Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Újra Balhé a piliscsabai Pázmányon (2. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Újra Balhé a piliscsabai Pázmányon
Marcona Vince
  Válasz | 2011. január 13. 22:15 | Sorszám: 101
Fiúk/lányok! Újabb hír:

Állítólag a rektori vezetés ennek a blognak a hatására komolyan kikérdezte a jelenlegi dékánt. Felkérték, hogy enyhítse a feszültséget és igyekezzen jobban odafigyelni a tanárok óhajára-sóhajára.

Ha tényleg igaz (a rektoriból jött), talán lesz némi javulás.

Reménykedjünk.

Nyúl Béla
  Válasz | 2011. január 13. 10:37 | Sorszám: 100
OK, ma délután írok. Üdvözletem a macskáknak és a marczona képet vágó vájárbrigádnak.
Fluctuat
  Válasz | 2011. január 12. 21:56 | Sorszám: 99
Béla, csak nem írtál nekem, pedig a látogatásod után igazán kíváncsi kell, hogy legyek, mit éltél túl és hogyan...

A macskák jól vannak, egymást akarják leegerészni, de szerencsére az anyjuk rendet tart

....

Nyúl Béla
  Válasz | 2011. január 12. 18:04 | Sorszám: 98
Karinthy Fricikén túltesztek.
Tagathon
  Válasz | 2011. január 12. 11:55 | Sorszám: 97
Lőre, de legyél dőre! Én soha nem a saját dolgaimat írtam ide, hanem azt amit másodkézből hallottam vagy olvastam. S az összefoglalások is erre vonatkoztak. Nekem ehhez túl sok közöm nincs. Ugyaninnen hallom: a bölcsészkar akkor lenne rendben, ha nem a mostani népdalos ember vezetné, hanem a nálánál sokkal komolyabb, nyelvész ember, Cser. Ő megbízhatóbb tudományosan és korrektebb a maga köreiben és másokkal is. Talán lépnie kellene, hogy legyen egy ilyen CSERe, a népdalos helyett a nyelvész-szakember.

Sok szépet kíván Tagi.

Marcona Lőrincz
  Válasz | 2011. január 11. 19:35 | Sorszám: 96
Meg mást is írtál. De spongyát rá. Mondogatom újra meg újra: túlfeszíted. Inkább vegyél vissza. Neked amúgy is van 1000+1 dolgot, ügyed, feladatod. Minek ide ütni az orrodat?
Fluctuat
  Válasz | 2011. január 11. 19:32 | Sorszám: 95
Ugyebár, Lőrinc, én korábban ezt írtam:

"Szerintem Botos jobbat érdemel. Félreérti a helyzetet, azt hiszi, az a feladata, hogy az egyházi felsőbbségnek mindenben megfeleljen és eközben ne törődjön a kar sajátos érdekeivel."

S így is gondolom.

Marcona Lőrincz
  Válasz | 2011. január 11. 19:21 | Sorszám: 94
Fluctuatnak: azt szeretném mondani, hogy jobb az ilyen kérdéseket személyes beszélgetésekben tisztázni. Én ezt javaslom, ha szabad.
Marcona Lőrincz
  Válasz | 2011. január 11. 19:20 | Sorszám: 93
Azt hiszem, végre nekem is meg kell itt szólalnom, több okból is. Először is, ha jól sejtem, a hozzászólók közül legalább 3 személyt ismerek (tesó Vincét ideértve...).

Másrészt azért is, mert nagyon elszaladt a ló veletek, kedves Tagathon! Nem tudom, hogy valaki, akinek még PHD-ja sincs, miért akar ítélkezni ilyen ügyekben? Tagi, te tudod a legjobban, hogy minden intézményben vannak belső feszültségek és viták. Eből arra következtetni, hogy a legfőbb szervhez kellene szaladni,kicsit túlzás, nem gondolod?

Lassan a testtel, te nagy Rilke-tudós! Inkább konstruktív dolgokat irogass, ha már irogatsz. A tények makacs dolgok, s a helyzet az, hogy az egyetem és a kar működik. S ha összeveted más helyekkel -- jobb lenne a másutt tapasztalható, elképesztő korrupció? Vagy a belső viták, melyek szakításhoz vetenek? Na ugye, hogy nem. Te is írtad, hogy a dékán fiatal ember. Ha az, még van ideje, tanulni fog.

Kicsit több megondoltságot -- mondom azoknak is, akiket ismerek, s azoknak is, akiket nem.

Tagathon
  Válasz | 2011. január 10. 08:55 | Sorszám: 92
Én tudok ezekre válaszolni, akár részleteiben is. A kar gazdasági helyzete jó, ez részben az előző vezetésnek köszönhető, részben annak, hoy a fizetős képzésekből sok pénz folyik be. A szakok minősége nagyon változó, több igen gyenge, de pl. a szabad bölcsészet országosan a 3. Ez azonban Mezei Balázsnak köszönhető. A tanári kar összetétele semmilyen. Ahogy esik, úgy puffan, nincs tervszerű építkezés. A hallgatóságra is ez érvényes, a kar önpropagandája nagyon gyenge. A jövő, a fejlesztési irányok homályosak, itt a leggyengébb a vezetés, mivel Botos Máté nem tudományos ember, és nem is menedzser. Nincs világos kar-fejlesztési képe. A bolognai rendszerről nem ezen a szinten döntenek, hanem magasabban. A tanárképzés is gyenge, egyes szakokon beomlott. - A legnagyobb baj az, hogy Botosnak nincs tudományosan alapos jövőképe, mivel nem tájékozott. A rektori hivaalban dolgozott korábban, nem ismeri a dolgokat. Adjunktusból lett dékán, ami magában is furcsa. Ezen belül vannak ambíciói, de ezek gyerekesek. Nem támaszkodik a kar tapasztalt professzoraira, hanem autoriter módon jár el, ami nem lehetne az ő feladata, az ő feadata az egyeztetés, összefogás, iránymutatás lenne, nem az üres parancsolgatás. Rockzenét hallgat szabad idejében, angolul, németül nem tud (franciául igen) -- karaktere pedig alattomos, mint írtam. Ezt konkrétan is alá tudom támasztani, ha kell. Majd kiderül.
iudex
  Válasz | 2011. január 09. 22:36 | Sorszám: 91
Látod, látod, a látszat mennyire csal? Nem "ott" vagyok ismerős, hanem "általában". Mielőtt félreértés esne, NEM Botos Mátét óhajtom védeni, ugyanis könnyen lehet, hogy valóban nem alkalmas a posztjára. Csak éppen nem ilyen pletykaízű sustorgások miatt. Garantálom, nincs olyan magasabb poszton lévő személy, akiről ilyen vagy olyan negatív történetet ne tudna elmesélni valaki. Különösen ha gyűjtögetik is az efféle információkat. Viszont vannak olyan vezetői kvalitások, amikkel illenék rendelkeznie annak, akik sokakat vezet és sok ügyet intéz. Milyen a kar gazdasági helyzete? Milyen minőségűek a szakok? Milyen összetételű a tanári kar és a hallgatóság? Hogyan képzelik el egy nagyobb intézmény jelenét és jövőjét? Mik a fejlesztési irányok? Mi legyen a bolognai rendszerrel? Mik azok a minőségi és elvi kérdések, amikben mindenkinek meg kell egyezni? Mi van a tanárképzéssel? Csak pár kérdés, amikről beszélni kellene Botos kapcsán. Is. Ezekhez képest az itt említett ügyek lehetnek jellemzőek, de nem meghatározóak.
Madelon az eb
  Válasz | 2011. január 09. 11:56 | Sorszám: 90
Kis magyar abszurd.
Pontos, hiteles, bennfentes információk, de a delikvensek nevét, alá- és fölérendeltetésüket még véletlenül sem találják el.
Fluctuat
  Válasz | 2011. január 09. 03:48 | Sorszám: 89
S te mit tudsz ezekről az ügyekről? mert láthatóan ismerős vagy ott.
iudex
  Válasz | 2011. január 08. 22:52 | Sorszám: 88
Egyébként meg Schmal és Lautner. Az intézetvezetőt, tehát az ő főnöküket meg történetesen Mezei Balázsnak hívják.
iudex
  Válasz | 2011. január 08. 22:48 | Sorszám: 87
A "tudtunk" -mint alább mondám- erősen megkérdőjelezhető, lévén inszinuatív jelzők halmaza. Az újabb történet ugyanolyan értékű, mint az előző. Nem adtál semmit hozzá és nem is vettél el. Egyébként nem akarsz "valaki" lenni végre? Fordulj a Vatikánhoz, kíváncsi lennék, ők mit válaszolnának erre a jelzőözönre.
kingvidor
  Válasz | 2011. január 08. 18:13 | Sorszám: 86
Ezzel nem mondtál sokat: http://bolthely.hu/albaantik/id/02446_Mezei_Andras__Zsido_versek
Időszakos Állat
  Válasz | 2011. január 08. 17:29 | Sorszám: 85
Ismerek egy Mezeit, az cigó.
kingvidor
  Válasz | 2011. január 08. 17:04 | Sorszám: 84
Nem hinném: http://www.szfki.hu/~nspectr/MezeiFerenc.jpg
Békáscity
  Válasz | 2011. január 08. 16:42 | Sorszám: 83
Cigány
Fluctuat
  Válasz | 2011. január 08. 15:52 | Sorszám: 82
No, Mezei ősmagyarsága is érdekes lehet. Nagybátyjám szerint aki itt Mezei, az vagy sváb, vagy...
Időszakos Állat
  Válasz | 2011. január 08. 15:26 | Sorszám: 81
Schmall Dávid és Lauder Péter

Neve alapján ősmagyar mind a kettő.

Tagathon
  Válasz | 2011. január 08. 15:09 | Sorszám: 80
A mai Magyar Nemzet és Magyar Hírlap össztüzet zúdítanak a hazai ballib filozófusokra, akik elképesztő összegeket kaptak Gyurcsányéktól az elmúlt években.

Ami ebből a Pázmányra tartozik: jeleztem korábban és erről pontos tudomásom is van hogy a Pázmány Filozófiai intzetében ketten is dolgoznak olyanok, akik ebben a pénzosztásban szerepet kaptak: Schmall Dávid és Lauder Péter.

Az is tudott, hogy ezek ott egy liberális vonalat visznek, míg a dékán Mezeit igyekezne kiszorítani -- noha Mezei nemcsak szakmailag elsőrangú, hanem ráadásul semmi köze nincs ezekhez a ballib sikkasztásokhoz sem.

Szóval nem értem én ezt a Pázmányt: akkor most mi a cél? A ballibsiség erősítése? Botos ezt akarja?

Marcona Vince
  Válasz | 2011. január 08. 09:38 | Sorszám: 79
Ha ez a történet helytálló, a dékán nem maradhatna dékán. A felettesének ki kellene vizsgálnia.
Fluctuat
  Válasz | 2011. január 08. 09:35 | Sorszám: 78
Rendben. De mindennek alátámasztására hadd mondjak el egy további történetet, amelyet tegnap hallottam (biztos, hogy igaz):

Mezei (i-vel) nem tagja a hazai liberális filozófusok sötét maffiájának. Mindig is jobbos volt, keresztény vonalú, a vallásfilozófiát elsőként kezdte tanítani az ELTÉ-n. Nagyon sokat publikált (lásd google). Sokat volt külföldön, az USA-ban, másutt is. Az USÁ-ból ő hozta haza Molnár Tamást (Thomas Molnar) katolikusnak mondott filozófust -- baráti viszonyt ápolt vele a haláláig.

Molnár a halála előtt Mezeire bízta a hagyatékát. Mezei elkezdett kutakodni, hol lehet ezt az értékes hagyatékot elhelyezni. Felkereste az MTA-t, de felkereste Botos Métyáést is. Botos azt mondta neki, jöhet a hagyaték Piliscsabára.

Mezei nem hozott végső döntést. Mint kiderült, jól tette, mivel a hagyatékozó levélből kiderült, magánintézmény nem kaphatja meg a hagyatékot. Mezei így az MTA-val állapodott meg.

De itt jön a nagy csavar. Miközben Mezei ezt az ügyet intézte az USA-ban, Botos felkért egy személyt, Szerencsés Károlyt (történész), aki ismerte valamennyire Molnárt, hogy hívja fel telefonon az özvegyet és beszélje rá: hagyják ki Mezeit és az ő megkerülésével a hagyatékot adják át Botosnak.

Ez teljesen elképesztő húzás volt. Botos Mezeitől tudott a hagyatékról. Mezei x éve dolgozott az elhelyezésén. Botos meg a saját professzora háta mögött akart neki keresztbe tenni.

Mezei elképedt és magyarázatot kért. Botos magyarázata jellemző volt: az volt képes Mezei szemébe hazudni, hogy ők megállapodtak: ő is megkeresi az özvegyet. Ami már azért is hazugság, mert ha így lett volna, akkor is keresztbe tevésnek minősül.

Az özvegy is felháborodott és azonnal közölte Botossal, hogy a hagyaték elhelyezését Mezei intézi és magánegyetemre nem kerülhet.

Hát, ez a helyzet. Ez túlmegy azon a bizonyos Csimborasszón. Ez már a surmóság Himalájája. Botos tényleg menjen vissza adjunktusnak. S ne is legyen ennél több.

Tagathon
  Válasz | 2011. január 08. 09:24 | Sorszám: 77
Én csak összefoglalnám azt, amit eddig is tudtunk:

Összefoglalva. Botos Máté dékán tevékenysége
-- tudománytalan
-- lelkiismeretlen
-- ellentétes az egyetem és a kar érdekeivel
-- éretlen, alkalmatlan
-- arrogáns
-- alattomos
-- egyházellenes
-- machiavellista
-- karrierista
-- szocibarát

Legfőbb ideje, hogy valaki a Vatikánhoz forduljon -- amely/aki egy pápai egyetemszakmai/egyházi felügyelője!

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola