Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Hogyan aláztak meg egyszerű munkavállalóként? (1. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Hogyan aláztak meg egyszerű munkavállalóként?
joseka
  Válasz | 2005. március 03. 19:24 | Sorszám: 42
Már akinek az.Mert a 90%-nak nem az.
Zsíros B. Ödön
  Válasz | 2005. március 02. 22:29 | Sorszám: 41
Ez csak neveltetés, emberség, hozzáállás kérdése. Én is többször voltam már szemtanúja, hogy a Cégem vezigje beállt a sorba a menzán. Megmondom őszintén, fel sem tűnt. Szerintem ez a természetes.
alfi
  Válasz | 2005. március 02. 20:59 | Sorszám: 40
Ma is előttem van az a magyar főnök, aki odaugrott, és azt mondta a japánnak, hogy ne sorakozzon, hanem menjen a többi elé, és a japán, aki mosolyogva ingatva fejét, ott maradt az előtte álló 5-6 asszony mögött. És egy másik japán, Fuji, egy egyszerűbb melós, aki sokszor az ebédlő előtti kávéautomatánál hülyéskedett a betanított munkásokkal és kávét fizetett nekik. Ha elment mellette az ember, -bár nem beszélt angolul, - mindig volt valami kedves megnyilvánulása, míg a magyar vezetők csak fapofával jártak fel, s alá és ezt várták volna el a beosztottaktól is. (Pl. nem tetszett, ha valaki fütyürészett, hogy mitől van ilyen jó kedve?).

Valami különbség tényleg volt.

joseka
  Válasz | 2005. március 02. 19:11 | Sorszám: 39
" ha történtek is embertelen dolgok, azokért inkább az olyan fiatal, túl nagy hatalmat kapott magyar vezetők voltak a felelősek, akik valószínűleg hiányos hozzáértésüket leplezendő, vagy a külföldi vezetőknek mindenképp megfelelni akarván, pusztán hatalmi alapon kezdtek el irányítani."

Ezt idősebbektől ugyanúgy tapasztaltam.Hatalmi alapon
irányítanak és vissszaélnek hatalmukkal.

"az ebédlőben az egyik japán főnök beállt a sor végére az egyszerű betanított munkások mögé, annak ellenére, hogy a magyar főnök külön felhívta a figyelmét, hogy neki nem kell sorakoznia, mehet egyből a sor elejére."

Látható a különbség.

alfi
  Válasz | 2005. március 02. 10:30 | Sorszám: 38
Azért azt még meg kell jegyeznem az említett céggel kapcsolatban, hogy egyoldalú lenne a kép, ha azt mondanám, hogy embertelen és értelmetlen ilyen helyen dolgozni. Éppenséggel, pont ott éreztem eddig, hogy számítanak a szaktudásomra, és el is ismerik azt. Ezt más munkahelyeimen (pl. felsőoktatás) nem nagyon tapasztaltam még.
A külföldi vezetőkre se az volt a jellemző, hogy semmibe vették a magyar munkavállalót, sőt láthatóan építettek a közreműködésükre, mivel érdekükben állt, hogy jól menjenek a cég dolgai. Ennek több példáját tapasztaltam:

- a project manager külön üdvözlő szavakat intézett az egyszerre újonnan felvett csapathoz, a mérnöktől a targoncásig

- az ebédlőben az egyik japán főnök beállt a sor végére az egyszerű betanított munkások mögé, annak ellenére, hogy a magyar főnök külön felhívta a figyelmét, hogy neki nem kell sorakoznia, mehet egyből a sor elejére.

- a cég nagyobb ünnepek alkalmából (húsvét, karácsony) elég színvonalasan megvendégelte a dolgozóit.

- a japán tolmács képe nem tetszett egyes magyar vezetőknek, megfelelő lejáratás után felmondtak neki a japán igazgató távolléte alatt. Az igazgató, miután értesült a dologról, lecseszte őket visszavetette velük a tolmácsot.


Tehát, nekem inkább az a tapasztalatom, - bár nem tudom, hogy más multi cégeknél ez hogy van, - hogy ha történtek is embertelen dolgok, azokért inkább az olyan fiatal, túl nagy hatalmat kapott magyar vezetők voltak a felelősek, akik valószínűleg hiányos hozzáértésüket leplezendő, vagy a külföldi vezetőknek mindenképp megfelelni akarván, pusztán hatalmi alapon kezdtek el irányítani. Elnyerve ezzel sok beosztott őszinte utálatát és nagy fluktuációt indítva meg köztük.
De a külföldiek általában sokkal jobban el voltak foglalva saját bajaikkal (termelés beindítása egy számukra idegen környezetben, belső hatalmi harcok, stb.), mint, hogy a magyar munkavállalóval különösebben packáztak volna.

hejde
  Válasz | 2005. március 01. 00:07 | Sorszám: 37
A Generali biztosítónál azt is előírták külföldről, hogy mennyi fénymásoló papírt használhatnak havonta..
hejde
  Válasz | 2005. február 28. 23:55 | Sorszám: 36
Nem ismerek parasztot, aki igennel szavazott volna az EU-ra. Budapestit viszont sokat. (Egyébként is csak kisebb részüknek kedvez a tagság. Másoktól várni a nagy pénzt meg a jólétet proli mentalitás.)
joseka
  Válasz | 2005. február 28. 18:27 | Sorszám: 35
szarnak se nézik az embert
joseka
  Válasz | 2005. február 28. 18:27 | Sorszám: 34
Amíkor a Postán dolgoztam minden kormányváltásnál lecserélték a vezetőséget.Volt,hogy egy kormány alatt többször is.De mindegyik csak azzal törödött,hogy a zsebeit tömögese.Még a bérünket is próbálták ezért minnél jobban leszorítani,és minnél többet kivenni belőle,hogy azt is zsebre tehessék.
Cirus
  Válasz | 2005. február 28. 12:22 | Sorszám: 33
Mármint nem is kellenek "emberek", mondta az egyik vezető, nekünk ide droidok kellenek, akik elvégzik a munkát, de nem kell nagyon gondolkozniuk.
jm
  Válasz | 2005. február 28. 12:20 | Sorszám: 32
Mármint?
Cirus
  Válasz | 2005. február 28. 12:18 | Sorszám: 31
Nálunk "droidok" vannak. Már csak nem is emberek ..
jm
  Válasz | 2005. február 28. 00:15 | Sorszám: 30
Erre egyátalán nem gondoltam. De valóban, nekem is mesélték barátaim, hogy a multinál az a lényeg, hogy minden ember cserélhető legyen. Eleve úgy határozzák meg a munkamenetet. A személyes ötleteknek, elképzeléseknek semmi helye nincsen. Egy multiban az az elképesztő, hogy még egy helyi igazgatónak is csak nagyon szűk mozgástere van. Neki is csak annyi a feladata, hogy végrehajtja a stratégiát, amit a központban (az anyavállalatnál) kitaláltak. Érdekes rendszer, de nem szeretnék ilyen gépezetben csavarka lenni. De még csak gépmester sem...
Cakpakk
  Válasz | 2005. február 27. 23:13 | Sorszám: 29
Nagyon sokan nem a pénz miatt mennek multikhoz, hanem pont azért mert olyasmivel szeretik eltölteni az időt amit szeretnek csinálni. Erre másként főleg idehaza nincs lehetőség. Sok területen nem lehet "magányos farkas" módra tevékenykedni. Az IT iparra tipikusan jellemző. Chipeket gyártani vagy pl távközlési rendszerekkel foglalkozni sajna nem megy odahaza a "garázsban". Pontosan ezért sokkal rosszabb az egész mint a "rabszolgaság". Nem fizikailag korlátozzák a szabadságodat, hanem egyszerüen beszűkitik a lehetőségeidet.
Repulse
  Válasz | 2005. február 27. 22:59 | Sorszám: 28
Hulye vagy foam csak azt nem tudom orokletes???
jm
  Válasz | 2005. február 27. 22:07 | Sorszám: 27
"Ehh lélektelen daráló az egész, rohadt globalizáció..."

Mindennapi kis döntésektől függ az élet. Gyakran olyan banális kis döntésektől, mint: hova megyek bevásárolni? Aztán olyan nagyobb horderejű, és nehezebb döntésektől is, mint: elfogadom-e a multiban a munkát, mert annyira kell a kocsi, házimozi, tengerparti nyaralás? Vagy lehet, hogy ezek nem annyira fontosak, és számomra inkább az fontosabb, hogy olyasmit csináljak, amit szeretek?

Cakpakk
  Válasz | 2005. február 27. 20:25 | Sorszám: 26
Ugyanezt mondták az '50-es években is.Ebből is az látszik,hogy még mindig ugyanazok vannak vezetői pozíciókban akik az előző rendszerben voltak.Meg a hülye gyerekeik.

Igy van... HR részlegeknél szokták kezdeni... Elöbb csak egy aztán fél év mulva azt veszed észre kicserélték az összes vezetőt az uj fönkség jellemzője a massziv "Orbánozás", meg valamiért(??) mindig megromlik munkahelyi légkör... Esettanulmány: a Medgyessy+Baráth gyerekek bizonyos "nyugati" IT cégnél "véletlenül" miféle munkakörben is... ??!! És "véletlen" akkor kerül a céghez egy nagyfőnök, akitől a távközlési cég könnyes bucsut vesz (közös megegyezéssel) - voltak mintha a konkurrencia akkoriban sokat mószerolta volna Ezekután emberünk Herenden landolt a (menetrendszerű botrányokkal együtt) és minő véletlen László Csaba is ott bukkan fel miután fiskális miniszterként leszerepelt...

joseka
  Válasz | 2005. február 27. 18:44 | Sorszám: 25
"mint a rendszer meg a gépezet elemei szokták emlegetni az embereket."

Ugyanezt mondták az '50-es években is.Ebből is az látszik,hogy még mindig ugyanazok vannak vezetői pozíciókban akik az előző rendszerben voltak.Meg a hülye gyerekeik.

"A sok jelenlegi betanitott munkás meg majd tengődik munka nélkül osztán, ha jó az idő a lemegy a térre és marxengelszleninszbácsik szellemében felgyujt/akaszt ezt- azt aztán majd lesz nagy sirásrivás meg rimánkodás.."

De szeretném már ezeket sírvaríva látni.Szeretnám már látni ahogy rimánkodnak az életükért...

joseka
  Válasz | 2005. február 27. 18:43 | Sorszám: 24
"mint a rendszer meg a gépezet elemei szokták emlegetni az embereket."

Ugyanezt mondták az '50-es években is.Ebből is az látszik,hogy még mindig ugyanazok vannak vezetői pozíciókban akik az előző rendszerben voltak.Meg a hülye gyerekeik.

"A sok jelenlegi betanitott munkás meg majd tengődik munka nélkül osztán, ha jó az idő a lemegy a térre és marxengelszleninszbácsik szellemében felgyujt/akaszt ezt- azt aztán majd lesz nagy sirásrivás meg rimánkodás.."

De szeretném már ezeket sírvaríva látni.Szeretnám már látni ahogy rimánkodnak az életükért...

joseka
  Válasz | 2005. február 27. 18:28 | Sorszám: 23
Én se.
joseka
  Válasz | 2005. február 27. 18:25 | Sorszám: 22
Így cifrázák a "beszélő szerszám"kifejezést.Mikor a postán dolgoztam néhány komcsi főnök használta is ezt a kifejezést.
Cakpakk
  Válasz | 2005. február 27. 17:08 | Sorszám: 21
Másféle tapasztalatom nincs, de a "multiknál" szinte alaptörvény h. nélkülözhetetlen ember nincs, ha van azt ki kell rúgni. Párszor volt szerencsém olyan vezetőkhöz akik mint a rendszer meg a gépezet elemei szokták emlegetni az embereket.
Alapvető cél a "hatékonyság" érdekében - mondják, hogy az egyes munkafolyamatokat úgy alakitsák ki, hogy az ember csereszabatos legyen akár holnap fel lehessen venni valakit a helyére, mert ugye bármikor elütheti a villamos és akkor mi lesz? Mi lenne? Csusznak 3 hetet és 3 centtel kevesebbet tarhálnak...
És ez nem csak a soron betanított munkát végzők esetén, de akár a legmagasabban kvalifikált szakembereket igénylő ágazatokban is megfigyelhető...

Ehh lélektelen daráló az egész, rohadt globalizáció...

OFF
Azért arra majd kiváncsi leszek, 10-15 év múlva mit fognak csinálni a nagy globalizátorok meg manipulátorok. Valószinűleg a robottechnika / informatika annyit fejlődik, hogy olcsóbb lesz majd mint a emberi betanított munka.
A gyárak is valószinübb, h. kisebb méretű teljesen automatizált kis mobil üzemek lesznek amiknek a működtetéséhez pár ember elég a "monitorok előtt" és annyit tud összerakni az adott termékből (vagy termékekből) amennyi az adott területen optimális.

A sok jelenlegi betanitott munkás meg majd tengődik munka nélkül osztán, ha jó az idő a lemegy a térre és marxengelszleninszbácsik szellemében felgyujt/akaszt ezt- azt aztán majd lesz nagy sirásrivás meg rimánkodás...
/OFF

jm
  Válasz | 2005. február 27. 15:16 | Sorszám: 20
Valóban, az EU-nál már csak az USA rosszabb. Oda se vágytam soha.
Repulse
  Válasz | 2005. február 27. 15:11 | Sorszám: 19
a tobbeg nem akarta volna akkor most nem lennetek ott!Az a baj tesverim,hogy a sok lumpen aki elment szavazni azt hitte hogy traktorok meg penz fog az egbol potyogni ha belepunk!!A kis msarha paraszt azt hitte hogy a kerti kapajabol egybol Ferrari traktor lesz!!Ezek vittek az orszagot ebbe a szaros vederbe amit ugyhivnak hogy EU!!Ketlaki vagyok,mert az USA-ban is elek es az EU-ban is..Hat eg es fold a kulombseg!!
jm
  Válasz | 2005. február 27. 15:04 | Sorszám: 18
Az ember ma divatos elnevezése "humán erőforrás"

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola