Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Security - kozák mintára

   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Security - kozák mintára
iszalag
  Válasz | 2003. június 30. 21:09 | Sorszám: 3
Nehéz dolog ez. Mindkettőtöknek igaza van, én úgy érzem. Helyzettől függően.
galahad
  Válasz | 2003. június 30. 21:06 | Sorszám: 2
Hat igen azok a bekes kozak idok..Harcolni vigadni majd meghalni..Persze a pravoszlav hiszekegyrol lehetett szo.bar voltak mas vallasu kozak hettmannsagok is.
szentistvánjobb
  Válasz | 2003. június 30. 21:02 | Sorszám: 1
Válasz erre: http://forum.gondola.hu/cgi-bin/ultimatebb.cgi?ubb=reply&f=2&t=002335&replyto=000049

Kedves terra !

Szerintem ez a dolog nem "oldal"-függő: Hazudni egyik "oldal"-on sem szabad(na).

Ha a Gondola zárt fórum lenne, semmi "adminisztráció"-ra sem volna szükség. Mi, törzstagok kiismerjük a hazugot, nem állunk vele szóba, az előbb-utóbb lekopik.

Ez pont olyan, mint ha a kertemben hiányzik a vízóra-akna fedele, azt én és a családom megjegyezhetjük és még sötétben is kikerüljük.

... De ha az utcán hiányzik egy akna-fedlap (és az önkormányzat huzamosabb ideig más, voksok szempontjából jövedelmezőbb témákkal, mondjuk játszótér-építéssel foglalkozik), az embernek egy idő után fájni kezd, ahogy sorozatban látja a gyanútlanul arrasétáló, majd kificamodott bokával tovabicegő járókelőket és kísértést érez, hogy kirakjon egy cédulát: "Gödör ! ... Kerüld ki !"

Én nem akarom megalázni a gödröt ... De harcolni sem akarok vele ... (Egy gödörrel ??)

... Segíteni sem tudok rajta: Futóhomok ... Amit beleszórnak, újra és újra nyom nélkül eltűnik benne ...

Hányan lettek valóban igazak és szentek attól, hogy hazugnak nevezték őket ?

... Nincs statisztikám arról, hogy kik mitől lettek szentek ... ... Ezt a zen-buddhizmus és az én gyereknevelési elveim szerint is ad hoc találékonysággal, pl. a meghökkentés eszközével (vagy annak az ellenkezőjével) lehet elősegíteni ...

szentistvánjobb
  Válasz | 2002. június 27. 18:53 | Sorszám: 0
A cári időkben a kozákok kb. olyan önállóságban éltek, mint a mi hajdúink.

Aki egy kozák táborhoz/faluhoz közeledett, azt az őr megállította, és fölszólította, hogy mondja el a "Hiszek egy ..."-et.

Ha a delikvens elmondta - akkor beengedte: Testvér volt, megosztotta vele a szállását, kenyerét ...

Ha nem ? - Nem volt "retry" ...

Időzóna: CET  

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola