Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Lovas István takarékosan bánik az igazsággal...:O) (5. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Lovas István takarékosan bánik az igazsággal...:O)
toloba
  Válasz | 2003. február 20. 22:50 | Sorszám: 303
Nem no man's land, Törökbálint közigazgatási helye.
Macisajt
  Válasz | 2003. február 20. 21:14 | Sorszám: 302
" makrélarák létezésének bizonyítására több fórumon is próbálkoztak a Lovi fan-ek."

Mondjuk ez a fenti is nehezen hihető...
De: Fispánnak valószinüleg elkerülte a figyelmét, hogy ugyanott a Magyar Nemzetben a következő héten Lovas helyreigazitotta saját magát, illetve a makrelarákot a (helyesen) garnelarákkal...

Más: azt pedig már én írtam le az Indexen réges-régen a budaörsi Corával.
Hogy Budaörsön valóban nincs Cora. Van viszont hivatalosan Törökbálinton , valójában a Törökbálint és Budaörs közötti
"no man"s land" területen... Megközelithető autóbusszal a budaörsi végállomásról...
Tehát sokan budaörsinek ismerik ( és emiatt még nem volt botrány.. ). Tény hogy a hivatalos neve Cora Törökbálint.

És látom a Barcsot megint csak óbégatja, forrás nélkül, tuti hogy ez is büdös, mint a Nakatenus-a avgy Kósertés elvtársnő pere Bayer ellen...:-O)

Nahát

pvcpadlo
  Válasz | 2003. február 20. 19:26 | Sorszám: 301
:O) a makrélarák létezésének bizonyítására több fórumon is próbálkoztak a Lovi fan-ek...:O)
Brehm kiadója egy láda Don Perinin-t ajánlott föl állítólag..:O)

BARCS SÁNDOR-...
plíííz..:O)

Don
  Válasz | 2003. február 20. 18:38 | Sorszám: 300
Helyes.
A wécétapló egy kisebbségben lévő, a saját agyával vesztes küzdelmet folytató népfrontos harcos a Szabadság Városából, ahol a kultúrtöbbség ellenére nem érintette meg az elméjét a józanság szele. Talán most már leszáll a "makrélarák"-ról is, két-három hónap után. Fejlődik...
Macisajt
  Válasz | 2003. február 19. 18:42 | Sorszám: 299
Forrás?

Mert most már úgy döntöttem hogy minden hazugságodnak "utánamegyek"...

Nahát

pvcpadlo
  Válasz | 2003. február 19. 18:38 | Sorszám: 298
BARCS SÁNDOR VÉRBÍRÓ... )
Macisajt
  Válasz | 2003. február 18. 20:59 | Sorszám: 297
Ja és ha valaki ellenőrizni kívánná, itt van:
Sheraton-Uganda Kampala <enquiries@adventures.co.za>

Nahát

pvcpadlo
  Válasz | 2003. február 18. 19:34 | Sorszám: 296
Egy 2 400 Ft-os hívás ellenében, bárki megtudhatja hány schilling egy kávé a Sheraton Hotelben...:O)
Némettel, franciával ne próbálkozzatok..kissé meg fognak rökönyödni, hányan érdeklődnek Magyarorszáról..:O) mennyi egy kávé náluk...:O)))
Macisajt
  Válasz | 2003. február 18. 09:40 | Sorszám: 295
Tehát az alábbi Lovas mondat teljesen helyénvaló, az árak jók, az adott ország pénznemében adta meg, mivel arról is volt szó.

Maximum annyit lehetne szemére vetni, hogy elmebetegek,kekeck, pévécék stb. számára nem közölte forintban is a közölt árakat...
Hát én kiszámoltam. )

Tehát ha 1 USD = 1738 UGX
és 1 USD = 225 HUF

Akkor könnyű kiszámolni hogy mennyibe kerül forintban átszámolva Ugandában egy kiló kávé az ültetvényesnél, illetve egy "főzet" a Sheratonban...
Ugyanis az átszámitás az 1 HUF = 7,72 UGX alapján történik...
és így lesz a két szám kb. 20 Forint a kávé kg. ára az ültetvényen, illetve kb. 130 Ft a sheratoni "főzet"...

Nahát

U.I.Lovas igazán alkalmazhatna, hogy olykor gyengyébb képességüeknek fordítsam az írásait.. ))

Macisajt
  Válasz | 2003. február 18. 09:23 | Sorszám: 294
Nos, akkor lássuk az inkriminált Lovas szöveget:

" Ugandában egy kávéültetvényes 150 schillinget kap kávéja kilójáért. A kampalai Sheraton szállodában egy csésze kávé ezer schillingbe kerül. A globalizáció jó. Főleg a Sheratonból nézve. "


És akkor itt vannak a hivatalos ugandai adatok:

Currency:Ugandan shilling (UGX)
Currency code:UGX
Exchange rates:
Ugandan shillings per US dollar - 1,738.7 (January 2002), 1,755.7 (2001), 1,644.5 (2000), 1,454.8 (1999), 1,240.2 (1998), 1,083.0 (1997)
----

Na most: a vesszők/tizedesek körül bizonyosan "bibi" van...

Nahát

pvcpadlo
  Válasz | 2003. február 18. 07:59 | Sorszám: 293
Kiváncsiságból aznap az összes kedves vevőmet megkérdeztem, mol fizetnek schillinggel, és mi a pénzneme Ugandának...?

:O)
sok tájékozatlan vevőm volt aznap...:O)

pvcpadlo
  Válasz | 2003. február 18. 07:56 | Sorszám: 292
Ja, jó.

Mennyünk egy szinttel léjjebb...:O)!

Bár lehet, nem a kút mély, hanem a kötél rövid...

Lovi azon séránkozott, hogy kizsákmányolják a gaz zimralisták a szegény ugandai kávétermelőt..

És , hogy mi pénzt kellett neki _miközben Ugandába kényszerítették a liberálbolsik, üdülni_kávéjára pocséklania..erre fel javasoltam:
hogy LOVINK VEGYEN 140-ÉRT KÁVÉT ÉS LOVINK FÖZZÖN A SZÁLÓ VEDÉGEKNEK A SZOBÁJÁBAN ..:O)

Nna már jobban érzem magam a napi jócselekedet mián..

Légy résen!
Szebb jövőt!

Macisajt
  Válasz | 2003. február 17. 13:34 | Sorszám: 291
" Bizony, az én véleményem az,"

Na...
Az enyém meg más... No meg a Lovasé is.. Mely eltér(t)
az Orbánétól...
És ez így van rendjén...

"Ha Bayer, Lovas, Bencsik, Kerényi, Malgot, Pilhál és a többiek nem lennének, akkor a Ron Werbernek kellene megvennie kilóra néhány ilyen palit. "

Mondtam már: örüljél neki.. )

"De nem mindig örülök annak, hogy önkéntesek rombolják a jöbbközepet, hiszen a higgadtabb politikai közélet mindenkinek jobb lenne. "

Nincs olyan hoy homogén "jobbközép".. Mint ahogy "balközépet" sem látok... Látok egy '80-as MSZMP KB-t és egy 5%-os szélsőséges töredékszavazatos pártot, melynek segítségével hatalomra került.
A jobboldalon meg látok radikálisokat, kevésbé azokat, szóval mindenfélét.
És ha te "higgadtabb politikai közéletet" szeretnél valóban, dobáld ki a Heti hetest, Jusztot, Aczél,
( és még hosszan sorolhatnám) és akkor elhiszem hogy a ballib komolyan gondolja.
Ennek semmi jelét nem látom, csupán azt hogy a mostani kormányzás nem más mint az ellenzék ellenzéke és a napi orbángyűlölet( lásd akár a szombati napot, mikor három vezércikk jelent meg Orbánról a három ballib napilapban
Magyar Hírlap/Bolgár, Népszava/Mészáros , Népszabadság/Tamás Ervin.)
Egyelőre a jobboldalnak a választások óta egyszerüen két alternatívát kináltak "árokbetemetőek": az élethalál harcot vagy a csendes , tétlen megsemmisülést.
És harcban bizony harcosokra van szükség, diplomatákra pedig már csak a ( megnyert csata után) jó békekötéskor.

Te pedig szórakozhatsz is, meg a "rosszmájad is felkacaghat" persze, de egyrészt ezt elég farizeus kacajnak érzem,másrészt láthatóan ballibék már úgy elkúrták,hogy
lesz ez másként is...

Nahát

liberálmensevik
  Válasz | 2003. február 17. 13:19 | Sorszám: 290
Bizony, az én véleményem az, hogy FF beadványának sikere és a többi beadványának kudarca csak úgy hozható összefüggésbe, hogy választásokról szól mindekettő, s ha valahol OV meg akart volna felelni Lovas elvárásainak, akkor bead több óvást, többek között a -sikerre egyedül esélyes- 72%-ot keveslő beadványt.

Ha Bayer, Lovas, Bencsik, Kerényi, Malgot, Pilhál és a többiek nem lennének, akkor a Ron Werbernek kellene megvennie kilóra néhány ilyen palit.

De nem mindig örülök annak, hogy önkéntesek rombolják a jöbbközepet, hiszen a higgadtabb politikai közélet mindenkinek jobb lenne.
A Baja-Szekeres-Nagy Sándor féle háttércsapat addig bátran tehet azt, amit akar, ha a zsidózás-nácizás foglalja le a közéletet.

S ennek bizony nem örülök.
Persze a rosszmájam azért felkacag, ha az ünnepelt médiaemberek égetik magukat, híveiket és vezérüket.

l

enzo
  Válasz | 2003. február 17. 13:15 | Sorszám: 289
Az ugandai Kampalaban miert kellene osztrak schillingben szamolni?az altalanos muveltseghez tartozik tudni,hogy Ugandaban is schilling van...persze,van aki nem tudja
Tiborc
  Válasz | 2003. február 17. 11:40 | Sorszám: 288
Konrád György világhírű magyar író beperelte Lovas István újságírót, aki egy rádiójegyzetben Konrád György életrajzának néhány homályos pontjáról mondta el véleményét.
http://mn.www2.mno.hu/index.mno?cikk=127475&rvt=15
Bizonyíték – de mire?
Konrád György 1974-es levele Aczél Györgyhöz.
Tiborc
Tiborc
  Válasz | 2003. február 17. 10:59 | Sorszám: 287
„Debrecenben, még a Kádárista középkorig hátrált vissza, amikor a kiosztandó mikrofont magánál tartotta, (tudván, hogy ott vagyok)..”
Csak azt nem értettem a beszámolókból, miért volt olyan büdös a teremben.
Lovas István megijedt volna a pvcpadlótól?
Nem segített az ORTT?
„Debrecenben, még a Kádárista középkorig hátrált vissza, amikor a kiosztandó mikrofont magánál tartotta, (tudván, hogy ott vagyok)..”
Osztán mi történt a kiosztandó mikrofonnal?
Lenyúlta Lovas István?
Lenyúlta, mint a lambériát egykoron a PFT törzshelyről az ott vigadozók?
Nem égés ez asztaltársunk?
Tett feljelentést a debreceni rendőrségen?
Irigyli a mikrofont? Debrecenben is van villamos, privatizálni kell a villamosvezetőtől, és akkor lesz pvcpadlonak is.
Világgá kürtölheti, hogy Lovas István apósa is ávéhás!

Az idei adóbevallás megtörtént már, kedves asztaltárs? Nehogy probléma legyen a tavalyival, mert aztat már lenyúlták.
Tiborc

Zsíros B. Ödön
  Válasz | 2003. február 17. 08:17 | Sorszám: 286
[i]a szomszéd szoba lakóit hívja meg..nagyot fog kaszálni a világ legolcsóbb kávéjával..:O)


Te a vendégeidtől is pénzt kérsz?

pvcpadlo
  Válasz | 2003. február 17. 07:34 | Sorszám: 285
BARCS SÁNDOR VÉRBÍRÓ...
pvcpadlo
  Válasz | 2003. február 17. 07:33 | Sorszám: 284
..:O) az denem is 1 000 schilling, a szerző nem utalt arra, hogy nem osztrák schillingről van szó..ráadásul a termelő mindössze 140-etkap érte kilónként.
Ha egy zsugori magyar lovas arra jár..javaslom, vegyen a termelőtől kávét főzze meg a Sheraton Hotelben és a szomszéd szoba lakóit hívja meg..nagyot fog kaszálni a világ legolcsóbb kávéjával..:O)
Macisajt
  Válasz | 2003. február 17. 03:34 | Sorszám: 283
" Miért idéztem volna olyat, ha Lovas párhuzama épp amiatt hamis,"

Mégegyszer.
Mert amit te állitasz, az egy VÉLEMÉNY. Sőt, megkockáztatom, nem is túl helyénvaló, de ez most másodlagos.
Te pedig csatlakoztál a pvc szokásos "kampányához", lásd a topic címét.

"Az 'őrjöngés' nem zárja ki azt, hogy sokan -néha- azt szeretné(n)k, hogy az M1-en legyen Péntek Esti Bayer. "

Az M1-t még nem hallottam, az ATV letiltást annál inkább...
Nem szerettem. Igaz, a műsort sem ( nekem"sok" volt), no de hogy politikai okok miatt letiltsák, az meg végképp nem.

"Nehéz lenne és drága, ha ezt a kontraproduktív lámpavasazást, prolizást, pofonosztást és zsidózást, amit Bayer 1-2 éve előad a ballib lenne kénytelen megfinanszírozni."

Ezt nem értem... Mi az hogy a "ballib lenne kénytelen megfinanszírozni"???
Ha történetesen az M1-n lenne, azt sem a "ballib finanszírozná"...Hanem a magyar adófizetők, akikben bizony ugyanúgy benne vannak a jobboldaliak is...
Ja hogy a történelem furcsa fintora nyomán most a ballib OSZTJA az adófizetők pénzét( köztük a nem ballib adófizetőkét is)? Hát ez bizony pech...


Nahát

liberálmensevik
  Válasz | 2003. február 16. 23:31 | Sorszám: 282
Miért idéztem volna olyat, ha Lovas párhuzama épp amiatt hamis, mert a részvételi küszöb óvásának sikere nincs összefüggésben az OGY választások elvesztésével. Ráadásul FF beadványait 'csalás' ügyben sorra elutasították - noha így kívülről is elég neccesnek látszott az OCÖ választás.

Az 'őrjöngés' nem zárja ki azt, hogy sokan -néha- azt szeretné(n)k, hogy az M1-en legyen Péntek Esti Bayer.

Nehéz lenne és drága, ha ezt a kontraproduktív lámpavasazást, prolizást, pofonosztást és zsidózást, amit Bayer 1-2 éve előad a ballib lenne kénytelen megfinanszírozni.
lm

Macisajt
  Válasz | 2003. február 16. 23:00 | Sorszám: 281
"OV ezt nemigen óvhatta volna meg.. "

A Fidesz sok minden mást tehetett volna.
De olyat nem idéztél, hogy Lovas azt állitotta volna hogy Orbánék "a részvételi küszöb miatt " kellett volna óvjanak... )

"Bayer meg hadd dolgozzon tovább a jobboldal lejáratásán, ha már felvállalták."

Na látod... ) Ez a beszéd...
És akkor vajon mégis miért örjőng állandóan a ballib rajta? ))
Mikor logikád szerint inkább támogatnia kellenne... ))

Nahát

liberálmensevik
  Válasz | 2003. február 16. 21:43 | Sorszám: 280
Idézhetett volt más tényt is, pl. : "sok hó esett"

FF óvásai közül pedig csak a részvételi küszöb miatti panaszát fogadták el - OV ezt nemigen óvhatta volna meg..

Bayer meg hadd dolgozzon tovább a jobboldal lejáratásán, ha már felvállalták.
lm

enzo
  Válasz | 2003. február 16. 21:36 | Sorszám: 279
"1 000 schillinges kávé a Sheraton Hotelben..."
kampalaban,Ugandaban termeszetesen...
1000 ugandai schilling=kb 120ft azaz kb 0.5$
Ez valoban nagyon olcsonak tunik egy Sheratonban...meg ha Ugandaban is...

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola