Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Egyszerű szeretet. (1. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Egyszerű szeretet.
iszalag
  Válasz | 2005. október 10. 12:57 | Sorszám: 103
Az Istenhez a legközelebbi út a szeretet ajtaján vezet, a tudomány útja fölötte lassan visz oda.
Angelus Silvius

=egy csodás honlapról http://tau.hu/files/idezetgyujtemeny.pdf

iszalag
  Válasz | 2005. október 10. 12:52 | Sorszám: 102
Idézet:
Az Elet a Szeretet tokeletes megnyilvanulasa.
Ha az eletforma nem is tokeletes,az nem zarja ki azt hogy az Elet
tokeletes.Minden lenyben a szeretet magva jelen van.
Metafizikai,normalistol szakadt allitasnak hangzik,de aki ismeri Istent,tudja hogy ez a valosag:a Szeretet bennunk van,az Elet bennunk van,mi e Szeretetben kell szeresunk,mi e Eletben kell eljunk,annak a tenynek a tudataban hogy Van hogy tovabb adjunk-Szeretet es Eletet-
amit meg lehet tenni tobb forma latal:direkt uton,vagy muveszet,alkotas,egyeb altal.

találtam, "csakúgy" http://www.palackposta.net/cgi-bin/allmsgs.cgi?frommsg=261
iszalag
  Válasz | 2005. október 10. 12:47 | Sorszám: 101
még toloba is tud(ott) szeretetreméltó lenni elvétve..
szentistvánjobb
  Válasz | 2002. november 22. 23:32 | Sorszám: 100
Tévedsz ... Leomlottak a félelemből, hazugságokból, besúgásból épített falak ...
La salle
  Válasz | 2002. november 22. 21:19 | Sorszám: 99
A szeretet,azt hiszem most devalvalodott Magyarorszagon,es atvaltozott egy masfajta kuzdelemme ((
szentistvánjobb
  Válasz | 2002. november 22. 20:32 | Sorszám: 98
Kedves Gyöngy !

/"A szeretet sokszor védtelenné tesz, kiszolgáltatottá válhatsz a jóhiszeműséged, jóakaratod miatt. Mindig találhatsz olyanokat, akik ezzel visszaélnek. Veled még nem fordult elő? Mit éreztél akkor?"/

Rohadt egy érzés ... Mit tettem ? - Visszahúzódtam ... Egész idén tavaszig. Bejártam a munkahelyemre és jól elvoltam a családom körében. Még a Kossuth térre sem mentem el (... ott egyszer már lőttek "ránk" ...)

De a Kossuth térről áradó szeretet magával ragadott. Felszabadultam.

/"Tudtál-e hinni még a szeretet erejében?"/

Sokáig nem hittem a szeretet erejében. Azt hittem, az afféle jön-megy érzelem. A beton: az az igazi maradandó dolog ...

Aztán a MOM-gyár megingathatatlannak látszó betontömege szétporlott ... a tenyeremben pedig még mindig itt van harminc éve halott nagymamám tenyerének érintése ...

/"Mersz-e még egyszer "balek" lenni?"/

... Most _már_ merek ... Bátorság, kedves Gyöngy !

la
  Válasz | 2002. november 22. 20:19 | Sorszám: 97
Mily igazat beszélsz...
szentistvánjobb
  Válasz | 2002. november 22. 20:14 | Sorszám: 96
/"miből gondolod, hogy asszimilálódni akarnak?"/

... nem akarnak asszimilálódni ... sőt, mi több: mi sem _akarjuk_ őket asszimilálni - ez egy akaratlan "mellékhatás": ... a belőlünk sugárzó szeretet olyan erővel hat rájuk, hogy az ellenállhatatlan ...

/"és ha ugyanolyan büszke román, szlovák, &c. &c., mint amilyen büszke magyar te vagy, arra mit lépsz?"/

... Isten éltesse őket sokáig, egészségben !

/"és mi van, ha a románok, szlovákok, &c. &c. is gondolnak egyet, és nekiállnak "felébreszteni" holmi "asszimilációs vágyakat"?"/

... Az asszimiláció magyarul hasonulást jelent ... ha bennük éppily élő szeretet lobog: szívesen válok hasonlóvá velük !

karmincza
  Válasz | 2002. november 20. 02:34 | Sorszám: 95
Ellenállhatatlan vonzerővel kell az irántunk érzett ASSZIMILÁCIÓS vágyat bennük fölébreszteni.

miből gondolod, hogy asszimilálódni akarnak?
és ha ugyanolyan büszke román, szlovák, &c. &c., mint amilyen büszke magyar te vagy, arra mit lépsz?
és mi van, ha a románok, szlovákok, &c. &c. is gondolnak egyet, és nekiállnak "felébreszteni" holmi "asszimilációs vágyakat"?
nnnna, csak úgy kérdem...

karmincza
  Válasz | 2002. november 20. 02:20 | Sorszám: 94
Hogyan tudsz valakiről gondoskodni akarata ellenére? Mit tudsz tenni valakiért, akit szeretsz, becsülsz, de ő maga ebben nem akar közreműködni?

ez is megoldható, bár kicsit bonyolultabb

Gyöngy
  Válasz | 2002. november 19. 21:24 | Sorszám: 93
Kedves szentistvánjobb!

A szeretet sokszor védtelenné tesz, kiszolgáltatottá válhatsz a jóhiszeműséged, jóakaratod miatt. Mindig találhatsz olyanokat, akik ezzel visszaélnek. Veled még nem fordult elő? Mit éreztél akkor? Tudtál-e hinni még a szeretet erejében? Valójában ezek a helyzetek a próbakövei a szeretetre való képességnek. Megmarad-e a jóhiszeműségre való hajlamod? Megmarad-e benned a bátorság: szeretni - nem az emberiséget, hiszen nem Isten vagy, hanem egyes embereket, és ez az "egyes" jelenthet nagyon sokat is. Mersz-e még egyszer "balek" lenni?

szentistvánjobb
  Válasz | 2002. november 18. 22:23 | Sorszám: 92
Téma: Közéleti borz
Gyöngy 2002. november 17. 21:56 | Sorszám: 17
Idézet:
"aki igaz szerető ember, abban nem férhet meg a gyűlölet."
Kedves toloba, ebben meg te tévedsz! Aki erős érzelmeket képes átélni, az nagy szeretetre és nagy gyűlöletre egyaránt képes. Sőt, az érzelem tárgya is lehet ugyanaz .

Kedves Gyöngy,

A szeretet és a gyűlölet szerintem is kizárják egymást.

A szeretet nem zárja ki a haragot: Előfordulhat, hogy haraxom a gyerekemre, mert butaságot művel ... Azért haraxom rá, mert szeretem !

Krisztus is haragudott a kufárokra, akik meggyalázták Atyjának templomát.

Megint más kérdés az undor. Ez a vegetatív régióból származik. Akik övön alul hordják a lelküket, azoknál fordul elő a "zsigeri gyűlölet" ...

toloba
  Válasz | 2002. november 18. 21:01 | Sorszám: 91
Kedves Gyöngy!
Együttérzek Veled, de nagyon nehéz kérdéseket tettél fel.
A szeretet sokmindenen átsegít, lelkiekben, de fizikailag sokszor képtelen. Légy erős!
Üdv.
Tibor/toloba
Gyöngy
  Válasz | 2002. november 18. 20:45 | Sorszám: 90
A szeretet mindenen átsegít. Az időhiányon is? A távolságon is? Hogyan tudsz valakiről gondoskodni akarata ellenére? Mit tudsz tenni valakiért, akit szeretsz, becsülsz, de ő maga ebben nem akar közreműködni?
terra
  Válasz | 2002. szeptember 30. 17:53 | Sorszám: 89
Az én Bibliámban (Szent István Társulat 1992) többesszám van. Nem is igazán értettem, hogy miért.
Köszi, hogy felhívtad a figyelmemet.
Zsíros B. Ödön
  Válasz | 2002. szeptember 30. 12:26 | Sorszám: 88
Ki
"(Egyébként figyelted, hogy a Sátán istenekről beszél, többes számban? ) "

Egyes számban beszél. Legalábbis egyesszámban fordították le arámról.

Be

Gyöngy
  Válasz | 2002. szeptember 29. 20:25 | Sorszám: 87
Ment hozzád mél . Előre is köszönöm a választ.
terra
  Válasz | 2002. szeptember 29. 19:58 | Sorszám: 86
Kedves (szeretet) topic-lakók!
Szeretni felhívni a figyelmeteket a Nemzetőr 3. számának 12-13. oldalára. 80 %-ban olyasmiről szól, amiről ebben illetve a Szeretet topicban értekezünk (szeretetről alázatról, megbocsátásról, egészséges gondolkodásról).
Különösen tetszett az "Ahogy gondolkodsz, olyanná válsz" című cikk. Szinte egy az egyben arról ír, amiről én írogattam. Érdemes elolvasni, jó és érthető összefoglaló a témáról.
Üdv. Terra
terra
  Válasz | 2002. szeptember 28. 17:26 | Sorszám: 85
Írjál mélt.Ha írsz, válaszolni fogok. (nem biztos,hogy rögtön, de biztosan. )
terra
  Válasz | 2002. szeptember 27. 20:51 | Sorszám: 84
Kedves Onogur !

Hogyne lehetne ! Csak az tud rád hatni, amire odafigyelsz ! (A dolog a másik irányban is működik, mert a jó sem tud hatni rád, ha nem figyelsz oda).
Érzem, hogy most nem hiszel nekem. Mondok egy példát (amit nem én találtam ki, nekem is valami hasonló céllal mondták)! Szóval, most gyorsan próbáld meg felidézni, hogy milyen a karórád számlapja (ne csalj, ne nézz oda !), minden részletre kiterjedően (milyen színű a lapja, milyenek a számok, milyen felírások vannak rajta stb). Azután nézd meg tényleges, hogy tévedtél-e valamiben. Látatlanban mondom, hogy igen. Pedig mindig ott van veled, a karodon és hányszor megnézed naponta?!
Kiválaszthatsz más, állandóan kéznél levő, tetszőleges tárgyat is erre a célra.
Nos azért ne tudod az ilyen tárgyat felidézni, mert nem tulajdonítasz neki kiemelt jelentőséget. Használod, rápillantasz, de semmi több.
MINDEN DOLOG ANNYIRA NAGY, ANNYIRA JÓ VAGY ROSSZ, AMENNYIRE JELENTŐSÉGET TULAJDONÍTASZ NEKI!
Én pl. 300 km-t elautózok úgy, hogy fogalmam sincs milyen táblák vannak az út mentén. A TV-t mostanában be sem kapcsolom ...(itt üldögélek a gép előtt és a szeretetről meg más dolgokról papolok)..., ha meg szól, akkor a hülyeséget nem hallom meg.
Az emberekkel meg ugyanez a helyzet. A hülye embereket azzal intézem el magamban, hogy "Nagy az Isten állatkertje..." és legyintek egyet. Ez általában beválik.
Néha felhúzom magam, mint pl. tegnap kiosztottam egy Kuruc nevű kartács bugáját a Haraxomban. De kiadtam a mérgem, volt-nincs.
Nem Te beszéltél a másik Szeretet topicban holmi Tükörről (tudod Ősspanyolt kioktatva). No a helyzet az életben is ugyanaz. Az emberek azt tükrözik vissza, amit Te sugárzol. Ha az közömbösség, akkor azt. Ha felcukkolva jársz-kelsz állandóan, harcra készen, szinten vonzod magadhoz a provokátorokat.

Ha még ez sem segít, amit írtam, akkor esetleg imádkozzál, az bizotsan nem árt. Figyelmedbe ajánlom azt a kis "négysorost", amit a másik Szeretet topicban idéztem, ha még nem olvastad.

Mások kedvéért is, akik nem olvasták megismétlem:

"Istenem, adj lelki békét annak elfogadására, amin változtani nem tudok,
bátorságot, hogy változtassak amin tudok, és
bölcsességet, hogy felismerjem a (kettő között a) különbséget."

No és ha még ez sem elég?! Tanulni az ellenségtől is lehet! Ajánlom Horn Gyuszi módszerét, rém egyszerű: "Na és?!..." Esetleg legyinthetsz is hozzá egyet, hogy hatásosabb legyen.

szentistvánjobb
  Válasz | 2002. szeptember 27. 19:32 | Sorszám: 83
/"Én nem beszélnék semminemű "visszafoglalásról"."/

... én viszont igen: A lelkeket kell visszafoglalni.

/"SOHA egy másodpercre sem mondtunk le arról, ami a miénk-IS."/

... a tények szomorú dolgok. Nem lesz könnyű. Én idén nyáron voltam először Erdélyben: Aradon és Déván.

... döbbenetes, balkáni állapotokat találtam. Próbáltam magyarul megszólalni. Látszott rajtuk, őszintén szeretnék megérteni amit mondok (nem csak "tettették mintha") ... dehát nem ment.

... Elképesztő a szegénység. De ez a mi "szerencsénk". A szegény emberrel könnyű jót tenni. Teréz anya módszerével. Semmi agitáció, semmi önreklám. Majd neki egyszer bekattan a "jó ember = magyar ember" képlet. És majd akkor Ő AKAR magyar lenni ...

onogur
  Válasz | 2002. szeptember 27. 19:18 | Sorszám: 82
Én nem beszélnék semminemű "visszafoglalásról".
Az erdélyi románok közel nyolc évszázada élnek ott, ahol élnek. Nekik ugyanolyan hazájuk Erdély, mint nekünk, legfeljebb párszáz évvel később érkeztek az adott területre.
Azért sem szeretnék "visszafoglalni", mert véleményem szerint SOHA egy másodpercre sem mondtunk le arról, ami a miénk-IS.
Valahogy meg kellene egyeznünk a románsággal, úgy, ahogy Svájcban ez már működik.
Ha a háromszéki magyar CSAK annyiban fog különbözni a Vas-megyeitől, hogy az adóbevallását nem az APEH-nak hanem a bukaresti adóhivatalnak küldi el...akkor nem lesz probléma.
szentistvánjobb
  Válasz | 2002. szeptember 27. 19:04 | Sorszám: 81
/"HAZASZERETET"/

Már egy helyen "osztályoztam" a szeretet-fokozatokat (ez "tudománytalan" dolog, nem rójatok meg, ha következetlenségen kaptok ...)

0. fokozat: EGOizmus. Ez a szeretet abszolút minimuma. Még a "nőm" vagy "pasim" is pusztán használati tárgy.

1. Család-szeretet. Ahhoz hogy valaki gyereket vállaljon már az ÖNZETLENSÉGnek egy minimális fokára el kell jutnia.

2. Hazaszeretet. A család-szeretetbe még belejátszanak atavisztikus (biológiai) ösztönök. A hazaszeretet olyan magasabb, tisztán szellemi szint, amikor - pl., leginkább - a közös nyelv okán vagyok képes akár az életemet is áldozni a honfitársamért.

3. Keresztényi szeretet. Hát igen. Erről már a "Nemzeti liberalizmus" topikon füstölögtem, hogy nagyon nehezen fogok fegyvert arra a tótra, akivel egy templomba járunk ...

4. "A" szeretet. A középkorban még a "keresztényi szeretet" jegyében fegyvert fogtunk a muszlimokra. (Remélem, hogy - az ökumené korában - mindinkább 3. = 4. )

Visszatérve a HAZASZERETET-re. Mivel mi befogadó (majdhogynem "térítő") nemzet vagyunk: Ezért nemhogy lesajnálnunk nem szabad a környező és távolabbi népeket, de még a közömbösség is kevés - SUGÁROZNUNK kell rájuk. Ellenállhatatlan vonzerővel kell az irántunk érzett ASSZIMILÁCIÓS vágyat bennük fölébreszteni.

Nagymagyarországot nem fegyverrel kell visszafoglalnunk. Mégcsak nem is gazdasági föl(d)vásárlással.

SZERETETTEL !

onogur
  Válasz | 2002. szeptember 27. 19:00 | Sorszám: 80
Kedves Terra!

Nem tudok...nem LEHET úgy tenni, ahogy mondod! Hiszen az embernek egy perc nyugta sincs, folyamatosan támadnak!
Ha az utcán jársz, akkor óriásplakátokkal és kirakatokkal. Ha bekapcsolod a TV-t, akkor reklámokkal és degeneráltnál degeneráltabb filmekkel. Minden szinten, egész pályás letámadás folyik a "Szép Új Világ" érdekében.
Ezek nem a tökfőzelék kategóriájába tartoznak. Ezek nem únják meg a folyamatos "cseszegetést", tehát védekezésre kényszerítenek.
Van, akinek ez a védekezés begubózást jelent, mások "aktívan" zárják ki magukat, a legvehemensebbek agresszív eszközökhöz nyúlnak.

terra
  Válasz | 2002. szeptember 27. 18:48 | Sorszám: 79
Na látod! Tégy úgy a Neked nem tetsző emberekkel, mint a tökfőzelékkel. Előbb-utóbb viszontválasz nélkül megunják a cseszegetést és békén hagynak. Megváltoztatni úgysem tudod őket azzal, hogy "letolod" őket percenként. Minél jobban kiabálsz, haragudsz, ők is annál jobban kiabálnak és haragszanak.
Ha mindenáron azt akarod, hogy valaki változzon meg, akkor legfeljebb az "én" módszerem lehet hatásos. Beszélni arról, amit tudunk amit érzünk, hogy a másik is érezze, hogy ez tényleg jobb, érdemes "ellesni", megváltozni. De ekkor sem Te változtatod meg őt, hanem ő saját magát.
Az "én" módszerem elég áldozatos és szívós munkát igényel, és csak akkor van értelme, ha érzem, hogy "vevő" rá valaki. HT nem biztos, hogy ilyen, biztonság kedvéért maradjunk a tökfőzelék variációnál.

"Hordalék" : amit írtál, abból az derül ki, hogy nem olvastad el (figyelmesen), amit írtam. Ne tagadd meg a hordalékodat, mert az attól ott van (mindenkinek van!)és magad "termelted" az évek során.

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola