Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Egy jámbor kérdés a baloldalhoz (1. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Egy jámbor kérdés a baloldalhoz
kerdojel
  Válasz | 2002. július 02. 13:44 | Sorszám: 146
Szoval apuci nem tudott, es unatkozott. Erdekes hattertortenet egy hozzaszolashoz...

sotetbunkokerdojelbacsi

alphanumericus
  Válasz | 2002. július 01. 10:40 | Sorszám: 145
Jó. Kérdés persze, hogy akkor mire járatjuk a szánkat?

Becsületes spionok, emberséges nácik, altruista nyilasok, humanista ávósok - biztos van (volt) ilyen. Abban azért talán egyetérthetünk, hogy túlnyomó többségük nem volt túl pozitív figura.

szentistvánjobb
  Válasz | 2002. június 25. 22:25 | Sorszám: 144
Kedves cr...nagyonszépenkérlekváltoztasdmármeganevedet !

A történet:

1956-ban U.J. egyetemi hallgató (aki később a nagynéném lett) tagja volt a Petőfi körnek (ez okból kihallgatták ugyan, de ennyivel megúszta). A Petőfi-kör vezetőjét, P.B.-t viszont bebörtönözték. Az egykori kör-tagok (1957 őszén) nem akarnak hinni a szemüknek, amikor a pesti utcán szembetalálkoznak P.B.-vel. Nagy örömmel veszik körül, de ő, mielőtt viszonozná az üdvözlést, ezt bocsátja előre: "Vigyázzatok, mit mondtok előttem - ÉN MINDENT ALÁÍRTAM ... !"

A történet lényege:

Attól, hogy valaki szerepel a III/III-as listán, még akár hős is lehet (akinek egyetlen "bűne", hogy nem akart elrothadni Kádár börtönében) !

crvena zvezda
  Válasz | 2002. június 25. 22:07 | Sorszám: 143
OFF
Na igen, és az "amennyiben" még hosszabb is, mint a "ha", majd leszokom róla.
ON
Belekavarodtam, az tény, de azért olvasd már el mégegyszer a sztorit, szerinted jó a fogalmazás?
toloba
  Válasz | 2002. június 25. 22:04 | Sorszám: 142
Bezzeg a többi szentírás mi? Tök hiteles.
szentistvánjobb
  Válasz | 2002. június 25. 22:00 | Sorszám: 141
Kedves ... nagyonszépenkérlekváltoztasdmármeganevedet !

/OFF: Az "amennyiben": hivatalnoki stílus.

/ON:

Kicsit belekavarodtál. A lényeg:

Attól, hogy valaki aláírta a III/III-as belépésit, még lehetett hős, akinek egyetlen "bűne", hogy nem akart elrothadni Kádár börtönében.

Atyafi
  Válasz | 2002. június 25. 21:59 | Sorszám: 140
A III/III-as lista hitelessége kérdéses. Viszont könnyedén és hitelesen össze lehet állítani az MSzMP PB és KB tagjainak listáját.
toloba
  Válasz | 2002. június 25. 21:56 | Sorszám: 139
Tudod, az a hozzászólás már Csurka mosdatása.
crvena zvezda
  Válasz | 2002. június 25. 21:49 | Sorszám: 138
Ajjajj, nem nagyon értem - illetve értem, amennyiben ezt akartad írni:

1956-ban P.B.-t, egy rokonomat (akkoriban még egyetemi hallgató volt) - amúgy a Petőfi-kör-vezetőjét - bebörtönözték (a számonkérést megúszta egy kihallgatással). 1957 őszén hősünk, P.B., összefut egy baráti társasággal Pest egyik utcáján. Nagy örömmel veszik körül, de ő, mielőtt viszonozná az üdvözlést, ezt bocsátja előre: "Vigyázzatok, mit mondtok előttem - ÉN MINDENT ALÁÍRTAM ... !"

Most ez nem kötözködés, tényleg nem tudom, jól értettem-e. De ha igen, nos, ebből is látszik, hogy ma már nehéz megítélni bárki tevékenykedését, még akkor is, ha látszólag bizonyíték is van ellene.

szentistvánjobb
  Válasz | 2002. június 24. 19:00 | Sorszám: 137
Ajánlom figyelmedbe:

[Hányan vagyunk ? / 202.sz.]

Idézet:
1994-ben jött a választási sokk. Egy becsületes SZDSZ-párttag (!) barátom - aki az MSZP-SZDSZ koalíció hírére azonnal ki is lépett az SZDSZ-ből - elkeseredésében ezt mondta: "Itt nem egy, hanem hat utódpárt van !"

Ki is elemezte:
- MSZP: akik nyíltan vállalták.
- Fidesz: egykori KISZ-funkcik.
- SZDSZ: Kádár baloldali ellenzéke.
- MDF: egykori besúgók.
- ...

Ez, bár kissé (?) illúziórombolóan hangzott, meg kellett állapítanom: Egy poszt-kommunista társadalomban - a fentiek közül - a besúgó a "legvállalhatóbb" kategória ! Egyetlen példa:

1956-ban egy rokonom - akkoriban még egyetemi hallgató - (a számonkérést megúszta egy kihallgatással), Petőfi-kör-vezetőjét, P.B.-t bebörtönözték. 1957 őszén hősünk baráti társasága a pesti utcán egy hőssel: P.B.-val találkozik. Nagy örömmel veszi körül, de ő, mielőtt viszonozná az üdvözlést, ezt bocsátja előre: "Vigyázzatok, mit mondtok előttem ÉN MINDENT ALÁÍRTAM ... !"


- szóval attól még, hogy valaki rajta volt/van a besúgólistán, még lehetett (és még mindig lehet) hős !

alphanumericus
  Válasz | 2002. június 24. 11:31 | Sorszám: 136
Haho! Csak gyorsan, roviden:

Hozzåk csak nyilvånossågra a III/III-as listat! legalåbb ennyit megeremelnek azok, akiket meghurcoltak. Innentol nem kell majd vitatkozni, csak nagyokat fogunk csodalkozni.

Egyaltalan nem erzek majd karorvendo oromet, ha ez megtortenik. Rosszul fogom erezni magam, es irto szomoru leszek. Sokaknak okoz majd ez almatlan ejszakakat.

De ha ez kell a bekehez, a nyugalomhoz, akkor kozoljuk a neveket, de a 3/3 osszes fofunkcianak nevevel egyutt! Aztan - talan - lassan, de nagyon lassan, elkezdhetunk napirendre terni egy olyan korszak folott, ami immaron egy ujabb generacio eletet is megkeseritette (ld. Esterhazy).

Ez megoldas lenne. Szemet, rohadek, adminisztrativ, az egyeni korulmenyeket tokeletesen ignoralo megoldas.

SZONDI EGYIK APRÓDJA
  Válasz | 2002. június 24. 09:00 | Sorszám: 135
Nincs egy hiteles, 56-os multú ember az ellenzéki frakcióban, akinek mondandóját elszenvedett életútja támasztaná alá ???

Rogán Anti jól beszél, mint kommunikátor, de sajnos papirízű valóban a szövege...

crvena zvezda
  Válasz | 2002. június 24. 08:53 | Sorszám: 134
Itt mindössze arról van szó, hogy a jobboldal erős pozícióhátrányba hozta önmagát azáltal, hogy olyan ember vitatkozik teljes mellbedobással egy időszakról, aki át sem élhette azt felnőtt fejjel. Elviekben ettől függetlenül persze lehet igaza is.
Tiborc
  Válasz | 2002. június 24. 08:40 | Sorszám: 133
Egy jámbor kérdés a baloldalhoz

Kedves Dudith András!

Bár tiltakozom a baloldali besorolás ellen, de egy kérdést még idetennék.
Valamely topicban betettem az indexen egy írói vallomást.
Az úr arról nyilatkozott, hogy Csurka István nem köpte be őt, bár megtehette volna.
Azután elnézegettem sörivás közben Csurka István kínpadját az ATV műsorán 2002. június 22. – én este.
Nem vagyok elégedett a válaszokkal. Csurka komolyan vette, nem olyan válaszokat adott, amelyek át tudják törni a tizenkét éves gyermek szellemi korlátit, tehát a magyar tevenéző „lakosság” – (copyright by Horn Gyula ) nem értette meg.
Mint a betelefonáló négy „lakossági megbízott elvtárs” is képtelen volt erre.
Az indexen valami „francescosarde” nick miatt kaptam megrovást egy asztaltárstól: nem ismerem személyesen.
Dehogynem, itt folytatom a válaszomat.
Szóval: A négy „lakossági megbízott elvtárs”, meg az index publikuma több mint négy éve tekeri az imamalmot Csurka III/3 érintettségéről.
Besúgó – sivítják a szépségek
Pedig az SZDSZ, de a Népszabadság, meg a Népszava című „orgánum”, vagy „onanizmus”, - nem igazodok el a sok idegen önkifejezés, vagy önkielégítés között, több, mint négy éve lapít Csurka ügynöki múltja felett. Nem ugattak akkor, amikor mint parlamenti képviselő megkapta papírját.
Tiszta volt.
Nem szenzáció, nem kellett volna Antall idején felfújni.
Pedig az indexes publikumnak meséltem egykoron a rendőrcsizma „utószínének” háromhetes, a színkép minden árnyalatán fraktálosan végigmenő színeváltozásáról!
Nyegle városiak, őket csak demszkyesen pátyolgatták.
Csurka István helyében nem vártam volna meg a seggberúgást, előtte aláírtam volna, utána meg mentem volna a gatyámat kimosni!
A hablatygenerátor asztaltársak és lakosság ebben nem részesült, elképzelni sem tudja, milyen fájdalmas lehet! Nem kívánom nekik, mert nem jó, és ezek a tiszte, becsületes lények - szokásuk szerint- szemből fogadnák, mint a „fair play” lovagjai.

Na, elég a moralizálásból.
„Mi a véleményetek a Magyar Köztársaság miniszterelnökének viselt dolgaihoz? Van valakiben bátorság, hogy az aljasságot aljasságnak nevezze? Van legalább egy legény közöttetek? „
Kedves András!
Keletkezési évszámok nélkül bontsuk fel a viselt dolgokat:
- a romantika érthető, kinek ne lennének álmai?
- A kamasz romantika érthető, menthető, nekem is voltak. A probléma ott kezdődött, amikor ötödéves szobatársam belépett a pártba. Érthető?
- Tiszti kinevezés előtt, mint párttag bemószerolni a kollégákat; ezt nem értem. Ez az aljasság, és ennek bevallásához nem Mónika engedélye kell. Itt végződik az ember, és itt kezdődik a karrierista. Ez az aljasság, csak azt nem értem, hogy ezt miért nekem kell szóvá tenni.

Írtam a Gergő gyerek szüleinek partizán múltjáról, azt hiszem, igaza van azon asztaltársaimnak, akik nehezen érthetőnek tartanak.
Pedig ez is viselt dolog, nem követtem el vele titoksértést.
Ennyi.
Tiborc

Tappancs
  Válasz | 2002. június 24. 08:11 | Sorszám: 132
Most üt vissza, hogy Rogánt kis taknyosozta a hiszteroliberális sajtó. A "kis taknyos" lett a parlamentben a partnere a "nagy taknyosnak". Persze, hogy jobban esne a ballibnek, ha egy nagyobb kaliberű fideszes mogyorózná D-209-esüket
crvena zvezda
  Válasz | 2002. június 24. 05:07 | Sorszám: 131
Hát ez az, hogy olvassák. Márpedig ha olvassák, azt valaki előbb meg kellett, hogy írja - na most mások szavaival emelkedett hangnemben vitázni már rég rossz. Anti egy kicsit komikus, ezt még 'kádárnépe a lakótelepen' is érzi, bár nem tudom, ki a 'kádárnépe a lakótelepen'. Remélem nem az mszp szavazóira gondolsz, mert akkor megértem, hogy Rogán(?) korleíró szavait is fenntartás nélkül elfogadod.
Kengurú
  Válasz | 2002. június 23. 22:31 | Sorszám: 130
Nem egészen értem a derülés okát! AZ a harmincéves - meg sok ezer hasonló - lényegesen többet TUD a KGB működéséről, mint az egész kádárnépe a lakótelepeken. Miért? Mert a harmincévesek már megtanultak olvasni!
noway
  Válasz | 2002. június 23. 20:47 | Sorszám: 129
Bocsánatkérés Medgyessy módra: "Talán hibát követtem el akkor, amikor a közvéleménynek nem egészen világosan és egyértelműen mondtam el, hogy mi történt a múltban."
Lassan jöhetne már egy miniszterelnök, aki képes azt mondani, hogy "bocsánat, hibáztam". Tényleg olyan nagy dolog ez?
armagnac
  Válasz | 2002. június 20. 16:07 | Sorszám: 128
Azért ez egy ügynök szájából nem hangzik túl őszintén
crvena zvezda
  Válasz | 2002. június 20. 16:02 | Sorszám: 127
no az azért nem úgy volt
mintegy atyáskodva, amolyan marketingesként megemlítette, hogy nem túl szerencsés dolog az ellenzék részéről, hogy egy harmincéves (amúgy értelmes, tehetséges) sráccal ecsetelteti, milyen szörnyű KGB rémuralom volt a hetvenes-nyolcnanas években, mert ezt még én is megmosolygom.
armagnac
  Válasz | 2002. június 20. 15:44 | Sorszám: 126
Höhö, Aczél Acsádi Endre a népszabadságban kiosztotta Rogánt, hogy az öreg ügynökbácsikra tisztelettel kellene felnézni és büszkének kellene lenni rájuk, a kis pisiseknek. Ejnye! És a kádár rencer igenis jó volt...
Cirus
  Válasz | 2002. június 20. 14:29 | Sorszám: 125
Ilyen frappánsan soha nem tudta volna egyedül megfogalmazni.
jobb_egyenes
  Válasz | 2002. június 20. 13:09 | Sorszám: 124
Nekem csak az volt gyanús, hogy az alábbi szövegrészletet
Idézet:
Igen, kémelhárító tiszt voltam. Ez igaz.

a D-209 miért papírról olvasta fel?
Kovács nyomta a kezébe?
kerdojel
  Válasz | 2002. június 20. 11:39 | Sorszám: 123
Lehet, hogy most talalom fel a spanyolviaszt, de ma delelott, szigorlat kozben eszembe jutott egy erdekes elmelet, miszerint az elozo miniszterelnok igazat mondott, amikor kijelentette: "... torvenytelenul, kozpenzen, titkosszolgalati modszerekkel figyeltek meg az ellenzeket az elozo kormany idejen."

Csak eltevesztette az idopontot.

sotetbunkokerdojelbacsi

Cirus
  Válasz | 2002. június 20. 09:49 | Sorszám: 122
off
Igen igen.
Jövő héttől kénytelen leszek őket nélkülözni, úgyhogy kihasználom ezt a rövid kis időt...
on

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola