Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Veresország - jelentések (2. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Veresország - jelentések
mamácska
  Válasz | 2011. május 10. 09:46 | Sorszám: 26
Milliárdok laktanyaőrzésre, százmilliók áramközvetítésért, százezrek parkolóbérletre, biankó benzinkártyák. Többek között ilyen pazarlásra bukkantak a honvédelmi tárca legnagyobb vagyonkezelő cégének felülvizsgálatakor a szakértők, amikor a társaság előző, szocialista kormányok alatti gazdálkodását ellenőrizték. Hende Csaba tárcavezető kezdeményezte a korábbi gazdaságtalan kiszervezések megszüntetését – írja a Magyar Nemzet.


Felülvizsgálta a Honvédelmi Minisztérium (HM) a korábbi objektumüzemeltetésekről szóló szerződéseket, és számos gazdaságtalan, gyanús megállapodást talált – tudta meg a lap. A szaktárca értékelése szerint több száz milliós vagyoni hátránytól mentette meg a HM-et csak az, hogy a 2014-ig bebetonozott ingatlanüzemeltetési szerződéseket a piaci viszonyokhoz igazították, de csaknem 800 milliót forint megtakarítás várható az idén attól a lépéstől is, hogy a honvédségi ingatlanok villanyórái újra a HM EI Zrt. nevére kerültek – olvasható a Magyar Nemzet keddi számában, melyből további részleteket is megtudhat. (da)

Langer
  Válasz | 2011. május 09. 13:22 | Sorszám: 25
http://gondola.hu/cikkek/76329-Gyurcsany__Kadar_nepe_hamar_elkuldi_Orbant_.html


Gyurcsány: Kádár népe hamar elküldi Orbánt

A volt miniszterelnök szerint a fő kérdés az, hogy mi jön a Fidesz után. Pontosabban, miként jöhetne az MSZP, ha a kormánytól elpártoló százezreket nem képes maga mellé állítani.

Az ügyészségi kikérő papírt Gyurcsány egyelőre nem látta, úgyhogy fogalma sincs, hogy érdemben mi van a hivatalos terminológia, „a hivatali hatalommal való visszaélés gyanúja” mögött. A volt pártelnök miniszterelnök, aki nem akarja elbagatellizálni a dolgot, nem sejti, hogy az idézett kifejezés azt jelenti-e, hogy csúnyán nézett a titkárnőjére, aki emiatt sírva fakadt, vagy éppen arra vonatkozik, hogy a Sukoró-ügyben megengedhetetlen módon utasított valakit. Mindenesetre az Országgyűlésnek postázott ügyészségi papírban valaminek lennie kell, különben a mentelmi bizottságot vezető KDNP-s Rubovszky György nem mondhatta volna, hogy a dokumentum tartalma nem elégséges ahhoz, hogy a grémium dönthessen Gyurcsány mentelmi jogának fel-, vagy fel nem függesztéséről. Mindenestre Gyurcsány azt ígérte, hogy miután beletekint az ügyészégi papírba, elmondja, mi áll benne.

Ami az ügyészség esetleges politikai vezérlését illeti, Gyurcsány abból indul ki, hogy a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő két vezetőjét hónapokig előzetesben tartották – ez a két ember később nyilvánosságra hozta tanúvallomásait, illetve rendre azt nyilatkozta, hogy az ügyészséget nem maga a Sukoró-projekt érdekelte, hanem a szervezet azt kajtatta, mi van Gyurcsánnyal. „Azaz nem az igazságot akarják kideríteni, engem akarnak elkapni” – summázott Gyurcsány.

mamácska
  Válasz | 2011. május 09. 13:07 | Sorszám: 24
Növekszik a feszültség Gyurcsány és Mesterházy között

Ragaszkodik a pártszavazáshoz Gyurcsány Ferenc, noha Mesterházy Attila pártelnök több sajtóorgánumban is világossá tette, hogy nem támogatja a kezdeményezést.


A volt szocialista miniszterelnök Facebook-bejegyzésében azt írja: a vidéket járva megerősítést nyert abban, hogy a szocialista pártban változásra van szükség. Gyurcsány Ferenc szerint a korábban a reformok mellett kiálló pártvezetők saját pozíciójukat féltve a változások ellen érvelnek. (jv)

hírTV

kutato
  Válasz | 2011. május 09. 12:24 | Sorszám: 23
Közben, pont az mszp vezetésnek mondják

Idézet:
Mondjon le az elnökség! Vonuljanak háttérbe az ismert MSZP-s vezetők. Fejeződjenek be a mutyik, az összefonódások, fejeződjön be az, hogy az MSZP tagok kizárásával döntsenek az MSZP sorsáról. Felháborító, hogy a szakadék szélén::"
http://www.facebook.com/notes/mi-ezt-akarjuk/csatlakozz-mi-ezt-akarjuk/198637236840941#!/pages/Mi-ezt-akarjuk/198605153510816
kutato
  Válasz | 2011. május 09. 12:23 | Sorszám: 22
Fleto vágyálma


Idézet:
Kádár puha világához szokott Magyarország nem fogja sokáig megengedni, és azt mondja a hatalomnak: el lehet menni.

Ember!!Most is meglenne a 2/3ad..

kutato
  Válasz | 2011. május 09. 12:18 | Sorszám: 21

Mesterházy, Lendvai, Ujhelyi ott van az elején - Bajnait csak szerették volna (Fotó: Magócsi Márton)
http://hirszerzo.hu/belfold/132555_itt_az_mszp_lista_sok_vesztes_nehany_nyerte

kutato
  Válasz | 2011. május 09. 12:15 | Sorszám: 20

Maradhatnak??
Milyen megújúláslenne??

Göncz Kinga /EP képviselő
Herczog Edit
Gurmai Zita
Tabajdi Csaba
Török Zsolt
Szanyi kapitány
cf
2010. január 21. | 18:03
Itt az MSZP választási listája! http://www.stop.hu/articles/article.php?id=597411

A szocialisták fővárosi egyéni jelöltjei a következők:
Molnár Zsolt (Budapest 1.),
Donáth László (Budapest 2.),
Orosz Sándor (Budapest 3.),
Kiss László (Budapest 4.),
Csizmár Gábor (Budapest 5.),
Kiss Péter (Budapest 6.),
Steiner Pál (Budapest 7.),
Hatvani Csaba (Budapest 8.),
Kispál Tibor (Budapest 9.),
Szabó Zoltán (Budapest 10.),
Komássy Ákos (Budapest 11.),
Budai Bernadett (Budapest 12.),
Pál Tibor (Budapest 13.),
Arató Gergely (Budapest 14.), /Zuschlag-ügy
Szabó Vilmos (Budapest 15.),
Molnár Gyula (Budapest 16.),
Józsa István (Budapest 17.),
Hagyó Miklós (Budapest 18.), /Házi órizetben
Szanyi Tibor (Budapest 19.),
Tóth József (Budapest 20.),
Bárándy Gergely (Budapest 21.),
Tóth Csaba (Budapest 22.), Hetyei László (Budapest 23.), Vidorné Szabó Györgyi (Budapest 24.),
Alexa György (Budapest 25.),
Simon Gábor (Budapest 26.),
Mester László (Budapest 27.),
Burány Sándor (Budapest 28.),
Hiller István (Budapest 29.),
Podolák György (Budapest 30.), /Cspeli gyilkosság..
Avarkeszi Dezső (Budapest 31.), /Csepeli gyilkosság..
Szincsák József (Budapest 32.).

mamácska
  Válasz | 2011. május 09. 12:13 | Sorszám: 19
Harc azonban a baloldalon is akad: az MSZP vezetésének egy része rossz szemmel nézi, hogy Gyurcsány pártszavazást kezdeményezett, melynek célja: az MSZP-s vezetők közvetlen választása, vagyoni helyzetük átvilágítása, egyszerre több tisztség betöltésének megakadályozása. Már 2000-ben azt írta, emlékeztetett Gyurcsány, hogyha az MSZP egyszer kormányozni akar, akkor át kell alakulnia. Csak hát a volt pártelnök-miniszterelnök szerint éppen a kormányzás miatt nem maradt idő a párt átformálásra. Noha, 2007-ben (pártelnökké választásakor) megpróbálta módosítani az alapszabályt, csak nem sikerült. „Mert az MSZP vezetésének egy része szembe ment az átalakulási törekvésekkel, holott a tagság túlnyomó többsége elszántan akarja ezeket a változásokat. Azaz az MSZP vezetői nem velem vitatkoznak, hanem a tagsággal” – rajzolta fel a törésvonalakat Gyurcsány.

Aki szerint szimpla kifogás, hogy az „MSZP ne magával foglalkozzon”, mert pont az ellenzéki lét első felében kell tisztázni, hogy milyen is a párt. Úgyhogy Gyurcsány úgy gondolta, nekifut még egyszer, mert az nem állapot, hogy az MSZP nem moccan, semmi vonzása nincs, így hiába pártolnak el százezrek a Fidesztől, a leszakadók nem állnak át balra. Márpedig Gyurcsány szerint az MSZP-ből kell új pártot csinálni, össze kell fogni a szocialisták egymillió szavazóját, és több százezer embernek lehetőséget kell adni, hogy egy megújult, talán új nevet is kapó formációhoz csatlakozzon. Ha ez a kísérlet kudarcba fullad, akkor Gyurcsány szerint vagy be kell csukni a kaput jó időre, és kivonulni a politikából, vagy nekiállni, és csinálni valami mást (értsd: új pártot). Ám ezek szerint ezek logikai találgatások, az egyértelmű szándék a jelenlegi párt megmozdítása. Ami a mozdítás módszerét illeti, hát arra kell menni, amerre a konzervatívokat és liberálisokat megszólító Demokratikus Charta tart – ehhez persze idő kell, így Gyurcsány 2012-ig türelmes.

Ami az aktuálpolitikát illeti, Gyurcsány nem azt tartja a legborzalmasabbnak, ami az alkotmánnyal és az Alkotmánybírósággal történt, hanem a mindennapok terrorját. Nevezetesen azt, hogy egy tanárember fél attól, miszerint kiderül, hogy más a pártpreferenciája, mint az igazgatójának, és ebből baja lesz. Így elmondható, hogy a ’80-as évek második felében már kevésbé volt erőszakszagú és áporodott a levegő, mint amit a kormány most ont magából, összegez Gyurcsány. Ezt a Kádár puha világához szokott Magyarország nem fogja sokáig megengedni, és azt mondja a hatalomnak: el lehet menni. Az viszont egy komoly kérdés, hogy mi lesz Orbán bukása után, ugyanis sokkal könnyebb lesz a választókat meggyőzni arról, hogy a hatalomnak mennie kell, mint abban megegyezni, hogy mi történjen kormányváltás után. Ugyanis a jelenlegi kabinet bebetonozza az embereit, így a következő kormány egy ellenséges környezettel találja majd szembe magát, és az alkotmány miatt olyan apróságokról nem tud dönteni, mint adó, nyugdíjpolitika, stb.


atv.hu

kutato
  Válasz | 2011. május 09. 12:05 | Sorszám: 18
Veresország forrong??
kutato
  Válasz | 2011. május 09. 12:05 | Sorszám: 17
Talán még megmenthetjük az MSZP-t, de ezt radikális személyi változásokkal érhetjük csak el! http://www.facebook.com/notes/mi-ezt-akarjuk/csatlakozz-mi-ezt-akarjuk/198637236840941#!/pages/Mi-ezt-akarjuk/198605153510816
kutato
  Válasz | 2011. május 09. 12:04 | Sorszám: 16
Ha nem lépünk mi, a tagság és a szimpatizánsok, akkor továbbra sem történik semmi. Továbbra is ugyanazok mutyiznak a pártközpontban, akik évek óta ezt teszik, és akik nem törődnek azzal, hogy pillanatokon belül darabjaira esik szét a párt! Mi nem ezt akarjuk! Mi azt akarjuk, hogy új embereke legyenek a vezetésben, új emberek legyenek a pártközpontban!
/18 órája http://www.facebook.com/notes/mi-ezt-akarjuk/csatlakozz-mi-ezt-akarjuk/198637236840941#!/pages/Mi-ezt-akarjuk/198605153510816
kutato
  Válasz | 2011. május 09. 12:03 | Sorszám: 15
/53 ember csatlakozott eddig..(kevesebb, mint 24 órája)
kutato
  Válasz | 2011. május 09. 12:02 | Sorszám: 14
Nem akarjuk az élvonalban látni:
- Tóbiás József,
- Puch László,
- Baja Ferenc,
- Burány Sándor,
- Hiller István,
- Ipkovich György,
- Kiss Péter,
- Sós Tamás,
- Szekeres Imre,
- Steiner Pál,
- Simon Gábor,
- Nyakó István,
- Mandur László,
- Lendvai Ildikó,
- Lamperth Mónika. Nem kell az olyan kommunikációs "szakember", mint
- Déry Balázs.

Rossz tanácsadói vannak Mesterházy Attilának. Legyen vége a Gyurcsány - Mesterházy vetélkedésnek! A régi elvtársak azt gondolják, hogy ez a négy év is eltelik, talán még továbbra is élvonalban maradnának. Vegyék már végre tudomásul, hogy ez nem megy tovább!!!! Egy értékes évet elveszítettünk. Legyen vége a dagonyázásnak. Tűnjenek el az MSZP vezetéséből ..

kutato
  Válasz | 2011. május 09. 12:00 | Sorszám: 13
http://www.facebook.com/notes/mi-ezt-akarjuk/csatlakozz-mi-ezt-akarjuk/198637236840941
kutato
  Válasz | 2011. május 09. 12:00 | Sorszám: 12
"Csatlakozz! Mi ezt akarjuk!
Mi ezt akarjuk, 2011. április 28., 19:02

Évek óta várunk, hogy az MSZP-ben radikális változások legyenek. Nem történt semmi. Mindig valamire vártunk, hogy most nem lehet. Most a parlamenti választások miatt nem lehet, most az önkormányzati választások miatt nem lehet, most a választás éve jön, nem lehet. Hatalmasat buktunk. Arra számítottunk, hogy személyi változások lesznek, hogy most majd az MSZP jól megújul. Nem történt semmi. Elmúlt egy év, nem történt semmi. Legyen ennek vége! Végre hallassa a hangját a tagság, a szimpatizánsok! Elegünk van az MSZP bebetonozott neveiből. Legyen az MSZP-ben vérfrissítés, fiatalítás, cserék!

Mondjon le az elnökség! Vonuljanak háttérbe az ismert MSZP-s vezetők. Fejeződjenek be a mutyik, az összefonódások, fejeződjön be az, hogy az MSZP tagok kizárásával döntsenek az MSZP sorsáról. Felháborító, hogy a szakadék szélén::"

Gyöngy
  Válasz | 2011. május 02. 11:38 | Sorszám: 11
http://www.mno.hu/portal/780757


"Teflonarcok
Szabó Anna
2011. április 29. 00:01

Magyar Nemzet

Felelősségteljesen és talán a kelleténél is több jóindulattal végeztem a munkámat – emlékezett vissza pénzügyminiszterként eltöltött éveire Veres János, akit a minap arról faggatott a parlament egyik szakbizottsága, hogy mindezen gondosság ellenére mégis miként emelkedhetett regnálása idején ötezermilliárd forinttal hazánk adóssága. Verest trükkök százairól, reggeli, déli és esti hazugságokról, költségvetési manipulálásról, hamis előrejelzésekről, kreatív könyvelési módszerekről is kérdezték – és meglepő válaszok hangzottak el.

Az egykori tárcavezető ugyanis állította, hogy ilyesfajta visszaélések az ő hivatalában biztosan nem eshettek meg. Korrektek voltak az elszámolások, nem folytak el az állami pénzek,"


Mikor is tetszett beperelni hitelrontásért a kedves miniszterelnökét Őszöd után? Igaz, hogy Almunia se tulajdonított neki nagy súlyt, pedig a beszéd szerint ő is benne volt a hamisításban.

"Annyit azért elismert, hogy az államadósság brutális növekedése neki is feltűnt,"

Dehát túltette magát a megrázkódtatáson, nem jó az ilyen negatívumokkal terhelni magát az embernek, rosszat tesz a lelki egyensúlynak.

kritikus
  Válasz | 2011. május 01. 19:30 | Sorszám: 10
na, de ennyi ember előtt?
Gyöngy
  Válasz | 2011. május 01. 19:03 | Sorszám: 9
Talán a Szendrő utcai ház kapujának szilárdságára gondolt .
kritikus
  Válasz | 2011. május 01. 19:00 | Sorszám: 8
nem fognak átjutni? áttörni?
valaki megmagyarázná mit üzen a politikai házasságszédelgő?
vanna7
  Válasz | 2011. május 01. 18:44 | Sorszám: 7
...neki eléggé pasarellás kinézete van...lehet, hogy onnan jött....
Gyöngy
  Válasz | 2011. május 01. 18:39 | Sorszám: 6
Már 2007-ben is a "No pasaran!" lehetett a jelszó.
Gyöngy
  Válasz | 2011. május 01. 18:38 | Sorszám: 5
"No pasaran!"

Azért szééép, hogy egy spanyol polgárháborús jelszót választottak (vagy előénekeltek nekik) .

lac1
  Válasz | 2011. május 01. 17:20 | Sorszám: 4
"Van egy mondás, miszerint a "titkos szép cselekedetek a legbecsesebbek",..."
Hát ezt huszárló haverod valószínűleg nem ismeri, mert akkor nem írná le, hogy kiket támogat, önmagát fényezve...

"huszárló
Válasz | 2011. május 01. 16:48 | Sorszám: 407
Így van, nemzeti liberális vagyok, mint pl. Kossuth és némely hívei voltak egykor.Támogatom a csángó oktatási alapítványt, adok pénzt a rovásírók egyesületének, támogatom a katolikus egyházat.Sőt, legalább 3-4 romániai és szerbiai magyar iskolának a diákjait és a tanárait nyaraltattam már 1-1 hétre, úgy közel 300 főt. Lehet így is, nem tilos az senkinek. Engem rinyálni nem hallott még senki, hogy jajjajajaj, mi lesz, ha mindnyájunké ki lesz? Az Úr szereti a munkás kezeket! "
:-)))))))

kutato
  Válasz | 2011. május 01. 17:12 | Sorszám: 3
Fleto:
"és éreztem, tudják, hogy kemény politikai küzdelemnek nézünk elébe."

Emlékezzünk (2007)

Idézet:
Az Operaházban Gyurcsány Ferenc miniszterelnök mond beszédet az 1956-os forradalom és szabadságharc évfordulója alkalmából rendezett díszelőadáson.

Az Andrássy út Bajcsy-Zsilinszky út és Nagymező utca közötti szakaszát, valamint a Lévai és a Lázár utcát teljes hosszában lezárják.

Szintén nem lehet majd közlekedni a Paulay Ede utca és az Andrássy út között a Káldy Gyula, a Székely Mihály, a Vasvári Pál, a Dalszínház és a Hajós utcán.

Ezekről a helyekről október 22-én reggel 8 óráig el kell vinni a gépkocsikat, különben azokat elszállítják.

A lezárás előtt 48 órával megállni tilos táblákat helyeznek ki az érintett területeken.

Az InfoRádió értesülése szerint a gyalogosforgalmat is jelentősen korlátozzák majd, még az ott lakók is csak igazoltatás után, rendőri kísérettel mehetnek haza



http://remekm.new.freeweb.hu/forum/?f=20&t=110&m=&p=
kutato
  Válasz | 2011. május 01. 17:10 | Sorszám: 2
Fleto:
"és éreztem, tudják, hogy kemény politikai küzdelemnek nézünk elébe."

Emlékezzünk:

Idézet:
A Nemzeti Filharmonikusokat kérte fel Gyurcsány, hogy ők játsszanak március 15-én este a Művészetek Palotájában.

A zenészek egyhangúlag megtagadták a részvételt a "produkcióban", amellett, hogy 12.000 forintot veszítettek ezzel, az amúgy nem tehetős, de tehetséges barátaink.


http://remekm.new.freeweb.hu/forum/?f=20&t=110&m=&p=

Van egy mondás, miszerint a "titkos szép cselekedetek a legbecsesebbek", de azért nem árt, ha tudjuk manapság, hogy kik a gerinces emberek

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola