Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Eb ura fakó! Mennünk kell tüntetni! (4. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Eb ura fakó! Mennünk kell tüntetni!
panda
  Válasz | 2012. október 18. 17:47 | Sorszám: 65
kritikus
  Válasz | 2012. október 18. 17:33 | Sorszám: 64
ja. ez pont annyira komoly, mint az a gazdálkodó, akinek a 60 kg-os vágósúly hízó.
egyformán ért a dolgokhoz.
tüntetés-érett. meg kell védeni az átmeneti szegénységet a folyamatos élősködés érdekében.
huszárló
  Válasz | 2012. október 18. 16:42 | Sorszám: 63
Na ja, láthatóan te sem tudsz kibújni a helyzetedből, hogy vége a dalnak és nincs tovább könnyű kereset a pénznyelő gépekből.
kritikus
  Válasz | 2012. október 18. 16:14 | Sorszám: 62
mindazoknak, akik tsörténelmi tapaztalat, a dialektikus materializmus ismerete, vagy 50-60 év irodalmi termésének ismerete nélkül proliznak, figyelmébe ajánlom: legalább ismerni kell egy szó jelentését, hogy érdemi hatást érjünk el vele. persze Bogár Lászlótól tudjuk, hogy mi mit vesztett értelméből, ám az értelmes ember mégiscsak ragaszkodik ahhoz, hogy az alma alma legyen és ne traktor.
nos, a proli - mások által lenézett munkából - alacsony szinten tartotta el magát és családját, nem látta át társadalmi helyzetét, a legritkább esetben tudott ismeretek szerzése révén helyzetéből kiutat találni.
nem véletlenül tűzte ki célul a szociáldemokrácia, hogy tanulással, műveléssel és érdekvédelemmel segítse.
aki itten a paneljéből prolizik, az pontosan leképezi a proletárdiktatúra előtti idők névadóját.
kritikus
  Válasz | 2012. október 18. 16:04 | Sorszám: 61
éljen a támogatott Andy Vajna és állami pénznyelő mosoda!
a munkanélkülivé tetteknek meg tündérország elrugaszkodó pár éven belüli csodaországát adja ajándékba a fidesz és még meleg akolból bégető nyája.
huszárló
  Válasz | 2012. október 18. 15:52 | Sorszám: 60
Az a LeeBajnai nem vette Vona el a keresztfia bizniszét a pénznyelő gépek körüli kocsmaiparban.Ezért sír a szájua a bankok és a félhomály-iparok ügyei miatt.
kritikus
  Válasz | 2012. október 18. 15:01 | Sorszám: 59
tudjuk kedves Macisajt, a rothadó kapitalizmus nyugati rokkant bástyáinak még sokkal-de sokkal rosszabb, mint nekünk! hisz itt van ner, meg tündérorészág, sőt az elrugaszkodás évében még a reálbérek is csökkentek. bezzeg azok, akik a fogyasztói társadalomból szakadtak a válságba! nekünk 22 éve van szerencsénk közadakozni bal-jobb mágnáskertünk létrehozására, megsegítésére, mi már legalább 30 éve évente halljuk, hogy majd egyszer jobb lesz. Jobb is lett. Az összes markecoló utonállónak, aki állami segédlettel szüntetett meg másfélmillió munkahelyet, nem volt rest privatizálni az összes állami, szövetkezeti vagyont, cserébe tulajdonossá tette még a panellakókat is. s mily büszkék lehetnek, ha karácsonyra valaki kipucolja 5 ezerért számlamentesen őket a saját koszukból!
ja, és ők bezzeg nem jönnek ide ácsingózni, legfeljebb fogműtétre, reumaáztatásra. miért? nem hiányzik nekik a pannon puma vagy tündérország? ja, hogy ennyi hantásuk nekik nincs!
Időszakos Állat
  Válasz | 2012. október 18. 14:40 | Sorszám: 58
Nagyon egyszerű a magyarázat.
Ez a proli immár kénytelen valamicske adót fizetni, ezért van egyetlen pontra szűkülve az amúgy is végtelenül szegényes szellemi horizontja.
Amióta neki is részt kell vállalni valamennyire, azóta hisztériázik és pont úgy viselkedik, mint egy felakadt NDK-s lemezjátszó.
(Csak a lemezjátszó mellesleg azért legalább egyvalamire jó.)
szabadság szabadosa
  Válasz | 2012. október 18. 12:16 | Sorszám: 57
"Miért bántjátok ezt az asszonyt? Hisz jót tett velem.
Szegények mindig lesznek veletek, de én nem maradok mindig veletek."
(Mt 26.10)
mediator
  Válasz | 2012. október 18. 10:38 | Sorszám: 56
és akkor milyen ötleteid lennének, ha a libás-bibas bajnai haverod maradt volna kormányon 2010-ben? akkor vajon most szárnyalna a gazdaság? nem csökkentették volna a nyugdíjakat? nem vezettek volna be brutális megszorításokat? nem vettek volna fel azóta újabb IMF hitelt? szerinted hol tartanánk? Görögország mellett, vagy alatt?
Macisajt
  Válasz | 2012. október 18. 09:47 | Sorszám: 55
"tüntethetnének pl. a szegénység ellen, kombinálva a hivatali visszaélők elleni meneteléssel."

Ühüm.
Ott van Olaszország, Görögország,Franciaország,Spanyolország.

Momentán naponta tüntetnek pl. a szegénység ellen...
Már kormányokat is cseréltek( mondjuk az olaszoknál meg is kapták a Goldman Sachs képviselőt, direktbe).

Csak a helyzetük...na az lett egyre szarabb.

Macisajt
  Válasz | 2012. október 18. 09:44 | Sorszám: 54
"légy nyugodt, ha látok értelmes alternatívát, nem rejtem véka alá,"

Vagyis semmi sehol(illetve amid van azzal jobbnak látod nem előállni, annyira snassz ), csak a szokásos hablatytenger.

Gondoltam.
No de egy esély még neked is járt.

panda
  Válasz | 2012. október 18. 01:43 | Sorszám: 53
na, akkor te semmit sem értesz...
zümi
  Válasz | 2012. október 18. 01:12 | Sorszám: 52
Kedves Fluctuat, Isten mentsen ettől az un. Millától, mint új ellenzéki pólustól, mert nincs új a Nap alatt, ez a társulat lényegében a volt SZDSZ hátországa.
Aztán most megint szép lassan összetapadnak a Maszp-pal- mint két kicsi lego, némi anarchistákkal megspékelve, mint a lopott logójú Szolidaritás, és ugyancsak odacspódik a DK, - aztán így talál egymásra megint Gyurcsány és Bajnai, mivelhogy, szerintem egy akolból valók.
hulot
  Válasz | 2012. október 17. 23:24 | Sorszám: 51
Már bocsánat, de ha neked "számos kiforrott gondolatom, ötletem van arra vonatkozóan, hogy a közpénz-fosztogatókkal mi történjék"...
Nos, akkor nem kellene csak tüntetned ezen dolgok ellen.
Miért nem osztod meg az ötleteidet azokkal, akok nem csak tüntethetnek, hanem tehetnek is érte?!!!!!!!!!!!

kritikus
  Válasz | 2012. október 17. 22:39 | Sorszám: 50
számos kiforrott gondolatom, ötletem van arra vonatkozóan, hogy a közpénz-fosztogatókkal mi történjék. addig is össztársadalmi korrupció-ellenességgel kezdeném.
tüntethetnének pl. a szegénység ellen, kombinálva a hivatali visszaélők elleni meneteléssel.
hulot
  Válasz | 2012. október 17. 22:21 | Sorszám: 49
Ha bizonyos dolgokat látsz, akkor lehetséges-e, hogy alternatív megoldásokról is tudsz?
Vagy csak te is valami ellen ágálsz, anélkül, hogy ötleted lenne?!

kritikus
  Válasz | 2012. október 17. 22:10 | Sorszám: 48
életem, te mégiscsak belegabalyodtál az álmomban két macska voltam problémakörbe?
vagy csak ügyeletes vagy ma este?
légy nyugodt, ha látok értelmes alternatívát, nem rejtem véka alá, ám jelenleg úgy látom, az álbal és jobboldali korrupció, akciótervgyártó kapacitás és lihegő birkózó-készség együtt grasszál a tömegeket nyomorba döntő, gátlástalan dilettantizmussal.
lsd. létminimum, minimálbér, közmunkabér-
munkahelyteremtés, munkahelyvédelem,
kiszámítható gazdasági környezet-alakuló és megszünő foglalkoztató helyek.
ilyen elegáns csak skandináviából lennék.
hulot
  Válasz | 2012. október 17. 21:50 | Sorszám: 47
"Írd le ide svarcaufvájsz, hogy feleim, itt van az a politikai erő/politikus Magyarországon, akire aztán érdemes, mert (köv.indoklás)
Hadd lássam."

Hamarosan megteszem.

Macisajt
  Válasz | 2012. október 17. 21:47 | Sorszám: 46
"csak nem győzöm keresgélni,"


Tudod mit?
Ha megtaláltad, szólj Mármint az alternatíváról.

Írd le ide svarcaufvájsz, hogy feleim, itt van az a politikai erő/politikus Magyarországon, akire aztán érdemes, mert (köv.indoklás)
Hadd lássam.

Mert így már lassan(?)olyan van egyszemélyben mint a két hülye vénember , aki beszólogat állandóan a balkonról a Muppet Show-ban...miközben egy ép hangjuk sincs...

hulot
  Válasz | 2012. október 17. 21:42 | Sorszám: 45
Van egy mondás Amerikában.
Nem tudom pontosan az eredetijét, de (nagyjából) így szól: Csak az első milliómra nem kérdezz rá!

hulot
  Válasz | 2012. október 17. 21:40 | Sorszám: 44
Amúgy én tisztában vagyok azzal, hogy az Szdsz a jelenkori magyar politikai vonulatnak a "legszörnyűbbike".

kritikus
  Válasz | 2012. október 17. 21:38 | Sorszám: 43
óh, nem vádolni kell a fideszt. nézni, amint revánsot vesz. meg oligarchákat gyárt.
ezért tán csak érdemes tüntetni, hisz annyira szeretné minden józanul gondolkodó, hogy ha már kifosztották, legalább a milliárdosokra ne vonatkozzék a köz finanszírozása holmi illetékekkel!
csak nem győzöm keresgélni, hogy ki jár jobban, az álbaloldali vagy az új jobboldali milliárdos és családja.
ők úgyis évtizedek óta külföldi egyetemren okíttatják csemetéiket, az átkosban ingyért tanuló jogvégzett egyének meg törvényeket gyártanak alájuk. függetlenül attól, hogy az elmúlt 22 esztendő mely évében tettek szert milliárdjaikra.
hulot
  Válasz | 2012. október 17. 21:37 | Sorszám: 42
Ha nem zárójelben tetted volna hozzá, hogy "is", akkor nem szóltam volna semmit.
De nem így tetted.

Tehát a "telefonos segítségre" néked van szükséged.

Macisajt
  Válasz | 2012. október 17. 21:33 | Sorszám: 41
"Nono!
A "rendszerváltáskor" a Fidesz legalább annyira a "legvéresebb antikommunista párt" volt, mint az Szdsz.
Pontosan egy követ fújtak anno..."


Valóban. 1993-ig a Fideszé volt amúgy az "SZDSZ Ifjúsági Tagozata" szerep amit ráosztottak és amivel akkor Orbán végképp szembefordult, a fodorok, ungárok, vágvölgyi bék,
stb. társasága távozva a pártból, természetes közegük irányába...

Csakhogy úgy látszik, ideje kikérned a telefonos segítségedet, annyira félreértetted a 36.sorszámú hozzászólásomat.

Ugyanis míg az szdsz a (látszólag) rendszerváltáskori
legvéresszájúbb antikommunista párt úgy borult össze
1994-ben a kétharmados kormányban a kommunista utódpárttal mint két kicsi legó (és azóta is)...
addig a Fideszt éppen ezzel nehezen vádolhatnád.

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola