Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Egykori Fidesz és mai Jobbik (2. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Egykori Fidesz és mai Jobbik
Marco
  Válasz | 2009. június 14. 07:45 | Sorszám: 7
Gyorgynek teljesen igaza van. Egyébként a Jobbiknak van egy fiatalító hatása is a Fideszre: a kongresszuson már olyan szókimondó beszédek hangzottak el Orbánék részéről, amelyekre már régen vártunk.

Tudják már, ha továbbra is szőnyeg alá söprik a problémákat, akkor szavazatokat veszítenek a Jobbikkal szemben.
Ezért sokkal jobban csípkedik magukat, mint a Jobbik nélkül tennék.

Hajrá Fidesz, hajrá Jobbik!

Gyorgy
  Válasz | 2009. június 14. 05:05 | Sorszám: 6
A brit esetjog párhuzamkeresésen alapul, csak ennyi köze van hozzá
Azzal, hogy állításod szerint a Jobbik "szembemegy az általános érvényű normákkal", kiegészítve a "norma" értelmezéseddel, arra enged következtetni, hogy szerinted jobb lenne, ha be sem jutna a Jobbik a parlamentbe. Ez egybevág Orbán Viktor mostani nyilatkozataival.
Akkor már csak arra vagyok kíváncsi, szerinted, Orbán szerint, a Fidesz kemény mag szerint:
1. az MSZP, mint a diktatúra az állampártja már rég el kellett volna tűnjön a parlamentből. OK
2. Az SZDSZ-t mindenki utálja ezer okból. Sok magyarázatra nem is szorul miért kellett volna már jóval korábban a történelem szemétdombjára kerülnie. OK
3. Az MDF Dávid Ibolyával az élen áruló lett azzal, hogy 2006-ban szembe fordult a Fidesz-el. De facto lepaktált a gyurcsányi MSZP-vel. Ki vele a parlamentből! OK
4. A Jobbik szélsőséges, "szembemegy az általános érvényű normákkal". Be se jusson a parlamentbe! Ez már nem OK
De ha a Fidesz kívánsága szerint így történne,
hova jutnánk?
Újra visszatérnénk az egypártrendszerhez???

Vagy a megváltozott helyzetben a Fidesz szerint inkább a gyurcsánytalanított MSZP-t kellene hallgatólagosan megmenteni, mert az "nem szélsőséges" és "Nyugat-Európában is van egy bal párt a jobb mellett"?
Ezt a variációt egyáltalán nem tudnám támogatni. Gyurcsány előtt Kovács László korszakában is ugyanolyan szemét magyar és nemzetellenes politikát folytatott az MSZP. Az akkori MSZP-nek köszönhetjük, hogy évekig újra vízummal kellett utaznunk Kanadába, a <a href="http://index.hu/kulfold/zamoly0317/">zámolyi roma ügy</a> miatt.
Előtte a Horn Gyula vezette MSZP, privatizálta a közműveket, regnálásuk alatt privatizálták fillérekért az ország vagyonának a nagy részét. Tandíj, Bokros-csomag, autópálya fizetőkapu, stb stb.
Az MSZP-t megmenteni, nagy hiba lenne. Felálltak már egyszer 10% körüli mélypontról is.

Az viszont szintén tény. Taktikai okokból nem célszerű Fidesz-Jobbik szövetségről beszélni. Egymással konfrontálódó Fidesz és Jobbik jóval több szavazatot szerezhet összesen. Csak tudni kell a határt taktika, és valódi ellenszenv között.

A. E.
  Válasz | 2009. június 14. 01:29 | Sorszám: 5
Bocs: ez megint elég erőltetett lett.
Az egésznek semmi köze a precedensjoghoz. A normákat pedig nem a hatalom diktálja egy diktatúrában sem.

Többen elmondtuk, hogy ez a hasonlítgatás nem állja meg a helyét semmilyen szín alatt. Meg egyébként is.

Hülyeség. Egyedileg kell megítélni. A Jobbik politikája és stílusa teljesen lesüllyedt a lumpenprolik szintjére. Ezzel valóban lehetett szavaztokat szerezni, de politikailag elszigetelték magukat.

Ennyi.

Gyorgy
  Válasz | 2009. június 14. 00:43 | Sorszám: 4
"A párhuzamkereséseket amúgy is mindig hülyeségnek tartottam."
Pedig a humán tudományok erre építenek. Sőt az angol jog így működik már sok évszázada, ráadásul alkotmány nélkül. Esetjog, azaz hasonló, párhuzamos esetekben hozott precedens ítélet a mérvadó.
A emberi gondolkodás is így működik. Igaz, az egzakt természettudományos gondolkodás felülemelkedett rajta.

"Ez esetben pedig nehéz nem látni a különbségeket. Azok az egykori fiúk tudták, mit kell tenniük és merre hány méter... Persze szembementek a fennálló hatalommal, de nem az általános érvényű normákkal."
A Jobbik is tudja mit kell tennie és merre hány métert léphet. Nem tudok róla, hogy durván átlépte volna a Jobbik a jelenlegi törvényi kereteket. Nyilván ennek is következménye, hogy indulhatott az EP választáson és 3 mandátumot szerezhetett.
A különbség az, hogy a Jobbik mögött nem áll a (korábban még "jó") Soros György, vagy a (korábban még egységes) nyugati blokk. A Fidesz 20 éve olyan "hivatalos normákat" feszegetett, amelyek akkor még tabunak számítottak. Megvan valahol Grósz fehérterrorozó stadioni beszéde? Az volt az akkori "norma". Az emberek magukban akkor is, ma is sok kérdésben egészen mást gondoltak, más normákat követtek. Ez a demokrácia-deficit legfőbb jele, ha eltér a "hivatalos norma" és a "többség polgár normája".
A Fidesz akkor azért tudott sikeresen szembeszállni a "hivatalos normákkal" a mögötte álló kommunista diktatúra már szétesőben volt. Egyébként már a 70-es években lehetett volna egy Fidesz.
A Jobbik most azért tudott sikeresen szembeszállni a mostani "hivatalos normákkal", mert összeomlott a globalista világhatalom, és tömegessé vált az internethasználat Magyarországon. Így megszűnt a korábbi egypólusú média által diktált véleménymonopólium.

Gyorgy
  Válasz | 2009. június 14. 00:22 | Sorszám: 3
Mikor tette fel ezeket a kérdéseket Orbán? Ellenzékben, miniszterelnökként, vagy újra ellenzékben?
Miniszterelnökként mit tett ezekben az ügyekben?

A "vagányság" nem egzakt politológiai fogalom. Ezért nem lehet sem butaság, sem ferdítés, ha valaki vagánynak tart egy pártot. Ez szubjektív ízlés, szimpátia kérdése. Az pedig egyénre szabott

Egzisztenciális kvantor
  Válasz | 2009. június 12. 10:30 | Sorszám: 2
Ez beugrató gondolatébresztőnek szántad?
Tele van nyilvánvaló tévedésekkel, vagy ferdítésekkel.

Mert hát végül is miféle fátum írja elő, hogy a multiknak úgy kell működniük, ahogy működnek? Ki tiltja meg, hogy az államadósságról tárgyaljunk? Miféle bornírt logika állja útját a kisebbségi magyarok autonómia-törekvéseinek? Melyik kőtáblára van felvésve az, hogy a cigánykérdéssel, mit valami megoldhatatlan talánnyal kell szemben állnunk?

Ezeket a kérdéseket Orbán is feltette már, csak sokkal talpraesettebben és pragmatikusabban.

Butaság, ferdítés, vagy inkább terelés azt mondani, hogy a Jobbik pont annyira eredeti és vagány, mint amilyen a Fidesz volt 20 éve.

A. E.
  Válasz | 2009. június 12. 04:09 | Sorszám: 1
Azért alapvető különbség, hogy a Fidesznek csak a fiatalságával volt "gond". A Jobbik több olyan dologgal is elegyedett, ami nem kinőhető.

A párhuzamkereséseket amúgy is mindig hülyeségnek tartottam. Ez esetben pedig nehéz nem látni a különbségeket. Azok az egykori fiúk tudták, mit kell tenniük és merre hány méter... Persze szembementek a fennálló hatalommal, de nem az általános érvényű normákkal. Nagy különbség.

Gyorgy
  Válasz | 2009. június 12. 01:43 | Sorszám: 0
Ezek a fiúk valóban a Fidesz köpenyéből bújtak elő. Kétségtelen. Igaz, korántsem abban az értelemben, amelyben Lendvai Ildikó használná ezt a mondatot. Itt ugyanis nem arról van szó, vagy legalábbis teljességgel mellékes, hogy a Fidesz a kezdetek kezdetén támogatta-e Vonáék szerveződését. A lényeg egészen más. Az ugyanis, hogy ezek a Jobbikos fiúk most ugyanazt teszik, amit a Fidesz tett húsz esztendővel ezelőtt. Azt, amit az a harmincvalahány Fidesz-alapító tett a Bibó kollégium sötét klubtermében: kimondták az igazságot, és elkezdtek az igazság szerint élni.

Hányan, de hányan mondták akkor azoknak a Fideszeseknek, ugyanazt, amit most a Jobbiknak vetnek a szemére! Hányan, de hányan óvták a Fideszeseket az elhamarkodott lépésektől, hogy majd várják csak meg, amíg a Párt meg a kormány lehetővé teszi az egyesületek alapítását… Hányan, de hányan néztek felelősségre vonóan az akkori Fideszesekre, hogy hát azért a szocialista tulajdonviszonyokat csak nem akarjátok felszámolni? Hányan, de hányan kiáltották őket ellenforradalmi, klerikális, forrófejű ifjoncnak… Hányan, de hányan hurrogták le Orbánt, amikor egyszer csak azt merte mondani, hogy a szovjet hadsereg menjen haza!
És a Fideszesek mindezekre azt mondták: ugyan, miért kellene a Párt döntésére várnunk, amikor semmi nem tiltja a megalakulást? Ugyan miért ne lehetne hozzányúlni a szocialista tulajdonviszonyokhoz? Ugyan, miért ne húzhatna végre haza az a megszálló hadsereg?
És úgy lett!

Vonáék sem tesznek mást, csak megfogalmaznak néhány kérdést, amelyekre mindannyian a megszokott, bebiflázott válaszokat adjuk, csak ezek a Jobbikos fiúk kezdtek el azon gondolkozni, hogy talán van más megoldás is.
Mert hát végül is miféle fátum írja elő, hogy a multiknak úgy kell működniük, ahogy működnek? Ki tiltja meg, hogy az államadósságról tárgyaljunk? Miféle bornírt logika állja útját a kisebbségi magyarok autonómia-törekvéseinek? Melyik kőtáblára van felvésve az, hogy a cigánykérdéssel, mit valami megoldhatatlan talánnyal kell szemben állnunk?
És persze Vonáék is ugyanazt a gusztustalan, szemforgató, nyárpolgári válaszokat kapják kérdéseikre, amit annak idején a Fideszesek kaptak. Ugyanazt a kioktató hangú hazugságot, amely a hatalmi elit érdekeit szolgálja, s már a kérdésfelvetést is bűnnek, de legalábbis súlyos eltévelyedésnek veszi.

Az igazi kérdések persze nem azok, amiket ezek a Jobbikos fiúk feltesznek, hanem csak az az egy, hogy megvan-e még Magyarországon a rendszerváltó fiatalok lendülete, bátorsága kérdező merészsége, dogmákat, megmerevedett megoldásokat elutasító kreativitása?
És erre a kérdésre csattanós feleletet adott az EP-választás.

http://boldogokasajtkeszitok.blog.hu/2009/06/11/a_fidesz_kopenye?token=1139bd4e2caaa50116c30400824e87ad

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola