Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Szdsz-magyar szótár/www.dnp (2. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Szdsz-magyar szótár/www.dnp
toloba
  Válasz | 2002. november 30. 21:23 | Sorszám: 15
Semmi baj!
Bárkivel előfordulhat.
antal94
  Válasz | 2002. november 30. 21:05 | Sorszám: 14
Bocs igazad van.
Figyelmetlen voltam.
Már válaszoltak ...
toloba
  Válasz | 2002. november 30. 20:57 | Sorszám: 13
"Az, hogy kiről mit gondolnak, jelentését veszt, abban a pillanatban, mihelyt hasznot húzhatnak belőle."

Ez bizony egy négy évvel ezelőtti koaláról is elmondható. De maradjunk a szótárnál.
Ha így gondolja a szerző, hát legyen.

Wágner Bettina
  Válasz | 2002. november 30. 20:40 | Sorszám: 12
Nos, mint Turulmadár rámutatott, indexes gyűjtés, a dnp csak a közlés jogát kapta meg. A "nyelvész" szerintem arra akart utalni, hogy egy hazai 'liberális' szerint 3 kategóriába lehet a szavazókat sorolni: antiszemita (Fidesz, MIÉP), hülye (MSZP) és "felvilágosult, toleráns értelmiségi" (SZDSZ). Az más kérdés, hogy ők ezt prolinak mondják-e, vagy hogy velük működnek együt. Szerinted mi volt Kuncze véleménye a neg. kampányról, ill. Orbánné "elléséről"? Szó szerint azt mondta, hogy undorító, és ehhez az SZDSZ-nek semmi köze. Persze furcsán nézett rám, mikor ezen kijelentése után megkérdeztem tőle, kivel kívánnak koalára lépni. Most szívesen megkérdezném, van-e köze neki, mint az egyik korm.párt elnökének a kormány egyik államtitkárához. De ugye kormányváltás volt a céljuk. (lásd lent) Az, hogy kiről mit gondolnak, jelentését veszt, abban a pillanatban, mihelyt hasznot húzhatnak belőle.

Félreértés ne legyen, ezt nem a liberálisokra mondom, hanem a 'liberálisok'-ra. Akik bort isznak, vizet prédikálnak, a tolerancia intoleráns bajnokaira.

toloba
  Válasz | 2002. november 30. 20:30 | Sorszám: 11
Neked is szól a #10.
Nem az SZDSZ az amely proliként definiálja a baloldal szavazóit
toloba
  Válasz | 2002. november 30. 20:26 | Sorszám: 10
Arról beszélek, a szótárról. Az a meghatározás SZDSZ meghatározás?
Wágner Bettina
  Válasz | 2002. november 30. 20:25 | Sorszám: 9
Köszi, ez a frissítésben kissé módosítva fog szerepelni. De lehet, hogy be kellett volna tenni: ld. Medgyessy, Kovács, Lendvai - így talán érthetőbb lenne...
antal94
  Válasz | 2002. november 30. 20:13 | Sorszám: 8
Az begy másik topic.
Ez szótár .
Ok?
toloba
  Válasz | 2002. november 30. 20:10 | Sorszám: 7
Kedves Bettina!

Én is szolgálhatok, ha nem is ötlettel, de észrevétellel:


"baloldali szavazók - tudatlan prolik"

Nos, nem hiszem, hogy ez az SZDSZ szótárában szereplő meghatározás lenne.

Turulmadár
  Válasz | 2002. november 30. 19:44 | Sorszám: 6
Ok, elhiszem.
Wágner Bettina
  Válasz | 2002. november 30. 19:33 | Sorszám: 5
Kedves Turul!
Örülünk, hogy tetszik! Ha valami ötletet (ötletetek) lenne a szótárral kapcsolatban, írjatok nyugodtan, megköszönném...
Wágner Bettina
  Válasz | 2002. november 30. 19:31 | Sorszám: 4
Kedves Turulmadár!
Nem, nem loptuk el, megkaptuk a közlés jogát. Kérdezdd meg fanyűvőt!
antal94
  Válasz | 2002. november 30. 19:12 | Sorszám: 3
Pvc paló = agiprop.ill a hadseregben pol.tiszt.
Turulmadár
  Válasz | 2002. november 30. 19:06 | Sorszám: 2
Milyen eredeti... Ellopták az Index fórumról?
Turul
  Válasz | 2002. november 30. 18:53 | Sorszám: 1
Bár a fentiek bejárták a hálót: négyszer kaptam meg, érdemes látogatni Kenediék honlapját.
Magyar, nemzeti, radikális.
VÉDELMEZ!!!!

és

TÁMAD!!!!

Turul
  Válasz | 2002. november 29. 18:13 | Sorszám: 0
www.dnp:

SZDSZ-magyar szótár

SZAVAK

történelem - "az ÁVH nem alkalmazott erőszakot"

Az alábbi kisszótár egyfajta közgyűjtemény, tekinthető napjaink folklórjának is. Még korántsem teljes, ezért a DNP várja az újabb szócikkeket.


Szavak
adjunktus - tanársegéd

antiszemita - ellenfél (ld. antiszemitizmus)

antiszemitizmus - SZDSZ-es érintettség az ügynök-ügyben

Árpád-sávos zászló (továbbá: koronás magyar címer, nemzeti zászló) - nyilas önkényuralmi jelképek

ÁVH - kommunista erőszakszervezet, amely nem követett el senkin erőszakot

baloldali szavazók - tudatlan prolik

becsületes demokraták - SZDSZ-esek

szélsőjobbolbal - békés demonstrálók

bőrönd - "Hazám, hazám, Te mindenem!"

civil szervezetek - a mi pereputtyunk

Csurka - ld. Hitler, Sztálin, Mussolini, Szálasi

demokrácia - kormányon vagyunk

diktatúra - ellenzékben vagyunk

1956 - kísérlet a szocializmus reformjára

értelmiség - SZDSZ-esek

fasiszta - nem komcsi

fasiszta irodalom - Szabó Dezső, Reményik Sándor, Wass Albert, Szabó Lőrinc, Márai Sándor, Németh László művei

fasisztoid csürhe - az ő pereputtyuk

felheccelt, agresszív tömeg - mindenki, aki nem ránk vagy az MSZP-re szavazott

fideszes cég - magyar tulajdonú cég

FIDESZ-klientúra - nem SZDSZ- és nem MSZP-klientúra, bárki más

függetlenség - amerikai lobby

független szakértő - haver

fővárosellenes - aki nem Demszkyre szavaz

gengszterizmus - döntés megfontolása

gyűlöletbeszéd - 1. a kormány bírálata; 2. fejünkre olvassák a leleplezést és humort

haza - 1. a Föld, illetve ahol a legnagyobb összegű bankszámlám van; 2. Európa; 3. Magyarország

házasság - két azonos, esetleg különnemű felnőtt személy törvény által szentesített anyagi, szexuális, kulturális szövetsége, szerződése

hiteles - az embereink alapították; így pl. van már néhány hiteles 56-os szervezet, köztük a legújabb az "56-os szervezetek konföderációja"

humor - idétlenkedés a regényen, ld. leleplezés

id. "körmös" Bauer - ciki, de az Eörsi haverja

ingyenes tankönyv - három gyermek esetében 44 ezer forint

jobboldali szavazók - látens antiszemiták

Juszt, Aczél, Bolgár - a hazai újságírás nagyjai; miattuk nyereséges az összes ballib lap, és miattuk van olyan sok

kis nyilasok - mindenki, aki nem nyal be csontig a ballib kormánynak, és esetleg felemlegeti annak tavasszal tett választási ígéreteit

kirekesztő - másként gondolkodó

"kódoltan zsidózik" - nem tartozik hozzánk, és még ki is meri nyitni a pofáját

konstruktív kritika - elküldelek a picsába

koronás címer - ld. árpádsávos zászló

korrupció - amiben nem vagyunk benne

közbeszerzési eljárás - 1. majd a Csillag elvtárs kijelöl; 2. minden, csak ne fideszes cég legyen, ld. fideszes cég; 3. olyan pályázat kiírása, amit a multik nyernek majd meg

Közép-európai Egyetem - agymosó janicsárképző

kultúra - 1. igazi, értékes kultúra, például a kábszerfogyasztás kultúrája a keleti országokban; 2. a kereskedelmi tévék; 3. Big Brother

leleplezés - regényírás

lenyúlások - mindennemű pénzösszeg, ami nem a mi zsebünkben van

liberális alternatíva - majd ha mi lopunk...

liberális gondolkodású - önálló gondolkodásra képtelen mezei szadeszos.

lop stop - mától mi lopunk

magyar cég - Magyarországon bejegyzett, külföldi tulajdonú cég

magyarkodó - ld. fasiszta

médiaegyensúly - 1:50-hez baloldali médiaarány

médiaszemélyiség - odamondó ember; bármit megír, megmond, eljátszik, stb., amit megrendelünk; személyének támadása a demokrácia elleni támadás

Medgyessy-bizottság - lélegeztetőgépek helyett azonnal iratmegsemmisítő gépeket vásárolni minisztériumi keretből

Medgyessy, Kovács, Lendvai - komcsik és besúgók, de most rájuk szorulunk

megbékélés - mi úgy gondoljuk

mértékadó értelmiség - mi, ötezren

náci - 1. jobboldali; 2. patrióta

nemzeti közép - D-209 et.

nemzeti zászló - ld. árpádsávos zászló

népgyűlés - 1. utcára vitt politika, árokásás, országmegosztás; 2. haladó személyiségek békés süteményezése a teljes Vörösmarty téren

népzene - Padödö

nyilas lap - nem a miénk

Nyilvánosság Klub - az SZDSZ SZDSZ-e.

objektív - most mondtuk tollba (ld. még 'objektív tájékoztatás')

objektív tájékoztatás - ha a mi seggünket nyalják

Orbán - ld. Csurka, 'Orbán, Pokorni' és Orbánjugend

Orbánjugend - a nemzeti érzelmű magyar ifjúság (a fiatalság túlnyomó többsége)

Orbán, Pokorni - náci beütésű, büntetőeljárás előtt álló bukott politikusok

patkány-náciszagú - az SZDSZ-t bántó

pengefal - építészeti elem egy olyan házon, ahol a liberális családok fotógalériáját is bemutatják "tettesek" címszó alatt >> liberális, vörösterror és megbékélés

Pető, Kuncze, Magyar, Demszky - hazai demokratikus vezetők; ilyenek kizárólag nálunk, az SZDSZ-ben vannak

piaci igény - ami csak a mi újságainkra és műsorainkra lehet (főszponzor: Soros György)

politikai bűnöző - aki nem tetszik az SZDSZ-eseknek

politikamentes iskola - meg kell változtatni a fiatalok történelemszemléletét (ld. történelem címszó)

purparlé - minden olyan tiltakozó demonstráció, amit a jobboldal szervez

református egyház - nyilas párt; ld. még Tőkés László, nyilas lap

sajtószabadság - 1. SZDSZ-es médiauralom; 2. aki nem antiszemita, beszélhet (ld. antiszemita)

Sorstalanság - hontalanság

szabadgondolkodó - Szabad(DSZ)gondolkodó

szalonképtelen - nem is tartozik a brancshoz, útálom is, de más nem jut az eszembe!

SZDSZ-féle liberalizmus - 1. ott beszélsz, ahol én megengedem; 2. azt mondod, amit én megengedek; 3. majd én megmondom, kivel haverkodhatsz; 4. ha nem azt mondod, ami nekem tetszik, antiszemita, kirekesztő, fasiszta vagy; 5. én ordíthatok, balhézhatok, anyázhatok, hazudhatok, kifütyülhetek, naponta bizonyíthatok be rólad marhaságokat, szidhatom, vádolhatom vezetőidet, mert demokrácia van; ha te teszed, csőcselék, kirekesztő, mocskolódó fasiszta vagy; 6. demokrácia van, tehát kritizálhatom vallásodat, nemzetiségedet, szokásaidat, hazádat bárkinek; 7. ha te teszed, antiszemita vagy; 8. ha én szerzek, akkor ügyes vagyok, ha te szerzel, akkor lenyúlsz; 9. én akár az ÁVH-t is felmenthetem; a történelem tanulására nincs szükség, majd én megmondom mi a jó és mi a rossz; talán nem tetszik, amit Kuncze mond?

SZDSZ szavazók - szabadelvű, felvilágosult értelmiségiek

Szabad Demokraták Szövetsége - akik megmondják, hogy kinek mit szabad

szent korona - micisapka > Szent István > Micimackó?

szórakozás - marihuána

szórakoztató műsor - Heti hetes

szubkultúra - olyan kultúra, aminek az értéke elhanyagolható, megkérdőjelezhető, pl. ruházkodásban a bőgatya, gasztronómiában a fütyülős barack

tények - amit MI mondunk meg

tolerancia - a bal-liberális eszmék elfogadása

Tőkés László - miépes

történelem - "az ÁVH nem alkalmazott erőszakot"

tüntetést szerveztünk - csak öten tudtunk felkelni

Vásárhelyi Mária - független médiaszociológus; ld. még független szakértő

vörösterror - liberális megoldás a szebb jövő mielőbbi eljövetelének érdekében; sokan nem akarták ennek a jövőnek az eljövetelét, nekik letépték a körmüket; ma már nem tépik le az emberek körmét; ld. még a liberális, ideológia, utópia címszavakat.

KIFEJEZÉSEK

"a civil szervezetekre építeni kell" - tüntetést szervezünk, ld. tüntetés

"a humor ellenzéki műfaj" - 1. a humor kormánypárti műfaj; 2. ide nekem a Kossuth-díjat is!

"amit a Magyar Nemzet művel, az már több büntetőjogi tényállást is folyamatosan kielégít." - az MN eltért a Gizella utca hivatalos vonalától

"az emberek bíznak bennünk" - majdnem kiestünk a parlamentből

"az élet túlpolitizált" - polgári körös tüntetés folyik

"az értékeket meg kell menteni!" - haldoklik a MaNcs

"a gyerek nem felel a szülők tetteiért" - SZDSZ-es politikus apja, ld. "kommunista párttitkár"

az iskolákban nem támogatunk semmiféle szegregációt - csak a mi gyerekeink járhatnak alapítványi iskolába

"az MDNP (vagy a CENTRUM) végre egy normális és szalonképes jobboldali párt" - ld. "lesz-e végre színvonalas jobboldali sajtó?", ill. szalonképtelen

"a rendőrségnek személyi sérülés nélkül sikerült szétoszlatnia egy randalírozó, vandál csoportosulást" - a Medgyessy-kormány alatt a rendőrök gumibottal verték meg a randalírozó romákat

"a romákkal szembeni, egyre szaporodó rasszista támadások már az EU-csatlakozást is veszélyeztetik" - az Orbán-kormány alatt a rendőrök gumibottal verték meg a randalírozó romákat

"a szervezet nem egészen törvényes" - nem SZDSZ-es az elnök, vagy kisebbségben vannak az SZDSZ-esek

"az SZDSZ a mérleg nyelve" - a mérleg pedig az MSZP maga

az SZDSZ nem egyezett ki az MSZP-vel - "a történetet mindenki ismeri, hogy egy héten keresztül keményen ellenálltunk" (Mécs Imre)

"az USA felhasználja a NATO-t saját céljaira" - a NATO célpontja nem arab ország, ld. "teljesítenünk kell kötelezettségeinket a NATO felé"

"be kell temetni az árkokat!" - pofa be, mert MI vagyunk hatalmon!

"célunk a kormány leváltása" - tökmindegy, hogyan, de hatalomra akarunk kerülni

"demokratikus tiltakozó demonstráció" - műtősruhába öltöző statisztákat bérelünk fel a Kossuth téren, hogy leváltsuk a kormányt

"egyházak közötti diszkrimináció" - a Hit Gyülekezete nem számít történelmi egyháznak

"előnyös megállapodást kötni" - a SZADESZ által felügyelt felségterületekbe állami pénzt nyomni (IHM, OM, Főpolgármesteti Hivatal)

"én nem vagyok SZDSZ szimpatizáns, de..." - SZDSZ-es vagyok, de függetlennek akarok látszani

"EU-konform szabályozás" - érdekünkbe vág

"EU-s ajánlás, amitől el lehet térni" - érdekünkkel ellentétes EU-konform szabályozás

"fantasztikus szellemi kapacitás" - a bunkóknak megint van pénzük

"fasizmusra való tömeges lelki igény" - savanyú a szőlő...

"helyreállt a médiaegyensúly" - minden a mienk

"hiába, a piac törvényei döntöttek" - megszűnt a Pesti Hírlap meg az Új Mao

"jobboldal által megszállt média" - még mindig van vagy 5%-nyi részvételük

"jó konzervatív értékeket felmutató újság" - Népszabadság

"jól látszik, hogy a társadalom felismerte a szélsőséget" - 1. a MIÉP 1%-kal alattunk végzett; 2. igencsak rezgett a léc

"a legfontosabb érték a szólás- és sajtószabadság" - komolyan gondolod, hogy nem a VaÚ meg a Demokrata meg az MF (sőt, a napimaós Magyar Nemzet) stb. körüli iránszagú szittyasereg a gusztustalan?..."

"kommunista párttitkár" - jobboldali politikus apja, ld. "a gyerek nem felel a szülők tetteiért"

"kormányváltó erők" - "hallod, hogy dübörgünk?"

"közcélú kampány indul a Soros-alapítvány támogatásával" - a pénz majd kerülő úton jut el hozzánk...

"lesz-e végre színvonalas jobboldali sajtó?" - amit nem MI írunk, az eleve színvonal alatti

"megélhetési bűnözés" - a jobboldali szimpatizánsokat rabolták ki, nem kell velük foglalkozni...

"megvalósult a társadalmi megbékélés" - befogták végre a pofájukat

"mértékadó külföldi lapok azt írják" - [Vásárhelyi] Maris holnap ér haza; ld. még Vásárhelyi Mária

"mi nem vállaljuk az ezeréves kontinuitást" - Magyarország nem volt, amíg az SZDSZ ide nem ért

"mi toleránsak vagyunk, kivéve az ordas eszméket követőket" - az ordas eszmék azok, amelyeket nem mi hirdetünk

"nem jelentős személyiség" - húha, elevenünkbe tapintott a pasi, el kell hallgattatni

"nem vagyok hajlandó együttműködni a Munkáspárttal, inkább lemondok" - annyira nem vagyok népszerű, hogy már a listáról is kiutálnak

"pártok által szervezett ifjúsági szervezet" - minden, ami nem spontán szerveződött

"sérül a demokrácia" - az emberek mást akarnak, mint mi

"spontán szerveződött független ifjúsági szervezet" - LIFT, Netpárt

"tégy a gyűlölet ellen" - bocs, kicsit habzik a szánk

"teljesítenünk kell kötelezettségeinket a NATO felé" - a NATO célpontja arab ország, ld. "az USA felhasználja a NATO-t politikai céljaira"

"tudjuk, merjük, tesszük" - LOP Start

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola