Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Ki lesz a Nemzeti Színház új igazgatója? (2. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Ki lesz a Nemzeti Színház új igazgatója?
mackó
  Válasz | 2012. december 07. 08:15 | Sorszám: 49
Rudolf ezen az oldalon áll. Én nagyon kedvelem, mint színész, direktornak viszont nem tudom elképzelni. Ez csak megérzés, semmi kézzelfoghatót nem tudok felmutatni.
Rendes Kis
  Válasz | 2012. december 07. 07:14 | Sorszám: 48
Lehet, amiatt ragadt rá a gyanúm, mert 1x Kádárt alakította, nagyon élethűen.
Brrr.
Ha én színész lennék, ezerx meggondolnám, hogy elvállaljak-e ilyen szerepet.
hulot
  Válasz | 2012. december 06. 23:34 | Sorszám: 47
Rég nem olvastam ennyire művészetellenes gondolatot, mint amit most előadtál.
Ez az "értékrend" baromság meghatározhatatlanul jobboldali nonszensz, ami csak azt mutatja, hogy azt hiszitek, a művészetet meg tudjátok zabolázni. Ennek a Fekete Gyurinak is ilyesmi kényszerképztetei vannak.

A művészetekkel kapcsolatos gyökereitek pedig értelmezhetetlen zagyvaságok, mivel "jobbikos őrületek".

Fekete Gyuri pedig egy őskomcsi volt valamikor.
Persze manapság - legszívesebben - letagadná.

orosz_hussalata
  Válasz | 2012. december 06. 23:22 | Sorszám: 46
Tévedsz.
Az oldal választás ( a jobb oldalon ) nagyrészt értékválasztás. Márpedig a Nemzeti igazgatójának esetében az értékrend alapvető fontosságú.
Egyértelmű, hogy magyargyűlölő, minden hagyományos értéket öncélúan tagadó ( tipikus gyökértelen "liberális" prototípusa ) személy alkalmatlan.
hulot
  Válasz | 2012. december 06. 22:53 | Sorszám: 45
Igen vicces az a hozzáállás, amit itt sokan képviseltek.
Mármint az, hogy politikai szempontokból viszonyultok a lehetséges igazgatóhoz.

Magyarán!!!!!
A szakmai szempontokat tökéletesen negligáljátok.

orosz_hussalata
  Válasz | 2012. december 06. 22:48 | Sorszám: 44
Emlékeim szerint a 2002 utáni időszakban másként nyilvánult meg.
Egyébként színészként robika a kanyarban sincs hozzá képest.
hulot
  Válasz | 2012. december 06. 22:48 | Sorszám: 43
Mi is (szerinted) a "komcsigyanús"?!

Rendes Kis
  Válasz | 2012. december 06. 22:44 | Sorszám: 42
Én sem. Komcsigyanús.
hulot
  Válasz | 2012. december 06. 22:10 | Sorszám: 41
Amúgy tök mindegy, mert...Vidnyánszky.

kerekferko
  Válasz | 2012. december 06. 22:04 | Sorszám: 40
Lehet, hogy:

Alföldy, Vidnyánszky, Blaskó, Rudolf a négy pályázó?

kerekferko
  Válasz | 2012. december 06. 22:02 | Sorszám: 39
Nem azt emésztette nehezen, hogy nem ő lett, hanem a módját!
kerekferko
  Válasz | 2012. december 06. 22:01 | Sorszám: 38
Elképzelhető.
Habár Rudolf Pétert nem komálom.
kerekferko
  Válasz | 2012. december 06. 22:00 | Sorszám: 37
Blaskó Péter is szóba került már egy-két évvel ezelőtt.

Eperjes Vidnyászkyval együtt pályázik mint művészeti vezető.

Nem sugallni akarják.
Fordított az állás: a legesélyesebbről beszélnek.

Békáscity
  Válasz | 2012. december 06. 17:21 | Sorszám: 36
RUDOLF PÉTER - mondtam már !!!
Békáscity
  Válasz | 2012. december 06. 17:20 | Sorszám: 35
nomegazádámis
keresztkem
  Válasz | 2012. december 06. 04:12 | Sorszám: 34
Háát!
Anno' Ő--Törőcsik Mari is-- is az Egri Angolkisasszonyok Intézetének volt a neveltje és növendéke--mint jóval korábban Tolnay Klári.Amikor, valamikor a 40'-es évek végén "rátalált" Fábry Zoltán filmrendező, aki a készülő
Körhinta c. filmjéhez keresett női főszereplőt a már meglévő Soós Imre mellé.
Jellemző az ANGOLKISASSZONY NŐVÉREK VILÁGOSFEJŰSÉGÉRE--szerintem legalábbis--hogy mind Őt, Törőcsiket, mind korábban Tolnay-t is inkább segítették és biztatták szinésznői karrierje kialakításában, semmint "azt" akadályozták volna.Noha nyilvánvalóan tisztában voltak azzal, hogy a színésznői életpálya, hogy "úgy mondjuk" "katolikus apáca-i szemszögből nézvést" háát: NEM FENÉKIG TEJFÖL! Mármint egy 15 éves, "korabeli" falusi-értelmiség-i származású kislány számára életpályaként ugye, aki akkoriba' Törőcsik Mari volt.
Ami azután be is bizonyosodott, hiszen Ő, Törőcsik a "Körhinta" forgatásával kvázi egyidejűleg el is kezdte a Színművészeti Főiskolát, de soha nem fejezte be--talán 2 vagy 3 szemeszter-t, ha elvégzett.
Mindazonáltal--bármennyire is furcsa és hihetetlen-- a keresztény erkölcsvilággal való szimpátiája, sőt egyfajta kapcsolati kontinuitása is(!), mindvégig megmaradt, meglehetősen, mondjuk így--"zajos" és "mozgalmas"-- érzelmi-, és magánélete ellenére is! Az 50'-es 60'-as években főleg a Pilinszky Jánossal való igaz és mély barátságuk révén, aki néhány versét "Marinak és Gyuszinak" alcímmel ajánlotta.Ez arra az időre datálódik, amikor Törőcsik férje--valameddig--Bodrogi Gyula (is!) volt.
keresztkem
Tagathon
  Válasz | 2012. december 05. 19:52 | Sorszám: 33
Úristen.....

Te nem tudod, hogy a színész egész életében tanul?

Rendes Kis
  Válasz | 2012. december 05. 19:27 | Sorszám: 32
Bocsánatot kérek: Alföldi Lucifernek is pocsék volt !
onogur
  Válasz | 2012. december 05. 09:56 | Sorszám: 31
Úristen...
Törőcsik Mari a Rákosi-rendszer idején lett "képezve".
onogur
  Válasz | 2012. december 05. 09:52 | Sorszám: 30
Hitler legalább nagyon szerette a gyerekeket.
Igaz, nem olyan értelemben, mint Alföldi.
pfz
  Válasz | 2012. december 05. 09:21 | Sorszám: 29
Alföldire csak egy szerepet bíznék: Lucifert!!!
Egyéniségéhez a legjobban illő szerep.
Közéleti tevékenységében annyi a nemzeti érzés, mint Hitlerben a jóindulat.

A nemzet iránti elkötelezettség hiányzik Alföldi Róbertből, ezért választotta őt a cionista Kurcsány-rezsim a Nemzeti Színház élére, a nemzeti Orbán-kormány ugyanezért fogja kitenni a szűrét (vagy kaftánját?).

Tagathon
  Válasz | 2012. december 05. 06:31 | Sorszám: 28
Eperjes Károly a nemzeti oldal vezető színésze volt a 2000-es években. Egyébként is is kiválónak tartom, de azért benne is megvan az 1960-as évektől képzett nemzedékekre jellemző modorosság, aminek legfőbb hordozója Törőcsik M. Én mindig úgy néztem ezt a modort, hogy a kádárizmus gyilkos hazugságának a lecsapódása. Nem volt őszinte játék a csúcsszínészeknél. Eperjes is ezt hozta, de volt benne egy nagy lendület és persze az arca, a termete optimális volt. Hogy tényleg nagy színész-e, nem tudom, de jó színész.

Nehezem emésztette meg, hogy Győrben nem őt választották igazgatónak. Azt hiszem, ez kikészítette kicsit, most megint össze kell szednie magát. Miért ne sikerülne? Vidnyánszky mellett főleg.

keresztkem
  Válasz | 2012. december 05. 04:31 | Sorszám: 27
"..Csak azt lehet kiválasztani, aki pályázik is."

1.) EZ TERMÉSZETESEN IGAZ! DE!

2.) Elképzelhető, hogy valami miatt "nem jön be" Vidnyánszky, s akkor nehogy mán' Alföldi legyen újra--hiszen ő pályázott valóban. Ezért.

3.) Ha a fönti eset állna elő, akkor:
i.) Isten mentsen Alföldi-től!; viszont:
ii.)Ekkor semmisnek kell nyilvánitani--pontosabban: SIKERTELENNEK(!)--ezt a pályázatot, és újat kell kirni! És akkor:

4.) Nem érdektelenek azok a nevek, ill. a mögöttük lévő személy(-ek) (Karinthy, Cseke Péter, Blaskó Balázs vagy Péter stb..) akikről itt említés tétetett.

keresztkem

tiszavirág
  Válasz | 2012. december 04. 16:44 | Sorszám: 26
1.
Csak azt lehet kiválasztani, aki pályázik is.
Ha Eperjes, Blaskó és a többi javasolt ember pályázik, akkor kiválasztható, ha nem pályázik, akkor nem választható.
2.
Csak akkor lehet valakit bemutatni Hír tv-ben, Polgárok Házában és másutt, ha meghívják és az illető a meghívást elfogadja. Vannak olyanok, akik nem szeretnek szerepelni.

Ilyen szempontok is vannak ám!

zümi
  Válasz | 2012. december 04. 14:37 | Sorszám: 25
Vidnyánszkyra úgy tekintenek, mint biztos befutóra: meghívják a HírTV-be, terveiről kérdezgetik, vendég lesz a Polgárok Házában...Én nem értem, ha egyszer pályázni kell és nem is ismerünk minden pályázót, akkor miért ragadnak ki egyet? Eperjes, Blaskó, Balázs - bármelyik jó lenne...
Ha ennyire sugallni akarják, akkor mért nem miniszteri kinevezéssel döntik el, minek az egész pályáztatás?

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola