőttem. Hirtelen azt hittem, hogy a kampánygyűlésről van szó. (Hiába no, a kampányláz). A hozzászólásom sztornó.
k.o.
  Válasz | 2004. június 07. 21:30 | Sorszám: 209
"Ugyan mi más üzenete lehet egy választás előtti kampánygyűlésnek?"

Én úgy tudtam ,hogy az egy Trianon-megemlékezés volt. Úgy is hirdették meg.
Az MDF hogy tudta megállni, hogy ne a választásokról beszéljen?

terra
  Válasz | 2004. június 07. 21:23 | Sorszám: 208
"Amelynek fő emelkedett üzenete az volt, hogy "jöjjönmárelmindenkiszavazniránk".
Képtelenek levetni a liberális kisstílűséget."

Ugyan mi más üzenete lehet egy választás előtti kampánygyűlésnek? Szvsz most ez a megjegyzésed volt kisstílű.

Egyébként az üzenet helyesen: aki nem szavaz (nem csak a Fideszre), az a bankárkormányra szavaz.

tartótiszt elvtárs
  Válasz | 2004. június 07. 19:39 | Sorszám: 207
Általában igaz, de Kósa Lali most gyönyörű ünnepet rendezett Debrecenben és nagyon kulturáltan, de keményen beszólt a nemzet és haza-árulóknak.
Nem véletlen, hogy ez az ember, aki kirí a sok tehetségtelen megélhetési fideszes politikus közül, aki Debrecent fantasztikusan jól és hatékonyan vezeti, akinél pénzügyi többlet van önkormányzatnyúzó időkben is, aki magabiztosan veri a bolsevik hordát minden választáson, szóval nem véletlen, hogy nincs benne a lényegi döntéseket meghozó Fidesz keménymagban.
Lehet, hogy csak újabb vereség indíthatná meg végre a tisztulást, a liberális elemektől és a megélhetésiektől való végleges megszabadulást? Talányok, melyek feleltre várnak. Méghogy a bolsik felégetik a Fidesz struktúráját inzéményeit? Milyen intézményeit? Hol vannak a nemzeti alapítványok, kutatóintézetek, nagy tudományos műhelyek, médiaelemző intézetek, jobboldali nagycégek, hatalmas sajtókonszernek több lábon, komoly, bulvár és egyebek? Nincs mit felgyújtani, mert jóformán nincs semmi. A bolsik bespájzolnak ellenzéki időkre is és vígan élnek, míg a Fidesz a meglévő szakértőgárda nagyrészét is szélnek eresztette köszönő szó vagy részvéttelefon nélkül. Többségük, még olyanok is, akik minisztériumokban, a MEH-ben dolgoztak, apait-anyait beleadva, állástalanok vagy éppen megélnek a nyomorküszöb felett egy egérfinggal. Az egy Terror Háza a fideszes vagy nemzeti "intézményrendszer"? Amelyik már félig holokauszt múzeummá lett?
Volt minisztériumi, több nyelven beszélő emberek nélkülöznek. Wermer Andris milliárdjai jó helyen fialnak.
Mesélik, hogy az egyszál, a nemzet 60%-a által elérhetetlen Hír Tv-ben előfordul, nem találnak aktív fideszes szakértőt egy témához egy napon belül, és teljesen outsiderré lett egykori szakértőket hívogatnak be. Akik persze bemennek, ha éppen nem dolgoznak, vagy nem munkaközvetítőben állnak sorba. A Fidesz évi 900 milliós állami támogatásából, a pártalapítványhoz rendelt 1-2 milliárdból nem telik a gárda megtartására. Várhegyiék meg mulatoznak. Lehet, hogy személy szerint mondjuk csak 3000 embert hagytak az enyészetnek országszerte 2002-ben. De azok családja, rokonai, ismerősei, barátai... Hány szavazaton is múlott a 2002-es választás? A bolsik azt sem hagyják elsüllyedni, aki a pártharcban alulmarad, mert tudják, hogy minden szavazat számít, állást adnak neki. A Fidesznél nincs szolidaritás, csak a Lovas által megénekelt hideg hónaljúság. Aki kritizál, hamar leárulóztatik, és igyekeznek egzisztenciálisan is ellehetleníteni... Ha ezen energia tizedét munkára, antibolsevizmusra fordították volna, ma nem D 209 ülne a nyakunkon népnyúzóival. A Fidesz nyerhet még így is, persze csak olyan arányban, ami 2006-ban hideg vízre sem elég. Mert a cserben hagyott, elárultatott gárda így is rájuk szavaz, összeszorított fogakkal. De ha egy győzelem után is folytatódik a szektás hideghónaljúság, 2006-ra már talán nem bírják ki sokan, teljesen tönkremennek, apatikussá, apolitikussá válnak, beküzdik magukat egy bolsi cég legaljára, s ott legalább kegyelemkenyéren élve megkötik a kompromisszmot, mert a családnak ennie kell. Demokráciában nem számítana, ha 20 év balos(azaz nem bolsevik) korányzás is volna. A nemzeti oldal védernyője ellenzékben is működne, a szolidaritás nem engedné kihullani a rostán a bajba kerülteket. De a Fidesz nem törődik az emberekkel, ingyen lelkesedlst, ingyen munkát, azt szeereti, köüszönet nélkül. A Kósa Lajosok pedig nem szólhatnak bele a nagy dolgokba. De az MSZP-t és az SZDSZ-t szalonképesnek tartó Pokornik fújhatják a passzátszelet. Felelős nincs semmiért. Azazhogy van. Az időjárás, a MIÉP, a "szélsőséges" újságírók, de a pártvezérek soha semmiért. Majd ha
meglátom a Kósa Lajost, ezt a derék embert központi pozícióban, talán elgondolkodom. De addig a széplelkeskedés kiábrándító. Az MSZP egészoldalas mélyütéseire körmondatokkal kitérő Viktor... Az emberek csak egy-két mondatot tudnak megjegyezni. Kovács vitakihívására nem azzal kellett volna válaszolni, hogy a kormány teljesítményét talán nem a külügyek irányítójával a legjobb megvitatni, meg hogy majd június 13-a után, hanem azt, ha már elutasítja: Medgyessyvel állok ki hé bolsik! Medgyessyvel vitázom, tán nem meri elvállalni? Ezt az egyszerű tőmondatot, persze Viktor stílusában, megjegyezték volna, és máris a kgbféreg lett volna lépéskényszerben. Egy egyszerű, derék, magyar tanyasi ember is megértette volna. Ehelyett a körmondatok... ami csak magyarázkodásnak tűnik sok egyszerű embör szemében.
Csak vajon Viktor találja-e ezt ki magától, vagy a Habony nevű senkiházi csodadoktor?
k.o.
  Válasz | 2004. június 07. 17:07 | Sorszám: 206
"a topicban már szó volt a Debreceni redezvényről."

Amelynek fő emelkedett üzenete az volt, hogy "jöjjönmárelmindenkiszavazniránk".
Képtelenek levetni a liberális kisstílűséget.

Mercurius
  Válasz | 2004. június 07. 14:11 | Sorszám: 205
Ez ugyebár tényszerüen nem igaz, mintahogy a topicban már szó volt a Debreceni redezvényről.

Következő kérdés ?

1Polgár
  Válasz | 2004. június 07. 13:54 | Sorszám: 204
"Igaz az se szép, hogy akkor vonták meg a Világszövetségtől a támogatást, amikor a Fidesz volt kormányon."

Hát ez igaz, és az se szép, hogy a Fidesz SOHA egyetlen megemlékezést sem rendez Trianonról, ök hátat fordítanak ennek az igencsak kényes kérdésnek. Vajon miért?
Hogy akarják így a magyarság érdekét képviselni?

Novák Előd
  Válasz | 2004. június 07. 12:15 | Sorszám: 203
A trianoni béketárgyaláson Gróf Apponyi Albert, a magyar delegáció vezetője állítólag szólásra jelentkezett, s ezt adta elő:
- Én csak azt szeretném mondani, hogy amikor mi idejöttünk a Kárpát-medencébe, az éjszaka a románok ellopták a lovainkat.
A tárgyalók nem igazán értik, ezért kérdi a levezető elnök: szeretné-e a magyar, hogy a hozzászólását jegyzőkönyvbe vegyék?
- Ááá nem, nem kell. Csak úgy mondtam...
A látszattárgyalás folytatódik, később megint jelentkezik a 4 európai nyelven egyforma tökéletességgel beszélő, magyar küldött. Szót kap.
- Én csak azt szeretném mondani, hogy amikor mi idejöttünk a Kárpát-medencébe, az éjszaka a románok ellopták a lovainkat.
Megint kérdik: jegyzőkönyvbe akarja-e vetetni?
- Nem kell, csak úgy mondtam...
A tárgyalás folytatódik, majd a 73 éves magyar gróf megint szól:
- Én csak azt szeretném mondani, hogy amikor mi idejöttünk a Kárpát-medencébe, az éjszaka a románok ellopták a lovainkat.
A román küldöttnek már vörös lett a feje, és üvöltve kifakadt:
- De hisz' akkor mi még itt sem voltunk!!!
Mire a magyar:
- Na, ezt vegyék jegyzőkönyvbe!
szedlacsek
  Válasz | 2004. június 06. 13:01 | Sorszám: 202
Kinek is köszönhető az aradi szobor újraállítása????
Turul
  Válasz | 2004. június 06. 12:31 | Sorszám: 201
Íme:

2004. június 6. – Budapest

Felvonulás a Nemzetért

13.30 - Gyülekezés a három helyszínen

Szabadság tér, Bandholtz szobor

Szabó Ervin tér, Rothermere kút

Erzsébet tér

14.30 - Emlékbeszédek és koszorúzás

15.00 - Első menetoszlop indul a Szabadság térről

15.10 - Második menetoszlop indul a Szabó Ervin térről

15.20 - Harmadik menetoszlop indul az Erzsébet térről


15.30 - Harmadik menetoszlop eléri az első kettőt

az Andrássy út elején


15.35 - Menet indul az Andrássy úton a Hősök tere felé

16.15 - Menet eleje elérkezik a Hősök terére


16.30 - Trianoni harnagszó – Himnusz és Székely Himnusz


16.35 - A Magyarok VI. Világkongresszusának záróünnepe

17.55 - Tisztelgés a hősök emléke előtt


18.00 - Szózat


Amint látható a 16:30-as Trianoni Harangszó fix időpontjához idomult minden.
Márpedig 84 éve akkor harangoztak...

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola