Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Az imf gyurcsányéknak kampányol (4. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Az imf gyurcsányéknak kampányol
kutato
  Válasz | 2010. május 10. 12:41 | Sorszám: 7
Idejött az imf első embere, mert aggódik a kihelyezett pénzük miatt, orrára koppintott csótánynak az elégséges megszorítások miatt, és erre kicsit megerősödött a forint. Vagyis az egész világ tudja, hogy mi következik nálunk, de az imf-vezér azért ilyeneket nyilatkozik:
A Magyarországgal megállapított program jól halad. Azért jöttem, hogy megnézzem a haladást: meglehetősen elégedett vagyok - mondta Strauss-Kahn a Reutersne

Idézet:
A megszorítás ahhoz kell, hogy e hiány ne növekedjen feltűnően. A pánikhangulat, a még nagyobb baj elkerülésének tudata pedig kell az elfogadtatáshoz. A pánik arra is jó, hogy – hivatkozva arra, minket már mindenki túl kockázatosnak tart – tovább növeljük az alapkamatot, a befektetők pedig még nagyobb hasznot vihessenek ki az országból.

http://www.mno.hu/portal/712263
kutato
  Válasz | 2010. május 10. 12:39 | Sorszám: 6
Nem véletlenül...

" az MNB így pénzhez jut és hitelez. Csakhogy az MNB nem hitelez, még a válságban sem, holott pénzkibocsátás volt az alapvető feladata. De ezzel nem él, ellenkezőleg, pénzt szív magába.

És e célra éppen megfelel a külföldről érkező spekuláció. A bank keze meg van kötve, a tartalékot az európai uniós elvárások szerint kizárólag biztos és külföldi papírokba fektetheti, melyeknek nullához közeli hozamuk van.

Tehát hol landol végső soron ez a pénz? A külföldi befektetők kezében, akik olcsón felvett hitelként vihetik vissza magasabb kamatra pénzüket oda, ahonnan az épp érkezett, mondjuk Magyarországra."
http://www.mno.hu/portal/712263

Egzisztenciális kvantor
  Válasz | 2009. január 21. 11:54 | Sorszám: 5
Ezt támasztja alá a családi pótlékos bénázás is. Szerintem egy baromság, de kiadták nekik ukásznak, és a megrendelőt nem érdekli, hogy az mszp megszívja.

Számoljunk egy kicsit. 60 milliárdot akarnak megspórolni. Átlagosan 1.6 gyermek van egy családban, az durván 13e Ft/hó, 156e Ft/év, vagyis nagyjából 400e gyermeket fog érinteni, azaz 250e családot. Na ezt a 250e családot biztosan elveszti az mszp, illetve azokat, akik eddig is mszp-sek voltak. Van egy kőbolsi ismerősöm, aki azt mondta, hogy ha elveszik a családi pótlékát, akkor az utcára megy.
Ha nem elveszik, csak csökkentik, az több családot fog érinteni, és az még rosszabb.

Szóval ez öngyilkosság az mszp-nek, biztos, hogy nem ők találták ki.

Egzisztenciális kvantor
  Válasz | 2009. január 21. 10:41 | Sorszám: 4
Kicsit félreértettem a helyzetet. Nem kampányolnak csótányéknak, hanem ők irányítják az országot.
Tappancs
  Válasz | 2009. január 14. 20:06 | Sorszám: 3
Rajtam lehet takarékoskodni. Most hogy elkerülhetetlenek a megszorítások, nekem is áldozatokat kell hoznom.
1. Lemondok a Habsburg intézetről. Kis tétel, de a fenntartási költségeit fordítsák inkább adósságtörlesztésre.
2. Lemondok az egyik kormányszóvivőről is. Ha kell, akkor a másikról is.

Ha megláttok az utcán, hogy a Habsburg intézetért vagy a kormányszóvivőért tüntetnék, akkor lőjetek le!

Földlakó
  Válasz | 2009. január 14. 19:56 | Sorszám: 2
Az ég áldja meg őket....


2009. 01. 14. 19:40
A kormány 400 milliárddal elszámolta magát + videó

Gyurcsány Ferenc a korábbinál nagyobb, 2-3 százalékos gazdasági visszaeséssel számol.

Decemberben még 0,9 százalékot prognosztizáltak. A különbség – két százalékos különbség esetén - több mint 400 milliárd forint. A miniszterelnök ugyanakkor azt mondta: nem lesz adóemelés, mert az országnak ma döntően növekedési problémával kell szembenézni, s erre rossz válasz lenne az adóemelés.

Ugyanakkor általános adócsökkentésre sem lát lehetőséget, de ehhez hozzátette, hogy át kell rendezni az adóterheket. Gyurcsány Ferenc felkérte Veres János pénzügyminisztert, hogy két héten belül készítsen új prognózist az idei évre. A Fidesz szerint most az MSZP elismerte, hogy nem reális adatokra alapozva tervezték meg a büdzsét.

Tegnap még az IMF vezetőjével való találkozó után Gyurcsány Ferenc azt hangsúlyozta, hogy eddig sikeresen csökkentettük a válság hatásait. Akkor Dominique Strauss-Kahn is csak kisebb változásokat sürgetett, például az adórendszerben.

Ma viszont már arról beszélt a miniszterelnök, hogy a tervezettnél akár két és félszer is nagyobb lehet a gazdasági visszaesés.

Mióta Veres János szeptember végén benyújtotta a költségvetés első változatát, kétszer módosították jelentősen a makroszámokat.

A FIDESZ szerint viszont valószínűleg újabb megszorító csomag várható az átalakítások helyett. Szijjártó Péter azt mondja: ők már régen jelezték, hogy a kormány becsléseinél nagyobb visszaeséssel kell számolni.

Az állami számvevőszék elnöke szerint is kétséges, tartható lenne-e a költségvetés a decemberben elfogadott makroszámokkal.

Rendes Kis
  Válasz | 2009. január 14. 11:18 | Sorszám: 1
(Rogyjon rá az ég ... ...)
Egzisztenciális kvantor
  Válasz | 2009. január 14. 10:39 | Sorszám: 0
Idejött az imf első embere, mert aggódik a kihelyezett pénzük miatt, orrára koppintott csótánynak az elégséges megszorítások miatt, és erre kicsit megerősödött a forint. Vagyis az egész világ tudja, hogy mi következik nálunk, de az imf-vezér azért ilyeneket nyilatkozik:
A Magyarországgal megállapított program jól halad. Azért jöttem, hogy megnézzem a haladást: meglehetősen elégedett vagyok - mondta Strauss-Kahn a Reutersnek

Vagyis a közvéleményt megnyugtatja, csótányt megdícséri.
Miért kell az etetés?! Miért kell a nyugtatgatás?! Minek kell beleszólni a magyar belpolitikába?!

Nyilvánvaló, hogy nem akarják Orbánt, félnek tőle, mint a tűztől. Mert még ilyeneket is nyilatkoznak:
Újságírói kérdésre válaszolva Dominique Strauss-Kahn azt mondta: általános adócsökkentésnek most nincs tere Magyarországon

Nem akarják, hogy Magyarországon beinduljon a fejlődés! Csak azt akarják, hogy ne dőljön be a hitelük. Egy csótány-vezette országot akarnak, amelyikben picit magasabb a vásárlóerő, mint Szudánban, hogy ne legyenek éhséglázadások.

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola