Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Húszmillióan lehetnénk ... (1. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Húszmillióan lehetnénk ...
szentistvánjobb
  Válasz | 2005. október 18. 07:27 | Sorszám: 94
... Ha nem ilyesmire nevelnék 1esek a lányainkat ...
Apóka
  Válasz | 2003. október 24. 14:45 | Sorszám: 93
Sötét a kép, de ha feketével átfested, akkor sem szebb, sem jobb nem lehet.

Szerintem van biztos fundamentum.

Jelenleg 50 000 családnak van háromnál több gyermeke és 150 000-nek van 3 gyermeke.

Többszázezer családban van két gyerek.

Mindenki léphet egyet és akkor nőhetnek ezek a számok.

Az elmúlt 100 évet meg jobb ha nem dicséred, mert amit most látsz az csak látványban, de nem lényegben tér el a régi időktől. Talán visszavágyod az egykéző, unokatestvér házasságokat kikényszerítő parasztcsaládok világát? Vagy az ötvenes évek óta 40 nm-es lakásokban élő több abortuszon átesett, maximum kétgyerekes háromműszakos szülőkkel működő ipari munkáscsaládok világát tartod a kiútnak?

Ritter
  Válasz | 2003. október 24. 13:22 | Sorszám: 92
En meg azt mondom hogy biztos fundamentumra lehet csak epiteni a jovot,az meg jelenleg sehol..A mai fiatal magyar hazas nem az akik voltak a 30 evekben vagy szaz evvel ezelott!!Ma mar sokan gyermekben nem gondolkodnak,illetve maximalisan egyben..Ez a rakfene!!!
Apóka
  Válasz | 2003. október 24. 12:31 | Sorszám: 91
Nem ismered azt a mondást, hogy "Utoljára a remény vész el"?

Ez meg az én mondásom: Realisták vagy gonoszok vagy depressziósok, de egyikre sem szabad építeni.

Ritter
  Válasz | 2003. október 23. 22:30 | Sorszám: 90
Apoka!!Nincs semmi bajom csak a realitas szekerebe pottyantam bele es az mondatta velem amit mondtam..
Apóka
  Válasz | 2003. október 23. 17:41 | Sorszám: 89
Egy tudós a tudomány bizonnyossága és bizonytalansága szerint fogalmaz.

Persze Vida Gábor szavára szükséges odafigyelni, de egy tudós szavai többértelműek.

A rendszerek alaptörvényeire is oda kell figyelni. Az egyensúly a halál. Vagy növekvő vagy csökkenő folyamatok vannak, gagy fel vagy leépülő stb.

A népessség vagy nő vagy csökken. A kultúránk vagy terjeszkedik vagy zsugorodik. Közbülső állapot nincs. A zsugorodás a halál felé vezet. Ha abszolult értelemben elfogadod az ökológiai potenciál szerinti optimális kihasználás Vida féle 3 hektár per főt, akkor a magyar kultúrát kihalásra ítéled. VAN KIÚT?

Szerintem van, de előbb énekeljetek ti.

Apóka
  Válasz | 2003. október 23. 17:33 | Sorszám: 88
Mi bajjjjod?
Ritter
  Válasz | 2003. október 23. 04:58 | Sorszám: 87
Mi mar nem vagyunk az a duhaj nohajkuraszo nepek mint Arpad idejen igy tanuljunk meg 9 millioan lenni majd megkevesebben,addig amikor az utolso meg elo magyar,kiteszi a tablat hogy kifogytunk,mert ki akartunk ((
Apóka
  Válasz | 2003. október 22. 20:25 | Sorszám: 86
A Vida cikket nem ismerem, de akkor sem stimmel. Ugyanis Magyarországon 5,5 millió ha szántóföld van és a 10 millió ember eltartása az elmúlt 50 évben nem jelentett problémát, sőt még exportáltunk is.
Antlfinger Edvárd
  Válasz | 2003. október 22. 14:54 | Sorszám: 85
A még nálad is műveltebbek azt is tudják, hogy egy csokimárka is van ilyen.
http://www.ritter-sport.de/
Zsíros B. Ödön
  Válasz | 2003. október 22. 06:54 | Sorszám: 84
Vida Gábor minden szavára érdemes odafigyelni!
rafiki
  Válasz | 2003. október 21. 16:27 | Sorszám: 83
Ne csak azt vedd, hogy 1 ha-on mennyi gabona terem,
hanem azt is, hogy a termelt szemét lebontásához
milyen biológiai erőforrások kellenek. Ökológiailag
sajnos a szeméttermelés a limitáló tényező.

A szombati MaNem-ben van egy jó cikk a Vida Gáborral!
Nagyon-nagyon fontos, amit ír!!!

Másfelöl igaz az, hogy a Kárpátmedence a világ egyik
legtermékenyebb helye! Se túl hideg, se túl meleg,
se túl száraz, se túl vizes, jól művelhető talajok,
hagyományok... Nemcsoda, ha másnak is fáj rá a foga!

Apóka
  Válasz | 2003. október 17. 16:48 | Sorszám: 82
Ez a 3 hektáros adat hogyan jön ki?
Zsíros B. Ödön
  Válasz | 2003. október 17. 14:00 | Sorszám: 81
Naná, hogy igazam van!
Ritter
  Válasz | 2003. október 17. 13:15 | Sorszám: 80
Megertettem,valahol igaza is van Herr Bodonnek.En valoban mindig lezengtem,erdekes dolog ez is..Egyn helyben lenni,ulni amugyis keptelen vagyok.
Zsíros B. Ödön
  Válasz | 2003. október 17. 08:32 | Sorszám: 79
Ha nem tudnám, hogy nem vagy mai gyerek, aszinném, hogy a Magyar Bálint féle NAT-on nevelkedtél...
Zsíros B. Ödön
  Válasz | 2003. október 17. 08:30 | Sorszám: 78
Hazuttam. (Mindennek ellent tudok állni, csak a kísértésnek nem.)
Mercurius
  Válasz | 2003. október 17. 05:23 | Sorszám: 77
Lézengő ritter = kobór lovag aki egyik királyi udvarból vándorol a másikba. Amúgy pl. ilyen lézengő ritter Biberach a Bánk Bánból. A szereposztásban is így szokás kiírni.
Ritter
  Válasz | 2003. október 17. 05:05 | Sorszám: 76
Herr Mercurius ugy latom hogy on jol el van engedve szellemileg kerem magyarazza meg nekem hogy Herr Bodon mit ert lezengo alatt???Tan azt hogy kilezengtem a vilagba???
Ritter
  Válasz | 2003. október 17. 05:03 | Sorszám: 75
Na vegre egy komoly ember,eccer azt mondta valaki hogy a vizipolozoknak nagy a talpuk???

Sokszor eszembe jut,hogy valyon a szlovenek is igy rettegnek a kipusztulastol???

Mercurius
  Válasz | 2003. október 17. 03:45 | Sorszám: 74
Nálam is három. És kéretik nem kritizálni. Mert vizpolóztam. A lányom is vizipolózik,a nagyobbik fiam is vizipolózik, a kisebbik fiam is vizipolózik. Szóval nem lúdtalpazni, mert különben dübe jövünk .
Ritter
  Válasz | 2003. október 17. 00:23 | Sorszám: 73
Me Bodon illik read a zokni?
Apóka
  Válasz | 2003. október 17. 00:22 | Sorszám: 72
Nekem egy asszonytól hat.
Apóka
  Válasz | 2003. október 17. 00:20 | Sorszám: 71
A Föld túlnépesedet, de mi magyarok kipusztulunk 200 éven belül, ha nem változtatunk a szaporodási szokásainkon.

A Földnek lehet, hogy jó lesz, ha kipusztulunk, de nekünk semmiképpen sem. Ha meg annyira nagyon aggódtok a Földért legyetek öngyilkosok. Ugye nem lesztek? Innentől kezdve minden dumátok álszent.

akottyabot
  Válasz | 2003. október 16. 13:41 | Sorszám: 70
Sajtóközlemény:
2003. október 16 17 óra 42 perc
dr. M. Péter meg kívánta látogatni Zs. B. Ödönt, ám a vendéglátó a lakásában egy 41 kilogrammos Ő-betűvel fejbeverte. A sértett azonnal meghalt.
Magyar Tényirati Iroda

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola