Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » (1. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma:
reg
  Válasz | 1920. január . 00:00 | Sorszám: 0
08:13 PM
Jovi
  Válasz | 2006. március 16. 19:58 | Sorszám: 835
Harmadik személy nincs? Mondjuk Mátyás király?
Jovi
  Válasz | 2006. március 16. 19:55 | Sorszám: 834
Várj csak, ha jól emlékszem Torgyán Dr. szerette magát Rákoczi fejedelemhez hasonlítani!
Jovi
  Válasz | 2006. március 16. 19:52 | Sorszám: 833
Melyik párt vezére Rákoczi fejedelem és melyiké a Lipót?
Jovi
  Válasz | 2006. március 16. 19:49 | Sorszám: 832
????????????
szentistvánjobb
  Válasz | 2006. március 16. 19:45 | Sorszám: 831
Vak vagy. Egy Rákóczi fejedelem és egy Habsburg Lipót közül nem tudsz választani.
Jovi
  Válasz | 2006. március 16. 19:37 | Sorszám: 830
AKKOR MI VAGYOK?
szentistvánjobb
  Válasz | 2006. március 16. 19:30 | Sorszám: 829
Nem vagy nemzeti érzelmű.
Jovi
  Válasz | 2006. március 16. 19:24 | Sorszám: 828
Akkor én nem létezem?
szentistvánjobb
  Válasz | 2006. március 16. 18:44 | Sorszám: 827
Ilyen ember nincsen.
Jovi
  Válasz | 2006. március 16. 18:36 | Sorszám: 826
mennyen=menjen
Jovi
  Válasz | 2006. március 16. 18:31 | Sorszám: 825
Aki nemzeti érzelmű, de nem tudna elszámolni a lelkiismeretével ha O.V.-ra szavazna, mert számára nem elég hiteles a személyisége, akkor ne mennyen el szavazni?
Antlfinger Edvárd
  Válasz | 2006. március 16. 13:47 | Sorszám: 824
OFF

Megkaptam, köszi.
Egy ékszerteknős volt benne.
Mit kezdjek vele?

Allatka
  Válasz | 2006. március 16. 11:08 | Sorszám: 823
OFF


Valaki az én nevemben küldözget szélsőjobboldali propagandával telehányt képeslapokat számtalan címzettnek a http://kepeslap.eloerdely.org/ címről.

Nagyon ajánlom az illetőnek, hogy ne tudjam kideríteni, hogy ki az. A saját érdekében.

ON

Antlfinger Edvárd
  Válasz | 2006. március 12. 16:04 | Sorszám: 822
Miféle elcsalt választás btw? Én csak arról tudok, hogy egy molett idős úr kipottyant a parlamentből, mert minden idők legrosszabb kampányával alulmúlta még önmagát is, majd nekiállt szétverni a pártját, amiben a párt is segített neki - mint az egyszeri ember: nézzük uramisten, mire megyünk ketten. Egy másik fiatalember pedig megbukott mint kormányfő, mivel ismét csak hihetetlenül rossz kampánya alulmaradt a Medgyessy-féle "nemzeti középpel" szemben.

Aztán. Miféle előzmény a magyar út körök? Ami lényegében azonos a MIÉP-pel, ami egy kislétszámú párt. Míg a körök magyar viszonyok között valódi tömegmozgalom.
Mi az újdonság abban, hogy Orbán a Vasárnapi Újságban a Vasárnapi Újság célközönségének szája íze szerint beszél?
Az is jó kérdés, hogy vajon miért kell elhatárolódni a HÚ-tól? Antiszemita Csurka? Igen. Ő maga bizonyítja, ahányszor csak lehet. Ennyi.

A kopogtatócédula-összeesküvés-elmélet minden kispártnál előjön. Nem tudom megerősíteni, sem cáfolni. Azt viszont tudom, hogy a polgárok maguk adják oda a cédulát saját akaratukból. Tehát ha az egyik össze tudja gyűjteni őket és a másiknak nem sikerül, akkor elsősorban arról van szó, hogy a polgárok nem is akarták annak a pártnak odaadni... Szomorú tény. Az embereknek elegük van a politikából és a nagypártokból, de nem hisznek a kispártoknak sem. Semmivel nem különb a MIÉP vagy az MDF politizálása, hiába szidják a nagypártokat, attól még az emberek éppúgy elfordulnak tőlük, illetve talán még inkább, ahogy látjuk. A kétpártrendszer kialakulása részben a választási matematika eredménye. De részben a polgárok választása is.

Ebben a hihetetlen színvonaltalan közéletben ez a két párt nyerte el a nemzet viszonylagos "tetszését". Ha úgy tetszik a nemzet őket jelölte ki a maga képviseletére. Ha neked nem jó ez, akkor legyél jobb mint ez a két párt. De eddig nem sikerült senkinek. Attól még hogy Csurka ötpercenként kijelenti, hogy hűdenemzeti nem lesz azzá... Ehhez talán a nemzet beleegyezése is kellene. Ami nincs meg. Ez talán világos. A nemzet nevéáben jobb ha nem beszél egyik párt sem. Pláne nem egy leamortizált törpe párt.

Tudomásul kell venni, hogy senki sem sajátíthatja ki a nemzetet. Nagyon visszatetsző és nevetséges is egy a nemzet töredékét maga mögött tudó párttól.

kata54
  Válasz | 2006. március 12. 13:52 | Sorszám: 821
54 éves múltam.
Megmentitek az MSZP-SZDSZ kormányt.
A többi szöveg. Nemzeti naszlaggal vagy anélkül, mindegy.
Először és utoljára ezen a választáson az eredmény számít. És ezt tudjátok is. Ha most marad az MSZP-SZDSZ, akkor marad hosszú-hosszú időre. Akkor 'nemzet-nép-ország' tipusú fölöslegességek nem lesznek többé problémák.
És persze lehet majd önsajnálni a gondűző borocska mellett(jut majd az 1-2 %-ból), nemzethalálról meg mifenéről vízionálni, szídni a szemét Orbánt meg a hülye Fidesz-szavazókat, akik miatt ez így lett.
Rosszul vagyok az efféle lózungoktól:
'Ennek ellenére remélem, bár egyre kevésebb meggyőződéssel, hogy csak a magyar több mint ezer éves életbenmaradása fog győzni.'
agnus
  Válasz | 2006. március 12. 10:20 | Sorszám: 820
Kedves Kata, Anonimus!

Rövid emlékezetek van, vagy csak - megbocsáthatóan - fiatalok vagytok! Emlékeznetek kéne, a polgári körök előzménye a MIÉP magyar útkörök mozgalma volt. Helyes volt, hogy a Fidesz 2002-ben - az elcsalt választás után - létrehozta ezt a szervezetet, de nem kellene úgy bemutatni, mint egyedi jelenség. Én miután - nem jobboldali, mert ennek semmi értelme, hanem nemzeti érzelmű vagyok, és sok olyan rendezvényen részt veszek, aminél úgy érzem, hogy a nemzet egybenmaradását vagy felemelkedését célozzák meg, Fidesz által szervezett megmozdulásokon is részt veszek. Vajon miért van az, hogy nem érzem jól magam ezeken - kivétel 2002. ápr. 12. - nagyon sok külsőséget látok, belső érzelem, tartalom nélkül. Mai Vasárnapi Újságban Orbán már beszélt olyan programok csíráiról, amit a Harmadik Úr már régóta elsőrendű fontosságúnak tart: az ország megmaradása, növekedése érdekében tett intézkedések. De van egy érdekes hasonlóság: olyan, mint az MSZP, ahogy egy új Fidesz programot meghall, átveszi, mint sajátja - és így lejártatja. A Fidesz is kb. ezt csinálja a Harmadik út célkitűzéseivel. Ez sem lenne baj, mert helyes programokat vesz át, de nem kellene állandóan elhatárolódni a Harmadik úttól és kellene lehetetlenné tenni vagy megnehezíteni pl. a Harmadik út kopogtató cédula megszerzését. Nem veszi észre, hogy nem tudja úgy "túlnyerni" magát, hogy egyedül kormányzó pozicíója legyen. Ennek ellenére remélem, bár egyre kevésebb meggyőződéssel, hogy csak a magyar több mint ezer éves életbenmaradása fog győzni.

Anonymus
  Válasz | 2006. március 12. 08:34 | Sorszám: 819
Miért van olyan érzésem, hogy a Jobbik meg a MIÉP állandóna Fidesz ellen kampányol?
Miért van olyan érzésem, hogy a komcsik győzelméért dolgoznak, piros-fehér-zölddel álcázva magukat?
Mit ígértek nekik a komcsik?
Ha nem tudjuk ezt a szemét, tolvaj bagázst leváltani, annak ők lesznek a okai!
Ha valóban a jelenleg regnáló kormány leváltása lenne a céljuk, nem uszítanának mindig, minden nyilatkozatukkal a Fidesz ellen!!!

Eladják az országot a komcsiknak egy parlamenti székért?

kata54
  Válasz | 2006. március 12. 08:25 | Sorszám: 818
Csurka. Bocs.
kata54
  Válasz | 2006. március 12. 08:23 | Sorszám: 817
Külön bájos a szórólap elején a kereszt, a második oldalon meg a halálbüntetés visszaállításának követelése.
(És pl. milyen alapon írják rá a szórólapok elejére a polgári köröket ? Amelyek a sokatszídott OV kezdeményezésére jöttek létre ! Még jól emlékszem, Vsurka milyen maró gúnnyal emlegette a polgári köröket ! Tényleg azt hiszik, hohgy az emberek teljesen hülyék ? Gyurcsányék is így gondolják, csak egy kicsit több pénzből.)
kata54
  Válasz | 2006. március 12. 08:18 | Sorszám: 816
Aha, csak hogy a kormányváltás vagy nemváltás az első fordulóban fog eldőlni. Ne csináljatok úgy, mintha nem tudnátok.
A másodikban műár nyugadtan szavazzál akár az SZDSZ-re is.
Mert nagyjából mindegy lesz.
Csurka-Jobbiknak is, mert addigra már el lesztek foglalva az első fodulóba megszerzett 1 -2 % eredményeként járó néhány milliócska fölötti építő jellegű veszekedéssel. Mármint hogy kinek mennyi járjon belőle. Mert ugye ez elég is.
Úgyis ezt céloztátok. A többi csak süket duma. Közelebb a húsosfazékhoz !
Jó nektek a szoci-SZDSZ kormány, csak nektek is csurranjon-cseppenjen a pártpénzecskéből.
Felfordul tőletek az ember gyomra.
És még van képetek nemzetről meg miegyébről hőzöngeni!
hejde
  Válasz | 2006. március 11. 22:36 | Sorszám: 815
Akiknek tele van, nagyon sok felé szavazhatnak.
Ahogyan a Fidesz sem, úgy a Miép-Jobbik sem tesz eleget maradéktalanul a nemzeti, még inkább a keresztény érzelmű szavazó várakozásainak. Más-más szempotból, de egyenlő mértékben nem.
thirdway
  Válasz | 2006. március 10. 19:57 | Sorszám: 814
Majd meglátjuk most márc. 15-én, hogy mennyi embert tudunk kicsábítani a Hősök terére. Kiderül hogy tényleg 1% ért kell- e küzdenünk vagy a Parlamentbe kerülésért.
Egyébként meg minden a második fordulón dől el. Ha az elsőn küszöb alatt teljesítünk akkor téma lezárva 2. fordulón fideszre szavazok (mert végső közös cél az az hogy a másik oldal lehúzza a rolót). De azért 1. fordulón ne legyek már hazaáruló ha a szívemhez legközelebb álló pártra szavazok. Úgyhogy ezzel a hazaárulós dumával menjen mindenki a sunyiba.

1.Forduló JOBBIK-MIÉP HARMADIK ÚT
Ezzel még nem vész el a szavazatom sem, és még át se szavaztam. De hogy miért lovagoltok még mindig ezen... Hiszen pofonegyszerű. De lehet hogy csak én vagyok a hülye

Antlfinger Edvárd
  Válasz | 2006. március 10. 09:08 | Sorszám: 813
LOL

Éljen a biztos 1%! Le a bizonytalan 40-50%-os pártokkal!

Marco
  Válasz | 2006. március 09. 22:32 | Sorszám: 812
A MIÉP 0 képviselői helyért segitett az MSZP-nek. A Fidesznek csak 1 képviselői helyért lett volna hajlandó segíteni.
Az MSZP tehát közelebb áll a szivéhez.

A Harmadik Út ma már egy trójai faló, ugyanolyan mint a Centrum. Aki a Harmadik útra szavaz, az Gyurcsányékra szavaz.

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola