Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Pofátlan választási csalások! (2. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Pofátlan választási csalások!
Ősspanyol
  Válasz | 2003. január 17. 21:25 | Sorszám: 28
Hülyeség ...! Te is tudod mint én smint Áder is : megyó nem váltja le ilyenért semmikor a 25 wattost.
Ősspanyol
  Válasz | 2003. január 17. 21:23 | Sorszám: 27
Tetszik.... hm. Mindkettö nekem barom randa , és nem Gusztus kérdése s mint írtam Einstein sem az év Caola arca volt. De figyelmen kivül hagytad a kérdésemet ..(nem baj)Tehát mi kb. az igaz mindezekböl - ez a kérdés - mindenféle pártállás nélkül...
orosz_hussalata
  Válasz | 2003. január 17. 15:03 | Sorszám: 26
Áder: Lamperthnek mennie kell ((tudjuk, ez a logos Lamperth))
2003. január 17. 12:13


Kis Ferenc
Lamperth Mónika belügyminiszter nem tehet mást, mint hogy meneszti az Országos Választási Iroda (OVI) vezetőjét, hiszen a Legfelsőbb Bíróság tegnapi döntése is igazolja, az OVI nem tett eleget törvényi kötelezettségeinek a múlt szombati országos cigány önkormányzat megválasztásával kapcsolatban – fogalmazott Áder János, a Fidesz frakcióvezetője délelőtti sajtótájékoztatóján.

A politikus kifejtette: a törvényi előírások és a Belügyminisztérium rendelete alapján a választási iroda felelős a voksolás ügyviteli, technikai előkészítéséért, a szavazatszámlálásért, a rendezvény lebonyolításáért. Hozzátette: az OVI egyik kötelezettségét sem tudta hibátlanul elvégezni. Áder János utalt arra, hogy több száz cigány elektor azért nem tudott elutazni a rendezvényre, mert a meghívón rossz időpont szerepelt. A választás lebonyolítása során pedig számos szabálytalanság, törvénysértés történt, például olyanok is szavaztak, akik erre nem voltak jogosultak, illetve sokan több szektorban is leadták voksukat.

A fideszes politikus szerint a választási iroda tevékenységéért a belügyminiszter is felelős, ezért Medgyessy Péter miniszterelnöknek menesztenie kellene Lamperth Mónikát. Áder emlékeztetett arra, hogy a korábban a pártemblémák kérdésében már az Alkotmánybíróság elmarasztalta a miniszter asszonyt. Megjegyezte: Lamperth Mónika most megkapta a második sárga lapját, amely a futballban kiállításhoz, azaz a pálya elhagyásához vezet.

kaleb
  Válasz | 2003. január 17. 15:01 | Sorszám: 25
Lehet erről is beszélni, de szerintem másik topikban. Itt a "csaltak a választáson, elcsalták a vörösök az egészet. Csaló, hazaáruló banda." c. sokszor hallható felkiáltás a téma.

Azt hiszem, senki nem vitatja, hogy ez a mondat melyik oldalról szokott elhangzani.

kaleb
  Válasz | 2003. január 17. 14:57 | Sorszám: 24
Az ami az USA-ban történt, az egy szégyenletes dolog volt. Büszke voltamm rá, hogy nem nálunk történt. Úgy gondoltam, hogy nálunk ilyen kutyakomédia nem lehetséges. Tévedtem.
cuvee
  Válasz | 2003. január 17. 13:25 | Sorszám: 23
Hogy a "gondolkodó" baloldali/liberális értelmiség mennyire fogadja el "tisztának" a számára nem kedvező választás eredményét, azt volt alkalmunk megtapasztalni az amerikai elnökválasztás után.
orosz_hussalata
  Válasz | 2003. január 17. 13:11 | Sorszám: 22
Ahogy én látom, kétféle baloldali van,
egy gondolkodó
-"Enyém a gyár, magamnak privatizáltam. Persze, hogy a Kovács jó fiú, guba, a gubához. Tőlük kapom a megrendeléseket, amiért finanszírozom a propaganda gépezetüket, amitz médiának hívnak"

és egy akinek nem kell a fejét fárasztó gondolatokkal terhelni, elég neki a viszkikóla
-"Persze, hogy a Kovács a jó fiú. A Kende is milyen szépen megírta: az Orbán diktátor, meg lopnak, meg miattuk emelik most a gáz árát, meg persz orbánbányák. A Medgyessi beszélhetne szebben is, de legalább a virsli, a sör, meg a kölyöknek a vattacukor, az jó vót. Milenáriáius, vagy mi park, kien kell az?"

kaleb
  Válasz | 2003. január 17. 12:59 | Sorszám: 21
Ahogy én látom, a jobboldali értelmiség két részre oszlott. Az egyik a siránkozók tábora, a másik a gondolkozóké.

Az egyik még ma is ismétli, mint imamalom: ezek csaltak, pedig mi 1,5 millióan voltunk a Kossuth téren, és hasonlók. De ma már hallatszik más hang is. Amelyik észreveszi, hogy nemcsak egyszer, de sorozatban szavaz a nép balra, és nemcsak nálunk, hanem ami érdekesebb, a mélyen katolikus, szolidarnosc-os Lengyelországban is. Ennek komoly okai vannak, amit baloldaliaknak és jobboldaliaknak is érdemes lenne megérteni.

cuvee
  Válasz | 2003. január 17. 12:37 | Sorszám: 20
Áder: "Lamperthnek távoznia kell"
2003. január 17. 12:13


Kis Ferenc MNO
Lamperth Mónika belügyminiszter nem tehet mást, mint meneszti az Országos Választási Iroda (OVI) vezetőjét, hiszen a Legfelsőbb Bíróság tegnapi döntése is igazolja, az OVI nem tett eleget törvényi kötelezettségeinek a múlt szombati országos cigány önkormányzat megválasztásával kapcsolatban – fogalmazott Áder János, a Fidesz frakcióvezetője délelőtti sajtótájékoztatóján.

A politikus kifejtette: a törvényi előírások és a Belügyminisztérium rendelete alapján a választási iroda felelős a voksolás ügyviteli, technikai előkészítéséért, a szavazatszámlálásért, a rendezvény lebonyolításáért. Hozzátette: az OVI egyik kötelezettségét sem tudta hibátlanul elvégezni. Áder János utalt arra, hogy több száz cigány elektor azért nem tudott elutazni a rendezvényre, mert a meghívón rossz időpont szerepelt. A választás lebonyolítása során pedig számos szabálytalanság, törvénysértés történt, például olyanok is szavaztak, akik erre nem voltak jogosultak, illetve sokan több szektorban is leadták voksukat.

A fideszes politikus szerint a választási iroda tevékenységéért a belügyminiszter is felelős, ezért Medgyessy Péter miniszterelnöknek menesztenie kellene Lamperth Mónikát. Áder emlékeztetett arra, hogy a korábban a pártemblémák kérdésében már az Alkotmánybíróság elmarasztalta a miniszter asszonyt. Megjegyezte: Lamperth Mónika most megkapta a második sárga lapját, amely a futballban kiállítás, azaz a pálya elhagyásához vezet.

orszag01
  Válasz | 2003. január 16. 18:34 | Sorszám: 19
Ősspanyol!
Ha neked annyira tetszik Horváth Aladár neked adjuk. Ismered azt a mondást: " ha megnyerte, hagy vigye, nem lesz benne öröme!"
MarcoP
  Válasz | 2003. január 16. 18:19 | Sorszám: 18
Természetesen ki kellene rugni, nemcsak Ficzerét, hanem Ryrtko Emiliát is.

Persze a tavaszi választásokat felülvizsgálni már sajnos lehetetlen, mert pánikszerüen megsemmisitették a szavazócédulákat.

De ez újabb nyomatékot ad a gyanúnak, hogy akkor is csalás történt.

MarcoP
  Válasz | 2003. január 16. 18:15 | Sorszám: 17
Spanyolkám!
Nem értem kérdésedet. Pontosan az történt, amit leírtál, tehát a Fidesz-MDF több szavazatot kapott mint az MSZP, de az SZDSZ segítségével mégis az MSZP alakithatott kormányt.
Hogy mit csinál ilyenkor egy köztársasági elnök? Újabb értelmetlen kérdés, azt amit csinált. Természetesen nem adott kormányalakitási megbízást a Fidesznek.
További kérdéseid ugyanolyan értelmetlenek.
holabda
  Válasz | 2003. január 16. 17:28 | Sorszám: 16
Gyerekek

Ilyenkor nem kene a Ficzeret azonnal kirugni?

Szerintem ez meg a tavaszi valasztasok felulvizsgalatara is jogalapot ad.

radala
  Válasz | 2003. január 16. 17:24 | Sorszám: 15
No kedves ancsilkám ezt megszoptad...
cuvee
  Válasz | 2003. január 16. 16:45 | Sorszám: 14
Idézet:

Újra voksolnak a cigányok
2003. január 16. 16:36
MNO

Tar Zsuzsanna

Megsemmisítette a Legfelsőbb Bíróság (LB) az Országos Választási Bizottság (OVB) azon határozatát, amelyben az a Demokratikus Roma Koalíciót mondta ki a január 11-i, Országos Cigány Önkormányzat (OCÖ) választásának győztesévé. Az LB elrendelte a választás megismételtetését.

A közel egy hete megrendezett voksolás vesztese, a Lungo Drom kedden négy, tegnap pedig egy ötödik beadvánnyal fordult a Legfelsőbb Bírósághoz, amelyekben minden alakalommal állították: választási csalás történt, ezért új szavazás kiírását követelik, míg a legutolsóban a szavazás végeredményét óvták meg.


Mint megírtuk: a január 11-én kezdődő, hajnalig tartó, hangoskodó elektori gyűlésen az újonnan felálló Országos Cigány Önkormányzat (OCÖ) 53 mandátumából 52-őt a Demokratikus Roma Koalíció jelöltjei szereztek meg. A szavazáson budapesti gyűlésen 2700 elektor regisztráltatta magát, de csak 1347-en járultak az urnákhoz. A Lungo Drom választási koalíció nem vett részt a szavazásban, mivel szimpatizánsai elhagyták a termet, miután az OVB megalapozatlannak találta és elutasította a gyűléssel kapcsolatos panaszaikat.
- Reméljük, hogy az ismételt voksolás most már sikeres és eredményes lesz, bár ez csak úgy valósulhat meg, ha nem szól bele a politika - szögezte le Fátyol Mihály, a OCÖ jelenlegi, Lungo Dromos alelnöke.


orosz_hussalata
  Válasz | 2003. január 14. 21:47 | Sorszám: 13
" Mindez a kereskedelmin volt"
Na látod, tudod te mi a baj. Legalább törekednél a független tudósítások megismerésére.
Ősspanyol
  Válasz | 2003. január 14. 21:01 | Sorszám: 12
MarcoP .. Játszd el nekünk azt , hogy mi lett volna ha nyert volna a fidesz .. (mondjuk nekik van 43% , az mszpnek 42,7 , és az szdsz-nek 5,5%)

Na most mit csinál ilyenkor egy köztársasági elnök ? (egy igazi !! )

De ha ezt sem csinálja .. Játszuk el ! Mit csinált volna a fidesz ? Ő van kisebbségben , de mondjuk így is abszurd módon ellavíroz .. Tehát minden neki áll és a kádban is visszafelé pörög attól fogva a lefolyó víz is(ahogy akarnátok ) Mit csinál az igéreteivel , azontúl a rövid idő múlva kamatot emelő jegybankkal ? Áruld el , hogy mi lenne ma ?

Ősspanyol
  Válasz | 2003. január 14. 20:41 | Sorszám: 11
Hát Albert Einstein is baromi ronda volt ... Én az elektori választás beadott képeiből csak azt láttam , ahogy Farkas Flóri örjöngött egy asztalon vagy széken állva sunyin a kamera felé pillantva közben hogy -őt veszi e " -még hangosabban !" utasítva az elötte levö vagy 30 embert "demokráciát !" skandáltatva velük . Tőle távol a többiek a székeken ülve méltantlankodtak az elhúzodó szavazás miatt . Egyszer sem láttam Horváth A.-t üvöltözni és vonulgatni , reklamálgatni stb.. Ja persze ! Mindez a kereskedelmin volt ... Na és mit mutatott a Hír tv ? Állítólag Farkas Flóri Lungo Dromját ugyanilyen "sírnivalóan" választották meg akkoriban .... Miért pöttöm Flóri kőmüves volt komcsikedvenc egy arc ?
MarcoP
  Válasz | 2003. január 14. 17:47 | Sorszám: 10
Kedves ancsil!

Az MSZP maga bizonyitotta be, hogy volt csalás, az újraszámlálás elutasításával.
Ha tiszta a lelkiismeretük, ezzel is égethették volna a Fideszt!
Meg a mellébeszéléssel is. Lampert Mónika parlamenti felszólalásban, az OVI pedig drága egészoldalas hirdetésekben bizonygatta, hogy milyen sokszor számolták újra a szavazatokat a szavazókörletekben.
Csakhoz ez a második fordulóra vonatkozott, amit senki sem vont kétségbe!

Egyébként igaz, hogy nem ezen múlott döntő mértékben a választás, mert ez legfeljebb 1-2%-ot jelentett. A Centrum elvitt 3,5%-ot, a MIÉP 4,5%-ot, a kampány hiánya legalább 5-10%-ot.
Persze igaz, hogy az elcsalt 1-2% is elég lett volna a forditott eredményhez! Ezért sem értem a Fidesz passzivítását.

MarcoP
  Válasz | 2003. január 14. 17:38 | Sorszám: 9
Az Országos Választási Iroda felelősségét súlyosbítja, hogy maga is részt vett a csalásban!
Ugyanis az OVI küldött ki olyan meghívókat, amelyeken hamis dátum volt.
Az is eléggé leleplező, hogy Rytkó Emilia Horváth Aladár mellett állt, és mosolygott mint egy vadalma!

Ha ilyen marad az OVI összetétele, akkor annyit csalnak, amennyit akrnak!

orosz_hussalata
  Válasz | 2003. január 14. 16:35 | Sorszám: 8
Amilyen képeket láttam a választásról, az eléggé nevetséges volt. (vagy inkább sírnivaló)
Ez a Horváth Aladár nem az az arc, akivel a hazai cigányság a megbecsülését ki fogja vívni.
Ősspanyol
  Válasz | 2003. január 14. 16:00 | Sorszám: 7
Ez nem egészen így van , mivel Pokorni a két választás között jelentette a médiáknak , hogy a demokrácia vonalakra többezer reklamáció érkezett ... Egyszer ezt már itt lejátszottuk (többször is) , hogy lett volna idő nagyon sok ügy kivizsgálásra a szűknek mondható határidőben- oszt mégsem tették . Aztán mint ki derült mégutobb hogy x helyen 2x , 3x, illetve volt hely ahol 5x is ujraszámolták a szavazatokat. Ez visszafelé már lejátszhatatlan lett volna már akkor is .. Nem értem hogy akkor a demokrácia vonalakhoz érkezettek tudtával miért fogadta el Pintér törvényesnek és tisztának a választásokat .
karmincza
  Válasz | 2003. január 14. 04:44 | Sorszám: 6
ja, csak abból gondoltam, mert az indexes polgári öntevékenyek egynémelyike meg a nemzetiradikálok igencsak ellene vannak az eu-csatlakozásnak...
Mercurius
  Válasz | 2003. január 14. 04:29 | Sorszám: 5
Miert is kene ? Az MSZP el akarja csalni es megszorja NEM szavazatokkal a szavazast ? Ujat mondasz. Folytasd mert erdekel.
karmincza
  Válasz | 2003. január 14. 04:16 | Sorszám: 4
arra gondoltam, hogy mileyn jó lesz a fidesznek, amikor majd az eu-népszavazés után is lehet egy sort nyervákolni a szavazatok újraszámlálásáért meg hasonlókért...

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola