Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » gázáremelés 2003.okt.15.től (2. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: gázáremelés 2003.okt.15.től
iszalag
  Válasz | 2004. január 15. 23:55 | Sorszám: 5
Takarékosságot! Takarékosságot!
Még soha nem költöttünk ennyit luxuscikkekre... LIP
DNPI - Debrecen http://www.dnp.hu/dnp.php?lang=HU&mode=full&cikk=1737&depth=2


Fotó: tubi.hu

Reménybeli MOL-részvényesek tüntetése az igazságtalan árak ellen
Fotó: tubi.hu

A MOL Rt. tavalyi nyeresége megnyugtatta az addig nyugtalankodókat. A bankok 2003-as rekordprofitja szintén derűlátásra ad okot a részvényeseknek s az őket képviselő képviselőknek. Ugyanakkor elhomályosíthatja történelmi tisztánlátásukat. Próbáljuk meg rekonstruálni ennek fényében egy kedden napvilágot látott, első ránézésre igencsak meghökkentő kijelentés hátterét! Az új pénzügyminisztertől a keddi napon (2004. január 13-án) hallhattuk az örömhírt: milyen jó volt nekünk tavaly, 2003-ban. Hogy még soha ennyit luxuscikkekre, kocsira, lakásra nem költöttünk. Hogy a munkavállalók és a nyugdíjasok milyen jól jártak.

Vajon Medgyessy informálta? Talán még Thaiföldről felhívta a Kenyában időző Draskovicsot, szomorúan panaszkodva:
- Nem tudok egy pofás jachtot bérelni (igazán jól koktélozni csak jachton lehet), két napra előre lefoglalták valamennyit a thaiföldi tengerparton dáridózó magyar nyugdíjasok, akik estére rendszeresen felvedelik az összes koktélnakvalót is. Ezek a fékevesztett nyugdíjasok - a kormányunk által elhozott jóléttől eszüket vesztve - elözönlik a világ legjobb, téli nyaralásra legalkalmasabb üdülőhelyeit. Hát hol fogunk ezután nyaralgatni?

A Kenyában nyaraló Draskovics gyanút fogott:
- Igazad lehet, Péter. Nekem is betett ez a nagy otthoni jólét. Itt is a magyarok miatt kell sorban állni minden kis kényelemért, extráért. Nem is tudok azonnal hazamenni pénzügyminiszterkedni, mert a holnaputáni szafarihoz alig találtam vezetőt. Valamennyit felfogadták már a Jaguárokon, Land Rovereken száguldozó magyar nyugdíjasok és közalkalmazottak. No, nem baj, a jövő héten hazamegyek, és akkor teszünk valamit a baj orvoslására. Ugye, te is arra gondolsz, amire én?

- Igen.

- Kovács azért csak jelentse be, hogy nem állt meg a jóléti rendszerváltás a kormánytagok kedvezményes villavásárlásainál. A jóléti rendszerváltás folytatódik, csak nem úgy, nem itt, nem most és nem mindenkinek. Lendvai Ildikó pedig nagyon lassan, hogy mindenki megértse, nyilatkoztassa ki, hogy a családtámogatások, a szociális juttatások és a fejlesztések nem szenvednek csorbát. Tuti a hatás, neki hinni fognak.

- Öööö...

- Nekem mondod, hogy csődöt, káoszt, leépülést csináltunk másfél év alatt egy jól működő gazdaságból? Hát azt meg fogjuk a nyuszira!

- Tibor, én azt gondolom, hogy a nyuszi az húsvétkor jön, és nem visz, hanem hoz. Öööö...tojást.

- Tojást? Hát akkor pedig itt a László Csaba, és a túl jól élő nyugdíjasok! Különben is, már két hete semmit nem tettünk igazságosabbá!

axe
  Válasz | 2004. január 15. 17:35 | Sorszám: 4
Ez meg a hirtv.hu-ról...

------------

Megjött a gázszámla - A megvalósult jóléti rendszerváltás (publicisztika)

2004. jan. 15., 14:00

Tegnap még nem értettem pontosan, hogy mit is ért Draskovics Tibor pénzügyminiszter az alatt, hogy ŰŰa jóléti fordulat már a múlt esztendőben megtörtént. Mára azonban segítségemre sietett egy jól szabott egyenruhás herold által hozott papíros: a gázszámla. Ránéztem, és rögtön megértettem, hogy ehhez képest tavaly valóban jó volt, ami azt illeti tavaly előtt mégjobb. Hát most már legalább tudjuk, hogy már túl vagyunk ezen a jóléti rendszerváltáson. Ennyi volt.

Hogy kicsit a számokon lovagoljunk nézzük azt a gázszámlát. Tavaly ilyenkor - hozzáteszem farkasordító hidegben - tizennégyezer forintos számlát hozott az antipénzespostás. No, jó, elismerem, hogy házunk némileg huzatos, és a bejárati ajtó felett egy kis résen kilátni az égre, de akkor is. Tavaly óta az a rés nem lett nagyobb 75 százalékkal. Mostani számlánkon ugyanis 24 ezer 500 forint szerepel.

Hát sokminden eszembe jutott hirtelen, mint a viszkireklámban az egyszeri embernek, amikor lepergett előtte élete filmje, amiért érdemes volt élnie. Hiába a gondolat gyorsasága, Lendvai Ildikó olyan lassan mondta, hogy neeeeem leeeeesz gááázááááreeeemeeelééés, hogy még ennyi idő elteltével is teljesen érthető, pontosabban érthetetlen, de mégis. Egy neves jobboldali publicista - bár nem erre -, de azt mondta, hogy: hát kérem, hogy lehet ilyen pofátlanul hazudni. Én nem vagyok ennyire lendületes típus. A jogban használatos bona fidae szelleme lebeg előttem, és kifizetem a számlát. Gondolom Lendvai Ildikó sorstársam is, mert ellenkező esetben lekapcsolják nála a fűtést, és megfagy.

Hogy miért becézik - állítólag - a pénzügyminiszter-jelöltet Drazsénak, nem tudom, de igazán bekaphatna a cavinton feliratúból egy párat belőle, mielőtt hozzáfog a jóléti rendszerváltást követő, 120 milliárdos "kenyai csomag" kidolgozásához, hátha eszébe jut néhány jól formázott választási ígéret.

- benyovszky -

iszalag
  Válasz | 2003. november 25. 19:55 | Sorszám: 3
"A kormány megerősítette, hogy október 15-től a közintézmények számára 40 százalékot meghaladó mértékben emelkedik a gáz ára."
2003.10.08 11:50 MTI http://www.ma.hu/page/cikk/ad/0/59730/1
zividivi
  Válasz | 2003. november 25. 19:50 | Sorszám: 2
l a s s a b b a n kérdezz, hogy odafönt is megértsék, mit is kérdezel!
Micimaci
  Válasz | 2003. november 25. 15:20 | Sorszám: 1
Szerintem 12 %-kal. Legalábbis így emlékszem.
huntil
  Válasz | 2003. november 25. 14:54 | Sorszám: 0
Ki tudja pontosan megmondani, hogy hány % emelkedett a földgázár a 3000m3 feletti fogyasztok részére????

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola