Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Latinovitsról jelentett a Népszabadság színikritikusa (1. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Latinovitsról jelentett a Népszabadság színikritikusa
Michelle
  Válasz | 2005. január 13. 06:59 | Sorszám: 169
Hát ez disznóság. Ugy látszik én emlékszem rosszul. Lehet, hogy csak sugallta, hogy minden benne van. Talán azzal a kijelelntésével, hogy a megjelenés kapcsán azt nyilatkozta, lám ő senkiről sem irt rosszat.A csaló igazsága.
Jobb lett volna, ha meg sem szólal.
akottyabot
  Válasz | 2005. január 12. 23:27 | Sorszám: 168
Ödön helyett:

Nem ilyen sima az ügy. Ha a jelentést a mai napig nemzetbiztoságilag fontosnak tartják, megismerhetetlen.
Valamint ha nem tévedek, Luzsika egyszer sem mondta, hogy minden jelentése benne van ebben a könyvben. Mert akkor előjönnének azok, akik olvassák nevüket a névkartonon, de nem találják magukat az anyagokban...

Michelle
  Válasz | 2005. január 12. 23:16 | Sorszám: 167
Szevasz Ödön !

Ezen könnyen lebukhat. Ma már bárkik kérheti, hogy nevezzék meg az őt megfigyelő személyt. Ha valakinek ezután jut eszébe megkérdezni, s a megfigyelő MGP, akkor máris borul az az állitása, hogy minden jelentés benne van a könyvben.

Sziriusz
  Válasz | 2005. január 12. 12:27 | Sorszám: 166
#164 után már nekem is egyértelmü...
Zsíros B. Ödön
  Válasz | 2005. január 12. 10:19 | Sorszám: 165
Szerinted az, szerintem?
akottyabot
  Válasz | 2005. január 12. 07:52 | Sorszám: 164
http://www.th.hu/html/hu/jogszabaly/2003_III_tv.html
Sziriusz
  Válasz | 2005. január 12. 07:26 | Sorszám: 163
Ez vajon a Kapu sara szerinted?
Zsíros B. Ödön
  Válasz | 2005. január 12. 07:23 | Sorszám: 162
Pont a "rossz" jelentések hiányoznak.
Michelle
  Válasz | 2005. január 12. 04:57 | Sorszám: 161
Szevasz Ödön !
Mit akarsz ezzel mondani ?
Fel lehet dobni egy ügyet ugyis, hogy később biznisz legyen belőle ?
Én ugy hallottam, hogy minden benne van, még dicsekedett is az öreg, hogy senkiről sem irt rosszat.
Zsíros B. Ödön
  Válasz | 2005. január 12. 04:40 | Sorszám: 160
A KAPU kiadó adta ki. S azután, hogy kiderült az ügy. S valszeg nem az összes jelentés van benne, csak amit megkaptak...
Michelle
  Válasz | 2005. január 12. 04:06 | Sorszám: 159
Nem tudom hallottatok-e róla, hogy MGP összes jelentése megjelent könyvalakban.
Már az is megfordult a fejemben, hogy az egészet a reklám miatt dobta fel valaki éppen most.
barla diak
  Válasz | 2004. december 12. 13:10 | Sorszám: 158
A nyugati balos értelmiséget úgy hívták a komenista elftársak, hogy hasznos idióták. Nagyjából ugyanolyan távolságra voltak az isteni tengelytől.
szalonna
  Válasz | 2004. december 12. 09:15 | Sorszám: 157
A nyugati kommunista pártokat tényleg folyamatosan pénzelte a szovjet. Voltak országok, ahol ez teljesen nyílt volt, a szovjet ujságirók használhatták pl. a kommunista pártok sajtójának infrastruktúráját, cserébe közvetlenül fizették a Moszkvába delegált ujságírókat. (Mindkét akción nyertek: az egyiken nyilvánosságot, a másikon lojalitást). Működött a közvetett pártfinanszírozás is, pl. az Olasz Kommunista Párt részesült a Szovjetúnióval kötött üzletekből. Ezek nem voltak kicsik, pl. a FIAT szerelte fel a Lada autógyárat, és a szovjet mezőgazdasági gépgyártás jó részét. A közvetlenül fizetett politikusok körül pedig ott volt a "balos értelmiség", akiknek a "fizetsége" az volt, hogy nyilvánossághoz jutottak a szovjetek által szponzorált nyugati sajtóban, stb. ahogy a L'Humanité írta: Kleine Fische, gute Fische.
szalonna
  Válasz | 2004. december 12. 09:05 | Sorszám: 156
Ténleg Modor Ádám (tudod, olyan ez mint a Gyurcsány-Gyurcsányi).

Nagy Péter úgy írhatott Szabó-Dezsőről, hogy tudomást szerzett egy Szabó Dezső dokumentum-gyüjteményről, melyet egy általam nem ismert, akkor könyvtárosként dolgozó személy gyüjtött össze. Nagy Péter ügynökként foglalkozott ezzel az emberrel is, és elérte, hogy a gyüjteményt vegyék el tőle és neki adják át feldolgozásra. Azért ez szép, nem?

Molnár Gál Péternél sem válik el az ügynöki és a kritikusi életmű.

Jaszin
  Válasz | 2004. december 12. 00:12 | Sorszám: 155
A jogos tulajdonosától. Rákosiék államosították és mikor vissza akarta ő, vagy az örököse /mindegy, ki/igényelni, Rákosi utódai újra ellopták
Sziriusz
  Válasz | 2004. december 11. 22:10 | Sorszám: 154
Nagyon találó az a bon mot, hogy a '68-as fiatalok fellázadtak az apukák ellen, s azután beültek az apukák bankigazgatói székébe (mondták ezt az elvtársak nálunk a 80-as években)

Azt viszont alig akartam elhinni, hogy a nyugati békemozgalom (pershing, cruise missile <-> SS 20) a guruló rubelekböl élt. Merthogy sokkal többen vettek abban részt - legalábbis a vasfüggöny nyugati felén.

Sziriusz
  Válasz | 2004. december 11. 21:52 | Sorszám: 153
Bocsánat a javításért, de mivel kétszer is írod a nevét, talán nem elütés: Modor Ádám

http://www.irokboltja.hu/index.php?tid=9247&bid=-1 (kösz, szij!)

Nagy Péterröl az jutott eszembe, hogy Szabó Dezsötöl régóta semmi se jelent meg, viszont ö írhatott Róla is.

Sziriusz
  Válasz | 2004. december 11. 21:47 | Sorszám: 152
Kitöl lopták el?
Jaszin
  Válasz | 2004. december 11. 18:26 | Sorszám: 151
Ha már köpködni kell, inkább a pár száz méterre levő Gizella úton tenném, az ellopott székház előtt
akottyabot
  Válasz | 2004. december 09. 23:27 | Sorszám: 150
Tudod volt réges-régen egy kezdeményezésem. Gusztustalan volt, aljas; de megtettük. 1988-89-ben elkezdtem azt megszokássá tenni, hogy ha elsétálok a Thököly úton a román nagykövetség elött, akkor köpjök egyet. Egyre többen cselekedtük.
Ezekkel is ezt kéne tenni.
Jaszin
  Válasz | 2004. december 09. 23:21 | Sorszám: 149
ilyen ország ez
ahol megáll a józan ész, egy velejéig rothadt, szűk réteg diktálja ezt a "morált"
de meg is érdemeljük, ha ilyen birkák vagyunk
Próbálnák ezt megcsinálni x országban /az x helyére hosszú lista helyettesíthető/, úgy rúgnák őket seggbe, hogy zúgnának, mint a győzelmi zászló
mi meg röhögünk pl. a heti tetvesen, satátmagunk megalázásán
akottyabot
  Válasz | 2004. december 09. 22:52 | Sorszám: 148
Az nem szokás. Sajnos. Pedig kéne.
Ebben az országban az a szokás, hogy a spicli/tolvaj/rabló/gyilkos perel, mert megsértették a jó hírnevéhez/jóhírnevéhez (amikor ilyen bírósági papírt kapok, felrobbannék!) fűződő jogait, az erkölcsiségét és sok ilyen hasonló - mocskoknál nem létező - valamijét.
Jaszin
  Válasz | 2004. december 09. 22:46 | Sorszám: 147
és mi van azokkal akiknek az életét ez a spicli tette tönkre ?
azok nem perelhetnének ?
akottyabot
  Válasz | 2004. december 09. 22:36 | Sorszám: 146
Csak csendben jegyzem meg: Fonyódi Péter összeszedte molnár g. p. jelentéseit, szerkesztgette egy kicsit, s ez "A Rivaldafény árnyéka" címmel nemsokára megjelenik.
A perekhez ügyvédeket keres a kiadó.
Ritter
  Válasz | 2004. december 05. 02:10 | Sorszám: 145
balamber!!En megertelek hogy a Te sorsod nem volt regenyes,es en sem akartam magam kiemelni,de en ebben a ki kinek jelentett dologban nem mint Canadaban elo vandorfenykepesz voltam bent,hanem hus ver ember buddy!!Es ez egy nagy differencia!!

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola