Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » A japán katona még ma is harcol! (1. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: A japán katona még ma is harcol!
Tzu
  Válasz | 2007. november 20. 20:24 | Sorszám: 51
olyan topicot, aminek a Japán/japán szó van a címében, csak én nyithatok
Lajos bácsi
  Válasz | 2007. november 14. 10:48 | Sorszám: 50
Ugyammá. Erre van a megközelítési tilalom...
mackó
  Válasz | 2007. november 14. 10:42 | Sorszám: 49
A böszmén nem lehetne receptorokat bizgerélni? Szívesen venném, ha közelembe kerülne.
Rendes Kis
  Válasz | 2007. november 14. 10:28 | Sorszám: 48
Otthon van a macska, mégis cincognak az egerek!


A félelem a szaglással függ össze, tehát könnyen megszüntethető, ha kikapcsolnak bizonyos receptorokat az agyban, vagyis az egerek akkor is cincoghatnak, ha otthon van a macska - mutatták ki japán kutatók. A Tokiói Egyetem kutatói eltávolították a korábban beazonosított receptorokat a kísérleti egerek agyából, s az eredmény: félelmet nem ismerő rágcsálók, amelyek szaglásszák, cirógatják a macskát, és édesdeden játsszanak vele. A macskát persze bőségesen megetették, mielőtt a műtött egereket a közelébe engedték. A szakemberek már régóta sejtették, hogy a félelem a szaglással áll összefüggésben az állatoknál, ám ez az első kísérlet, amely konkrét bizonyítékkal szolgált ... http://gondola.hu/hirek/55048

Flammarion
  Válasz | 2004. június 16. 03:47 | Sorszám: 47
De, hibáztál.ez egyszer
Flammarion
  Válasz | 2004. június 15. 19:14 | Sorszám: 46
Igen, belegondolva így utólag, te viszont már előre okos voltál , ugyanis valóban megadtad a forrást a számot, és tényleg fő célod nem az MDF és a többiek szereplésének jóslása volt, hanem a kis pártokra leadott szavazatok hatásáról. Abban lényegileg igazad volt. De másodlagosan ott volt mindig különböző formában az MDF bázisának lefumigálása: 127 ezer mint kőbe vésett origo, az olyan megjegyzések, hogy ki is fog szavazni az MDFre :"te, szedlacsek, az öcséd és esetleg Bőrharisnya nénje". Hiába kérted sokszor, bár megadthattam volna előbb is egy számot,100 és 350 között, de csak X ismeretlennel, te viszont konkrét számért erősködtél. Nos , 2004 júnisus 13-án MDf re szavazók: 3500000 - X (ugyanis az MDf bázisa kisebb ingadozással, de folymatosna csökkent azóta is). Az X jelen eseteben a követekezőből tevődik össze, előjellel:

- 98 óta lemorzsolódottak
+ egyéb kis szövetséges párok, vagy máshonnamn lemorzsolódottak (MDNP, kisgazdák, Miép)
- a70/30-as kijelentés, a viatott irényvonal és vezetés, a bal de főleg jobboldali támadások miatt elpártoltak
- az utolsó napokban Orbán és Pokornyi békeségre intő szavai hatására mégis visszatérők száma.

Nos, amennyiben auz így kapott X számot a küszöbelérés és mandátumszerzés szempontjából szertnénk felhasználni, akkor még olyan korrigáló koefficiensekkel is meg kell szorozni , amelyek a futballmeccs, a Forma 1, az időjárás miatt távolmaradók miatt a részvételi arányt befolyásolják. Mivel pedig a részvételi elszántság a felmérések szerint a négy parlamenti párt között pont az MDF nél voltak a legkisebbek, egy esetleges nagyobb arányú részvételnél a többi párt úgy nagyobb népszerűsége, mint nagyobb szavazási hajlandósága során növelte volna a végső számolásnál a %-arányukat, tehát csökkent volna az MDF küszöb-elérési esélye, illetve fordítva, a távolmaradási arány növelte volna, ezzelélis számolni kellett. Ezt a még én sem tudtam kiokoskodni, (mások sem), személyesen én -az ismert felmérések, becslések alapján 40% -os részvételre becsültem a vacilálási inflexiós pontot, ( pont 40% nál kiszámolásos módszerre gondoltam). A részvételi arány uyganis nem volt titkos egész nap, kétóránként , este hatig ment. Most nem számoltam utána, de nincs akadálya, 41-42% részvételnél valószínű a 4.99 . Ez csak becslés, megérzés, nagyvonalú fejszámolás-

Anonimus
  Válasz | 2004. június 15. 18:23 | Sorszám: 45
Idézet:

...te is rosszul mérted fel az MDF várható szavazónak táborát. Megmondom, hol hibáztál.

Elárulom neked, hogy sehol nem hibáztam.

Megmondtam elõre, hogy a mandátumszámítási algoritmus alapján azt nézem meg, hogy igaz-e az az állítás, hogy kis pártokra nem érdemes szavazni. Ez az egyik, amit elõre közöltem. Csak mindenki eleresztette a füle mellett. Azaz jelen esetben mindenki félrenézett. Beleértve téged is.

A következõ, amit leszögeztem, hogy a példákban milyen adatokkal fogok dolgozni. Ez pedig az elõzõ két országgyûlési választásokon a pártlistákra leadott szavazatok száma. Csak mindenki eleresztette a füle mellett. Azaz jelen esetben mindenki félrenézett. Beleértve téged is.

Sokszor hangsúlyoztam, hogy nem prognózis. De mindenki be volt zsongva, s mindenki eleresztette a füle mellett. Azaz jelen esetben mindenki félrenézett. Beleértve téged is.

Nagyon sokszor kértelek, hogy adjál egy másik számot az MDF törzsszavazóira, s akkor azzal számolok. Nem csak téged kértelek, hanem pl. szadlecseket is, aki a nevetséges egymilliós számmal állt elõ. Ha akkor ilyen okos lettél volna, s az MDF esetén ilyen okosan kiszámolod a törzsszavazók számát, akkor én minden további nélkül azzal számolok.

De te ezt akkor nem tetted. Most pedig igen. Ez pedig tipikusan az utólag okosnak lenni esete.

SilentSierra
  Válasz | 2004. június 15. 18:10 | Sorszám: 44
Igen, van pofám, tekintve, hogy az inkriminált hozzászólás előtt neki is címezve értekeztem már a békességről, az összefogás hasznosságáról és hogy nincs szükség a "japán katonák" ellen harcba kezdeni. Ld. #5.

A jogászkodás, hogy név nélkül valakit lehet-e rágalmazni, vagy egyenesen képtelenség, nem érdekel.
Miután találkoztunk IRL is, ezért nem veszem zokon a stílusodat, mivel úgy ismertelek meg, hogy te azok közé tartozol, akik a neten sokkal erőteljesebb stílusban fejtik ki véleményüket, mint szemtől-szembe teszik. Sőt, úgy emlékszem, hogy ezt te egészen szándékosan műveled. Ezért tudlak úgy felfogni, hogy valójában nem akarsz megsérteni.

Nem tartom jó ötletnek, hogy a Fidesz és MDF fanok most kezdjék el egymást nyüstölni és azt hiszem én ezellen mindent meg is tettem. Te nem. Se a mostani hozzászólásodban, se az előzőben. Továbbra is javaslom, ejtsük az ügyet, mert nem használ.

Flammarion
  Válasz | 2004. június 15. 18:01 | Sorszám: 43
Semmi gond, a szinte egyedülálló véleményed helyes volt , hogy nem visz el szavazatot. A számokr avisszatérve, azért te is rosszul mérted fel az MDF várható szavazónak táborát. Megmondom, hol hibáztál. Az 1998-as MDF es listás szavaaztokból indultál ki. (127000) . Ha viszont mmegnézzük az egyéni jelöltekre leadott, több mint 2,5x szeres MDF -es szavazatok számát,ami néhány ezres különbséggel (kb 346 e I forduló, kb 352 ezer II . forduló) azonos volt, miközben a Fidesz -mellékesesen jegyzem meg , aII .fordulós 750 ezres többletet a második fordulóban a már kiesett vagy visszléptetett kisgazda és Miépes jelöltek szavazónak támogatásának köszönhet. legalább 550 ezer szavazat). Tehát az MDF listára leadott küszöbértk körli 127 ezerre szavazat nem ad valós tájékoztatást az MDf akkori bázisáról. A Fidesz többet kapott lsitán, mert nagyon sok szimpatizáns, báraz egyéni prefernciáját megtartotta, a lsitán a Fideszt támogatta,- biztos ami biztos alapon. (több mint 200000). AZ igaz, hogy az MDF folyamatosan veszítette el táborát, 90 végére már milliós nagyságrendben, 98-ig 400 ezer alá apadt, a folyamat tovább folytatódott. de 98-ban nem ment le éppen 127 ezerig. Sokkal jellemzőbb volt a Fidesz területi vagy országos lista-MDF egyéni párosítás, sőt hármas prfrenciák is voltak) (I,.ford) a Fidesz szavazóknál pedig a Fidesz egyéni - Fidesz lista. Természetesen a II. fordulóban kölcsönös támogatás előfordult az egyéni kerületekben, az MDF a Fideszt és fordítva támogatták egymést az esélyesebb javára. De ez nem befolyásolta az MDF stabil táborának számát. AZ MDF úgy 98-ban mint 2002-ben a viszonyalg jól körülhatárolt, de stabil egyéni kerületeiben hozta a mandátumait, az általa indított jelöltek számához képest igen magas százalékban.
szedlacsek
  Válasz | 2004. június 15. 18:01 | Sorszám: 42
A jelen lévők monogramjait közlöm, többre nincs felhatalmazásom:

K.Zs-né
H.F.
SZ.F.
SZ.M. (ez lennék én!)
T.Á.
B.A.
dr. H.L. ügyvéd

és R.Cs. aki fenyegetőzött és "ebolázott"....

Gen
  Válasz | 2004. június 15. 17:57 | Sorszám: 41
És akkor annak mi haszna? Perek, gyűlölködés?
Nem hiányzik ez semelyikünknek. Felejtsük el inkább. "

Mar ne haragudj a stilusert, de van pofad ezt itt leirni, miutan "parttarsad" ragalmazott bizonyitatlanul, nevtelenul es miota rakerdeztem a konkretumokra kussol, mint sz@r a fuben?

Amint megadja az adatokat a gondola szerkesztoseget biztos meg lehet kerni, hogy nezzenek utana a dolognak, kerjenek nyilatkozatot a "fideszes városi prominens vakegér"-tol, ahogy az arokaso kollegad emlitette az illeto politikust, hogy valoban ott jart-e az MDF-nel es valoban fenyegetozott-e, reszegen.

szedlacsek
  Válasz | 2004. június 15. 17:45 | Sorszám: 40
MDF: a kereszténység legyen benne az EU-alkotmányban

NOL • 2003. október 6. 15:34


Amennyiben az Országgyűlés nem veszi tárgysorozatba az MDF négy képviselője által benyújtott országgyűlési határozati javaslatot, hogy az európai alkotmányba szerepeljen a keresztény értékrend, akkor levélben fordulnak a miniszterelnökhöz, hogy képviselje a kormányközi konferencián – nyilatkozta Herényi Károly az MTI-nek hétfőn.

Az MDF parlamenti képviselőcsoportjának ülését követően a frakcióvezető elmondta: a magyar miniszterelnöknek csak csatlakoznia kell azokhoz, akik hasonló tartalmú javaslatot terjesztenek elő az európai alkotmány tervezetéhez, és így talán többséget nyerhet ez az indítvány.

Az MDF részt vesz azon a négypárti megbeszélésen, amelyet Kovács László külügyminiszter kezdeményezett az Európai Unió alkotmánytervezetéhez benyújtandó a magyar javaslatról, amely a nemzeti és etnikai kisebbségek jogairól szól – írja az MTI.

Flammarion
  Válasz | 2004. június 15. 17:39 | Sorszám: 39
No pont ez az. Valóban a győztes mindent visz? 2002-ben nem ez történt. A legkisebbik döntött, bár pillanatig volt kétséges, hogy nincs mérlegelés . De ha 2006-ban a jobboldalon is bejut egy kisebb formáció , akkor nem fordulhat elő, hogy 5-8% os párt erején jóval felül kerül egyedüli tényezőként döntőbírói helyzetbe, ez ellensúly mindössze valós erejéhez közeli befolyást biztosít a kis pártoknak.
Anonimus
  Válasz | 2004. június 15. 17:35 | Sorszám: 38
Idézet:

Orbán Viktor a ligetben,a a kampánynyitón sem elvitelt, hanem "nem érdemes" kifejezést használta a kis pártokra . ...

Lehet, de én engedelmeddel a saját véleményem mondom. Korábban a számításokkal, s ímmár a tényekkel alátámasztott saját véleményemet.

bubu
  Válasz | 2004. június 15. 17:33 | Sorszám: 37
Hát erről az "erős" lobbizásról beszélhetnénk. Nem hiszem, hogy igazán elkötelezett jobbosokon kívül bárkinek is feltűnt.
Allatka
  Válasz | 2004. június 15. 17:30 | Sorszám: 36
Hülyeséget beszélsz, a Fidesz erősen lobbizik/lobbizott, hogy bekerüljön az alkotmányba.
Anonimus
  Válasz | 2004. június 15. 17:29 | Sorszám: 35
Idézet:

Talán jobb lenne eltekinteni ettől a 13-11-től.

Nem én hoztam fel, hogy az MDF hozott mandátumot, és nem vitt. Én csak rámutattam a hibás logikára. Szintúgy nem én próbálom a Fidesz szövetségi politikájának elvetését a mostani választási eredménnyel alátámasztani, hanem SilentSierra. Én csak arra mutattam rá, hogy erre a mandátumra hivatkozni nem biztos, hogy olyan bölcs dolog.

Idézet:

Az országgyűlési választásokon igenis minden eldőlhet azon, hogy egy vagy két jobboldali párt jut be, sőt h egy vagy kettő indul és tud szavazókat szerezni.

Igen, az OGY-választásokon más a szituáció. S ott más a szisztéma is. Ott a gyõztes mindent visz. Itt, az EP-választásokon nem ez volt a helyzet.

Idézet:

Ezért fenntartom h szükség van még legalább egy jobboldali pártra...

Igen. Szerintem is.

bubu
  Válasz | 2004. június 15. 17:28 | Sorszám: 34
Hehe egy igazi keresztény, patrióta, hagyományörző,, európai úniós integrációt hirdető, az úniós alkotmányból Istent kihagyni készülő párt
Kár,hogy ez detto igaz a fideszre is ((
Flammarion
  Válasz | 2004. június 15. 17:25 | Sorszám: 33
Orbán Viktor a ligetben,a a kampánynyitón sem elvitelt, hanem "nem érdemes" kifejezést használta a kis pártokra . Ezt tényleg saját fülemmel hallottam . Bár régebben Pokornyi szakadékba dobott szavazatokról beszélt, de még az se - Fidesz győzelmet feltételezve - nem a szavazok átvitelét jelentette volna a másik oldalra. Az egy mandátumot természetesen a Fidesztől csippentette el, ha valamivel többet szerez (mondjuk a most a Fideszhez átszavazó MDF-esekre gondolok) , akkor sem a kormánypártoktól vett volna el még egy mandátumot. Persze ez csak elméleti lehetőség volt, a nagyobb arányú átszavazás "veszélye"- inkább fönnállt, és ahhoz sokkal kevesebb (kb 6x) átálló kellett volna.
Allatka
  Válasz | 2004. június 15. 17:22 | Sorszám: 32
Na itt a lényeg. Talán sajnos én sem voltam mindig egyértelmű, de azért számtalanszor leírtam már, hogy az MDF tagságának a többsége tisztességes ember, akiket becsülök és ezután is valószínűleg így lesz.

Hanem.
Itt jelenlévő SilentSierra és szedlacsek fórumlakók viselkedése azért bicskanyitogató, mert teljes mellszélességgel kiálltak a Ibolya és társai kampánya mellett, ami semmi másról nem szólt, csak hazudozásról és annak a Fidesznek a rágalmazásáról, aminek ők a politikai létüket köszönhetik.

Itt a tisztességnek adtak egy büdös nagy pofont azzal, hogy bejutottak. És úgy látszik, említett fórumlakók nem akarnak elszámolni azzal, hogy hogy is volt a médiakuratórium ügye, meg hogy is volt a 70-30% ügye. Engem nem az zavar, hogy az MDF szerzett egy mandátumot, mert Olajos Péterről csak annyit tudok, amennyit a Henti Válaszban olvastam róla, és nincs vele semmi bajom. Az az óriási baj, hogy Ibolya igen nagy valószínűséggel feljogosítva érzi most magát a további hazudozásra, engem meg már akkor a gyomorgörcs kerülget, ha meglátom a tévében.

Ne gondoljátok, hogy szó nélkül feledésbe merül az elmúlt két év, amit csináltatok, mert nem fog. El kell számolnotok vele. Ahogy Bayer írta, kéz a kézben elvonultok, háttal az egyre távolodó tisztességnek. És nem volt bennetek annyi gerinc, hogy azt mondtátok volna a 70-30 bedobásakor, hogy no ez már sok. Még csak el sem ismeritek, hogy ez ne lett volna jogos, nemhogy elítélnétek.

És hiába smároltok itt onogurral, elenyésző kisebbség vagytok. Még ezen a fórumon is, kapásból tudnék mondani vagy öt nevet, akiknek hasonló gyomortájéki bajai vannak Ibolyától, mint nekem, csak most nem nagyon nyitják ki a szájukat. Csak azért mondom ezt, mert tudom, hogy azon élvezkedtek, hogy csak nekem megy az agyamra és másnak nem. Nagyon tévedtek. Csak nem mindenki adja ki magából.

A gratulációk meg csak a becsület okán jönnek ki, hasznunk ebből nem lett, ezzel az erővel HKovácsnak is gratulálhattunk volna 2002-ben, hiszen egy összehazudott kampánnyal arattak sikert. Csakúgy, mint Ibolya. Mostmár biztos vagyok benne, hogy ti komolyan nagy eredményként értékelitek ezt és tényleg örültök, de nem nagyon van minek, ez az eredmény éppenhogy meglett, pirruszi győzelem. Ibolya már rég elvesztette a realitásérzékét, úgy látom, ti is. Valószínűleg ezért pendültök egy húron.

Magasról teszek én arra, hogy az MDF szerez egy mandátumot vagy nem szerez, vagy hogy a párt eléri-e a küszöböt. Arra nem teszek, hogy Ibolya ittmarad és folytatja a baromságait. Ezzel van bajom egyedül, de ezzel nagyon.

Nem volt bajom az MDF-fel 2002 előtt egy szál sem, és nem volt bajom a Jobbik pártmivoltával sem. Minden idiótaság, amit ideszórtok arról, hogy nekem kizárólag a hegemónia fontos és nem bírok mást elviselni, baromság. Magatokból indultok ki, de a valóságot nem érzékelitek.

szedlacsek
  Válasz | 2004. június 15. 17:21 | Sorszám: 31
4 .§

A Magyar Demokrata Fórum célja a magyar nemzet és a magyar haza szolgálata. A Magyar Demokrata Fórum a nemzeti hagyományokat tisztelő, a keresztény kultúra szellemi és erkölcsi értékeit valló, patrióta párt. Tiszteli az elődök országalkotó képességét, a haza szabadságáért küzdők eszményeit és áldozatát, a nemzet javát szolgá­ló konzervatív, szabadelvű és népi hagyományok mának is szóló üzeneteit.
http://www.mdf.hu/index.php?akt_menu=520

Mért kell neked másik???

bubu
  Válasz | 2004. június 15. 17:19 | Sorszám: 30
Talán jobb lenne eltekinteni ettől a 13-11-től. Az országgyűlési választásokon igenis minden eldőlhet azon, hogy egy vagy két jobboldali párt jut be, sőt h egy vagy kettő indul és tud szavazókat szerezni. Ezért fenntartom h szükség van még legalább egy jobboldali pártra, mégha az mdfhez nem is ragaszkodom. (egy kisgazda vagy keresztény beállítottságú párt olyan elképzelhetetlen?)
Anonimus
  Válasz | 2004. június 15. 17:14 | Sorszám: 29
Idézet:

Nagyon remélem, hogy a Fidesz változtat hibás szövetségesi politikáján és felismeri, hogy együtt többre tud menni a jobboldal, mint a Fidesz egymagában.

Megint csak, anélkül, hogy helyeselném a Fidesz uniósítási törekvéseit, meg kell, hogy mondjam, következtetésed nem támasztható alá a mandátumszámítás alapján. Ugyanis: Ha történetesen az MDF 4.999%-ot ér el, ugyanúgy 13:11 a jobb-bal mandátumarány, csak akkor a Fidesznek 13 van. Lehet, hogy még jobb is lenne, mert akkor Fidesz-MSZP viszont 13-9 lett volna. Szóval ingatag talaj ez!

SilentSierra
  Válasz | 2004. június 15. 17:13 | Sorszám: 28
Ezt akkor fogom ténynek tekinteni, ha lesz egyszer egy felmérés a Fidesz-tagok között, ami igazolja. Addig a te ismeretségi köröd ezt nem határozhatja meg, mert olyan ember nincs, akinek az ismeretségi köre reprezentatív minta lenne.
A fórum lakóinak véleményét viszont ott olvashatod a mondott topicban.
SilentSierra
  Válasz | 2004. június 15. 17:08 | Sorszám: 27
"Hááát nem tudom. Tény és való az mdfnek most bejött ez a meglehetősen gusztustalan "mi vagyunk a kulturált európai párt a dühöngő őrültek között" kampány..."

-- A Fidesz kampánya sem volt matyóhímzés, de ne minősítgessük egymást. Ami volt, elmúlt. Fontosabb, hogy miként működjünk együtt ezután.

"nagyon remélem, hogy a választási siker után DI is visszatér valódi jobboldali politizáláshoz..."

-- El sem mozdult mellőle. Mivel a választás igazolta irányvonalát, nem is fog. Az egyetlen leküzdhetetlen probléma a Fidesz és az MDF között, ha a Fidesz korifeusai továbbra is az uniópártot erőltetik. A beolvasztás nem hoz eredményt, az önállóságot díjazzák a szavazók. Ez kiderült 13-án. Nagyon remélem, hogy a Fidesz változtat hibás szövetségesi politikáján és felismeri, hogy együtt többre tud menni a jobboldal, mint a Fidesz egymagában.

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola