Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Manipuláció (2. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Manipuláció
Rendes Kis
  Válasz | 2012. december 13. 07:22 | Sorszám: 65
Egy ismerős családatya a pályaválasztás előtt álló fiának azt mondta, bármit választhat, kivéve az informatikát és az angol nyelvet: mert ezek úgyis ráragadnak az emberre - így akkor lesz 2 szakmája és tudni fog 2 nyelvet.
nemszadista
  Válasz | 2012. december 13. 02:06 | Sorszám: 64
Á, nem az igeidők a legnehezebbek az angolban. Azokat az első 5 évben egész jól meg lehet tanulni.
Cirus
  Válasz | 2012. december 12. 10:14 | Sorszám: 63
Én angollal kezdtem, majd a főiskolát németül végeztem el. Félévkor megmondták, hogy vagy megtanulok németül, vagy mehetek isten hírével. A nyelvtant 3 nap alatt bevágtam. A német logikus nyelv, szerintem könnyebb, mint az angol.

Az angollal jól el lehet boldogulni az elején, de a németben több szó van (nézd meg az angol szótárt, egy szó 3-4 oldal jelentéssel bír).

Mindkét nyelven felsőfokon beszélek, bár érdekes, hogy olvasni németül szeretek, angolul nem.

Cirus
  Válasz | 2012. december 12. 10:14 | Sorszám: 62
Én angollal kezdtem, majd a főiskolát németül végeztem el. Félévkor megmondták, hogy vagy megtanulok németül, vagy mehetek isten hírével. A nyelvtant 3 nap alatt bevágtam. A német logikus nyelv, szerintem könnyebb, mint az angol.

Az angollal jól el lehet boldogulni az elején, de a németben több szó van (nézd meg az angol szótárt, egy szó 3-4 oldal jelentéssel bír).

Mindkét nyelven felsőfokon beszélek, bár érdekes, hogy olvasni németül szeretek, angolul nem.

tiszavirág
  Válasz | 2012. december 12. 00:10 | Sorszám: 61
http://tv2.hu/musoraink/frizbi_hajdu_peterrel/118295_frizbi_hajdu_peterrel_-_2012.11.11._-_2._resz.html


"Hasonló helyzetben van itt ebben az országban sok ember, pedagógusok, nővérek...."
"Fenyőfa ünnepély"
"Megpróbálom túlélni ezt az időszakot"

Egzisztenciális kvantor
  Válasz | 2012. december 03. 21:17 | Sorszám: 60
Az angol nekem az igeidőknél lett nehéz. Most sem tudom rendesen használni őket. A conditional meg a reported speech szerintem zsezse a mindenféle múltidőhöz képest. (Már persze ha a reported speech nincsen kombinálva vagy 3 múltidővel.)
tiszavirág
  Válasz | 2012. december 03. 19:26 | Sorszám: 59
http://alfoldiujra.blog.hu/2012/11/25/schmitti_trukkel_tavolitanak_el_alfoldit

"Schmitti trükkel távolítanák el Alföldit"

Ha jól emlékszem ezt már Antall Józsefnél is alkalmazták.
Lejárt Surányi mandátuma és Antall nem tartott igényt a további munkájára, mivel Surányi MNB elnökként!!!!! aláírta a Demokratikus Chartát. Surányinak volt pofája hatalmas hirdetésben kiugatni ország-világnak, hogy te is így járhatsz...

Ha nem hosszabbítják meg Alföldi mandátumát, akkor a helyes kifejezés nem az, hogy "kirúgják", hanem az, hogy más kap lehetőséget.

nemszadista
  Válasz | 2012. december 03. 19:26 | Sorszám: 58
"Állítólag a német az elején nehezebb, az angol meg ahogy haladsz előre."

Lomb Kató szinkrontolmács - aki több, mint 20 nyelven beszélt és ebből 1 tucaton úgy, hogy szinkrontolmácsolni is tudott - mondta, amikor megkérdezték, hogy nehez-e az angol: "Az első 20 év könnyű".

1etértek vele...
(A némettudásom csak olyan turistaszerű, ezért én sem tudom, hogy mikor lesz könnyű a német, de azt tapasztaltam, hogy mikor lesz nehéz az angol.)

tiszavirág
  Válasz | 2012. december 03. 18:48 | Sorszám: 57
(A mi családunkban az a tapasztalat, hogy aki némettel kezdi, az később megtanul angolul is, viszont aki angolul kezdi, az már soha nem tanul meg németül.
Ebből a szempontból talán jobb a német kezdés és angol folytatás, hiszen "ahány nyelv, annyi ember" mondja a közmondás.)
Fla Mandulis
  Válasz | 2012. december 02. 14:45 | Sorszám: 56
Állítólag a német az elején nehezebb, az angol meg ahogy haladsz előre... Németet még iskola előtt kezdtem, angolt 12 évesen. Sokkal jobb az angolom, mert azta használtam, németet max beszédben illetve sakk-könyveknél, meg pár mesekönyv. No meg az angol volt V.-től egyetemmel bezárólag + munka, , német meg csak 6 év. Sose tudtam megtapasztalni, melyik az a szint amikor a német lesz könnyebb, az angol meg elnehezül.
Fla Mandulis
  Válasz | 2012. december 02. 14:38 | Sorszám: 55
Féldeciről nem is beszélve, meg korsóról.
tiszavirág
  Válasz | 2012. november 30. 13:18 | Sorszám: 54
A múltkor kiadta, hogy többek között vigyek egy kis poharas tejfölt. Én balga, leemeltem egyet a polcról és hazavittem. Nem kaptam érte dicséretet, mert csak 150 gramm volt benne. Azóta figyelnem kell a töltősúlyra is.
karakan
  Válasz | 2012. november 13. 17:35 | Sorszám: 53
Emlékeztető:
"A tőkének védenie kell önmagát minden áron, törvényi és egyéb utakon egyaránt. Az adósságokat be kell hajtani, a kölcsönöket és a jelzálogokat pedig le kell foglalni, amint lehetséges. Amikor a törvényes eljárás keretében az átlagember elveszíti az otthonát, sokkal engedékenyebbé válik és a vezető pénzemberek ellenőrzése alatt lévő vagyon tulajdonosai által a törvény szigorának köszönhetően irányítható lesz.
Otthontalan emberek nem fognak veszekedni a vezetőkkel. Ez köztudott a világ kormányzására hivatott pénzuralmi rendszer irányítói számára. Azzal hogy az embereket megosztjuk, rávehetjük őket arra, hogy jelentéktelen kérdések fölötti vitákra pazarolják energiájukat, miközben mi a tanítók szerepében lehetünk. Így diszkrét lépésekkel bebiztosítjuk önmagunk számára azt, amit már elterveztünk és sikeresen végre is hajtottunk."
(Bankárok Kiáltványa (The Bankers Manifesto 1934))
tiszavirág
  Válasz | 2012. november 12. 02:54 | Sorszám: 52
Ez tényleg röhejes.
A feleségem is mindig mérgelődik miatta.
onogur
  Válasz | 2012. november 12. 00:45 | Sorszám: 51
Legjobb példa a tejföl. Amióta a világ világ, deciliterben mérjük, így szerepelnek szakácskönyveinkbe is, "végy 2 dl tejfölt".
Aztán az euintegrációharmonizáció során átíratták velünk grammra, most a polcokon van 135, 150, 175, 375, 435, 475 grammos tejföl...
eszbej
  Válasz | 2012. november 12. 00:12 | Sorszám: 50
Korábban a kereskedelmi törvények meghatározták, hogy milyen 'kiszerelésben" lehet árusítani a termékeket, vagy a vevő orra előtt kellett lemérni és becsomagolni.
Mértéklépcsó volt pl. 10, 25 50, 100 dkg., fél liter, 7 deci (bor) 2 deci (pálinka) "féldekás" (pályinka) Pontosabban nem tudom az egész sort. De az ember oda sem nézett, nem olvasgatott, nagyítózgatott - levette a vajat a polcról és kész.
Egynéhány éve, öt-hat lehet, az EU "felszabadította" a kényszer alól és "szabaddá tette" a kereskedelmet. A vevők hátrányára. Az EU határozata kötelező érvényű. Vissza kell vonni és kész. Meg kell határozni a lehetséges "kiszerelés" méreteket. Itt kilóban, dekában, grammban, az USA területén fontban, pintben - és Indiában? Tulajdonképpen mindegy, a "helyben szokásos módon." De kötött grádicsokkal. Ennyi.
Azután ott van a reklámtáblák méretezése --- de ez más kérdés.
Tudja valaki a pontos törvényhelyet? És a korábbi törvényét? Lehet, nem EU, bár így emlékszem, hanem WTO.
karakan
  Válasz | 2012. november 11. 15:28 | Sorszám: 49
http://mno.hu/hirtv_gazdasagi_hirei/nem-art-odafigyelni-egyre-tobb-a-bujtatott-aremeles-1116652
tiszavirág
  Válasz | 2012. november 09. 01:08 | Sorszám: 48
hulot
  Válasz | 2012. november 09. 01:06 | Sorszám: 47
Pláne.

tiszavirág
  Válasz | 2012. november 09. 01:04 | Sorszám: 46
hulot
  Válasz | 2012. november 09. 01:02 | Sorszám: 45
Örülök, hogy egyetértesz.

tiszavirág
  Válasz | 2012. november 09. 01:01 | Sorszám: 44
hulot
  Válasz | 2012. november 09. 00:42 | Sorszám: 43
"Hoffmann Rózsának igaza van abban, hogy jobb a keményebbel kezdeni...."

Szóval akkor kezdjük a differenciál-egyenletekkel, és ne az egyszereggyel??!!!

tiszavirág
  Válasz | 2012. november 09. 00:37 | Sorszám: 42
Én a némettel kezdtem, majd később folytattam az angollal. Mindkét nyelvből van nyelvvizsgám, amit a legkeményebb nyelvvizsga-helyen, a Rigóban tettem le. Mindkét nyelvet használom is. A gyerekeim az angollal kezdték, nem tanultak meg németül, pedig németre is jártak, de az angollal mindenütt elboldogulnak.
Hoffmann Rózsának igaza van abban, hogy jobb a keményebbel kezdeni, de az is igaz, hogy a németek időközben megtanultak angolul, amit soha nem gondoltam volna korábban.
hulot
  Válasz | 2012. november 09. 00:12 | Sorszám: 41
Ó, Flucti.
Sok hülyeséget beszéltél már eddig is.
Tetézed?

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola