Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Tarlós a Fidesz főpolgármester-jelöltje (15. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Tarlós a Fidesz főpolgármester-jelöltje
Mátyáskirálytalpmasszőre
  Válasz | 2006. augusztus 08. 00:02 | Sorszám: 280
Tarlós 1, Tarlós 2, Tarlós 3.

Nekem ez a 3 ember nem tetszik.
Gyanús, nagyon gyanús mind.

tiszavirág
  Válasz | 2006. augusztus 07. 23:12 | Sorszám: 279
"Nekem nem tetszik ez az ember."

Melyik "ez"? Háromról is szó van!

Mátyáskirálytalpmasszőre
  Válasz | 2006. augusztus 07. 23:10 | Sorszám: 278
Nekem nem tetszik ez az ember.
Magának való akarnok, öntörvényű.
Nincs határozott véleménye, vacillál, kulacsoskodik, mindenkinek megakar felelni.

Turul ügyben is akarnok, basáskodó, fakabát.

NEKEM NEM TETSZIK EZ AZ EMBER.

DEMSZKY MEG MÉGJOBBAN NEM.

tiszavirág
  Válasz | 2006. augusztus 07. 20:24 | Sorszám: 277
"az is biztos, hogy jócskán visz is el majd szavazatot Tarlóstól"

Ennyire hülyék lennének a jobbos szavazók is?!
Tudják, hogyha Katonára szavaznak Demszky marad és ők mégis Katonára szavaznak?

Akkor miben különböznek az agyhalott balosoktól?!

pajtika
  Válasz | 2006. augusztus 07. 20:17 | Sorszám: 276
> De csak akkor,ha az MSZP-s Molnár Gyuláékkal lepaktálunk.
Fejtsd már ki a gyakorlati lépéseket, mert én ezt nem tudom követni.
mamácska
  Válasz | 2006. augusztus 07. 20:05 | Sorszám: 275
Mindent inkább,mint Demszkyéket.Még 4 év,és Budapestből semmi sem marad.Itt a 3.kerületben meg lehet nézni,mit volt képes Tarlós létrehozni egy Demszky ellenében.
Itt kb.50.000 ember lakik,és örül mindenki annak,ami
létrejött,mióta Ő a polgi.Épül,szépül a kerület.
ÉLJEN TARLÓS! SOKÁIG!
Üvegtigris
  Válasz | 2006. augusztus 07. 19:16 | Sorszám: 274
Szerintem Tarlós győzni fog.De csak akkor,ha az MSZP-s Molnár Gyuláékkal lepaktálunk.Ez van.Nincs más választás.Sokkal inkább egy MSZP-s alpolgármesterrel kiegészült Tarlós féle vezetés,mint Demszkiék!Amúgy meg most kell nagyon tenni a győzelemért,mert ha most nem sikerül,sose fog sikerülni.Ugyanis Tarlósnál jobb jelöltet aligha találnánk 4 év múlva,viszont ha őt indítanánk megint akkor meg nem nyerne,mert ha egyszer nem sikerült utána se fog.
onogur
  Válasz | 2006. augusztus 07. 13:33 | Sorszám: 273
Jó hogy szólsz. Ez nekem eszembe sem jutott volna!
Tiborc
  Válasz | 2006. augusztus 07. 13:30 | Sorszám: 272
Nem a fórumozás,hanem a való élet segíthet.
Én ott teszek érte, 1% növekedést egymagam összehozok Tarlósnak, pedig én csak névtelen senki vagyok.
Tessék az életben kampányolni tarlósért.
estebany
  Válasz | 2006. augusztus 07. 10:10 | Sorszám: 271
Megnéztem a műsort, és megállapítottam: Tarlós igebcsak talpraesetten kampányolt magáért. A patkány Győrfi legalább húsz másodpercet hagyott neki a programja ismertetésére, de sebaj: ha annyi idő van, annyiban mondta el, markánsan.

NB: Azért ezt az egyet szóvátehette volna: pl így: Combinóra háromszor annyi időt szántak neki, mint a programja ismertetésére. Tud valamit a szivar, én bízom benne.

onogur
  Válasz | 2006. augusztus 07. 09:23 | Sorszám: 270
Az Orbán-kormány miniszterének ( Katona ) jelölése lehet, hogy megmagyarázható, de attól még értelmetlen.
Mivel a választás egyfordulós, ez olyan, mintha valaki az olasz-francia VB-döntő előtt nagy összeggel fogadna a ghánaiak végső győzelmére.
morse
  Válasz | 2006. augusztus 07. 00:02 | Sorszám: 269
Én úgy gondolom, hogy Katona jobban hitelesíthette volna Tarlóst a balosok előtt.
Ebben az esetben kifejezetten jól jött volna, hogy ő és az MDF úgy viselkedett, ahogy.
Tarlóst független várospolitikusnak lehetett volna beállíani, aki még az Orbán-gyűlölő MDF-nek is megfelelő és ezért a potenciális helyettese, Katona Kálmán kezeskedik.

Egy ilyen összefogás nagyot dobott volna Tarlós kampányát, Katona népszerüsítette volna az ATV-ben, 168 Órában, Népszavában, ahol kiváló kapcsolatokkal rendelkezik , hangsúlyozván, hogy a fidesszel továbbra is fasírt van.

"MERT a Fidesznélk immár tudják: nincsen értelme egy ilyen ajánlatnak?"

Ezt én nem hiszem, olvastam erről más álláspontot is, Csáky Cegléden szeretne polgármester lenni, Herényi Balatonbogláron, mások máshol.
Mindennek megvan az ára, így az MDF-nek is.
(Most erre ne jöjjön senki valamiféle moralizáló szöveggel, Demszky leváltása ennyit IGENIS megért volna. Én is ugyanúgy rühellem az MDF-et, mint itt bárki más..)
Az MSZP pénzt, médiát tud ugyan adni, de önkormányzati posztokat csakis a Fidesszel való együttműködéstől remélhetnek.

pascal
  Válasz | 2006. augusztus 06. 23:50 | Sorszám: 268
Az nem lehet, hogy azért nem kapott az MDF vezetése ajánlatot (fogadjuk el, hogy ez így van), MERT a Fidesznélk immár tudják: nincsen értelme egy ilyen ajánlatnak?

szvsz

Az meg csak hab a tortán, hogy Tarlós aztán igazán nem egy harcore-Fidesz jelölt, miről is kellett volna tárgyalni? Hogy az általunk támogatott független jelöltet (akit 2002-ben kis híján éppen az MDF jelölt főpolgármesternek!!!) ugyan szíveskedjenek Önök is támogatni?

Egyébként MOST én nem vagyok annyira biztos benne, hogy Katona nem vezetheti-e le néhánytízezer MSZP-s, de Demszky-vel és/avagy a kormánnyal elégedetlen szavazó dühét (akik mondjuk egy színtiszta Tarlós-Demszky választáson mégiscsak utóbbit választanák). Nem tudom, az is biztos, hogy jócskán visz is el majd szavazatot Tarlóstól, kérdés, hogy milyen lesz az egyenleg.

kingvidor
  Válasz | 2006. augusztus 06. 23:20 | Sorszám: 267
"Ha azt akarják, hogy Katona ne induljon, akkor legalább törekedniük kellett volna valamiféle megállapodásra."
Annyit nem tud fizetni a Fidesz, mint amennyit Leisztinger és a multikulti haverjai. Igaza van a Fidesznek, hogy nem áll le alkudozni egy kurvával.
kingvidor
  Válasz | 2006. augusztus 06. 23:18 | Sorszám: 266
Dehogy szív az ibolykapárt, ő is nyer a bolton a háttérben, ne aggódj értük, jól tudják mit csinálnak.
morse
  Válasz | 2006. augusztus 06. 23:08 | Sorszám: 265
Erre már válaszoltam..

De az még hagyján, hogy te nem tudsz továbblépni a sérelmeken, nem vagy kíváncsi mások (akár az ellenfeleid, a veled egyet nem értők) szempontjaira, nem látod az ő szemükkel a dolgokat és újfent ugyanoda érsz vissza, nagyobb baj, hogy a Fidesz vezetése sem.

Ha azt akarják, hogy Katona ne induljon, akkor legalább törekedniük kellett volna valamiféle megállapodásra.
Így szív a Fidesz is, szív az MDF is, nyer viszont Demszky.

szvsz

kingvidor
  Válasz | 2006. augusztus 06. 23:03 | Sorszám: 264
"Orbán győzelme nem volt érdekük"
Orbán bukása volt az érdekük és a baloldal győzelme.
A szadesszal koketálnak, Ibolyka férje és sógora fújja a hátszelet a BM-es hóbagollyal és Leisztingerrel a háttérben. A teljesen esélytelen Katona indítása a legegyértelműbb bizonyíték arra, hogy a baloldal győzelmén dolgoznak, mert őszintén, mi más értelme volna egy teljesen esélytelen és szükre emberke indításának.
morse
  Válasz | 2006. augusztus 06. 22:52 | Sorszám: 263
"hiába kínálnák meg őket jobbnál jobb posztokkal"

Nézd, ha meg se próbálják..

Orbán győzelme nem volt érdekük, de Demszky leváltása igen.
Szerintem ugyanúgy utálják az SZDSZ-t, mint a Fideszt, többek között az SZDSZ rovására (is) tudnak hízni.

kingvidor
  Válasz | 2006. augusztus 06. 22:48 | Sorszám: 262
Persze, meg is teszik, de ne hidd, hogy a Fidesz tehetne bármit is, hiába kínálnák meg őket jobbnál jobb posztokkal, ez az ál-MDF már ezer szállal a szadeszhez kötődik, lepaktált velük, le vannak már zsírozva a dolgok, Ibolykáról már régen lehullt a lepel.
morse
  Válasz | 2006. augusztus 06. 22:41 | Sorszám: 261
"indításával az MDF az országgyűlési választásokhoz hasonlóan a baloldal győzelmét kívánja biztosítani."

Nézd, én utálom őket, de megtehetik.
Az MDF eddig nullázza le a Fidesz esélyeit, amíg a Fidesz nem szorít neki helyet, nem dob neki oda egy-két posztot.
Tudtommal -- azaz Almássy Kornél elmondása szerint -- a Fidesz semmiféle ajánlatot nem tett nekik, így ők szarnak bele az egészbe.
Ez van.

kingvidor
  Válasz | 2006. augusztus 06. 22:38 | Sorszám: 260
Katona indítása a jobboldal amúgy is gyenge esélyeit nullázza le. Senki sem gondolhatja komolyan, hogy akárcsak egy cseppnyi esélye is volna Katonának, ezért nyilvánvaló, hogy indításával az MDF az országgyűlési választásokhoz hasonlóan a baloldal győzelmét kívánja biztosítani.
morse
  Válasz | 2006. augusztus 06. 22:26 | Sorszám: 259
ráadásul Katona nem a "beszólok Demszkynek" kampányt viszi, hanem az "egyik kutya, másik eb" vonalat, amely jelen esetben az esélyes kihívónak árt
morse
  Válasz | 2006. augusztus 06. 22:23 | Sorszám: 258
"Érdemes lenne várható demszky_csomagot emlegetni"

Ez már nagyon erőltetett lenne, ki sokat markol, keveset fog.
Nagy eredmény lesz, ha a Gyurcsány-csomag átmegy a társadalom köztudatába.

Katonáról annyit, hogy azok a szavazók, akik Demszkyvel szemben rá szavaznak, azok megegyezés esetén választhatják/választhatták volna Tarlóst is.

Tarlós kampányának is jót tett volna, ha a látványosan Orbán-gyűlölő és a balosok előtt hiteles Katona és az MDF kezet nyújt (nyilván valami ellenszolgáltatásért cserébe más önkormányzati posztokon), demonstrálván, hogy nem az ország jövőjéről, nem a két oldal közötti értékválasztásról, hanem egyszerű várospolitikai kérdésekről van szó, amelyet ők jobban tudnának kezelni.

szvsz

orosz_hussalata
  Válasz | 2006. augusztus 06. 18:03 | Sorszám: 257
Bár Katona a leginkább visszataszító mdf politikusok közé tartozik (olyan alattomosnak tűnik), ezúttal szerintem nem kizárólag Tarlós esélyeit csökkenti, hanem részben a "beszólok demszkynek" szavazók közül gyűjt, akik azért nem szavaznának a "fidesz jelöltjére". Ilyen tekintetben kicsit az mszp-s jelöltet helyettesíti.

Érdemes lenne várható demszky_csomagot emlegetni (vízdíj, szemétdíj, bkv, és a többi, szigorúan versenymentes helyzetbe hozott szolgáltató esetében)

onogur
  Válasz | 2006. augusztus 06. 17:53 | Sorszám: 256
Mivel az MDF-es jelöltekre szavazók fele - jó szokás szerint - kiugrott MSZP-s, nincs semmi baj.
Ugyanannyi jobbost visznek el, mint ahány balost, tehát nulla befolyással vannak a választás végeredményére.

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola