Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Meghalt Méhes György (2. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Meghalt Méhes György
erdélyilány
  Válasz | 2007. április 11. 17:13 | Sorszám: 13
De iged daleth,nagyon félelmetes


Önmagáról

"Élek, s hogy meddig, nem tudom,
meghalok, bár nem akarom,
megyek s egész utam titok:
csoda, hogy jókedvű vagyok."

- mondogatom magamban a tizenötödik századi Magister Martinus sorait.

Igen, jókedvű vagyok, az is voltam egész életemben, még akkor is, amikor nem volt okom reá. Jókedvű voltam és az is leszek utolsó leheletemig, annak ellenére, hogy többé-kevésbé kiismertem már az emberi világot, már amennyire az a lélegzetvételnyien rövid élet alatt lehetséges.

Kiismertem és megértettem, hogy részvételre, bíztatásra van szükségünk, bátorításra… mindannyiunknak, és jó kedélyre, minél több jókedvre.

Ezért írtam – még magam is ifjan – mesét a gyermekeknek. Mesehőseim, Gyöngyharmat Palkó, Szikra Ferkó, Világhíres Miklós az igazságért küzdöttek csavarintos utakon settenkedő gonoszok ellen. Győztek, mert végül is – ebben hinnie kell a meseolvasónak – az igazság győz, nehéz küzdelemben, néha reménytelennek tűnő helyzetekben is.

Ezért írtam vidám regényeket, jókedvű tudósításokat azokról, kiket legjobban szeretek, a családomról (mi ugyanis egy úgynevezett családias család vagyunk), meg néhány barátomról is. Így született meg a "Micsoda társaság", a Tatárok a tengeren", a Leleplezem a családomat" és a "Kilenc vesszőparipa" s így írom most kicsi unokámról a "Csodálatos nagypapá"-t. Úgy érzem, még a tragikus végű "Orsolya" is az egyetlen, megismételhetetlen élet értékére figyelmeztet.

Ezért írtam vígjátékokat; több,mint egy tucatot. Köztük a "33 névtelen levél"-t, a "Heten, mint a gonoszok"-at, a "Dupla-kanyar"-t, a "Barbár komédiá"-t, a "Drága gyermekeim"-et, meg a "Noé bárkájá"-t. Mindezeket bíztatónak szántam, mert lehet és érdemes vállalni, hinni, küzdeni a jobb sorsért, az emberi élet megrontói ellen.

Ha szerette a közönség a darabjaimat, ha kihallotta belőlük a bíztató szót, akkor nem írtam és nem éltem hiába.

Méhes György

erdélyilány
  Válasz | 2007. április 11. 17:05 | Sorszám: 12
Nem volt kotelezo ismerni csak furcsallom hogy nem ismerted hisz Magyarorszagon is rengetegen olvastak


Cheestbuster tole azert tobbet vartam mint egy ilyen beirast
Lehet a szemedben nem volt valaki de engedd meg,hogy mi akik ismertuk es szerettuk bucsuzzunk el tole ezen a forumon tisztessegesen mert mindegy hol elt o egy igazi magyar ember volt,sotet remenytelen korszakban fenyes napsugar,karacsonyi ajandek a fa alatt a mesei nem hianyozhattak minden erdelyi ember gyaszol most,mehalt valaki aki nekunk fontos volt es orokke elni fog bennunk tovabb
Amen

Rendes Kis
  Válasz | 2007. április 11. 10:07 | Sorszám: 11
Nem ismertem ...
süti
  Válasz | 2007. április 11. 08:58 | Sorszám: 10
Az Úr Isten legyen a lelkével!
Tiramon
  Válasz | 2007. április 11. 08:51 | Sorszám: 9
Csak egy ábrándom lenne...mi a baj vele...
A médiának tul finom...nekem tul kevés..
ez lehet a baj ))
Tiramon
  Válasz | 2007. április 11. 08:49 | Sorszám: 8
Ez nem véletlen...de egy halál okán ezt hagyjuk..
Tiramon
  Válasz | 2007. április 11. 08:46 | Sorszám: 7
Mást nemtok írni...én csak Wass Albertet és Keményt olvastam
Tiramon
  Válasz | 2007. április 11. 08:45 | Sorszám: 6
amen
daleth
  Válasz | 2007. április 11. 08:05 | Sorszám: 5
Nem félelmetes, hogy 4 hozzászólásnál tart csak a fórum?
chestbruster
  Válasz | 2007. április 11. 07:34 | Sorszám: 4
Nekem azért van abban valami morbid, hogy valaki Magyarországon élete utolsó három évében lett ünepelt és a csapból is kifolyó nagy író, s ezzel párhuzamban minden könyvét az Ulpius Ház adja ki.Mely kiadóról nem szeretnék itt eszmecserébe bocsátkozni.
estebany
  Válasz | 2007. április 10. 14:17 | Sorszám: 3
Kedves Gyuri bácsi!

Életedben sokunknak voltál perceinket-óráinkat megédesítő, elviselhetővé tévő írója!

Mostantól ugyanzeknek vagy saját drága halottja. Emlékedet megőrizzük és továbbadjuk!

ZiliZ
  Válasz | 2007. április 10. 14:10 | Sorszám: 2
OM MANI PEME HUNG

Jó utat Gyuri bácsi.

daleth
  Válasz | 2007. április 10. 13:55 | Sorszám: 1
Nyugodjék békében. műveiben éljen sokáig!
erdélyilány
  Válasz | 2007. április 10. 12:30 | Sorszám: 0
Az ö meséjén nöttünk fel sokan
Nehéz idöszakokon az ö meséi éltettek minket

Méhes György az utolsó olyan élő erdélyi szerző, aki pályáját a II. világháború előtti szellemi vonulathoz kapcsolódva kezdte. Írói ethosza, a klasszikus értelemben vett erdélyi polgári értékrendben gyökerezik.

Korai publicisztikai tevékenységével a diktatúrák, a totalitárius, nacionalista és xenofób társadalmi erőszaktétel ellen szállt síkra kivételes bátorsággal.

Meseíró, regényíró, színműíró, műfordító.

Sir a lelkem sir a szemem nagyon szerettem

Nyugodjon békében ez a draga ember

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola