Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Konstruktív kritika   » Moderációs elvek és gyakorlat (2. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Moderációs elvek és gyakorlat
szentistvánjobb
  Válasz | 2003. június 05. 07:49 | Sorszám: 7
Nem kell messzire menni alaptalan vádaskodásért ... Bőven van utánpótlás ...

... észre kéne vennetek, hogy valójában mi a cél és eszköz vagytok a kezében, nem több

... Vaktában csapkodsz, köpködsz ... senkinek nem vagyok a "kezében" ...

toloba
  Válasz | 2003. június 05. 07:40 | Sorszám: 6
... "Mi" elhúzunk innen ...

Ezt Te is tudod, hogy hülyeség, méghozzá pontosan.
Nem kéne valakinek az egyéni érdeke szerint többeteket befolyásolni vagy méginkább észre kéne vennetek, hogy valójában mi a cél és eszköz vagytok a kezében, nem több.

toloba
  Válasz | 2003. június 05. 07:38 | Sorszám: 5
"A többit nem veszem sorra, csak a szokás maszatolások, alaptalan vádaskodások ..."

Kedves SZIJ!
Elég konkrétan írtam, nem hiszem maszatolásnak.
Azt pedig szeretném, ha alaptalan vádaskodás lenne/maradna az amit annak rósz fel...vállalnám és büszkén mennék a MeaCulpaba.

szentistvánjobb
  Válasz | 2003. június 04. 22:28 | Sorszám: 4
Dehogy akarom én kifúrni Gent ...

... "Mi" elhúzunk innen ... ti ketten meg majd jól elhepajoztok !

szentistvánjobb
  Válasz | 2003. június 04. 22:14 | Sorszám: 3
No, akkor pihentetőnek nézzük toloba kartács közismert korrektségét, józan, hűvös ítélőképességét, csöpögő jóindulatát:

Téma: Kérés a moderátorhoz (2)
toloba Válasz | 2003. június 04. 18:08 | Sorszám: 1235

Idézet:
Olvasgatom a topikot.
Kis biliborítás akkor.
Ha Gen kinyírása a cél, közlöm, hogy ez nem fog menni. Ez egy szabad fórum és a moderáció mindenkire vonatkozik ha nem lehet fasisztázni nem lehet zsidózni sem, szitokszóként...ebben azt hiszem Gen következetes. Következésképpen ha kell összefogunk bal és normál-jobb azért, hogy ez a fórum megmaradjon szabad és nem öncélúan moderált fórumként. Természetesen nem azt mondom, hogy ne lenne itt helye radikáloknak...csak kultúráltan...MPD, Jel és tkp sokan megfelelnek ennek, de nem tudom mi az ami annyira beindít időnként egyeseket, hogy szinte teljesen elvesztik a fejüket. Viselkedni kéne...ugye a polgári neveltetés.

Szóval, azt gondolom, hogy folyik egy szervezkedés a háttérben Gen eltávolítására és a Gondola 'bizonyos' személyek számára való megszerzésére és saját, nagyon is kirekesztő moderációs elveiknek a bevezetésére. Nem fogjuk hagyni...tán nem véletlen, hogy itt folyik diskurzus és nem a közélet topikokban.

Példa:
Kedves SZIJ!
Ha valaki Számodra moderátori lehetőséget kínált, ne higyj Neki...csak rövid időre szól...ezt barátilag mondom Neked.
üdv.
toloba


Kedves toloba: Ha kiborítod a bilit, akkor a tartalma a szőnyegre kerül, javasolom inkább a wc-t.

(Minden alap nélkül, hiszen az ellenkezőjére számos példa van), remélem, hogy a moderációs szabályok a moderátorra is vonatkoznak.

A többit nem veszem sorra, csak a szokás maszatolások, alaptalan vádaskodások ...

szentistvánjobb
  Válasz | 2003. június 04. 22:01 | Sorszám: 2
Most akkor nézzük a moderációs gyakorlatot egy példán keresztül.

Esemény #1:
Téma: Zsidó kultúra Magyarországon
Jel 2003. június 03. 16:51 | Sorszám: 74

Idézet:
"Mit kötsz bele naponta háromszor a...?"
"Nem lehetne, hogy a magad dolgával törődj?"
E kettőből egyért is abbahagynám veled a beszélgetést. Az elsőre nincs mit reagáljak, mert nem kötöttem bele senkibe, a másodikat viszont egyenesen vissza kell utasítanom. Engem te nem fogsz utasítgatni. Majd ÉN eldöntöm mivel kivánok ITT foglalkozni...

(Időnként elég látványosan kiesel a jó kultúrzsidó szerepéből... Csak úgy.)
Előzmény: kaleb 2003. június 02. 16:19 | Válaszok


Esemény #2:
Téma: Zsidó kultúra Magyarországon
kaleb 2003. június 03. 18:30 | Sorszám: 85

Idézet:
Megjegyzésed továbbitottam a moderátorhoz, szíves elbírálás végett. Egyelőre nem fejtegetném tovább a kérdést, várjuk meg, mit mond rá a moderátor.
Előzmény: 74

kaleb 2003. június 03. 18:14 | Sorszám: 81
Idézet:
Idézet: Időnként elég látványosan kiesel a jó kultúrzsidó szerepéből...
Ezt kinagyítanám, a moderátor kedvéért. Meg azért, hogy ha veled mégegyszer valaki szóba áll, ne felejtse, hogy kivel beszél. Kiváncsian várom a moderátor lépését...
Előzmény: 74

kaleb 2003. június 03. 18:10 | Sorszám: 79
Idézet:
A moderáció nem teszi lehetővé, hogy szívem szerint válaszoljak neked. De azért elgondolkozom azon, hogy a jövőben érdemes lesz-e ilyen szinvonalú fickókkal szót váltanom.
Előzmény: 74

Esemény #3:
Root of all Evil Válasz | 2003. június 03. 23:28 | Sorszám: 89

Idézet:
Jel forumfelhasznalot 3 napra letiltottam.
Azt hiszem most sem es a tovabbiakban sem lehet viataerv az, hogy valaki lezsidozza a vitapartneret. Nem azert, mert ezzel barkit is megsertene, hiszen a zsido szo nem szitokszo, hanem azert, mert qrvara semmi koze nincs a vitapartnere vallasahoz, szarmazasahoz.


Nos, én sem követtem a topik menetét, mert eleve az indításkor defektesnek éreztem (hisz a felsorolt művészek a magyarországi magyar kultúra képviselői) … tehát nagyjából Root kartáccsal egyenlő esélyekkel indulok, hogy rendet vágjak ebben a kérdésben.

A dolog tartalmi része:

Jel kartács szóhasználata ("kultúrzsidó") kétségkívül necces. A fő baj vele az, hogy szerepel benne azon 3 mágikus szó ("zsidó", "forradalom", a harmadikat elfelejtettem) egyike, amelyekkel választást lehet nyerni vagy bukni.

Most jön e Megyóféle kényszeres cselekvés Root kartács részéről. "Hűha, a zsidó eftárs reklamál, ebből baj lesz, a főszerk. eftárs majd jól kirúg, tenni kell valamit".

Következik egy hübelebalázs ítélet, egy hajánál fogva előrángatott, az eseményekkel nem is köszönő indoklás.

A dolog hangulati része:

A moderátornak az indulatokat csillapítania kell, ez pedig maga is indulattól fűtött, indulatokat gerjesztő beírás.

Eddig csak a szakmai alkalmatlanságát bizonyította be a moderátor.

De most jön a dolog stílus része:

A beírás alpári hangnemével a moderátor bebizonyította, hogy ... tahó.

toloba
  Válasz | 2003. június 04. 21:14 | Sorszám: 1
... (erre még szükségünk lesz ...)

Na ez hiányzott.
Most már legalább nyílt lappal játszol, elismered, hogy a modera kinyírására törekszel..és tsai.
Azonban a 3. pontra már ajánlatot is tehetsz Gen-nek. Az alany: nem írom ide, de sejtheted, nem én . Elég csak utána olvasni a topikokban...

szentistvánjobb
  Válasz | 2003. június 04. 21:00 | Sorszám: 0
Bármennyire is küzdöttem az ellen, hogy toloba befolyása alá kerüljek ... Az a lefegyverző figyelmesség, hogy - ellenem hirdetett bojkottját megszegve ! - több topikon is szólt hozzám ... Az a klinikai tisztaságú double standard, ahogy a moderátor stílusa helyett az enyémet kifogásolta ... Az az elfogulatlanság és bátorság, amivel a hatalom pártjára állt az igazsággal szemben ... nem hagy nyugodni.

Tehát, először: A moderációs elvek.

Első közelítésben így hangzik:

Idézet:
"Ez moderált fórum, melynek moderációját a moderátor végzi".

Magyarul: A modera teljhatalommal (tegyük hozzá: egyszemélyes felelősséggel) moderál.

Azért ha egy kicsit közelebbről megnézzük, találunk a moderációs elvek között ilyet is:

Idézet:
3. Azokat a felhasználókat, akik szándékosan akadályozzák a fórum használatát, akár technikai (flood, nagyméretű képek, scriptes "trükkök"), akár tartalmi (alpári hangnem, üres személyeskedés, topicok szétverése folyamatos offtopic hozzászólásokkal) eszközökkel, kizárjuk a fórum felhasználói közül.

... (erre még szükségünk lesz ...)

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2 
 

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola