Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Déjà vu (2. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Déjà vu
gyaloggos
  Válasz | 2012. november 13. 13:57 | Sorszám: 26
KISZ....nahát.

Ne kényszerítsd már ki belólem, amit balfaszék szoktak hangoztatni!

Meg, a FIDESZ, Viktor sem az - hál'Istennek, - ami a 90-es években volt.

onogur
  Válasz | 2012. november 13. 13:51 | Sorszám: 25
"Horn Gyula párttag, pártelnök volt, Bajnai soha nem volt az MSZP tagja!"

Na és?
A KISZ nem számít? Ő volt a Független Hallgatói Tagozat elnöke, Gyurcsánnyal együtt szervezték az Új Nemzedék Ifjúsági Szervezetet 1989-ben.
MSZMP-s múltja azért nincs, mert "fiatal", 1968-ban született, tehát mire átléphetett volna a KISZ-ből, az MSZMP már meg is szűnt.

zümi
  Válasz | 2012. november 13. 13:50 | Sorszám: 24
Ez nem a Bajnai-topik, csak te keverted ide, lehet off-nak is nevezni!
gyaloggos
  Válasz | 2012. november 13. 13:41 | Sorszám: 23
"Mesterházy most bemutatkozott, most, (....) hogy az
olaszoknak lefasisztázta nem egyszerűen a kétharmados kormányt, hanem egész Magyarországot.
Ki merte jelenteni, hogy a Nobel-békedíjas Európai Unió „nem nézheti tétlenül Magyarország fasisztává válását”. "

Ez igaz!

DE

ez a mocskos balfaszpárt, és nem Bajnai!

gyaloggos
  Válasz | 2012. november 13. 13:40 | Sorszám: 22
Amúgy meg totálisan érthetetlen ez a pánik!

A FIDESZ biztosan vezet, s ha Viktor változtat a ma nem is létező gazdaságpolitikát illetően - személyeket illetően is persze - akkor meg nőhet is támogatottsága a jövőben.

Az is érthetetlen, miért nem lehet azt elfogadni, hogy nem mindenki akar a FIDESZ-re vagy az MSZP-re szavazni, van aki több színre kíváncsi, s nem a között dönt, hogy valami legyen szürke, vagy ne legyen szürke.

zümi
  Válasz | 2012. november 13. 13:36 | Sorszám: 21
"Hát nem hasonlít a mai helyzet 1994-hez???"

Tökugyanaz az a szituáció és a módszer is!

Lejárató kampány ezerrel, hazugságözön, mocskolódás,
demokraták kontra diktatúra!
Nem is akármilyen: "fasiszta diktatúra".

Fasisztázni, rasszistázni kell idehaza és külföldön, tévécsatornákon és újságokban, lakossági fórumon és kampánygyűléseken. Harsogva és vonítva, nyüszítve és uszulva, demokratikus szólamoktól habzó szájjal és öklöt rázva.

Mesterházy most bemutatkozott, most, (....) hogy az
olaszoknak lefasisztázta nem egyszerűen a kétharmados kormányt, hanem egész Magyarországot.
Ki merte jelenteni, hogy a Nobel-békedíjas Európai Unió „nem nézheti tétlenül Magyarország fasisztává válását”.

Utoljára Rákosi tette ezt meg azon siránkozva, hogy neki tízmillió fasisztával kell felépítenie a kommunizmust. (Nekünk meg tízezer kommunistával a nyakunkban kellett életben maradni.)
http://mno.hu/vezercikk/fasisztazni-kulfoldon-1117034

gyaloggos
  Válasz | 2012. november 13. 13:29 | Sorszám: 20
Horn Gyula párttag, pártelnök volt, Bajnai soha nem volt az MSZP tagja!

Ezt is tény-és tárgyszerűen.

Szerintem az M1 Ma Reggel c. műsora igen-igen nézett, meg jó is.

Nem mellékesen pedig: a hitelességüket ők, saját maguk alakítják. Az ellenzéki csatornák nézettsége akkor nő, ha az M1 egyoldalúan, a problémákat a szönyeg alá söpörve, elhallgatván azokat, mindent tökéletesnek beállítva próbálja előadni a dolgokat.

A HÍRTV sajnos ilyen lett a Magyar Nemzet pedig a jobboldal Népszavája. Gátlástalanul hazudnak.

zümi
  Válasz | 2012. november 13. 13:12 | Sorszám: 19
Te gágosz itt össze-vissza! A Hajdú-bétről és Bajnai csúfos szerepéről van szó! Bajnai menthetetlen, nem lehet lemosni a gyalázatot a "nagy üzletemberről".
Erre elkezdesz terelni, a Gyulai Húskombinátról, meg Csányiról pampogsz! Meg az ÉS csúfos lejáratókampányáról szőlőügyben, amivel rendesen besültetek. Nevetséges!
huszárló
  Válasz | 2012. november 13. 13:12 | Sorszám: 18
Talán a Gyulai cégnek is van tulajdonosa és nem Viktor a neve. Rajta kell elverni a csődöt, nem a legalja disznóhajcsáron, aki eddig szedte a cég hasznát, most meg ki tudja mi okból bedőlni hagyta. Ahogy a LeeBajnai a Hajdú.Bétet.
onogur
  Válasz | 2012. november 13. 13:06 | Sorszám: 17
1./ Én jól emlékszem, hornyula úgy volt tálalva 1994-ben, mint akire az USÁ-tól Németországig hősként tekintenek. Mecsoda szakértelem és tudás, egyszemélyben megváltotta a világot, a világpolitika centrumába helyezte Magyarországot. Meg aztán ott volt az autóbalesete.
Hidd el, két év alatt simán meg lehet csinálni, hogy Bajnaiból hős legyen és teljesen leválasszák a megyógyurcsány-korszakról.

2./ Sajtó? Ki olvas Magyar Nemzetet (hogy viszonyul az eladott példányszám a borsblikkmetróhoz), ki néz echohírtévét meg királyit (a két kereskedelmi óriáscsatorna és csatolt részeihez képest)?

gyaloggos
  Válasz | 2012. november 13. 12:13 | Sorszám: 16
Pontosan olyan, mint amilyen a Viktor elleni volt anno, a 60 millkós állami támogatás okán, még mószert, az ÉS-t is bevonva.

Illetve nem is olyan, mert Viktor miniszterelnök voltamikor azt a támogatást megkapta az a kft. - teljesen törvényesen egyébként - Bajnai meg üzletember, egy nagy cég első embere.

Ez sem mindegy, nagyon nem!

Amúgy pedig, ennek a gágosának ugyanolyan lesz a végeredménye is, mint amilyen a szőlőzésé lett, totálisan értelmetlen!

gyaloggos
  Válasz | 2012. november 13. 12:08 | Sorszám: 15
Komolyan monmdom, röhejes ez az erőlködés, gágogás!

Pontosan olyan, mint amilyen a V

gyaloggos
  Válasz | 2012. november 13. 12:07 | Sorszám: 14
"A Wallis már másfél éve tulajdonos volt a csőd szélén táncoló Hajdú-Bétben, amikor én odakerültem"

Nem mellékesen,megemlít több indokor, de arról senki nem tesz itt említést, csak megy a gágogás!

A Gyulai Húskombinátot meg Viktorék tették tönkre?

Hm...?

Azt is írtam már korábban, hogy lehet megkérdezni a Dunántúlon, miként is vélekednek Csányiról, s kiket, milyen cégeket tettek tönkre a cégei, hogy megvásárolhassák azokat!

Csak erről síri csend.

pfz
  Válasz | 2012. november 13. 11:46 | Sorszám: 13
A Wallisban, azaz a Hajdú Bét-ben lett volna egy szikra becsület, akkor át sem vette volna a libákat abban a tudatban, hogy nem fogja kifizetni.

Átvette a libákat, aztán csődöt jelentett, holott a libák átvétele előtt is látta a cég a csődhelyzetet.

Abban a tudatban átvenni a libákat, hogy tudom nem lesz lehetőség a kifizetésre, AZ EGYENLŐ A LOPÁSSAL.

TEHÁT, BAJNAI EGY TOLVAJ. Védekezése pedig, hazugság.

lámpás
  Válasz | 2012. november 13. 11:39 | Sorszám: 12
Erről a "kiszűrték a mutyit" kitételről tudnék mesélni a kistérségekkel kapcsolatosan. Minek nevezzük azt, amikor a kistérségi iroda egyik szobájában megtörténik a pályázati kiírás, aztán később a másik szobában ugyanazok elbírálják a maguk által kiírt és elkészített pályázatokat?
nemszadista
  Válasz | 2012. november 13. 11:34 | Sorszám: 11
Valóban megvan a hasonlóság.
Két különbség viszont van (szerintem):

1/ Az eleve agyhalott büdöskomcsikon kívül mások most valamelyest emlékeznek a "szakértelmük" mibenlétére. (Ok, lehet, hogy ez optimista feltételezés, de az ember azt gondolná, hogy nem lehet belelépni ugyanabba a folyóba kétszer.)

2/ Most, az akkori helyzettel ellentétben, van a nemzeti oldalnak valamennyi sajtója. Akkor semmi sem volt. Emlékezzünk rá, hogy még a Magyar Nemzettel is mi történt...

huszárló
  Válasz | 2012. november 13. 11:24 | Sorszám: 10
Ennyi esze a Cocó cigánynak is van, hogy egy céget csődbe vigyen. De, hogy később még dicsekedjen is ezzel, mint ez a féreg, azt nem nagyon hiszem.
gyaloggos
  Válasz | 2012. november 13. 11:19 | Sorszám: 9
Meglátjuk. De van egy másik fontos történet is. Önök azt várják, hogy ki-ki nézzen szembe saját múltjával. Akkor egyszer azért érdemes lenne megvonni a Gyurcsány kormányban végzett munkájának a mérlegét is. Mert amíg nem teszi meg, bárki bármilyen váddal előállhat.

Azt, hogy mit gondolok a jó kormányzásról, egy nagyon nehéz válsághelyzetben, 2009-10-ben meg tudtam mutatni. Hiszen akkor én voltam felelős a kormány egészéért. Ebben az időszakban a munka minden mozzanatával el tudok számolni és büszke vagyok az eredményekre. Korábban az egészre, az összképre természetesen nem volt ráhatásom, párton kívüliként a pártpolitikai mozzanatokra különösen nem. De nincs szégyenkeznivalóm azokért a területekért, amelyekért én feleltem. A fejlesztéspolitikában például Magyarországon éppen az én megbízatásom idején alakult ki egész Európa egyik leghatékonyabb rendszere. Akkoriban a pénzek lehívásában és a szerződéskötésekben is folyamatosan az unió első három helyének egyikén voltunk. Elsőként írtunk ki pályázatokat, új konstrukciókat vezettünk be. Például a leghátrányosabb helyzetű 33 kistérség támogatására. Ezt a pályázati formát később a Fidesz megszüntette, pedig az elnyerte az „európai legjobb gyakorlat” minősítést. Másoknak ajánlották. Olyanoknak, akik ma is működtetik. Olyan konstrukciót hoztunk létre, amely lehetővé tette, hogy kisvállalkozások egész tömegének adjunk uniós pénzt a korrupció lehetőségét kiküszöbölve, internetes pályázat alapján. Minden egyes bizottságban civil delegáltak voltak, akik kiszűrték a mutyit. Ez is magyar újítás volt, és persze a Fidesz megszüntette, hogy ne lehessen áttekinteni, hogy hová is folynak el az integrációs pénzek.

Volt önkormányzati miniszter is – persze ezt is felemlegetik Fideszes politikusok.

Hogyne csak arra valahogy nincsen kedvük emlékezni, hogy 2007 végén a pénzügyminiszterrel közösen én terjesztettem be a javaslatot, amely gátat vetett volna az önkormányzatok féktelen eladósodásának. Kétharmados törvénymódosítás kellett volna hozzá, de a Fidesz nem támogatta. Ellenkezőleg: hitelfelvételre biztatták polgármestereiket, sőt a pártközpontból szervezték, hogy a Fideszes vezetésű önkormányzatok devizában adósodjanak el. Ez volt az egyik oka annak, hogy 2006-tól mostanáig megduplázódott az önkormányzatok adóssága. Gazdasági miniszter négy hónappal a Lehman Brothers cég bukása előtt lettem, ráadásul a pénzügyek az akkori konstrukció szerint nem hozzám tartoztak. Nehéz lenne tehát nekem felróni az úgynevezett elmúlt nyolc év gazdaságpolitikáját. De az én miniszterségem idejére esik például azoknak a befektetés ösztönző tárgyalásoknak a lefolytatása, amelyek után új gyárakat hozott létre Magyarországon az Audi, a Mercedes, az Opel. Akkor jött létre az európai technológiai központ is.

Ezekkel egyébként a jelenlegi kormányzat nem győz büszkélkedni.

gyaloggos
  Válasz | 2012. november 13. 11:12 | Sorszám: 8
EZT MEG A GÁGOGÓKNAK:

"Jó, ha magyarázkodásnak érzi, akkor a Hajdú-Bét ügy részleteibe ne menjünk bele…

Én kész vagyok arra, hogy belemenjünk, mint ahogy sokszor elmondtam már az egész történetet. Más kérdés, hogy ez a rész a végén valahogy kiesik az interjúkból. Igaz: volt egy Hajdú-Bét nevű vállalat, amelyet fel kellett számolnom. A felszámolás során kár ért olyan családi termelőket, akik sokszor harmadik, negyedik áttételen keresztül kapcsolódtak a céghez. Mindez tény. Az viszont nem igaz, hogy nekem az ő kárukban szerepem lett volna. A Wallis már másfél éve tulajdonos volt a csőd szélén táncoló Hajdú-Bétben, amikor én odakerültem. Az anyacég már be is fektetett ide 10 milliárd forintot. Az is hazugság, hogy a családi termelők pénzét bárki ellopta volna: ennek az ügynek a Wallis volt a legnagyobb vesztese. Én egy olyan cégcsoport élén álltam, amelynek 117 tagvállalatából egy volt a Hajdú-Bét. Az lett a feladatom, hogy amikor a Wallisnak már az összes tartalék-pénze elfogyott, és a következő lépésben maga került volna a tönk szélére, kimondjam: ezt a veszteséget már nem tudjuk tovább finanszírozni.

Tulajdonképpen miért dőlt össze a Hajdú-Bét?

Azért, mert abban az évben volt egy ázsiai madárinfluenza. Azért, mert abban az évben a forint drámaian megerősödött, pedig a Hajdú-Bét döntően exportra termelő cég volt. Azért dőlt össze, mert másfél évvel korábban a Fidesz kormányzat két lépcsőben felemelte a minimálbért körülbelül 80%-kal pedig ott a munkavállalók döntő többsége minimálbérért dolgozott. És persze azért is, mert a Bábolnának, a Hajdu Bét legnagyobb konkurensének a magyar állam egymást követő kormányai több, mint 35 milliárd forint állami támogatást adtak, amivel tönkretették a magánpénzzel gazdálkodó cégek piacát. Két ekkora hasonló profilú vállalatot ráadásul a magyar piac nem bír ki. Egyébként azóta kiderült, hogy egyet sem, hiszen az állami Bábolna is régen elvérzett. Híre hamva sincs már a bábolnai baromfifeldolgozásnak, pedig az valaha igazi zászlóshajó volt. Nézzük meg, ma hol áll az egész magyar húsipar!

Benne például a legendás Gyulaival.

Például. Ez az egész sztori csak akkor értékelődött fel, amikor politikai pályára kerültem és elkezdték a fogást keresni rajtam. Ez úgynevezett „mém” lett, ami beépült az emberek fejébe. Valamit még el kell mondanom. A Hajdú-Bét ügy egész menedzseri, üzletemberi pályám legnehezebb korszaka volt. Az általam vezetett, több mint 4000 család megélhetését biztosító Wallis-cégcsoportot kellett kivezetnem története legsúlyosabb válságából. De ezzel együtt is tudom: a Wallis tízmilliárdos kiadása, meg az a nyolc kiló, amit én leadtam abban a fél évben, sokkal kisebb veszteség volt, mint a beszállító családok elbukott egy-kétmillió forintja. Mert nekik ez általában az utolsó pénzük, teljes családi megtakarításuk volt. Ezért is jártam az akkori döntéshozók nyakára, hogy – az uniós lehetőségek legvégső határáig – segítsenek a bajba jutott kistermelőkön. Nos, ezek a tények. Csak ezt így egybefüggően nagyon ritkán lehet elmondani, ahogyan persze várhatóan ennek az interjúnak a terjedelme sem fogja kibírni. "

gyaloggos
  Válasz | 2012. november 13. 10:58 | Sorszám: 7
"A kormányváltást követően én még azt gondoltam: a kétharmados felhatalmazással élve a Fidesz úgy kormányoz majd, hogy ne térítse le Magyarországot a pályáról, amelyen kilábalhat a válságból. Komolyan vettem, hogy visszavonulok a civil életbe. Akkoriban el is mondtam: bár sok mindenben nem értünk egyet, de drukkere leszek a Fidesznek, hiszen a mindenkori kormánypártnak van igazi lehetősége arra, hogy az országot megtartsa a jó úton. Ehhez képest hamar látszott, hogy a győzteseket csak az érdekli, hogy bebetonozzák saját hatalmukat. Az ember nap, mint nap látta, hogyan romlik az ország gazdasági teljesítménye, egyre nyilvánvalóbb lett, hogy parancsolóan szükséges lenne a korrekció. A legutolsó cseppet még két másik előzte meg, amikor már éreztem, hogy nem szabad tovább a pálya széléről figyelnem. Az első az az adatsor volt, amelyik egyértelművé tette: menekül tőlünk a munkahelyteremtő beruházás. Már kevesebb tőke érkezik a magyar gazdaságba, mint amennyivel csökken a gépek, berendezések értéke, tehát egyre szűkül a termelés bázisa. Egyre kevesebb lesz a munkahely, egyre olvad a GDP, egyre alacsonyabb lesz a bérből és fizetésből élők jövedelme. A második csepp az volt, amikor feketén-fehéren bebizonyosodott, hogy tőlünk már nem csak a tőke menekül, de a munkaerő is. Mennek a vállalkozó kedvű fiatal szakmunkások tömegei is, nem csak az a magasan képzett réteg, amely ezt az országot felzárkóztathatná a világ fejlettebb részéhez. Gondolja meg, száz év óta, 1919, 1945 és 1956 után már negyedszer megy el innen a szellemi elit! Meddig lehet ezt a vérveszteséget bírni? Ez hosszú távú, nagy bajok előhírnöke. Az utolsó csepp a pohárban a választási regisztráció bevezetése volt."

NAMÁRMOSTAN!

Azt gondolom, a fenti állításokkal nincs értelme vitatkozni, azok bizony valósak!

Egyedül a regisztráció, melyről úgy vélem, nem kéne ekkora feneket keríteni hozzá, bár nekem sem tetszik. Macerás, kirekesztő. Így, hogy az Ügyfélkapun keresztül is lehetséges, részemről könnyedén le lesz tudva, de akinek erre nincs lehetősége - s nagyon sokan vannak ilyenek - tényleg macerás.

Nem kéne ez. A FIDESZ soha nem fogja így lemosni magáról azt, hogy "csalással nyertek".

Tudom, sokan azt gondolják most, hogy s kit érdekel?

Ma még ezen az oldalon senkit, lesz azonban idő, amikor másképpen gondolják ők is.

panda
  Válasz | 2012. november 12. 19:23 | Sorszám: 6
és hozzáteheted most még az 'egykutyázgatást' is ..
hulot
  Válasz | 2012. november 12. 18:05 | Sorszám: 5
Kedves olvtársak.

A "- rémhírterjesztés, - hírhamisítás, - dezinformálás, - erkölcsi hiteltelenítés, - mindennek az azonnali megkérdőjelezése, - a kilátástalanság, a szervezetlenség, a korrupció tényként való sulykolása, külföldi lejárató kampány, suttogó propaganda..." bevett szokása minden ellenzékben levő erőnek, 1994 óta.

(Naná, hogy jóval régebb óta is.)

onogur
  Válasz | 2012. november 12. 17:16 | Sorszám: 4
1. 1994-ről beszélek, nem 1990-ről.
2. Ha idézőjelbe teszem a "sikerembert", az pont az ellenkezőjét jelenti.
gyaloggos
  Válasz | 2012. november 12. 17:15 | Sorszám: 3
Nehogy vitasd már azt, hogy a gazdaságban semmi jó nem várható, vagy azt, hogy a korrupció visszaszorítása terén semmi változás, illetve még inkább korruptálódott az ország!

A külföldi mocskos tettek a balfaszpárthoz köthetőek, nem Bajnaiékhoz!

gyaloggos
  Válasz | 2012. november 12. 17:11 | Sorszám: 2
Te is az SZDSZ-re szavaztál 90-ben! Amúgy nem kellett volna Kuncián, az MSZP-vel az a két koalíció, s bizonyára egészen másképpen ítélnéd most meg azt a pártot.

Később már teljesen szétcsúsztak, Kóka elnöksége volt az utolsó szeg a koporsójukba, de Kóka elnöksége is balfaszferkónak meg Kuncziánnak, így az SZDSZ megszűnése is!

Bajnait meg Oszkót élből elutasítod, pedig ahogyan írtad, sikeresen kormányoztak!

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola